Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104702) eattila válasza Sipi- (#104689) üzenetére


eattila
csendes tag

Van erre egy. Akkorat fosuk a kocsimra reggelente, mint egy kutya. Lehet fososbagoly. Mert reggelre csinalja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104703) eattila válasza blueboi69 (#104695) üzenetére


eattila
csendes tag

Reszvetem :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104704) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Köszi mindenkinek.

(#104705) Phülöp válasza blueboi69 (#104695) üzenetére


Phülöp
addikt

Sajnálom, részvétem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#104706) Grillo


Grillo
senior tag

Nincs valakinek ismeretségben normális kivitelező, aki meg tud csinálni egy padlásfeljárót, cserepet helyre rakni, meg esetleg tetőablakot cserélni.
Bakker mindenhol csak annyit kapok, hogy majd megnézi valamikor, vagy fel sem veszik.
Értem én, hogy lófasz munka egy teljes házhoz képest, pénzben is, de valamit akkor is csinálnom kell, most még egy cserép is a mélybe vetette magát, pedig még szél sem volt.
Nekiállok én, de félek, hogy a hőtükörfólia-párazáró és a megbírgya-e tengelyen elvérzek.

(#104707) Jahno válasza npera (#104701) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ez már majdnem olyan, mint Csepel volt. Már akkor hasonlítani szerettünk volna a nyugatló hanyattra, csak aztán nem vittük tovább.

(#104708) zetor2000 válasza Samott (#104685) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Speedzone YT csatornán a Csikós is ilyenben utazik. Elvben most tart a 4ik robogónál, Az első egy supersoco, a második passz, a harmadik valami, ami akár jó is lehet, és a mai adásban van/volt a negyedik e robogó / motor.
Elcsapták robogóval, és a biztosítós pénzből meg zsebbe nyúlva vesz valami villanyost.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104709) eattila válasza Grillo (#104706) üzenetére


eattila
csendes tag

Sajnos mindenhol ez van. :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104710) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, most vénasszonyok nyara van, megint 12 fok volt napközben. Úgy értem, hogy plusz. És nem Kelvin, hanem Celsius.

Bár nem úgy tűnt, hogy lesz rá idő, de végül kijutottam repülni. Most a gázkezelést gyakoroltam mindenféle csűrős és magassági kormányos manőver közben. A Nap éppen ment lefelé és valami elképesztőn szép surolófény volt az erdő felett.

Csak 4 pakkot töltöttem, így hamar kifogyott a kulomb és mehettem be. De jól feltöltődtem a repüléstől, ez már nagyon kellett....

(#104711) eattila válasza npera (#104710) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt 15 fok volt delutan. Tegnap es ma osszesen 710km-t vezettem (Pecs oda vissza meg kis keringes ) Az kb 10 ora. Tegnap meg meglottem egy kicsi eskuvolt. Nem lett szrnyu, de a jo az nem ilyen. Viszont kvazi csalad, meg a menyasszony lotte meg a mi eskuvonket anno. En szoltam elore :D

Ma 2 fele ertunk haza, utana meg a napsutesben elrongyoltam futni. Holnap meg tuti itthon vagyok a gyerekkel es jon a trainer :D Szoval meg tekerni is fogok remelem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104712) blueboi69 válasza npera (#104710) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt is amúgy szép idő van, kb 2hete tervezem, hogy megyek ki repkedni, de mindig közbejött valami.

(#104713) zetor2000 válasza blueboi69 (#104667) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pedig megtaláltam a hirdetésed, hogy keresel:

:D :DDD

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104714) zetor2000 válasza blueboi69 (#104695) üzenetére


zetor2000
senior tag

Részvétem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104715) zetor2000 válasza Jahno (#104650) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van valami woodworking izé, az szélesebb, több T anya mehet bele, vagy a kerek profil rudakhoz is lehet nézni mindenfélét. Van végére rögzítő, olyan is, amiben esetleg elforoghat -asszem, meg rávaló csúszóka, minden is. Ki kell sakkozni, miből mennyi kell, és úgy berendelni. Átmérőben is van 3-4-5 féle.

