Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) JonesC válasza -NoVa- (#2676) üzenetére


JonesC
csendes tag

Elég az aláírása. De azt mondjuk lehet, hogy postázni kell, mert az eredeti bejelentőt kell aláírnia. De van valami elektronyikus módja is:

http://www.kormanyhivatal.hu/download/b/bf/d0000/lakcimbejelentes.pdf

(#2702) JonesC válasza ncc1701 (#2689) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ha nemfizetés miatt felmondta a szerződést akkor utána simán.

(#2703) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Erről jut eszembe, a legutóbbi albérletnél visszakaptuk a kauciót, mind a 3 kilót. Ha még emlékeztek kb 1.5éve amikor az előző helyről kellett elmennünk, akkor hetekig húzódó fillérbaszás és anyázás ment.

Úgyhogy van példa normális tulajra is, igaz, hogy egy árva szava sem lehetett ránk. Vigyáztunk a kecóra, inkább hozzátettem, mint amortizáltam, mindig időben fizettünk. Számlákkal volt némi csúszás, de nem a mi hibánk, postás volt kibaszott balfasz geci és nem hozott egy csomó levelet, számlát stb, de ez másik story.

Az utolsó óraállásokkal a tulaj elment a szolgáltatókhoz, végelszámolást kért, ami tartozásunk volt azt levonta és szó nélkül kifizette a maradékot. Teljesen rendben ment, nem kellett se anyázni se heteket várni. :)

(#2704) Frawly válasza guga (#2667) üzenetére


Frawly
veterán

Én sem látom mostanában Jahno-t. Mondom, ez a tüllszoknyás forgalomirányítós téma mindent megmagyaráz :D

(#2705) Sipi- válasza Frawly (#2704) üzenetére


Sipi-
tag

Ha kell a pénz, akkor kell a pénz. Még ha tüllszoknyában kell is érte forgalmat irányítani :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#2706) Frawly válasza ncc1701 (#2694) üzenetére


Frawly
veterán

1000/250-et a legtöbb magánelőfizető nem tud kihasználni. Már a routere, kábelek sem bírják, Wi-Fi-je sem viszi át a töredékét sem, a kapcsolat másik végén a szerverek sebessége is korlátoz. Egyedül csak úgy tudsz kihasználni ilyen brutális sávszélt, ha nagy forgalmú szervert üzemeltetsz, torrentezel, vagy egyszerre 50 szerverről húzol le folyamatosan nagy anyagokat. Nekem megfelelne bőven a 50/50 is, csak legyen mindenhol, ne legyenek kimaradások, ezt az értéket hozza mindig stabilan. Falun, lakótelepen, tanyán, űrben. Csak az a baj, hogy a legtöbb helyen csak oltári szar net van, 1-2 szolgáltató, nincs verseny, nem fejlesztenek, ADSL-szutykokat használnak. És még mielőtt azzal jönne valaki, hogy nálunk, a Balkánon, csak úgy mondom, hogy nyugaton is ez megy.

(#2707) ncc1701 válasza Phülöp (#2697) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom nem meglepő, h hasonló szituban mi lecseréltük a zárakat, h ne tudjon bemenni, és utána csak addig engedtük vissza, míg hívott költöztetőt, és kotródott.
Mondjuk ott csekk hamisítási eset is volt...

(#2708) ncc1701 válasza Phülöp (#2697) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom nem meglepő, h hasonló szituban mi lecseréltük a zárakat, h ne tudjon bemenni, és utána csak addig engedtük vissza, míg hívott költöztetőt, és kotródott.
Mondjuk ott csekk hamisítási eset is volt...

Amúgy bemennék, levenném az ablakokat, bejárati ajtót, elvinné, és annyi. Bizonyítsa be, h én voltam.

(#2709) Phülöp válasza ncc1701 (#2708) üzenetére


Phülöp
addikt

Az egy dolog, hogy te mit csináltál, és az egy másik, hogy mit enged a jog.
Hozzáteszem, időben és hatékonyságban a te módszered jobb, mint a hivatalos út.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2710) -szabi- válasza Phülöp (#529) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Kicsit elmaradtam. :)

Ilyen pörgés odaát nem volt.

