Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105701) Phülöp válasza blueboi69 (#105700) üzenetére


Phülöp
addikt

Ilyen gond nálunk is van, a fürdőszobaajtót kell kerülgetni, ha le akarom kapcsolni bent a lámpát. De már alakul a felújítós zseb, nem marad így sokáig.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105702) Jahno válasza blueboi69 (#105700) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk panelban indokoltam irányt váltani elég kemény, de nálunk ez sem túl bonyolult, mert egy ajtó van azt meg jó ahogy nyílik, de hidd el láttam én már alternatív kapcsolót. Érdekes, hogy anyámék háza ott van 40 éve és alig kellett valamit átalakítani. Egy csomó keresztbenkasban dologgal meg nincs mit tenni, de ugye milyen jó lenne egy GK előtétfal? Seperc átvariálható.

(#105703) Jahno válasza Sipi- (#105699) üzenetére


Jahno
őstag

Ha szimpla helyett dupla kell, akkor az egyszerű, ha mindenképpen 4 jó lenne, akkor akad ilyen keskenyebb szett, oszt jó idő. De akár utólag is mellé lehet vágni egy lukat, az még mindig egyszerűbb, mint másik sarokba vellanyosságot vinni:

(#105704) zetor2000 válasza Jahno (#105703) üzenetére


zetor2000
senior tag

A szimpla helyett dupla dolog egy szerelvénybetét cserével megoldható, ha rendes szerelvény családból választ az ember.
Talán a Gira szerelvényeinél tudnék elképzelni olyat, hogy inkább vések neki még egy lukat, de ott amúgy se a vésés a drága :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#105705) Jahno


Jahno
őstag

Napi barkács, most izgulhatunk mi lesz belőle:

Még nem is olyan csúnya.

(#105706) zetor2000 válasza Jahno (#105705) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha más nem, akkor gaméskútra súlynak elmegy...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#105707) Grillo válasza Jahno (#105705) üzenetére


Grillo
senior tag

100-300 szorul zoomoláskor, szerinted érdemes hozzányúlni, vagy úgyis azonnal TK, ha hozzá kell nyúlni?

(#105708) Jahno válasza Grillo (#105707) üzenetére


Jahno
őstag

Az szerintem mind szorul, de neki ne láss. Vagy nem az időjárásálló verzió? Nekem a fókusz olyan, ember többek közt ezért is adta el (meg mert nem jött be Neki és túl lóvés volt ezekhez) én meg mondtam, hogy igazából ezt a hibát pont elviselem így fele áron.

(#105709) Grillo válasza Jahno (#105708) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, én szét nem szedem. Igazából amennyit használom, meg ahogy, nem nagy baj. Csak gondolom jobb nem lesz.

(#105710) Jahno válasza Grillo (#105709) üzenetére


Jahno
őstag

És mondá az Úr: béke poraira. Gyorsan szerváltam egy csumpi Oly kitobit, oszt gyűjtök a B tervre:

Cserébe Olyhoz még szűrőadapter kell, hogy az 58mm-es rámenjen.

(#105711) Grillo válasza Jahno (#105710) üzenetére


Grillo
senior tag

Ó, megvan milyen fajta gomba? Ez még a régebbi 14-140?

(#105712) Jahno válasza Grillo (#105711) üzenetére


Jahno
őstag

Nem ehető, kevés is, szóval nem mérvadó, hogy milyen :-/ Igen, az újabb fajta, hogy örüljek.

Projekté vált, max. fogom a kétkomponensűt, ragasztok elejére vetítőobit aztán belebaszom egy vulkán közepébe.

(#105713) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A Mediamarktot letérdeltette valami ransomware, vagy egyéb, globálisan.

(#105714) Jahno válasza -NoVa- (#105713) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor csodálkoznak, hogy nálam döglődik az adatbánya így kicsiben? Levelezős vason csak pár júzer van, de ilyen villanyos árak mellett (amit még nem tudok, hogy mennyi lesz) kiszórok mindent, amit csak bírok. Mondom ezt három éve, de szép lassan már haladok.

(#105715) eattila válasza -NoVa- (#105713) üzenetére


eattila
csendes tag

Tegnap mondta a radio is estefele. Ilyet azert ritkan latni…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105716) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#help

TB jogászos kérdésre esetleg valaki? :U

(#105717) Samott


Samott
addikt

Woodmere Avenue Width Restriction Crashes Compilation

Persze mondhatjuk, hogy akinek ez gondot okoz, az ne vezessen autot, de nem lenne okosabb egy fekvorendort rakni oda?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105718) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#105719) npera válasza Samott (#105717) üzenetére


npera
újonc

Pár hete már néztem, sírtam is a röhögéstől. Amikor olyan leviátán méretű géppel akad fel valaki, mint egy Aygo, akkor a baj nem kicsi.