Egy ilyen nem jó/jobb?

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104716) Sipi- válasza blueboi69 (#104695) üzenetére


Sipi-
tag

Uhh, részvétem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104717) Jahno válasza zetor2000 (#104715) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet rosszul magyaráztam, a Woodworking az teljes tévút lesz. A "mindenfélét"' az jó, csak ugye 1-1 darab, amit össze kell kötözni. Itt nem értem azt, hogy minden szart lehet darabra venni és pont olyat a végére nem, ami nekem kellene.

Az utolsó "Egy ilyen nem jó/jobb?" opció a legjobb, mert kulcsrakész. de 70 dollár és ebből indultam ki, hogy a két végén kívül minden alkatrészem meg is lenne hozzá, a 2 rúd és a kocsi is oszt akkor a két végén lévő elem kb. kicsit másfajta is lehet, nem kellenek állítható lábak, de semerre sem találok 2 dollárért. Egyik képen kb. be is kereteztem.

Szerintem még vergődök egy kört, valahol kipróbálom mert hátha nem jön be vagy mégsem lesz lehetőségem használni, aztán segítetek az asszonynál kidumálni :-D

Csoportban van most egy arc, nagyon rázuhant az esti égboltra és városi timelapse dolgokra, aztán olyasmire gyúrnék csak itt már nem biztos, hogy az eszköz meg a pénz lenne a korlát, hanem inkább a lehetőség (időjárás meg egyéb ütközések) és az időbeosztás, mert lövésem nincs miképpen tudnak mindig a legoptimálisabb időben megjelenni az országban bárhol, aztán persze a tudás is, hogy odamegy, megcsinálja, kész, én meg azért még pöcsölök egy kört és utána vakarom a fejem az utómunkán...

Pld: [link] Ma is pld. pont szép kék égboltos vöröses naplemente volt, ami nem túl gyakori, de tavaszig ehhez most begyűjtünk pár helyet az országban és amint lehet megyünk és próbálkozunk...

(#104718) hobizoli válasza blueboi69 (#104695) üzenetére


hobizoli
nagyúr

részvét... :(

több drón kell ;P

(#104719) hobizoli


hobizoli
nagyúr

qrva jo egy defektet kaptam ma reggel....
kifordultam a Némedi útra a cégtől, de nem az 51-s felé, mert mar be volt dugulva az M0 felé, hanem Alsonémedi fele

megyek, bazzeg vmi nagyon razkodik bal elolrol, meg elkezdett balra huzni... pont azon a erdos reszen mentem, kb 2-300m-re van ott jobbra egy beugro egy foldut miatt
ott felreallok, veszvillogo ON, nezem, gumi total lapos
nabrávó :U

elohalasztam a csomitartobol a szivargyujtos kompresszort...de halottnak a csok kategoria
bementem egy 20m-t arra a foldes utra, mert ott azert jottek ki-be, en meg nem tul jol alltam meg, amikor megneztem mi a banat lett

na mondom remelem a mankokerek nem defektes... meg foleg jo a szelepe (Marea-nal ezt szoptam be anno)
ja ez meg mindig az a fas resz, nem eleg, hogy reggel egyebkent is sotet van, ott konkretan vaksotet, mert meg a holdfeny sincs a fak lombja miatt, a telefonnal vilagitottam

megprobaltam lelazitani a kerekcsavarokat, nyilvan nem ment
aztan szerencsere voltam annyira trehany, hogy bent hagytam a csomitartoban a nyomkatekkulcsot a dugos fejjel :DDD :C
mondjuk azert azzal is kellett feszulni, hogy meginduljon a csavar
kozben azon a foldes uton 20-30sec-nkent ki-be vmi jargany, vmikor tobb is egymas utan

fel, kerek le, kerek fel, le

a kompresszorral azert felnyomattam 2.2bar-ra (1.1 volt benne)
na akkor vissza az 51-s fele, M0-g tili-toli, utana 60-70 neha 80...

