Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-28 12:58:37

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65107) proci985 válasza mmdms (#65097) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

VR tamogatas utobbi idoben gyengult, pl WRCben sincs meg mindig

... en meg ugyanugy nem vagyok hajlando anelkul megvenni, hiaba van itt a Q2 mellett a 3x32"es setup. meg egy 120"as.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65108) Lac-coo válasza proci985 (#65107) üzenetére


Lac-coo
őstag

Pedig úgy tűnik a legjobb fizika-gumi-ffb lesz az LMU....Jelenleg mindent ver, akinek fontos ez is, annak kötelező darab meg vr nélkül is.

(#65109) bnorci71 válasza Lac-coo (#65108) üzenetére


bnorci71
addikt

mi az az LMU?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#65110) Lac-coo válasza bnorci71 (#65109) üzenetére


Lac-coo
őstag

LeMans Ultimate....

(#65111) zsozsa74 válasza Lac-coo (#65108) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Nem próbáltam. VR nélkül nem is fogom. Nem véletlenül feccöltem bele annyit a gépembe, hogy normálisan lehessen VR-ozni és ne 2D-ben kelljen képzelgetnem az íveket, távolságokat, riválisok pozícióit. Nekem ez is hozzá tartozik ahhoz, hogy "mi a legjobb". Manapság egy pc-s szimben már legyen alap lehetőség a VR!

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#65112) Lac-coo válasza zsozsa74 (#65111) üzenetére


Lac-coo
őstag

Kevesen vagytok, sok cégnek nem éri meg ezzel foglalkozni ....
Én azért se tervezek _VR-t, ne essek ebbe a csapdába , hogy ha már van csak azzal játszom ....... Életem nagy balövése lenne ha nem játszanék ilyen remek szimulátorokkal, ami valóban szimulátor nem csak annak becézik mint pl az LMU ...
De nem vagyunk egyformák ...

(#65113) zsozsa74 válasza Lac-coo (#65112) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Mondjuk vannak olyan apró, ámde erősen profitorientált cégek, mint pl. a Meta és még ölnek azért a VR fejlesztésbe is némi lóvét. De ott van a Varjo is, ha a hw oldalt vesszük!

És ha megnézed, hogy milyen szimben (mert maradjuk csak a szimeknél) van VR, akkor azért látszik, hogy van rá kereslet: iRacing, AC, ACC, RRE, AMS2, Dirt Rally 1-2, KartKraft, Eurotruck Simulator, BeamNG.

Nyiván ezeket csak szimnek becézik, de azért mégis... :D

Akkor a simcade vonal, mint pCars1-2-3, és konzolon a GT7.

Jelenlegi kurrens szimek közül egyedül a WRC-ben nincs, meg az LMU-ban, de minkettő kapcsán van ígéret, hogy lesz. Az, meg, hogy az elvileg idén megjelenő AC2-ben alapból lesz, a korábbi AC-k után talán egyértelmű is.

Akkor miről is beszélünk? Nem éri meg ezzel foglalkozni? Ne röhögtess! ;) (repülős szimekről szót se ejtsünk )

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#65114) Lac-coo válasza zsozsa74 (#65113) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ha húzó erő lenne, mindenben lenne VR ... Nem hülyék dolgoznak ott....
Érdemes utánanézni Steamen hány user használ használ VR-t ...

És igen ami szerinted szim, a listád alapján annak kétharmada csak nevében szim ... Magatokat csapjátok be .

[ Szerkesztve ]

(#65115) zsozsa74 válasza Lac-coo (#65114) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Most írtam, hogy minden kurrens szimben vagy van, vagy van rá ígéret, hogy hamarosan lesz. Világosabban nehéz leírni. Továbbá csak itt vagy hárman írtuk, hogy majd akkor veszünk LMU-t, ha lesz benne VR.

Egyetértek, hogy nem hülyék dolgoznak ezeknél a cégeknél, ezért láthatóan foglalkoznak is a VR támogatással.

