Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11651) liksoft válasza junkpod (#11650) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg.
Amúgy az adatmentés a legtöbb esetben fizetős szolgáltatás szokott lenni. :B
A hozzá tartozó programok meg szintén. Leginkább azért, mert évek munkája kell hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11652) laca891


laca891
aktív tag

Vettem egy SATA-USB kábelt. Rádugtam egy merevlemezre, majd USB-vel csatlakoztam egy PC-hez vagy laptophoz és nem látom a meghajtót! Hol a hiba????

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#11653) Doky586 válasza laca891 (#11652) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2,5" HDD?

(#11654) laca891 válasza Doky586 (#11653) üzenetére


laca891
aktív tag

Talán 3,5-ös. Egy Synology NAS-ból vettem ki.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#11655) Doky586 válasza laca891 (#11654) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

3,5"-hoz külső 12V táp is kell :K
usb ezeknél önmagában nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#11656) laca891 válasza Doky586 (#11655) üzenetére


laca891
aktív tag

:R

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#11657) Strelok89


Strelok89
friss újonc

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. A kb 6 éves maxtor m3 2tb külső vinyóm bekapcsolva maradt estére, reggel lekapcsoltam a gépet, ezután nem ismeri fel egyik gép se. Normál merevlemez hangot ad, de se a fájlkezelő se a lemezkezelő nem látja. Az eszközkezelőben és kiadható USB eszközként felismeri de sajnos ennyi. Megpróbáltam egy bootolható linux alatt is megnézni ott se látszik, illetve a kábelével próbáltam más hdd-ket azok működtek, előre is köszönök minden ötletet

(#11658) liksoft válasza Strelok89 (#11657) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
HD Sentinel mit mond róla? (Kép jó lenne.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11659) Strelok89 válasza liksoft (#11658) üzenetére


Strelok89
friss újonc

Sajnos nem tudok képet mutatni nem érzekeli a sentinel, csak a belső meghajtókat jelzi 🙁

(#11660) liksoft válasza Strelok89 (#11659) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor valószínűleg a HDD halt meg. Ebben az esetben csak adatmentéses szakembert tudok ajánlani. 2TB HDD esetében az ár várhatóan nem lesz kicsi, mindenképp célszerű elgondolkodni azon, mennyire hiányoznak az adatok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11661) junkpod


junkpod
nagyúr

Optikai adathordozók jók még hosszú távú archiválásra? 200-300GB adat mire fér rá értelmesen?

Box's don't touch!

(#11662) Doky586 válasza junkpod (#11661) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

300 GB ráfér 38db DVD+R DL re.. :D

(#11663) junkpod válasza Doky586 (#11662) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az 50-100GB méretű Blue ray filmek mire vannak írva?

Box's don't touch!

(#11664) Doky586 válasza junkpod (#11663) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a BR halott formátum.
Olyan ritka a PC-s író/olvasó mint a fehér holló.. A jövőben csak csökkenni fog a számuk, így nem bíznám rá az életem.

(#11665) Coriolis


Coriolis
újonc

Sziasztok! NAS-on sikerült törölnöm a 2TB winyómon a megosztott mappát, kb. 1,4 TB-nyi adatot. A filmek nem is annyira érdekelnek, de a 20 évnyi mp3 gyűjteményem és a fotók annál inkább. Milyen adatmentő progit ajánlotok, amivel lenne esélyem helyreállítani a dolgokat?

(#11666) liksoft válasza Coriolis (#11665) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Milyen NAS, és milyen file-rendszer? A HDD támogatja-e a trim utasítást, és a NAS használja-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11667) Coriolis válasza liksoft (#11666) üzenetére


Coriolis
újonc

QNAP TS228A. A többi kérdésedre nem tudom a választ, egy régi 2 TB-os Seagate winyóról van szó.

(#11668) liksoft válasza Coriolis (#11667) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A leírás szerint a belső file rendszer nagy valószínűséggel EXT3 (vagy EXT2) lehet. Erről az undelete nem túl jó arányú. Persze kérdéses, volt-e titkosítás rátéve opcióként, mert akkor annyi. Különben meg lehet próbálni az R-Linuxot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11669) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Külső vinyón lévő adattárolásra (családi képek, videók) mit ajánlotok, ntsf, fat?

