Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113801) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Play musicban nem lehet elérni a Google drive-ba feltöltött zenéket?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#113802) beg válasza enginev3.0 (#113801) üzenetére


beg
veterán

De. Pc-n keresztül: [link]
Máshogy nem.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#113803) enginev3.0 válasza beg (#113802) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azt nem értem hogy
Felraktam egy csomó saját zenémet
És mikor játszottam le őket, akkor nem is az a verzió ment belőle mint amit én felraktam :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#113805) csipuka válasza HoTaZo (#113800) üzenetére


csipuka
senior tag

Ja ott is felolvassa, hehe.
En csak ezt allitottam be szabalynak, hogy otthon olvastatom fel vele, mert akkor altalaban a polcon pihet a telo. Munkahelyen vagy utkozben nincs szuksegem erre a feature-ra :)

(#113806) Chris Kiki válasza enginev3.0 (#113803) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Neked is felolvasta? ;]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#113807) enginev3.0 válasza Chris Kiki (#113806) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mármint mit?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#113808) HoTaZo válasza csipuka (#113805) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mert nekem főként akkor kell, amikor mobilneten, ergo úton vagyok. Ha állok és van wi-fi, akkor irogathatok, olvasgathatok.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#113809) Chris Kiki válasza enginev3.0 (#113807) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A zenéidet.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#113810) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Messengeren kaptam egy uzenetet jo ismerosomtol, most szuletett kisfia és vártam is tole videot. Azonban megnyitva virusfigyelmeztetők meg rengeteg ablak ugrott fel.
Ismerősöm jelezte is igaz már keson hogy ez nem az a video hanem tudtán kivul egy virosos...
Kizárólag telefonon nyitottam meg.
Kérdésem, hogy a telefonban (androidos) okozhatott-e kárt, telepulhetett-e virus?
Régebben volt rola szó, hogy a virusos facebook videok melyekbe ismerosoket jelolnek be PC re irodnak így azokkal telefonon nem lehet gond, de nem tudom az ilyen messengerben terjedővel mi a gelyzet?

F.K.T.

(#113811) Viktor0610 válasza psg5 (#113810) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem lehet gond, de azért egy jelszómódosítás plusz minden egyéb munkamenetből kilépést én csinálnék. :)

Samsung Galaxy A54

(#113812) enginev3.0 válasza Chris Kiki (#113809) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt most nem értem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#113813) csipuka válasza HoTaZo (#113808) üzenetére


csipuka
senior tag

Neked mas a use case-d, mint nekem.
Termeszetesen net kell, es az app a notification-t kapja el es olvastatja fel a tasker-el, mindegy hogy erkezik.

(#113814) HoTaZo válasza csipuka (#113813) üzenetére


HoTaZo
őstag

De nem használok Taskert.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#113815) tomy86 válasza enginev3.0 (#113801) üzenetére


tomy86
addikt

Play Music appban tszerintem csak a Google Music tárhelyre feltöltött zenéidet tudod elérni. A Driveba feltöltött zenék lejátszásához más progi kell.

(#113816) psg5 válasza Viktor0610 (#113811) üzenetére


psg5
veterán

Koszi! Az mit jelent hogy minden egyeb munkamenetbol kilepes?

F.K.T.

(#113817) csipuka válasza HoTaZo (#113814) üzenetére


csipuka
senior tag

Az baj, mert az altalam ajanlott app azzal mukodik.
Ez viszont megy tasker nelkul is a leirasa alapjan. A gugli szerint en mar installaltam, de ezek szerint megis a masikat hasznalom. Nem emlexem mi volt az oka, max 1 probat meger.

(#113818) Somatom válasza HoTaZo (#113814) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értelek. Új csevegőt keresel az újonnan felmerült igényeidhez. Ha az eddig javasoltakkal is az lesz a problémád, hogy nem használtad őket, akkor hogy lesz új csevegőd? Ezen gondolatmenet nyomán, eddig nem használtál Taskert, ezután majd fogsz. Ennyi. Nem nagy kunszt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113819) csipuka válasza Somatom (#113818) üzenetére


csipuka
senior tag

Lehet az a bibi, hogy a Tasker az fizetos.
Bar en nem bantam meg, hogy megvettem. Nincs agyonterhelve, de van par dolog amit faszasul belottem es hasznalom.

