Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86251) eattila válasza -NoVa- (#86246) üzenetére


eattila
csendes tag

De kedves a sulitól. De nem úgy volt, hogy már rég nem járnak a gyerekek? Enyém mondjuk 2 hete nem volt oviban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86252) eattila válasza Jahno (#86247) üzenetére


eattila
csendes tag

Legalább cipőt vehettél volna még fel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86253) eattila válasza -NoVa- (#86248) üzenetére


eattila
csendes tag

:C :C

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86254) -NoVa- válasza eattila (#86251) üzenetére


-NoVa-
őstag

Oviba nem jár a fiam szeptember óta, az iskola kötelező sajnos.

(#86255) eattila válasza -NoVa- (#86254) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor ezt kavartam. Bocsi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86256) Jahno válasza -NoVa- (#86246) üzenetére


Jahno
őstag

Azt hittem ez már 30 éve kihalt :-O

(#86257) Bujdy81 válasza Bujdy81 (#86220) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Na, nem kell tudni naponta lementeni az adatokat, mert a Power BI felhő be tudja szívni webről a Johns Hopkins adatait, szóval ez is pipa! :)

(#86258) Bujdy81 válasza blueboi69 (#86223) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem tudom, milyen felszereltség kell neked, bevallom. A Focusban kb. ugyanaz volt, ha Titaniumot rendeltél, mint a Mondeoban. Tény, hogy Focusból SOKKAL több a fapad a HaHun.

(#86259) -NoVa- válasza Jahno (#86256) üzenetére


-NoVa-
őstag

Dehogy, rendszeresen szanaszétről hallok ilyet. Zsákfalutól Svédországig random, ez épp British Council.

(#86260) Samott válasza Bujdy81 (#86257) üzenetére


Samott
addikt

Na de minek, amikor: Utólag még nagyobb lett a különbség a KSH halálozási adatai és a járvány hivatalos áldozatai között

Hopkinsek is a kozmetikazott adatokat kapjak...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#86261) hobizoli válasza WiZARD (#86205) üzenetére


hobizoli
nagyúr




utolso kockai az aznap delelotti live-bol... :U :(

több drón kell ;P

(#86262) PELLE válasza hobizoli (#86261) üzenetére


PELLE
tag

Hétfőn láttam a műsort, kedden meg olvasom a rossz hírt. Szimpatikus ember volt.

(#86263) halapidori


halapidori
csendes tag

Heló itteniek :) Beszippantott az éter, de nagyjából olvastalak titeket és sok szeretettel gondolok rátok. Lenne két kérdésem.

- Ha semmi mást, csak Red Dead Redemption II-t szeretnék játszani, akkor használtan inkább egy Xbox Onet vagy inkább egy Ps4-et vegyek? Előbbi olcsóbb, utóbbit használtam többször, szexibb a kontrollere. Tökmindegy, ugye? :(

- Kezd kiöregedni alólam a Dell e7440, melegszik, és használódik a műanyag borítás. Ki van takarítva, majd lesz pasztázva, de kell neki utód. Valami hasonlóan strapabíró... Néha vágok videót, néha retusálok, de amúgy kislányosan használom, viszont szeretek ágyúval verébre lőni. Használtan mondjuk 200max300 erzet szánnék rá befektetés jeligével, ha nem öreg a vas, lenne rá garancia, az még jobb. Megfogdosom én őket, de nem érzem magam előrébb, van tippetek? Kb. 12collos méret mondjuk. Dee bizonytalan vagyok, teljesen.

Amúgy a Chicken Police nagyon szórakoztató, szeretem, ajánlom.

(#86264) Samott válasza halapidori (#86263) üzenetére


Samott
addikt

12 collal csak ovatosan, nekem most csereltek a cegest 14-rol 12,5-re. Ilyen szempontbol jobb volt a regi.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#86265) halapidori válasza Samott (#86264) üzenetére


halapidori
csendes tag

Naigen, elvagyok én 14collon is, mert az xps es a spextre persze szexi, meg okos, de engem megnyugtat, ha strapabíróbb vasat hurcolok.

