Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86951) npera válasza WiZARD (#86934) üzenetére


npera
újonc

BUÉK!

Én odamegyek valahova a kocsival, de aztán kiszállok. Nem ülök benne csak úgy... :C

(#86952) npera válasza zetor2000 (#86947) üzenetére


npera
újonc

Ez fájt.... :C

(#86953) npera


npera
újonc

(#86954) npera


npera
újonc

Ez egy kegyetlen jó kamerának tűnik. Nano méret és kevés fényben is működik. Mondjuk lekapcsolt villany a lakásban.

(#86955) Jahno válasza Phülöp (#86948) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezekkel a két faktorokkal és egyebekkel vagyok megzavarodva, OTP is ír SMS-t, hogy semmi teendőm nincs, aztán még 20at, hogy állítsam már be. Csak aztán melyik számlámnál és mit? Mert több számlához van ugyanaz a telefonszám. Appokal szívni nem akarok, van németeknél is kártyás havidíjas előfizetésem, mi lesz Ali/Ebay vonallal, kb. semmit nem tudok arról sem. Ráadásul ha havonta fizetek 40-50 euró környéki összeget évek óta, akkor az maradhatna állandó és ne szívassuk már magunkat a sok faktorral.

(#86956) npera


npera
újonc

Asszony lebetegedett (megfázás, nem kovid) és én mentem a lurkókkal újévi sétára. Végigbumliztunk 2 játszótéren, aztán találkoztunk egy ismerős anyukával, akik szemetet szedtek a gyerekkel. Mivel láttam egy rakás tüzijátékos szemetet a közeli salakos focipályán, ezért hoztam én is 2 nagy zsákot és együtt szedtük a szemetet.

Ennyi lett csak a salakos pályáról. Az anyuka korábban 3 nagy bevásárlószatyorni szemetet szedett össze, az nincs a képen.

Ez egy sarok a pályáról:

Ilyesmi cuccok voltak:

Két zsákkal szedtem. Ha jön a konténer, akkor iktatjuk.

Gyerekek segítettek, ők főleg a sok kis műanyag kupakot szedték, ami megmarad a rakétából.

(#86957) Phülöp válasza WiZARD (#86946) üzenetére


Phülöp
addikt

Valószínűleg az OTP megmihálylott kicsit, mert a Google Play se megy vele. Az egyik android-os topikben panaszkodnak a srácok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86958) Phülöp válasza npera (#86956) üzenetére


Phülöp
addikt

Eléggé rühellem ezt a fajta igénytelenséget. Legalább szedné össze maga után a dzsuvát, ha már nem bír magával, és durrogtatni akar.
Máltán az égből hulló papírtörmelék és pernye gyűlt fel a tetőteraszon, az is zavart erősen. Különösen, hogy az nem is közterület, hanem privát birtok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86959) WiZARD válasza Phülöp (#86957) üzenetére


WiZARD
addikt

Közvetlen az otp-s kártyával megy a fizetés, curve-ön keresztül nem.
Ugyan Paypal accounthoz csak most adtam hozzá ezt a kártyát, az első 0 forintos hitelesítő tranzakciónál kellett is otp app-os ujjlenyomatos ellenőrzés. Utána már ment a fizetés.

Curve-nél lehet kellene egy ilyen hitelesítő tranzakció, de én nem tudok ilyesmit kezdeményezni. Eltávolítani, újra hozzáadni nem akarom a kártyát, ne fussak bele valami idióta korlátozásba.

Simple-től jött is email (a webshopomban használom):

"Az Európai Unió által életre hívott, és 2021. január 1-én bevezetésre kerülő PSD2 szabályozás tapasztalataink szerint mind magyar, mind nemzetközi szintéren fennakadásokat okoz ebben a kezdeti időszakban, ezért drasztikusan megemelkedhet a sikertelen fizetések aránya.

Szeretnénk tájékoztatni, hogy az elutasítások függetlenek a SimplePay rendszerétől. A kollégáink folyamatosan egyeztetnek mind a magyar, mind a nemzetközi szervezetekkel annak érdekében, hogy minél hamarabb elhárítsák a problémát.

