Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Gabibácsi válasza qnadam (#2500) üzenetére


Gabibácsi
tag

már úgy értem enni fog városban, ha nem zavar

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2502) b0rZ válasza qnadam (#2500) üzenetére


b0rZ
aktív tag

csak az automata... a legjobb talalmany az autozasban :)

(#2503) Phülöp válasza b0rZ (#2502) üzenetére


Phülöp
addikt

levegővel töltött abroncsot hasznosabbnak érzem azért

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2504) Samott


Samott
addikt

Nordschleife - Porsche 919 - 5:19

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2505) Bujdy81 válasza qnadam (#2500) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A 406 coupé 132 LE-val otthagyta a Hyundai kupét. Pedig az 1400 kg. És egy 1.3-as Swift simán körbeautózta.

Városban nekem a Pug 10 körül evett, szerintem automatával számolhatsz 11-12-vel..

(#2506) Frawly válasza Frawly (#2319) üzenetére


Frawly
veterán

Na, ez a Portwest bakancs iszonyat szar. Semmi air cushion nincs benne, kemény, hajlíthatatlan műanyag talpa van, az egész bakancs, egy nehéz, szellőzetlen műanyag fos. 2 órát próbálgattam a lábamon, hátha csak be kell járatódnia, de annyira fájt benne a talpam és annyira törte a sarkam, hogy le kellett vegyem. 32 font repült ki az ablakon, bele a szemetesbe. Legközelebb csak úgy veszek ilyesmit, ha fel tudom próbálni előtte.

(#2507) Grillo válasza #09908736 (#2495) üzenetére


Grillo
senior tag

Tudod miért nincsenek járművek a Fortnite-ban?

Mert azoknak, akik játsszák, nincs még jogsija. :DDD

(#2508) -NoVa- válasza Frawly (#2506) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bakancsügyben Keen cuccokat próbálj fel. A legtöbb bakancsot nem veszem fel kétszer, a vízálló Keenem megvan vagy 5 éve, és hordom minden télen.

(#2509) -NoVa- válasza Bujdy81 (#2505) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az baráti Volvo városi nyáron téligumis fogyasztás:)

A városi fogyasztást amúgy sem kell nagyon nézni, minden max 10 km. Havi 20-25k max benzinköltség jön össze tiszta városi használatban.

(#2510) JonesC válasza Frawly (#2506) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk én még cipőt sose rendeltem. Pedig a 42-es cipők mind jók rám, kivéve az adidast az 43-asba jó.

(#2511) Phülöp válasza -NoVa- (#2508) üzenetére


Phülöp
addikt

szerintem egy bakancspróba okán nem fog elcsattogni a kengurukhoz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2512) BobaHWSW válasza Phülöp (#2511) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nekem multkoe 360 kilometer varos es 120 kilometer kulterulet utan 12.75 lett a fogyasztasom es oromtancot jartam.

De amikor pesten hasznaltam a manual accordot az is 10 felett evett szoval ahhoz kepest ez a 13-14 siman jo ott.

(#2513) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Kozben itten meg rekord hideg napokat elunk.

(#2514) Phülöp válasza BobaHWSW (#2513) üzenetére


Phülöp
addikt

sál, sapka

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2515) npera


npera
újonc

Beszélgettem egy kollégával drónokról, amikkel lehet fotózni szépen. Megpróbáltuk összehasonlítani az épített cuccokat a DJI termékekkel. A vicc az, hogy egyikünk sem ért hozzá friss tudás híján, csak pár éves infókból okoskodtunk.

Épített drón esetén arra gondoltunk, hogy fog az ember egy DJI "piros-fehér" vázat, vagy quad vagy hexa. Tesz rá takarékos motorokat, szépen kiegyensúlyozott propellereket és valami egyszerűbb ESC-t. Innentől jön a rázós része. DJI Naza valami (van még ilyen egyáltalán?), aztán akkor GPS, meg gimbal alá.

Ebből ötleteltem, hogy egy "nagyobb" gimbal alá, amibe belerak az ember GoPro helyett egy Panasonic GM1 fényképezőgépet (vagy hasonlóan picit) egy 12 vagy 15 mm-es obival. Esetleg kitobival, amit felszállás előtt odateker, amit éppen akar fotózni. Aztán kell kioldó hozzá, hogy lehessen gombnyomásra elsütni.

És persze kell egy FPV kamera, ami ugyanoda néz, mint a gimbal, hogy lehessen célozni a kamerával.

Elkezdtem végiggondolni, hogy ez mennyiből jön ki és arra tippelek, hogy egy DJI Mavic Air tudásban kábé szénné gyalázza az épített cuccot. És elfér egy hátizsákban. Cserébe a másik javítható alkatrészenként, ha odakeni az ember.

