Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#256351) molnarpeter válasza 8th (#256294) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fagydugós lehet egyedileg menne, vagy úgy sem nagyon, csőbe kötött totál kizárva? Schriffert vagy Forsz (dieselelomelegito.hu) korrekt, Vw topikban gzbotii használ ilyet, meg nekünk is van az MTZ-n, hidegek miatt szerintem üzemelni is fog :D de az blokkra csavarozódó külső házas megoldás, egyik fagydugó körül van gyárilag 3 menetes zsákfurat a blokkon, plug&playheat.

[ Szerkesztve ]

(#256352) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy van-e valami olyasmi uléspárna, ami megóvja a bőrt a kiüléstől? A kocsiban van ülésfűtés és szellőztetés is, szóval még lélegeznie is kéne. Gondolom erre nincs nagyon megoldás, illetve lehet,hogy a parnaval együtt is ugyanúgy ki lesz ülve előbb vagy utóbb. Ha valaki mégis használ valami olyat, ami erre megoldás, akkor hátha... :)

[ Szerkesztve ]

(#256353) BigBlackDog válasza Palesztin994 (#256352) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen bőr ez? Én nem használnék védőalkalmatosságot, hacsak nem koszos, munkásruhában ülök be. Szerintem odafigyeléssel (viszonylag kíméletes beszállás, kiszállás) és kéthavi-féléves tisztítással-ápolással elég sokáig meg lehet őrizni az állapotát a bőrnek. :B

(#256354) focvis válasza BigBlackDog (#256353) üzenetére


focvis
veterán

Portfolio.hu, gazdasági portál: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230209/kormanykerek-tisztitasa-itt-vannak-a-legtutibb-tippek-ahhoz-hogy-tisztitsd-es-vedd-meg-az-autod-kormanyat Meglepő forrás némileg a témához kapcsolódva.

Boldog névnapot kívánok a Alexeknek! 🎉

(#256355) Qru válasza focvis (#256354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csatlakozom. Buldogat. Ja nem boldogat! :D

Borkormany apolasra mi az ajanlott szer?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#256356) BigBlackDog válasza Qru (#256355) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Boldogak is a buldogok! :D :R

Én AutoGlym bőrtisztítóját és ápolóját használom, de az Ikeás bőrápoló készletről is jókat hallottam (árban utóbbi szerintem jobb is).

(#256357) avl válasza Puma K (#256350) üzenetére


avl
aktív tag

sok érdekes adat van ott (korrektségüket nem tudom), pl nehany erre a tipusra:

(#256358) focvis válasza Qru (#256355) üzenetére


focvis
veterán

Kolbászzsíros kéz (Winkler után szabadon), IKEA bőrápoló, Colourlock bőrimpregnáló és társai.

Előtte enyhe szappanos átmosás, majd finoman felitatni a nedvességet róla.

(#256359) Qru válasza focvis (#256358) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ikea-sra ranezek koszi. Kormanyt atdorgolnem vele. Persze csak miutan az ovet megpucoltam. :P

#nincsbennetarcsi

(#256360) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!
Műszaki vizsgánál az bukó indok ha az autón elől nyári hátul tèli gumiabroncs van fent?
Azt most hagyjuk,hogy alapból nem normális a dolog, de ezzel az autóval helyben falu falu közt kis távokat járunk.
Itt vagyok műszakin egy másik autóval ès rákèrdeztem (mivel jövő hèten hoznám azt is) Ők azt mondták,hogy bukó indok. Mondjuk a srác a 4 èvszakos gumikat is lefikázta.

[ Szerkesztve ]

(#256361) tboy93 válasza kisgyerek85 (#256360) üzenetére


tboy93
nagyúr

A felemas gumi miatt sztem mashol is megvagnak (remélem!). 2 falu kozott sem jarnek ilyen autoval :N 2km-es távon is fel lehet kenodni a fara es imadkozzunk hogy mast ne vigyel magaddal.

