Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) vigyori78 válasza Воланд (#11277) üzenetére


vigyori78
őstag

Köszi :R
Még annyi ,hogy muszáj megvárnom míg feldobja a 8.1 ,hogy mehet a frissítés vagy megcsinálhatom a frissítést is a pendrive-al ?

(#11352) r3dsnake válasza Milestone2 (#11347) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pontosítok, el se indul a telepítés. A hardverrel nincs gond.

(#11353) Воланд válasza vigyori78 (#11351) üzenetére


Воланд
titán

megcsinalhatod azzal is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11354) csokoládé13 válasza Воланд (#11339) üzenetére


csokoládé13
tag

Köszi!

Pont emiatt kérdeztem rá, mert a GYIK szerintem egyáltalán nem árulkodik erről.
Legalábbis a "hol találom a Windows termékkulcsot?" kérdés így teljesen érvényét veszíti, miért nem a boltba irányítanak kulcsért?

(#11355) Milestone2 válasza FarkasT (#11349) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Úgy gondolom woland és pzstm (és még sokan mások, bocsi akiket kihagytam) sokkal kompetensebbek ebben a kérdésben, csak már fáradt a billenytyűsujjuk a sok gépeléstől.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11356) baboss válasza Воланд (#11343) üzenetére


baboss
őstag

Mit tegyek ?

(#11357) CharlieDrop válasza r3dsnake (#11336) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát nem egy OSX 10.9 to 10.10 átállás az szent

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11358) Воланд válasza csokoládé13 (#11354) üzenetére


Воланд
titán

ebben az a jo, hogy honapok ota igergettek a blogpostot a frissitesrol, hogy mi merre hany meter es most megjelent a frissites es konkretan nulla informacio van az aktivaciorol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11359) Воланд válasza baboss (#11356) üzenetére


Воланд
titán

sugo, fixit, ha van, ha turelmetlen vagy, akkor leszeded az iso-t es frissitesz azzal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11360) Assdak válasza FarkasT (#11349) üzenetére


Assdak
őstag

Szerintem ha már frissítetted w10-re, és utána HW csere miatt kell reinstall, supporton keresztül lehet újra aktviálni. Win8.1 esetében is így volt már nálam alaplap csere után.

(#11361) semetka válasza r3dsnake (#11336) üzenetére


semetka
őstag

Ugyanígy jártam. Most toolkittel tolom fel, hátha

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11362) csokoládé13 válasza Воланд (#11358) üzenetére


csokoládé13
tag

Hát jó... inkább neked hiszek, Te ki is próbáltad.
Kösz még egyszer!

(#11363) Воланд válasza r3dsnake (#11352) üzenetére


Воланд
titán

hullamokban tortenik a frissites (legalabb ez az egy megmaradt az eredeti felallasbol) igy termeszetes, hogy nem erheto el mindenkinek. nalam harom fizikai es egy virtualis gepen nem tortenik semmi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11364) r3dsnake válasza Воланд (#11363) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az okés, csak ha már ott a teljes installer a gépen nem értem miért nem indul a telepítés. Főleg, hogy meg is próbálja elindítani azt, és ott van már 30 faield bejegyzés a history-ban. Ez így elég vicces. És semmi plusz terhelést nem kapna a microsoft szervere, hisz már csak az aktiválás lenne hátra, a telepítőfájlok lenn vannak.

(#11365) junior11


junior11
veterán

Na frissítettem sikeresen a notebookot W10 Home-ra W8.1-ről. Most ha szeretnék tiszta telepítést csinálni, hogyan kell? Beállításokban van valahol? Tanácsos a tiszta telepítés ilyen esetben vagy nincs értelme?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11366) bon válasza Воланд (#11358) üzenetére


bon
őstag

Szerintem délután, este felé már lesz blogpost.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#11367) SP4C3 válasza junior11 (#11365) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerintem tanácsos, és én is szeretném megtudni... :S

