Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96287) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Lenne egy problémám laptopon, win10x64 1709-en.
Amit a dell notebook topikban már feltettem, de sajnos eddig nem tudtak segíteni, ezért felteszem itt is, talán tudtok segíteni.

Laptop, full hd ips kijelző, win10x64 1709, ac adapterről megy (nem aksiról!).
Filmezésnél, youtube videóknál, amikor a videó teljes feketébe vált vagy nagyon sötétre, és ugyan ez visszafelé, ha fekete vagy nagyon sötét jelenetből vált világosabbra, akkor az egész képernyőn észlelhető egy enyhe fényerő változás, mintha egy rövid pillanatra kicsit le és fel váltott volna a fényerő.
Ha a videókat arra a jelenetre teszem és ismétlem ugyan ott egymás után többször, akkor mindig ugyan ott és akkor csinálja, amikor feketéből világosra, és világosról feketére vált a kép, tehát nem véletlenszerű, hanem konrétan a váltáskor történik mindig.
De írok egy még furábbat, ami szintén ez a hiba, de még hülyébben hangzik.
Win asztalon, nincs semmi, majd gépházban/személyreszabás/színek/kiválasztom a white modról a dark módra, hogy a gépház háttere ne fehér, hanem fekete legyen. Majd minimalizálom a már feketére átállított gépház ablakát a tálcára a gyors elérési ikonok közé. Aztán a tálcán rákattintva előugrasztom, majd vissza minimalizálom a tálcára, mikor ezt csinálom egymás után, többször, amikor előugrik a fekete gépház ablak, a képernyő akkor is ezt csinálja a hirtelen, rövid, halvány fényerő le-fel változást szintén egész képernyőben és pont akkor, amikor a fekete ablak előugrik.
Ha nincs ilyen nagy konraszt változás, akkor nem csinálja, és álló képnél sem.
Ha csatlakozási hiba lenne, akkor ugye véletlenszerűen kéne történnie, nem pedig konkrétan bizonyos helyzetben pont akkor, pont abban az esetben, amit fent írtam.
Ha a kijelzővel lenne valami, akkor talán annak is véletlenszerűen kéne történnie.
Persze lehet hardware-s is, hogy eleve hibás és így "működik rendesen" vagy software-s talán akkor inkább.
Valakiknek volt olyasmi problémájuk, hogy videózásnál csík jelent meg, vagy vibrált, de ez valami más lehet.
Nemrég volt egy friss win telepítés, egyenlőre dell-es program nincs feltelepítve, energiagazdálkodás nincs piszkálva sem, intel hd vga driver természetesen fel van telepítve és fix 60Hz-en van, az nem szokott váltakozni sem.

Ilyen pedig persze, hogy nincs a settings-ben hogy:
-Touch or click System.
-On the Display screen find the Adjust my screen brightness automatically option. ez az opció hiányzik belőle.
Csak ezt találtam, de ez már alapból off és off beállításon volt. Kipróbáltam újra on-ra és úgy, majd vissza off-re és ismét, de nem változott semmi.

Ez most micsoda lenne szerintetek és megoldható vagy sem?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.