Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140001) Kbali válasza 4Grider (#140000) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nem ugyanarról a számról jön a kettő?

(#140002) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

ugyanarról a számról/mobillal próbálok belépni amire az sms-t várom, de csak ez jön:
mondjuk azt sem értem miért angol nyelven van a felirat 🤔

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#140003) richard_d85


richard_d85
csendes tag

Sziasztok!
Telót cseréltem előtte le volt tíltva a multisim-ről a bejövő hívások, mivel e-sim-ként használtam, így elszállt a beállítás és az ügyfélszolgálat már nem állítja vissza(rendszerhiba miatt tudták régebben kikapcsolni :DD, szép is amikor hülyének nézik az embert :W ). Valakinek sikerült megoldást találni?

(#140004) donjohnson válasza richard_d85 (#140003) üzenetére


donjohnson
addikt

miben használod a multisim-et?
ha telefonban, tedd LTE only módba, kapcsold ki a volte-t és úgy nem lesznek rajta hívások.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#140005) richard_d85 válasza donjohnson (#140004) üzenetére


richard_d85
csendes tag

iphone 11 e-sim-ként
Volte kikapcsolva, 4G és 3G van csak LTE nincs. Sajnos ugyan úgy kicseng.

[ Szerkesztve ]

(#140006) Landsmann válasza richard_d85 (#140005) üzenetére


Landsmann
addikt

4G=LTE

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#140007) richard_d85 válasza Landsmann (#140006) üzenetére


richard_d85
csendes tag

(#140008) 4Grider válasza richard_d85 (#140005) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván nem jöhet be ilyenkor a hanghívás, ha nincs 3G (Telekomnál már abszolút nincs) és a VoLTE ki van kapcsolva. Szóval valamelyik nem igaz...
Attól függetlenül, hogy a hanghívásnak mindegy, hogy 4G-ről vagy LTE-ről beszélünk...

(#140009) richard_d85 válasza 4Grider (#140008) üzenetére


richard_d85
csendes tag

Csak 3G-n internet sem lesz.

(#140010) 4Grider válasza richard_d85 (#140009) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint ahogy hívás sem. Ha pedig bejön a hívás, az 3G/4G only esetén csak VoLTE-n jöhet be. Azaz ha bejön, akkor nincs letiltva az a VoLTE...

(#140011) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Nekem van 2 multisim, óra és másik fizikai sim. Pár hónapja kértem a Telekomot hogy a 2. Sim csak internet legyen nem kell ott is hívás, mivel elegendő ha a fő sim és óra csörög. 3. nekifutásra sikerült telefonon ezt elintézni. Azóta nem lehet amit nem értek meg miért, mivel tablet vagy laptopban felesleges a hívás. Ha én most kérném a 2. sim-et esim-re cserélni akkor ugrana a korábban beállított opció?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#140012) richard_d85 válasza PedroPascal (#140011) üzenetére


richard_d85
csendes tag

Sajnos igen! Rájöttek, hogy a rafkós magyarok minek fizetnének havi 3 mobil előfizut a korlátlan netért, ha 1 is elég. Ma már mindenkinek majdnem csak a korlátlan net kell a hívás és sms helyett. Erre bekamuzzák, hogy eddig csak rendszerhiba miatt tudták kikapcsolni. Szerintem fizikai sim-nél nem szál el a hívás letíltás csak az e-sim-nél, mert azt újra generálják.

[ Szerkesztve ]

(#140013) csako válasza PedroPascal (#140011) üzenetére


csako
veterán

A laptop vagy a tablet tud telefonhívást fogadni? Ha nem, akkor mindegy tudja-e a sim vagy nem, nem fog kicsörögni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#140014) PedroPascal válasza csako (#140013) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Van olyan table ami tudja, lehet laptop is tudja van olyan. Azt mondom ezekbe minek hívás attól függetlenül hogy az eszköz tudja vagy sem. Óránál érthető mivel az helyettesíti ha a telefon nincs a közeledben. Reméljük ezt a "rendszerhibát" megoldják mert így lenne logikus.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#140015) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#140002) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nos, a story vége.....4g-n beengedett lépni egyből (eddig csak wifin próbáltam) és ezután már a wifin is kódküldés nélkül automatikusan beléptetett....szóval, teszi a dolgát az app ismét

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#140016) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Tudom, hogy nem új dolog, de nekem mégis új volt. :D Mivel rákerestem a topikban, innen láttam, hogy nem új.
Dominosként a feltöltés utáni bónusz.
Ezt nem is kalkuláltam bele anno, hogy miért éri meg Y-ről váltani. :C
Volt mellette még annyi más előny, ezzel nem is foglalkoztam.

