Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89451) GEPESZ66 válasza Kékes525 (#89447) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam is maradt a 1803.

(#89452) Doky586 válasza Tiger. (#89450) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak ha van DVD -d...

(#89453) Imifej válasza TRob1 (#89449) üzenetére


Imifej
senior tag

Gondolom tudnak, mert csak itt a fórumon jó pár embernek nem megy. Nálunk is van amelyiken jó, van amelyiken nem. Fene sem tudja, hogy mitől függ.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#89454) Tiger. válasza Doky586 (#89452) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Csinálok egy kép filet és ki írom dvd-re? Az megoldható.

Más, ezzel mit csináljak, bele mentem minden zöldben van itt még is így jelzi.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#89455) King Unique válasza Tiger. (#89450) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban, illetve az abban linkelt másikban már kb. le volt írva. Használható a beépített megoldás is, tud helyreállítási meghajtót pendrive-ra készíteni stb., de van amikor fura hibákat produkál (példa). Míg nálam egy külső program nem és azok általában többek tudnak, jobban konfigurálhatók, ugyanúgy vannak ingyenes verzióik stb. Talán most már csak átment! :) Egyébként meg azt használod, amelyiket akarod...

(#89456) pendre54


pendre54
addikt

Én nem tudom, hogy mit mókoltak, az újonnan kiadott 1809-el, de nálam a frissítés után is ugyanolyan xar továbbra is a fekete háttér, a bekapcsolás után, azaz nem látszik egy program, mappa, fájl, stb. elérési útvonala, illetve pl. egy mappára jobb klikk után, ennyi látszik, az elérhető funkciókból.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#89457) zolee001 válasza pendre54 (#89456) üzenetére


zolee001
őstag

Jol sikerült ez a build is akkor

(#89458) PuMbA válasza pendre54 (#89456) üzenetére


PuMbA
titán

VGA drivert újra raktál fel? Mert ha nem WHQL driver volt felrakva, akkor azt a Windows legyalulja és felrak egy régebbit.

[ Szerkesztve ]

(#89459) Tiger. válasza King Unique (#89455) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt a macriumot fel sem tudom már rakni, elvileg fent volt, de itt linkelt valaki egy magyar oldalt, onnan leszedtem, és rá instaláltam, de az nem ment neki, törölte, és most nem tudom felrakni, mert ezt írja telepítéskor ki.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#89460) pendre54 válasza PuMbA (#89458) üzenetére


pendre54
addikt

Nem nyúlt hozzá a VGA driverhez, szóval ez nem lehet az oka, hogy így néz ki.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#89461) King Unique válasza Tiger. (#89459) üzenetére


King Unique
titán

Ha már eleve telepítve volt, akkor minek telepítetted rá újból, pláne hogy a programon belül közvetlen frissítési lehetőség is van? Vagy miért nem távolítottad el előtte a másik verziót, másik kiadást megfelelően? Nem tudom mit gányoltál össze, de most nem is érdekel... A korábban linkelt weboldalról letölthető a WInPE ISO is, amit csak ki kell írni a pendrive-ra, aztán arról bootolni.

(#89462) #07746304


#07746304
törölt tag

Nálam nincs semmi hiba KB4467708, MCT meg mindjárt szedi le az újat :)

[ Szerkesztve ]

(#89463) Doky586 válasza King Unique (#89455) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azzal a leírással csak az a gond hogy "create recovery" -re semmit se talál a windowsom csak sima "recovery" -re, aztán nem 4GB hanem 8GB pendriveot követel..
A Windows 7 verziós (win10-en) pedig nálam csak DVD írót fogad el.

Na ezek után inkább a Macrium Reflect free iso-ban bíznék! :K

(#89464) Tiger. válasza King Unique (#89461) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az volt a baj, hogy bekapcsoltam valami mappa védelmet, most már jó. viszont ezt még mindig nem értem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#89465) Doky586 válasza Tiger. (#89459) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ne telepíts semmit. Letöltöd a (ma már linkelt (#89386)) kész .ISO -t kiírod pendrivera vagy usb-HDD re és azzal mentesz és állítasz is vissza.

ui.: kapcsold vissza a vírusvédelmet v tűzfalat..

[ Szerkesztve ]

(#89466) #79715584 válasza Tiger. (#89464) üzenetére


#79715584
törölt tag

Nálam is ilyen volt 1803 alatt, amíg nem telepítettem a Windows aktuális frissítéseit.