Sor került a múltkor említett filmre.
Tetszett, viszont akaratlanul összehasonlítva a kettőt nekem a Salyut-7 jobban bejött.
Persze ebben talán benne van, hogy azt láttam először.

üdv

(#2711) Phülöp válasza -szabi- (#2710) üzenetére


Phülöp
addikt

ne feledd, hogy ez most vagy 6 topik ömlesztve plusz a drónos agymenések

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2712) Samott


Samott
addikt

+ comic pictures:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2713) Phülöp


Phülöp
addikt

#ízléses fotók szép nőkről

Angela Ponce

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2714) BobaHWSW válasza FőDudu (#2687) üzenetére


BobaHWSW
újonc

"Nalam azert kevesen laknak jobban a vilag vegen. "

Udv 17ezer (talan, tipp) kilometer messzesegbol. :D

(#2715) -szabi- válasza Samott (#2712) üzenetére


-szabi-
őstag

Hétfőn jártam Kecskeméten.
Ha ezt akkor tudtam volna .......

(#2716) zetor2000 válasza ncc1701 (#2650) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erről kérdezd Árpádot (a Fogarasit) :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#2717) npera


npera
újonc

Ez állat lesz :C

A hajtásrendszer sem lett sokkal komplikáltabb. Négysebességes automata és ötfokozatú manuális váltóval gyártják a típust, az Allgrip Pro fantázianevű összkerék-hajtás pedig kapcsolható rendszerű, három üzemmóddal: hátsókerék-hajtással, valamint összkerék-hajtású hosszú, és rövid áttételű üzemmódban használható az autó.

Tulajdonképp a lényegen, a Jimny építési filozófiáján nem változtattak, csak a részleteken: új a forma, erősebb a motor, átdolgozták a futóművet – minden egy kicsit jobb, de a lényeg továbbra is az egyszerűség, és a terepjáró képességek. Ezen a téren az új Jimny sem okoz majd csalódást, legalábbis erre utal a 37 fokos első, és a 49 fokos hátsó terepszög – mindkettő 3 fokkal jobb az előd megfelelő adatánál.

Egy mini G-klasse. Igazából a most kifutott G-klasse belül olyan pici volt, hogy a kis Jimny még akár kényelmesebb is lehet.

(#2718) npera


npera
újonc

Schaaf egy R1200GS Adventure nyergében magyaráz németül osztrákul. A táj valami elképesztő :C

(#2719) guga válasza Frawly (#2704) üzenetére


guga
Közösségépítő

Lehetett róla sejteni, hogy ferde a hajlama, kicsit BLUZIS, pocakos, simán elmegy a melegfelvonuláson, senki sem szúrja ki, hogy semmi keresnivalója ott. :DDD :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2720) Phülöp válasza npera (#2717) üzenetére


Phülöp
addikt

kérek egy sárgát meg egy pirosat, köszönöm

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2721) npera válasza Phülöp (#2720) üzenetére


npera
újonc

Városba, ahol sok fekvőrendőr van és néha esik a hó is ideális. Pici, de van benne hely. Bírja a strapát, látod a parkolóban. Van színe is, nem csak szürke árnyalatok.

(#2722) Phülöp válasza npera (#2721) üzenetére


Phülöp
addikt

finn falvak közt bóklászni gondoltam

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2723) Samott


Samott
addikt

Animgif topic:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2724) Gabibácsi válasza Samott (#2723) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez azért elég f@sza

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2725) FőDudu válasza BobaHWSW (#2714) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert irtam elheto reszt.
Nalatok a szarazfoldi pokok/kigyok/darazsak mellett meg a vizben is gyilkosok leselkednek az emberre :)

FőDudu

(#2726) FőDudu válasza npera (#2717) üzenetére


FőDudu
addikt

A kockasagaval valoban a G osztalyra hasonlit.
Sikuveg ablak van benne? :)

FőDudu

(#2727) -NoVa- válasza FőDudu (#2725) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kevered, az kicsit arrébb van. Náluk ezek ritkák a szigeten, ha mégis odakerül valami, leviszi a szél. Kivéve a Kea papagály, az nagyon veszélyes. Lerágja az ablaktörlőről és az ajtó/szélvédőszigetelésről a gumit.

