Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89951) sh4d0w válasza sh4d0w (#89883) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Erre valaki?

https://www.coreinfinity.tech

(#89952) Cs1csó válasza sh4d0w (#89883) üzenetére


Cs1csó
félisten

Talán ezzel: HotSwap!

(#89953) Kékes525 válasza Werkly (#89936) üzenetére


Kékes525
félisten

[link] [kép] Ez rendes 1803-as.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#89954) King Unique válasza Cs1csó (#89952) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a Windows To Go egyik lényege pont az, hogy a többi fizikai meghajtót eleve offline állapotba rakja és nem elérhetők pl. a fájlkezelőben sem. Vagyis eleve elszeparáltan működik a rendszer, legalábbis a beépített eszközzel létrehozva igen. A linuxos fájlrendszereket meg alapból nem kezeli a Windows 10 (sem) és eleve fel sem csatolja az olyan fájlrendszerű köteteket. Szóval érdekes.

(#89955) nyikszi:
Megoldható ez megfelelően természetesen Windowson is, csak nyilván nem kell közben erővel megszakítani a műveletet, nem akkor kell egyszerre 20+ programot futtatni, restartoni stb. ;) Na meg a Windowson elérhető külső particionáló programok eleve nagyon jók, elég sokat tudnak még az ingyenes verzióik is.

[ Szerkesztve ]

(#89955) nyikszi válasza King Unique (#89945) üzenetére


nyikszi
őstag

OK, köszönöm. Előtte lesz mentés mindenképpen, az ördög sose alszik, pláne ha windowsról van szó :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#89956) Cs1csó válasza King Unique (#89954) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows To Go-val nem lessz a Windows lassú? Hiszen ilyenkor ha jól tudom külső eszközről USB-n keresztül fut a rendszer.

+ érdekes hogy a Linux-hoz nem kéne hozzászólnia. Lehet a telepítgetések során oda került valami.

[ Szerkesztve ]

(#89957) sh4d0w válasza King Unique (#89954) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, érdekes és dühítő.

https://www.coreinfinity.tech

(#89958) sh4d0w válasza Cs1csó (#89952) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, megnézem.

https://www.coreinfinity.tech

(#89959) King Unique válasza Cs1csó (#89956) üzenetére


King Unique
titán

Ez hasonló, mint SATA-s csatlakozásnál egy HDD / SSD esete. Nekem 5400-as külső HDD-n is van WTG, amin a rendszer kb. olyan gyors, mint egy lassú HDD-vel SATA-n, vagyis inkább hasonlóan lassú. De azért még így használható. Illetve főleg a bootolás és a rendszer felállása lassú, de utána már viszonylag jól használható. Külső SSD-vel viszont már nagyon gyors USB-n is, ahogyan egy belső SSD-vel SATA-n szintén. Az USB 3.0 sávszélessége, illetve gyakorlati maximuma (450 MB/s) pedig bőven egy Windows 10 futtatásához is. Ráadásul ez esetben nem is a szekvenciális, hanem eleve inkább a 4K értékek, az elérési idők stb. a lényegesek. Ami idővel probléma lehet a teljesítményre (írási sebesség) nézve, az USB-n a TRIM hiánya. De már vannak olyan külső házak, vezérlők, kompakt külső SSD-k (példa), amelyeknél a TRIM támogatása USB-n is OK.

[ Szerkesztve ]

(#89960) seger


seger
addikt

Megoldható-e, ha igen hogyan?

Adott egy asztali pc. Win10 rendszer!
Ha alvó állapotba teszem, de távoli asztallal szeretnék csatlakozni, fel kellene ébreszteni! Próbáltam átnézni mindent, de nem sikerül sehogyan megoldanom:(
Valaki tud infót adni?

Köszi

(#89961) MasterMark válasza seger (#89960) üzenetére


MasterMark
titán

Wake on LAN.

Switch Tax

(#89962) seger válasza MasterMark (#89961) üzenetére


seger
addikt

Biosban nem találok ilyet...