kerek belso oldalan korben vegig van hasadva a gumi, szoval a kompresszporral azt fujathattam volna egy orokkevalosagig kb


[link] itt alltam meg en is, csak őőő... szoval nem annyira elol
aztan meg oda jobbra dzsaltam be kicserelni a kereket






:O :U

több drón kell ;P

(#104720) blueboi69 válasza hobizoli (#104719) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálam olyan brutálmódon meg voltak húzva az smaxon a csavarok, hogy a gumisnál a légkulcs sem vitte le, aztán elővettek egy 2m hosszú vascsövet és azzal is alig indult meg. Ott pislogtam, hogy bazzeg mindjárt eltörik a kerékkulcsot.
Szóval ezt út szélén, meg nem csinálja senki. Nem mintha lenne pótkerekem vagy bármi... nálam is ilyen defektes folyadékbaszás van. Ja és a defektes folyadékbaszás tönkreteszi a TMPS szenzort, szóval egy defekt az igencsak drága tud lenni... :W
Így különösen örülök, hogy defektűrő gumim van. Legalább akkor a szenzor túléli és óvatosan el tudok gurulni vele, anélkül, hogy a felni sérülne.

(#104721) -NoVa- válasza blueboi69 (#104720) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részemről láttam már eleget a gumist, amikor szidta azt, aki felrakta a kereket... Azaz a fél évvel azelőtti saját magát. Szóval bedobtam a pótkerék mellé egy tubus Slime szmötyit, meg persze a kompresszor is ott van, az emelő/kerékkulcs párosban csak bízok, hogy nem fog kelleni soha :)

(#104722) eattila válasza hobizoli (#104719) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez jol szejjel van miazistenelve!!! :O

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104723) blueboi69 válasza eattila (#104722) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha ment vele úgy,hogy nem volt benne semmi nyomás, akkor a felni simán szétvágja. Nem egyszer szedtem le ilyen gumit az e30ról, driftelés után :)

(#104724) Jahno válasza eattila (#104722) üzenetére


Jahno
őstag

Elég egy keveset menni vele, ha lapos akkor még jobban kinyírod.

(#104725) eattila válasza blueboi69 (#104723) üzenetére


eattila
csendes tag

Ok, erre nem gondoltam. :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104726) eattila válasza Jahno (#104724) üzenetére


eattila
csendes tag

ilyenben szerencsére nincs rutniom. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104727) npera válasza blueboi69 (#104712) üzenetére


npera
újonc

Néztem Drone Mesh latency tesztet. Érdekes módon Foxeer Falkor 3 latency nem 6 ms, mint a honlapon, hanem változó 25-35 ms. Ami már nem túl jó.

Cserébe a T-Rex a magas felbontása ellenére (1500 TVL) konzisztens 2,2 ms latencyt (!!!!) tud. Ami a legtöbb racsingos kamerát is lenyomja. 5 ms alatt kábé godlike a latency.

(#104728) Bujdy81 válasza blueboi69 (#104682) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tálca+üvegajtó? Minek?

Nekünk egy 120 cm széles folyosó a háló melletti fürdő. Belépsz, balo oldalon a klotyó, jobb oldalon az ajtónyílással szemben a falon a mosdó, kicsit tovább egy kb. 40 cm széles pengefal, meg 80 cm széles nyílás. A nyílásban lefolyó, meg egy kb. 2 cm magas küszüb a lefolyótól kifelé.

Mi azért nem akartunk tálcát, meg ajtót, meg egyebet, mert annak a sok-sok peremében megül a kosz.

(#104729) Bujdy81 válasza hobizoli (#104719) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ezzel a gumival mi lett? Akkor láttam ilyet, amikor az R11-en eltört a jobb első spirál rugó, leugrott a rugótányérról, beleakadt a gumiba és körbevágta. Na, ott nem segített a pótkerék, mert azt is kivágta volna, az volt életünk egyetlen trélerezése.