(#89467) Sub-ZeRo válasza Vangelis (#89399) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbaképpen egy másik táppal próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#89468) Tiger. válasza #79715584 (#89466) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Megcsináltam a frissítést, továbbra is olyan.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#89469) King Unique válasza Doky586 (#89463) üzenetére


King Unique
titán

Ha erre gondolsz, akkor azért nem éppen úgy van... Ott eleve angol nyelvű Windowson mutatták be, magyarnál meg kiadják a keresőben a "helyreállítási", de akár a "recovery" kulcsszavak is. Viszont nem is ez a lényeg, hanem az, hogy megoldható és működik. Ráadásul 8 GB-os pendrive is max. akkor kell hozzá, ha ITT be van jelölve a rendszerfájlok másolása. Ha nincsen, akkor csak kb. pár-néhány 100 MB-ot másol rá a pendrive-ra, amiről bootolva szintén használható a helyreállítási környezet. Apropó pendrive, a Windows 10-nél lehet helyreállítási meghajtót készíteni arra is (kép), a Windows 7-nél van olyan korlát, hogy csak optikai lemezt (DVD) fogad el. De egyébként a Windows 10 telepítője is használható a lemezkép helyreállításához, amit a másik leírás szemléltet.

(#89464) Tiger.:
Ha a Defender mappavédelme be volt kapcsolva és nem tudott a Macrium írni ott a C-re, akkor nem meglepő a telepítési probléma. Azt pedig már a Defender kezelőfelületén kellene megnézni, hogy mi a gondja. Ha az a rezidens védelem és nincsen külső AV telepítve, akkor aprólékosan lecsekkolhatók a beállításai. Illetve indítsd újra a Windowst, egy restart sosem árt. De ha esetleg megint elállítottál valamit, akkor annyira nem lenne meglepő, ha nem működik rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#89470) Werkly válasza Tiger. (#89468) üzenetére


Werkly
őstag

Defender nem működik? Nálam ez megoldotta:

https://m.youtube.com/watch?v=hFYOWH8Qodo

(#89471) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogyan lehet elérni, hogy a képen lévő frissítés figyelmeztetés ikon soha ne jöjjön elő?:

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#89472) Tiger. válasza Werkly (#89470) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Most beállt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#89473) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki letöltötte már az új 1809es iso-t angolul, attól kérhetnék egy sha1 hash-t (totalcommanderből v bármi egyéb hash-számolóból)? Már volt olyan, hogy a csiganetünkön hiányosan jött le a telepítő.

Előre is köszi:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#89474) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ha ezzel a leírással csinálom, az itt is jó?
Nem értem ezt a boot cd-t ha én csak a winyora akarom, akkor hogy tudom ezt megtenni?
Azt írja, hogy bootoljak be. Ez sem tiszta.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#89475) Doky586 válasza t72killer (#89473) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Wim-es iso hoz már mutatja a https://tb.rg-adguard.net/public.php az SHA1-et.
Ha ESD-s re gondolsz azt nem tudom.

(#89476) King Unique válasza Tiger. (#89474) üzenetére


King Unique
titán

A visszaállításhoz eleve a bootolható, illetve a WinPE változat kell, ha az aktuális Windowst akarod majd visszaállítani a jelenlegi rendszermeghajtóra. A mentés viszont megoldható a telepített és a WinPE változattal egyaránt, mindkettőnél lehet a lemezképfájlt tetszőleges fizikai meghajtóra (HDD) menteni. De egyébként nem értem a problémádat. Akkora gond letölteni azt az ISO-t és kiírni egy pendrive-ra, majd arról bebootolni és elvégezni a mentést? Ha számodra igen, hát akkor telepítsd fel magát a programot Windowsra, aztán csináld úgy a mentést. Erre már tényleg nem tudok mit mondani...

(#89477) Doky586:
Már miért lenne alkalmatlan? Ott van az eszköz hivatkozása, ami átdob a vezérlőpultba, ahol lehet lemezképet készíteni a rendszerről, + akár másik partícióról is. A rendszer-helyreállító lemez pedig nem ugyanaz, mint a helyreállítási meghajtó. Én eleve az utóbbiról beszéltem eddig és annak elkészítésekor használható USB-s meghajtó (pl. pendrive) is, amivel később helyreállító a lementett lemezképfájl. Jó estét! :D

[ Szerkesztve ]

(#89477) Doky586 válasza King Unique (#89469) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen arra gondoltam, és valóban nem tűnt fel hogy angolul van.. :DD

De a lényeg a lényeg hogy az teljesen alkalmatlan a Macrium alterjatívájának egy belakott rendszer lementésére programokkal beállításokkal mindenestől. Talán a win7 módszer alkalmas csak erre de az nálam DVD-t követel..

Vagy valahol elérhető ilyen a gépházban (nem win7 verzióban is?) ?