(#11670) liksoft válasza Komi28 (#11669) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha régi TV is opció, akkor FAT egyébként inkább NTFS szerintem.
De legyen biztonsági másolat fizikailag is másik helyen! Lehetőleg kétszer. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11671) King Unique válasza Komi28 (#11669) üzenetére


King Unique
titán

Ha windowsos PC-hez csatlakoztatva lesz használva a külső merevlemez, akkor nyilván NTFS fájlrendszer használata javasolt, ami amúgy is modernebb és elvileg hibatűrőbb mint a FAT16/32, naplózó fájlrendszer, számos spéci funkciót támogat amit a FAT nem, stb.
Na meg ugye azért is NTFS, mert a FAT16 fájlrendszernél alapesetben 4 GB, a FAT32-nél pedig 32 GB lehet a max. kötetméret a Windows beépített eszközeivel létrehozva, bár az utóbbi 3rd party programokkal 2 TB-ig vagy 4Kn (4Ke) szektorméretnél akár 16 TB-ig is particionálható.Viszont attól még ott van a 4 GB-os max. fájlméret mint korlát, ami manapság az X GB-os HD videók korábban problémás lehet.
A FAT16/32 fájlrendszer használatának egy adatmeghajtón max. kompatibilitás szempontjából lehet értelme, ha az adott operációs rendszer esetleg nem kezelné az NTFS / exFAT / egyéb fájlrendszereket, bár pl. a mai modern tévék általában támogatni szokták az NTFS-t.

A topik témájának szempontjából viszont eleve az a lényeg, ami az 1. hozzászólásban van leírva, vagyis hogy legyenek a fontos fájlokról több tárolóeszközön is biztonsági másolatok.

[ Szerkesztve ]

(#11672) Sonny C.


Sonny C.
tag

Sziasztok!
A következőben szeretném a segítségeteket kérni: van egy 10+ éves 1,5 TB-os, WD MyBook Essential USB2-es külső vinyóm. Ez még az a műanyag házas kivitel, ezért mindig úgy használtam, hogy egy 3 ventis Corsair Dominator memória hűtőt tettem a tetejére. Húsvét vasárnap reggel bekapcsolás után a HD Sentinelben vettem észre, hogy ismeretlen állapotot ír a vinyóra, mint amit pl. a pendrive-oknál szokott. Az volt a furcsa, hogy az elején nem világított egy led sem illetve ha fentről ránézett az ember lehetett látni a kék fénnyel világító ledet. Megmozgattam a tápkábelt, ekkor felvillant majd ki is aludt a kék fény. Még egyszer próbáltam, ugyan ez volt a helyzet. Gondoltam, hogy akkor tovább nem szórakozom vele. Megnéztem a tápkábelt, nem láttam, hogy sérült lenne. Szétpattintottam a házat, kivettem a vinyót és beletettem egy külső rackbe, egy Sharkoon Swift Case PRO-ba. Ez USB3-mas. Bekapcsoltam, de csak a táp ledje világított a HDD aktivitást jelző nem. Megnéztem a windows-os lemezkezelőben:
azt írta, hogy inicializálni kell a lemezt.
HD Sentinel is látja:
sőt hibátlannak írja. a SMART-nál is rendben van minden érték:
Megnéztem UBUNTU-s live linux alatt, szintén látja a lemezt, de semmi nincs rajta:
Próbáltam a fájlokat GetDataBack Pro-val (teszt verzió) és Disk Drill-el is megnézni, de érdekes módon mindkét program megtalálta a gyárilag a HDD-n lévő WD-s anyagokat, amiket én a használtba vétel előtt leformáztam, amikor NTFS-re formáztam a HDD-t. Az utána kialakított partíció (csak egy volt) viszont eltűnt. A fentiek alapján a vinyó működőképes, csak eltűnt a rajta lévő partíció.
A vinyót azóta nem használtam, csak a 2 fenti program futott.
Szerintetek van esély rá, hogy vissza tudjam szerezni a rajta lévő fájlokat?
Ha van olyan program amivel vissza tudom állítani a fájlokat, azt meg is venném, csak nem tudom, hogy melyik lehet az? A fenti kettő akkor gondolom felejtős.
Köszönöm szépen a választ előre is!
Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#11673) liksoft válasza Sonny C. (#11672) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Szerintem alapból titkosítva dolgozott a HDD-r, amit az USB elektronika végez. Vagyis csak azzal lesz ismét olvasható. Vagy adatmentéses szakembernél esetleg speciális eszközzel.

