Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Hogyan lehet kikapcsolni egyesével a frissítéseket? Ott van egy "frissítés" a videokártyámhoz, ami valójában a 15.7-es driver helyett visszateszi a 14.4-est. Idegesítő, mert a többit frissíteném, de azt nem akarom.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#11302) Lauda válasza fcbarca (#11287) üzenetére


Lauda
félisten

Szerinted mitol lenne aktivalt egy evig?

(#11303) _ak_ válasza Syl (#11164) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi! Akkor próbálok tovább figyelni, hátha lesz ezzel is tapasztalt. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#11304) Milestone2 válasza fcbarca (#11287) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hmmm. A nem jogtisztát ha frissíted és nem vagy Insider, akkor szerintem nem lesz aktivált. Újra kell machinálnod. Azt hiszem. Ha meg Insider vagy, akkor addig nem érdekes mi volt előtte, amíg az Insidereknek lehetőséget ad a MS.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11305) westlake válasza Zoli54213 (#11301) üzenetére


westlake
félisten

Akkor századszorra: sehogy!
Vagy hozzászoksz, vagy lelövöd az egész WU szolgáltatást.

Play nice!

(#11306) Воланд válasza fcbarca (#11300) üzenetére


Воланд
titán

passz. ha telepites soran csinal egy eredetiseg ellenrozest, akkor bukod az aktivaciot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11307) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Van itt rajta kívül olyan aki még a BT mappával sem rendelkezik? Vagy csak az én szaromra képtelen lemászni a frissítés bármit művészkedek az update-tal meg a parancssorral?

(#11308) fcbarca válasza Milestone2 (#11304) üzenetére


fcbarca
őstag

insiderre regisztráltam.csak már későn,akkor már nem lehetett letölteni a windows prewiewet

(#11309) Воланд válasza Zoli54213 (#11301) üzenetére


Воланд
titán

nezd meg, hogy defer upgrades eseteben mit csinal. mert elvileg azzal a drivereknek nem lenne szabad telepulnie.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11310) vatafakk válasza Milestone2 (#11304) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Elég hülye kérdés, de hogyha az Insider programban regisztráltam és használtam a win10-et, akkor csak a win10 RTM-ről tudok frissíteni jogtisztára, vagy 8.1-ről is valahogy az accountom alapján?

(#11311) westcoastog


westcoastog
veterán

Frissítés után elvileg ugyanúgy kéne futnia a programoknak, játékoknak is? Pl Battlefieldek, gta5, és a mentése is megmaradna a gta-nak?

Ilyet még nem csináltam.

(#11313) woland_y2k
:R

[ Szerkesztve ]

(#11312) Воланд válasza tomboy0013 (#11307) üzenetére


Воланд
titán

nalam harom gepen semmi, meg most feltettem egy 8.1-et vm-be es ott meg a gwx icon sem jelenik meg, pedig fent van a frissites. szoval en most kimaradok. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11313) Воланд válasza westcoastog (#11311) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11314) semetka


semetka
őstag

Ezt nem hiszem el, letöltötte újból és megint hiba. :W

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11315) Milestone2 válasza fcbarca (#11308) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tegnap is telepítettem gépet, tegnap is tudtam Insiderre regisztrálni, tehát, ha Insider vagy és frissíted a kalózságodat W10-re, majd az Insideres accountoddal lépsz be, akkor szerintem Insiderre aktivált lesz. De ettől még nem leszel jogtiszta, csak megtűrt...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11316) Telda


Telda
addikt

Hali!

Megvan a Win 8 eredetiben, de egyébb okoból kifolyólag Win 7et használok, ami viszont virágbolti.
Ha szeretném felfrissíteni a Windowsom, akkor úgy kellene eljárnom hogy felrakom a 8-at, kivárom a sorom, majd felfrissítem 10-re? Illetve utána már bármikor csinálhatok tiszta telepítést, megjegyzi valahol az aktiválást?

(#11317) Воланд válasza vatafakk (#11310) üzenetére


Воланд
titán

8.1-rol is, hogy ha az jogtiszta.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11318) Воланд válasza Telda (#11316) üzenetére


Воланд
titán

igen.

igen, azon a gepen csinalhatsz tiszta telepitest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11319) Lauda válasza westlake (#11305) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lehet kivalasztani mit szeretnek updatelni es mit nem? Ez meg visszafele akar frissiteni?

(#11320) Milestone2 válasza Telda (#11316) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen úgy maradsz jogfolytonos, és már százszor leírták, mindaddig míg nem cserélsz alaplapot, addig igen, megjegyzi és újra tudod telepíteni.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11321) westlake válasza Lauda (#11319) üzenetére


westlake
félisten

Nem lehet. A M$ új irányelve. Hogy törne el a csuklójuk! :(((
Már a Windows 8.1 és a 7 is régebbi driver-eket akart feltelepíteni WU-en keresztül. Ez sem változott sajnos.