(#86266) Jahno válasza halapidori (#86263) üzenetére


Jahno
őstag

"Használtan mondjuk 200max300"

Abból k. jó DelLenovok vannak.

(#86267) halapidori válasza Jahno (#86266) üzenetére


halapidori
csendes tag

A dellek tetszenek, es az elozo is az volt. De melyik...?
Szerettem a garanciat, bejelentestol szamitva 24 (48?) oran belul megjelentek es a dohanyzoasztalon kicsereltek, amit kellett. De ehhez ujabb gep kell, azok szerintem dragabbak.

(#86268) Samott válasza halapidori (#86265) üzenetére


Samott
addikt

Dellt nem ismerem, de szerintem oly mindegy hogy T (14) vagy X (12) szeriat vesz az ember thinkpadbol. Gondolom Dellbol is van hasonlo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#86269) zetor2000 válasza halapidori (#86267) üzenetére


zetor2000
senior tag

Használtan szerintem Dell-ből valami XPS (ez egy felsőkategóriás vas, vékony, könnyű, cserébe drága) vagy valami Latitude (ez meg a szanaszéthurcolászod, odavered, de nem lesz baja). Amit érdemes nézni az a gyors proci, a sok ram (nagyobb szám a jobb), és az, hogy mekkora SSD van benne. (itt is a nagyobb a jobb)
Lenovo-ból meg szerintem Thinkpad T sorozat, az a félindusztriális (bevered vele a szöget a falba, és tovább bírja, és a frizura is megmarad). Nem szép, de nem azért szeretjük. Esetleg valami jobb X (ez a kicsi-könnyű-drága sorozat). Beltartalom tekintetében mint a Dell.

Én újonnan nem biztos, hogy vennék magamnak, mert olyanok, mint az autó, hogy megveszed, és éri a 3/4ét... Használtan itt a Hardveraprón szerintem találni ennyiért jót.

pl:
https://hardverapro.hu/apro/magyar_dell_xps_13_i7_2_tolto_tb3_dock/hsz_1-100.html
ezen nincs gari, de ezen meg van másfél év:

https://hardverapro.hu/apro/ibm_lenovo_thinkpad_t480s_60_i5-8_gen_16gb_512_ssd/hsz_1-100.html
picit jobb is, majdnem mindenben - angol a klavi, de +15és magyar (ez vicc...)

Esetleg:
https://hardverapro.hu/apro/4444333/hsz_1-100.html

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86270) zetor2000 válasza zetor2000 (#86269) üzenetére


zetor2000
senior tag

A legutolsóban az SSD vatta új. 1 nap üzemidő...

Ha fontos a gari, akkor ezen van 22 hónapnyi:
https://hardverapro.hu/apro/lenovo_thinkpad_t480_i5-8350u_16gb_ram_256gb_nvme_2/hsz_1-100.html

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86271) Jahno válasza zetor2000 (#86269) üzenetére


Jahno
őstag

" mint az autó, hogy megveszed, és éri a 3/4ét... "

Nem is eladni szeretné, hanem 5 évig használni (:-

(#86272) Phülöp válasza zetor2000 (#86269) üzenetére


Phülöp
addikt

5 éve használok egy T520-ast, ami már akkor is használt volt, amikor megvettem. Semmi bajom vele, azon kívül, hogy kellene bele nagyobb SSD meg +4GB RAM.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86273) zetor2000 válasza Jahno (#86271) üzenetére


zetor2000
senior tag

Értem, csak a leendő bukót lehet csökkenteni, ha nem egy mostani gépet vesz (bár az a mai árakhoz nem igazán passzol), hanem egy kicsit korábbit, használtan, ami még teljesen jó - és bőven megfelel az igényeinek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86274) zetor2000 válasza Phülöp (#86272) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyesmit bátorkodtam én is ajánlani neki. Elég tápos gépek.
A szépség ugyan relatív, és ezeknek jóideje ez a "bevált" formavilága, ámde azért nem túlontúl dizájnos. Egy XPS masinával összevetve... Szóval ez a Thinkpad 100 éve is ilyen baltával rajzolt, a Dellnél meg néha előkerül a french curve, aztán adnak neki.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86275) zetor2000 válasza halapidori (#86267) üzenetére