Amennyiben volt az USB eszközök között SES device, akkor egyértelműen a titkosítás miatt nem látod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11674) Sonny C. válasza liksoft (#11673) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszi szépen a választ! Akkor szerinted rakjam össze az eredeti külső házat, vegyek másik tápot és esetleg USB-s kábelt és próbáljam meg úgy?
Ha az USB-s elektronika halt meg, akkor meg kuka ugye? Vagy esetleg adatmentéses szakember?

(#11675) liksoft válasza Sonny C. (#11674) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pontosan. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11676) Doky586 válasza Sonny C. (#11674) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt HDS-ben megnézheted szoftveresen vagy hardveresen van-e lekódolva [kép]
Ha hardveresen (a két igen) akkor a hardver is kuka..

(#11677) King Unique válasza Doky586 (#11676) üzenetére


King Unique
titán

WD External Drive Hardware Encryption Compatibility Matrix

Hardveresen, mármint hardveres titkosítással, ha a linkelt leírásban lévő My Book sorozat és az eszközkezelőben pl. ehhez hasonlóan WD SES Device van.
Ha csak szoftveres titkosítás lenne, akkor attól a jelszó / helyreállítási kulcs megadásával még hozzá lehetne férni a meghajtó tartalmához, megjelenne rendesen a lemezkezelőben, stb.

Egyébként csoda hogy még működik illetve eddig működött ez a WD külső merevlemez, ha ez a My Book sorozat, akkor az már jó 15 éves. :D

(#11678) Sonny C.:
A másik tápegységnél figyelni kell arra is, hogy a polaritás is egyezzen, lásd a téma topikjában leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#11678) Sonny C. válasza liksoft (#11675) üzenetére


Sonny C.
tag

Köszönöm szépen! A héten megpróbálom tesztelni. USB-s kábelt találtam itthon, a hálózati töltő lesz a nehezebb, bár Volt és Amper alapján biztosan tudok venni valami utángyártottat.
Majd megírom mire jutottam!
Szép estét!

(#11679) Sonny C. válasza Doky586 (#11676) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszi, megnéztem. Elméletileg egyik opció sem aktív:

(#11680) Sonny C. válasza King Unique (#11677) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Igen elméletileg ez a sorozat. :)
Köszi szépen a segítséget. Figyelni fogok a polaritásra is, köszi, hogy szóltál!

A Sentinel S.M.A.R.T. fülön lévő adatok szerint 2008.03.16-ai az első bejegyzés dátuma, szóval 16 éves elméletileg. :D Próbáltam rá vigyázni!

(#11681) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv Néktek!

Adatmentőből mi az ami ingyenes és hatékony, vagy engedjem el ezt a vonalat :D?

Volt Easus kódom ,de valamiért nem veszi be ( igen kifizettem anno), most levelezek velük, hátha kiderül...

Addig kéne valami.

Történet, adott egy SSD, bármiféle hozzányúlás előtt, bitről-bitre fizikai klónozóval átklónoztam, hogy legyen mentés.

Az történt, hogy egy program a C:\user-be volt egyből telepítve, majd az uninstall elég szarul van volt megírva és törölt mindent..

Rendszervisszaállítás nem hozott vissza mindent maradéktalanul...

Nem az enyém a gép ,hozzám így került, most próbálkozok a klónozott ssd-ről visszaállítást kezdeményezni más programmal is.

Vagy végső esetben veszek akkor licenszet, de azért szeretnék valami kedvezményeset kifogni.. G2A.com ?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11682) liksoft válasza Graphics (#11681) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Aktív TRIM esetén a drive törli az inaktív területeket. Vagyis ha nincs a kukában, akkor nagy valószínűséggel máshol se lesz meg.
Ezért jó tudni milyen OS alatt volt a törlés, és a TRIM aktív volt-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11683) Graphics válasza liksoft (#11682) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Easus alatt látja, egy része kukába került, azok meg is lettek.
Kingston V300, régebbi laptopban, szerintem nem volt trim

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11684) liksoft válasza Graphics (#11683) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az OS és a TRIM használata alatta amit írtam. Nem függ az SSD típusától.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11685) Graphics válasza liksoft (#11684) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos amit írsz.
Sajnos nem voltam ott a törlés pillanatában, nem tudom mekkora "kárt" okozott..

