Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86351) Samott válasza Jahno (#86350) üzenetére


Samott
addikt

En magamnak vennek, de masnak en sem ajanlanam nyugodt szivvel. Rizikos az meg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#86352) FőDudu válasza Jahno (#86350) üzenetére


FőDudu
addikt

Van rajuk 2-3 ev gari.

Terjed, mint a Korona, elobb/utobb Adobe is kenytelen lesz frissiteni a progijai tamogatasat.
Akkor meg mindent lever majd mint vak a poharat.

Igen, az Apple fele M1-et is (legtobb dologban lenyomja vagy legalabb pariban van vele).
Toredek aron. Jelenleg ar/ertek aranyban mindent ut.

(egy fent emlitett Yoga Slim R7 4500u procival 800 Euro korul van - 16GB ram, 512GB ssd. Es azert a penzert eleg komoly teljesitmenyre kepes)

Itt mar az egesz cucc (4800u) fogyaszt 15-25 wattot a GPU-val egyutt. Az meg lofax.
Teljesitmenyben pedig eleg jo lett.

Nem hinnem, hogy reballing meg egyeb szarok kellenenek a nagy hohatas miatt ahogyan regen a dedikalt GPU eseten.

Kapasbol 8 mag 16 szal az meg egyszeruen allat. (4500u eseten meg 6 mag).
Ha lenne ra Thunderbolt akkor az mindent eldontene. Gamer siman csapna hozza egy kulso VGA-t es minden asztali konfig ertelmet vesztette. Mert laptopban is lehet ugyanaz a CPU - kulso hazban meg ugyanaz a GPU. Azaz a hordozhato laptop alapbol eros procival, otthon gamer geppe valtozik.

Kerdes megeri-e. Kulso haz es kartya biztosan egy konzol araba kerul.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#86353) Phülöp


Phülöp
addikt

Kérdezem a tisztelt egybegyűlteket, hogy általanos felhasználásra

- javarészt net,
- némi játék (Witcher 3-nál újabb játék nem igazán, inkább 10+ éves nosztalgiázás)
- alap CAD (nem komplett összeállítások, csak tanulás)

nagy mellélövés lenne-e ez a monitor

Lenovo C32q-20 32"

Egyelőre egy Thinkpad T520 lenne rátolva display porton, későbben pedig az általam nemrég emlegetett Thinkpad P50.
A mostani laptop felbontása csak 1366 x 768, gondolom, kimeneten tud többet is.

Ha ez a monitor ergya, akkor kérek tippet ebből a kínálatból:

Gigantti

Hálásan bitte.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86354) FőDudu válasza Jahno (#86350) üzenetére


FőDudu
addikt

En majdnem ramentem egyre, de Lenovo sajnos nem igazan arul olyan gepet aminek a kijelzoje foghato lenne pl. a 13" Macbook Pro kijelzojehez.

Azaz a kinezett Ideapad 5 14" 1165G7 MX450 komboval a kijelzon bukott meg - es azon, hogy nem birtam kideriteni az inteles konfig tamogat-e Thunderboltot. Ugyebar full Intel, a Tiger Lake procikban alapbol ott a TB4 kontroller, de a specifikaciok kozott nem emlitik.

Ez 1000 Euro alatti aron bestbuy. Nincs is raktaron kb sehol.
Jo kijelzo, jo proci, jo SSD (PCIe 3.0 x4), 16GB ram, Intel Iris XE es MX450 GPU.
Ha meg a TB4 is benne lenne (nem derult ki, hogy van/nincs), az meg nagyobb durranas lenne.

FőDudu

(#86355) Jahno válasza FőDudu (#86352) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, de az előbb-utóbb az nem ma lesz és ha valaki megvesz egy ilyen cuccot, akkor azt általában használni szeretné. Premier meg a többi egyelőre eléggé Intel párti, és kenhetem hajamra a garit, ha a gépnek amúgy semmi baja nincs, csak az ilyen izék dőlnek majd össze rajta, vagy lassú, vagy egyéb X akta.