zetor2000
senior tag

Esetleg ez... dobozos, másnapi (következő munkanapi) szervíz... jön a snájdig Dell szagembör, napszaknak megfelelően köszön, leveszi a cipőjét, udvariasan visszautasítja a felkínált KVt és üdítőt... és megjavítja, ha baja lenne.
3 kilóért 16GB és 512 SSD. Épp befér a keretedbe. Karácsonyra pont jó vétel. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86276) Jahno válasza Phülöp (#86272) üzenetére


Jahno
őstag

Gyárban agyonverni sem tudják, előző 420asok is elég hülyeállóra sikeredetek, pedig nálunk van pár erősebb, mint okosabb júzer. Atom cucc, de nem tudom bővíthető-e 16 gugásra.

Visoznt mindhez van értelmes dokkoló, nem az az USB-C kreténség ami most a HP-Dellnél divatba jött. L470em van idehaza, kicsit magasabb szint, de még szerencsére az is régimódi dokkolós.

(#86277) Phülöp válasza zetor2000 (#86275) üzenetére


Phülöp
addikt

"M.2 256 GB PCIe NVMe Class 35, NVM Express szilárdtest-meghajtó"

:wub:

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86278) Phülöp válasza Jahno (#86276) üzenetére


Phülöp
addikt

T520 az max. 8GB, amennyire tudom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86279) Grillo válasza Jahno (#86276) üzenetére


Grillo
senior tag

A T420-at én is szerettem, ez a mostani HP kicsit szebb, talán könnyebb, de kevésbé tűnik tartósnak.
Mondjuk a T-k nálunk 4 év után kezdtek hullani, random újraindulgattak, meg kifagytak. Az enyém nem, csak már kezdett kevés lenni.

(#86280) zetor2000 válasza halapidori (#86263) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha csak ezt az egyet játszanád, akkor mi az a tényező, ami motivál:
- a szexi kontroller, ami drágább gépel jön?
- a nem túl szexi kontroller , ami az olcsóbb géphez jár?
Itt neked kéne dönteni, mert szerintem a játék ugyanúgy fut Xboxon, mint PS4en. Ha esetleg PS4Pro-t választanál... :) Egy tesztoldal szerint XBox One X-en fut jobban.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86281) zetor2000 válasza Phülöp (#86278) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aztat írják a "tudósklubban", hogy az per slot (alul, a kommentek közt...). Azaz, 16GB, az intel szerint is annyi memóriát támogat. Azaz, megpróbálhatod elvinni egy hardver kereskedésbe a lapost, hogy 2x8GBvel mit mond? Ha megy, akkor sima sztori, ki kell fizetni, jónapot, és használni még pár évet. Ha nem, akkor meg ennyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86282) Phülöp válasza zetor2000 (#86281) üzenetére


Phülöp
addikt

Erősen köszönöm.

:)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86283) Sipi- válasza Grillo (#86279) üzenetére


Sipi-
tag

A lényeg, hogy ne HP elitebook legyen. A cégnél sorra púposodnak fel a 500ezres gépek, annyira, hogy már visszavettek, hogy csak 80%-ig töltheti fel az akkut.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#86284) zetor2000 válasza Phülöp (#86282) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs mit. Egy próbát megérhet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86285) Grillo válasza Sipi- (#86283) üzenetére


Grillo
senior tag

Az fasza lesz. Elitebook 830 Gvalami van.

