Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86451) -NoVa- válasza BobaHWSW (#86449) üzenetére


-NoVa-
őstag

Visszamenőleg minőségi kontent! :)

(#86452) npera válasza BobaHWSW (#86449) üzenetére


npera
újonc

Igaz. Mókás lehet. Ezek a leszállások viccesek. A legjobb az, amikor durva oldalszélben rakod le a gépet. A leszállópályához képest ugye szöget zár be a gép orra, ezért amikor éppen le sikerült rakni és elkezded terhelni a főfutót, akkor be kell lépni az oldalkormányt, hogy a gép orra elkezdjen a "beton" irányába mutatni, de közben rá kell kompenzálni a csűrővel is, arra figyelve, hogy sem a turbina, sem a szárnyvég ne verjen bele a kifutóba. Van egy kis koreográfia. És persze az sem árt, ha közben nem veri oda a gépet úgy, hogy elpattanjon vagy berogyjon valami főtartó. És még maradjon is elég kifutó a megálláshoz a sok gépészkedés közben.

(#86453) npera válasza BobaHWSW (#86449) üzenetére


npera
újonc

(#86454) Phülöp válasza BobaHWSW (#86449) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem az jött be eddig, hogy kompon felmentem a fedélzetre, és bámésztam a horizontot, az segített szinkronba hoznia az egyensúlyérzékemet

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86455) Jahno válasza BobaHWSW (#86437) üzenetére


Jahno
őstag

Én egyszer dőltem-borultam hajón, de nem is értem, nem voltak nagy hullámok, sima városnéző valami volt. Előtte és utána is voltam már nagyobb vízen kis és nagy vason is, hullámok közt is, szóval mittomén. Bonyolult.

(#86456) cyberde válasza npera (#86446) üzenetére


cyberde
csendes tag

Annál kicsit durvább a "szélnyírás", amikor leszálláskor, kiszámíthatatlanul feltámadó oldalszél van.

Egyik csajommal voltunk egy marokkói körutazáson és Londonból mentünk repülővel Gibraltárba. Kb a világ 5. legveszélyesebb repülőtere. Az nem elég, hogy két hegy között van egy rövid kifutópálya aminek a közepén keresztülmegy egy autóút, hanem ott minden leszállás szélnyírásos.
Nem vagyok egy fosós gyerek, de ott én is szorítottam az ülés karfáját. :U

[ Szerkesztve ]

(#86457) cyberde válasza cyberde (#86456) üzenetére


cyberde
csendes tag

Bár (huszonpár éve) voltam Samos-on. Ott is azt hittem, hogy belesuhanunk a tengerbe. Minden más cég Fokkerekkel, meg ilyen-olyan légcsavaros kisgépekkel hordta oda az utasokat, bezzeg a Malév TU134-essel. Tényleg alig tudott időben megállni. :U

[ Szerkesztve ]

(#86458) FőDudu válasza cyberde (#86457) üzenetére


FőDudu
addikt

Kreta is faxa, csak ott sziklanak utkozhet ha elkurja.

FőDudu

(#86459) hobizoli válasza cyberde (#86457) üzenetére


hobizoli
nagyúr

itt a jobboldalon vajon miert nem lehetett tovabb epiteni a kifutot, hogy hosszabb legyen?

több drón kell ;P

(#86460) Jahno válasza FőDudu (#86458) üzenetére


Jahno
őstag

Igazából ha az időjárás nem szopat senkit, akkor nem nagyon szokott olyan lenni, hogy elkúrja, Futónak van eleje és vége, onnan tök mindegy, hogy van-e sziklafal vagy nincs. Milliószám mennek a fel- és leszállások, bár akadnak neccesek ja:

(#86461) Jahno válasza Jahno (#86460) üzenetére


Jahno
őstag

Rendre nem teszi be a linkeket. Szóval ez:

[link]

(#86462) cyberde válasza hobizoli (#86459) üzenetére


cyberde
csendes tag

Mert az ott egy domboldal, ami egy hegyben folytatódik. Gondolom -hiába ástak volna bele- a hegy miatt -a nagyobb gépek- úgysem tudtak volna rárepülni a futópálya a elejére. Amelyik meg igen, annak elég a mostani, rövidebb pálya is.

Ezen a képen jobban látszik.

[ Szerkesztve ]

(#86463) Samott válasza Jahno (#86461) üzenetére


Samott
addikt

Nem olyan nagy dolog az:

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#86464) hobizoli válasza Jahno (#86461) üzenetére


hobizoli
nagyúr

volt egy dokumentumfilm jopar eve azokkal a izraeli vadaszgep pilotakkal, akik 1981-ben lebombaztak az epulo iraki osiraki atomeromuvet, es ott mondta az egyik pilota, hogy a gepuk ugy tul volt terhelve az utra elegendo potuzemanyag tartalyokkal, hogy mar latta a kifuto veget, de a gep nem akart emelkedni...
es a felszallas elott meg a hajtomu uzemmelegre jaratasakor elhasznalt uzemanyag mennyiseget is meg visszatoltottek belejuk
amikor visszaertek annyira ki volt fogyva az uzemanyag a gepebol, hogy foldet eres utan nem tudott legurulni a hangarig, hanem oldalra legurult a fure, hogy a mogotte erkezo masik gepnek legyen helye hova leszallni, es az ne utkozzon neki

ezek kozul volt az egyik pilota az, aki kesobb a Columbia ursiklo vegzetes visszateresekor a vendeg urhajos volt a fedelzeten

[link]

több drón kell ;P

(#86465) Jahno válasza Samott (#86463) üzenetére


Jahno
őstag

Látom másodikra is csak úgy sikerült, hogy előtte már megmutattam.