Bár ezeknél azt sem tudom ki bír-e annyi szálat hajtani vagy mit. Általában mindig fos minden :-D

(#86356) FőDudu válasza Phülöp (#86353) üzenetére


FőDudu
addikt

A monitorhoz nem szolnek hozza, de ha jol tippelek, akkor ott Intel Hd 3000 lesz a GPU (ha nincs masik) es annak 2560x1600 a maximalis felbontasa kulso eszkozon displayporttal.
Azaz elvileg tudja.

Javaslom, hogy keresd meg az adott tipus leirasat (talan a psref.lenovo.com oldalon), abban leirjak melyik kimeneten (VGA vagy Displayport) milyen maximalis felbontast tamogat.

Itt peldaul kozvetlen displayportra azt mondja 2560x1600 60Hz, de peldaul ez mar nem igaz a displayport-DVI kabelle. De ez a szeriara vonatkozik es nem a te adott modelledre.
[link]

'Maximum external resolution: 2560x1600 (DisplayPort)@60Hz; 2048x1536 (VGA)@75Hz; 1920x1200@60Hz (single-link DVI-D via cable 45J7915)'

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#86357) Jahno válasza Phülöp (#86353) üzenetére


Jahno
őstag

30as nekem kezelhetetlenül nagy bír lenni, amúgy ezeket mostanában úgy veszem, hogy nagy baj nem lehet, ha van rajt a szükséges bemenet, akkor ár-értékben egy bármit. Lenovok tök korrektek, Samu mindig jó volt, az újabban címkézet Fülöpökkel sem akad bajom. Amelyikben jobb a panel, van megfelelő port és felbontás. És nem kell rá 4 hetet várni :DD

(#86358) FőDudu válasza Jahno (#86355) üzenetére


FőDudu
addikt

Mukodnek azok AMD-n is, de nincs benne hardveres gyorsitas (vagy nem hasznalja a GPU megfeleo technologiait) igy kb fele olyan gyors mint Intelen. Ez valtozhat meg, ha tamogatni fogjak. Boven hasznalhato, de video vagasnal kb olyan gyors mint az elozo generacios Intel.
Szoval messze nem szar, de nincs kihajtva rendesen.

Van rajtuk eleg nagy nyomas, mert az AMD procik jelenleg nyers eroben erosebbek az Intel cuccoknal es melle meg joval kevesebbet is fogyasztanak.

Az asztali procijuk 45W korul fogyaszt ezert is tettek be peldaul a fentebb linkelt HP Omen gepbe. Inteles verzio joval tobbet kerne.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#86359) Jahno válasza FőDudu (#86354) üzenetére


Jahno
őstag

Senki nem árul olyat, mint amilyen a MACek kijelzője. Ha olyan kell, akkor sajna MACet kell venni.

(#86360) Phülöp válasza FőDudu (#86356) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi, ez alapján nem gond a felbontás.
Ezzel is előrébb vagyok akkor.
DP kimenet van a laptopon, ezen a monitoron meg van direkt bemenet hozzá, nem kell bohóckodni a dvi-vel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86361) Jahno válasza FőDudu (#86358) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem jó, aztán jönnek az ilyen meglepetések (régebben Novával is megvitattuk)

És vakarózhatunk. De legjobb, mikor fogja magát és úgy kilép valami cucc, hogy nyoma sem marad.

(#86362) FőDudu válasza Jahno (#86359) üzenetére


FőDudu
addikt

5 eve ezt nezem, hianyozna a latvany.

Gyorsan rendeltem bele egy Sabrent Rocket SSD-t (3500/3500MB/s) - alaplapom ugyis csak kb 2000-ig tud (PCIe 2.0 X4).
Viszont 1TB 120 Euroert jo bolt volt. Es kb harmadat fogyasztja a gyarinak.
Manapsag van mar hozza konverter, siman megy az NVME SSD is a gepemben.
Uj akku, nagy SSD, tiptop allapot - jo lesz ez meg valamire.

Aztan ha nem lesz eleg gyors a gep, meg mindig raerek venni masikat...

