Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) npera


npera
újonc

Nürburgring kompilésün. Egyik-másik Fittipaldi durván tolja. A kedvencem a Skoda Octávia megpimpelve Passat/Superb hátsóval. Majdnem felborul és eldurrantja az abroncsot is. Fjúriusz :R

(#2152) npera válasza Phülöp (#2150) üzenetére


npera
újonc

Polestar 1 akkor már...

(#2153) ncc1701 válasza Phülöp (#2150) üzenetére


ncc1701
veterán

Olyan szempontból nem, h 7-ért nem fog venni, az 100%.

(#2154) Gabibácsi válasza npera (#2152) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez ilyen csináld magad kit car?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2155) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

4.5 éves gyereknek, aki olyan 110 cm, 16-os bringát már vehetek?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2156) npera válasza Gabibácsi (#2154) üzenetére


npera
újonc

Csak össze kell ragasztani. Indásztriál epoxy, Blues Brothers......

(#2157) hobizoli válasza Gabibácsi (#2155) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem ha a nyeregben ulve leer a laba a földre, akkor igen.

unokaocsem lanya áprilisban volt 21honapos, 16kg, 97cm es 23-s a laba
esku, mint egy 3 eves gyerek kb :Y

több drón kell ;P

(#2158) ncc1701 válasza Gabibácsi (#2155) üzenetére


ncc1701
veterán

Próbáld rá a gyereket, ennél szakszerűbb választ nem kaphatsz. :)

(#2159) qnadam válasza Grillo (#2142) üzenetére


qnadam
veterán

játszani biztos jó, viszont ezzel nem fogsz tudni lefelé nézni. mondjuk komoly képminőséget se nagyon remélnék tőle :)
ha valami értelmezhető képet akarsz, akkor használt phantom 3 standard. esetleg phantom 2 vision+. nagyon esetleg valami régi phantom, ha van akciókamerád, amit rá tudsz akasztani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2160) -NoVa- válasza Grillo (#2142) üzenetére


-NoVa-
őstag

BG-ről 26k huf + posta áron jó csomag, itthon 60k-ért irreális.

A kefés 8V-os motorok élettartama erősen terhelve nem túl vidám, de áttétellel hajtva lehet 8-10 üzemóra is, avagy ~50 akkumlátornyi repülés némi szerencsével. A wifis kamera meg a Hubsan táv hatótávja nem a legjobb, de az őszintén megadott 50 méteren tényleg stabil. A többi olcsó cucc se jobb, ha 150 métert hazudnak, sem. Idén szerintem ha 30 méterre mentem max, pedig 5-800 méternél még stabil a videojelem is.

Az alap Hubsanok leállnak hatósugáron kívül, és leesnek, a GPS-es hazajön, ha van vétel. Ha van.

A kamerája funkcionális, előre-le néz, de a mobilos wifis az eléggé nagy laggel jön át.

Ilyen olcsón jó csomag, erős korlátokkal.

(#2161) Grillo válasza -NoVa- (#2160) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, mindenképp a 30 alatti ár miatt néztem rá.

Igazából csak arra kéne, hogy próbálhassam ezt a vonalat, profi felhasználásra nem törekszem. Mittom elvigyem nyaralásra, aztán lőjünk egy családi légifotót, ilyenek.

Mondjuk, ha megnyitná a 100 m távot, az nem lenne rossz. Több videót néztem, többen emlegettek wifi range extendert, azmiaz?

Többieknek is köszi a véleményt!

[ Szerkesztve ]

(#2162) -NoVa- válasza qnadam (#2159) üzenetére


-NoVa-
őstag

Építeni lehet olcsón bármit most, csak gyakorlat nem árt. 50K-s keretből ilyesmi távval, akkukkal, töltővel, GPS modullal kijön monitor és kamera nélkül. Aztán lehet rá GoPro konzolt reszelgetni.

(#2163) Grillo válasza -NoVa- (#2162) üzenetére


Grillo
senior tag

Ebben az is fontos, hogy visszajön magától, van noob mód az irányításban, ilyenek. Veszek hozzá 2 pótakkut, aztán itt a város szélén a mezőn el lehet lenni.