Easus látja a törölt fájlokat, csak a 2GB-os free korláttal nem leszek még meg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11686) Graphics válasza liksoft (#11684) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De egyelőre inkább az lenne a kérdésem, hogy van-e ingyenesbe olyan, ami esetleg elkerülte a figyelmem és hatékony.

Mert akkor nem kutatom tovább a licenszem az Easusnál... Tört programban nem hiszek és ebből szerintem nem is lenne, ígymaradnék a free versionnál.

Recuva elesett, azzal semmi nem jött vissza.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11687) Doky586 válasza Graphics (#11686) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

SSD-ről csak akkor hozol vissza adatot (ahogy ez már elhangzott) ha filerendszer összeomlás volt és emiatt tűntek el e fileok..
De ha szándékos (v nem szándékos) törlés volt ("nem azt a partíciót töröltem amelyiket akartam" jellegű) ekkor esetleg a fileneveket megtalálod de a tartalmukat biztos nem.

(#11688) Graphics válasza Doky586 (#11687) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tartalom is megvan. (De az eddigi programok 2GB-os korlátja kevés )

iCare-rel már egy része vissza is jött.

Trim nem aktív.

Ezen túlmenően tudsz programot javasolni? Mert ez 3* kérdeztem meg itt. Normalisan. Nem az érdekel mit lehet és mit nem, egy tök egyszerű válasz, van ilyen program avagy nincs.? Nem fizetnek ki első körben 15 ezret, ha megoldható máshogy.

Erre koncentráltan próbálj meg segíteni , ha tudsz. ( Nem a kérdésre válaszoltál sajnos :( ) ha nem tudsz nincs vele gond, ez van, akkor majd koncentráltan 3-4 programmal mentem , ami szükségszerű, csak időigényesebb.

"ekkor esetleg a fileneveket megtalálod de a tartalmukat biztos nem."

Ebben maradéktalanul biztos vagy?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11689) King Unique válasza Graphics (#11681) üzenetére


King Unique
titán

A #10753 számú hozzászólásban össze lett néhány ingyenes és fizezetős adatmentő program.
A jobb adatmentő programok általában fizetősek, trial / demó módban pedig max. 1-2 GB-ot engednek menteni, ami ugyan nem sok, de teszteléshez elegendő lehet.

A Windowsokban a rendszer-visszaállítás max. az egyes rendszerfájlokat, registry kulcsokat állítja vissza a korábbi állapotba, ellenben a személyes fájlokat, a saját felhasználói mappa általános mappáinak tartalmát nem módosítja, az nem újdonság.

Ha a SATA SSD-nél aktív volt a TRIM, akkor egy fájltörlés után már nem lesznek érdemben visszaállíthatók a fájlok, mivel ilyenkor már vagy ki sem listázza azokat az adatmentő program, vagy ha igen, akkor a nagy részük 0 bájtos és használhatatlan lesz (példa).
A Kingston V300 SSD tudtommal támogatja a TRIM-et, meg az SSD kibeszélő topik tapasztalatai alapján is. Nem működő állapot akkor szokott lenni, ha pl. AHCI helyett RAID / IDE módban lett telepítve a Windows, bár elvileg akár még az utóbbi esetben is működésre bírható. Meg ha TRIM-et nem támogató operációs rendszerrel van használva, mint amilyen pl. a Windows XP.

[ Szerkesztve ]

(#11690) Doky586 válasza Graphics (#11688) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem elég egyértelmű. Ha az ingyenes Recuva nem hozta vissza és a méretkorlátos demo progi vissza tudta hozni akkor nincs más mint fizetni.. :DD

(#11691) liksoft válasza Graphics (#11688) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. Ha van ami nem a kukából jött vissza, akkor van értelme sportolni vele. King Unique pontosan leírt mindent.
(Elnézést ha nem a kérdésre válaszoltam egyből, de a menthetőségnek fontosabb elemét említettem meg. Egy autó motorját is tök felesleges miszlikre szétszedni ha nem megy mert nincs benne benzin. :B )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11692) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Köszi mindenkinek :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11693) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Végül StackSocial-on vettem egy Lifetime licenszet az Easus-hoz.