FőDudu

(#86363) FőDudu válasza Jahno (#86361) üzenetére


FőDudu
addikt

Halistennek Adobe Readert kiveve nem hasznalok Adobe cuccokat.
Flash player mostanaban hal ki. ;)

FőDudu

(#86364) Jahno válasza FőDudu (#86363) üzenetére


Jahno
őstag

Mi meg igen, és ezért is érdemes a felhasználást nézni (:- Bár ha Vegasozna akkor is Intelt mondanék.

Adobe Reader érdekes, idehaza is van, pedig le kellene szoknom róla.

(#86365) zetor2000 válasza Jahno (#86359) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mivel abban a MAC monitorban LG a panel, ezért az LGnek van 5K kijelzője... Ugyanabban a méretben. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86366) zetor2000 válasza Phülöp (#86353) üzenetére


zetor2000
senior tag

Saját tapasztalat... CAD felhasználásra (nekem használni kéne, de nem értek hozzá, csak ugatom a témát) nincs elég nagy felbontás. 32" meg már szerintem igényli a 4K-t, én egy 4K kijelző mellett tenném le a voksomat. Nyilván drágább most venni egy akármilyet, ami 4K képes, mint egy 2K-t, de később nem kell venni, mert "tudja" a mostani.
Jelenleg egy LG27UK850W előtt ülök, asszem. :) Ez 4K, IPS, USB3.0 uplink, és downstream is van, azaz össze tudom kötni a gépet és a monitort USBvel is, és akkor mehet pendrive a monitorba, mert "kényelmes". Igazából nem, mert az USB hátul van, és macera oda nyúlkáni. Ezen felül van rajta HDMI (ez néha jól jön), DP (ez jól jön) és USB-C (ez meg majd jól fog jönni). Ennek a talpa pivot képes, azaz lehet rajta álló és fekvő is a kijelző orientációja. Ez inkább weblap szerkesztéshez jó, mint CADhez.
Nem mondom, hogy ilyet vegyél, mert nem biztos, hogy az, amire neked kell, ez tuti. De egy 4K lapos (nem ívelt) kijelzőt nézegetnék inkább.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86367) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Boldog mindent IS! :DDD
:xmas: :kma: :teabag:

(#86368) Jahno


Jahno
őstag

Tök jó, mosogatónál a csapban szitává lukadt ez a vacak:

Kihúzva meg nem sokat használtuk, szóval jó ideje folyhat a szekrény aljába a víz. Most tettem alá egy bödönt, vasárnap meg irány a Praktikerobi. Örülök :W

(#86369) zetor2000 válasza zetor2000 (#86365) üzenetére


zetor2000
senior tag

Most nézem, hogy az ugyan LG termék, de 6K, vélhetően egy ideig Apple exkluzív lesz, mert saját célra csak 5K van.
Sebajja, ebben a méretben van Dell 8K :D Árban még jobban is jön ki az ember, ennek van talpa. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86370) zetor2000 válasza Phülöp (#86353) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha már monitorvásárlás...
A kiszemelt Lenovo minitornál a kijelző magassága nem állítható. Ez akkor baj, ha asztalra teszed, mert nem biztos, hogy a magasságodhoz alkalmazkodik. Azt mondják, akik ergonómiával is foglalkoznak, hogy a szemed a monitor tetejével legyen nagyjából egy vonalban (+5 fokban nézz felfelé). Ennek a magassága nem nagyon variálható, szóval ezt nem biztos, hogy tudod hosszú távon kényelmesen nézni. Uniszex talpra ráteheted, de az meg plusz költség. Mindamellett remek terméknek tűnik, a 10 bites kijelző, meg az azt meghajtó áramkör fasza! A tükröződés mentes panel pláne, de ekkor a méretben nem láttam csillogót (normál monitorban sem, de laptopkijelző az néha még jön csillogó szembe - kikapcsolva tükör)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86371) Phülöp válasza zetor2000 (#86370) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi, ez hasznos volt.
4k-val viszont meg vagyok lőve, nem látok túl jól.
CAD tényleg minimális, melóban kell főleg, itthon csak rákészülök.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86372) zetor2000 válasza Phülöp (#86371) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én sem.
De a Windowsban van pár olyan opció, ami azt eredményezi, hogy el tudom olvasni a fórumot... CTRL+egérgörgő nagyít, illetve a kijelzőbeállításoknál is lehet alapértelmezett nagyítás állítani, ekkor minden felirat / szimbólum / akármi adott %-al nagyobb lesz.
Ilyen 100%on és ilyen 150% on (de a böngésző nem nagyított)
Ránézve ég és föld a difi, mind2 szemem ~0.75...1,25 dioptria közt van. Pontosan nem tudom, mert régen csinálták a szemüvegem, azóta meg nem voltam látásvizsgálaton sem.