(#104730) eattila


eattila
csendes tag

Kb 2 óra alatt sikerült felapplikálni a tacx-re a bringám. Sehogy se akart beleférni. Pedig elvileg a 28-ashoz még jó. Vagy alacsonyabb gumi keleltt volna, vagy kisebb kerék hátra.
De szétszedtem, kicsit reszeltem a műanyagon ami a mágnesféket tartja és most jó :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104731) Bujdy81 válasza blueboi69 (#104720) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

MR2-vel szívtam itthon a kerékcserével.

Ugye az hátsókerekes, kézifék is csak a hátsó fogja, ellenben könnyű. Nem egyszer volt, hogy tekertem a keresztkulccsal az első keréken a csavart és tekeredett a kerék a murván...

(#104732) blueboi69 válasza Bujdy81 (#104728) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Mi azért nem akartunk tálcát, meg ajtót, meg egyebet, mert annak a sok-sok peremében megül a kosz."

Ez igaz. Nálunk kisebb a kabin, kb 90*90cm, itt azért eléggé ki tud fröcskölni a víz.
Az üvegajtó előnye, hogy akkor kevésbé jut ki a víz és jobban bezárja a meleget a kabinban. Ha fölötte van szellőző, akkor meg a fürdő sem fog úszni a párában, ha valaki olyan forrón szereti.
Van előnye/hátránya mindennek, nekünk adott volt az üvegajt, én szeretem.

(#104733) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Na, lépésszámmal hogy álltok?

Szombat reggel 7-kor volt a rajt, szűk egy nappal később már bő 170 ezer lépéssel előrébb voltam...

UltraBalaton Trail, 115 km, 2076 méter szinttel és szűk 21 órás teljesítéssel. Garmin szerint bő 11 ezer kalória...

Ugyanitt vízhólyag nagy tételben eladó, ajándék talppárna vizenyővel és NÉMI izomlázzal!
Sajnos az IT szalag a bal lábamban megint elkezdett fájni bő 15 km után, de abban maradtunk a komámmal, hogy azt a 99-et már csak kibírja valahogy! :D

(#104734) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Másfélmillió lépés megvan az aktuális telefonomban, de kényelmesen leosztva kb 250 napra.

(#104735) qnadam válasza -NoVa- (#104721) üzenetére


qnadam
veterán

amikor legutóbb le- és felkerült a kerék, olyan jó volt látni, hogy előkerült a nyomatékkulcs is.
mondjuk amikor pár éve úgy volt defektem, hogy a parkolóba visszaérve voolt lapos a bal első, akkor pont úgy álltam, hogy a gyári emelővel nem tudtam felemelni az autót, mert nem fért alá :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104736) eattila válasza Bujdy81 (#104733) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, idén volt már ennyi :D :D :D

Gratula!

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104737) Jahno válasza Bujdy81 (#104733) üzenetére


Jahno
őstag

Hétvégente veri a nullát. Holnapra Bugyi-Kiskunlacháza közti mezőket nézegetem, oda most visszajárok. Ha kiadja a hely akkor előre megtervezek egy csomó jövő évi fotós mókát. Itt akár 700 métert is be fogok gyalogolni a rétre :C

(#104738) Phülöp válasza Bujdy81 (#104733) üzenetére


Phülöp
addikt

Mondanám, hogy menj a picsába, de látom, hogy megjártad kétszer is oda-vissza.