(#2164) -NoVa- válasza Grillo (#2161) üzenetére


-NoVa-
őstag

Olyat szoktak, hogy egy XiaoMi mobil hotspottal csatlakoznak rá a drón videojelére, a telefonnal a hotspotra. Azzal pl Parrot gépeknél megspórolják a 120k huf-os skycontroller árát, androidos telefonnal BT gamepaddel a hotspottal kilométer fölötti hatótávja lesz. A hubsan gépben áramkörre integrált antenna van, ne is remélj ekkora hatótávot. 50 méterre már eleve alig látod a gépet, kezdő cuccal nem illik messze menni. A rengeteg hirdetett DJI Spark és Mavic távirányító meg pótakku alapján azzal sem szerencsés messze meg víz fölé menni.

(#2165) npera válasza Grillo (#2163) üzenetére


npera
újonc

Hát...

Én állatira kezdő vagyok a témában. Építettem egy 5"-os drónt mindenféle tutorial alapján, aztán jól berosáltam, hogy ez túl erős és nehéz és szét fogom törni a második repülés alkalmával. Most építek egy 3"-ost, ami könnyű és magas fűben lezuhanva elvileg nem törik ripityomra. Olvastam elég sok tutorialt, és elég sok Novát (kopirájt), tehát van valami józan paraszti elképzelésem a dologról.

Qnadam tud drónról fotózni és videózni. Nova épített és repül racing drónt. Én meg itt szakértek. Nem fotelből, hanem sima fa székről.

Rögtön az elején egy fontos különbség:

- én és Nova gyakorlatilag racing quadcopterről beszélünk. Agiltás, kicsi tömeg, borzalmas erő.
- te igazából egy girostabilizált gimbalos videózásra és fotózásra alkalmas drónt képzeltél el a marketingtől picit megvezetve olcsón beszerezni.

A kettő fenti halmaz nem rendelkezik metszésponttal. A használható állóképes szless videós drón ott kezdődik, ahol qnadam mondta. DJI Phantom régebbi generációi olcsón és megkímélten (?).

A játékok nem kapnak gimbalt, tehát a kamera oda néz, ahova a drón teste. Nem tudsz lefelé nézni. Ha mozogsz, akkor mozog a gép. Hacsak nincs teljes szélcsend, akkor folyamatosan korrigálsz, tehát mozog az egész látómeződ.

Ha egy felnőtt apukának való játékot képzelsz el, de semmi extra fenszi fícsört nem asszociálsz, akkor kábé realisztikus képet kaphatsz. 640x480-ról FullHD-re extrapolált kamera. Rángatódzó kép. Néha működő return to home. Hamar kiégő motorok. Sporadikus zavarok a videón. Néha megbokrosodó és lezuhanó drón.

Remélem nem voltam túl illúzióromboló.

(#2166) qnadam válasza -NoVa- (#2164) üzenetére


qnadam
veterán

A rengeteg hirdetett DJI Spark és Mavic távirányító meg pótakku alapján azzal sem szerencsés messze meg víz fölé menni.

meg főleg ész nélkül :) a sparkról nem sokat tudok, a mavic meg van olyan stabil és megbízható, mint egy phantom. az adatátvitele még jobb is.
nem mondom meg, ki repült be véletlenül a sok kilovoltos távvezetékek közé, és kezdett felfelé menekülni úgy, hogy csak az élőképen vette észre, hogy feljebb is volt még pár kanóc

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2167) Grillo válasza npera (#2165) üzenetére


Grillo
senior tag

Á dehogy. :DDD
Annyira azért látom józanul, hogy ez sehol nincs akár csak egy 100 ezres géphez sem. De arra akár lehet jó, hogy elökörködjek a gyerekkel, meg ha megyek olyan helyre, akkor elviszem, max nem repülök, ha szél van, meg nem mutatom meg az eredményt senkinek, ha egy kockája sem lett olyan a videónak, amilyet reméltem.

