Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Gabibácsi válasza Grillo (#2449) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hát, igen. Két gyerek és két felnőtt, tehát 3 szoba...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2452) Grillo válasza Gabibácsi (#2451) üzenetére


Grillo
senior tag

Jahogy. Akkora nincs sztem. Azért rákérdezek.

(#2453) Gabibácsi válasza Grillo (#2452) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2454) Samott


Samott
addikt

Igazsaga vagyon: The Most Common EV Charging Misconception

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2455) ncc1701


ncc1701
veterán

Asszony a gyerekkel volt 1 hetet marokkóban, valahol 250-300e körül lett a vége mindennel. Kicsit kalandos volt a dolog, az tény. :)

(#2456) Gabibácsi válasza ncc1701 (#2455) üzenetére


Gabibácsi
tag

Voltam Tunéziában anno, soha többet arabok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2457) ncc1701 válasza Gabibácsi (#2456) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem mentem, mert nem jött volna be, asszony utólag elismerte, h utáltam volna a helyet. Elötte voltunk 1 hetet osztrákoknál az alpokban, szerencsére szállás ingyér volt. Az viszont mocsok jó hely, sok erdő, hegyek, patakok, rendes bicaj út, normális emberek, bármikor odaköltöznék.

(#2458) #09908736


#09908736
törölt tag

Annyira vagyok, hogy írni sincs ked

(#2459) Gabibácsi válasza #09908736 (#2458) üzenetére


Gabibácsi
tag

Minden versben van sok rím
Ebben is van nem is egy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2460) Bujdy81 válasza #09908736 (#2458) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Fáradt vagy?
Nekem még 19 munkanap és utána 5 (öt) hét szabi, keretbe foglalva.

Verseny a szabi előtti hétvégén és verseny a szabi végi hétvégén. Szabadság alatt elvileg nem lesz verseny, maximum valami hirtelen ötlettől vezérelt. :)

Már várom picit...

(#2461) #09908736 válasza Bujdy81 (#2460) üzenetére


#09908736
törölt tag

Igazából mittomén. Kicsit belefáradtam már úgy at all az egészbe.
Augusztus 11-én kezdődik a szabi, de csak 1 hét, ráadásul go to Hungary, szóval pihenés nem nagyon lesz. Majd októberben lesz 2 hét.

(#2462) hobizoli válasza Samott (#2433) üzenetére


hobizoli
nagyúr

dragak az alkalmazottak :DDD

ez amúgy egy hetre lenne kb 8kilo
annyibol elmesz repulovel torok rivierara es a segged is kinyaljak kb

de akar meg vmi egzotikusabb helyre is

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#2463) Samott válasza hobizoli (#2462) üzenetére


Samott
addikt

Nyilvan ha nem a jovohetre, meg harom napra kerestek volna akkor aranyosabban olcsobb lenne a balaton is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2464) eattila válasza #09908736 (#2461) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem 9-én lesz 1 hét szabadság. De már nagyon nem érzem a csít magamban. Sőt, fáradt vagyok, mint a dög. Éjjeli meló minden este, hétvégén feszt van valami, nincs pihnés hetek óta kvázi. Kevés alvás.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2465) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2466) npera


npera
újonc

A portán hallottam valamit.

A vágóhídon néha erősen kell koncentrálni, hogy ne vonyítsak fel a röhögéstől. Mentünk ugye waterfallból agile módszertanba. Most fut a 2. éles sprint vége, jövő héten indul a 3.

Elég sok csoport megcsúszott erősen és tolja maga előtt a feladatokat. Ez a 12-hetes product increment lejártakor lesz majd különösen erősen kérdéses. Mivel utána kell majd egy újabb 12-hetes 6-sprintes időszakot tervezni.

Közben tegnap jött az ukáz, hogy kell majd egy önként jelentkező, aki tud segíteni egy igen komplex szerződéskeret agilizálásában. A kérdéses dokumentum egy teljes sourcing folyamatot dokumentál és végső formájában a teljes üzleti szerződést tartalmazza. Az összes specifikációval, követelményekkel, 2D, 3D adatokkal, mindenfajta vonatkozó törvényi előírással, az összes lehetséges standarddal ami értelmezhető. Ezen kívül a teljes felelősségmegosztást is ez rögzíti, az esetleges eltéréseket, ezek letárgyalását és dokumentálását. Jogilag kötelező érvényű szerződésekről van szó akár milliárdos nagyságrendben is és most nem HUF a valuta.

