Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114651) Probert75 válasza SunMount3r (#114650) üzenetére


Probert75
addikt

A DTS jogvédett ezért arra nem jó. És XDA-ról kell keresni és letölteni.

(#114652) SunMount3r válasza Probert75 (#114651) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De jó, a Custom Codek-el. Csak nem a PlayStore-ból kell felrakni, mert annak semmi értelme. Vagy ami a PlayStore-on van abban épp nincs benne a DTS codec?! Mert akkor még jó, hogy ugyan az a neve és, hogy ezt sehol sem írják a PlayStore-ban... Közben megtaláltam az infót, tehát úgy van ahogy gondoltam: What's the difference between MX Player Codec Packs on Google Play and Custom Codec? Mosta akkor teljesen teljesen feleslegesen raktam fel a PlayStore-os Pack-ot, marha jó... :((

(#114654) vacs válasza cris78 (#114648) üzenetére


vacs
veterán

A Google Térkép hely megosztása csak akkor működik, ha be van kapcsolva a mobilnet/wifi a telefonon, saját tapasztalat! :K

(^)(>.<)(^)

(#114655) DS39


DS39
nagyúr

újra kipróbáltam a Microsoft Arrow launchert, sokat fejlődött, nagyon szép, gyorsan használható. a napi bing háttérképek pluszpont. :)

(#114656) zsoltzsolt válasza DS39 (#114655) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

+1 Teljesen igaz. Én is jó ideje azt használom, sokat fejlődött.

(#114657) rjg válasza vacs (#114654) üzenetére


rjg
őstag

Net nélkül hogyan tudná elküldeni a Google szervereire (vagy bárki máséra, Facebook, Viber, stb.) az aktuális pozíciókat? Kis manók hordanák fel az adatokat? Hely megosztás nincs internet nélkül, maximum smsben egy-egy aktuális koordináta elküldésével, de az arányaiban egy vagyonba kerül a mobilnethez képest.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#114658) kisspall válasza SunMount3r (#114652) üzenetére


kisspall
aktív tag

Oda van írva: "Az MX Player tesztelni fogja az eszközét, és megmutatja a legmegfelelőbb kodeket, ha szükséges. Önnek nem szükséges kodekeket telepítenie, ha az MX Player nem kéri meg rá."

(#114659) ollie válasza vacs (#114654) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minden helymegosztás csak úgy működik, ha van internet kapcsolat...

***

(#114660) vacs válasza rjg (#114657) üzenetére


vacs
veterán

rjg & ollie:

Ezzel tisztában vagyok!

Azért írtam, mert ha a gyerkőc nem kapcsolja be a netet (amire kicsit az esély a mai fiatalok között), akkor apuka b*szhatja a helymeghatározást! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#114661) Somatom válasza ollie (#114639) üzenetére


Somatom
veterán

Próbálok barátkozni vele, de nem akarja. Persze, símán lehet, hogy én bénázok.
1.: A beléptetéseknél nem tudom kiválasztani, hogy csak az e-mail címet jegyezze meg, a jelszót ne.
2.: Nem találom a fix asztali kliens mód beállítást.
3.: Nagyításnál nem tudom rávenni a szövegek áttördelésére.
4.: Nem találok sötét téma beállítást (az nem az éjszakai mód). Még a notibarom is kifehéredett.
5.: Nem találom az "oldalak megnyitása új lapon" opciót.
Ez, így nagyon fapad.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#114662) NandorHUN válasza SunMount3r (#114650) üzenetére


NandorHUN
addikt

apk-t én se használtam soha, de az egyedi codec link is MX-en belül nem a play store-ba dob, szóval sok értelme nincsen.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#114663) Bozek válasza #20749568 (#114653) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem feltétlenül. A 1.8.17-nél van egy ilyen a changelogban: "AC-3 support is re-enabled for most of the regions". Mondjuk nem próbáltam custom codec nélkül, hogy megy-e.