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#65116) zsozsa74 válasza Lac-coo (#65114) üzenetére


zsozsa74
senior tag

"És igen ami szerinted szim, a listád alapján annak kétharmada csak nevében szim ... Magatokat csapjátok be"

Nyiván megint te vagy a fény az éccakában, aki utat mutatsz a megtévedt szimulátor fanoknak. Köszönjük! :R

Na mentem is egyet ACC-zni, miután tegnap sikerült a Quest 3-hoz beállítani a VR részét és valami csodálatos lett. :C

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#65117) Lac-coo válasza zsozsa74 (#65116) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ne kezdd !
ACC..biztos csodálatos...Csak fék gáz gumi nem az..

[ Szerkesztve ]

(#65118) zsozsa74 válasza Lac-coo (#65117) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ne légy már ilyen érzékeny!

Először burkoltan leírod, hogy jó hülyék vagyunk, akiknek az ACC, AMS2 is egy szim: "Magatokat csapjátok be".

A viszont kritikát meg nem bírod, ami azért nem volt egy erős megfogalmazás, pedig lehetett volna (mert szeretnék még itt fórumozni.) Viselkedj már felnőttként!

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#65119) Lac-coo válasza zsozsa74 (#65118) üzenetére


Lac-coo
őstag

elmondtam amit akartam VR-rel kapcsolatban. Hogy te mit haluzol bele a te dolgod.. Senkit nem hülyéztem le.Aljas , sunyi dolog ezt sugallni itt...

A téma részemről lezárva ha gondolod probálj flémelni tovább, te dolgod ....

(#65120) GalaHU válasza zsozsa74 (#65118) üzenetére


GalaHU
őstag

Persze megint mindenki más megy szemben az autópályán... :)

Szokás szerint megy a csúsztatás és az össze nem függő tények kényszeres összekapcsolása, aztán meg a durci..

Az hogy a VR általánosságban még mindig keresi a helyét a játékiparban az tény, de csak maga a technológia mögött akkora cégek állnak hogy nem lehet marginálisnak nevezni. Valószínűleg több ilyen-olyan VR szemüveget adtak el, mint szimhardvert összesen.

A többi játékstílussal az a baj, hogy alapjaiban kell újragondolni a játékélményt, az egész egérhez/kontihoz szokott irányítást és kiküszöbölni a mozgással járó anomáliákat. Itt is jó eredmények vannak már (Alyx, Asgaard's, stb) de pont ezért igaz Jolly-Joker a szimulátorozás (autó vagy repcsi, tökmindegy), mert a játékalapokhoz és a legnagyobb élményt nyújtó irányításhoz már nem kell nyúlni, "egyszerűen" csak a kimenő grafikus interfészt kell 3D-be tenni. Ez sem kis dolog, de sokkal olcsóbb és üzletileg is biztosabb befektetés ebbe ölni az energiát, mintsem kitalálni, hogy hogyan nézzen ki például egy VR FPS...

Gyorsan végignézve az asztali ikonokat, "csak" az alábbi programoknak van VR-módjuk:
- RaceRoom
- Assetto Corsa
- rFactor2
- iRacing
- ACC
- RBR
- Dirt Rally 2.0
- AMS2 (amikor szimulátorokról beszélünk,azért a fenti listából szoktak kikerülni a nevek)

Pontosan azért, mert a szimes közösség jórésze elvárja, hogy legyen benne! A LMU-ban is lesz, valószínűleg ott is "hülyék" dolgoznak. :) Persze nem meglepő, mert a rFactor-os társaság készíti, ők meg régóta tolják a VR-t...

Az hogy a Steamen a teljes felhasználók alacsony százaléka használ VR-t nem jelent semmit, mert a tömegek kényszerből tolják valami alap PC-vel, jellemzően valami multit.

