Hirdetés
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
86183 - 86101
86183 - 86101 86100 - 86001 86000 - 85901 85900 - 85801 85800 - 85701 85700 - 85601 85600 - 85501 85500 - 85401 85400 - 85301 85300 - 85201 85200 - 85101 85100 - 85001 85000 - 84901 84900 - 84801 84800 - 84701 84700 - 84601 84600 - 84501 84500 - 84401 84400 - 84301 84300 - 84201 84200 - 84101 84100 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-05-24 14:33 Téma összefoglaló
Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak 2023-as konklúziója majd 2024-as konklúziója majd 2025-ös konklúziója GalaHU tollából, illetve itt található a fórumtársak cockpitjeinek galériája.
Itt egy nagyon hasznos setup guide, mindenre kiterjedően, angol nyelven.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zsozsa74
őstag
-
TuCs
csendes tag
Tökéletesen kezeli a Simpro 3 a zászlókat LMU-ban is. Már egy hónapja is kezelte, az biztos. Előtte nem tudom, mert VR-ban sosem láttam. Persze kérdés, mit értesz az alatt, hogy "nincs zászló jelzés a bázison lévő ledre". Az micsoda? A fénygyűrű az Evo-n? Mert a bázison nincs más. Az Alpha szérián ugyan van egy zöld ledecske, ami viszont csak arra hivatott, hogy bázis bekapcsolt mivoltát szemkiégetéssel jelezze. Az nem vezérelhető. Ha a kormány ledekre gondolsz, akkor hibátlanul kezeli.
Egyébként a Simpro 3 - a haptik reaktoros töketlenkedéstől eltekintve - egy durva jó, felhasználóbarát szoftver, csak persze kicsit meg kell ismerni. Pl. nem tudom, hogy a gomb kódok megváltoztatása, amiről anno írtam, az megvalósítható-e más brandek szoftverében (simán lehet, de tapasztalatom csak a Fana labbal volt, ami, amikor otthagytam a Fana ökoszisztémát, még egy nagyon kiforratlan cucc volt és ilyen lehetőség nem volt rajta). És így ugye, akár menet közben is kormányt cserélhetsz, és meglesznek a kívánt funkcióid, nem kell kilépkedni a menükbe vissza, stb.
Igen, evo gyűrű ledre gondolok.
-
Reaper
őstag
már nem emlékszem mi ,de nekem másnap jött meg, szóval lehet a bázis úton van a kuplungot meg ajándékba kaptad.
Nem értem a Fanatecet.
Minden dupla dobozba van. Nem lenne egyszerűbb a rendelést egy sima dobozba rakni és csak azt dupla dobozolni amit magában rendel az ember.
Biztos valami 6elemit végzett a logisztikai vezető
A Dupla dobozt gondolom plusz védelemnek adják, de pont egy bundlet be lehetne sakkozni egybe és úgy árulni. Remélem igazad lesz és már valahol úton van, bár nincs semmi UPS csomag számom, ami volt az megjött. Ticketet nyitottam náluk, meg nyafogtam a saját fórumukba, hátha mihamarabb célt ér.
Phobion: Néztem őket is, de nem volt náluk ez a szett, a következő lépcső meg már sokkal több lett volna. Használtakat is néztem, de aztán láttam az akciót és alig volt drágább újonnan, mint néhány használt a marketplacen.
arty: Meglátjuk, hogy visszakérik-e. Ki se bontottam, de gondolom ugyanaz mint a gyári fékpedál, azt terveztem kuplungra rakni a LC meg ment volna a féknek.
Viszont a Saitek R440-t ahogy írtad felhozott szép emlékeket, azt cseréltem le annó a DFP-re, de jó is volt, olyan szépen recsegett a műanyag perec állandóan
Viszont előtte meg valami tescos ffb nélküli volt, de ez már bőven valamikor 2003 környéke. -
Pista0001
veterán
Ottvoltam, de azzal az R5 szettel regamexen mar mentem

A G2x es Saitek viszont nincs meg, hogy nem vettem eszre ??? hol voltak ezek egyaltalan, a tornateremben tuti nem
3 monitoros setup az egyik mellekepuletben volt, de nem kormannyal, amikor en ottjartam.
Saitekbol foleg a fura pedal erdekelne egyszer, ha ez az a talan r440 szett volt az "inverted" oruletevel
a szimezes csak billegerrel jott ossze:

Ez a művházban volt, ugye?
Az iskolában, az egyik teremben. Mac és Shuttle gépek voltak többek között. Vasárnap voltam, ez az akkori felallás volt. A komolyabb szim az ajtótól egyből balra volt, a Porsche a Saitekkel (igen, valami inverted pedál ja volt
) az ajtótól egyenesen jobbra, utána volt a 3 monitoros a Logitech-kel a sarokban. -
zsozsa74
őstag
-
zsozsa74
őstag
Tökéletesen kezeli a Simpro 3 a zászlókat LMU-ban is. Már egy hónapja is kezelte, az biztos. Előtte nem tudom, mert VR-ban sosem láttam. Persze kérdés, mit értesz az alatt, hogy "nincs zászló jelzés a bázison lévő ledre". Az micsoda? A fénygyűrű az Evo-n? Mert a bázison nincs más. Az Alpha szérián ugyan van egy zöld ledecske, ami viszont csak arra hivatott, hogy bázis bekapcsolt mivoltát szemkiégetéssel jelezze. Az nem vezérelhető. Ha a kormány ledekre gondolsz, akkor hibátlanul kezeli.
Egyébként a Simpro 3 - a haptik reaktoros töketlenkedéstől eltekintve - egy durva jó, felhasználóbarát szoftver, csak persze kicsit meg kell ismerni. Pl. nem tudom, hogy a gomb kódok megváltoztatása, amiről anno írtam, az megvalósítható-e más brandek szoftverében (simán lehet, de tapasztalatom csak a Fana labbal volt, ami, amikor otthagytam a Fana ökoszisztémát, még egy nagyon kiforratlan cucc volt és ilyen lehetőség nem volt rajta). És így ugye, akár menet közben is kormányt cserélhetsz, és meglesznek a kívánt funkcióid, nem kell kilépkedni a menükbe vissza, stb.
-
Marci112233
addikt
-
JulesTS
addikt
Túl sokat wotoztam, inkább autóznék.
iRacin - viszonylag drága és még mindig sok a hülye a játékban?
Pontozás még mindig fos? Hátulról neked mennek és te is kapsz büntipontot?
Van még az hogy ha egy szezonban/szériában x hivatalos versenyt mennél akkor adnak kreditet?NASCAR25 - ?
Ha ezek nem akkor AC rally, bár inkább valami NASCAR-t tolnék.
Sima AC megvan de nincs kedvem azokhoz az autókhoz.Szórakozás lenne a cél de online, nem botokkal vagy eredményjelző tábla ellen.
Az "offline" versenyzést elunom hamar.IRacing ilyen szempontból nem változott, de máshol is vannak hülyék.
Próbáld ki a Raceroom-ot. Alapjáték, alap tartalommal ingyenes. Ott is lesznek hülyék, de legalább nem fizetsz érte.
Egyébként meg ligafutamokon kell indulni, ott azért vigyázunk egymásra.
De nyáron lesznek fun race-ek is:
https://youtu.be/cK92188JBW8
https://youtu.be/kVe3dpcnAWc -
bnorci71
addikt
keselyu mod ON: a kuplung joaron erdekelhet, ha fana belemenne h ne kuldd vissza

