Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) beni26k


beni26k
csendes tag

Srácok, az audiokezelés javult valamit a 10-ben ? Kell még foobarban wasapit használni?

(#11952) front3r válasza premete (#11947) üzenetére


front3r
őstag

Hol rosszindulatú szoftver egy MS által kiküldött frissítés te nagyonokos??
Ne tukmáld már rá a srácra, hogy vegyen win10 - et mikor ingyen is megteheti, ha egyszer upgrade-el, majd utána tisztán telepíthet? És az után bármennyiszer, mert az alaplaphoz köti az aktivációt a rendszer. Istenem...

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#11953) Thome


Thome
addikt

Tapasztalat:

Nálam:
Eredeti, aktivált (kulccsal, manuálisan) Win 8.1 Pro x64 friss telepítésre ráfrissítettem a Win10 Pro x64-et.
Eredmény: Aktiválatlan Win10 Pro.

Barátnőmnél:
Eredeti, aktivált (biosba égetett kulcs, nem manuális aktiváció) Windows 8.1 x64 (nem pro, csak natúr Win 8.1) friss telepítésre ráfrissítettem a Win10 Home x64-et.
Eredmény: Aktiválatlan Win10 Home.

Eddig jól haladunk... :U

Ez normális jelenség, vagy mi a teendő?

(#11954) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Mi a Windows 10 legnagyobb hibája? Az, hogy számítógépre való. Tableten az ember nem akar beállításokkal, driverekkel és kompatibilitással foglalkozni." - [link]
Hehehe, a Win8-nál meg az volt a probléma hogy nem szgépre való. Ki érti ezt...

[ Szerkesztve ]

(#11955) zzola válasza Thome (#11953) üzenetére


zzola
félisten

Pár tucat ember beszámolt már erről...állítólag várakozni kell az aktiválásra vagy telefonálni kell MS-nak...

(#11956) Peathee


Peathee
aktív tag

Nekem sem aktivált még a win 10.
Store-ból nem tudok letölteni sem...
Én a jogtiszta Win 7-re telepítettem Pendrive-ról. De nem tiszta telepítésként, hanem frissítésként. a beállításokat, programokat, képek documentum mappákat mindent átvitt.
Az aktiválásra még kap pár nap haladékot... nekem nem sürgős. (de ha vissza kell tenni a Win7-et és ott végig menni Windows Update-tel mire felajánlja, akkor nem lesz természetes a mosolyom.. :W )

Most valahogy kikapcsolom a tálcát a szélső monitorokon, mert az elég ha középpen van csak.

(#11957) beni26k válasza Thome (#11953) üzenetére


beni26k
csendes tag

Nálam eddig az a tapasztalat, hogy gyártói, biosba égett kulccsal (igaz, csak dell laptopok) simán aktiválta a Home-ot, míg a dobozosnál nem.

(#11958) RolEnD_ válasza Воланд (#11945) üzenetére


RolEnD_
tag

Közben megoldottam köszi! Összekeverte nekem itt a szezont a fazonnal merevlemez téren, de szerencsére megvan minden.
Már csak az aktiválás a wasistdas, de látom az nem csak nálam probléma...

(#11959) Tournament


Tournament
aktív tag

Aki aktivált Windows 8.1 használt
Használ MS fiokot ?

szerk ok...

Ezzel kapcsolatban Tóth András Mihálytól megtudtuk, hogy újratelepítés során lehetőség lesz úgynevezett clean installra, azaz nem kell először korábbi rendszert telepíteni. Ezt technikailag úgy oldották meg, hogy a számítógép hardverID-ját regisztrálják, a telepítést követően pedig az automatikus aktiválás során felismeri gépünket a szerver, és újraaktiválja a Windows 10-et

Hardver id-t MS fiok is rőgziti de semmi baj ...
Bocs..,..

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11960) Воланд válasza Tournament (#11959) üzenetére


Воланд
titán

ms fiokhoz nem kot senki semmit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11961) Assdak válasza ssgt1981 (#11940) üzenetére


Assdak
őstag

Na ez engem is érdekelne, mert eddig helyet nem foglalt, de direktbe elérted a drive-ban lévő fileokat, és felfele tudtáál szinkronizálni. Most az istennek se jövök rá, hogy lehet így beállítani...

(#11962) Воланд válasza Assdak (#11961) üzenetére


Воланд
titán

sehogy. varni kell a talan meg iden megjeleno csoda onedrive app-ra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11963) Dr. Akula válasza beni26k (#11951) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Romolni már nem nagyon tudott volna, a gyári driverrel kékhalált dob win8-on a hangkártyám. Elvileg októberre ígérnek win10 drivert hozzá, remélem jobban sikerül mint a win8-as.