Teljesen akadémiai az egész kérdéskör, sem időm nincs rá, sem energiám foglalkozni vele. De vicces volt összehasonlítani a dolgokat.

(#2516) BobaHWSW válasza Phülöp (#2514) üzenetére


BobaHWSW
újonc

De Iguuuuuu, junius vaaaaaaaan! :DD

Tegnap is pici jeg volt a verdan ami itt nem tul megszokott. Furasagok vannak.

Meg szerencse keconk jo es feltudjuk futeni. Sokan panaszkodnak, hogy ha hideg van es meg deli szel is akkor 16-18 fokon megreked a hazuk es istennek se megy feljebb. Sokaknal nincs is kozponti futes csak elektromos olajradiatorok meg mittomenmi...

(#2517) Phülöp válasza BobaHWSW (#2516) üzenetére


Phülöp
addikt

karácsonykor meg egy szál gatyában járjátok az esőtáncot az óceánparton

valamit valamiért

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2518) npera válasza Phülöp (#2517) üzenetére


npera
újonc

(#2519) qnadam válasza npera (#2515) üzenetére


qnadam
veterán

de azt m43 érzékelős gépet nem is egy mavickel kell összehasonlítani, hanem egy inspire + zenmuse x5 kombóval. gopro szintjén a phantomok (nem a p4p) vannak. ott pedig valóban előny a távirányíthatóság, mivel egy rendszer az egész. viszont nem kell plusz egy fpv kamera, elég leküldeni a kamera képét... kivéve, ha a kamerával másfelé akarsz nézni, mint a. merre repülsz, de annak úgyis inkább csak videóban van értelme

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2520) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Bujdy szokott még idejárni? Emlegetett bringás gyerek utánfutit, mostmár aktuális lenne.
:))

(#2521) -NoVa- válasza npera (#2515) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért már más a világ. Egy jobb megbízható F3 vagy inkább F4+ cucc iNav firmware mellett GPS meg ultrahangos távmérőszenzorokkal megdobva elég stabil pozíciótartásban meg waypointos repülésben. Igazából egy GoPro, hozzá gimbal, egy FPV adó kamerával a gép elejére, egy másik adó a GoPro analóg kimenetére, meg némi SW szívás után elég profi tákolmányokat lehet egy használt Phantom3 árából rengeteg munkaórával összerakni. Csak Phantomot sem vesz senki, akinek nem kell mindenképp, Mavic/Spark/Tello méret pont elég. Aztán ott a Care garancia meg biztosítás, máris a gyári DJI nyer. Profiskodni az Inspire.

(#2522) npera válasza qnadam (#2519) üzenetére


npera
újonc

Igaz, a nagy okoskodásban ezt kihagytuk.

(#2523) BobaHWSW válasza -NoVa- (#2521) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nova, errol a Tellorol beszelsz?

180 (nekunk 135 ;] ) dollarert jopofa. Parom mondta szeretne dront.

Ez mire hogy miert eleg?

(#2524) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Fenti hozzaszolasbol eltunt a link:

[link]

(#2525) -NoVa- válasza BobaHWSW (#2523) üzenetére


-NoVa-
őstag

Okos kis játékszer, de a gyenge kefés motor igényli a szélcsendet, az felétek lehet hiánycikk. Amúgy jó kis játékszer, sokkal barátságosabb áron, mint a Spark/Mavic Air.

És jaja, az az a gép. A DJI felvásárolta a céget.

[ Szerkesztve ]

(#2526) npera


npera
újonc

(#2527) qnadam válasza BobaHWSW (#2523) üzenetére


qnadam
veterán

nézz tesztképeket, hogy nektek elég-e :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2528) Samott válasza -NoVa- (#2525) üzenetére


Samott
addikt

Megerositem: kollega is panaszkodik a tellora hogy eleg egy kis szel es mar sodrodik ossze vissza. Most nehezebbet keres. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2529) npera


npera
újonc

Ruszkik.

A második klippben szereplő fittipaldi vajon 8 napon vagy örökkévalóságon túl gyógyult? Valahogy nem adta ki az előzés.....

(#2530) npera válasza Samott (#2528) üzenetére


npera
újonc

(#2531) npera


npera
újonc

Komplikált problémakör egyszerű megoldási javaslattal...

Gyakran látni olyan régen egy helyben állóautókat a főváros külsőbb kerületeiben, amiket már körbe nőtt a fű, és talán már madarak is fészkelnek rajta. Noha elfoglalják a parkolóhelyet mások elől, az elszállításuk korántsem egyszerű.