Aztán most jött szembe egy másik dolog (nektek biztos nem új).

Ez a Domino Fix díjcsomag
[link]
190 Ft 30 napra, és olcsóbbak lesznek a percdíjak

Na most azt kalkulálom itt excel táblában, hogy ha jól számoltam, akkor:
helyi hálón belül (így 9Ft lesz a percdíj) ha 11 percnél többet beszélek a hónapban, akkor már megéri ezt a csomagot előfizetni.
Hálón kívül viszont (19 per perc huf): 24 percnél többet kell beszélnem, hogy megérje.

Vegyesen pl: 7 perc hálón belül + 7 perc hálón kívül:
Normál ár: 378 ft
"fix" ár: 386 ft

Valahol efölött már megéri.
Jól matekozok?
Valaki használja is a valóságban?

(#140017) yogibear válasza nfsu17 (#140016) üzenetére


yogibear
addikt

Felrakod a MobilVoip-ot, beregelsz mondjuk a VoipBusterre, befizetsz 13,47 eurót
és akkor a befizetéstől számítva 4 hónapig ingyen hívhatsz hazai vonalast, és kb 7,5 forintért bármely hazai mobilt, amíg el nem fogy a pénzed... csak persze kell hozzá a mobilnet (vagy wifi net), de DD-ben szokott lenni ajándék net egy napra, a maraton 5Gb csak 4ezerbe fáj...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#140018) Masato válasza yogibear (#140017) üzenetére


Masato
tag

Nyomattam én is ezzel anno. Sokszor túl nagy volt a latency, meg a hangminőség is pfosch. Ezt az utat nem ajánlanám, ennél még a szokásos VoIP-képes appok is jobbak. Ha faék egyszerű app kell kevésbé hozzáértőknek, arra talán a Meet a legalkalmasabb. Vagy nem kell annyit telefonálni, vagy ott van valóban a Domino Day, vagy egy 24 órás korlátlan pofázás 490-ért.

(#140019) 4Grider válasza Masato (#140018) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk az asteriskeken Dellmont klónok vannak beállítva kifelé hívásra, elég kevés panasz jön. Persze nem egy VoLTE/VoWiFi minőség, de a percdíj sem...

(#140020) adika4444 válasza yogibear (#140017) üzenetére


adika4444
addikt

Pontosan így csinálom. Domino SIM, akit tudok neten hívok, akit nem, Dellmont klónnal. Az önfeledt netrádiózásokat mobilneten vissza kellett fogni, de havi max. 200--300 MB az átlagom és amilyen áron kapom ezt, úgy bőven megéri a kompromisszum. Főleg úgy, hogy Yettel-nél most bizonytalan a flották helyzete. Havidíjat fizetni eddig is maximum korlátlan adatkártyára láttam értelmét, ha ez már nem lesz megoldható, akkor vagy a Vodafone korlátlan megoldása marad 6000 körül, vagy Telekom domino SIM-re 10k-ért havonta a korlátlan. Az biztos, hogy mindegyik fájdalmasabb mint a Yeti flotta. előbbi megoldás azért, mert lassabb és rosszabb a lefedettség, utóbbinál meg az ár magasabb és a hálózat túlterhelt sokszor...

üdv, adika4444

(#140021) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Domino Day mai napon
60 perc

(#140022) donaldk válasza nfsu17 (#140016) üzenetére


donaldk
csendes tag

Szia, igen. Úgy működik ahogy írod, az applikációban be kell kapcsolni a Dominó Mostot, levonódik 190 Ft az egyenlegedből, majd 30 napig él a hálózaton belüli 9 Ft-os és a hálózaton kívüli 19 Ft-os percdíj.

(#140023) nfsu17


nfsu17
veterán

yogibear

Szórakoztam anno valami (ingyenes?) voip-pal (még "gyerekkoromban"), soha többet.
Legalábbis nem célom ezzel foglalkozni.
Azt a havi pár percet kifizetem, amennyi.

