Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) Milgram1


Milgram1
aktív tag

3-bol 1 gepre sikerult eddig felrakni a cmd-s dologgal harmadszorra es aktivalva van meg minden jo. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#11452) SityiSXT válasza #41133696 (#11438) üzenetére


SityiSXT
őstag

Fel kell rakj egy 32 bites Win7 HP-t ugyanazzal a kulccsal, így tudsz Win10-re frissíteni.

(#11453) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Köszi szépen Mindenkinek! :) :O

(#11454) tomp


tomp
félisten

WU letöltötte de aztán hibába futott, hogy hiányzik egy frissítés. De azt ugye nem találja.
Most letörlöm a letöltött mappát és a MediaCreationTool-al felrakom.
Ha a frissítésre nyomok, biztosan aktivált lesz a rendszer?
150%-ra akarom menni. :)

(#11455) csixy


csixy
addikt

Frissült 8.1-ről Win10-re, de az index kertészet fórum még mindig ledögleszti az Edge böngészőt. Ez most már másik vas és másik Windows.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#11456) Воланд válasza tomp (#11454) üzenetére


Воланд
titán

150% nincs, legyen inkabb 99,9%.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11457) FollowTheORI válasza csokoládé13 (#11427) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem csak Pro-t fog aktiválni utána mivel az upgrade alapkódja is pro...

De próba cseresznye alapon tehetsz egy próbát, csak ugye mint fentebb is írták ennek most mi is lenne az értelme? :U :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11458) viralmind


viralmind
aktív tag

Mesterek!

Ha felfrissitek egy win7 32 bit pro-t win 10 32 bit pro-ra, az ugye akkor aktivalja magat, viszont inkabb atvaltanek 64 bit-re , akkor ha a frissitesi procedura utan clean installal felrakom a win10 64bit-et vajon marad aktivalt?

Koszonom a valaszt!

(#11459) Vodar


Vodar
senior tag

Melyik oldalról lehet letölteni az összes ISO-t? Home, Home N, Pro, Pro N - x86 és x64? A Tool-lal le lehet tudom, de van a topikban egy közvetlen link is, ami nem működik (úgysem, hogy beteszem az iso elé a hiányzó pontot).

(#11460) Воланд válasza viralmind (#11458) üzenetére


Воланд
titán

elmeletileg igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11461) FollowTheORI válasza G viktor (#11399) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak egy megalapózó hivatalosan aktivált régebbi windowsról frissítve tudod aktiválni.

Utána viszont kulcs nélkül is bármikor újrateheted, beaktiválja magát (át kell ugrani a kulcs kérős részeket).

(#11459) Vodar

Használd a toolt, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11462) viralmind válasza Воланд (#11460) üzenetére


viralmind
aktív tag

Koszonom en is igy gondolom, ki fogom probalni es beirom ide az eredmenyt.

(#11463) tomp válasza Воланд (#11456) üzenetére


tomp
félisten

Amíg a WU letöltötte a 120Mbittel a rendszert, a MediaCreationTool csak 0,8-1Mbittel megy. Remélem estére lejön. :D

(#11464) gbela


gbela
senior tag

Amúgy ultimate verzió van? Win7 ultit szeretnék este frissíteni, itt a hozzászólásokban nem láttam h írt volna vki erről a verzióról.

(#11465) Skinny26 válasza gbela (#11464) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Akkor a Win10 Pro-ra kell frissítened

(#11466) King Unique válasza generic (#11447) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk megnézed megvan-e még a recovery patíció, illetve több notin is szokott lenni ilyen esetre visszaállító gomb. Ha a Linux telepítésekor okosan legyalultál mindent, akkor meg nem tudom, passz.....Esetleg, ha leszedsz a verziódnak megfelelő tiszta 8.1 Core / Pro ISO-t, majd azt felrakod, akkor talán a BIOS-ba égette kulcs beaktiválja, vagy nem...

(#11467) anorche1: majd, türelem. Gondolom jó esetben néhány nap/ pár hét múlva. Aminél ln néztem, ott még csak a 10074 build van fent.

[ Szerkesztve ]

(#11467) anorche1


anorche1
őstag

Dreamspark -ra mikor kerül fel?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11468) Thome


Thome
addikt

Az ellen lehet tenni valamit, hogyha elsötétül a képernyő, akkor ne ugorjon ki a bejelentkező képernyőre, hanem csak szimplán tudjam folytatni a munkamenetet ha megmozdítom az egeret?

Nyilván bekapcsolást követően kérje a bejelentkezési adatokat, de utána ha otthagyom a gépet és visszajövök, tudjam folytatni, ne kelljen újra beírnom az MS fiókom jelszavam. Magyarul úgy működjön mint a 8.1.