[ Szerkesztve ]

(#89478) t72killer válasza Doky586 (#89475) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Netről ESD-s jön le, ha minden igaz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#89479) pzstm válasza pendre54 (#89460) üzenetére


pzstm
titán

valami pedig gyanús, nálam teljesen rendben van mindhárom gépen.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#89480) darvinya válasza Doky586 (#89477) üzenetére


darvinya
titán

De miért Rendszer-helyreállító lemez létrehozása választod, mikor angolnál is Lemezkép létrehozása van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#89481) Doky586 válasza t72killer (#89478) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem a netről .wim verzió jött le. Biztos hogy a net-ről jött és nem a postás hozta. ;]

(#89482) zolee001 válasza Doky586 (#89477) üzenetére


zolee001
őstag

Már irtam neked ezt a parancsot
Elsö a D meghajtora mint példa csinál egy back upot a második hálozati megosztásra

wbAdmin start backup -backupTarget:D: -include:C: -allCritical -quiet

wbAdmin start backup -backupTarget:\\sharedFolder\folderName -user:username -password:userPassword -include:C: -allCritical -quiet

Ami a képeden látható az azt jelenti ,hogy nincs másik hdd vagy hálózati megosztásod azért jelenik meg csak a dvd lehetöség.

A WinPe tulajdonképpen a windows telepitö dvd /usb,(válassza ki a nyelvet,verziot,particionálás).
A visszaállitáshoz nem kell külön moddolt WimPE media,sima windows telepitö berak és a bal sarokban figyeled hogy mit ir ki.
Megmutatod neki az elérési utat ahova a mentést elkészitetted és next next

Update:Ezeket a buzeráns emojiket hogyan kell kipusztitani?

wbAdmin start backup -backupTarget:D: -include:C: -allCritical -quiet

wbAdmin start backup -backupTarget:\\sharedFolder\folderName -user:username -password:userPassword -include:C: -allCritical -quiet

[ Szerkesztve ]

(#89483) Doky586 válasza darvinya (#89480) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#89484) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali, ez az a most legújabb a full javított mindenhol sötét téma?

(#89485) zolee001 válasza Doky586 (#89483) üzenetére


zolee001
őstag

Run--sdclt

(#89486) Tiger. válasza zolee001 (#89482) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én is erre gondoltam, hogy be rakod a sima telepitodet, és onnan tallozod ki a mentést. Mintha telepítened a wint, csak ott a helyre allitasnal megállok.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#89487) zolee001 válasza Tiger. (#89486) üzenetére


zolee001
őstag

Windows 2000 vagy azelött óta igy müködik

(#89488) King Unique válasza Tiger. (#89486) üzenetére


King Unique
titán

Azzal is lehet, mint már említve volt előzőleg, sőt linkelve is hozzá a leírás. De az nyilván csak a Windows saját eszközével elkészített lemezképekhez jó, máshoz nem. A Macrium Reflect és a többi hasonló szoftvernek is van saját WinPE / Linux-alapú helyreállítási környezete. Amelyeknél nem mellesleg több beállítási lehetőséget tartalmazó programfelület, akár rendes desktop stb. is van és mindezt akár az ingyenes verzióik is tudják.

[ Szerkesztve ]

(#89489) Doky586 válasza zolee001 (#89482) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondolom ez ugyanannak a parancssoros verziója amit már mutattam. [kép]
Csakhogy eddig sem filelok, dokumentumok biztonsági mentéséről, hanem teljes lemezkép mentésről beszéltünk amit a Macrium is készít.

(#89490) pendre54 válasza pzstm (#89479) üzenetére


pendre54
addikt

Az a gyanús, ami nem gyanús ;] , de az a nagy büdi helyzet, hogy van itthon egy kis mini pc is, [link] , afféle tartalék gépnek, és erre nem frissítve került fel a 1809-es, hanem tisztán telepítve, és azon is pont ilyen a szitu.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#89491) darvinya válasza Doky586 (#89483) üzenetére


darvinya
titán

Pedig ott a 2. Képen első lehetőség.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#89492) #30153472


#30153472
törölt tag

Update - 1809 - 17763.134

(#89493) Doky586 válasza King Unique (#89488) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sajnos nagyon rosszul adod elő hogy olyan linket adsz ami egy másik hozzászólásodra mutat ami szintén egy harmadik hozzászólásodra mutat, mindegyikben féltucatnyi link más-máshova mutató link is. Így könnyű arra hivatkozni hogy már linkelted mégis félreérthetően másról beszéltél közben.. :))

Szóval a win10-ben levő win7 módszerrel lehet menteni a partíciót (?) ahogy mutattam, de nem kell létrehozni a win7 módszerű helyreállító DVD-t hozzá mert azt a win10 telepítő pendrive (vagy a hdd-n levő 500MB os helyreállító partíció) is meg tudja tenni..??? Erről beszélsz?

