Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56454) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
A win10-ben a fiókokkal van egy kis gondom, eléggé láma vagyok ebben a témában. Pár napja csináltam egy friss telepítést, és szokásom szerint csak egy nevet adtam meg a windowsnak, nem jelentkeztem be a telepítésnél a microsoft fiókommal. Mivel jelszót sem adtam a név mellé, minden kérdés nélkül ment a bekapcsolás, így szoktam meg. Tegnap viszont letöltöttem az Áruházból pár játékot, és ehhez viszont be kellett jelentkeznem a microsoftos fiókomba. Most viszont már bekapcsolásnál megáll a bejelentkező képernyőnél, és ki kell választanom, hogy a microsoftos email címmel és jelszóval, vagy pedig egy nevesített fiókommal lépjek be. Ezzel a névvel meg az a fura, hogy nem az a név, amit a legutóbbi telepítéskor megadtam (mert ott elütöttem egy karaktert), hanem a korábbi, jól megszokott felhasználónevem. Hogy ez honnan került oda, nem tudom, talán a microsoft emlékezett rá a fiók adatai alapján. Ha arra a névre kattintok a belépésnél, akkor nem kér jelszót (mert ahhoz nem volt megadva), de egy szinte teljesen szűz windowsba lép így be, ahol a most telepített progikat, beállításokat nem is látom. Ha a microsoftos fiókkal lépek be, akkor jutok abba a windowsba, ahol tegnap este hagytam a gépet, progikkal és beállításokkal.

A lényeg az, hogy hogyan tudnám visszaállítani a dolgot, hogy ne kelljen bekapcsoláskor fiókokat válogatnom és jelszót beírnom? Nézelődtem a fiókbeállításnál, de nem találtam ilyesmit.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.