A fentebb javasolt 50k összerakott gép+kamera is már messze túl van azon az összeghatáron, amit erre szánnék, ez a 30k valahol a határ.
Bár megvagyok nélküle is, veszek helyette LEGO-t. :D

(#2168) npera válasza Grillo (#2167) üzenetére


npera
újonc

Szerintem vegyél LEGO-t, akkor a hozzáadott érték több lesz. Ezek az egyszerű gépek jóval többet ígérnek, mint amit tudnak adni.

(#2169) -NoVa- válasza npera (#2165) üzenetére


-NoVa-
őstag

Avagy szélcsend, 808#16 kamera, lefelé néző lencsével kefés játékszerrel kb 10 méteres magasságból:

https://youtu.be/bMND_pUiOWY

(#2170) Gabibácsi válasza ncc1701 (#2158) üzenetére


Gabibácsi
tag

A gyerek messze van most, meg körülményes is... de jó lesz oszt kész :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2171) qnadam válasza Grillo (#2167) üzenetére


qnadam
veterán

tello? nézegettem zsebrevágósnak, pár évvel ezelőtti átlagtelefon képminőségét tudja hozni. videóban annyi a necces, hogy nem helyben rögzít, hanem a telefon az átlőtt képet. állítólag elég strapabíró jószág.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2172) hobizoli válasza Gabibácsi (#2170) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem amugy kb jo lesz, nekem kb 6 eves koromban volt a 20"-s Csepel Tacsko biciklim :DDD

több drón kell ;P

(#2173) Grillo válasza qnadam (#2171) üzenetére


Grillo
senior tag

Mármint telefon a kamera helyett? Nem nehezek ezek ekkora drónra?

(#2174) qnadam válasza Grillo (#2173) üzenetére


qnadam
veterán

rosszul fogalmaztam: a tello lövi a képet rádión, és a telefon rögzíti a kezedben. de úgy sejtem, hogy a többi hasonló cuccnál is így megy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2175) -NoVa- válasza qnadam (#2174) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak a Tello az jobb mindenféle protokollban. Azt valóban lehet ajánlani. Telefonhoz meg tartókonzolos BT gamepad mehet irányítani ha kell.

(#2176) Grillo válasza qnadam (#2174) üzenetére


Grillo
senior tag

Jahogy DJI Tello. :DDD

Ehe, ez sem tűnik rossznak.

(#2177) qnadam válasza -NoVa- (#2175) üzenetére


qnadam
veterán

ami videókat láttam, azok meg-megakadnak néha, a fotó viszont ekkora géptől ennyi pénzért egészen korrekt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2178) Frawly válasza didyman (#2089) üzenetére


Frawly
veterán

Ömm, szerintem ciciman nem akarja kipróbálni ezt a bordáján zongorázunk című opportunista diétát. Persze értem én, hogy az agár olyan fajta, ami szándékosan erre a vékonyságra lett kitenyésztve, de akkor is rossz őket nézni.

(#2179) LightBringeɍ


LightBringeɍ
újonc

Itt van ADAC teszt hosszú távon... Lehet mazsolázni.
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/e-mobilitaet/dauertest-elektroauto-leaf-i3-ampera-2018/

A lényeg, hogy a hatótáv:
- i3-nál 4 év alatt 103-ról 99-re
- régi Leafnél 6 év alatt 105-röl 94-re
- Opel Amperánál 6 év alatt nem változott (eleve csak kb. 50 km)

[ Szerkesztve ]

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#2180) chris-77 válasza -NoVa- (#2169) üzenetére


chris-77
újonc

Bírom, hogy a gyerek annyira megszokta már, hogy kb. le se ....ja, hogy ott röpködsz felette. :D

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#2181) chris-77 válasza qnadam (#2177) üzenetére


chris-77
újonc

Nem értem, hogy miért nem tudták megoldani amúgy, hogy 'helyben' is tárolja SD-n a felvételt.. :F

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#2182) -NoVa- válasza chris-77 (#2181) üzenetére


-NoVa-
őstag

Korrekt kiskapu, elvégre a gép maga nem képes képrögzítésre. Ha képes lenne, akkor máris kevesebb országban forgalmazhatnák, mert a törvénykezés kizárja.