donaldk
:R

-----------------

Ma voltam bent, hogy átkérjem a számom.
990 Ft volt a kártya. Domino SIM van ráírva.
Nem akart előfizetésesbe "áthittéríteni".
Hétfőn este lesz az átállás.
És kb ennyi.
10 percig matatott a gépen, sokszor mint ha újrakezdett volna vmit, odahajolt a monitorhoz (mint ha nem látná rendesen).
Nem mondott semmit, hogy mi lesz a régi kártyával. Mikor, mit csináljak az újjal.
Mindegy, azért olvastam már róla eleget, meg van szám, ha annyira érdekelt volna, akkor rákérdezek.
Viszont a végén jobban zavart, hogy odatolta a tabletet, hogy írjam alá.
Eddig OK.
De mégis mit? Nem láttam semmit rajta, se az adataim, se a telszámom, semmit.
Leellenőrizni sem tudtam, hogy amit aláírok (adatok), az jó-e.
Pl hülye (de magyar szó) nevű az utcánk, simán el lehet írni.
Gondoltam majd megnézem itthon a T fiókban.
Hát ott sehol nem találok erre infot, se szerződést, se semmit.
Most ha elírt csak egy számot is a SIM kártyáról, mert nem látta, akkor hétfőn bukó lesz az egész. Vagy a nevemet. Vagy akármit. :F
Értem, hogy NO papír, meg környezetvédelem, meg kutyafüle...

(#140024) yogibear válasza nfsu17 (#140023) üzenetére


yogibear
addikt

Lehet ennél rosszabb is. :DDD
Számhordozás: Dominora... első SIM kártyát nem engedi hozzáadni a rendszer... hoz másikat, azt nagy küzdelem árán hozzáadja... 3 nap mire élesít... semmi... második kör, másik szügyintéző.... 20 perc telefonálgatás a központba... kiderítették, hogy a SIM kártyát a rendszer 10:44-kor engedélyezte, 10:45-kor letiltotta... indítsa újra a folyamatot... megtette... 3 nap múlva dettó semmi... 3. kör, 3. szügyintéző... kb 30 perc telefonálgatás az okosokhoz... törölni kell az egész folyamatot, hogy újra lehessen indítani nulláról... ehhez felvesz hibajegyet... azt majd valamikor az egyik IT-s 2 pizza közt hajlandó lesz nullázni a dolgot... jó mondom a fiókhoz megadott értesítési telszámra küldjék az értesítést, ne az áthozandó másikra... na ezt sem sikerült megugrani... kb 1,5 hónap után jött az sms persze hogy az áthozandó számra, hogy de most aztán már nagyon sikerülni fog... kösz a 4. kört már kihagyom az először befizetett 990 forintot meg költsétek gyógyszerre vagy az IT-sok pizzájára... :P

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#140025) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok.
Nem tudom hol kérdezzem, hátha tudtok segíteni.
Adott egy dominos SIM kártya, melyre hangposta szöveget akartak felmondani, szabadulószobához kellett volna, de a hangpostát kivezették.
Mivel lehetne helyettesíteni? Igazán csak bejelentkező szöveg kellene, nem kell hangot tárolni a hívó számról, csak egy fix bejelentkező szöveg lenne és utána akár bonthatja is a kapcsolatot.
Egy egyszerű megoldás érdekelne, holnap kellene egy gyereknapi játékhoz.
Köszönöm segítségeteket

(#140026) ledgeri válasza csikosdapro (#140025) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kell az, hogy tényleges hívás történjen? Egy telóra másolt hangfájl nem ugyanaz? Vagy egy (bármilyen)drive-link? (Picit ki lett számolva a "holnapra"kéne... ;] )
Ha meg nagyon a játék a lényeg, akkor akit hívnának játsza le a hangfájlt külön szobában, ami úgy van felvéve, "mintha".

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#140027) whbear válasza csikosdapro (#140025) üzenetére


whbear
senior tag

Google Playen beírtam, hogy answering machine és adott rá találatot. Az nem lenne jó? Én régen Symbianon használtam ilyen privát üzenetrögzítőt.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#140028) Renwick


Renwick
őstag

Ma egyszer csak felugrott 5G-re az iPhone-om BP belvárosában úgy, hogy a díjcsomagom nem tartalmaz 5G-s hozzáférést (publikus díjcsomagról van szó). Ez bug vagy feature? :DDD

I see you blaming each other -- And I love you still

(#140029) jemy válasza Renwick (#140028) üzenetére


jemy
tag

Az én Oneplusom is Szombathelyen! 😉

(#140030) kali válasza Renwick (#140028) üzenetére


kali
legenda

Vélhetően úgy lesz, mint anno a 4G, hogy minden csomagban elérhető lesz.
Átkapcsolok kíváncsiságból a privátra, mert abban nekem sincs papíron 5G - a céges korlátlannal működött csak eddig -, hamarosan kiderül (amint 5G lefedett területre érünk az autópályáról).

(#140031) kovacsmi_74 válasza kali (#140030) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Vagy csak a nyárra elérhetővé teszik megint mindenkinek, mint ahogy tavaly is volt.

(#140032) kali válasza kovacsmi_74 (#140031) üzenetére


kali
legenda

Az is lehet.
Megnéztem közben én is, a privátomon nem megy az 5G, amin papíron nem is kell.