Amennyiben panasz érkezik az elutasításokkal vagy a 3D Secure azonosítással kapcsolatban, kérjük a kártyakibocsátó bankjához irányítsák a vásárlókat."

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#86960) npera válasza Phülöp (#86958) üzenetére


npera
újonc

Ja. A környék most tele van ganéval, a papír lebomlik egy idő után, de a műanyag alkatrészek szétrepülnek és kevesen szedik össze. Amikor a szomszédok csinálták a közeli füves placcon, akkor ők bevitték a "ládát" utána, legalább azt összeszedték.

Én a durrogást nem annyira szeretem, mert elég érzékeny a hallásom és egy idő után már kellemetlen. A gyerekek félnek tőle, a kutyák és macskák teljesen kiborulnak tőle többnyire.

Mivel közben ömlött az eső, így legalább tüzet nem csináltak vele.....

A városban a "nyughatatlan" fiatalok járókelőkre, őrökre és rendőrökre indították a rakétákat. Többen megsérültek, amikor eltalálta őket a rakéta, még kora délután sikerült egy idiótának arconlőnie rakétával egy sétáló nőt. A belvárosban ment a késelés és rablás is, mert a multikulti nagyon nyomult...

Itt a faluban van pár keményebb arc, akik néha lerendezik a multikultit, ha nagyon ugrálnak. Múltkor volt egy komolyabb meccsük a rendelő előtt, pár vikingesebb testalkatú egyén összeverte a makákókat, mert megzavarták a rendet. Utána akkor lehetett gondolkodni. A rendőrség kivonult és csodával határos módon nem találtak semmiféle bűncselekményre utaló jelet.... :U

(#86961) zetor2000 válasza npera (#86960) üzenetére


zetor2000
senior tag

Felénk van egy rendesebb méretű füves "préri", amolyan 2 lakótelepi házhely.
Van egy főút, vele párhuzamosan egy domgarázs sor, aztán a préri, utána egy lakótelep. Tulképp a préri még 2-3 be nem épített házhely.
Na, itt szoktak felénk petárdázni, tegnap éjjel kábé 40 perc volt az, ameddig tartott a móka, de nem tudom pontosan, merről, mert lusta voltam kinézni. Sajna addig nem látok el, mert van itt még közben másfél háztömb.
Ma nem voltam még kinn, mert babonám szerint ilyenkor nem jó sokmindent csinálni. Ahogy az első nap eltelik, olyan lesz az éved, vagy mi. Persze nem, de akkor is. :)
Majd holnap elmászok a boltig, azt akkor megnézem, mit alkottak a durrogtatók.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86962) Phülöp válasza npera (#86960) üzenetére


Phülöp
addikt

Sok évvel ezelőtt Dunaújvárosban laktam, egy ottani szilveszter éjszaka haverokkal kint sétáltunk a városban, szép havas volt akkor épp. 3 csirigli hülyegyerek petárdázott, Peti haverom barátnőjének a lába elé is dobott az egyikük egyet. A csaj 7 hónapos terhes volt, ha megijed, elcsúszik, akár baj is lehetett volna. A későbbi problémák elkerülése érdekében nagyon megvertük mind a hármat, azokat is, akik nem dobtak Heni felé petárdát. Szerintem így volt igazságos. Véres hó volt, rendőrök nem.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86963) hobizoli válasza npera (#86960) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD

lenyomatak egy Ustawka-t egymas kozott, ami a hazai csapat gyozelmevel zarult?

több drón kell ;P

(#86964) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Élek. Vagy mi.
Boldogat mindenkinek, Karácsonyt és újévet is.
Majd mesélek.
22én alakult úgy, hogy az lett, hogy nálunk lesz a családi karácsony. 10 fő. 29én ment el az utolsó. Nem volt olyan nap, hogy kevesebbet mentem volna, mint 12ezer lépés. A házban.

(#86965) npera válasza Phülöp (#86962) üzenetére


npera
újonc

Biztos nem PC, hogy helyeslem, de helyeslem :C

(#86966) npera válasza hobizoli (#86963) üzenetére


npera
újonc

Kábé. Nem történt károsodás.