#11323: Már ha működne rendesen, akkor lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11322) Goose-T


Goose-T
veterán

Ha valaki frissít Windows 10-re, nem tisztán telepít, akkor ne legyenek olyan karakterek a profilnevében, amik nem ASCII-karakterek, mert fura dolgokat csinálhat onnantól a Windows. Az én Windows 7-esemen Gergő volt a felhasználói profilom neve, és három programot próbáltam csak telepíteni, mindegyik más hibajelenséget produkált:

1. Firefox telepítő: kiírta, hogy a 7zip nem tud a temp könyvtárba írni, csak rendszergazdaként futtatva működött.
2. Total Commander: telepítés utáni első indításkor nem tudta menteni az .ini file-t jogosultság hiányában, ha rendszergazdaként futtattam, akkor meg létrehozott a Users könyvárban egy Gergo könyvtárat a Gergő mellé, és oda rakta a cuccait.
3. Thunderbird: telepítés után semmilyen mail accountot nem tudtam hozzáadni, GMail esetében kiírta, hogy rossz jelszó, Yahoo-nál írta, hogy jó a jelszó, csak egyszerűen nem lehetett a Done gombra nyomni, céges IMAP hozzáférésnél pedig írta, hogy a bejövő szerver már létezik, és nem engedett tovább.

Létre kellett hoznom egy másik profilt kizárólag ASCII-karakterek használatával, abban a profilban már minden tökéletesen működik, a régit meg töröltem. Online accounttal valószínűleg nem léphet fel ilyen probléma.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11323) Milestone2 válasza Lauda (#11319) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elméletben ha felrakod a tegnap linkelt wushowhide.diagcab -ot és akkor tudsz állítani / választani.

De olvass utána....én nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11324) FarkasT


FarkasT
csendes tag

Sziasztok!

W8.1Pro Retail licenc esetén a 10-es upgrade-et követően, új alaplap+processzor és clean install után újra lehet aktiválni a 10-est?

A közeljövőben terveztem a gép fejlesztést, amin már egyből W10Pro-t szeretnék használni a meglévő licenccel.

(#11325) Lauda válasza westlake (#11321) üzenetére


Lauda
félisten

Ja jo, majd ha valtoztatnak rajta, akkor frissitek. :W Idiotak.

Az oke, viszont kivetted a pipat es kesz.

Milestone2 :R

[ Szerkesztve ]

(#11326) tope


tope
addikt

Már a 10 van fent, frissítés iso-ból, Semmit nem tartottam meg, ép lemezkarbantartó szöszmötöl

(#11327) Milestone2 válasza FarkasT (#11324) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azt hiszem jobban jársz, ha alaplapcsere után frissítesz...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11328) r3dsnake válasza westlake (#11321) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Rendes vezérlőpultban, ha az update-nél elrejted (jobb klikkel), akkor nem hagy békén vele?

(#11329) Kami11


Kami11
őstag

Akinek nincs hang X-fi alatt töltse le az XFI_SupportPack_3_4.exe fájlt innen: http://danielkawakami.blogspot.hu/

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#11330) Zoli54213 válasza westlake (#11305) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Agyf*sz, mert ráadásul olyat tesz fel, aminél ha bekapcsolom a cf-et kékhalált kapok. De köszönöm a választ!

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#11331) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sikerült elindítani a letöltést. Rájöttem mi a hiba. Nem kell semmilyen mappa tartalmát törölgetni egyszerűen csak a WU-et automatikus letöltésre és telepítésre kell állítani majd a parancssorba beírni hogy wuauclt.exe/updatenow és lefuttatni egy keresést. Azonnal elkezdte tölteni. A tabletemre 1,9 giga a mérete annak amit letölt.

(#11332) mdraco


mdraco
őstag

Valami újdonság annak, aki 15-e óta használja? Gondolom nem éri meg újra felrakni, mert ugyanaz.

(#11333) FarkasT válasza Milestone2 (#11327) üzenetére


FarkasT
csendes tag

Én is ezen gondolkodom, de el akartam volna kerülni a dupla telepítést.
Mert elvileg ugye W8.1Pro Retail licenc-ből W10Pro Retail licenc lesz, ami elviekben újraaktiválható lenne, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#11334) BiP válasza Bluerainbow (#11272) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha frissítéssel tetted fel a Win10-et (nem insider), akkor párhuzamosan nem használhatod a Win8.1-eddel. (ha leszeded a Win10-et, akkor viszont újra használhatod a 8.1-et, tehát nem veszti érvényét.)
Viszont - szerintem - ezzel párhuzamosan viszont használhatod az Insideres Win10-et.