Az eljárás egyik sarkalatos alapja, hogy iterációs módon készül el a végső szerződés. Először van egy kezdetlegesen kitöltött formája, amikor az ajánlatok bekérése a cél. Már ekkor is durva a doksi, de utána a lehetséges beszállítók mindegyikével párhuzamosan elindul egy-egy iteráció. Akár HW, akár SW. Vannak mindenféle iterált joint review eventek, ezeknek is egyre komolyabb a részletességi szintje. Bár nem fix cadence mentén fut a dolog, de az alapja a visszacsatolás és az iteráció.

A végső dokumentum egy mindenre kiterjedő szerződés, ami aztán a sok éves együttműködés alapja.

Ez a dokumentumot kell átalakítani tehát agile formára. Ami vélhetően azt jelenti, hogy a beszerzés minden kis inkrementum esetén újra kell tárgyalja az árakat és hogy ez lehetséges legyen az összes résztvevő (fejlesztés, gyártás, minőségellenőrzés, etc.) szintén újra és újra át kell rágja magát mindenen. Igen kíváncsi vagyok, hogy ezt 2-hetes ritmus esetén miként akarják levezényelni.

És mennyi idő után érti meg valaki, hogy már eleve "agilis" az egész, csak a dolgok természeténél fogva nem lehetséges 2-hetes inkrementumokban gondolkodni.

Szerintem ezzel pár hónapig el leszünk majd. Ma beraktam a backlogba egy feature pontot, aztán egyből hozzárendeltem 3 csoportot is. Most a scrum masterek és product ownerek vakarják a fejüket.

(#2467) npera


npera
újonc

(#2468) Phülöp válasza npera (#2467) üzenetére


Phülöp
addikt

"A piros szín nagyobb sebességet tesz lehetővé, mint az köztudott...."

lassan már csak egy piros szelepsapka hiányzik

amúgy meg a télapó se véletlenül jár pirosban - csak egy napja van az összes gyerekre

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2469) Phülöp


Phülöp
addikt

#animgif

watergate

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2470) BobaHWSW válasza Phülöp (#2469) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Kerem javiccsa meg!!

(#2471) npera válasza Phülöp (#2469) üzenetére


npera
újonc

Úristen, amikor ezek elmennek szavazni... :Y

(#2472) hobizoli válasza Samott (#2463) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jaaaa

az lehet ugy

több drón kell ;P

(#2473) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nemar, en vagyok az egyetlen aki nem latja a gift?

(#2474) hobizoli válasza BobaHWSW (#2473) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet, mert en latom

arrol szol, hogy a muki a drotkeritesen kívülre vodrozi az udvararol az arvizet, amiben amúgy terdig all

több drón kell ;P

(#2475) Phülöp válasza BobaHWSW (#2473) üzenetére


Phülöp
addikt

felraktam neked egy ausztrál szerverre, hátha odáig ellátsz

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2476) BobaHWSW válasza Phülöp (#2475) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:D

Megy. Ez mit szivott.

(#2477) BobaHWSW válasza hobizoli (#2474) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Neha ugy erzem a szakmam projectleadaskor errol szol...

Kesesben vagyunk, minden borzaszto, megcsinalunk valamit, kikuldjuk a kliensnek majd 10 masik dologgal visszapattintja majd indul elolrol a dolog...

Igu, hinnye de hianyzik a BB passportbillentyuje... Mar megvan a pixel tobb mint egy eve de fele olyan gyorsan nemtudok irni vele es ossze nem hasonlithato mennyiseggel tobb elirasom van.

Arrol nem beszelve, hogy gorcsot kap a kezem olyan pici ezen a virtualis billentyuzet.

(#2478) npera válasza BobaHWSW (#2476) üzenetére


npera
újonc

"I don't know what he did. But he did a lot of it..." (remélem jól idéztem)

(#2479) Phülöp válasza BobaHWSW (#2477) üzenetére


Phülöp
addikt

"Igu, hinnye de hianyzik a BB passportbillentyuje... Mar megvan a pixel tobb mint egy eve de fele olyan gyorsan nemtudok irni vele es ossze nem hasonlithato mennyiseggel tobb elirasom van.

Arrol nem beszelve, hogy gorcsot kap a kezem olyan pici ezen a virtualis billentyuzet."

ugyanígy vagyok az OnePlus 3T-vel

nekiállok melózni, és az első prémiumomból meglepem magam egy K2-vel

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2480) BobaHWSW válasza Phülöp (#2479) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Oh ez fincsinek tunik!

Majd ha pixel levaltasra kerul utana meglatjuk lehet e ujra BB telom. Igencsak hianyzik.

(#2481) BobaHWSW válasza npera (#2478) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En se irhattam volna le szebben!