Ami még fontos, hogy a 2K hoz képest a 4K valamivel nagyobb mennyiségű tartalmat tud megjeleníteni. Ez akkor jöhet jól, ha egy rajzon sok a részlet, és kéne látni többet.
Én alaprajzokkal voltam / vagyok megáldva, ott jól jönne, ha nem csak 1-2 helységet látnék át, hanem ~6-7et... Neked gondolom mindenféle munkadarab jönne szembe, ott se mindegy, mennyit látsz az adott rajzból. Én emiatt is vettem 4K-t, meg itt a 2K nem nagyon volt reklámozva a boltokban. Volt fHD meg 4K. Közte mindenféle széles, ami függőben alig jobb, mint a fHD, széltében meg persze. Ez meg 2 fHD monitor függőlegesen is meg vízszintesen is.
Esetlegesen a keskeny káva (a kijelző melletti szegély) jöhet még jól, ha vennél egy másik kijelzőt, akkor kiterjesztett üzemmódban kicsi (kisebb) a kieső rész.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86373) npera


npera
újonc

Boldog karäcsonyfät és sok locsolót!

(#86374) eattila válasza FőDudu (#86363) üzenetére


eattila
csendes tag

Player ja. Asszony ryzemje bele is doglik meg mindig. Ugy restartol mintha sose ment volna.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86375) eattila válasza zetor2000 (#86370) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha a moncsi teteje van szemvonalban, akkor hogy nezel felfele ra?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86376) zetor2000 válasza eattila (#86375) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elvben 5fokos szögben. Az nem túl nagy... szóval éppenhogy.
De ha nem tudod rendesen beállítani a magasságot (pl. laptop van előtted, külső monitor nélkül) az elég fárasztó tud lenni. Állítólag.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86377) zetor2000 válasza FőDudu (#86363) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Readernek van egy csomó alternatívája. Biztos van, amit csak az tud, de pl a Sumatra PDF reader sokkal kisebb, és doksit nézegetni pont jó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86378) zetor2000 válasza Phülöp (#86371) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak ez a Gigantti bolt játszik?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86379) FőDudu válasza zetor2000 (#86377) üzenetére


FőDudu
addikt

Van 1-2 allami alkalmazas ami peldaul azzal csinal idobelyegzett alairast. Ami hiteles, mert allami certtel tanusitott, stb.

Reader kell, csomo cuccot igy lehet intezni.
Pl. Szerzodest kotni is lehet igy.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#86380) Phülöp válasza zetor2000 (#86378) üzenetére


Phülöp
addikt

A power.fi ott van vele szemben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86381) Jahno válasza FőDudu (#86379) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam meg pont az állami cégnél is be van tiltva, mert lukas, mint állat.