[ Szerkesztve ]

(#256362) Tsebacsi válasza kisgyerek85 (#256360) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Homályos emlékeim szerint nem lenne bukó, mivel tengelyenként kell azonosnak lennie, illetve itthon mintha nem lenne előírás az évszaknak megfelelő abroncs kötelező használata. Szóval ez csak talán kötözködés, ellenben valóban nem túl buli télen nyárivan nyáron télivel csapatni, mégha 500 méterre is mész szvsz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#256363) kisgyerek85 válasza Tsebacsi (#256362) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Èn is így tudom. Èrtem,hogy nem buli. Ez az autó teljesen másodlagos használatban van, 2007 óta èn vagyok a tulaj egy 2es clio 1.9dti motorral. Nincs szívem eladni.
Vehetjük úgy,hogy hobbi autónak maradt meg, tehát ha olyan az idő,akkor ezzel el sem indulok.

(#256364) tboy93 válasza kisgyerek85 (#256363) üzenetére


tboy93
nagyúr

Teljesen rendben van, ha az embernek van egy B autója amit keveset használ. Ettől függetlenül vannak olyan alap dolgok amiket nem lehet elhanyagolni. Gumi, fék, futómű. Ezekkel ha gond van a többiek életét is veszélyezteted. Teljesen mindegy hogy 500m-re mész vagy 100km-re. Elmész 500m-re a boltba, fél óra alatt leszakad a hó, hazafele meg beborulsz az árokba. Ilyen esetekre (amikor nagyon keveset van használva a kocsi) a 4 évszakos gumi jó megoldás. Van az a pont, amikor az ember azt mondja, hogy túl sokba kerül a normális fenntartás, ilyenkor bontó vagy eladás a megoldás.

(#256365) Puma K válasza avl (#256357) üzenetére


Puma K
veterán

Ehh papír szerint 230-235-ig lehet tolni neki :)
De annyit sosem fog futni... a mostani motorjával ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#256366) kisgyerek85 válasza tboy93 (#256364) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Köszi a kimerítő válaszodat. Ezt az álláspontot kèpviselem èn is. Ennèl az autónal volt olyan,hogy csak azèrt cserèltettem le a teljes fèkcsöveket,mert láttam alulról,hogy milyen rosszul nèz már ki. Anno jó sokat ráköltöttem, igaz akkor mèg első számú autó volt. Mondjuk most se mondom,hogy rossz állapotban lenne. Azon kívül,hogy nyári gumik vannak rajta elől. Ez volt a tervem amúgy,hogy előre veszek 4s gumikat csak ez eddig elmaradt. A masik autón is 4s van, èn teljesen meg vagyok elègedve velük. A vizsgabiztos kezdte el fikázni a 4s-t amikor mondtam neki, hogy veszek rá azt. Mondom nekem ezen is azok vannak amivel most jöttem ès teljesen elègedett vagyok :D

(#256367) tboy93 válasza kisgyerek85 (#256366) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szvsz egy egységes új 4S jobb mint egy felemás téli-nyári. Az alsópolcos 4S gumikkal nekem nincs jó tapasztalatom, de a márkásabbak szerintem jól használhatóak. Nekem is volt még az Accordomon. Kevés km-re egy jó 4S teljesen megfelelő idehaza.

[ Szerkesztve ]

(#256368) pècsimunkás válasza tboy93 (#256367) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Unokatesóm Renault Thaliaján 4èvszakos Laufen gumi van. Teljesen rendben van.
Vezettem többször is az autóját.
Vezettem 40 fokban, vezettem felhőszakadásban, ès vezettem tèlen is. Semmi negatív dolgot nem vettem èszre rajta. Olcsóbb, öregebb autóra bátran ajánlom.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#256369) kenguru99 válasza kisgyerek85 (#256360) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Nem bukó, tengelyenként kell egyforma guminak lennie.

