Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132549) Tomm_


Tomm_
újonc

Sziasztok!

Az alábbi problémára szeretnék kérni segítséget:
Egy kissé modifikált win10-em van, amiben alapból "aktív" a klasszikus képnézegető. Ez az alapértelmezett alkalmazás és nem is nagyon lehet rajta változtatni (nincs olyan opció, hogy mindig a kiválasztott alkalmazás nyissa meg). Viszont az androidos mobillal készült képek egy részénél a nincs elég memória, stb. hibaüzenetet írja ki és nem nyitja meg a képeket. Külföldi fórumokon azt találtam, hogy ez inkább android programozáshiba, mintsem win10, de a win10-et érinti, kb. az ICC-profillal van kapcsolatban (pl. ha photoshopban enélkül mentem a képet .jpeg-ben, akkor megnyitja simán, ha ezzel, akkor az esetek 95%-ában nem).

Tehát tudnátok valami működő megoldást mondani?

Vagy arra, hogy hogyan tudnék más programot alapértelmezetté tenni (nyilván az egyszerű jobbklikk, társítás, másik alkalmazás választása stb. nem működik, illetve minden egyes képnél ezt kell eljátszani),

vagy hogyan tudom megoldani azt, hogy a klasszik képnézegető is megnyissa rendesen a képet.

Köszi!!!

(#132550) King Unique válasza Tomm_ (#132549) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10-nél, vagy legalábbis az újabb verzióknál már tudtommal eleve nincsen alapértelmezetten a régi, klasszikus képnézegető alkalmazás, max. tákolással lehet visszaállítani. Az alapértelmezett programként történő beállítás pedig normál esetben nyilván megoldható és működik, lásd az alábbi útmutatót.

How to Choose Default Apps to Open Files with in Windows 10

"kissé modifikált win10-em van"

Milyen Windows 10-verziót használsz és milyen, illetve honnan letöltött ISO-val lett telepítve? :F Ha valami tákolt változat, akkor értelemszerűen az lesz a gond. :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.