És egy olvasói javaslat:

Balázs Burgermeister
Rendszámot lerugni, kukába baszni, majd bejelenteni a kozternek és viszik a picsába, ennyi.

(#2532) Phülöp válasza npera (#2531) üzenetére


Phülöp
addikt

Ennyire azért nem egyszerű.

Miért ne parkolhatna ott bármeddig, ha szabályt nem sért vele? Ha használja, ha nem, egy autónyi helyet foglal a városban mindenképp. Az meg a tulaj dolga, hogy mire tartja.

Itt mondjuk egyszerűbb kideríteni, hogy elhagyott vagy csak parkoltatott autóról van szó: a szélvédőn kint van a műszaki érvényessége. Ha lejárt, bármikor lehet hívni a rendőröket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2533) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Oh, koszonom a dron infot. Hat hmm...akkor agyalunk. Nem surgos. Kikell menni iste hata moge amugyis legalisan hasznalni.

(#2534) npera válasza BobaHWSW (#2533) üzenetére


npera
újonc

Én most fogadatlan prókátorként okoskodom csak. Ha nem akarsz építeni és tücskölni vele, akkor alighanem egy közepes (middle of the road) DJI a legjobb. Hordozható, egyszerű, nagyszerű.

Ha van benned pici bütykölési hajlam és egy egyszerűbb és leginkább kézi irányítású, de még hordozható cucc kell, akkor RcExplorer receptje alapján tudsz építeni összehajtható trikoptert. Ezen nem lesz gimbal, de GoPro kamerával elég jó felvételeket tudsz csinálni és nagyjából hordozható. De itt akkor te kell repüljél, nincsenek cinematikus makrók amiket bemyomsz és egyből Zsigmond Vilmosi magasságokba (érted, magasság és drón, érted??? nagyon jó!!!!!) emelkedsz.

Ha korlátlan szopást, vért, verejtéket és könnyeket akarsz, akkor építsd egy nagyobb hexát valami Tarot vázra, aztán komolyabb gimbal és függeszd alá a Nikont és ereszd el a hajamat.

(#2535) Phülöp


Phülöp
addikt

jejj, vettem 3 szelet (1.6kg) lóhúst az esti grillezéshez

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2536) eattila


eattila
csendes tag

Corolla fedelzetije mult heten hetvegen meg 7.5 es atlagfogyasztast ir. Ma indulaskor 7.2. Erkezeskor 7.1. es ugyanugy hasznalom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2537) qnadam válasza BobaHWSW (#2533) üzenetére


qnadam
veterán

mavic.
vagy spark, de az kevesebbet tud valamivel (nincs raw fotó se), és kisebb, de igazából nem számít annyira.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2538) qnadam válasza Phülöp (#2532) üzenetére


qnadam
veterán

itthon is le tudja kérdezni a rendőr rendszám alapján. meg is teszi ha eu-s rendszáma van, akkor ott a szélvédőn a regisztrációs matrica, azt meg már csak nem rúgja le.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2539) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Koszi a tippeket!

Mavic draga, spark lehet jo lenne. Kedvem lenne butykolni es csinalni valamit de idom az nincs.

Szerk. Ja es tudas sincs.:D

[ Szerkesztve ]

(#2540) qnadam válasza BobaHWSW (#2539) üzenetére


qnadam
veterán

mavic air esetleg? annak van szenzora előre-hátra is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2541) Phülöp válasza qnadam (#2538) üzenetére


Phülöp
addikt

ha ott van a rendőr, akkor igen

de itt bárki látja, és szólhat a rendőröknek okkal

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2542) npera


npera
újonc

Boba, ezek a kanadaiak vicces emberek....

Ritkán imitálja az élet annyira tökéletesen a Benny Hill Show-t, mint amennyire annak a két szerencsétlen tolvajnak sikerült, akiket egy kanadai bolt biztonsági kamerája filmezett le. Az idiotizmus Bonny és Clyde-ja, egy fiatal férfi és nő egy lopott bankkártyával próbált üdítőt vásárolni egy boltban, viszont lebuktak, a boltos pedig rájuk hívta a rendőrséget.

(#2543) Phülöp válasza npera (#2542) üzenetére


Phülöp
addikt

ez valami gyünyörű :)

Tegnap valami miatt munkaszüneti nap volt itt, minden ismerős, bejáratott bolt zárva volt, így olyan helyre mentem, ahol nem szoktam egyébként vásárolni. Kártyával fizettem (13EUR), rendben is volt, de vagy 2 órával később jött az üzenet a banktól, hogy elutasították a tranzakciót, felszabadították a lekötött összeget.