(#2728) BobaHWSW válasza -NoVa- (#2727) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Betevedt az obolbe egy balna...

http://www.stuff.co.nz/dominion-post/news/105284011/whale-continues-to-star-in-wellington-but-wont-get-to-see-matariki-fireworks

Ez is biztos veszelyes.

(#2729) -NoVa- válasza BobaHWSW (#2728) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pár bálnát láttam Olaszországban is, meglepőmód főleg Magyarokat. Veszélyes. Cannot be unseen.

(#2730) eattila válasza BobaHWSW (#2728) üzenetére


eattila
csendes tag

Király :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2731) FőDudu válasza -NoVa- (#2727) üzenetére


FőDudu
addikt

Biztos?
Tutibiztos?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#2732) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy biztosan szep videk meg erdekes allatai vannak, de igy elso blikkre kicsit sok a halalos veszely egy sima termeszetben csatangolashoz. Nem mintha nagy termeszet jaro lennek :)

Van itt most egy kollegam, Melbourne-bol jott. Ott is vannak erdekes sztorik.
Igaz meg o is el, szoval annyira nem lehet veszes.

FőDudu

(#2733) BobaHWSW válasza FőDudu (#2731) üzenetére


BobaHWSW
újonc

[link]

Deadly animals in slovenia

Te figyi, igy internet alapjan Szlovenia osszehasonlithatatlanul veszelyesebb hely mint Ujzeland... :C

(#2734) -NoVa- válasza FőDudu (#2731) üzenetére


-NoVa-
őstag

El is olvastad? Még a legveszélyesebb pókra is azt írják, hogy ez a legközelebbi dolog ahhoz, hogy legyen veszélyes állatuk. És az is annyira ritka, hogy alig páran találkoztak vele.

Az Ausztrál bevándorlópókról annyit, hogy nem valószínű, hogy megmarad helyi elterjedt populációként, nem otthonos neki.

A 3. legveszélyesebb pókjukról ezt írják: "Although it does bite, it is not particularly painful and won't cause any problems. "

Medúza meg cápa meg nem megy ki a vízből tornádó nélkül. Növényeket meg nem veszed a szádba csak úgy. Abból itthon is van gyöngyvirág, mégsem menekülünk le a kontinensről.

Közben elmész Amerikába, egy sima Manchineel fa kicsinál anélkül, hogy megennéd.. Mindene durván mérgező, olyan szinten, hogy ha esik az eső, és aláállsz, a bőröd azonnal hólyagosodik az esőcseppek által lehozott méregtől.

Szóval nekem inkább az jön le, hogy a legveszélyesebb dolog Új-Zélandon a helyi lakosság autóval.

(#2735) BobaHWSW válasza -NoVa- (#2734) üzenetére


BobaHWSW
újonc

"Szóval nekem inkább az jön le, hogy a legveszélyesebb dolog Új-Zélandon a helyi lakosság autóval."

:DDD

Abszolut pontos.

[ Szerkesztve ]

(#2736) Phülöp válasza Samott (#2723) üzenetére


Phülöp
addikt

#comic pictures

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2737) FőDudu válasza BobaHWSW (#2733) üzenetére


FőDudu
addikt

Szep talalat! Vaddiszno akad erre. Legalabbis kukorocast mar lattam letarolva - arra azt mondtek diszno csinalta.

Tengerparton viszont ritka a medve es a farkas :)

FőDudu

(#2738) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Dudu, akartunk Szlovéniában nyaralni, de apartmant 3 szobával csak nagyon drágán találtunk, ilyen 600.000 HUF környékén 8-9 éjszakára.
Szóval Horvát(H)ország marad, majd integetünk a határ felől neked

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2739) FőDudu válasza Gabibácsi (#2738) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig epp azt mondjak ismerosok, hogy nalunk az 5* olcsobb mint a Siofoki 4* ugyanarra az idoszakra.
Siofokon kb 700e lett volna egy het - itt meg olcsobban ki lehet jonni (2 fo + gyerek 1 szobaban).