(#114664) outdoor


outdoor
aktív tag

Az akkumulátor pár napos figyeléséhez, az állapota megismerése végett milyen appot használjak? A gyárinál több adat, pontosabb statisztika és előrejelzés kellene. Lehet erőforrásigényes.

A proper digital assistant could be my best friend

(#114665) air válasza outdoor (#114664) üzenetére


air
nagyúr

GSAM Battery Monitor.
3C Battery Monitor Widget

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#114666) outdoor válasza air (#114665) üzenetére


outdoor
aktív tag

Thanks!

A proper digital assistant could be my best friend

(#114667) DonMarco válasza Somatom (#114661) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Nem rossz ez a samu beta böngésző,de én maradok a chrome-nál,meg mozillánál egyenlőre. Vagy tudtok ezeknél jobb alternatívát amelyek ugyan ilyen tudásuak és keveset "zabálnak" ?

(#114668) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nougat alatt mintha halkabb lenne a bluetooth headset, maximumra kell állítani, hogy lehessen valamit hallani.
Használtátok esetleg már ezt az alkalmazást?
[link]

(#114669) snooze válasza DonMarco (#114667) üzenetére


snooze
veterán

Opera..

GO Gunners!!!

(#114670) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ingyenes verziók közül a Moon Reader és az ES File Explorer van telepítve a Tablet-emre. Az értesítések között az utóbbi időben állandóan megjelennek ilyen h@helységek (azelőtt nem csinált ilyet), mint Pl. : "Túl kevés a memória", meg "Magad CPU fogyasztás, túlmelegedés veszély"-> és azt akarja, hogy tappincsak valami "Helyrehozás" gombra. Gondolom ez valamelyik ingyenes szoftver kamusított "mellékterméke". Nektek is csinál hasonlókat? Mi ellene a megoldás? :F Mert mindig ott figyel belőle vagy 2 az értesítések között és elég idegesítő (pláne, hogy még ezek is zabálják a háttérben az erőforrást)... Amikor meg megnyitom a "Helyrehozás" gombbal (hogy legalább lássam melyik app csinálja), ott nem látom, hogy mi a forrása, nem ír ki semmilyen app hivatkozást.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#114671) Viktor0610 válasza SunMount3r (#114670) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én az ES-ből csak a fizetőset használom, mert az ingyenes eléggé "reklámfüggő" lett. :((( Szerintem az lesz a hunyó.
De inkább most azt sem.

Samsung Galaxy A54

(#114672) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

A sógornőm a hétvégén megtalált egy olyan kérdéssel, hogy hogyan tudná az egyetlen kisfia messenger üzeneteit ellenőrizni anélkül hogy belépne a Facebook fiókjában vagy hogy amikor nem figyel akkora telefonját használná erre. Szóval valami program igénye lenne. Létezik erre bármilyen megoldás mert én egyből szét tártam a kezem. Hogy miért nem nézi meg a telefonján ha ennyire akarja tudni.
(a srác 12 éves az osztályban sok az unszimpatikus elem akikkel sajnos beszélő viszonyban van)

Köszi ha van segítség.

(#114673) SunMount3r válasza Viktor0610 (#114671) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig most megnéztem jobban és valószínű tényleg az ES, van benne egy ilyen opció, hogy "Az eszközre káros blablablákra figyelmeztetés", ami alapból be van pipálva. És szerintem akkor ez a fizetős verzióban is ott kell, hogy legyen... Elég kár amúgy, hogy egy olyan jó nevű szoftver is mint az ES ilyen riogató, kamu dolgokkal szórakozik... (Persze a "Helyrehozás" gombra tappintás után egyből ott van alul valami másik "Rendszer karbantartó app" telepítési ajánlata...)

Ha jól tudom Android-on ép semmi szükség az ilyenekre. Most csak kíváncsiságból tappintottam a "helyrehozásra" törölt is egy csomó dolgot a RAM-ból, azt meg a fene se tudja, hogy miket, de nem lesz "legközelebb"...