csak nemtom h a csl pedalba ez siman csak bedughato-e ?---
bnorci71
volt asszem errol itt szo, h egy meret felett exponencialisan no az ar... tobb kisebb jobban kezelheto. de ez csak egy lehetseges magyarazat es vevokent ez horror, mert mindig van ami nem jon, kesobb jon, bar ilyen h mas jott... ez ujvalaki kapott alaplap panelt is és vissza se kellett küldenie
-
arty
veterán
keselyu mod ON: a kuplung joaron erdekelhet, ha fana belemenne h ne kuldd vissza

csak nemtom h a csl pedalba ez siman csak bedughato-e ?---
bnorci71
volt asszem errol itt szo, h egy meret felett exponencialisan no az ar... tobb kisebb jobban kezelheto. de ez csak egy lehetseges magyarazat es vevokent ez horror, mert mindig van ami nem jon, kesobb jon, bar ilyen h mas jott... ez uj -
zsozsa74
őstag
Túl sokat wotoztam, inkább autóznék.
iRacin - viszonylag drága és még mindig sok a hülye a játékban?
Pontozás még mindig fos? Hátulról neked mennek és te is kapsz büntipontot?
Van még az hogy ha egy szezonban/szériában x hivatalos versenyt mennél akkor adnak kreditet?NASCAR25 - ?
Ha ezek nem akkor AC rally, bár inkább valami NASCAR-t tolnék.
Sima AC megvan de nincs kedvem azokhoz az autókhoz.Szórakozás lenne a cél de online, nem botokkal vagy eredményjelző tábla ellen.
Az "offline" versenyzést elunom hamar.Minden szim tele van hülyével. Ezzel nincs mit csinálni. És igen egy kocc minden résztvevője kap büntit. De ha te okosan mész, nyilván jóval kevesebb büntid lesz összességében, mint aki hülyén megy, vagy szándékosan koccol. És előbb-utóbb elkerülsz azokból a lobbikból, ahol a hülyék maradnak. Ez ilyen és nem is tud változni, mert hogyan?
Ha nem akarsz tejelni az online-ért, akkor az LMU-nak van sok online versenye, bünti rendszere, és sokan tolják mindig. -
Met
nagyúr
Túl sokat wotoztam, inkább autóznék.
iRacin - viszonylag drága és még mindig sok a hülye a játékban?
Pontozás még mindig fos? Hátulról neked mennek és te is kapsz büntipontot?
Van még az hogy ha egy szezonban/szériában x hivatalos versenyt mennél akkor adnak kreditet?NASCAR25 - ?
Ha ezek nem akkor AC rally, bár inkább valami NASCAR-t tolnék.
Sima AC megvan de nincs kedvem azokhoz az autókhoz.Szórakozás lenne a cél de online, nem botokkal vagy eredményjelző tábla ellen.
Az "offline" versenyzést elunom hamar. -
arty
veterán
Idei BRSZK-n is volt kipróbálható kormány. Egy Moza R5 szetten AC-t lehetett kipróbálni ultraszéles ívelt monitorral, valami belépőbb szintű rigben, volt valami Logitec G2x NFS Hot pursuittal (2010) trila monitorral, Saitec NFS Porscheval, meg egy nem is emlekszek mi valami komolyabb régi szimmel, talán ToCA-val.
Ottvoltam, de azzal az R5 szettel regamexen mar mentem

A G2x es Saitek viszont nincs meg, hogy nem vettem eszre ??? hol voltak ezek egyaltalan, a tornateremben tuti nem
3 monitoros setup az egyik mellekepuletben volt, de nem kormannyal, amikor en ottjartam.
Saitekbol foleg a fura pedal erdekelne egyszer, ha ez az a talan r440 szett volt az "inverted" oruletevel
a szimezes csak billegerrel jott ossze:

-
Phobion
addikt
Na az ilyen és ehhez hasonló horror sztorik miatt fizetek inkább többet Simhome-éknak.
Nagyon sajnálom, remélem hamar rendeződik az ügy! 🤞
-
bnorci71
addikt
már nem emlékszem mi ,de nekem másnap jött meg, szóval lehet a bázis úton van a kuplungot meg ajándékba kaptad.
Nem értem a Fanatecet.
Minden dupla dobozba van. Nem lenne egyszerűbb a rendelést egy sima dobozba rakni és csak azt dupla dobozolni amit magában rendel az ember.
Biztos valami 6elemit végzett a logisztikai vezető
-
TestamentDNR
senior tag
-
Lac-coo
addikt
Moza patika a fenet. Nem merek frissiteni, mert epp jo!
Szerintem a legtobb gyartonal van idonkent gond a szoftverrel.Mi a baj vele ? Én nagyon régen láttam.hibat, nem is emlékszem, pedig en meg a betakat is megnezem mindig....
-
Reaper
őstag
Nagyon jó akkor nekem
Az mindenesetre talán megnyugtató, hogy a Fanatec fórumon láttam már pont ilyen bejegyzést. Nyitottam rájuk ticketet, innentől meg reménykedem. Először gondoltam, hátha már nem külön dobozban van, hanem a perec vagy a pedálokkal együtt, mert mindkettőnek elég jó súlya volt, de sajnos nem. -
Pista0001
veterán
ps1es ??
miert kezdtek ujragyartani es mit jelent a sima?
jo lenne, ha itthon is lenne ilyen sim expo, ahol mehetne az ember 1-1 kort mindenfele kormannyal.... VAGY a regi lanpartikat felidezendo, osszehozhatnank valami teremben egy "topiktalalkozot", mindenki elvinne a rigjet es mindenki kiprobalhatna mindenfelet

itt azert valogatottabb a kozonseg, en szivesen "megmutatnam" par szettemet, mai, kozelmultbeli ill retro vonalon is. ha nem feltenem annyira oket, szigoruan ELVBEN persze, annak orulnek, ha rengeteg laikus is kiprobalhatna a kulonbozo kategoriakat es esetleg tenne egy kirandulast az autosjatekok birodalmaba
(direkt nem szimezest irtam)eddig egy ilyenrol tudok: GalaHU egy regamexre elhozta a kormanygyujtemenyet es egyikkel lehetett ps2n granturismosni is
Idei BRSZK-n is volt kipróbálható kormány. Egy Moza R5 szetten AC-t lehetett kipróbálni ultraszéles ívelt monitorral, valami belépőbb szintű rigben, volt valami Logitec G2x NFS Hot pursuittal (2010) trila monitorral, Saitec NFS Porscheval, meg egy nem is emlekszek mi valami komolyabb régi szimmel, talán ToCA-val.
-
TestamentDNR
senior tag
Értetlenül állok a helyzet előtt, hogy miért nem sikerül a saját terméküket helyesen működtetni