(#113820) Somatom válasza csipuka (#113819) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem. Inkább az a közhiedelem lehet az ok, hogy az automatizálók rettentő bonyolultak. Szerintem a tanulás nem fáj. Ha valaki nem akarja megtanulni a céljának eléréséhez szükséges dolgokat, akkor az a cél nem is volt fontos. Ilyen hozzáállással találkoztam már a Robot topikban is. Ha a kérdezőnek annyira nem fontos, hogy tanuljon, akkor nekem sem, hogy segítsek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113821) HoTaZo válasza Somatom (#113818) üzenetére


HoTaZo
őstag

Részben igazad van (még a 113820-as hsz.-ben is). Mivel a fő csevegő partnerem otthon nagyon alap számítógépes ismeretekkel rendelkezik és még viber telepítését se fogja bevállalni.
Attól még, hogy felmerül egy igényem, még messze nem biztos, hogy tudom, melyik javaslat lesz a legmegfelelőbb számomra. Szerencsére jött néhány javaslat, melyeket mind könyvjelzőztem és az alkalmas időben ki is fogom próbálni őket. Kérdésemkor nem számítottam ennyire. A Taskert pedig azért nem volt szándékomban eddig feltenni, mert a Robot eddig teljesen kielégítette az igényeimet. Ráadásul, főleg így telefonról, igencsak nyűgös számomra a pötyögtetés, ilyen-olyan beállítások eszközlése. Alkalmazkodnom kell ehhez a szituációhoz is. Ami sajnos nálam egy rohadt lassú folyamat.

(#113817) csipuka: Köszönöm!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#113822) Somatom válasza HoTaZo (#113821) üzenetére


Somatom
veterán

Csipuka nem tudja, hogy Te Robotot használsz. Ha Ő Tasker -t ír, azt neked kell E-Robot -nak értelmezned. A Push Tasker, és egyéb beépülők működnek Robottal is. A noti üzenetként érkező szöveget a Robot is símán felolvassa.
Hidd el, hogy ismerős a szitud, az én szöszim is kütyü-antitalentum. Ezt nekünk kell kezelnünk. Vettem egy telót, rootoltam, telepítettem egy távoli asztal alkalmazást, és úgy adtam neki oda a telót. Ha nyűgje volt a telóval, akkor mondtam, hogy kapcsolja be a Wifit, és álló pozícióban tegye le a telót, majd én távolról kezelem a problémát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113823) Hipnotic


Hipnotic
tag

Nem tudtok olyan számológépet Android 7-re, amit lehet lebegő minialkalmazásként megnyitni más alkalmazáson?

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#113824) beg válasza Hipnotic (#113823) üzenetére


beg
veterán

Floating apps tudja.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#113825) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Tegnap óta használom a Hangouts app-ot. Kérdésem az lenne, hogy a beszélgetéseket menti felhőbe? Nem találtam beállítást rá, csak archívumot. Amit viszont ha oda berakok, akkor az alap oldalon nem látom a beszélgetéseket. Úgy működne, hogy mielőtt formázom a telefont, akkor előtte minden beszélgetést átrakok az archívumba, és akkor menti felhőbe?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#113826) SharpSA válasza MikeWazowski (#113825) üzenetére


SharpSA
veterán

Menti. Nézd meg a gmail-es, ott vannak külön címkén. Legalábbis korábban így volt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#113827) HoTaZo válasza Somatom (#113822) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én meg hiába veszek neki telót, nem használja, gyűlöli. S bevalva, én se vagyok azon a szinten, hogy távolról megoldjam a problémákat. Valószínűleg túlságosan hozzászoktam az asztali géphez, de ott is vannak felmerülő kérdések szép számmal számomra.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#113828) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Az erobottal vagy taskerrel oldható-e meg egyszerűbben, hogy pl minden nap éjjel 3kor törölje egy vagy akár több mappa tartalmát?