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#11368) Milestone2 válasza junior11 (#11365) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha frissítetted, akkor nem kell tiszta telepítés (hiszen akkor újra kéne telepítened, de annak nincs értelme) régen rendszer visszaállításnak hívták, most nem tudom mi a hivatalos neve, meg nincs előttem w10-et futtató gép, de a beállításokban van a visszaállítás. Lányom gépét azzal gyalultam vissza eredeti állapotra. Kicsit több mint egy óra alatt végzett. Igen ajánlott, ha nem akarod, hogy az előző rendszer (w7, w8) sok "szemete" ott maradjon.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11369) baboss válasza Воланд (#11359) üzenetére


baboss
őstag

99 Százaléknál állt le a frissítés.

(#11370) junior11 válasza Milestone2 (#11368) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, igen a rendszer visszaállításra gondoltam, és arra, hogy a frissítés után van-e egyáltalán értelme...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11371) Milestone2 válasza junior11 (#11370) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen ajánlott, ha nem akarod, hogy az előző rendszer (w7, w8) sok "szemete" ott maradjon.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11372) semetka


semetka
őstag

Végre elindult :Y
Próbáljátok a Toolkittel. Elindítjátok és frissítésre nyomtok.
[link]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11373) junior11 válasza Milestone2 (#11371) üzenetére


junior11
veterán

Na és ilyen csak nyomok egy rendszer visszaállítást a beállításokban? A tiszta telepítés során/után automatikusan aktiválódik a W10 vagy nem? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11374) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

MSDNA-ra mikorra kerülnek fel majd a kulcsok az egyetemistáknak? Jelenleg még nincs fent.

30 napig minden korlátozás nélkül tudom használni majd, ha ettől függetlenül aktiválatlanul felteszem?

(#11375) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Ki szeretném próbálni a Windows 10-et virtuális gépen, viszont nem tudom, hogy honnan töltsem le. Elérhető valahol már az iso?

(#11376) #58000384


#58000384
törölt tag

Na, megtörtént az upgrade. A tablet csak annyit írt, hogy lefoglaltam, és majd értesít. Ezt nem vártam meg, a hivatalos programot letöltöttem, ráböktem, hogy azon a gépen ráfrissítse a 8.1-re, és elkezdődött. Jó sokáig tartott, valamiért kétszer is keresett frissítéseket egymás után, de minden rendben ment.

Nekem tetszik ez a tablet mode is, nincs vele bajom. A kezdőképernyőt át kellett rendeznem, mert egy oszlopba sorolt mindent, de ezt leszámítva az is rendben van (persze a keskeny oldalsó sávon macerásabb kikeresni egy nem kitűzött programot, mint 8.1-en). A taperolásnál ugyanúgy minden kézre áll nekem.

Asztalin az Insideres, frissített rendszert formáztam, és szintén a hivatalos programmal készített pendrive-ról telepítettem a rendszert. Amint netre lépett, már aktiválta is magát, kódot egyszer sem adtam meg neki, szóval a tiszta telepítés is jól működik. Ez jót is tett neki, pl. a képnézegetős app sem lép ki random módon.

(#11377) Milestone2 válasza junior11 (#11373) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az előbb írtam le. Amikor frissítetted nemrég, akkor aktiválódott? Ha igen, akkor a visszaállítás után is aktivált lesz. Ha nem, akkor akkor sem. mindjárt bekapcsolok egy w10-es gépet és megnézem hol van, ha nem találod a menüpontot.

Gépház / Frissítés és biztonság / Helyreállítás / Gép alaphelyzetbe állítás

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11378) Milestone2 válasza funk648 (#11375) üzenetére


Milestone2
nagyúr

64bit

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11379) junior11 válasza Milestone2 (#11377) üzenetére


junior11
veterán

Igen, a frissítés után automatikusan aktiválódott.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11380) viralmind


viralmind
aktív tag

Mesterek!

Ha felfrissitek egy win7 32 bit pro-t win 10 32 bit pro-ra, az ugye akkor aktivalja magat, viszont inkabb atvaltanek 64 bit-re , akkor ha a frissitesi procedura utan clean installal felrakom a win10 64bit-et vajon marad aktivalt?

Koszonom a valaszt!