A jelszavas felébresztést megpróbáltam kikapcsolni, de az sajna nem oldotta meg.

(#11469) tomp válasza FollowTheORI (#11461) üzenetére


tomp
félisten

Ezt az újrateheted dolgot hogyan érted? Ha már fent van a Win10 akkor egy Win10-es iso-val tiszta telepítésnél is magától beaktiválja magát vagy csak egy Win10-Win10 felfrissítésnél fogja vissza aktiválni magát?

(#11470) tope


tope
addikt

Valakinek még esetleg ötlete mivel lehetne lejátszani a .mkv, .mp4, .flv-t ? Windows Media Player belefagy, az előbb lejátszotta Filmek Tv, de most az is belefagy, MPC-HC meg megint belefagy, csak ott nem írja ki hogy belefagy.

(#11471) FollowTheORI válasza tomp (#11469) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Bárhogy telepíted, akár csont üres új lemezre akkor is beaktiválja ugyanazon a gépen (alaplap ugyanaz).

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11472) bon válasza tope (#11470) üzenetére


bon
őstag

VLC Player

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#11473) Vodar válasza tope (#11470) üzenetére


Vodar
senior tag

VLC mindent lejátszik.

(#11474) r3dsnake válasza FollowTheORI (#11450) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Félreértetted a kérdésem.

(#11475) nofi válasza tope (#11470) üzenetére


nofi
őstag

Ilyen ranggal írhatnád már igazán off-ba ;)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#11476) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ezt nem hiszem el. Letöltöttem újra a 7gigát, immáron angol régióra állított rendszeren, de így is magyarul dobja fel a végén, és nem is enged frissíteni a fájlok megtartásával. Kezdhetem elölről. :)

(#11477) prokxy


prokxy
veterán

Hali!

Segítség kellene!

Fent van tiszta telepítéssel a W10 Pro X64, de az Üdvözöljük részen mindig "sokat" teker, lassabb, mint a 8.1.
Nem egy szar gépen van, nincs telerakva sok vacak szoftverrel, ötlet? :U

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#11478) Nordekk


Nordekk
tag

Hát ez az MCT szuperlassan szedi nekem :N. De legalább jön. Ha azt az opciót választom hogy töröljön mindent upgrade-nél akkor az felér egy clean installal? Még ilyen upgradet nem nagyon csináltam, ha hagyom a fájlokat mindent beledobál a Windows old mappába vagy csak a C-Windows particiót? Vagy jobban járok ha upgrade után kiírok egy iso-t és majd azzal? Egyébként 2 hete raktam újra a Win 7-et ,hogy ha esetleg csak upgrade lehetséges majd akkor egy friss rendszerről tegye meg.

(#11479) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ez eddig is volt? :Y
Micsoda kis rejtett peer-2-peer kliens a gépem... ki is kapcsoltam. ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11480) wjbhbdux válasza csixy (#11455) üzenetére


wjbhbdux
veterán

index fórumot szerintem még a Netscapere optimalizálták :U

[ Szerkesztve ]

/s

(#11481) tomp válasza FollowTheORI (#11471) üzenetére


tomp
félisten

Ez szuper. Akkor elég egyszer aktivált rendszerre rárakni.
Az 1évig aktiválható ingyen dologról: ha lemegy az 1év de nekem megvan a 10-es telepítő és egy hivatalosan aktivált 8.1-em van fent épp akkor a telepítőn kiválasztva a frissítést akkor sem fogja már beaktiválni magát?

(#11482) #41133696 válasza pzstm (#11439) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megpróbálom :K

A VGA most egy 1 GB-os 4670, de van tartalékban egy 256 MB-os 3850, gondolom célszerű arra cserélni, hogy ne legyen a memóriamennyiséggel kavarás. A 3850 elég a Windows 10-nek, illetve tartalmaz hozzá beépített drivert.

Csak az a lényeg, hogy működjön natív felbontáson, anyukám nem játszik, csak Youtube-ozik, RTL Most-ot néz, Facebookozik ilyesmi :)

(#11441) woland_y2k: A másik lehetőség, mivel van itthon dobozos 64-bites Windows 7-em is, szóval annak a 32 bites lemezét használhatom elvileg.

(#11483) tope válasza nofi (#11475) üzenetére


tope
addikt

Úgy gondolom, hogy ha másnak is előfordul, akkor lehet fontos is.