"A gumiabroncsok műszaki állapotára, üzemeltetésére vonatkozó törvényi rendelkezéseket a KRESZ és a 6/1990. KöHÉM rendelet tartalmazza.
Milyen gumiabroncsok szerelhetők fel a gépkocsira?

• A járműre felszerelt gumiabroncs méretének, terhelhetőségének és sebességhatárának meg kell felelnie a jármű vonatkozó adatainak. (A gyártó által megadottnál alacsonyabb súly- vagy sebességindexű abroncsokat nem lehet felszerelni, magasabb súly- illetve sebesség-indexűeket viszont igen.)

• Téli gumiabroncsot fel lehet szerelni a járműre akkor is, ha annak sebességhatára alacsonyabb az eredetileg megadottnál. Ebben az esetben az utazási sebességet a kisebb értéknek megfelelően kell megválasztani, és a jármű vezetőfülkéjében a gumiabroncs megengedett sebességére utaló feliratot kell elhelyezni.

• Azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan gumiabroncsok szerelhetők, melyeknek azonos:

- a mérete

- a szerkezete

- a teherbírása

- a mintázati jellege (nyári, téli, illetőleg országúti, terep)

A szabály az átmenetileg üzemeltetett pótkerékre nem vonatkozik.

(6/1990. KöHÉM rendelet: II. fejezet 36. §)

• Személygépkocsinál a felszerelt abroncsok szerkezetének (radiál vagy diagonál) az összes tengelyen meg kell egyeznie. (Nem elég tengelyenként.)

• Nem szabad olyan gumiabroncsot használni, amelyen a bordázat közötti hornyokat utólagos beavatkozással mélyítették. (Utánvágást egyébként teherabroncsoknál szoktak végezni, ha a gumiabroncsgyártó az utánvágást engedélyezte, és ezt a gumiabroncson feltüntette.)

• Nem szabad szöges gumiabroncsot használni."

[ Szerkesztve ]

(#256370) Qru válasza kisgyerek85 (#256360) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen eleg ha tengelyenkent egyforma. Eleg laza a szabaly itthon...

#nincsbennetarcsi

(#256371) Qru válasza Puma K (#256365) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kell ra egy turbo. Vagy ketto. ;]

#nincsbennetarcsi

(#256372) Puma K válasza Qru (#256371) üzenetére


Puma K
veterán

Valami lesz majd :K , mert örülnék ha jobban menne az autó :))
Plusz a megpiszkált motor megkapja majd gyorsításhoz, vitorlázáshoz és alacsony sebességhez az i3 elektromos hajtását :DDD :N

Csak előbb kívül-belül rendbe akarom tetetni, hogy utána jöhessenek az ilyen bolondságok :D
Pl minden vágyam egy jobb hangrendszer... :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#256373) Puma K


Puma K
veterán

Új jelzőtáblát vezettek be Szlovákiában, érdemes tudni, mit jelent

"A táblához tartozó fontos szabály, hogy a sofőr csak a jobb sávból kanyarodhat jobbra, eközben pedig nem akadályozhatja vagy veszélyeztetheti a közúti közlekedés többi résztvevőjét, különös tekintettel a gyalogosokra, kerékpárosokra, illetve a szabad irányba haladó járművekre – áll a Pozsonyi Közútkezelő Vállalat magyarázatában."

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#256374) pit stop válasza Qru (#256370) üzenetére


pit stop
addikt

Nem tudom máshol mik a szabályok, de Spanyolországban elég sokkoló volt a hétköznapi autók gumi állapota - ami nem új autó volt, akkor azon slickre kopott és/vagy már szövet kilátszik állapotúak voltak.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#256375) Integrale válasza pit stop (#256374) üzenetére


Integrale
veterán

Írország ugyanez. 4 kerék 4 különböző gumival, azok is szarrá kopva, leeresztve.