A szimesek egyébként is alacsony tortaszeletet hasítanak, de egy sokkal jobban fizető közösség, mint a 1660-al APEX-ező kiskamasz. Elég csak a saját statjainkat végigfutni, kinek mekkora lé áll a hobbijába. Itt már sokkal több eséllyel lehet eladni egy 500 eurós kütyüt, ami ráadásul olcsóbb mint 3 rendes méretű és minőségű monitor.

Szóval igen, jól látja az Oráculum, a VR halálra van ítélve... :C

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#65121) #214


#214
tag

Fanatecnél változás: tegnap elküldték az alapító, vezérigazgató Thomas Jackermeiert. [link]

(#65122) Revolit válasza #214 (#65121) üzenetére


Revolit
senior tag

Durva, kicsit kellemetlen lehet, ha kirúgnak az általad alapított cégből. De lássuk be, nem ugyanaz egy startup cégek elindítani, meg egy multi millió dolláros céget vezetni. Nem tudom ő volt-e a valós probléma az utóbbi idők blamáinak, de szurkolok Fanáéknak, hogy kilábaljanak ebből

(#65123) 007spider007


007spider007
csendes tag

Sziasztok!

Laikusként kérdezem, hogy van egy régi Saitek R440 Force feedback kormányom.
Ez szerintetek mennyire eladható és milyen értéket képviselhet? (Működöképes állapotban) [kép]

Előre is köszi, annak, aki tud ebben segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#65124) RobbyJr válasza #214 (#65121) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az kemény :U

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé...

(#65125) Bandit21 válasza 007spider007 (#65123) üzenetére


Bandit21
addikt

Üdv a dfgt a logi-tol megy 20-25 körül. A thrustmaster tmx / t150 meg 35-55.
Új thrustmaster t128 van néha 55 körül.
Úgy gondolom ha kompatibilis a mai játékokkal 15-20 körül elmehet.
20 fölött már dfgt 30 fölött t150 amit venni kell.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#65126) JulesTS válasza #214 (#65121) üzenetére


JulesTS
őstag

A félrement BF akciók a reputációt erősen rontották, plusz a túlértékesített Formula V2.5x, meg Podium DD-k újra gyártása és olcsón értékesítése valószínűleg mégjobban fájt a cég tulajoknak. Valamit lépniük kellett, bűnöst kellett találni...
Nem tudom, hogy ezekért mennyire okolható, meg nélküle jobb lesz-e a Fanatec, de majd kiderül merre mennek tovább...

(#65127) zsozsa74 válasza JulesTS (#65126) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ha ma kapta volna meg az útilaput, mondhatnánk, hogy fekete pénteke volt... :D

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#65128) JulesTS válasza 007spider007 (#65123) üzenetére


JulesTS
őstag

Aki kicsit is komolyabban gondolja, az minimum egy T150-nel kezd. Akinek meg mindegy, az nem akar szinte semennyit se költeni kormányra...
Olyan 10eFt körül kérnék érte, de ha 5eFt-ra lealkudnák akkor annyiért is odaadnám. Ha van ismerősök között 6..8 éves gyerek, akkor annak ajándékba jó lehet.

(#65129) fatal` válasza JulesTS (#65126) üzenetére


fatal`
félisten

Elvileg marad a cégnél csak másik pozícióban.

Kiváncsi vagyok merre mennek tovább, rengeteg probléma volt az utóbbi időben.

(#65130) Lac-coo válasza JulesTS (#65126) üzenetére


Lac-coo
őstag

Bank feltele.volt, hogy kirakják cserébe valamire kaptak hosszabbítást júniusig. Lehet anyagilag rottyon van a cég....

[ Szerkesztve ]

(#65131) zsozsa74 válasza fatal` (#65129) üzenetére


zsozsa74
senior tag

A részvények vagy 50%-a az övé, ha jól értettem. Szóval azért nem csekkol ki.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#65132) fatal` válasza zsozsa74 (#65131) üzenetére


fatal`
félisten

Igen, az is, de elvileg, mint alkalmazott is marad. Banki feltétel volt a management átalakítása.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.