(#86967) zetor2000 válasza A. Crowley (#86964) üzenetére


zetor2000
senior tag

Uhh... az kemény.
Jobbulást...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86968) Grillo válasza A. Crowley (#86964) üzenetére


Grillo
senior tag

Hú, egy ilyen nekem nagyon nem hiányzik. A mostani létszám is sok néha. :D

(#86969) Sipi- válasza A. Crowley (#86964) üzenetére


Sipi-
tag

Kissebb ház kell :DD
Boldogot nektek is!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#86970) zetor2000


zetor2000
senior tag

Érdekes videó, bár nem a kedvencem az ürge, a vendége elég érdekes arc lehet a mindennapokban. A munkáját nem irigylem...
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86971) zetor2000 válasza Sipi- (#86969) üzenetére


zetor2000
senior tag

Inkább nagyobb ház, szűkebb családi "vendégség". Szerintem nem az lett a vége...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86972) Piftuka


Piftuka
veterán

Áldott, békés, boldog új esztendőt, és nagyon jó egészséget kívánok Mindnyájatoknak! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#86973) npera


npera
újonc

(#86974) Grillo válasza Piftuka (#86972) üzenetére


Grillo
senior tag

Fú, az aszpikos cucc elég jól néz ki.

(#86975) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc


Nem azt momsom, hogy ez konyha magasmuveszet, de kiny csucsulni es inni a sort amig keszul a kaja nem rossz.

(#86976) npera válasza BobaHWSW (#86975) üzenetére


npera
újonc

Én meg azt mondom, hogy ez teljesen rendben van és számomra kábé itt már kezdi elérni a platót az élvezet, ha kajáról van szó :C

(#86977) Grillo válasza BobaHWSW (#86975) üzenetére


Grillo
senior tag

A kukoricáért jár a plusz pont.

(#86978) Phülöp válasza Grillo (#86977) üzenetére


Phülöp
addikt

A plusz pontért jár a kukorica.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86979) BobaHWSW válasza Grillo (#86977) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Multkor ugy keszult, hogy vajat osszekevertunk aprora vagott csilivel es fokhagymaval aztan azt be foliaba es ugy a grillre.

Igen jo.

Steaket az ontottvas lap reszen szoktam altalaban de most kiakartam probalni hosszabban sutni a racson. Nem rossz, de az ontott vasas lap szerintem jobb.

(#86980) Piftuka válasza npera (#86973) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezek a videók kiválóan alkalmazhatóak a gyakorlatban oktatóanyagként; arra vonatkozóan, hogy mit nem szabad csinálni a közlekedésben.

Én nem szeretem amúgy nézni ezeket, mert némelyi ilyen válogatásban nagyon csúnya, nyilvánvalóan halálos baleseteket is lehet látni.

Ezen kívül rossz belegondolni, hogy például itt is a harmadik felvételen, az a száguldó busz, vagy kamion a szabálytalan sávváltás közepette (egyáltalán miért húzódott le a belsőbe?) okozott balesetet, és még át is sodródott az autópálya szemközti sávjába, mielőtt visszahúzta az elválasztó sávra. Most éppen a szemből érkező vétlen autósok megúszták.

De mit tudsz tenni a gyakorlatban, ha ~100-120 km/h sebességgel haladva egyszer csak a korláton keresztül megjelenik előtted egy ilyen bazi nagy járgány? Valószínűleg semmit.

"Aquila non captat muscas."

(#86981) Piftuka válasza Grillo (#86974) üzenetére


Piftuka
veterán

:R :K

Igazából ez nem aszpikos, hanem valódi, házi kocsonya. ;) Ezúttal kismalacot formázva elkészítve. :)

Ilyen formában most először készítettük. A szeme bors, az orra malac orr, a füle fül, a farkincája pedig egy darabka füstölt sonka bőr... És felturbóztuk a saját készítésű füstölt csülökkel is.

Igazából mi tradicionálisan így készítjük a kocsonyát mindig. Fűszerekkel, zöldséggel, és van benne füstölt áru is a fejhús, bőrke, és más húsrészek mellett. Édesanyám kocsonyája világbajnok.

Egyik kollégám ledöbbent, amikor meglátta. Ő az ország egy másik részéből származik, és náluk a kocsonyában semmi más nincsen, mint fejhús, bőrke, és víz. Még só és bors sem kerül bele.