"Bad reklám is reklám too"

(#256376) pècsimunkás válasza Puma K (#256373) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Németországban is van ilyen.Mintha STOP tábla lenne.
Mármint, ha piros a lámpa. Jó dolog.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#256377) Qru válasza Puma K (#256373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyes, a tengeren tulon mar csomo helyen reges reg alkalmazzak ezt. Nalunk is bevezethetnek.

#nincsbennetarcsi

(#256378) Qru válasza pit stop (#256374) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig ott a deli reszeken meg teligumi sem kell.

#nincsbennetarcsi

(#256379) Qru válasza Integrale (#256375) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nesze neked tpms. Jo nekem is lapos vt mar a Jazz-en a gumi szoval...

#nincsbennetarcsi

(#256380) Vismajor01 válasza Puma K (#256373) üzenetére


Vismajor01
addikt

Legjobb dolog. Amcsiban minden piros lámpánál lehet jobbra kanyarodni, ha azt tábla nem tiltja és nem manhattanben vagy. Imádtuk. Annyira amennyire a 4ALL kereszteződéseket meg jobbratartás hiányát utáltuk :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#256381) Atomgeszi válasza Qru (#256377) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Emberek még a zöldnél sem tudnak elindulni, a stop tábla, elsőbbségadást sem ismerik. :( Sajnos itt is él az, hogy évtizedes lemaradásban vagyunk mindenben.

(#256382) Qru válasza Vismajor01 (#256380) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kanadaban is lehet, kiveve Quebeck tartomanyt (de az egy elcs€szett francia utodvidek).

#nincsbennetarcsi

(#256383) Reggie0 válasza Atomgeszi (#256309) üzenetére


Reggie0
félisten

A zoldben van nyil?

(#256384) Vismajor01 válasza Atomgeszi (#256381) üzenetére


Vismajor01
addikt

Frankel León van egy bszsávos rész, ami lámpás. DE a jobbra kanyarodó sáv az a buszsáv is egyben

Lámpa alatt van egy szöveges tábla, hogy BUSZ JELZÉSRE A JOBBRA KANYARODÁS MEGENGEDETT. És kb mindennap van ott egy gyökér aki csak üldögél tovább a kocsiban miközben busz-motoros-autós-mindenki dudál mint egy hülye. Főlg a buszos, mert ő itt egyenesen megy és el is fogy a buszsáv egyből és szeretne besorolni mielőtt mi is zöldet kapunk.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#256385) Atomgeszi válasza Reggie0 (#256383) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem figyeltem.

(#256386) Puma K válasza Vismajor01 (#256384) üzenetére


Puma K
veterán

A 3 pálcáson lőtt jogsival rendelkező bolt """"taxisok"""" azok akik ritka gyökér módon használják a busz sávot. De azok a szerencsétlenek alapból vezetni sem tudnak... mondom ezt úgy hogy korábban 3 évig 24/7-ben olyan helyen dolgoztam ahol használhattuk a busz sávot...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#256387) Atomgeszi válasza Vismajor01 (#256384) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sajnos az oktatás hiánya, illetve az, hogy a rendőrség félelemben tart kb mindenkit.. egyből 30 ezer, bármit csinálsz.
Ezért is vannak beszarva az emberek még a nem mérős véda alatt is.

Rengeteg helyen 10-20-al lassabban mennek, csak mert véda van. (ami ráadásul épp nem is mérős)

(#256388) tboldi válasza Vismajor01 (#256384) üzenetére


tboldi
nagyúr

Móváron egy lakótelepet hívnak Frankel Leónak. Bár ha a Marx Károly utcát átnevezték (egyszerűen elhagyták a Marxot, most Károly utca), akkor ez miért maradt, nem tudom. :D

Abban az ominózus kereszteződésben, ahol anyum és Pákó is balesetezett, a kanyarodósávban rendszeresen megállnak és várják a zöldet. :D

(#256389) Vismajor01 válasza Puma K (#256386) üzenetére


Vismajor01
addikt

Bolt=Taxi, nincs idézőjel.