Akciós volt, 54$-ba került ( remélem nem havi megújulós,de nem volt odaírva :D )

A lényeg, adatmentés folyamatban, de már most visszajött egy csomó fájl. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11694) Sonny C. válasza liksoft (#11675) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Ahogy ígértem helyzetjelentés: pénteken megjött az új táp. Visszacsavaroztam a panelt a vinyóra, de a házba nem tettem vissza, csak a 4 sarka alá tettem azokat a gumis elemeket amivel a házba is rögzítve volt: [WD MyBook]
Először csak a tápot dugtam rá, de semmi reakció nem volt. Nem hallottam, hogy felpörgött volna a lemez és érezni sem lehetett "kézrátétellel". Kihúztam a tápot, visszadugtam, semmi. Kicsit megmozgattam a NYÁK-ra forrasztott csatinál, egyszerre jött a felpörgős hang és a led is villogni kezdett. Rádugtam az USB-s kábelt, felismerte a windows, rajta volt minden adatom!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

Nekiálltam lementeni róla mindent. Közben újraindítottam a PC-t és azt vettem észre, hogy ilyenkor újraindulás után megint nem látja a windows a külső vinyót, csak ha megmozgatom a fent említett csatinál. Újraindítás előtt hozzá sem értem a kábelhez.
Nem lehet, hogy a nyák-on lévő csatinak vagy a forrasztásnak van akkor valami hibája?
Ha lementek minden adatot, visszateszem a külső házba, akkor ugye a windows inicializálni akarja. Ha ezt megteszem és újraformázom, akkor tudom használni a külső házban? Abban működött rendesen, amikor megpróbáltam a legelején az adatokat visszaállítani.
Köszönöm a választ!

(#11695) liksoft válasza Sonny C. (#11694) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Klassz!
Biztosan van érintkezési hibája, azt szüntesd meg, csak utána érdemes menteni.
Túlkoros, a mentés után búcsú. Már nem lenne stabil.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11696) Pikari


Pikari
őstag

Üdv a kedves topiklakóknak.

Van egy vinyóm, ami tele van gyenge szektorokkal, amik csak sokára olvasódnak ki. Ez eddig úgy működött, hogy várt az ata válaszra 20-30 másodpercet a linux, resetelte az ata rendszert, és kb négyszer megpróbálta a linux az adott szektort kiolvasni.

Ez sikerülni is szokott neki. Szóval rohadt lassan, de le lehetett róla mindent másolgatni.

Erre jött valami nyomorult fogyatékos barom, és megpatchelte a linuxot, mostmár csak pár másodpercig vár, kétszer próbálkozik, és read errorral eldobja az olvasást.

Nézegettem, hogy lehetne a recovery timeokat állítgatni.
/sys/block/sdx/device/timeout - figyelmen kívül hagyja a kernel.
/sys/block/sdx/device/eh_timeout - figyelmen kívül hagyja a kernel, bármit állítok.

read retry countot nem is találtam.

Találkozott már valaki ilyesmivel, és ha igen, hol állította át?
Nem baj, ha nem, mert akkor vagy fogok valami 5 éves linuxot, és azzal megoldom, vagy írok rá egy programot, ami megismétni több alkalommal a readot minden hiba esetén. Pusztán azért akarom megoldani a mostani rendszeremen, mert jobb lenne zsonglőrködés nélkül lemásolni az adatokat a nagy gépen, itt tudom egyszerűbben átpakolni róla az adatokat.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#11697) Pikari válasza Pikari (#11696) üzenetére