(#89963) xy.zsolt válasza Kékes525 (#89953) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha innen letöltöm akkor átrakhatom megőrzésre külső HDD-re....és ha ne adj Isten kell kijelölhetem onnan a RUFUS-nak a boot pendrive készítéshez? Na, csak mert a múlt héten készítettem boot pendrivot 1809-el....de hallván hogy most sem sikerült a MS-nak összehoznia egy vállalható frissítést inkább azt nem raknám fel. Btw….Gyalázat ez a Windows story!!

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#89964) abdulka1 válasza seger (#89962) üzenetére


abdulka1
őstag

Wake on LAN [link]

(#89963) xy.zsolt A letöltött állományt oda mented ahova akarod, és természetesen betallózhatod a Rufusnak.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#89965) Pityu.


Pityu.
nagyúr

ha töröltem a 1803 frissítés rendszer által letöltött telepítőjét lemezkarbantartón keresztül ami legalább 20gb t írt meg még valamire vagy 3gb t,hogy lehet ,hogy 65gb volt a hely a főmeghajtón és még most is csak 74,8gb ha a gigákat leszámolom több szabad helynek kéne lennie.Maradhattak valahol még elrejtve felesleges frissítéshez tartozó dolgok?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#89966) Formaster


Formaster
addikt

A win beépített VPN kapcsolatáról szeretnék kis infot. Adott egy router a távolban, amin fut egy beépített L2Tp VPN szerver, dyndns-el. Erre a hálózatra szeretnék kapcsolódni a win saját vpn kliensével, de egyszerűen lehetetlen.

Olvastam külföldi fórumokban, hogy létre kell hozni egy registry bejegyzést hogy kapcsolódni tudjunk a NAT-hoz, itt az értéket 2-re kell elvileg rakni, de már végig próbáltam mindent. Sajnos továbbra is a következő fogad.

szerk: szerver oldal rendben, androidról simán felmegy.

[ Szerkesztve ]

(#89967) MasterMark válasza Formaster (#89966) üzenetére


MasterMark
titán

Szar a windows, rakd újra nekem megoldotta.

Előtte én is próbáltam a registrys cuccot állítgatni, meg mindent, de semmivel nem ment. Közben apámnál ugyanolyan build Windows-nál meg ment...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#89968) Formaster válasza MasterMark (#89967) üzenetére


Formaster
addikt

Ez most sajnos nem játszik, túlzottan be van lakva a céges gép és folyamatos használatban van. Több nap lenne a mentés, jobb lenne egy direkt megoldás. :R

(#89969) MasterMark válasza Formaster (#89968) üzenetére


MasterMark
titán

Én nem találtam ilyet, mindent kipróbáltam kb. Maradt az újrarakás utána rögtön jó lett. Próbáltam resetelni a teljes netwokr beállításokat, drivereket cserélgetni, stb. Semmi nem segített.

Itt beszélgettünk róla: [link]

Switch Tax

(#89970) seger válasza abdulka1 (#89964) üzenetére


seger
addikt

Az ország más más pontjárol, mikor honnan kellene felébresztenem! Ez az alkalmazás így nekem nem jó!

(#89971) MasterMark válasza seger (#89970) üzenetére


MasterMark
titán

Bárhonnan fel tudod ébreszteni, csak be kell állítani.

Switch Tax

(#89972) seger válasza MasterMark (#89971) üzenetére


seger
addikt

Amit abdulka1 javasolt wake on lan progival fel tudom! De nekem ez nem jó. Azt szeretném, ha távoli asztal kapcsolat létesül, akkor ébredjen fel! Nem szeretnék mindenhol wake on lan progit telepítgetni meg beállítani!

Kérlek írd le mit kellene még beállítani hogy a távoli asztal is ébreszteni tudja!

Köszi

(#89973) MasterMark válasza seger (#89972) üzenetére


MasterMark
titán

Csak wake-on-lan-al tudod ébreszteni. Van rá weboldal is ami elküldi a parancsot, nem kell telepítgetni meg állítgatni semmit. (Linket lemented, rámész és megy is az ébresztés.)