(#11964) Dr. Akula válasza Tournament (#11959) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Elvből se. :)

(#11965) csabi10


csabi10
senior tag

Srácok a felső piros felirat mit jelent és hogyan lehet kikapcsolni?

(#11966) Lauda válasza front3r (#11952) üzenetére


Lauda
félisten

Az alap kerdese az volt a sracnak, hogy ha nem akarja azt frissiteni, akkor mit tehetne. Erre az a valasz, hogy dobozos verzio. Ha mar egyszer frissitettel, akkor telepithetsz teljesen uj windowst, akkor is aktivalja magat. Viszont ha nem akarsz frissitgetni, csak a dobozossal lesz aktivalt winfosod.

(#11967) Colos1 válasza r3dsnake (#11714) üzenetére


Colos1
őstag

Úgy akarom, de az ISO -t MCT -vel csináltam. Akkor úgy jó lesz? Ez csak akkor kell, ha az MCT updaterével akarnám frissíteni?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#11968) Assdak válasza Воланд (#11962) üzenetére


Assdak
őstag

Ezt most tényleg ilyen nehéz lett volna átemelni 8.1 ből? Néha komolyan nem értem, Ms nél milyen arcok dolgoznak.

(#11969) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ha van Windows.old mappám, hogyan tudok visszatérni a Win8-ra? Valamiért nem akarja aktiválni a W10-et.

Köszi!

(#11970) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Win7-ről frissítettem 10-re, de nem éppen stabil még a cucc.
Játék közbe belassul és elmegy a játék hangja, majd az egész addig lassul míg csak a hardreset segít.
Nagyon vártam, tetszik is, csak szerintem elkapkodtam.
Valakinek hasonló?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11971) ssgt1981 válasza Воланд (#11962) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Remélem ezt hamarosan javítani foják, mer nincs kedvem feleslegesen több 10gb-ot letölteni és tárolni a gépen. A 8.1-es OneDrive app szerintem ebből a szempontból nagyon jó volt.

(#11972) front3r válasza Lauda (#11966) üzenetére


front3r
őstag

Az oké hogy ha nem akar frissíteni, akkor persze megveheti a Windowst. De most komolyan ő sem a fizetős verzióra gondolt, ebben biztos vagyok. Tehát mégsem logikus válasz szerintem hogy vegye meg, mert ezzel 1000% hogy tisztában volt ő is.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#11973) JamesHun válasza Pubszon (#11970) üzenetére


JamesHun
addikt

win10 drivereket néztél a gépedhez?
lehet valami driver vacakol csak

SeriesX: JamesSHun

(#11974) Dr. Akula válasza csabi10 (#11965) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem nincs ilyen. Ez nem a telepítéskor feltett kérdés eredménye, hogy saját vagy céges notiról van-e szó?

(#11975) LeventeTe


LeventeTe
újonc

Hello mindenki. Valakinek van ötlete hogy a win 10 storeból miért nem lehet tölteni? Error: 0x803f7003

A tudósoknak még nem sikerült értelmes életet találni a Földön.

(#11976) arcitec válasza Lanash (#11950) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönve ez építő jellegű hozzászólás volt, na de akkor is szerintem usb 2.0 ne má
annó a Samsung S4 sem működött usb 3.0 án kezdetben höh

Megtaláltam a kedvenceket az old Windows -ban már csak valahogy fel kell applikálni az újba
A norton safe a chrom-ban előjön HÖH a winben még nem tudom hogy HÖHÖ ( akkor is gáz )

Vissza akartam Ghostolni a win 8-at nem tudta HÖH GÁZ
Még jó hogy működik a 10 ...

Szerintetek ha leghostolom a 10 -et visszatölti,? Nem akarom galyra vágni ...

[ Szerkesztve ]

(#11977) Воланд válasza Assdak (#11968) üzenetére


Воланд
titán

konkretan a onedrive placeholderei megszunnek, mert allitolag tul sok volt veluk a kompatibilitasi problema.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11978) #65388800 válasza LeventeTe (#11975) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Nálam sem jó.

(#11979) Dr. Akula válasza r3dsnake (#11969) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Telepítés közben kirántod a tápkábelt, simán visszaáll. :) Bár gondolom ezen már túl vagy, és kész win10-ről akarsz downgradelni.Ez pl. elvileg erről szól.

(#11980) Tournament válasza Воланд (#11960) üzenetére


Tournament
aktív tag

For RTM activating, This is what I found:
First, do the upgrade with min efforts. After upgrade is done and activated, then do the reinstall. this is just for the sake of MS having the record of your PC (hardware id) on the win 10 activation database.