Angol lordok és lordnők.....

(#105720) npera válasza -NoVa- (#105713) üzenetére


npera
újonc

Ez abszolút nem lehet probléma, hiszen pont most nem akarnak mindent IS kiszórni a raktárból. No, wait.....

:K :C

(#105721) npera


npera
újonc

A fiam ma reggelre okozott egy fájintos meglepetést. Tegnap este voltunk úszni meló után, ott vélhetően teleitta magát medence vizével. Este még evett egy kis gabonapelyhet sok tejjel. Aztán bemasírozott a szobájába pisilés nélkül, hogy ő fáradt. Becsavarta magát a nagymamától kapott báránybőrbe és a paplanba is, totál beleizzadt az egészbe, de bónuszként tele is hugyálta az egész miskulanciát.

A takaró, a matrac huzata, a báránybőr, a lepedő, minden olyan lett. Már nem is húztam fel magam, csak csendben tikkelt a szemem és szivárgott a vér a fülemből. Utána a lányom előadta a hattyú halálát felöltözés címén, mert styling issue volt a kapucnis pulóverrel.

Éppen odaértünk a suliba reggeli előtt, nem is vártam meg, hogy lezárják a bringákat, lezártam én és beküldtem őket átöltözni egyből. Aztán a bringákat lezárva bementem utánuk elrendezni a ruháikat a dobozaikba.

Most teljesen kisimult idegrendszerrel tudok a melóra koncentrálni, nagyon szép nap lesz ez is.... :C

(#105722) eattila válasza npera (#105721) üzenetére


eattila
csendes tag

Én meghagyom a lány öltözékének kiválasztását a feleségemnek. Ha nem elérhető, mert épp nem jön dolgozni és alszik, vagy már nincs otthon, akkor a lányra bízom. Így néha csövesnek öltözik, de ő választotta. Simaliba.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105723) eattila


eattila
csendes tag

Tegnap volt itt a sarkon egy helyzet. Szinte már szituáció. Platós autót vezető barátunk gondolt egyet, és megállt a sáv közepén, mert meglátott valaki. Aztán mikor többen hangot adtak annak, hogy ez így enyhén megkérdőjelezhető, hanyagul befordult jobbra. Kicsit kilógott a plató. A platóról meg nagyon vagy 2-3 térháló, meg vagy 4 ujjnyi vastag betonacél. nagylábujjnyi. 2m-nél többet nem lógtak be, de mivel nem volt neki semmi rájuk kötve jelzésként, egy arra haladó toyota hiace szépen bele is akadt több ponton. gondolom mindenki örült, mert meghívtak oda többeket a buliba, még rendőri biztosítás is volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105724) qnadam válasza eattila (#105723) üzenetére


qnadam
veterán

nálunk kicsit lyukacsos lett a közvilágítás szövete, ezt egy hölgy azzal ünnepelte, hogy a parkolóból kiállva beletolatott egy úgy szélén álló autó oldalába, majd fel volt háborodva, ha jobban figyeltek volna rá, akkor észrevették volna, hogy épp tolat. amikor a másik fél megemlítette, hogy esetleg még némi világítás is segíthetett volna az észrevételében, dühösen közölte, hogy az ő lámpája automata (egyébként láttam fentről, elöl drl, hátul tök sötét...) szóval vártak pár órát a helyszínelésre. ja meg azon is háborgott, hogy a másik fél őt telefonban büdös gyökérként emlegette... egyeseknek semmi nem elég jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105725) eattila válasza qnadam (#105724) üzenetére


eattila
csendes tag

A büdös gyökérként emlegetést indokoltnak érzem. Ki is tudnám még egészíteni :D Főleg az automata világítás miatt.

Mondjuk azt nem értem, hogy ha az automata valamit felkapcsol elől, akkor hátul mégis miért nem?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105726) Sipi- válasza Samott (#105717) üzenetére


Sipi-
tag

Min akadnak fent? Az pont nem látszik a videón.
Biztos a közeli tréleres támogatta a megépítését :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105727) Grillo válasza npera (#105721) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát igen, az élet csupa öröm és boldogság. :DDD
Nálunk a nagyobbik nem akart aludni, mert hogy neki hányingere vabn, így a kanapén aludt be kb. 10 perc alatt, szerencsére minden mellékhatás nélkül.
Ezután csak az asszonyt kellett meggyőznöm, hogy rohadtul nem vagyok ITs, és hiába gondolja azt, hogy én meg tudom oldani a szarrákorlátozott céges gépen, amit akar, akkor semnem.
Itt sem volt mellékhatás, de azért nem hiányzott. Nagyon gondolkodtam közben, hogy elkezdem feldolgozni a hűtőben lévő söröket, de erős voltam.