Pikari
őstag

Tárgytalan. Megírtam a programot inkább rá.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#11698) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légy szíves. Értetlenül állok (ülök :-( ), az események előtt. Adott 2 HDD, ami ma reggelig hibátlanul tette a dolgát. A HDD-ket kb. havonta szoktam ellenőrizni a Hd Sentinel progival, semmi nem mutatta, hogy probléma lenne. Az egyik típusa: Samsung HD642JJ, a másik: egy Hitachi 2TB-os. Egyik sem fiatal darab. Amit tudni kell, hogy ez a két vinyó egy Axagon ADSA-ST 2.5"-3.5" külső dokkoló-ban üzemelt egészen ma estig. Kapcsolom be a gépemet, a TC-ben a meghajtó betűjelei megvannak, de ha meg szeretném nyitni akkor "nincs ilyen meghajtó" üzenet fogad mind a két esetben. A HD Sentinel mind két vinyóra 100%-os kondíciót ír ki, viszont nem látja a méretüket. Ha TC-ben a tulajdonságoknál a szabad, illetve foglalt területnél is nullát ír ki, mind két egység esetében. Mi történhetett? Egyszerre produkálja mind a két eszköz azonos hibajelenséget. Áttettem őket egy másik pc-be, közvetlenül csatlakoztattam egyesével, úgy néz ki, hogy az egyik (Samsung) vinyón meg vannak az adatok, de a másikon már nem ekkora az öröm. TC felismeri, de ha ráklikkelek, akkor rendszergazdai jogosultságot kér. A főkönyvtárak megvannak, de kb. ezeknek a "beltartalma" 80%-ban üres. Hozzáteszem, hogy mind két esetben a Windows Check disc-et futtatott. Hogy tudnám a vinyokat átellenőrizni, hogy az esetleges elveszett adatokat vissza tudjam állítani? Nagyon fura, hogy egyszerre produkálják ezt a problémát. Megköszönöm, ha tudnátok segíteni.

Üdv.

battletag: bossi#2666

(#11699) Pikari válasza bajtokarpi (#11698) üzenetére


Pikari
őstag

Inkább valami linux alól próbáld elérni a fájlokat.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#11700) King Unique válasza bajtokarpi (#11698) üzenetére


King Unique
titán

Ha RAW lett a HDD-ken lévő NTFS kötet, akkor egy másik topik válaszában és ebben / ebben a topikban is le lettek írva Windowson - nyilván megoldható ott is és nem feltétlen kell ehhez másik rendszer - a lehetőségek.
Ha nem RAW, hanem NTFS hozzáférési engedély probléma, akkor azt értelemszerűen megoldja Windowson a hozzáférési engedélyek megfelelő beállítása.
A "Windows Check disc-et futtatott" hasznos lehet és normál esetben megoldhatja a fájlrendszerrel kapcsolatos különféle problémákat, de ha eszközhiba vagy más hasonló van, akkor akár destruktív is lehet (példa).
Ha az USB-s dokkolónál rendre nem volt használva az eszköz fizikai leválasztása (pl. USB-kábel kihúzása), vagy a PC kikapcsolása előtt a hardver biztonságos eltávolítása opció, akkor annyira nem meglepő a leírt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#11701) bajtokarpi válasza King Unique (#11700) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia.

Köszönöm a segítségedet. Ma este lesz egy kis időm próbálkozok. Nagyon tévúton voltam ezzel a dokkolóval kapcsolatban, mert én azt hittem, hogyha leállítom a gépet, akkor a vinyókat is szabályosan leállítja, és nem kell manuálisan leállítani.

Pikari, neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#11702) Jarod1 válasza Sonny C. (#11694) üzenetére


Jarod1
addikt

elengedett a forrasztás, egy átforrasztás kell neki a tápnál---

(#11703) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Olyan usb 2es pendrive-ról mi a vélemény/tapasztalat,hogy fatban volt,kicsit gyorsabb is volt írás,és csekély méretnyit nem tudott hitelesíteni H2TestW: Kbyte-ok vagy 2 mbyte-ot.

Átraktam ntfs-be,és köv tesztben valahogy máshogy buktak ki hibák. Kicsit több kbyte-ok.
És jóval több mbyte bukott el most tesztben a 2 pendrive.
+infó esetleg,hogy kb-ok a teszt vége felé buktak meg,még mb-os hiba folyamatosan gyarapszik apránként.
Oh és ChipGenius szerint jóval kisebb méretű,mint amit kiír.De nem minden pendrivefajtát tud kijelezni a program amit néztem.
Flash ID code: 2CD30C32EA30 - Micron.Ha segít.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#11704) Doky586 válasza GAbre (#11703) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Javaslom lemezkezelőben töröld a partíciót és hozz létre egy újat majd formázd fat32-re..
Ezután elvileg csak pár kB különbség lesz csak ami normális.