(#89494) Doky586 válasza darvinya (#89491) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ismétlem: NEM "fileok bztonsági mentése" volt (ahogy a képen is látszik) a kérdező kérdése hanem belakott rendszerpartíció mentése.. (Macrium alternatívájaként)

(#89495) King Unique válasza Doky586 (#89493) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt nem fogom még egyszer sokadjára leírni ugyanazt, ráadásul úgy, hogy nemrég már világosan le volt írva. Pont azért linkeltem egyik-másik hozzászólást. Az pedig már nehogy akkora gond legyen, ha azokban éppen van 1-2 link és kattintani kell párat...

Másrészt ha már számon kérsz, akkor én és más meg azt kérjük számon rajtad, hogy miért értetlenkedsz direkt... :U A mostani kérdésedre már kaptál választ, ahol világosan le van írva, sőt még screenshotokkal és leírással is szemléltetve van, hogyan lehet a Windows beépített eszközével komplett mentést készíteni a rendszerről, a partíciókról. Vagy EZ neked talán nem elég világos? Vagy éppen a másik válasz, ahol le van írva, hogy a helyreállításhoz használható a helyreállítási meghajtó és a Windows 10 telepítője egyaránt? Aztán miért raktad be a fórumtárs hozzászólására a válaszodban a keresőről azt a screenshotot, amikor a korábbi hozzászólásodban egyértelműen ott van a 2. screenshoton a "lemezkép létrehozása" opció...? Vagy talán direkt csinálod? :(((

[ Szerkesztve ]

(#89496) Doky586 válasza King Unique (#89495) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszönöm. Nagyon szépen szemléltetted most is az össze-vissza elterelő linkeket. Ahelyett hogy 2 rövid sorban összefoglaltad volna (ahogy én tettem).

Igen nemcsak menteni akarok hanem vissza is szeretnék állítani, ezt is a mentés elengedhetetlen tartozékának tartom. :U

[ Szerkesztve ]

(#89497) King Unique válasza Doky586 (#89496) üzenetére


King Unique
titán

Milyen összevissza? 2 külön hozzászólás volt linkelve 2 külön, részben a te kérdésedre is adott válaszként. Amelyekben egyértelműsítés gyanánt screenshotok és még leírások is vannak, hogy a kérdezőnek minél világosabb legyen, ha esetleg nem lenne tisztában ezzel-azzal. Ez pedig nyilván többet ér, mint 2 tőmondat, konkrétumok nélkül...Meg tudod szokták mondani, hogy van amikor 1 kép többet mond 1000 szónál. Arról viszont én már nem tehetek, ha te nem vagy képes rendesen elolvasni egy hozzászólást, nem akarsz szöveget értelmezni, meg éppen párat kattintani, avagy direkt értetlenkedsz... :U De ha ennyire nem felel meg számodra, akkor legközelebb majd mástól várj választ, mert én többet nem fogom rád pazarolni az időmet!

"Igen nemcsak menteni akarok hanem vissza is szeretnék állítani, ezt is a mentés elengedhetetlen tartozékának tartom"

Mintha nem lenne magától értetődő, meg nem lett volna egyértelműen leírva ez is...

[ Szerkesztve ]

(#89498) Cs1csó válasza King Unique (#89495) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kedves King Unique ez nekem is feltűnt már, hogy számos link-ként csatolt hozzászólásod nem a konkrét hozzászóláshoz vezet amiben kifejted a lényeget hanem egy olyanhoz amiből még 1-2 ugrás hogy eljuss a leíráshoz - és akkor a kérdés hogy a linkben lévő hozzászólásban lévő linkre kell kattintani vagy a linkben lévő hozzászólásra adott válaszodra.

A megfelelően kidolgozott válaszaidat tartalmazó hozzászólásaidat könyvjelzőként elmenthetnéd egy mappába és akkor amikor újra felteszik a szokásos kérdéseket csak bemásolod a KONKRÉT választ tartalmazó hozzászólást és kész.
(tervezem, hogy csinálok pár ilyet én is pl. víruskereséssel vagy böngészős anomáliákkal kapcsolatban.)

[ Szerkesztve ]

(#89499) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Van arra mód, hogy a telepítést ne blokkolja a windows10?

"A Windows megvédte a számítógépét
A Windows Defender SmartScreen megakadályozta egy fel nem ismert alkalmazás futását. Az alkalmazás futtatása veszélyeztetheti a számítógépet.
További információ"

A biztonsági beállításokban minden létező opciót kikapcsoltam, de így sem engedi. :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#89500) olasz61 válasza zack (#89499) üzenetére


olasz61
tag

Alkalmazás javaslatok kikapcsolása,próbáld meg hátha jó lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.