No, azt például én nem tudnám megszokni, megenni. :N

"Aquila non captat muscas."

(#86982) Grillo válasza Piftuka (#86981) üzenetére


Grillo
senior tag

Akkor meg mégjobb, én imádom a kocsonyát, főzésnél mehet bele minden, de kiporciózva már inkább csak a színhúst szoktuk benne hagyni. Sajnos asszony nem készít, anyósé, anyámé igen jó, csak ritkán jutok hozzá.
Pont most szilveszterkor beszéltük a szomszéddal, hogy főzünk közösen, náluk is csak ő eszi, egyedül meg nem áll neki.

(#86983) Piftuka válasza Grillo (#86982) üzenetére


Piftuka
veterán

Bizony én is az étel rajongója vagyok. :) Eleve a húsleves a kedvencem, ahhoz pedig ugye nagyon közel áll a kocsonya. Főleg, ahogyan mi készítjük.

Egyébként érdekes, mert meglehetősen régi, tradicionális ételnek számít nálunk is, mégsem örvend sokak körében népszerűségnek kis hazánkban.

Idegenkednek a benne lévő húsféléktől. Pedig aki ért a gasztronómiához, az tudja, hogy a sertés (és minden állat) legízletesebb húsa a csont melletti és érrel bőven átszőtt részekről kerül le.

A fej, a csülök, a nyelv tipikusan ilyen. Combhúsból, szűzérméből (ezek a népszerűek ugyebár) nem lehet jó kocsonyát készíteni. :N

Nekem is van sok ismerősöm, aki csirke- és pulykamellen, sovány sertéscombon kívül mást meg sem eszik, ha húsról van szó.

Mindig eszembe jut az a kínai szakács, akit egyszer egy dokumentumfilmben láttam. Kifőzdét üzemeltetett Ausztriában, és elmondta, hogy ők a tyúknak a csőrén kívül minden részét felhasználják, és örülnek az itteni ízlésnek.

Mert a balga európai ember megeszi (és csak azt eszi) a legértéktelenebb, legkevésbé ízletes részét, a mellét.

Neki és a családjának pedig mindig megmarad a láb, a comb, a farhát, a szárnyak, a nyak, a fej és a belsőségek; a legjobbak. :)

"Aquila non captat muscas."

(#86984) Phülöp válasza Piftuka (#86983) üzenetére


Phülöp
addikt

Képes vagyok reggelire zsírjába dermedt hideg pacalt enni kenyér nélkül, de a kocsonya az nem megy le sehogyse.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86985) Phülöp


Phülöp
addikt

Ha otthon lennék, ezt megtolnám egy szép szombati napon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86986) Grillo válasza Piftuka (#86983) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, nekem még szerencsém volt abból a tekintetből, hogy nagyszüleim falun éltek, így volt disznóvágás, meg mindenféle egyéb állat, ment a tányérra, és anyám akkor is végigrágta a csirkenyakat meg a lábát, amikor erre már anyagi okokból mondjuk nem volt szükség. Úgyhogy én ezekről nem undorodom, bár tény, hogy az egy dolog, hogy mi fő bele az ételbe, és mi az, ami marad a tányéramon.
A gyerekeim viszont ettől rohadt messze vannak, az asszony is, és mivel ő főz, ahhoz szoktak. Fiam még csak-csak megkóstol dolgokat, de a lány olyan válogatós, mint...szóval nagyon. :D

(#86987) zetor2000 válasza Piftuka (#86983) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Combhúsból, szűzérméből (ezek a népszerűek ugyebár) nem lehet jó kocsonyát készíteni. "

Mert a kocsonya állag eléréséhez kellenek azok a dolgok, amik a csontosabb, esetleg zsírosabb részekből főnek ki.
A comb és a szűzérme tipikusan alacsony zsírtartalmú, "szárazabb" húsok. Ennélfogva kocsonyába nem ideális, hacsak nem ez az, amit bennehagytok megenni. De ezekből nem lesz olyan állag, ami hidegben reggelre kocsonyásra/zselésre dermed.