TestamentDNR Csak arra szerettem volna ezzel a példával mutatni, hogy a Moza-nak patika a szoftvere, kb napra kész. Míg a Simagicnél azért vannak gondok/lemaradások szoftver ügyileg
Persze patent meg minden, apró dolgok vannak (bár a hpr gond az nem tartozik a kis gondba). Mikor váltottam akkor a moza ks pro azonnal kezelte a zászlókat ahogy beüzemeltem... csodálkoztam, hogy a simagic szettnél semmi nem megy. Majd megnéztem a telemetriai támogatásokat és le volt írva, hogy nem kezeli, majd jött pár hétre frissítés és már kezeli a zászlókat pl ac evo alatt. Lmu nál asszem még mindig nem kezeli.Moza patika a fenet. Nem merek frissiteni, mert epp jo!
Szerintem a legtobb gyartonal van idonkent gond a szoftverrel. -
TuCs
csendes tag
-
mmdms
addikt
-
Lac-coo
addikt
Értetlenül állok a helyzet előtt, hogy miért nem sikerül a saját terméküket helyesen működtetni

TestamentDNR Csak arra szerettem volna ezzel a példával mutatni, hogy a Moza-nak patika a szoftvere, kb napra kész. Míg a Simagicnél azért vannak gondok/lemaradások szoftver ügyileg
Persze patent meg minden, apró dolgok vannak (bár a hpr gond az nem tartozik a kis gondba). Mikor váltottam akkor a moza ks pro azonnal kezelte a zászlókat ahogy beüzemeltem... csodálkoztam, hogy a simagic szettnél semmi nem megy. Majd megnéztem a telemetriai támogatásokat és le volt írva, hogy nem kezeli, majd jött pár hétre frissítés és már kezeli a zászlókat pl ac evo alatt. Lmu nál asszem még mindig nem kezeli.Nem tudom miről megy a beszélgetés, csak beszúrom, hogy LMU zászlókat és egyéb telemetriát már nagyon régóta kezeli a moza ....
-
Reaper
őstag
Bázist is rendeltél?
Mi a csalódás oka?Igen, szettben rendeltem, erre pont a bázis helyett kaptam egy plusz kuplung pedált.

Nagyon remélem, hogy jó a support, mert eléggé vártam már, hogy megérkezzen. -
Találtgyerek
veterán
-
Reaper
őstag
Megérkezett a csomagom a Fanatectől, kissé csalódott vagyok:
-
arty
veterán
ps1es ??
miert kezdtek ujragyartani es mit jelent a sima?
jo lenne, ha itthon is lenne ilyen sim expo, ahol mehetne az ember 1-1 kort mindenfele kormannyal.... VAGY a regi lanpartikat felidezendo, osszehozhatnank valami teremben egy "topiktalalkozot", mindenki elvinne a rigjet es mindenki kiprobalhatna mindenfelet

itt azert valogatottabb a kozonseg, en szivesen "megmutatnam" par szettemet, mai, kozelmultbeli ill retro vonalon is. ha nem feltenem annyira oket, szigoruan ELVBEN persze, annak orulnek, ha rengeteg laikus is kiprobalhatna a kulonbozo kategoriakat es esetleg tenne egy kirandulast az autosjatekok birodalmaba
(direkt nem szimezest irtam)eddig egy ilyenrol tudok: GalaHU egy regamexre elhozta a kormanygyujtemenyet es egyikkel lehetett ps2n granturismosni is
-
JulesTS
addikt
Kijavítva magam, rosszul tudtam, azt hittem hogy az SC2 újabb bázis.
Ettől függetlenül a mondanivalóm többi részét igaznak tartom, ne olyan emberek hirdessenek Fanatec gyűlölködő véleményeket, akik az esetek 99%-ban nem is próbálták az újabb generációs Fanatec-eket, de jól megmondják a tutit róla.Jules-nek volt egy kellemes meglepetése Fanatecről lelépve, nekem meg volt egy kellemes Fanatec-re visszalépve Simagic-ről…
Van ilyen is, olyan is. Lehet ha próbáltam volna SC2-t nekem is Jules-hoz hasonló véleményem lenne, nem tudom.Jelenleg azt érzem, hogy összes Logitech, CSLDD, Moza R12 V2, Simagic Alpha, Alpha Evo, Clubsport+ bázisokat aktívan használva, hogy hasonló kategóriájú, de különböző márkájú bázisok között nincs lényegi különbség. Apróságok igen, de számomra messze túl van ez lihegve, de lehet hogy az SC2 mégis pont egy olyan bázis ami megváltoztatná ezen véleménye, nem hiszem, de nem tudhatom.
Ez pont annyira szubjektív, ahogy a játékokba is mindenki szubjektív force feedback visszajelzést vár. Vannak akik LMU FFB-re úgy esküsznek, mintha fizetnének érte nekik, közben én és az összes szimulátoros ismerősöm aki próbálta egytől egyig a legrosszabb FFB-nek tartja amit az utóbbi időben próbált.
Van aki Codemasters F1-re esküszik, van aki ha fizetnének sem játszana vele (én).
Mindenki mást keres ebben a hobbiban, teljesen más játékokat élvezünk, nem muszáj mindenkinek vér szimulátort nyomnia, van létjogosultsága arcade játékhoz használt kormány élménynek is, ezáltal ugyan úgy van létjogosultsága más és más FFB beállítás és FFB elvárásnak is.Van egy általános mag aminek többnyire hasonló dolgok tetszenek és jönnek be ez a többség véleménye, és van egy jogos kisebbség is akik meg az ellentettjére.
A probléma ott kezdődik szerintem, ha valaki kategórikusan jelent ki olyan termékről fikázó véleményt rendszeresen, amit még csak nem is próbált…az a kevésbé aktív fórum olvasók félrevezetése.
Abba viszont 100%-ig biztos vagyok, hogyha egyből gyorsulsz egy új bázissal 3-5 tized másodperceket, akkor az azt jelenti, hogy az előződ jó eséllyel nagyon rosszul volt beállítva. Messze nem volt kimaxolva a képességeid által a pálya és bőven volt benne tartalék.
Logitech DFP-vel is kilehet úgy maxolni a pályát, hogy nem leszel jelentősen gyorsabb (vagy semennyire) a legfullosabb DD-vel sem. Konzisztenciát és élményt ad (élmény által több gyakorlást és ezáltal jobb köridőt).Még jó lenne kipróbálni egy Clubsport DD-t és/vagy egy új Podium DD-t, meg egy Simagic Alpha/EVO-t, meg még egy Moza R21/R25-öt is...
-
JulesTS
addikt
Nekem a legfiatalabb DD1-em van, legalábbis a PS1-es verzió, mert utolsó akcióban vettem és utána jó ideig enm volt több, de bizonyos okokbóla simát elkezdték újragyártani. SC2 Pro meg régebbi mert még két tápos.
-
sanzik
senior tag
Én múlthét csütörtökön rendeltem egy GT3 kormányt a logitech rs50-hez, de meg sem moccan a rendelés, még fel sem adták. Pont azon gondolkozok, hogy rájuk kellen-e írnom? Mert mintha az lett volna kiírva, hogy 2 napon belül postáznak.
-
-Rolika-
senior tag
Nekem a múlt heti frissítés rontott el valamit, egész addig tökéletesen működött