(#114674) kaciokos válasza DonMarco (#114667) üzenetére


kaciokos
őstag

Én a rendes Samu böngészőt használom, a béta miben tud többet?

(#114675) Viktor0610 válasza SunMount3r (#114673) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jól tudod, nem kellenek ilyen takarító appok a droidnak.
A fizetős ES-ből az egész értesítési menü hiányzik, és a kezdőoldala sincs telepakolva ilyen tisztító-/idegesítő cuccokkal.

Samsung Galaxy A54

(#114676) Bozek válasza SunMount3r (#114673) üzenetére


Bozek
nagyúr

"hogy egy olyan jó nevű szoftver is mint az ES"

Volt, valamikor régen. Én egyébként a Solid Explorer-t használom, igaz, abból az ingyenes csak egy 14 napos próbaverzió, de megéri az árát szerintem.

(#114677) HREH válasza Bozek (#114676) üzenetére


HREH
senior tag

+1 a Solidra

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#114678) Viktor0610 válasza Bozek (#114676) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

+1 a Solid Explorerre.
Nálam is az elsők között van, amit feldobok. :)

Samsung Galaxy A54

(#114679) Jakuu válasza DonMarco (#114667) üzenetére


Jakuu
őstag

Na azert a mozilla az, amelyik bongeszo nem keveset zabal. ;) Ha az az elonye nem lenne, hogy extensionok is hasznalhatok vele a tobbi browserekkel ellentetben, mar reg masra csereltem volna. Igy is a brave browsert mar egyre tobbszor veszem elo, ahogy hizik az ff memoria ehsege.

(#114680) Somatom válasza DonMarco (#114667) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam is max. másodhegedűs lehetett volna a Dolphin mögött. De, így marad a FF.
Miből zabáljon keveset? Akku, RAM, adatforgalom?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#114681) DonMarco válasza Somatom (#114680) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Talán akku. Nem igazán mobilnetezek. Ramból van 4 giga igaz, kb a fele marad ugye használatra :)

[ Szerkesztve ]

(#114682) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Sajnos az egyik barátom belefutott egy olyan vírusba ami össze vissza rezegtette az akksit.
Akárhányszor megnyitottuk a chrome böngészőt automatikusan, ha jól emlékszem wapnotify vagy wepnotificy.com oldalra irányított és annyiszor be is rezegtette az akkumulátort.Plusz utána kiírt egy olyan figyelmeztetést, hogy sim kártya adatai veszélyben töltse le az adott programot

Nos ezt ugye nem tettük meg helyette letöltöttük ezt a programot!

Talált egy vírust meg egy adatvédelelemmel kapcsolatos veszélyt.(privacy-ként tüntette fel és 1-es érték volt)
Elvégeztük a tisztítást.

Újra egy scan-t futtattunk és akkor már okés volt minden.

Kérdésem valóban lehet hinni annak hogy már nem talált veszélyt maradhat még rajta kártevő?

Olvastam az összefoglalót és ott ajánlják az avirát nos ez még mindig ajánlott vagy van jobb?

[ Szerkesztve ]

(#114683) Viktor0610 válasza Teodor52 (#114682) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kellenek ilyen programok. Nem volt semmiféle vírus, ezek csak agresszív reklámok.

A problémát legközelebb a kérdéses böngészőablak bezárásával lehet megoldani, ha pedig valamilyen app átállította a kezdőlapot, akkor a böngésző adatainak törlése, majd a telepített programok átnézése/törlése lehet a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#114684) Teodor52 válasza Viktor0610 (#114683) üzenetére


Teodor52
senior tag

10 napja vettük a telefont és azóta 3 programot telepítettünk:
Viber,telekom,facebook.
A böngészési előzmények törlése(mindenkori) is megtörtént.

Ja és azt még elfelejtettem írni hogy ment egy sms is 80-as számra a telefonjáról mint elküldött üzenet.És a barátom nem küldött sms-t 80-as számra!