Tehát ha mindkét rendszert egyszerre szeretnéd legálisan használni, akkor az egyik legyen az Insider-es Win10, a másik meg lehet a 8.1 (vagy az erről frissített Win10).

[ Szerkesztve ]

(#11335) csokoládé13


csokoládé13
tag

Sziasztok!

Ha a MediaCreationToolnál a "telepítési adathordozót készíteni egy másik géphez" opciót választom, majd telepítésnél a Windows 8.1-es dreamsparkos kulcsom adom meg, azzal vajon tudja aktiválni magát a W10?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#11336) r3dsnake válasza tomboy0013 (#11331) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam ugyanúgy failed lett a vége újbóli letöltés után. :U Komolyan szánalom, hogy két gép közül egyikre sem ment fel még mindig, bár meglepett volna, ha normálisan működik valami a microsofttól elsőre.

(#11337) Воланд válasza FarkasT (#11324) üzenetére


Воланд
titán

nem, fel kell tenned a 8.1-et, majd azt frissiteni. es ez csak az elso evben ervenyes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11338) Telda válasza Milestone2 (#11320) üzenetére


Telda
addikt

Köszi mindkettőtöknek!

(#11339) Воланд válasza csokoládé13 (#11335) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11340) baboss


baboss
őstag

Telepítésnél ezt a hibaüzenet kapom.Mit csináljak.


Töröljem a $Windows.~BT mappát,vagy a tartalmát és próbáljam meg megint a frissítést hátha lejön rendesen ?

[ Szerkesztve ]

(#11341) Milestone2 válasza FarkasT (#11333) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Itt többször leírták és ha igaz, akkor meg kell várnod az alaplapcserédet, mert a W10 a leírások szerint alaplaphoz kötött. Ha most frissíted, akkor a mostani vasad adatai kötődnek hozzá és az új alaplappal nem lesz kompatibilis. Ha jól értettem az elhangzottakat. Én legalább is ezért lettem most inkább Insider, mert nem a legújabb az alaplapom. A hivatalosan vásárolt Windows-omat, majd alaplapcsere után frissítem. Bár nem teljesen világos számomra, hogy ez az alaplap függőség csak az OEM-re vonatkozik-e... Mert én sem számítógéppel vettem a Win8-at, hanem a MS egy akciójában géptől függetlenül.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11342) Xpredi01


Xpredi01
tag

Sziasztok, próbaidő van a windows 10-nél (aktiválás nélküli használat). Ha igen, mennyi?

(#11343) Воланд válasza baboss (#11340) üzenetére


Воланд
titán

nalad meg nincs letoltve minden szukseges fajl.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11344) westlake válasza r3dsnake (#11328) üzenetére


westlake
félisten

Azt a kinézet felejtsd el. Nincs már olyan, hogy klasszikus Windows Update a Vezérlőpultban. Nyomsz egy frissítések keresése gombot és onnantól minden automatikus. Amit talál azt feltelepíti. Kérdés nélkül. Bármit lehet uninstallálni, de a legközelebbi alkalommal megint feltelepíti.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11345) Воланд válasza Xpredi01 (#11342) üzenetére


Воланд
titán

nincs probaido. szemelyre szabni nem tudod, meg egy darabig nincs vizjel es nem zakalt az aktivalassal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11346) kengyel


kengyel
nagyúr

Ha a MediaCreationToolnál, a frissítést választottam, akkor itt minden oké lehet ?

kengyel

(#11347) Milestone2 válasza r3dsnake (#11336) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nekem meg pont ellenkező a tapasztalatom. Még az "öreg" Dell Inspiron 1501-es laptopra is felment a W10, amire például a W8 már nem volt hajlandó feltelepülni....

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11348) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Érdekes, én az első 10240-es buildet feltettem anno, regisztráltam az Insider-be, akkor kiírta, hogy a Win10 Pro-m aktiválva van...

Most letöltöttem a MS linkről az ISO-t, ráeresztettem a frissítést a fájlok megtartásával... Jó egy óra mókolást követően meg is volt vele. :-)

Frissítés után a regedit szerint 10240.16384-ből 10240.16393 lett...továbbra is aktivált maradt...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#11349) FarkasT válasza Milestone2 (#11341) üzenetére


FarkasT
csendes tag

Igen, én is olvastam az alaplaphoz kötődést, csak nem igazán világos, hogy ez miért érvényes a Retail-re is? :F
Mindenesetre köszönöm, megvárom akkor a cserét, az a biztos.

(#11350) Milestone2 válasza Sgt. Chris (#11348) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Miért ne maradt volna aktivált? Aktiváltra engedted rá. Szerintem amíg ki nem lépsz az Insiderből aktivált is maradsz.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.