-
arty
veterán
oke, akkor ez nem fogas rajtuk
de az tuti, h egy nem arult kormanyra (fana dd1) csak korlatozott javitast/fejlesztest lehet varni, mig az sc2 meg kint a polcon, termelhet penzt, megerheti foglalkozni vele.... mondjuk az is egy szint, ha a valami 8 ev utan nem perfekt szoftveresen -
TuCs
csendes tag
Épp ma jött egy Simpro frissítés, többek közt a "pedál vibrációs élménnyel" kapcsolatos valamiféle javítás is van benne.
De én már ki sem próbálom, mivel ugye szar volt mióta kijött a Simpro v3, ahogy írtad is, elkezdtem Simhubbal vezérelni és teljesen jó.Update: közben láttam pár kommentet FB-n, ugyanúgy szar. Nem is értem. Most már a Simpro tartalmaz problémabejelentő felületet ia, én már vagy kétszer írtam emiatt nekik. Meg gondolom másik 100 felhasználó is...
Értetlenül állok a helyzet előtt, hogy miért nem sikerül a saját terméküket helyesen működtetni

TestamentDNR Csak arra szerettem volna ezzel a példával mutatni, hogy a Moza-nak patika a szoftvere, kb napra kész. Míg a Simagicnél azért vannak gondok/lemaradások szoftver ügyileg
Persze patent meg minden, apró dolgok vannak (bár a hpr gond az nem tartozik a kis gondba). Mikor váltottam akkor a moza ks pro azonnal kezelte a zászlókat ahogy beüzemeltem... csodálkoztam, hogy a simagic szettnél semmi nem megy. Majd megnéztem a telemetriai támogatásokat és le volt írva, hogy nem kezeli, majd jött pár hétre frissítés és már kezeli a zászlókat pl ac evo alatt. Lmu nál asszem még mindig nem kezeli. -
TestamentDNR
senior tag
Milyen Simagic rezgőd van? A pedál?
Na azon én itt nem akarok változtatni. Nagyon jól elvagyok az excitereimmel!
-
zsozsa74
őstag
Épp ma jött egy Simpro frissítés, többek közt a "pedál vibrációs élménnyel" kapcsolatos valamiféle javítás is van benne.
De én már ki sem próbálom, mivel ugye szar volt mióta kijött a Simpro v3, ahogy írtad is, elkezdtem Simhubbal vezérelni és teljesen jó.Update: közben láttam pár kommentet FB-n, ugyanúgy szar. Nem is értem. Most már a Simpro tartalmaz problémabejelentő felületet ia, én már vagy kétszer írtam emiatt nekik. Meg gondolom másik 100 felhasználó is...
-
TuCs
csendes tag
nemtom ez hogy került oda -
JoolsNOS
veterán
Milyen “nem normális” Fanatec bázissal vannak tapasztaltaid ami miatt nem ajánlod?
JoolsNOS#86124
A drágább az a podium hub Simube verziója, mehet rá button module, váltó module…stb. a kormányon kívül (plusz USB-vel összekötöd a géppel ha aftermarket a kormány).Az enable FFB QR2 meg csak egy sima QR2 amire rácsavarozod a kormányod és USB-n összekötöd a géppel (ha szükséges). Simán csak annyit engedélyez, hogy tudd Fanatec bázison az aftermarket kormányt használni, mert ha nincs benne a chip, akkor nem ad FFB-t a bázis, mert szükséges neki azt érezni, hogy egy Fanatec kormány van a bázison.
Utóbbiból használok 1-1 darabot, Cubecontrols és Aliexpress-es kormányaimhoz. Utóbbin nincs gomb, így nem kell USB-vel sem összekötni, Cubecontrols-hoz értelemszerűen szükséges.Na mégis inkább a hub lett rendelve simube oldaláról. Van itthon qr2 úgyhogy így olcsóbb volt az. Mennyi idő kb míg a simube kiszállít?
Kerek perecre mik a vélemények? 33 vagy 35 jobb választás? Max 8 nm lesz.
-
TuCs
csendes tag
Akkor, ha hiszek neked, most spóroltál nekem egy raklap pénzt!
Köszi!
Persze nyilván a hardver sokat számít, de ahogy olvastam, a szoftver sem mindegy, ami mögötte van. Ha meg figyelembe vesszük, hogy a gyártók versenyeznek, akkor egy meglévő bázis is fejlődhet a jövőben, és amennyiben elégedett vele alapból az ember, akkor kár cserélni.
Én most azon gondolkodom, hogy egyébként nyomatékban elég az R12-m, nem érzem, hogy erősebben akarnék bírkózni.
Amúgy a Fanatec ezzel a szoftveresen feloldott nyomaték növeléssel most nagyot alkotott. Már-már irigylésre méltó!
Simagic rezgőt simhubbal kell vezérelnem mert vagy beragad, késik az
efekt vagy épp el sem indul. Simhubbal belőttem és láss csodát működik patikán. LMU nál pl nincs zászló jelzés a bázison lévő ledre. (Simpro v3, v2 vel nem próbáltam semmit)
Jól gondold meg a váltást
-
bnorci71
addikt
Kijavítva magam, rosszul tudtam, azt hittem hogy az SC2 újabb bázis.
Ettől függetlenül a mondanivalóm többi részét igaznak tartom, ne olyan emberek hirdessenek Fanatec gyűlölködő véleményeket, akik az esetek 99%-ban nem is próbálták az újabb generációs Fanatec-eket, de jól megmondják a tutit róla.Jules-nek volt egy kellemes meglepetése Fanatecről lelépve, nekem meg volt egy kellemes Fanatec-re visszalépve Simagic-ről…
Van ilyen is, olyan is. Lehet ha próbáltam volna SC2-t nekem is Jules-hoz hasonló véleményem lenne, nem tudom.Jelenleg azt érzem, hogy összes Logitech, CSLDD, Moza R12 V2, Simagic Alpha, Alpha Evo, Clubsport+ bázisokat aktívan használva, hogy hasonló kategóriájú, de különböző márkájú bázisok között nincs lényegi különbség. Apróságok igen, de számomra messze túl van ez lihegve, de lehet hogy az SC2 mégis pont egy olyan bázis ami megváltoztatná ezen véleménye, nem hiszem, de nem tudhatom.
Ez pont annyira szubjektív, ahogy a játékokba is mindenki szubjektív force feedback visszajelzést vár. Vannak akik LMU FFB-re úgy esküsznek, mintha fizetnének érte nekik, közben én és az összes szimulátoros ismerősöm aki próbálta egytől egyig a legrosszabb FFB-nek tartja amit az utóbbi időben próbált.
Van aki Codemasters F1-re esküszik, van aki ha fizetnének sem játszana vele (én).
Mindenki mást keres ebben a hobbiban, teljesen más játékokat élvezünk, nem muszáj mindenkinek vér szimulátort nyomnia, van létjogosultsága arcade játékhoz használt kormány élménynek is, ezáltal ugyan úgy van létjogosultsága más és más FFB beállítás és FFB elvárásnak is.Van egy általános mag aminek többnyire hasonló dolgok tetszenek és jönnek be ez a többség véleménye, és van egy jogos kisebbség is akik meg az ellentettjére.
A probléma ott kezdődik szerintem, ha valaki kategórikusan jelent ki olyan termékről fikázó véleményt rendszeresen, amit még csak nem is próbált…az a kevésbé aktív fórum olvasók félrevezetése.
Abba viszont 100%-ig biztos vagyok, hogyha egyből gyorsulsz egy új bázissal 3-5 tized másodperceket, akkor az azt jelenti, hogy az előződ jó eséllyel nagyon rosszul volt beállítva. Messze nem volt kimaxolva a képességeid által a pálya és bőven volt benne tartalék.
Logitech DFP-vel is kilehet úgy maxolni a pályát, hogy nem leszel jelentősen gyorsabb (vagy semennyire) a legfullosabb DD-vel sem. Konzisztenciát és élményt ad (élmény által több gyakorlást és ezáltal jobb köridőt).Logitech DFP-vel is kilehet úgy maxolni a pályát, hogy nem leszel jelentősen gyorsabb (vagy semennyire) a legfullosabb DD-vel sem. Konzisztenciát és élményt ad (élmény által több gyakorlást és ezáltal jobb köridőt
Nem követem nyomon az eredményeket ,de nem hiszem ,hogy AMTS-en a SpeedZone/The Zone standján a Nagy Norbi idejét megdönti-e valaki. Ott ugye egyenlő pályák egyenlő esélyek* G923 talán és Norbi is ott azzal csinálja meg a referencia időt
*na jó mégse hisz ő profi