(#86286) zetor2000 válasza Sipi- (#86283) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az felénk is jelenség volt.
Samsung Series 9 (régi, jó vékony gép) és Acer VN7 valami. Asszem. Nem Nitro, hanem valami fekete lapos, aluházas valami. Nekem is olyan adatott, és ~2 év múlva széttúrta az akku a gépet. Kivettem, most hordozható számítógép lett, mert menet közben használhatatlan. :D De így még könnyebb is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86287) Grillo válasza zetor2000 (#86286) üzenetére


Grillo
senior tag

Egy Series 9 van itthon, annak csak gyenge már az akksija, meg meghalt a tápja, de lett helyette utángyártott kis pénzért. Gyerekek azon tanulnak HS-kor.

(#86288) Jahno válasza zetor2000 (#86280) üzenetére


Jahno
őstag

Gamepass oszt jónapot.

(#86289) Jahno válasza zetor2000 (#86281) üzenetére


Jahno
őstag

És most itten azért csendben kurvaanyázok, mert meglestem pár leírást, 37 YT videót, aztán amiket vettem abban nem volt slot és amúgy sem kezelte. Gondoltam legrosszabb esetben 2x4 van benne, egyik alaplapra forrasztott, akkor még 12 guga kijön belőle. Hátfakk.

(#86290) Jahno válasza Sipi- (#86283) üzenetére


Jahno
őstag

Ki kell cserélni az akkut, az sem mindig a HP baja, néha használni kell akkuról ésvagy. Ezt az összes márka megcsinálja, nagyobb szívás ha beépített. Nem tudom mi lesz így a piacon, csoda lítium miatt van az egész. Egyik nagy hátránya.

(#86291) zetor2000 válasza Jahno (#86289) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy próbát megérhet. Nekem nincs ilyen masinám, és a közelemben sincs.
De ha másoknak bejött, akkor...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86292) Sipi- válasza Grillo (#86285) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk 840G5 és talán 850-esek vannak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#86293) Jahno válasza zetor2000 (#86275) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezeket a sefteseket nem értem, meg néha a külföldi forrásból a helyi azonnalos szervízt sem. Tudja fene, emlékszem, hogy Sipi Win kódjával is itt tartottunk, occsó volt, be is szívta. Ez meg nem annyira occsó.

Most tumor egy gyári 5450essel szopolt rendesen, csak lestem én is. Elvileg gyári minden, csak a VGa hűtés volt kisebb és nem fedte rendesen a bordát...

(#86294) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na meg elunk csak internet nincs a semmi kozepen (Milford Sound). Eddig 2.2k kilometer ment bele a kocsiba es 9.2lityi az atlag fogyasztas

(#86295) zetor2000 válasza Jahno (#86293) üzenetére


zetor2000
senior tag

Részleteket én sem tudok, csak kerestem pár masinát.
Remélem, azért ennyi pénz leszurkolása után azért nem kell hívogatni a snájdig szagemböröket. Ennyiért má' műköggyön, 'sszameg...
Mondjuk Dell-t le lehet csekkolni a Service Tag alapján, asszem. Azaz, ha nem lett eladva mellé NBD gari, meg ilyenek, az valahol / valahogy kideríthető.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86296) zetor2000 válasza BobaHWSW (#86294) üzenetére


zetor2000
senior tag

Áhh... photoshop... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86297) -NoVa- válasza BobaHWSW (#86294) üzenetére


-NoVa-
őstag

Spectacular

(#86298) eattila válasza BobaHWSW (#86294) üzenetére


eattila
csendes tag

Hajra! Szuper a taj!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#86299) qnadam válasza zetor2000 (#86269) üzenetére


qnadam
veterán

az xps jó cucc, olyat használok már 2-3 éve :) szeretem, élhető gép, de a masszív szó nem jutna róla eszembe egy precihez vagy thinkpadhez képest. cserébe kicsi és könnyű, a 13" kijelzőhöz képest kb akkora, mint egy 11" gép-
8-as sorozatú proci alá nem mennék, ott szépen megnőtt a magvak száma, a lentebbi t480 viszont szimpatikus nekem is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86300) qnadam válasza BobaHWSW (#86294) üzenetére


qnadam
veterán

nájsz. utazz és fotózz sokat még :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.