(#140033) jani071 válasza kali (#140032) üzenetére


jani071
csendes tag

Majd fog 😄

(#140034) kali válasza jani071 (#140033) üzenetére


kali
legenda

Már nagyon várom, mostantól minden nap át fogom kapcsolni a céges korlátlanról egy ellenőrzés idejére, mert a tudat, hogy a 2 + 2 GB, amit szinte sosem használok, 5G-n is menne, megfizethetetlen :DDD
Akkor lesz jelentősége, ha az újabb kört esetleg nem a Telekom viszi és mondjuk Vodafone-os lesz a cégesünk. (Amit én nem annyira szeretnék...).

(#140035) adika4444 válasza kali (#140034) üzenetére


adika4444
addikt

Hasonló az izgalom, én is szeretném a havi domino 100 mega körüli forgalmam 5G-n bonyolítani... :DDD

üdv, adika4444

(#140036) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Családtag dominos sim kártyája bevonható az én magenta1 kedvezményeimhez (hogy igénybe vegye az 50 perc+5gb netet), anélkül hogy átkerülne a nevemre a sim kártyája?

(#140037) 4Grider válasza bozsokiandra (#140036) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak a havi díjas számoknak kell a magentás ügyfél nevén lenniük.

(#140038) bozsokiandra válasza 4Grider (#140037) üzenetére


bozsokiandra
tag

Eddig 2-1 :)

Telekom chaten egyik ügyintéző szerint egy néven kell lennie, a másik szerint nem.

(#140039) Zsolt,72 válasza bozsokiandra (#140036) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Igen.

Nálam simán megtörtént a családtag Magentába vonása.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#140040) 4Grider válasza bozsokiandra (#140038) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak el kellene olvasni, hogy mit írnak a családi domino opcióról...

(#140041) bozsokiandra válasza 4Grider (#140040) üzenetére


bozsokiandra
tag

Mi az a családi domino opció? Nem találtam róla semmit.

(#140042) csaszi75 válasza bozsokiandra (#140041) üzenetére


csaszi75
senior tag

Hogy kerested?
https://www.google.com/search?q=csal%C3%A1di+domino+opci%C3%B3
Az első találat.
"Családi mobil opció
Beszélgessetek korlátlanul családon belül!"

(#140043) kchris78


kchris78
veterán

Nekem is a korlatlan ceges mellett atment az ipad is 5Gre ami elvileg nem 5Gs flottatag.. neztem is egy kicsit. Biztos lazitani akarnak egy kicsit a 4G szoritasan...

[ Szerkesztve ]

(#140044) bozsokiandra válasza csaszi75 (#140042) üzenetére


bozsokiandra
tag

Ezt megtaláltam, de de nekem nem ez kell.

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/mobil/domino-feltoltokartya/Magenta-1-5-GB-net-50-perc

Ezt szeretné dominos családtag úgy hogy nekem van magenta1-em, neki csak egy önálló dominos kártyája. Azt kéne behozni magenta1-be úgy, hogy ne kelljen átírni az én nevemre a sim kártyát.

(#140045) csaszi75 válasza bozsokiandra (#140044) üzenetére


csaszi75
senior tag

Ez első olvasatra valóban azt jelenti, hogy a saját neveden kell lennie a dominonak..
Indítsd el a Magentába vonást.. aztán majd kiderül, hogy engedik vagy nem..

(#140046) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Sziasztok. Elérhető lett mindenki számára az 5G? Vagy csak valami gyereknapi akció? Az előfizetesem nem tartalamaz 5g opciót, viszont hajnal óta fix 5g van. (Kazincbarcika)
Infót nem találtam a honlapon.

(#140047) 4Grider válasza JamesFinn (#140046) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már többen is írták. Az én csomagom eleve 5G képes, és őszintén szólva nem vagyok tőle elájulva...

(#140048) Zsolt,72 válasza JamesFinn (#140046) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Többen is jelezték, hogy a közelmúltban elérhető lett számukra az 5G hálózat, noha a csomagjuk alapján nem volna elérhető. Valami történik a háttérben. :)

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#140049) skroy válasza Zsolt,72 (#140048) üzenetére


skroy
senior tag

Tavaly június 1-től tették elérhetővé mindenkinek, előtte pár nappal már jelezték páran, hogy náluk elérhető. Valószínűleg most is ez lesz.

(#140050) Zsolt,72 válasza skroy (#140049) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Így volt. Akkor várható, hogy a napokban lesz erről a mostani esetről is valamilyen közlemény…

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.