-
Lac-coo
addikt
Akkor, ha hiszek neked, most spóroltál nekem egy raklap pénzt!
Köszi!
Persze nyilván a hardver sokat számít, de ahogy olvastam, a szoftver sem mindegy, ami mögötte van. Ha meg figyelembe vesszük, hogy a gyártók versenyeznek, akkor egy meglévő bázis is fejlődhet a jövőben, és amennyiben elégedett vele alapból az ember, akkor kár cserélni.
Én most azon gondolkodom, hogy egyébként nyomatékban elég az R12-m, nem érzem, hogy erősebben akarnék bírkózni.
Amúgy a Fanatec ezzel a szoftveresen feloldott nyomaték növeléssel most nagyot alkotott. Már-már irigylésre méltó!
Moza szoftverét még egy sokkal magasabb tudású/árú más gyártó bázisáért se cserélném le !
-
TestamentDNR
senior tag
Kijavítva magam, rosszul tudtam, azt hittem hogy az SC2 újabb bázis.
Ettől függetlenül a mondanivalóm többi részét igaznak tartom, ne olyan emberek hirdessenek Fanatec gyűlölködő véleményeket, akik az esetek 99%-ban nem is próbálták az újabb generációs Fanatec-eket, de jól megmondják a tutit róla.Jules-nek volt egy kellemes meglepetése Fanatecről lelépve, nekem meg volt egy kellemes Fanatec-re visszalépve Simagic-ről…
Van ilyen is, olyan is. Lehet ha próbáltam volna SC2-t nekem is Jules-hoz hasonló véleményem lenne, nem tudom.Jelenleg azt érzem, hogy összes Logitech, CSLDD, Moza R12 V2, Simagic Alpha, Alpha Evo, Clubsport+ bázisokat aktívan használva, hogy hasonló kategóriájú, de különböző márkájú bázisok között nincs lényegi különbség. Apróságok igen, de számomra messze túl van ez lihegve, de lehet hogy az SC2 mégis pont egy olyan bázis ami megváltoztatná ezen véleménye, nem hiszem, de nem tudhatom.
Ez pont annyira szubjektív, ahogy a játékokba is mindenki szubjektív force feedback visszajelzést vár. Vannak akik LMU FFB-re úgy esküsznek, mintha fizetnének érte nekik, közben én és az összes szimulátoros ismerősöm aki próbálta egytől egyig a legrosszabb FFB-nek tartja amit az utóbbi időben próbált.
Van aki Codemasters F1-re esküszik, van aki ha fizetnének sem játszana vele (én).
Mindenki mást keres ebben a hobbiban, teljesen más játékokat élvezünk, nem muszáj mindenkinek vér szimulátort nyomnia, van létjogosultsága arcade játékhoz használt kormány élménynek is, ezáltal ugyan úgy van létjogosultsága más és más FFB beállítás és FFB elvárásnak is.Van egy általános mag aminek többnyire hasonló dolgok tetszenek és jönnek be ez a többség véleménye, és van egy jogos kisebbség is akik meg az ellentettjére.
A probléma ott kezdődik szerintem, ha valaki kategórikusan jelent ki olyan termékről fikázó véleményt rendszeresen, amit még csak nem is próbált…az a kevésbé aktív fórum olvasók félrevezetése.
Abba viszont 100%-ig biztos vagyok, hogyha egyből gyorsulsz egy új bázissal 3-5 tized másodperceket, akkor az azt jelenti, hogy az előződ jó eséllyel nagyon rosszul volt beállítva. Messze nem volt kimaxolva a képességeid által a pálya és bőven volt benne tartalék.
Logitech DFP-vel is kilehet úgy maxolni a pályát, hogy nem leszel jelentősen gyorsabb (vagy semennyire) a legfullosabb DD-vel sem. Konzisztenciát és élményt ad (élmény által több gyakorlást és ezáltal jobb köridőt).Akkor, ha hiszek neked, most spóroltál nekem egy raklap pénzt!
Köszi!
Persze nyilván a hardver sokat számít, de ahogy olvastam, a szoftver sem mindegy, ami mögötte van. Ha meg figyelembe vesszük, hogy a gyártók versenyeznek, akkor egy meglévő bázis is fejlődhet a jövőben, és amennyiben elégedett vele alapból az ember, akkor kár cserélni.
Én most azon gondolkodom, hogy egyébként nyomatékban elég az R12-m, nem érzem, hogy erősebben akarnék bírkózni.
Amúgy a Fanatec ezzel a szoftveresen feloldott nyomaték növeléssel most nagyot alkotott. Már-már irigylésre méltó!
-
Laby
őstag
Láthattál (volna, ha érdekelne) több remek ellenpéldát is az állításaid megcáfolandó.
A legrégebbi technológiás DD-t összehasonlítani egy új csúcs kategóriás erősebb bázissal rendkívül meglepő az eredmény, mondhatom. Legkevésbé sem támasztja alá a meggyőződésed.Ha nincs releváns tapasztalatod, akkor nem hiszem hogy jogos Fanatec haterkedni. Van ok nem szeretni a márkát, csak szerintem pont nem ilyenben, főleg nem annak aki ki sem próbálta azokat a dolgokat amiről szakért (értelemszerűen nem Jules-ra gondoltam).
Kijavítva magam, rosszul tudtam, azt hittem hogy az SC2 újabb bázis.
Ettől függetlenül a mondanivalóm többi részét igaznak tartom, ne olyan emberek hirdessenek Fanatec gyűlölködő véleményeket, akik az esetek 99%-ban nem is próbálták az újabb generációs Fanatec-eket, de jól megmondják a tutit róla.Jules-nek volt egy kellemes meglepetése Fanatecről lelépve, nekem meg volt egy kellemes Fanatec-re visszalépve Simagic-ről…
Van ilyen is, olyan is. Lehet ha próbáltam volna SC2-t nekem is Jules-hoz hasonló véleményem lenne, nem tudom.Jelenleg azt érzem, hogy összes Logitech, CSLDD, Moza R12 V2, Simagic Alpha, Alpha Evo, Clubsport+ bázisokat aktívan használva, hogy hasonló kategóriájú, de különböző márkájú bázisok között nincs lényegi különbség. Apróságok igen, de számomra messze túl van ez lihegve, de lehet hogy az SC2 mégis pont egy olyan bázis ami megváltoztatná ezen véleménye, nem hiszem, de nem tudhatom.
Ez pont annyira szubjektív, ahogy a játékokba is mindenki szubjektív force feedback visszajelzést vár. Vannak akik LMU FFB-re úgy esküsznek, mintha fizetnének érte nekik, közben én és az összes szimulátoros ismerősöm aki próbálta egytől egyig a legrosszabb FFB-nek tartja amit az utóbbi időben próbált.
Van aki Codemasters F1-re esküszik, van aki ha fizetnének sem játszana vele (én).
Mindenki mást keres ebben a hobbiban, teljesen más játékokat élvezünk, nem muszáj mindenkinek vér szimulátort nyomnia, van létjogosultsága arcade játékhoz használt kormány élménynek is, ezáltal ugyan úgy van létjogosultsága más és más FFB beállítás és FFB elvárásnak is.Van egy általános mag aminek többnyire hasonló dolgok tetszenek és jönnek be ez a többség véleménye, és van egy jogos kisebbség is akik meg az ellentettjére.
A probléma ott kezdődik szerintem, ha valaki kategórikusan jelent ki olyan termékről fikázó véleményt rendszeresen, amit még csak nem is próbált…az a kevésbé aktív fórum olvasók félrevezetése.
Abba viszont 100%-ig biztos vagyok, hogyha egyből gyorsulsz egy új bázissal 3-5 tized másodperceket, akkor az azt jelenti, hogy az előződ jó eséllyel nagyon rosszul volt beállítva. Messze nem volt kimaxolva a képességeid által a pálya és bőven volt benne tartalék.
Logitech DFP-vel is kilehet úgy maxolni a pályát, hogy nem leszel jelentősen gyorsabb (vagy semennyire) a legfullosabb DD-vel sem. Konzisztenciát és élményt ad (élmény által több gyakorlást és ezáltal jobb köridőt). -
TestamentDNR
senior tag
Nézd meg előtte ezt:
https://youtu.be/K-yUx0NcKiM
Meg ezt:
https://youtu.be/hg7l8OS_wJM
Lehet, hogy egy használt SC2 Pro jobb lenne.Koszonom! Ranezek!
-
JulesTS
addikt
Kicsit elmaradtam munka miatt, orom volt 170 kommentet vegig olvasni. Orulok, hogy nem allt meg az elet!