(#11381) apszi válasza Milestone2 (#11378) üzenetére


apszi
őstag

32 bitest hol találok. Illetve az MS oldalán honnan lehet iso-t leszedni. Valszeg az én lámaságom, de képtelen vagyok rátalálni :B

(#11382) semetka


semetka
őstag

[link]
Jobb alsó gomb, oh yeah :C

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11383) Milestone2 válasza apszi (#11381) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Amit linkeltem MS oldal!

32bit

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11384) r3dsnake válasza semetka (#11372) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, ez jó ötlet. Így törölhetem is azt a mappát, amit a windows update csinált?

(#11385) Xpredi01


Xpredi01
tag

bocsánat, ha láma a kérdés, de:

"Windows Phone 8.1-el rendelkezők számára a megjelenést követő évben ingyenes a frissítés, és a frissítést elvégzők számára a rendszer használata az első évet követően is ingyenes marad."

ezt hogy kellene érteni? Van windows 8.1-es telóm és frissíthetem az asztali rendszert?

(#11386) Milestone2 válasza junior11 (#11379) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor mehet az alaphelyzetbe állítás, utána is aktivált lesz.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11387) junior11 válasza Milestone2 (#11386) üzenetére


junior11
veterán

Köszi szépen!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11388) Воланд válasza Vasinger! (#11374) üzenetére


Воланд
titán

nincs 30 napos probaidoszak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11389) Воланд válasza baboss (#11369) üzenetére


Воланд
titán

tedd fel iso-bol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11390) semetka válasza r3dsnake (#11384) üzenetére


semetka
őstag

Sztem majd csak ha lefrissített-

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11391) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Hát.. egyenlőre csalódás. Gta V pl akad rajta. Win 7 en nem volt gond. Vga nak a driverét felrakom de el se indul. Mintha nem lenne fent.. Ebből 7 vissza rakás lesz :(

Más. Mi az a Runtime Broker? Egyfolytába használja a procit 30 50 % ba. Lehet az is.. Hiába állítom le.. újraindul.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#11392) Mattb


Mattb
senior tag

Ha insiderként egy aktivált win10 korábbi build van fent a gépemen, az iso telepítésével (pendriverol) akkor hogyan lehet aktiválni? Az insidert nem eredeti 8.1rol telepitettem. Tiszta tekepitest szeretnek.

(#11393) apszi válasza Milestone2 (#11383) üzenetére


apszi
őstag

Így mindjárt a letöltendő fájlt dobja csak fel (ami persze nembaj, jó ez így is, csak kíváncsi lettem volna hova a csudába dugták :) ) :R KÖSZÖNÖM!

(#11394) Gólya.


Gólya.
tag

Nekem Lenovo X201 lapin volt az alján win7 prof matrica, felraktam hogy tudjak frissíteni jogtiszta rendszerről.
A win7 aktiválva volt frissítettem W10-re és most azt írja hogy hiba az aktiváláskor :( :W

(#11395) Воланд válasza Mattb (#11392) üzenetére


Воланд
titán

fel kell tenned egy jogtiszta 8.1-et es azt frissiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11396) Milestone2 válasza apszi (#11393) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jobbklikk, URL másolása, megnéz....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11397) hippo0315 válasza Milestone2 (#11383) üzenetére


hippo0315
senior tag

Köszi a link-et!

[ Szerkesztve ]

(#11398) Mattb válasza Воланд (#11395) üzenetére


Mattb
senior tag

Az jó.. mert amit a laptopon kaptam, amikor vettem nemérgen, az jogtiszta volt, de annyira nem működött jól, hogy felraktam egy win7.et, úgy pedig már ugrott, mert nem kaptam telepítőt. Igy akkor nemtudom mitévő legyek.

(#11399) G viktor


G viktor
tag

Feltettem a win 10-et és most hogyan tudom aktiválni?

(#11400) headhunter86 válasza Zoshi85 (#11391) üzenetére


headhunter86
senior tag

Ez nem túl jó hír. Nekem 8.1 van fenn, de semmi gondom vele.
Még várok véleményeket, mert ha tényleg driver gondok lesznek, meg szarul futnak a játékok akkor kihagyós még nekem.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.