(#105728) qnadam válasza eattila (#105725) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg automata lenne, ha auto állásban hagyta volna.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105729) eattila válasza Grillo (#105727) üzenetére


eattila
csendes tag

Feleségeknek csomó furán számunkra egyértelmű dolgot meg kell magyarázni.
-

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105730) eattila válasza qnadam (#105728) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát akkor a hp hessteg is indokolt lenne :D

Apám audijában az első dolgom volt áttenni manuálra (on állásba)...

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105731) JonesC válasza eattila (#105730) üzenetére


JonesC
csendes tag

Pedig jó az automata. Működik rendesen nekem. Mondjuk tolatásnál tolatófény is kellene hogy legyen, szóval sima világítás hiánya ellenére is látni kellene.

(#105732) eattila válasza JonesC (#105731) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem kevésnek tűnt, azért kapcsoltam át. Az enyémben nincs ilyen, öreg autó. Így nem is tudom, hogy hogy működik. És nem menet közben akartam bajlódni vele.

A tolatólámpa az alap ja. Már ha hátra néz a delikvens.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105733) npera válasza qnadam (#105724) üzenetére


npera
újonc

Én a DRL-es majmoknak feltolom a refit. Ha mögötte megyek, akkor folyamatosra, ha szembe jön, akkor pedig kábé 3 Hz-es stroboszkópra. Ha valami Polestar vagy Volvo jön szembe a gyakorlatilag fájdalmasan vakító LED-es fotonágyúval, akkor azok is kapják a refit, mert nem látok tőlük.

Tegnap különösen nem voltam hangulatban. LIDL előtt egy majom megállt az út közepén egy V40-el és csak állt. Várta az asszonyt, hogy ne kelljen neki 5 métert menni a parkolóig. Megálltam mögötte, de semmi index nem volt, vagy vészvillogó. Fél perc után kikerültem és átlósan megálltam előtte pont akkor, amikor az asszony kicsámpázott és beült. Utána pakoltam picit a zacskóimat meg a sapkámat az ülésen magam mellett, mert néha nekem is meg kell állni az út közepén pakolni.

Kábé fél perc után az indus rájött, hogy itt nem fog előre menni, ezért elkezdett tolatni, de nagyon szarul ment neki a tolatás. Én viszont akkor feléledtem és elkezdtem szintén tolatni, hogy beálljak a parkolóba balra 90 fokra. Hagytam neki 3 ongstrőm távolságot, ahogy bekanyarodtam, akkor már pánikdudált. Én néztem hülyén tátott szájjal és úgy tolattam tovább.

Szerintem lehívta a devlát is rám, utána pedig elhajtott.

Mint mondottam korábban: nem voltam hangulatban :U :C

(#105734) npera válasza Grillo (#105727) üzenetére


npera
újonc

Ja, ez ilyen. Asszony tegnap odarakja elém a laptopját, hogy a böngésző megjegyezte a jelszavát és most miért nem megy. Ezeket imádom. Spontán értsem meg, hogy mit akar és oldjam meg. Nézem, hogy az éppen aktuális iskolájába a belépési frontend nem tudja a jelszót.

Mondom neki, hogy ez nem jegyezte meg. De igen. De nem. De igen (hangosabban). Mély levegő, aztán megkérdeztem, hogy melyik böngésző jegyezte meg? Ja, azt nem tudja. Van több is? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Firefox alatt próbálta, de Edge alatt tárolta le.

Ezt elmagyaráztam, kipróbáltuk Edge alatt és ment.

Jippijájé....

(#105735) JonesC válasza npera (#105733) üzenetére


JonesC
csendes tag

Le se lehet kapcsolni :)

Üvölt, hogy rakjad valami menetfényes beállításra :)

(#105736) JonesC válasza eattila (#105732) üzenetére


JonesC
csendes tag

Alapból nappali mindig, amikor meg sötét, akkor rendes fény is.

(#105737) JonesC válasza npera (#105733) üzenetére


JonesC
csendes tag

Örülj, hogy nem dobott át egy kézigránátot :)

(#105738) Grillo válasza npera (#105734) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen, az mindig fokozódó élvezetet okoz, mikor kérdez, mondom a megoldást, akkor elmondja, hogy az biztosan nem jó. És ha otthagyom, akkor én vagyok a bunekó. :DD Ez van, mi akartuk...