JulesTS, orulok, hogy tetszik az SC2.
En nagyon VRS-el szemezek… de nyugtatom magam.
Nézd meg előtte ezt:
https://youtu.be/K-yUx0NcKiM
Meg ezt:
https://youtu.be/hg7l8OS_wJM
Lehet, hogy egy használt SC2 Pro jobb lenne. -
frenky501
csendes tag
-
camaro79
aktív tag
-
arty
veterán
tehat a fana regebbi.
komolyra forditva: es 1:1 ugyan azt a modellt kapni most is a boltban? 7 eve??
ott nem volt v1 v2 v3? -
camaro79
aktív tag
Az SC2 2019-ben jelent meg.
Technikailag is rendben vannak a Simucube cuccok, de javareszt a software-t fizeted meg. -
frenky501
csendes tag
Jómagam szeretnék pártatlan és tárgyilagos maradni. De a Fanatec DD1 megjelenési éve 2018, a Simucube SC2 pedig 2019. Szóval a megjelenéskori lehetséges technikai színvonal nagyjából azonosak mondható.
-
TestamentDNR
senior tag
Kicsit elmaradtam munka miatt, orom volt 170 kommentet vegig olvasni. Orulok, hogy nem allt meg az elet!

JulesTS, orulok, hogy tetszik az SC2.
En nagyon VRS-el szemezek… de nyugtatom magam.
-
JulesTS
addikt
-
Hummin
tag
Itt a topikban eddig kormány, ülés kapcsán jött fel a személyes bolti vásárlás, Mogyoródi boltot szokták ajánlani. Gondolom ez áll kesztyűre, cipőre is. https://bpracing.hu
-
Laby
őstag
Láthattál (volna, ha érdekelne) több remek ellenpéldát is az állításaid megcáfolandó.
A legrégebbi technológiás DD-t összehasonlítani egy új csúcs kategóriás erősebb bázissal rendkívül meglepő az eredmény, mondhatom. Legkevésbé sem támasztja alá a meggyőződésed.Ha nincs releváns tapasztalatod, akkor nem hiszem hogy jogos Fanatec haterkedni. Van ok nem szeretni a márkát, csak szerintem pont nem ilyenben, főleg nem annak aki ki sem próbálta azokat a dolgokat amiről szakért (értelemszerűen nem Jules-ra gondoltam).
-
Marci79
senior tag
Milyen “nem normális” Fanatec bázissal vannak tapasztaltaid ami miatt nem ajánlod?
JoolsNOS#86124
A drágább az a podium hub Simube verziója, mehet rá button module, váltó module…stb. a kormányon kívül (plusz USB-vel összekötöd a géppel ha aftermarket a kormány).Az enable FFB QR2 meg csak egy sima QR2 amire rácsavarozod a kormányod és USB-n összekötöd a géppel (ha szükséges). Simán csak annyit engedélyez, hogy tudd Fanatec bázison az aftermarket kormányt használni, mert ha nincs benne a chip, akkor nem ad FFB-t a bázis, mert szükséges neki azt érezni, hogy egy Fanatec kormány van a bázison.
Utóbbiból használok 1-1 darabot, Cubecontrols és Aliexpress-es kormányaimhoz. Utóbbin nincs gomb, így nem kell USB-vel sem összekötni, Cubecontrols-hoz értelemszerűen szükséges.JulesTS esetében láthattál egy remek példát az állításaimat bizonyítandó.