(#86382) zetor2000 válasza FőDudu (#86379) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyesmire tippeltem :)
Ha csak nézegetni kell, akkor kismillió valami van, ami megmutatja a PDFet, ez a gyári reader meg lassan 300 mega, ha nem több már. Sumatra meg 20alatt van, asszem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86383) eattila válasza zetor2000 (#86376) üzenetére


eattila
csendes tag

De ha a teteje van szemmagassagban akkor lefele tudsz max ranezni vagy egyenesen. Felfele nem. Nem?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86384) zetor2000 válasza eattila (#86383) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jajjmá... Igazad van, de... értsd jól. :)
A "nagyjából egy vonalban" az nem de facto egy vonalban-t jelent. Azaz, ha oda egy méterrudat teszel, akkor nem leszel jó... 5 fok felfelé, ahogy már írtam is.
Ilyesmi:

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86385) eattila válasza zetor2000 (#86384) üzenetére


eattila
csendes tag

Csak mert nekem otthon a monitor alsonresze van szemmagassagban. Hogyha az mbp ki van nyitva, ne takarjon bele. Siman melozol igy rajta. A cegnel meg attol fugg, hogy ulok. Es ott sem okoz ez gondot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86386) zetor2000 válasza eattila (#86385) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ne nekem mondd, hanem az ilyen ergomókusoknak.
Nekem itt a közepe volt egy ideig a szemem magasságában, de mobiltöltéshez használom a benne lévő C kábelt, és mikor bedugtam, lenyomtam, és azóta lusta vagyok beállítani megint.
Meg biztos kinek hogy esik jól, de ezek (az ergomókusok) ilyenek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86387) -NoVa- válasza zetor2000 (#86376) üzenetére


-NoVa-
őstag

Laptop van előttem, de be tudom lőni a magasságát :)

Mondjuk most pont 2 24" Dell monitor meg egy 21" iMac, a notebook meg lecsukott kijelzővel dokkolóban, de az mellékes. Ez a nyári setup volt.

(#86388) zetor2000 válasza Phülöp (#86380) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igazából keresek kifogást a Lenovo moncsi ellen, de nincs érdemi. Árban jó, ennyiért 4K nincs. Ami van, az ~1.5x drágább, annyival kerül többe (legalább) a felbontás. Tudásban nem feltétlen lesz jobb az összkép. Nyilván, ami nem csak 1.5x drágább, az lehet, átlag tudásban is jobb, meg több bemenet, blablabla... Nyilván ha más a keret, akkor a képességek is mások lesznek. Szóval szerintem ennyiért jó vétel.
Azt gondoltam, hogy van ott valami "csók", aki szerez valami kedvezményt, vagy ilyesmi, ezért ez a bolt a preferált, de a power.fi-nél sincs sokkal másabb ajánlat. Azonos tudás kábé azonos áron.
Ha esetleg 4K képesség mellett döntesz, akkor érdemes olyasmiket is nézni, hogy USB-C, esetleg ugyanez több csatlakozón. Néhány cucc képes felfűződni ilyesmi kábelen, azaz a jelet adó eszközből kijön 1 mazzag (táppal, képpel, hanggal, mindennel) az bemegy a monitor egyik C csatijába, onnan kábel egy másik ilyesmi képességű monitorba, és a forráson 2 kijelzőt lehet buzerálni. Ez elég "luxus" még, de szerintem terjedni fog. Samsungoknál látni néha olyat, hogy 4K monitor, de 2 PC képét képes kép-a-kép-mellett megjeleníteni. 2 bemenet kell ehhez, persze.
Ha ilyesmire nem vágyódsz, akkor patent a Lenovo.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86389) zetor2000 válasza -NoVa- (#86387) üzenetére


zetor2000
senior tag

Még szerencse, hogy a Dell lapos eléggé kinyitható :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86390) Bujdy81 válasza Samott (#86260) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A világért sem védeném az EÜ kormányzatot, de most van igazságuk, hogy a többlet nem a Covid miatt van.

Beszéltem gyakorló orvossal, aki mondta, hogy az eltérést, akár ilyen arányban is, magyarázHATja az, hogy az EÜ rendszer túlterhelt, sokkal kevesebb embert látnak el -> radikálisan romlik az ellátás minősége -> nő a mortalitás.

Azaz nem a Covid, hanem a lerohasztott egészségügy miatt van sok plusz halál tavalyhoz képest. Persze, ezt nem fogják mondani...