(#86466) hobizoli válasza cyberde (#86462) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jaaa, en a kuglimapszon neztem a dolgot kozben, de ott ez a hegy nem igazan latszik
de ha vegulis eleg, akkor joajaz


a Malev 1988-ban kivonta a 134A-kat, onnantol 154-ei voltak :K

több drón kell ;P

(#86467) cyberde válasza hobizoli (#86466) üzenetére


cyberde
csendes tag

Pláne kurvanagy oda. :D

Fékezéskor az egész gép úgy rázkódott, azt hittem szétesik.

És még arra is emlékszem, hogy mellettem a másik üléssorban Széles Gábor ült a feleségével. :K

(#86468) Samott válasza Jahno (#86465) üzenetére


Samott
addikt

Dehogy, elgepeltem egy szot benne. Egyebkent meg tag se kell kore csak ctrl+v a linket.

Szerk: csak ugye a kep az kep legyen (.jpg, meg ilyenek -> "https://cdn.jetphotos.com/full/2/63990_1210882724.jpg") ne csak egy sima link egy weboldalra ("https://www.jetphotos.com/photo/6247693")

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#86469) npera


npera
újonc

Gyerekeknek játszóterek között "beszélgetni" és erdei sétálások során "interurbán" kommunikálni egy ilyen jó? Xiaomi Lite 16 walkie-talkie.

(#86470) Jahno válasza npera (#86469) üzenetére


Jahno
őstag

Xiao cuccok jók, de nem sokkal drágább egy EU szabványos Motorola idehaza. Vízálló, ütést bírja, egész nap megy akkuról. Nézzünk kinti bótban.

(#86471) qnadam válasza npera (#86469) üzenetére


qnadam
veterán

ez drága, de legalább nem is szabályos az euban :)
pmr kell neked.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86472) npera válasza qnadam (#86471) üzenetére


npera
újonc

440 MHz körül működhet Svédországban, a vadászrádiók is ott mennek.

(#86473) qnadam


qnadam
veterán

reálisan mennyiért lehet eladni egy 2000-es gyártású suzukit (háromajtós, ezres motor, klíma nincs, villanyablak és központi zár van, más egyéb nemigen), amiben van max 40e km, szervizkönyvvel igazoltan megkapta még az éves olajcserét is, végig garázsban állt, és a beltere olyan mint az új? cserébe körbe tele van randán javított sérülésekkel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86474) qnadam válasza npera (#86472) üzenetére


qnadam
veterán

de amit linkeltél, az ezeket tudja: 430MHz-440MHz, 409.7500-409.9875MHz
vegyél inkább boafingot.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86475) npera válasza qnadam (#86474) üzenetére


npera
újonc

Ah, a részletekben van mindig a kutya elásva.

Itt egy másik, ami választható PMR-változatban.

Nincs rajta sok gomb, nem lehet elnyomkodni könnyen.

(#86476) Jahno válasza npera (#86472) üzenetére


Jahno
őstag

Vadász lehet külön cucc, PMR kategóriából asszem olaszok is kilógnak.

(#86477) Jahno válasza qnadam (#86474) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenki Bao vesz. Néha elég szar.

(#86478) npera


npera
újonc

Találtam egy jó táblázatot. A kormányzati honlapon van egy PDF, abban kerestem ki a frekvenciákat.

Itt van képként. 432-438 MHz között lehet nyomulni.

(#86479) FőDudu válasza npera (#86469) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyereknek en egy Motorola cuccot adtam ami mar megvan vagy 10 eve, az mindent is tud ami nekik kell.Szabvanyos frekin megy, van vagy 8 csatornaja, lehet ra a torok mikrofontol a kemfilmkben lathato csuklo mikrofonig mindent kotni, van egy dupla bolcso amiben toltodnek. Ovcsipeszes, sarkaban kotelre kotheto es kisebb egy Nivea golyos dezodornal (antenna nelkul)

Alin minden IS van hozza.

Mindez volt kb 50 Euro.
Akkut epp most rendelek hozza Eubol fillerekert - mert mar kisse harmatos.
700mAh lesz a gyari 600mAh helyett. Bar lehet a kinai mAh az maskepp szamolodik ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#86480) qnadam válasza npera (#86478) üzenetére


qnadam
veterán

ebből pont semmi nem derül ki, nincsenek rajta a szabad sávok (433, 446, 2,4 ghz stb). viszont a pmr446 nálatok is szabad sáv.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86481) FőDudu válasza qnadam (#86480) üzenetére


FőDudu
addikt

PMR 446 a Svedeknel is free.
[link]

FőDudu

(#86482) Jahno válasza npera (#86478) üzenetére


Jahno
őstag

Ne bonyolítsd, PMR446 lesz az.