#86123 Phobion: A race-shop.hu oldalán vannak jók és a visszaküldés is egyszerű, totál korrektek voltak velem is. A cipőt (RRS) náluk vettem és az első Sparco (külső varrásos) kesztyűmet is.
-
Marci79
senior tag
-
Laby
őstag
Milyen “nem normális” Fanatec bázissal vannak tapasztaltaid ami miatt nem ajánlod?
JoolsNOS#86124
A drágább az a podium hub Simube verziója, mehet rá button module, váltó module…stb. a kormányon kívül (plusz USB-vel összekötöd a géppel ha aftermarket a kormány).Az enable FFB QR2 meg csak egy sima QR2 amire rácsavarozod a kormányod és USB-n összekötöd a géppel (ha szükséges). Simán csak annyit engedélyez, hogy tudd Fanatec bázison az aftermarket kormányt használni, mert ha nincs benne a chip, akkor nem ad FFB-t a bázis, mert szükséges neki azt érezni, hogy egy Fanatec kormány van a bázison.
Utóbbiból használok 1-1 darabot, Cubecontrols és Aliexpress-es kormányaimhoz. Utóbbin nincs gomb, így nem kell USB-vel sem összekötni, Cubecontrols-hoz értelemszerűen szükséges. -
JoolsNOS
veterán
Köszi, akkor lehet elég az ultra, mert csak kerek kormányt szeretnék második kormánynak, de azt úgyis manual/szeki váltóval használnám.
-
Beantech
aktív tag
Emlékeim szerint a QR2 ultra csak engedélyezi az ffb-t a kormányon de nem tudsz pl. tenni hozzá váltófüleket míg a s-hubra tudsz felrakni pl. advanced paddle module-t vagy más váltófület + gombot is.
-
JoolsNOS
veterán
A kesztű kell is, hozzájárul az immerzióhoz. Nekem alis kesztyű van 1-2 ezer forint volt.
Más:
Ha külső kormányt akarok akkor ezek között mi a különbség? Pro-kontra?
-
Phobion
addikt
Decathlon, bringás kesztyű, cipőnek pedig tengeri cipő. Bőven jók lesznek és jó áron megúszod és próbálni is tudod őket. Nincs értelme megvenni 30-40k ért egy verseny vagy kifejezetten sim cipőt. (Nekem sparco sim cipőm van de semmivel nem jobb mint egy tengeri cipő. Használtan vettem jó áron csak azért van). Aprón van egy fent 43 as méretben amúgy!
Hmmm, köszi a Decathlon-t megnézem!
A kesztyűt viszont nem engdem el, nagyon tetszenek ezek a racing kesztyűk. 🤪
Most van egy Alpinestars gokart kesztyűm, de a mutatóujjamat nyomja belülről a varrás és már mállik szét az egész. -
TuCs
csendes tag
Decathlon, bringás kesztyű, cipőnek pedig tengeri cipő. Bőven jók lesznek és jó áron megúszod és próbálni is tudod őket. Nincs értelme megvenni 30-40k ért egy verseny vagy kifejezetten sim cipőt. (Nekem sparco sim cipőm van de semmivel nem jobb mint egy tengeri cipő. Használtan vettem jó áron csak azért van). Aprón van egy fent 43 as méretben amúgy!
-
Phobion
addikt
Magyarországon van olyan üzlet, ahova be lehet menni és versenycipőket / kesztyűket lehetne kipróbálni? Nincs kedvem a webes rendeléssel szórakozni, mire találok egy kényelmeset.
-
Beantech
aktív tag
-
Beantech
aktív tag
-
JulesTS
addikt
sajnos igen, de minden maxon van, ezen már csak egy új váz segíthet, de mivel most locsoltam ki az ablakon közel ~500k hufot, ezért egy darabig gondolni se akarok simracing költésre
#86105 - sajnos víszintben kezdtem, ott is nagyon visszafordult a lábfejem, így jött az ötlet, hogy ahogy most van, a pedálok / <- ilyen irányba legyenek, megpróbálom így még jobban rögzíteni, aztán bírja ameddig bírja 💩
#86107 - Pontosan, lehet inkább Fanatec Clubsport V3 pedálszettet kellett volna vennem, azok pont előredőlnek valahogy így ///
#86108 - így van nálad is szinte függőleges, megpróbálom még valamivel jobban rögzíteni
köszi mindenkinek
más: Simnet pedálokhoz adtak ilyen színes fékkeményítőket(?), de hát még az alap feketét se tudom benyomni teljesen 🤣
sajnos víszintben kezdtem, ott is nagyon visszafordult a lábfejem, így jött az ötlet, hogy ahogy most van, a pedálok / <- ilyen irányba legyenek, megpróbálom így még jobban rögzíteni, aztán bírja ameddig bírja
Ha nagyon visszafordul a lábfejed, akkor nem pedálon kell dönteni. A sarkadat nem közvetlenül a pedál forgáspontjához kelle letámasztani, egyszerűen túl közel vannak hozzád a pedálok. Így nem csak a bokádnak lesz kényelmetlen, de a térded is megfájdulhat tőle. Rakd vízszintesbe és állítsd távolabb. Most esett le, hogy fordítva van felszerelve a pedáltartód, ha normál helyzetbe rakod, akkor kb. pont annyi helyet nyersz amivel nem kell visszafordítani a lábfejed.
Ezek a pedálok hosszabb úton is kényelmesek voltak, pedig elég kreténül visszafelé dőlnek:
https://prohardver.hu/tema/a_nagy_kormanyos_topik/hsz_83237-83237.html -
Lac-coo
addikt
-
Phobion
addikt
-
Lac-coo
addikt
sajnos igen, de minden maxon van, ezen már csak egy új váz segíthet, de mivel most locsoltam ki az ablakon közel ~500k hufot, ezért egy darabig gondolni se akarok simracing költésre
#86105 - sajnos víszintben kezdtem, ott is nagyon visszafordult a lábfejem, így jött az ötlet, hogy ahogy most van, a pedálok / <- ilyen irányba legyenek, megpróbálom így még jobban rögzíteni, aztán bírja ameddig bírja 💩
#86107 - Pontosan, lehet inkább Fanatec Clubsport V3 pedálszettet kellett volna vennem, azok pont előredőlnek valahogy így ///
#86108 - így van nálad is szinte függőleges, megpróbálom még valamivel jobban rögzíteni
köszi mindenkinek
más: Simnet pedálokhoz adtak ilyen színes fékkeményítőket(?), de hát még az alap feketét se tudom benyomni teljesen 🤣
A színesben vannak puhábbak is mint a gyári ! Plusz fém rugók. Nagyon jók, szerintem kötelező vétel!
-
Phobion
addikt
sajnos igen, de minden maxon van, ezen már csak egy új váz segíthet, de mivel most locsoltam ki az ablakon közel ~500k hufot, ezért egy darabig gondolni se akarok simracing költésre
#86105 - sajnos víszintben kezdtem, ott is nagyon visszafordult a lábfejem, így jött az ötlet, hogy ahogy most van, a pedálok / <- ilyen irányba legyenek, megpróbálom így még jobban rögzíteni, aztán bírja ameddig bírja 💩
#86107 - Pontosan, lehet inkább Fanatec Clubsport V3 pedálszettet kellett volna vennem, azok pont előredőlnek valahogy így ///
#86108 - így van nálad is szinte függőleges, megpróbálom még valamivel jobban rögzíteni
köszi mindenkinek
más: Simnet pedálokhoz adtak ilyen színes fékkeményítőket(?), de hát még az alap feketét se tudom benyomni teljesen 🤣
-
Bandit21
veterán
Értem, de 5..8Nm-nél gyakorlatilag nincs vetélytársa a Fanatec-nek (az még az árérzékeny kategória és nehezen magyarázható a gyengébbet többért, vagy kicsit erősebbet jóval többért döntés). DD1 meg új korában közel volt árban a jobb bázisokhoz. De perec ár megint el tudja el tudja billenteni a mérleget. Nem kérdés, hogy drágábbért jobbat kapsz, csak megéri-e. Sajnos a lélektani határ alá csökkent az SC2 használtpiaci ára az SC3 megjelenésével, így belekényszerültem a cserébe...