[ Szerkesztve ]

(#11981) tope


tope
addikt

PH-n gyűjtenek valahol Win 10 hibajelentéseket ?

(#11983) Воланд válasza tope (#11981) üzenetére


Воланд
titán

nem, arra van a feedback app.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11984) daczkó


daczkó
aktív tag

(#11985) Воланд válasza Tournament (#11980) üzenetére


Воланд
titán

ezt eddig is tudtam. ms fiokhoz viszont nem kot semmit, mert nem is kotelezo ms fiokot hasznalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11986) JamesHun


JamesHun
addikt

ha leállítom a windows update win 10 letöltést és újra elkezdetem van esély arra, hogy emberi sebességgel fogja tölteni
1,5 óra és 9%
az összefoglalóban lévő 2 link meg ugyan azt az oldalt hozza be, de az a tool legalább már 15% nál tart :)

Pubszon: esetleg ha 7 volt fent elötte 8.1 driverekre ránézhetnél, hátha frissebb mint ami 7 hez készült a gépedhez és jobban tetszik neki
de egyszerre ne sok drivert csereberélj mert lehet nagyobb gondod lesz mint előtte :D

[ Szerkesztve ]

SeriesX: JamesSHun

(#11987) Pubszon válasza JamesHun (#11973) üzenetére


Pubszon
veterán

VGA-t felraktam, más minden maradt, de 2 napja még nem volt az alaplaphoz.
Megnézem.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11988) tope válasza Воланд (#11983) üzenetére


tope
addikt

Most megint megy a Youtube lejátszás, mint a mesében, hol jó, hol nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#11989) 2thletme2day válasza Kölökpálinka (#11867) üzenetére


2thletme2day
őstag

Hali.

Nekem is ilyen wifi adapterem van de nekem semmi problémám nincs vele. Leszedtem az összefoglalóban linkelt oldalról a win 10-et, rámentem arra, hogy ezt a gépet frissítse a programok megtartásával és mindent csinált magától (nem kért aktiváló kódot sem), minden működőképes beleértve a wifi-t is.

(#11990) eldarin


eldarin
tag

Közben nálam sikerült aktiválni. Úgy tűnik le van terhelve a szerver ezért nem sikerül elsőre, de kb a 25. alkalomra sikerült :D

(#11991) #65388800


#65388800
törölt tag

Mit lehet tenni akkor ha lefagyott a frissítés? Most nem a win10 hanem ahhoz lejövő. Egészen pontosan az Office 2010 Professional-hoz jönne le, de megakad 36%-nál. Hiába indítom újra a gépet az mindig csak 36%-nál áll.

(#11992) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Az miért volt jó, hogy a mappa beállításai - fájlkezelő beállításai lett? Negyed óráig kerestem... :(((

(#11993) bon válasza daczkó (#11984) üzenetére


bon
őstag

Én hanyagolnám az ilyen "csodás" programokat.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#11994) anorche1


anorche1
őstag

Dreamspark -ra mikor kerül fel az embedded verzió?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11995) #65388800 válasza Gézengúz (#11992) üzenetére


#65388800
törölt tag

Én azon vagyok fent akadva hogy minek kell a sajátgépet állandóan átnevezni.

Sajátgép->Számítógép->Ez a gép :D

(#11996) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség:
Szépen feltelepült a Win10 a gépre. A Microsoft Edge azonban nem nyit meg semmilyen weblapot. A Chrome, FF minden gond nélkül megnyit bármilyen weboldalt. Ahogy beírom az Edge-be a weboldal címet, pl. index.hu, semmit nem csinál. Mit lehet ezzel kezdeni?

(#11997) Livius


Livius
őstag

Ha a letöltött Win 10 ISO-ról telepítek, teljes fromázással együtt, szóval nem frissítéssel, akkor mikor és milyen Termék kulcsot kell majd megadnom? A régi Win 8.1-em kulcsát kell majd?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#11998) asturel


asturel
őstag

Win7-en nekem a GWX (Get Windows 10 App) még mindig azt az állapotot mutatja (Reverse your Windows..) amit 1 hónappal ezelőtt, kell valami frissítés, hogy végre tudjak upgradelni? 3 frissítés nincs felrakva: KB2952664, KB3035583, KB971033

(#11999) daczkó válasza bon (#11993) üzenetére


daczkó
aktív tag

Én meg hanyagolnám a hozzá nemértő hozzászólásokat.

/ignore wwenigma

(#12000) zzola válasza asturel (#11998) üzenetére


zzola
félisten

KB3035583 kell...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.