WLMouse SWORD X gamer egér
Emlékszem, hogy sokan a WLMouse magnézium egerét és úgy az egész céget scamnek tartották. Majd ennek ellenére tényleg megjelent az első magnézium házas egerük. Írtam már korábban a WLMouse BEAST X -ről ami egy nagyon jól sikerült egér lett a gyártótól. Akkor azt írtam, hogy minden porcikájában prémium egérről beszélünk, prémium összeszerelési minőségben és anyaghasználatban. Nos, ez a jelenlegi Sword X egérnél sincs másképp és sikerült a gyártónak megfejelnie még egy pár érdekességgel.
De nézzük is milyen lett a WLMouse Sword X: Annyit elárulok egy mondatban hogy fantasztikus.
Az egér csomagolása itt is egy különleges, prémium minőséget takar. A doboz külső jegyein egyértelműen láthatók a kard forma, -aminek a gyártó az egerét elnevezte. A dobozról lehúzva a kivágott magnézium ház formájának megfelelő borítást, kapunk egy minőségi dobozt, amiben fiókos rendszerben helyezkedik el az egerünk. A fiókot kihúzva egyből az egérrel találkozunk és magával a 8K-s vevőegységgel. Az egér alatt a szokásos tartozékok itt is megtalálhatóak amit már korábban megszokhattunk a WLMouse egerek esetében: egérkábel, plusz talp szett, a gyártó két féle színben rakott bele plusz grip szettet (fekete és fehér) amelyek az egér méretére vannak vágva, van a csomagunkban még egy külön nem méretre vágott grip szett és kapunk egy 1K-s adóvevőt is. Bőségzavar van a dobozt felfedezve.
Az egér formája, mérete és építési minősége szintén egy ipari műremek lett. Kézbe véve az egeret egy szó szerint gyönyörű darabot kapunk, amiben minden részlet igényesen van kidolgozva. Nem tudom másképpen írni, de a WLMouse kitett magáért, amikor ezt az egeret a dizájnerek megalkották. Itt is kivágott egérházat kapunk aminek én sosem éreztem hátrányát. Az egerünk mérete 123x67x42mm. Elég formás egér, így azok akik az ergo formát kedvelem, mint például én, azoknak egy nagyon jó választás lehet a forma és méret miatt. Magát az egeret nagyon jó kézben tartani, megfogni. Én nagyon szeretem ezt a hideg fémes érzést, főleg így, hogy egyre jobban emelkedik a külső hőmérséklet. Egyszerűen jól esik a hideg fémes érzet a tenyeremnek. Az összeszerelés minősége itt is példás. Semmilyen negatívumot nem találtam. Össze van rakva és kész. A bevonata az egérnek szintén nagyon jó. Nem éreztem a használat során semmilyen zsírosodást, nem csúszott, egyszerűen kényelmes és jó volt használni. Ettől függetlenül akinek szüksége lesz grip-re, az bőven tud válogatni a mellékelt csomagból.
Az egér a PAW 3950HS szenzort kapta meg, egy Nordic 52840-el. Ez a jelenleg kapható csúcs.
Ahogy a csomagolásnál írtam a Sword X két vevőegységet is kapott a csomagba. Egy sima 1K-s adóvevőt és egy 8K-s donglet aminek nagyon szép a kialakítása, főleg a világító kard formával ami még különlegesebbé teszi az egeret. A 8K-s dongle különlegessége a 3 darab dedikált gomb, ami alap esetben a DPI, Pollingrate és LOD értékekre van állítva, tehát ezeket tudjuk állítani. Azonban az egér szoftverében van lehetőségünk ezeket a gombokat módosítani és testre szabni. Természetesen a világítást is testre tudjuk szabni az igényeinek megfelelően, vagy akár ki is kapcsolhatjuk.
A Sword X az Omron Optikai kapcsolóit kapta meg, amik nagyon szépen kattannak. Ezek a kapcsolók elég halkak, legalábbis a Razer Deathadder v3 Pro-hoz képest. Az oldalsó gombok pedig az Omron Blue Dots kapcsolókat kapták meg. Az oldalsó kapcsolók kellően nagyok és pont kézre állnak. A Sword X kapható még TTC Nihil Transparent Black Dot kapcsolókkal, de jelenleg hazánkban az Omron Optikai főkapcsolókkal lehet megvásárolni.
Az egér görgője/encodere pedig TTC Silver dust-proof illetve a görgő maga gumírozott felületű. Határozottak a kattanások és a görgő lenyomása, de egy fokkal kevésbé taktilis mint a TTC Gold. A különbség észrevehető, de nekem teljesen megfelelő élmény volt a használata.
Az egér 4 darab PTFE talpal lett szerelve. Kellően vastagok a talpak, nagyon jól csúsznak. A plusz talpszett a csomagban pedig jó ideig elég lesz.
Az egér kábele itt egy vékonyabb, és flexibilisebb szőtt darab. Ez szimpatikus, mert ha lemerül az egerünk, nem észrevehető játék közben, ha kábeles módban folytatjuk a játékot.
A gyártó a Sword X-nek 47 gramm tömeget adott meg, ez nálam mérlegen mérve 48 gramm volt. De a lényeg, hogy nagyon könnyű az egerünk a mérete ellenére és a plusz +/- 2 gramm gyártó által megadott tűrésbe tökéletesen belefért.
Manapság az lesz a megszokott megoldás, hogy az egereket nem külön telepíthető szoftverrel kínálják a gyártók, hanem úgynevezett webes driverrel tudjuk elérni a beállításokat. Ez a WLMouse esetében sincs másként. A webes driver Chromium alapú böngészőkben érhető el. A beállítások itt is széles palettán mozognak és természetesen itt is azonnal elmentődnek az egér tárolójába. A webes driver itt érhető el: WL MOUSE HUB
Az utolsó amit szeretnék megemlíteni az egér akkuideje. Kb. 2 hetes akkuidővel számolhatunk 1000Hz-es pollingrattel. Természetesen minden minden wireless egér esetében ahogy emeljük a pollingratet, úgy csökken az elérhető akkuidő. Cserébe viszont elég hamar el lehet látni naftával az egeret.
Hát ennyi lenne főbb paraméterekben a WLMouse Sword X. Egy biztos, hogy nagyon prémium minőséget tesz le az gyártó minden egyes magnézium egerével az asztalra. Ez az egér egy ékkő. De mint tudjuk nem dísznek veszünk egy egeret, hanem azért, hogy használjuk. Minden egyes játék, vagy munkafeladat során élvezet volt használni az egeret. Talán nekem egy kicsit keskeny a Pulsar Quiccs Xlite V4 -hez képest. De ami különleges élmény, az a lehűlt egér fémes hideg érzete. Izzadós típus vagyok, és szó szerint imádtam kézbe venni a hideg fémes érzet miatt, plusz amit kapunk a csomagban az magasan a megszokott Razer, Logitech kategória fölé emeli. Csúcs hardvert kapunk, csúcs csomagolásban, és csúcs házban.
Ennek megfelelően az egér árazása is prémium lett. Itthon a WLMouse Sword X 72.990 Ft.
A Sword X megvásárolható (a teljesség igénye nélkül): JTC ; Gamerslife oldalakon.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!