(#114685) darvinya válasza Teodor52 (#114684) üzenetére


darvinya
titán

3 app-ból 2 (Viber, Facebook) reklám szemét, de ezt írja is Telepítés gomb alatt (Hirdetéseket tartalmaz).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#114686) beg válasza Songo (#114672) üzenetére


beg
veterán

Nincs ilyen lehetőség. Vagy belép a fiókjába vagy elkéri a telefont.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#114687) beg válasza Teodor52 (#114682) üzenetére


beg
veterán

Sikerült az egyik dísz antivírust letölteni (+booster + cleaner höhö)

Az összefoglaló végén van pár ajánlott alkalmazás ilyen esetekre a lelkivilág megnyugtatása érdekében amik valóban hatékonyak.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#114688) Phülöp válasza beg (#114686) üzenetére


Phülöp
addikt

szerencsére

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114689) air válasza darvinya (#114685) üzenetére


air
nagyúr

Pár hónapja használjuk a Vibert az egész családban. Soha senkinek még csak hasonlót sem okozott.
Azért mert hirdetéseket tartalmaz, még nem lesz szemét.
Ha valami rosszul van megírva, vagy direkt erre megy, pl. FB saját app, az lehet szemét, de a Viberre a legnagyobb rosszindulattal sem mondanám.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#114690) ollie válasza Teodor52 (#114684) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy pont az az "antivirus" amit letöltöttetek küldött sms-t.

***

(#114691) beg válasza darvinya (#114685) üzenetére


beg
veterán

3 közül egyik sem csinál olyat amit a kolléga tapasztalt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#114692) Teodor52 válasza ollie (#114690) üzenetére


Teodor52
senior tag

Sms küldése még az app letöltése előtt volt!

(#114687) beg:Erősen ajánlva van a google play árúház app letöltésre,de ennek ellenére tartalmazhatnak is rosszindulatú programokat?
Amióta megcsináltuk a tisztítást a dísz antivírussal azóta nem berreg az akkumulátor és engedi is megnyitni a chrome böngészőben beállított kezdőlapját.
Az sms még mindig nyugtalanítja a barátom, de engem is mert azért ez így durva.
Most kérdeztem meg hogy milyen üzenet volt emlékszik-e rá.

Alfanumerikus sor volt amit elküldött és wifin keresztül!Természetesen a wifi kódolt!

[ Szerkesztve ]

(#114693) beg válasza Teodor52 (#114692) üzenetére


beg
veterán

Itt nem nagyon látom: [link] :U
Ellenben a két ajánlott közül legalább az egyik ott van a második helyen protection szerint rendezve.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#114694) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Gmail ről írt levelek nem mennek el, a Yahoo ról írtak pedig elmennek. Mi lehet a gond? Mi4c és miui rendszer.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#114695) Teodor52 válasza beg (#114693) üzenetére


Teodor52
senior tag

Oké köszi akkor az AVL jön le.

Vagy csináljunk egy factory resetet és egy sim cserét?

(#114696) Bozek válasza Teodor52 (#114684) üzenetére


Bozek
nagyúr

És az Alkalmazások menüben Chrome adatainak, gyorsítótárának törlése is megvolt? Szerintem semmi mást nem csinált a program, csak ezt törölte.

(#114697) Teodor52 válasza Bozek (#114696) üzenetére


Teodor52
senior tag

Az nem bár a karbantartás opció(a galaxy menüben) és ott a memory törlés megvolt azt nem tudom, hogy olyankor a gyorsítótárat is törli-e vagy sem!?

(#114698) Bozek válasza Teodor52 (#114697) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ilyenkor kezd azzal, általában megoldja a problémát.

(#114699) Teodor52 válasza Bozek (#114698) üzenetére


Teodor52
senior tag

Rendben köszi!

(#114700) WhiteWalker válasza janakbacsi (#114694) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Töröld le azt a szemét gmailt és tedd fel az Aquamail-t. Ennyi.
Lassan ezt is a fejekbe kellene verni mekkora trágya a gugli cucca.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.