(#105739) Samott válasza Sipi- (#105726) üzenetére


Samott
addikt

Kicsit utanaolvastam. Nagy vasakat betonoztak az ut szelere, hogy a kamionok ne ferjenek at. De kicsit szukre szabtak es rendszeresn tornek a kocsik ott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105740) Phülöp válasza eattila (#105729) üzenetére


Phülöp
addikt

Még egy indok, hogy miért nem nősültem meg.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105741) Jahno válasza Samott (#105739) üzenetére


Jahno
őstag

Én eleve nem teljesen látom min akadnak fel, de van ott bahjtani tilos és akármerről nézem Angliát, ezek rossz sávba is kanyarodnak. Aztán megnézem KV után is :-D

u.i: janem, ezt még emésztenem kell, nem írtam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#105742) eattila válasza Phülöp (#105740) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem ez tartósabb kapcsolatokban is megesik. De nem tudok erről nyilatkozni, eddig minden tartósabbat elvettem.....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105743) qnadam


qnadam
veterán

k.e.l.l.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105744) WiZARD


WiZARD
addikt

#tesla_hungary

Önerőt 9 napja átutaltam, számlát még nem kaptam róla
Lízing cég szintén nem kapott számlát, nem tud utalni

Teslás kapcsolattartóm ígérgeti hogy küldik a számlát. Máshoz elérhetőséget nem ad. Higgyem el, hogy dolgoznak rajta.
Kezdtem kételkedni, hogy így pénteken hogy kapok autót, ha nincs kifizetve, számla sincs, stb.

Gondoltam majd én kitalálom akkor a telefonszámot, hisz 3 Teslás számot ismerek, 77-78-80 végződéssel. 74-85 köztieket végighívtam, de nem jutottam semmire.
Gondoltam nem baj, majd akkor email a magyar managernek, aki múltkor hívott telefonon. Velem nem szúrnak ki, látom már, hogy az emailcímeket hogy generálják, ki tudom találni a címét :D
10 perc múlva jött válasz egy azonos nevű norvégiai tesla szervizestől, hogy ez félrement.
Akkor így jártam. Gyorsan dobtam még a kapcsolattartó és budapest sales emailcímekre egy levelet, a következő tartalommal:
"A xxxxx@tesla.com cím csak tipp volt, nem jött össze.
Úgy látszik őt csak úgy lehet ismét "elérni", ha megint a cég ügyvezetőinek írok."
Jellemzően más emailekre nem nagyon válaszoltak eddig, csak elvétve.

15 perc múlva csörög a telefon, titkos szám. Hát ki lehet az? Az elérhetetlen store manager :DDD
Megnyugtatott hogy biztos megkapom pénteken az autót, hisz önerőt befizettem, a maradékot ők majd a lízing céggel elintézik előbb-utóbb.
Magyarázott 1 sort hogy másik finanszírozóval könnyebb lett volna. Mondom oké, de akkor talán szóljanak előre hogy kivel finanszíroztassam. Hát igen ők is csak most látják...
Meg jött hogy megvan az én kapcsolattartóm, őt keressem, miért nem hiszem el amit ő ígér?
Mondom mert szeptemberre is ígét autót, ezek után honnan tudjam mi az ami tényleg teljesül. Hát sokat erre se tudott válaszolni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#105745) Samott válasza WiZARD (#105744) üzenetére


Samott
addikt

Hat ja: "Ahol továbbra is lenne mit javulnia a Teslának az a kommunikáció. Ne értse félre senki, a helyi csapat udvarias és segítőkész, de ha nem ismerem a céget és nem tudok háttércsatornákon is érdeklődni, sima mezei autóvásárló ügyfélként, lehet egy picit én is frusztráltabb lettem volna."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105746) eattila válasza WiZARD (#105744) üzenetére


eattila
csendes tag

Én nem értem, hogy mit kell dolgozni egy számla kiállításon. De tényleg. Meg hogy miért nem lehet megmondani a frankót.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105747) Jahno válasza eattila (#105746) üzenetére


Jahno
őstag

Mert nem egyszemélyes hazai cég, hanem holland aztán fogalmuk sincs semmiről. Ahogy ez szokott lenni.

(#105748) Sipi- válasza qnadam (#105743) üzenetére


Sipi-
tag

Kíváncsi lennék, hogy egy-egy ilyen videó után mennyire nő meg az ilyen kocsikra való keresés a hahu-n :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105749) ha3flt válasza -NoVa- (#105718) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Jó kép, persze tőled nem csoda. A becsillanáson még gondolkozom...

(#105750) eattila válasza Jahno (#105747) üzenetére


eattila
csendes tag

Hogy az elsőnél nincs, az oké. Vagy az első párnál. De mostanra?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.