(#2183) -NoVa- válasza chris-77 (#2180) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha szólok, hogy lehet kergetni, vagy belenyúlhatnak az irányításba felügyelettel, akkor jönnek lelkesen, ha szólok, hogy csak tesztelgetek, akkor hagynak játszani:)

(#2184) chris-77 válasza -NoVa- (#2183) üzenetére


chris-77
újonc

Azt én értem, de kb már rá sem hederít..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#2185) chris-77 válasza -NoVa- (#2182) üzenetére


chris-77
újonc

Hmmm.. erről még nem is hallottam.
Akkor viszont ügyes, csak kár, hogy pont emiatt szar felvételek is lehetnek belőle.. :(

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#2186) -NoVa- válasza chris-77 (#2184) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az épp egy átlag telefonnál kisebb, könnyű kis játékszer volt, aminek a hangját 3-4 méterről már nem hallani. A gyalogosnak sem tűnt fel, hogy lebeg valami a közelében.

Múltkor egy Mavic berepült a kert fölé, és megállt 20-30 méter magasan. Azt jól lehetett látni és hallani, és megvolt a kísértés, hogy racerrel egy rendes vadászgépes légvédelmi felszállást és kivezetést kapjon. Gondolom a templomról akart légifotót, és ebből a szögből adta ki jól, de magánterület fölött azért nem szép. Ha a kertben röpködök, akkor sem megyek a kerítés fölé, nem kell a szomszédot stresszelni mindenféle privát szférába nézegetéssel.

(#2187) chris-77 válasza -NoVa- (#2186) üzenetére


chris-77
újonc

Akkor ez így már érthető...

Az ilyen meg bekaphassa.. :((

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#2188) qnadam válasza Frawly (#2178) üzenetére


qnadam
veterán

nehéz erre mit mondani azon kívül, hogy ne nézegesd.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2190) Vodike válasza -NoVa- (#2186) üzenetére


Vodike
tag

Mi viszonylag jó kapcsolatban vagyunk a DJI-sekkel és mesélték, hogy gyakori az átlőtt drón amiket bevisznek hozzájuk szereltetni..

Hozzáteszem, múltkor hozzánk is beszállt egy drón, nagyon gondolkoztam, hogy ledobom valamivel, aztán bukta a tulaj magánterület sértés miatt. Lehet, hogy jópofa, de na...

exTiga

(#2191) Gabibácsi válasza -NoVa- (#2189) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én meg azt hittem hogy egy igazi phantom lesz benne, f4-e

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2192) ncc1701 válasza Gabibácsi (#2191) üzenetére


ncc1701
veterán

De lehet még ragozni. :)

(#2193) Phülöp


Phülöp
addikt

Beütött a jóidő

itt fent a dombon csak csendben esik, szél is alig

dörgött vagy kettőt

a felhő mondjuk elég komolyan néz ki

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2194) Gabibácsi válasza Phülöp (#2193) üzenetére


Gabibácsi
tag

mert szar a csatornarenCer, meg kéne kérdezni a német mérnököket

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2195) npera válasza Phülöp (#2193) üzenetére


npera
újonc

Gondolom az átlag máltai sikítófrászt kap, ha egy zsepkendőnyi növényzettel ellátott talaj is a szeme elé kerül. Mindent le kell betonozni. Mindent IS. Aztán lehetőleg hagyni minden lefolyót bedugulni és/vagy bebetonozni azt is.

(#2196) npera válasza Vodike (#2190) üzenetére


npera
újonc

Kolléganőm kiakadt múltkor. A játszótéren játszottak egy nagyon vidéki kis faluban. Megállt a fejük felett olyan 20-30 méter magasan egy nagyobb drón. A nő nem ért hozzá, neki csak annyi jött le, hogy hangos és nagy. És mivel fogalma sem volt, hogy le fog-e zuhanni vagy milyen beállítottságú ember kukkolja őket távolról, ezért összepakoltak és hazamentek.

(#2197) didyman válasza npera (#2195) üzenetére


didyman
őstag

Zsepkendő? :think:

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2198) npera válasza didyman (#2197) üzenetére


npera
újonc

Lyály....

b kellene legyen :B

(#2199) npera


npera
újonc

(#2200) Phülöp válasza didyman (#2197) üzenetére


Phülöp
addikt

svédországiaiul írta

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.