(#2482) qnadam


qnadam
veterán

ha már bleki, fetreng a lakásban valahol egy q0 classic mindenféle csetreszével, ha érdekel valakit, előbányászom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2483) qnadam válasza BobaHWSW (#2477) üzenetére


qnadam
veterán

úgy néz ki, nem fogunk ugyanazon a projekten dolgozni :) a weta ügy onnan jött, hogy volt egy megbeszélésem velük, mert kellett plusz egy valaki egy hétre, aki körbefotózza az embereket meg tárgyakat, ruhákat, mindeneket vfx-hez.
annyiból jó, hogy nem jött össze, hogy igazából ez egy droidmeló (a vfx koordinátor? vagy nem tudom ki, akivel beszéltem az egészről nagyjából azzal foglalta össze, hogy akár egy PA is meg tudná tanulni :D ) napi 12 órában, és rettentőn nem lett volna időm semmire mellette. viszont jó lett volna, mert mondtam rá egy nekem barátságos számot, amire a szemük se rezzent :) (innen tudom, hogy nagyobbat is mondhattam volna...)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2484) BobaHWSW válasza qnadam (#2483) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nemtudom, hogy az onset crew pontosan milyen oraberen van de 12orara szerintem 1200-1800 dollar alatt elkerni az bargain.

Szerk. Ujraolvasva. Ha PA onset fizut nezek akkor inkabb 600-900. Attol fugg ki kit csinal.

Ha meg a vfxsup (neha osszemocskoljak a kezuk ha nagyon kellvalami es fontos) akkor meg ennek a tobbszorose.

[ Szerkesztve ]

(#2485) eattila


eattila
csendes tag

Ha tulelem a holnapot akkor nagyon fogok orulni!

Eleve hetfon szoltak, hogy azt a projektet amit el se kezdtem kb, penteken demozzak valami orszagos fomufti konferencian. Volt ra kb 15 oram. Foni azt mondta, hogy valami legyen, csak parasztvakitasnak, nem baj ha nem mukodik minden resze. Amellett hogy raktam ossze a rendszer, lapatoltam az adatbazisba a kesobb kezelendo, ideiglenesen feltoltott de szukseges tablakat. Mindezt ugy, hogy alig tudok valamit a temarol es a legtobb dolgot erosen gugliznom kellett.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2486) Sipi- válasza qnadam (#2483) üzenetére


Sipi-
tag

Korábbi melóhelyemen nem akartunk egy szívatós melót elvállalni, ezért egy jó magas összeget írtunk az ajánlatba.

Megrendelték. De annyiért már megérte megcsinálni :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#2487) Phülöp válasza Sipi- (#2486) üzenetére


Phülöp
addikt

Gondolom, a cég beszedte a nagy lóvét, ti meg - alkalmazottként - mélytorkoztatok a rendes havi fizetésért. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2488) eattila válasza Phülöp (#2487) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez általában így van. Bár ha a cégnek van bevétele, tud fizetést adni mélytorkozás után.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2489) Sipi- válasza Phülöp (#2487) üzenetére


Sipi-
tag

Pontosan. De végül megérte, mert sok másik zsíros üzletet hozott :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#2490) Gabibácsi válasza Sipi- (#2489) üzenetére


Gabibácsi
tag

a cégnek megérte :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2491) qnadam válasza BobaHWSW (#2484) üzenetére


qnadam
veterán

a hu crew nagyobbik része nem hiszem, hogy dollárezrekben számol napidíjat :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2492) Samott válasza eattila (#2485) üzenetére


Samott
addikt

Ok, mar minden vilagos, te keszited elo a vasarnap bevezetendo online szamlazas rendszeret. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2493) Phülöp


Phülöp
addikt

@NoVa

durian

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2494) eattila válasza Samott (#2492) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem szerencsere:) Csak vadaszattal kapcsolatos ugyviteli rendszert csinalok:)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2495) #09908736


#09908736
törölt tag

Tegnap kipróbáltam Switchen a Fortnite-ot. 5 perc után kinyírt egy csapda... :)

(#2496) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

na lefoglaltam a fonyódi campingben egy mobilházat klímával, 2 éjszakára jó lesz az

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2497) Gabibácsi válasza #09908736 (#2495) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én tegnap ezt a pubg-t vagy mit játszottam, 2. lettem a végére, és most már emberekkel csapattam, mikrofon, indiából volt mindenki :D
de izgi lett a végére

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2498) qnadam


qnadam
veterán

:wub:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2499) Gabibácsi válasza qnadam (#2498) üzenetére


Gabibácsi
tag

nehéz lassú ritka randa automata :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2500) qnadam válasza Gabibácsi (#2499) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom hány kiló, de városi körülmények közé talán elég az a 140 lú. az automata kifejezetten előny.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.