Switch Tax

(#89974) seger válasza MasterMark (#89973) üzenetére


seger
addikt

Már megoldódott!

Köszi a fáradozást

(#89975) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Windows 10 vásárlásán gondolkozok magamnak otthoni felhasználásra most a fekete péntek nevű akcióban.
Eddig egyetemistaként ingyenes sulis verzióm volt, de már nem vagyok diák, így nem jár nekem.

Informatikus vagyok, így gondolkozok a Pro verzión, nemtom megéri-e szerintetek?

A másik kérdésem pedig, hogy mivel még sosem vettem Windowst, csak most utánanéztem az áraknak: miért van, hogy valahol már 12.000 forintért lehet kapni, máshol meg 40-50.000 forint egy Windows 10?
Hol érdemes venni?
Mit jelentenek a különféle kiadási licencek?

Előre is köszi :)

(#89976) Vartanus


Vartanus
őstag

A képen látható anomáliával nézek szembe Win 10 Pro rendszeremen.

Az egyik meghajtón az intéző szerint 38GB foglalt rész van(képen jobbra látható), míg ha minden fájlt és mappát ugyanazon meghajtón/köteten kijelölök az csak 16GB(képen balra). Kérdés miért nem látom azt a durván 22GB-ot és mi fogalalja azt le? Rejtett mappa megjelenítés bekapcsolva, úgysem látom :(.

A gép másik meghajtóján is létezik a jelenség csak ott 10GB esetén.

Lehet én vagyok nagyon amatőr a op rendszer témában nézzétek el nekem. :B

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#89977) zolee001 válasza djzolee91 (#89975) üzenetére


zolee001
őstag

Informatikus vagyok, így gondolkozok a Pro verzión, nemtom megéri-e szerintetek?
Ezt a mondatot monjuk egy állásinterjun ne hangotasd:-)
Olvasmány

(#89978) #86564352 válasza djzolee91 (#89975) üzenetére


#86564352
törölt tag

Home vs Pro

Az olcsó kulcsok általában hardverről leválasztott továbbértékesített kulcsok, rosszabb esetben MSDN volume kulcsok.

OEM kulcs: adott alaplaphoz kötődik, halott lap esetén ha nem aktivál új vason akkor MS ügyfélszolgálaton múlik a dolog adnak-e másikat
Retail kulcs: akármilyen gépre felrakhatod, cserélheted az alaplapot

zolee001: gonosz :D

[ Szerkesztve ]

(#89979) MasterMark válasza Vartanus (#89976) üzenetére


MasterMark
titán

Ürítsd a lomtárat.

twofatcat: Miért milyen informatikus az, aki nem tudja eldönteni, hogy melyik verzió kell neki? :N

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#89980) Doky586 válasza Vartanus (#89976) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

TreeSize Free progival nézd..

(#89981) zolee001 válasza Formaster (#89966) üzenetére


zolee001
őstag

Világosan kiirja neked hogy mi a baja,elbeszél a server és kliens egymás mellett
L2TP titkositás nélkül????
server oldalon megnézed/kérdezed a beállitásokat

(#89982) MasterMark válasza zolee001 (#89981) üzenetére


MasterMark
titán

És ezt hogy oldja meg egy újrarakás?

Illetve, hogy másik Windowson működik.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#89983) zolee001 válasza MasterMark (#89982) üzenetére


zolee001
őstag

Re-install sehogy nem oldja meg
Sima authentikácios probléma van a poszternek

Ha mailodba nem tudsz belépni pl mert rossz jelszot irsz be akkor a windows reinstall megoldja???
Leülhetsz,egyes

(#89984) MasterMark válasza zolee001 (#89983) üzenetére


MasterMark
titán

Most ennyire write-only-ban vagy? :DDD

Most írtam pár hsz.-el ezelőtt, hogy sima reinstall megoldotta nálam.

Switch Tax

(#89985) #86564352 válasza MasterMark (#89979) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem tudom, elég tág fogalom. ;] Valaki programozni tud, gépet összerakni nem és fordítva.