Gratulálok, nem semmi teljesítmény :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#104739) qnadam válasza Bujdy81 (#104733) üzenetére


qnadam
veterán

ufók vagytok mind.

gratula :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104740) Sipi- válasza Bujdy81 (#104733) üzenetére


Sipi-
tag

:Y :R
170ezer lépés az nekem 7-9 túrázás, 7-9 és nem egy nap alatt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104741) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Még 30 ezrek néha előfordulnak, azt elhiszem. 170 azt nem próbálom felfogni inkább. :)

(#104742) Jahno válasza Sipi- (#104740) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam attól függ mivel mérem (:-

(#104743) eattila válasza -NoVa- (#104741) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyaron a balcsin volt 27k lepesem. De akkor egesz nap kirandultunk.
Haverokkal is volt 28k, de akkor meg discoban tancoltunk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104744) Samott


Samott
addikt

#mithallgatszmost

Måneskin

Ja amugy olaszok. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104745) Jahno válasza eattila (#104743) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd egyszer ha véletlenül megint Biohazardon kötök ki, akkor megnézem, hogy egy buli mennyit tol bele.

(#104746) WiZARD


WiZARD
addikt

Aktuális Tesla FSD beta - szerintem jó irány, robotoziált vezetés csak úgy használható együtt emberivel, hogy a szabályokat át tudja hágni ha kell, és kellően agresszív.

A Waymo megoldása kicsit zsákutcának tűnik :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#104747) hobizoli válasza Jahno (#104724) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szeritnem itt az lehetett, hogy eleve lassu defekt miatt nem volt benne mar eleg nyomas, aztan egyszercsak elment a levesbe az is, ami volt benne...

na meg amire meg tudtam ott allni, amikor elkezdett razkodni meg balra huzni...
megneztem most a GM-n, mentem 500+ metert is a total defektes kerekkel a foldutas helyig

több drón kell ;P

(#104748) Sipi-


Sipi-
tag

Jó döntés volt eladni a Picasso-mat tavaly, nem szerencsés autó. JSZP szerint idén augusztusban is megtört.
Ez már az ötödik, ha jól számolom, plusz még kettő nem betétlapos meghúzás (oszlop).

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104749) hobizoli válasza Bujdy81 (#104729) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez a 147/156-n egy common fail, mivel ugyanaz a futomuvuk, hogy ~15ev alatt a hatso lengescsillapito rugotanyerja korberohad* ott, ahol a teleszkop szarahoz van heggesztve, mert a tanyer toveben meg tud allni a viz, es lejjebb esik a lengescsillapiton annyira, hogy mar hozza er a gumihoz es korbe kivagja.... foleg ha nem 185/65 R15-s gumi van rajta, hanem vmi normalisabb meret


nekem egy allithato magassagu futomu van benne 2 honapos kora ota, aminel ez maskepp van megoldva, kisebb atmeroju a rugo is, meg ez a bal elso kerek



* ~15 evente azert lehet egyebkent is ki lehet azt lengescsillapitot cserelni mas okbol is
szoval akiknel muszaki vizsganal az cseres volt (mert nem okosba' csinaltattak), 30% alatti lett vagy a ket oldal kozott nagy % volt az elteres, azoknal ez a "hiba" nem fordult elo...

forumban is le lettek oltva azert azok, akik ilyenkor csak egy lengescsillapitot akarnak cserelni, meg bontottat keresnek...azok nem tudom mit gondolnak amugy, fekben futomuben minden parban cserelodik egyszerre a ket oldalon

több drón kell ;P

(#104750) hobizoli


hobizoli
nagyúr

a mentem par gumishoz, ebben a meretben nyari gumi csak nankang meg linglong rendelheto mar, mert teli szezon van... ugyhogy egyelore felrakom holnap a teligumis felokat, aztan 2 het mulva Conti TS870XL felugrik ra
28k/db itt az egyiknel 185/65 R15-ben :DDD

ja meg amugyis irany van ausztriaba december vegen tesomekhoz, oda meg valszeg a 5-6mm-s profilmelysegu 5 eves teligumi 1000m tf feletti magassagban nem annyira nyero valasztas... ez meg itthon meg siman jo lenne ezekre a telekre, ami itt szokott lenni

most idebb koltoznek Villach melle Karintiaba -Wörther See nyugati vege-, mert fele-harmad annyiba kerul egy ingatlan, mint Vorarlberg-ben

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.