Én magam nem szeretem, de tudom, hogy sokak nagy kedvence, citrommal, meg fene tudja mivel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86988) zetor2000 válasza Phülöp (#86985) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt hittem elsőre, valami jócsaj :D
De ja, egy kirándulásnak nem rossz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86989) npera válasza Piftuka (#86980) üzenetére


npera
újonc

Én azért nézem őket, mert egyrészt kikapcsol, másrészt meg elemzem a helyzeteket és beépítem a közlekedésembe, mint védelmi elemeket. Ha látok ilyesmi "mintát", akkor időben el tudok kezdeni reagálni remélhetőleg. Már volt olyan, hogy valami begombázott idiótát így védtem ki a hídon. Kábé 2x-es sebességgel szlalomozott és ha nem figyelek, akkor eléje váltottam volna sávot. De kivédtem.

(#86990) Samott válasza npera (#86989) üzenetére


Samott
addikt

Jo trening, egy-egy ilyen video utan sokkal ovatosabban vezetek. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#86991) cyberde válasza Samott (#86990) üzenetére


cyberde
csendes tag

Én meg kevesebbet iszom. :DDD

(#86992) npera válasza cyberde (#86991) üzenetére


npera
újonc

Az is segíthet. Vagy jóval magasabb sebességgel kell haladni, akkor kevesebb időt tölt az ember a veszélyzónában. Augen cú, und durjh, ahogy a művelt francia mondaná...

(#86993) hobizoli válasza Phülöp (#86984) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem a paprikás töpörtyű megy feher kenyerrel meg tormaval


ilyen sült vér, körömpörkölt, disznósajt, pacal, kocsonya dolgokkal a vilagbol ki lehet kergetni... :U :N

több drón kell ;P

(#86994) Phülöp válasza hobizoli (#86993) üzenetére


Phülöp
addikt

engem a tormával
kis mennyiséggel is, akár nagyon nagy távolságokra

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86995) WiZARD válasza npera (#86973) üzenetére


WiZARD
addikt

nem is olyan vészes ahhoz képest, hogy mindegyik a rossz oldalon megy... :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#86996) hobizoli


hobizoli
nagyúr

egyik evben voltunk zalaban temetes miatt Tornyiban, visszafele beugrottunk ide-oda fel/negyedora idokre Keszthely kornyeken
erre amikor indultunk volna haza az utolsotol a "hazigazda" aszondja, hogy eppen most csinalt kocsonyat, de csak most tette be a hutobe 5perce mielott megerkeztunk, varjuk meg amig megdermed, az par ora
(ja, mert hat o qrvara raer mas idejet beosztani, mivel otthon van, csak en reggel megyek meloba, es meg haza is kell erni emberi idoben...)
-nem, megyunk, most
-akkor vigyuk el igy meg melegen
-azt meg foleg nem
-ooo hat majd fogjuk a muanyag kajsdobozokat a kezunkbe es lassabban megyunk lehuzodva
-nem
-de
-neem
-deeeeee (es nyomja a kezembe a langyos edenyt)
na erre az eroltetesere mar felkaptam a vizet
-idefigyelj, hagyjal ezzel szarsaggal, mert a fejedre boritom. En nem fogok 6 oran keresztul menni veszvillogval Bp-ig 40-l, meg egyensulyozgatni 8-10 edenykevel, hogy ne follyon ki, ha meg igen akkor meg 4 honap mulva is meg a karpitbol szagolgatni a kocsonya illatat


ugyanezek azok is, akik 6-8 evente 1x jarnak Bp-n, de este hetkor meg okosan megmondja mikor erj ra hazaindulni.... mintha csak szomszed faluba kene atgurulni


eleve utalom a kocsonyat, az ilyen raeroltetest meg nagyon utalom

:U

több drón kell ;P

(#86997) eattila válasza Phülöp (#86984) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem gond, azt megeszem én. Nekem a pacal nem megy le.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86998) eattila válasza Grillo (#86986) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem attól függ. Vagy nem csak. Én lányom is válogatós, pedig itt azért szokott disznótor lenni még.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86999) eattila válasza Phülöp (#86985) üzenetére


eattila
csendes tag

A Rám szakadékban voltam. De már rég. Pedig elég szép. De idén többet fogok kijárni a bükkbe. Elvileg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87000) eattila


eattila
csendes tag

Tegnapi erdei séta eredménye:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.