Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119252) Fire/SOUL/CD válasza Geth (#119251) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A Fast Boot BIOS szolgáltatás, nem pedig OS szolgáltatás (nem keverendő a Fast Startup-al), azaz bekapcsolva, többek közt pl. az USB portokat nem inicializálja deszka, függetlenül attól, hogy Legacy (CSM) avagy UEFI módban van a BIOS.
(Általában így van, de láttam már bimbiacél deszkát, ahol kb. tökmindeggy...)

2. 2TB alatti meghajtóról való boot-nál nem kell UEFI

3. Secure Boot akkor kell, ha UEFI módban lett telepítve az OS (2TB-nál kisebb kapacitású meghajtó esetén is), ha védeni akarod a boot-folyamatot és az UEFI Firmware-ben található driver-eket (most nagyon leegyszerűsítve írtam). MBR esetén az UEFI FW locked (le van zárva, nincs mit védeni, nem is lehet SB-t bekapcsolni)

4. HTTP Boot - itt nem tudom biztosan, hogy mire gondolsz... (PXE Boot nem Legacy vs. UEFI függő, hálózati telepítést szintén nem érinti a dolog (már, ha erre gondolsz))

5. Pl nálam annyi "hátrány" van (így, hogy Legacy-ban telepítettem a W10 x64 Pro-t a Samu 970 EVO Plus-ra), hogy a Samsung Magician nem ismeri fel a Brand (nem OEM) meghajtót sem, alkalmatlan bármire (nem gond, mert ha kell, akkor kézzel lefrissítem a FW-t pl..) samsung_magician_6_1_0_970_evo_plus_erroronlegacy

6. RollBack RX-t használok, az egyből titkosítja az MBR-t, oda semmi sem ír többet, csak ha engedem. Például Live Linux-ok vagy pl. Linux bázisú víruskergetők nem is látják a Samut (nincs mit kijelölni, felcsatolni stb stb), hehehe... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119253) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#119252) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2. 2TB alatti meghajtóról való boot-nál nem kell UEFI
2. 2TB alatti meghajtóról való boot-nál még lehet Legacy módot választani (ha muszáj) :B

UEFI módban semmit nem kell a uefi(bios)ban turkálni, állítgatni telepítés előtt új gépen. Legacy-nél kell. Ez a nem profi kockáknak nagy segítség (ha tudnak róla). Legacy-ban itt rontják el legtöbben: aztán megy a sírás hogy kivettem/eladtam a adattár hdd-t és nem indul a bennmaradt C-ről a gép.

Egyszerűbb elkészíteni a boot pendriveot uefihez bármilyen os alól. Egy sima letőltés +kicsomagolás +másolás elég. Nemcsak telepítők hanem live/PE rendszerekhez is.

[ Szerkesztve ]

(#119254) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#119252) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A linkelt kép elxaródott, na még1x hátha: [samsung_magician_6_1_0_970_evo_plus_erroronlegacy]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119255) Geth válasza Fire/SOUL/CD (#119252) üzenetére


Geth
addikt

1. BIOS módban nincs UEFI (Ultra) Fast Boot, tehát ez egy hátrány.
(Lehet hogy van valami hasonló BIOS módban, de az biztosan nem ez a feature.)
2. 2 TiB lesz az, és igen, felette kell, tehát ez egy hátránya a legacynak.
De a GPT nem csak ezt adja, nyugodtan keress rá.
3. Secure Boot nem kell, egy opció. De nem a firmware-t védi, hanem a rendszer egészét, mert szabályozható a bootolható efi programok köre (alá van-e írva, elfogadom-e az aláírást).
4. UEFI HTTP Boot-ra gondolok egészen pontosan, tehát közvetlenül http protokollról bootolás pxe nélkül. Ezt nem tudja BIOS módban, tehát ez egy hátrány.
5. Igen, ez is egy hátrány.
6. Huh, ezt kihagyom, ahogy olvasom nincs mindenki elájulva tőle.

+1. just works

Van valami előnye a legacy BIOS módnak? Ja látom, írtad hogy nincs :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.