(#113829) Somatom válasza kory24 (#113828) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez nem megy root nélkül. Robotban nincs rá közvetlen művelet, de ez nem jelent problémát. Shellparancs futtatása -> "rm -R elérési út". Ennyi. Az R kapcsoló rekurzívat jelent, tehát nincs "pardon, mégse" (hacsak a parancsban nem kérsz megerősítést a végrehajtáshoz).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113830) MikeWazowski válasza SharpSA (#113826) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm szépen!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#113831) Bozek válasza Somatom (#113829) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért ne menne root nélkül? A Tasker-ben egyébként van Delete File és Delete Directory is, utóbbiban van rekurzív kapcsoló is.

"Az R kapcsoló rekurzívat jelent, tehát nincs "pardon, mégse""
A sima törlésnél sincs "pardon, mégse", szóval ezzel jellemezni a rekurzív törlést nem biztos, hogy helyes.

(#113832) Somatom válasza Bozek (#113831) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor erre a Tasker a megoldás, mert shellparancs futtatásához root kell.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113833) Somatom válasza HoTaZo (#113827) üzenetére


Somatom
veterán

Nem akarok beleszólni az életedbe, ezt csak gondolatébresztőnek szánom. Ez nem szeretem/gyűlölöm téma. Hoztatok egy nagyon kemény döntést, ami mindkettőtök számára komoly következményekkel és áldozatokkal jár. A kommunikációtok eddigi módja gyökeresen megváltozik. Ehhez alkalmazkodni kell, és sztem nem az eddigi módszereknek az új szitura alkalmazása a helyes út. A Whatsappot bármelyik, filléres teló tudja futtatni, és a kezeléséhez sem kell IT diploma. Cserébe sok előnnyel jár. Pl. egy PC -t nem hurcol az ember magával, hogy bármikor elérhető legyen, vagy az életének eseményeit megossza a távol levő párjával. Hidd el, ezek (egy fénykép, egy gyors hangüzenet) fontos kis apróságok egy távkapcsolatban!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113834) Viktor0610 válasza Somatom (#113833) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annyira szép szavak, hogy fel is dobom a kütyümre a Whatsappot. :D
(Pedig én is Viberezek/Messengerezem inkább.)

Samsung Galaxy A54

(#113835) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Tudnátok segíteni abban, hogy szeretnék létrehozni egy mappát a laptopomon, és azt valamint a tartalmát a telefonomon is szeretném látni. A szinkronizáció oda-vissza menjen. Sokszor olvastam, hogy erre a célra a legjobb a FolderSync amit telepítettem is, de nem értek hozzá. Leírná valaki, hogy az említett művelethez mit tegyek a programon belül? A laptopomon win 10 van, nem tudom számít-e.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#113836) Somatom válasza Viktor0610 (#113834) üzenetére


Somatom
veterán

Nem feltétlenül a Whatsapp volt a mondandóm lényege, hanem általában a mobilkommunikáció magasabb szintű használata.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113837) HoTaZo válasza Somatom (#113833) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na, ezt megmutatom neki. Úgyis megint haza tudok ugrani egy röpkére.
Elgondolkodtató...
Mondjuk a fb messengerét használja a gépen, csak az meg nincs mindig bekapcsolva. Meg a gyerek teloján lévő viber is játszik a kapcsolat tartasban. Csak ez az én részemre érkező írást beszéddé alakítás és az én szövegem írássá alakítás volt kérdéses.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#113838) ksanc válasza MikeWazowski (#113835) üzenetére


ksanc
őstag

Üdv!

Mi a baj a Google Drive-al?