Nem Über. Annak akarnak látszani, de nem. Az UGYANOLYAN taxi mint bárki másik.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#256390) tboldi


tboldi
nagyúr

A talján puzzle újabb darabja: a rendszámtartó.
Mivel az autó svájci származású, és ott kicsi az elülső rendszám, gyárilag nem került rá ilyen, a mi nagyméretűnk viszont eláll a lökhárítótól nélküle.

12500 Ft ez a nyamvadt műanyagdarab! :Y

szerk.: Tegnap egy vonószem jött, valamiért hiányzott a gyári szerszámkészletből.

A Hondának meg kiment a jobbos H4-es izzója, Philips GT200, élt 1 évet és 9 hónapot. :D

[ Szerkesztve ]

(#256391) Puma K válasza Vismajor01 (#256389) üzenetére


Puma K
veterán

De van idézőjel. A két csoport között az a különbség, hogy a rendes taxitársaságnál lévő sofőrök tudnak közlekedni és a már említett busz sávot is megfelelően tudják használni.

A boltos b@lfaszok gyülekezete meg siralmas milyen vezetési rutinnal, tudással és közlekedési morállal rendelkeznek. Azt meg nem egyszer láttam, hogy a busz sávban a lámpánál elsőként várakozva mikor már megkapták a szabad jelzést nem indultak el pedig nézték a lámpát csak nem tudom mit láttak... aztán van mikor a telefonját akkor kezdi el nyomkodni közben az utas meg hátul ül...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#256392) Integrale válasza tboldi (#256390) üzenetére


Integrale
veterán

Minden más megvan a szerszámkészletben? Vagy ez már defektjavítós, és nincs semmi? :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#256393) tboldi válasza Integrale (#256392) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem defektjavítós, mankókerekes, és igen, csak az hiányzott a tálcából. Illetve a csavarhúzó gyanús, hogy nem gyári, ha jól tudom, annak olyannak kéne lennie, hogy a szára széthúzható, és van lapos és csillag vége is. De ez fix csillag, meg nem is passzentos a tálcában, mint minden más. :D

[ Szerkesztve ]

(#256394) Qru válasza Puma K (#256391) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig ugyanazoknak a felteteleknek kell megfelelniuk mint a tobbi sarganak. Inkabb az a difi, hogy a Boltosok atlageletkora alacsony, sok fiatal szall be naluk az iparba mert konnyebb/olcsobb mint a klasszik taxitarsasognal.

#nincsbennetarcsi

(#256395) Qru válasza Atomgeszi (#256387) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 veglet van a mindentol besz@ros meg a mindenre sz@ros. Keves a koztes allapotu vezeto.

#nincsbennetarcsi

(#256396) Integrale válasza tboldi (#256393) üzenetére


Integrale
veterán

Olyat tudok küldeni neked (vagy március 10 Győr), megnézem, hogy mennyi van otthon. :DMegvan a csavar betekerő és a kerék pizicionáló is?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#256397) Qru válasza tboldi (#256393) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan megfordithatos van Bubihoz. Multkor a kaput azzal javitottam meg. Persze mikor maskor az@rjon be mint amikor idore megy az ember... :W

#nincsbennetarcsi

(#256398) focvis válasza Qru (#256359) üzenetére


focvis
veterán

Akkor az nem ma lesz...

(#256399) tboldi válasza Integrale (#256396) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pozicionáló szerintem nem járt hozzá, a csavarbetekerő meg az a szürke műanyagbigyusz lenne az emelő fölött? Az megvan.

[link]

A csavarhúzót köszi, majd a dátumhoz közeledve egyeztessünk priviben! :R

[ Szerkesztve ]

(#256400) Integrale válasza tboldi (#256399) üzenetére


Integrale
veterán

Érdekes, még ePer is hozza a pozicionálót. Akkor azt nem kapsz. (Egyébként sincs, mert a kannibálok azt lopják ki elôször).

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.