(#11705) King Unique válasza GAbre (#11703) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem konkrét adatmentési problémáról van szó egy pendrive-ról, akkor ez eleve nem ennek, hanem inkább a pendrive probléma topiknak a témája.
Ha nem stimmel a pendrive tárolókapacitása a H2testw program szerint, akkor a téma topikjában le vannak írva erre vonatkozóan a lehetőségek. Ellenben ha hibás blokkok vannak a pendrive-on és azért nem fut le rendesen a teszt, akkor meg eleve cserélni kellene azt a pendrive-ot, ami ha csak USB 2.0-s, akkor már amúgy is rég csereérett muzeális darab lehet.
Ha a "csekély méretnyit nem tudott hitelesíteni H2TestW" azt akarja jelenteni, hogy nem tudta a program a pendrive teljes tárolókapacitását tesztelni és azt írta ki az elején, akkor meg eleve nincs miről beszélni, mivel az önmagában még nyilván nem hiba.

[ Szerkesztve ]

(#11706) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Megjött a zsír új merevlemezem (WD Purple). Elkezdeném a problémás vinyóról az adatmentést. Előtte lenne egy pár kérdésem amiben szeretném a segítségeteket kérni. Ugye van nekem egy Axagon ADSA-ST USB 3.0 SATA dokkolóm, amiben egyszerre hibásodott meg két merevlemezem.

Az első kérdésem az lenne, hogy gyakorlatilag ezt a dokkolót minden esetben le kell választani, mint mondjuk egy pendrive-ot? Én teljesen abban a hitben voltam, hogy leállítom a pc-t, és szabályosan leállnak a merevlemezek.

A másik kérdésem az lenne, hogy az adatmentés végrehajtható dokkolón keresztül? A jelenlegi gépem összes kábele le van kötegelve, rendesen-szépen van kivitelezve a kábelek elvezetése, nem szívesen bombáznám szét. Sikerült promóban szerezni egy Wise Data Recovery Pro-t, ezzel szerintetek érdemes próbálkozni, vagy EaseUS Data Recovery Wizard Professional-lal?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#11707) King Unique válasza bajtokarpi (#11706) üzenetére


King Unique
titán

1. Az előző válaszban már le lett írva, hogy igen, javasolt a dokkolót a kikapcsolás előtt a Windowsban a hardver biztonságos eltávolítása opcióval leválasztani, máskülönben rossz esetben RAW és egyéb probléma lehet (példa). Bár azt hozzá kell tenni, hogy ha a házirendeknél gyors eltávolítás van beállítva, akkor elvileg leválasztás nélkül is eltávolítható az USB-s tárolóeszköz és nem lesz probléma, de a gyakorlatban ez nem feltétlen szokott minden esetben így lenni, ezért biztos ami biztos alapon jobb inkább szabályosan leválasztani.

2. Igen, nyilván lehet USB-n csatlakoztatott célmeghajtóra is menteni az adatokat, meg ha stabilan működik az eszköz, stabil az USB-s adatkapcsolat, stb.

3. Nyilván megfelelhet az adatmentéshez az említett Wise Data Recovery Pro. Másik adatmentő programmal akkor érdemes próbálkozni, ha az említett nem jár sikerrel, nem találja meg és / vagy nem tudja rendesen lementeni a fájlokat, stb.

[ Szerkesztve ]

(#11708) Doky586 válasza bajtokarpi (#11706) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"abban a hitben voltam, hogy leállítom a pc-t, és szabályosan leállnak a merevlemezek"

ez csak akkor igaz ha letiltottad a gyorsindítást. [kép]

(#11709) bajtokarpi válasza King Unique (#11707) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Ismételten köszönöm szépen a segítségedet :R .

Neked is Doky586

battletag: bossi#2666

(#11710) jovás válasza bajtokarpi (#11706) üzenetére


jovás
aktív tag

Én nem ajánlom a dokkolóval történő adatmentést, lehet kellemetlen meglepetésben lenne részed. :((( [link]
Én is jártam már úgy, hogy RAW lett a HDD-ből dokkolóval használva. :(((

[ Szerkesztve ]

(#11711) bajtokarpi válasza jovás (#11710) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia.

Köszi, még éppen jókor pillantottam rá a fórumra. 1 perc és elkezdtem volna. De akkor megoldom máshogy. Köszönöm.

battletag: bossi#2666

(#11712) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Olyan esetben van valakinek 5lete vissza lehet-e hozni életbe,ha elkezdtem másolni új pendrive-ra,egyszer csak abbahagyta írást,és azóta ismeretlen lett!?
Semmi nem látja/kezeli:se rufus,se kezelés se discpart cmd,és nem is tud vele mit kezdeni! :W

Avatar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.