3 szobas apartmanrol nem sokat tudok, foleg a kisebbek mennek.
Tavaly londoni ismerosok 2 szobasat 500 GBP/het aron foglaltak es imadtak.

Horvatoknal is vannak szep reszek - mi is oda jarunk ha nagyon szep tengert akarunk (es skippelnenk a tomeget).

A Horvat-Szloven hatart csutortoktol keddig felejtsd el, tobb oras sorok vannak. pont ralatok az egyikre az ablakombol - mar hajnalban is sor van. Ki es be is. Buzi EU-s okoskak kitalaltak, hogy mindenkit scannelnek.
Azaz ha 4 fo ul az autoban, akkor 4 utlevel/szemelyi/jogsi megy a scannerbe es var a valaszra a nemzetkozi rendszerekbol. Egyenkent, nem egyszerre. Ki akarjak szurni a hamis/lopott/lejart okmanyokkal utazokat.

Szerencsere a szel sosem felenk fuj - igy az egezz nap ott atvonulo tomeg buzet nem erezzuk.
Asszony mar felvetette, hogy vegyunk odaat egy passziv hazat - amig ez a helyzet nem valtozik en nem szivesen szopnek a tomegben. Ott elo kollegaim vagy robogora vagy biciklire valtottak - maskepp nem lehet elviselni (eset;leg kikerulni) a napi 1-2 oras szopast iranyonkent.

FőDudu

(#2740) FőDudu válasza Phülöp (#2736) üzenetére


FőDudu
addikt

Amilyen szenvedest Neymar es hasonlo kvalitasu szineszek eloadnak a palyan indokoltta teszi az ilyen memek megjeleneset.

FőDudu

(#2741) eattila


eattila
csendes tag

33 perc múlva nem megyek szabira :D 9 nap hétvégékkel. Jajj de várom :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2742) hobizoli válasza FőDudu (#2740) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt a kis nyominger foldon fetrengos Neymar-t....en lennek a jatekvezeto azzal kezdenem, hogy lemegy a himnusz mar adnék neki egy sargalapot
csak hogy tudja honnan indul a meccs neki

4 meccsen 13perc felett fekudt a foldon

több drón kell ;P

(#2743) Phülöp válasza FőDudu (#2739) üzenetére


Phülöp
addikt

Most tényleg azért vennétek egy passzív házat a horvátoknál, csak mert néha szép tengert akartok látni?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2744) npera válasza eattila (#2741) üzenetére


npera
újonc

Most mész vagy nem mész?

Nekem még egy full hét. De igazából abszolút nem sürgetem, az utolsó hónap gyakorlatilag már szabadság volt számomra.

(#2745) npera válasza Phülöp (#2736) üzenetére


npera
újonc

(#2746) npera válasza FőDudu (#2726) üzenetére


npera
újonc

A síküvegre igény az lenne. Máskülönben a szembejövőt nem vakítja szét a tükröződés. Meg nem látod a saját belső tükröződésedet állandóan a szemed sarkából és kapsz szívrohamot mindig, amikor elhalad melletted valaki és ott tükröződik, ahol éppen nem várod.

A síküveg az autóipar spanyol inkvizíciója.

(#2747) Phülöp válasza npera (#2745) üzenetére


Phülöp
addikt

bizony, jaj már

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2748) npera válasza Phülöp (#2747) üzenetére


npera
újonc

Arra célzol, hogy volt már?

Úgy nézem, hogy a meló a fórumozás rovására ment nálam :B

(#2749) Phülöp válasza npera (#2748) üzenetére


Phülöp
addikt

mi lenne, ha még dolgoznál is...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2750) BobaHWSW válasza npera (#2748) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Szedd ossze magad es rendezd a prioritasokat! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.