(#89986) Vartanus válasza MasterMark (#89979) üzenetére


Vartanus
őstag

Teljesen üres a lomtár.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#89987) seger válasza Vartanus (#89986) üzenetére


seger
addikt

Rejtett mappa?

(#89988) zolee001 válasza MasterMark (#89984) üzenetére


zolee001
őstag

Aki meg nem 1 bites az pedig helyesen beállitja és nem windowst telepitget.
De örülök hogy müködik neked

(#89989) MasterMark válasza zolee001 (#89988) üzenetére


MasterMark
titán

Figyelj, mindent megnéztem. Ahol működött ott semmit nem kellett állítani, ahogy újratelepítés után sem. Ahol meg nem működött, ott nem működött.

Ez valami bug lesz, nem beállítás függő.

szerk.: De egyébként nyugodtan segíthetsz a kollégának, nála nem opció az újrarakás. De meg lennék lepve, ha működésre tudnád bírni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#89990) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni, amire nem tudok rájönni mi lehet a probléma.

Van egy NAS-om. Szeretném ennek egyik könyvtárát hálózati meghajtóként felcsatolni win 10 alá az asztali gépemen. Ám ezt látom

Nem értem miért nem látja a windows.

(#89991) Vartanus válasza Doky586 (#89980) üzenetére


Vartanus
őstag

Kösziii bejött. Egy rejtett win backup a felelős :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#89992) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Erre esetleg valaki

Meg valaki használa filmlejátszásra a beépített lejátszót?Én mindig azon nézek filmeket,de az utóbbi időben többször fordult elő,hogy enyhén csíkozott a film,ez mitől lehet?
Itt pl látszik de azért nem ennyire durva csak a kép rá tesz még egy kicsit

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#89993) MasterMark válasza fulton (#89990) üzenetére


MasterMark
titán

Ne böngészd, hanem add meg kézzel az elérési utat.

Switch Tax

(#89994) seger válasza fulton (#89990) üzenetére


seger
addikt

Smb1 pipa, és tallózható lesz!
MasterMark ahogy írta, úgy is eléred!

[ Szerkesztve ]

(#89995) zolee001 válasza MasterMark (#89989) üzenetére


zolee001
őstag

Különbözö titkositási,kodolási szabványok vannak L2TP/Ipsec kapcsolatoknál amit server oldalon kerül beállitásra
Mivel authentikálhat a user,felhasznév+jelszo,tanisitvánnyal,smar carddal stb
Milyen titkositási csatornán,stb stb
Értelemszerüen ha a kliensen vmi nem jol van beállitva akkor dobja a server a vpn csatlakozást,a poszternél ez jol látszik a hibaüzenetben

(#89996) MasterMark válasza zolee001 (#89995) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt nem szerver oldalról dobja el, hiszen akkor nem működne újratelepítés után sem, meg más win-en sem amin ugyanúgy állítottam be a klienst.

Switch Tax

(#89997) Cs1csó válasza Pityu. (#89992) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, sajnos igazán egyetlen beépített Windows 10-es program sem ér egy fabatkát sem. Egyedül a lemezkép ISO csatlakozás az amit használok, használj helyette:
- VLC Media Player
- PotPlayer
- MPC-BE

Mindnek van 64 bites verziója.

(#89998) Pityu. válasza Cs1csó (#89997) üzenetére


Pityu.
nagyúr

VLC nekem is van most azon nézem a filmet,csak eddig egyszer kétszer volt ilyen csíkozódási probléma szóval nekem jó volt ez a lejátszó is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#89999) #42813184 válasza djzolee91 (#89975) üzenetére


#42813184
törölt tag

“Hol érdemes venni?” [link] itt nézz körül.otthoni használatra elég a home.a sov24, és a software deals webáruház semmiképp nem ajánlott a fent írtak miatt.

(#90000) fulton válasza seger (#89994) üzenetére


fulton
addikt

lehet zöld a kérdés, de smb1 hol találom:?
Kézzel próbáltam megadni de semmi...

Ha a nas vezérlőpultban értjük az smb -t ott engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.