(#86483) cyberde válasza npera (#86475) üzenetére


cyberde
csendes tag

Vagy ha profi PMR-t akarsz, de nem szeretnél fizetni a névért, akkor vegyél ICOM-ot. A legtöbb filmes/színpados/rendezvényes/biztonsági/miazmás cég ilyet használ.

https://www.icomjapan.com/

(#86484) qnadam válasza cyberde (#86483) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem az icom kifejezetten nagy névnek számít a motorola mellett, én is ezt a kettőt szoktam látni mindenütt.
mondjuk gyerekekkel játszani biztos, hogy a legolcsóbb baofenget venném gombokért :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86485) npera válasza cyberde (#86483) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

Olyan kell majd tavasszal, ami egyszerű (nem full keypades és sok gombos) és valamennyire strapabíró. De azért tegyük perspektívába, főleg a faluban és erdőben bohóckodni. Tehát nem túl profi felhasználás :B

(#86486) npera válasza Jahno (#86482) üzenetére


npera
újonc

Igen, nézem őket.

(#86487) cyberde válasza qnadam (#86484) üzenetére


cyberde
csendes tag

Profi cuccok, de felébe/kétharmadába kerülnek mint a Motorola.

MO-n kell vmi hatósági matrica a rádiókra. Különben illegál. Láttam már pár baofenget, de egyiken sem volt matrica. :D
Általában nem is stabilak, de legalább az engedélyezettnél nagyobb energiával adnak, ami kellemetlen ha bezavar valamibe. Viszont a gyerekeknek a két játszótér között, vagy az erdőben bohóckodni jók lehetnek.

(#86488) npera válasza cyberde (#86487) üzenetére


npera
újonc

Igen, alighanem a megfelelő szintet kell becéloznom, nem Pink Floyd koncertet fogunk behangosítani a Madison Square Garden stadionban :B

(#86489) zetor2000 válasza npera (#86488) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pedig arra elmennék... :)
Csak ki kéne békíteni a tagokat, meg egyiket-másikat fel kéne támasztani.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86490) FőDudu válasza npera (#86475) üzenetére


FőDudu
addikt

50 Euro kornyeken van kis Motorola. A 'tollkabat' (talkabout) ;)

Az gyereknek boven jo es a hatosag sem basz meg a kinai szar mindent zavaro vegfoka miatt.

Tollkabatbol van triple pack is - 1 maradhat nalad is...

FőDudu

(#86491) cyberde válasza npera (#86488) üzenetére


cyberde
csendes tag

Van a motorolának a talkabout/tlkr sorozata (amit dudu is linkelt) én azok közül választanék.

https://www.motorolasolutions.com/en_xu/products/consumer-two-way-radios.html

(#86492) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#86493) Jahno válasza cyberde (#86487) üzenetére


Jahno
őstag

Melyik Motorolához képest kerül felébe? Mert felső kategóriásat kár nézni.

(#86494) Jahno válasza cyberde (#86491) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy ez a Concorde néven EU-szerte futó klón.

(#86495) cyberde válasza Jahno (#86493) üzenetére


cyberde
csendes tag

Hát ha a belépő modellek kb ugyanannyiba kerülnek, de az egyik 2x annyit tud, akkor mondhatjuk, hogy felébe. :D

(#86496) npera válasza cyberde (#86491) üzenetére


npera
újonc

Köszi, ez igen patent! :R

(#86497) npera válasza FőDudu (#86490) üzenetére


npera
újonc

Király, köszi!

(#86498) Jahno válasza cyberde (#86495) üzenetére


Jahno
őstag

És ha a belépő modell 23ezer párban?

(#86499) Jahno válasza FőDudu (#86490) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyi jahh, csak most kerültem gép elé ahonnan értelmesen lehet írni. T41 és T42, még MediaMarkt is árulja, T82 meg a strapabíróbb, ami jobban bírja.

(#86500) Jahno válasza qnadam (#86484) üzenetére


Jahno
őstag

Icom picsa jó, iparilag azért használják mert értelmesem programozható is. Ha van saját sávjuk, akkor oda, ha kiadják PMRkedni occsóért, akkor benyomnak fél wattot és PMR frekit, aztán kész. Még én is csináltam :-D

Baofengnél az a baj, hogy a tuning meg ára miatt terjed a neve, de hiába emeled a teljesítményt ha az antenna vétele szar, leszívja az akkut, marha sok zajt szed össze és még a nevét is hamisítják. Meg egy csomó más hátrányát is tudok, amennyiért meg Ebayen adják, annyiért akad Concorde meg a jó ég tudja mi helyi márka a közértben és egész jól működnek. Mondjuk nekem van idehaza mindenféle (Motorola, Concord, Baofeng valami, Baogfeng klón és noname is), plusz egy Cobra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.