Gondolkodtam azon, hogy ma visszamegyek, és felvásárolok mindent. Mármint mindent IS.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2544) Phülöp


Phülöp
addikt

#mit hallgatsz most

Room of the Mad Robots - Merely

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2545) -NoVa- válasza BobaHWSW (#2539) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tulajdonképpen a Parrot Bebop 2 árát is nézd meg, ha sokkal olcsóbb a Sparknál, az se rossz kezdőgép. Majd az épített meg kész megoldásokról összerittyentek egy bővebbet, de most fél kézzel a tengerfenék iszapjába ások mélyedést, mert apály van. S7 + tengervízállóság hasznos, az ujjlenyomatolvasót zavarja csak.

(#2546) Frawly válasza JonesC (#2510) üzenetére


Frawly
veterán

Én már igen. Igaz csak olyan márkából, ami volt előtte, így előre tudtam, hogy hányas fog kelleni (mint írtam, amúgy is általában 42-es kell). Szóval eddig még nem fáztam rá. Most a bakanccsal sem az volt a baj, hogy a méret ne lett volna jó, mert az tökéletes lett, pont ekkora kellett volna belőle, csak hát a bakancs volt egy nagy rakás szar. Elvileg még vissza is lehetett volna küldeni, ha lett volna eszem, fel sem húzom, hanem küldöm vissza, de mivel volt egy fél napot a lábamon, meg koszos lett, így nem hiszem, hogy visszavették volna. Ráfáztam. Még nem is az bosszant, hogy elmegy a pénz, hanem tényleg ilyen abszolút hülyeségekre.

Sajnos muszáj rendelnem, mert a cipőboltok messze vannak itt a városban, egy külön nap, mire elbuszikázok az összesbe, hétvégén is csak akkor tudnék menni, mire bezártak. Hét közben meg szabadságot kell hozzá kivenni, és akkor sem találok megfelelőt. Nem csak bakancsnál, ruhavásárláskor is gondot okoz.

(#2547) npera


npera
újonc

Elkezdtem forrasztani a 3"-os quadot. Nem viccelek, de először menális állapotba kellett kerülni hozzá. Az 5"-os annyira fosatós volt, hogy kicsit bíztatni kellett magamat, hogy belekezdjek. Nova most tutira mosolyog, de így van.

Egyik nap ki akarok jutni a nagy játszótérre a kis quaddal (Eachine E010S), amikor már nincsenek gyerekek. Szerintem holnap este megpróbálom kábé 21:30 után. Akkor még jó világos van, de már nincs tele gyerekkel az egész játszótér. Akkor kicsit lehet ide-oda röpködni a hinták és mászókák között, ami nagyon látványos lesz. Majd kivágom azokat a részeket, amikor belerepülök a láncba vagy a kapaszkodóba és lebucskázok. Szóval kreatív editing...

Csináltam egy fantasztikusan szép adapter kábelt. XT60-ról vált JST-re. Így akkor tudom tölteni a kis furvinyek 450 mAh-s 3-cellás akksikat.

(#2548) Frawly válasza Phülöp (#2535) üzenetére


Frawly
veterán

Jól hangzik. Grillezett lovat még nem ettem. Csak lókolbászt, de azt nagyon szeretem.

(#2549) Phülöp válasza Phülöp (#2535) üzenetére


Phülöp
addikt

Első próba a lóhússal

a pác másfél kiló húshoz:

- 1 evőkanál málnaméz (ez volt itthon)

- 2 evőkanál mustár

- szeletenként egy nagy gerezd fokhagyma préselve

- 3 deci sör

- só (dupla, mint amennyit gondolnál)

- bors (kb. másfélszeres adag a marhahúshoz képest)

ebben a pácban állt 2 órát, félidőben átforgatva

Lassú tűzön (140-150 fok) tepsiben a páclében sült másfél órát, maradék sörrel locsolgattam (összesen 7-8 deci Guiness-t vett fel).

Nem maradtunk éhesek, de nem is lett kedvenc kaja belőle.

Szerencsére előtte sütöttünk másfél kiló szícílali kolbászt (köretnek répa, hagyma és gomba szintén grillezve), így nem kellett vágtára fogni a ménest.

Kaja előtt egy üveg észt áfonyalikőr, közben és utána fröccs/Guiness fogyott tisztességgel.

A helyi hülyék megfejelték a hangulatot egy másfél órás túzijátékkal, csak miattunk persze.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2550) qnadam válasza npera (#2547) üzenetére


qnadam
veterán

hajrá :D

Its a modified Gopro hero black on a diy mini racer drone. 90mm frame with 2" props.

az outtake videó képén látszik, hogy mennyire pici gép, ami egy kicsontozott goprot visz.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.