(#11484) stevve


stevve
nagyúr

Valami hibával elszáll a telepítés, kikényszerített update-en keresztül. A macska rúgja meg, hogy nem lehet értelmesen feltenni vagy legalább leírni, hogy mi a baja... :(((

(#11485) westlake


westlake
félisten

MSDN telepítők:
BuildLabEx: 10122.0
Na? :U

Ráadásul:
Windows Update
Update for Windows 10 Insider Preview... Ehh

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11486) bon válasza FollowTheORI (#11479) üzenetére


bon
őstag

Dehogy rejtett, több cikkben is olvastam róla pár hónapja.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#11487) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ha felrakom szepen sima Win7 illegalra, gondolom fel fog menni, s eszreveszi, hogy nincsen megfelelo kulcsom. Fel fogja viszont ajanlani, hogy penzert meglegalizaljam? Penzt hajlando vagyok kiadni ra, bar jobb lenne egy dobozos verzio akkor mar.

I am having fun staying poor.

(#11488) Nordekk válasza prokxy (#11477) üzenetére


Nordekk
tag

Nekem ugyan ez volt Windows 7-tel telepítés után. Kb. 1 hétig minden bekapcsolásnál, újraindításnál megakadt ugyanott ahol neked, aztán utána egyik napról a másikra jó lett. Pedig a frissítéseket már telepítés után rögtön felpakoltam + töredezettségmentesítés is megvolt utána.

(#11489) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Tesztelés megvolt több játékkal is. Minden ok. A GTAV akad.. :( ez miért lehet?

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#11490) whitezo88 válasza wjbhbdux (#11480) üzenetére


whitezo88
nagyúr

maga idejében jó böngésző volt :DDD

közben Tool-lal én is inkább elkezdtem szedni, talán nálam sem lesz hiba.

amúgy, Enterprisenál ugye nincs gw10 appocska, aki ott akarná így vagy máshogy feltenni, mi lenne? csak érdekel, a néhol futa licenc politika miatt.

(#11491) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Mondjuk az elég f@sza lesz, hogy amikor kijön egy friss VGA driver amit ugye szinte mindenki felrak erre a win majd fogja magát és visszapakolgat majd egy régebbit eljátszva ezt minden egyes driver frissítésnél. Hatalmas pacsi a kikapcsolhatatlan update kitalálójának.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11492) wjbhbdux válasza SpongyaBob (#11491) üzenetére


wjbhbdux
veterán

regebbit nem rak vissza

/s

(#11493) tope válasza bon (#11472) üzenetére


tope
addikt

Köszi, ezzel működik.

(#11494) Colos1 válasza Nordekk (#11488) üzenetére


Colos1
őstag

Idő és több indítás kell neki, amíg optimalizálja az indítási folyamatot.

(#11491) Rubbi: Olvastam valahol, hogy ennél is ki lehet kapcsolni, hogy a WU -ról szedjen le illesztőket.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#11495) SpongyaBob válasza wjbhbdux (#11492) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Teljesen mindegy mit rak fel ha én nem akarom/nám felrakni..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11496) junior11


junior11
veterán

Lenne még egy (hülye) kérdésem: Lenovo Z500-as notebookomat W8-cal vettem, ami frissült az idők során 8.1-re, most pedig W10-re. De mivel szeretnék most rajta egy tiszta telepítést is csinálni, viszont ha most a frissített W10-ben a beállításokban rendszervisszaállítást teszek, az egyik barátom szerint nem a W10 fog bejönni a gépen, hanem a W8, amivel vettem, s újból végig kell frissítenem (8.1 és csak úgy W10). Szerintem meg ez hülyeség, és a W10-nek kellene bebootolnia nem? És ahogy olvasom ilyen esetben is aktivált marad a rendszer továbbra is?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11497) prokxy válasza Nordekk (#11488) üzenetére


prokxy
veterán

Köszi a választ, akkor nem kutakodok egyelőre! :)
Azonban az ALC1150-es hangkarikhoz (ASUS ROG pl) jöhetne vmi frissítés, mert így nem tudom a DTS-en nézni a filmet. Konkrétan nincs hang. :O

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#11498) tope válasza tope (#11493) üzenetére


tope
addikt

Valami nagy zavar van, mert pl. youtube se megy.
Sőt netes videók se mennek.

Na vazze, most meg elindult, mi a franc van már !!!

[ Szerkesztve ]

(#11499) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

HP 250G2 laptopra telepített-e már valaki WIN10-et (munkára használt gép)?
Ha frissítek WIN10-re WIN8.1-ről, akkor rögtön letörli-e a VGA feltelepített driver-ét( játékra használt asztali PC)?

(#11500) Воланд válasza junior11 (#11496) üzenetére


Воланд
titán

ha a reset-et nyomsz, akkor win10 fog alapallapotba kerulni.

amugy jo, hogy irod, valaki igazan megnezhetne azt is, hogy ha gyarilag elotelepitett rendszerrel es gyari, kulon recovery particioval rendelkezik a gep, akkor a laptop sajat recovery-et hasznalva mire all vissza a rendszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.