12-(újabban) 15 holding körül se nagyon.
-
bnorci71
addikt
-
JulesTS
addikt
Én is gondolkodtam, de annyit nem akartam rászánni cserére.
Viszont az SC3 telemetria alapú FFB-je érdekes lehet. Azt irígylem kicsit. -
JulesTS
addikt
Értem, de 5..8Nm-nél gyakorlatilag nincs vetélytársa a Fanatec-nek (az még az árérzékeny kategória és nehezen magyarázható a gyengébbet többért, vagy kicsit erősebbet jóval többért döntés). DD1 meg új korában közel volt árban a jobb bázisokhoz. De perec ár megint el tudja el tudja billenteni a mérleget. Nem kérdés, hogy drágábbért jobbat kapsz, csak megéri-e. Sajnos a lélektani határ alá csökkent az SC2 használtpiaci ára az SC3 megjelenésével, így belekényszerültem a cserébe...
-
zpeti2
tag
Nincs rendesen a helyén a tengely vezető lapka, se a gáznál, se a féknél. Kiugrik, ott a vége a versenynek
-
bnorci71
addikt
-
Beantech
aktív tag
Nekem volt egy tippem hogy miért szerelted fel így.
Pontosan ugyanez volt a bajom a GTomega DD-X wheel stand Simnet kombóval jlaci74 től vettem hozzá egy fém konzolt amivel nagyjából tudtam vízszintbe hozni a platet de még úgy is kényelmetlen volt.
Ez az egy hátránya nagy van a Simnetnek (meg a többi ilyen kialakitásnak is) hogy wheelstanden szerintem nem kényelmes.
Mivel magasabban ülsz mint egy cockpitben ezért jobban hátra kellene tudni dönteni a pedált kb. annyira mint amennyin a Fana CSL pedal van, de maximum függölegesig lehet dönteni alapból én alátét anyákkal döntöttem meg de a vége (azért nem csak ez miatt) alu cockpit lett ahol alacsonyabban ülök és ott már a függöleges pozició kényelmes. -
Marci79
senior tag
Meg volt a Simucube 2 Pro éles bevetése.
SNS iRacing GT3 ligaverseny LeMans. Gyakorlásra sajnos nem volt időm...
Ugyan mentem már többször LeMans-ban, de azt az ETRC vonalvezetésén és kamionnal. Gyakorlás és időmérő sötétben, nagyon nem sikerült megtalálni a fékezési pontokat. Verseny napfelkeltekor, még rontott rajta, a referencia pontnak kinézett (este fényesen világító) táblák, beleolvadtak a környezetükbe. Esélyem nem volt értelmes időt menni.
A beállításokról:
Damper-t és a Friction-t 5-5%-ra vettem fel, bázist 25Nm-re, iRacing-ben meg annyira , hogy kényelmes legyen. A Maira Appot nem használtam, hogy kiderüljön, hogy az iRacing gyári FFB-je hogyan teljesít DD1-gyel és SC2-vel. Ami érdekes, hogy DD1-gyel azért használtam Maira Appot, mert nem éreztem, hogy hol kezd csúszni a gumi. SC2-vel valahogy jobban érezni, hogy mi történik az autóval. Nem tudom, hogy mit csinál másképp, de sokkal informatívabb visszajelzések jönnek. Eredményben nem mutatkozott meg, mert a pálya ismeret hiányzott, de megforgásom nem volt és a gumikezelés is jó volt (nem melegedett el, nem koptattam el). A DD1 nagyon jó bázis, kellően erős, de a Simucube 2 Pro valahogy jobban adja vissza az autó viselkedését. Már teljesen egyet tudok érteni azzal a véleménnyel, hogy az SC2 az etalon.. Vasárnap újabb éles teszt Raceroom-mal, olyan pályán amit legalább ismerek is...Grat a szuper bázishoz! Na, mostmár érted akkor te is, miért nem ajánlottam a Fanatec-et, ha "normális" bázisokról volt szó.
-
Marci112233
addikt
Ha megfordítod is lehet vízszintesen. Viszont akkor ahogy most van ahhoz képest előrébb lesz a tartó eleje, de ez sem probléma, mert van azon a vázon még hely ahova húzhatod hátrébb is, mert ha jól nézem most a legelső lyukban van a fogató, de ha megfordítod a lemezt, akkor az ebben a lyukban maradva már előrébb lesz a tartó.
-
zpeti2
tag
Nagy nehezen igen. Írtam nekik, hogy nem szeretném megvárni amíg kiderítik feladták-e a gls-nek vagy nem, két hét elég volt. Elküldték dhl-el, két nap alatt megjött. Mielőtt megkérdezed, nem ér annyival többet, de szebb, meg több mindent lehet állítani a programban
-
adrian360
őstag
túl közel van hozzád a pedál, azért nem kényelmes
-
JulesTS
addikt
Szia, meg lett az utód?
Tegnap óta élesben is használom az SC2 Pro-t. Nagyon bejön! -
sanzik
senior tag
Hali!
Hát egy fél éve behülyített egy haverom a ps5-el meg a gran turismo 7-el. Erre akkor hirtelen felindulásból vettem egy Logitech RS50 szettet. Nem rossz a GT7 hirtelen szórakozásra, de azért visszatérnék a gyökerekhez inkább.
Ezért most meg befizettem egy hónapra az iracingre, hogy megnézzem mi változott 15 év alatt.
Aztán most meg hirtelen felindulásból veszek egy cockpitet, nem tudom hova fajul a dolog, de bármi lehet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
86183 - 86101
86183 - 86101 86100 - 86001 86000 - 85901 85900 - 85801 85800 - 85701 85700 - 85601 85600 - 85501 85500 - 85401 85400 - 85301 85300 - 85201 85200 - 85101 85100 - 85001 85000 - 84901 84900 - 84801 84800 - 84701 84700 - 84601 84600 - 84501 84500 - 84401 84400 - 84301 84300 - 84201 84200 - 84101 84100 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Bittorrent topik
- Jogász topik
- Battlefield 6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 5 825GB SSD Digital konzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF RTX 3080 10GB GDDR6X videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S24 Ultra - Titanium Violet - 12/512GB - Megkímélt szép állapotban.
- Dell 7430 2in1 360 áthajtós touchos! i7-1265U 16GB 512GB FHD IPS 1 év gar
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 1TB Natural Titanium- 2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5046
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Viszont előtte meg valami tescos ffb nélküli volt, de ez már bőven valamikor 2003 környéke.

efekt vagy épp el sem indul. Simhubbal belőttem és láss csodát működik patikán. LMU nál pl nincs zászló jelzés a bázison lévő ledre. (Simpro v3, v2 vel nem próbáltam semmit)

Szerintem a legtobb gyartonal van idonkent gond a szoftverrel.

Persze patent meg minden, apró dolgok vannak (bár a hpr gond az nem tartozik a kis gondba). Mikor váltottam akkor a moza ks pro azonnal kezelte a zászlókat ahogy beüzemeltem... csodálkoztam, hogy a simagic szettnél semmi nem megy. Majd megnéztem a telemetriai támogatásokat és le volt írva, hogy nem kezeli, majd jött pár hétre frissítés és már kezeli a zászlókat pl ac evo alatt. Lmu nál asszem még mindig nem kezeli.

tome0001