(#86391) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

23-án, mielőtt találkoztunk volna, anyám elment egy "biztos, ami tuti" antigén tesztre, hogy ne aggódjunk, hogy fertőz. (Úgy volt, hogy 24-én találkozunk, utána mi találkozunk a téli szünetben öreg rokonokkal is)

Semmi tünete nem volt, teszt pozitív! Tünet szerencsére azóta sincsen, reméljük így is marad. Csak 01.03-ig karantén. 67 éves, élete első karácsonya egyedül, miután apu júniusban meghalt...

(#86392) Phülöp válasza zetor2000 (#86388) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor ez eldolt. Koszonom a tanacsokat meg a szempontokat.
Mar csak egy billentyuzet kell meg egy dp kabel. Jah, meg egy kenyelmes irodai szek.
Hetvegen tervezek atugrani Vantaa-ba (szomszed falu), ott van egy rakas bolt egymason, ezert nezem az ottani kinalatot.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86393) npera válasza Bujdy81 (#86391) üzenetére


npera
újonc

Remélem tünetmentesen múlik el és utána tudtok találkozni.

(#86394) npera


npera
újonc

Királyság, az egyik szabad 3-állású kapcsolóra most fellinkeltem 3 különféle rate profilet. Tutoriál, ha valaki most este akarna rögtön nekiállni.

(#86395) Jahno válasza Bujdy81 (#86390) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy a lerohasztott EÜ miatt még pár év múlva is átlagnál magasabb számokat hozunk, mert arra épül le valaki azzal, amit most kezelni kellett volna. Ismerősi körben szopnak rendesen, de olyanokkal. hogy csak pislogok. Veszélyes üzem.

(#86396) FőDudu válasza Jahno (#86395) üzenetére


FőDudu
addikt

Kimaradtak a nem eletbevago mutetek es vizsgalatok, ez rak eseten par honap alatt halalhoz vezethet. Ez az orulet meg mar 10 honapja tart. Legalabbis en kb februar vegen irtam eloszor, hogy megyek bevasarolni.

Tehat siman benne lehet a nem Covid pozitiv, de mindenkeppen a Covid szamlajara irhato halal is.
Mert a Covid miatti veszhelyzet miatt maradt el a mutet/vizsgalat/kemoterapia. Azaz meg indirekten is a Covid a halalok. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#86397) FőDudu válasza Bujdy81 (#86391) üzenetére


FőDudu
addikt

Anyosom ugyanigy egyedul unnepel.

A masik lanyahoz sem ment at, o ugyan nem Covid pozitiv, de ott a gyerekek iskolaba jartak. Nincs mit rizikozni.

Ferje ugyan nem iden, de meghalt.
Egeszsegugyben dolgozik ma is.

Ezt tul kell elni. Ez van.

FőDudu

(#86398) hobizoli válasza Bujdy81 (#86390) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg a kormanynak eleve az a jobb, ha az idos, kronikus betegsegekre hajlamosabb tarsadalmi reteg letszama vhogy csokken, annyival kevesebb ellatottra kell fizetni pl nyugdijat, vagy akarmit

az eddigi 8000+ Covid-s elhunytbol "csak" 6000 a nyugdijas, atlag "csak" 100k-s nyugdijjal az 72Mrd fizetotaller per év
ennyibol kb 5x kijon is az az uj stadion, amit most megint szogelgetnek

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#86399) Jahno válasza FőDudu (#86396) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerős csaj tüdőbeteg, már vagy 1.5 hónapja írta, hogy nem jut kezelőorvoshoz és elfogy az állandó gyógyszere. Másik ismerős csak olyannal szív, hogy szülőt agydaganattal operálták, jól is nézett ki, most hirtelen romlik az állapota csak nincs illetékes aki foglalkozna vele. És ezekből lassan 12 egy tucat. Ezt meg az EÜ sosem fogja behozni. Meg aztán ami nem életbevágó, azt a vizsgálatig nem nagyon tudjuk, oszt vizsgálatok sem nagyon vannak. Néha meg már csak későn.

(#86400) Jahno válasza hobizoli (#86398) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nem jó a kormánynak, mert a szavazat többet ér mindennél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.