(#113839) Viktor0610 válasza ksanc (#113838) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudta (ahogy én sem), hogy van ilyen funkciója? :D

Samsung Galaxy A54

(#113840) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
van olyan progi, ami pótolja a hiányzó előlapi értesítési LED-et? ami elmulasztott hívások, beérkező üzenetek esetén villog kikapcsolt kijelző mellett is? nem is értem, hogy lehet ezt kihagyni egy telefonból... :F
pl. egy időnkét felugró ablak a kikapcsolt kijelzőn, vagy a hátlapi led villogtatása, stb.? tehát, hogy a telefon jelezze, ha elmulasztott esemény van, ne kelljen azt csinálni, hogy bizonyos időnkét felélesztem, hogy "na, volt valami...?"
egyáltalán, milyen kulcsszavakra érdemes keresni a store-ban?
------------------------------

másik kérdésem, hogy az "Alacsony energiaszint" illetve a "töltés" figyelmeztető hangokat ki lehet-e iktatni valamivel root nélkül is? (ha rootolom, gondolom egyszerűen kitörlöm. de ilyenkor is mit és hol kell keresni?)
az ilyenkor felugró figyelmeztető ablakot (popup) azt nem lehet kiiktatni valahogyan? :W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#113841) kaciokos válasza Wolfskin (#113840) üzenetére


kaciokos
őstag

Az első problémára a NoLED-et használom.

(#113842) ollie válasza Wolfskin (#113840) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

NoLED

mod: elkéstem

[ Szerkesztve ]

***

(#113843) Wolfskin válasza kaciokos (#113841) üzenetére


Wolfskin
őstag

@kaciokos, @ollie:

köszönöm, pont ilyenre gondoltam! :R

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#113844) ksanc válasza Wolfskin (#113840) üzenetére


ksanc
őstag

nem is értem, hogy lehet ezt kihagyni egy telefonból

Én sem értem... ja, soha az életben nem hiányzott. :D
És olyan embert se nagyon láttam még, aki így is, úgy is ne a telefont fogdosná :)

(#113845) DS39


DS39
nagyúr

Találtam egy UC Browser alternatívát, Via Browser.

Még tesztelgetem, de eddig nem rossz.
Töredék helyet foglal, nem fut sok szolgáltatás, nincs tele reklámmal.

(#113846) Deck válasza DS39 (#113845) üzenetére


Deck
titán

Szerintem a Bravenek nincs párja :)

PS5

(#113847) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szép napot Mindenkinek!

Naptár appot keresek. Nem widgetet, hanem appot. Kritérium, hogy legyen sötét színű, (vagy persze állítható színű), és letisztult felületű. Nem akarok jegyzetelni bele, nem kell határidőnapló, csicsás munkaidőnaptár, sem semmilyen más extra funkció. Persze ha van az nem gond, legfeljebb majd nem használom, nekem csak egy szimpla egyszerű naptár kellene. Havi megjelenítésben szeretném látni, és ha esetleg a hét számát is kijelezné, az külön öröm lenne. Ha van free az persze előnyt élvez, de ha másképp nem megy, akkor fizetős is lehet.

Netes képek alapján valami ilyenre gondolok. [kép] [kép] [kép]

(#113848) F.E.K.. válasza ksanc (#113844) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hát, nem egyformák a felhasználói igények. Neked nem kell az értesítési led, én meg kifejezetten olyan telefonokra szűkítem vásárlásnál a választásom amiben van (asztalon hever, ha villog ránézek, ha nem villog akkor nem babarálom).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#113849) beg válasza Intruder2k5 (#113847) üzenetére


beg
veterán

Business Calendar 2-t szokták ajánlani, amit biztos tud az a havi nézet, hét száma és színezhető. Használni nem használtam de egy próbát megér.
Mondjuk ez a letisztulttól messze van :)

Másik egy kicsit lazább: DigiCal

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#113850) Somatom válasza F.E.K.. (#113848) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Az előző telóm három színt tudott. A Robot vezérelte a ledet. Nem csak azt tudtam, hogy esemény van, hanem azt is, hogy fontos, vagy sem. Ha a piros lassan villogott, akkor töltődött. 90% felett folyamatosan égett (persze, az értesítési esemény ezt felülbírálta). Ha viszont gyorsan villogott a piros, az valami problémát jelentett (pl. nincs hálózati kapcsolat, vagy egy fontos processz becrashelt (de szép szó :N ). Szvsz is hasznos az a led, bár van annál hasznosabb is. Egy Huawei Talkband B2. Rá sem kell nézni a telóra. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.