Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105501) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Nekem az Astra után volt egy kis váll fájdalom. Vagyis, azóta is fáj. Meg előtte is fájt, mert be van gyulladva az ízület, sajnos... :(

(#105502) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

AdBlue flame volt már?

Hol lehet most venni? Rifter szólt, hogy hamarosan kellene, nem merem használni, szerencsére a 407-est még nem adtuk el és ma még van rajta matrica (kölcsön volt adva egy barátnak, ő vett rá), azzal jöttem dolgozni. Mivel már jöttem asszony kocsijával is dolgozni, ezért már furán néztek, hogy pár hónap alatt a harmadik rendszámot adom le a behajtási engedélyhez... :D

(#105503) npera válasza Bujdy81 (#105502) üzenetére


npera
újonc

Most tényleg felhörcsögölte mindenki, mint a lisztet és a tésztát kovid előtt? Mert ezt egy átlagos pógár kábé évente tölti utána, ha jól értem. Szóval nem olyan gyakori fogyasztási eszköz, mint mondjuk a felvágott vagy vaj a hűtőben, hogy "mindig" kell legyen otthon.

LIDL-ben nincs?

(#105504) Samott válasza Bujdy81 (#105502) üzenetére


Samott
addikt

Allitolag a benzinkuton van, legalabbis a MOL ezt mondta. Van valami limit hogy 50 liternel tobbet nem tankolhatsz, de az nektek sokaig eleg lenne. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105505) blueboi69 válasza Bujdy81 (#105502) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi lett a baleseti cuccal? Mert ezek szerint még megvan minden verdátok járóképesen :)
Nekem nem kell adBlue az smax-ba.

(#105506) Sipi- válasza Bujdy81 (#105502) üzenetére


Sipi-
tag

Állítólag MOL kúton lehet tankolni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105507) Sipi- válasza blueboi69 (#105505) üzenetére


Sipi-
tag

Az újabbakba már kell. Barátomnak kb. 3 éve a céges S-Max-a, pont hétvégén mondta, hogy még 3700 km-re elengedő van benne. Annyi idő alatt csak rendeződik az AdBlue helyzet.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105508) Bujdy81 válasza Samott (#105504) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem, a MOL azt mondta, hogy nem adnak el 50 literrel többet senkinek. Azt nem mondták, hogy van is a kúton! ;)

(#105509) Bujdy81 válasza blueboi69 (#105505) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Melyikkel?

A C4-es sztori? A hölgy kapott zsetont, a kárbecslő azt mondta, hogy kb. meddig menjek el maximum, a hölgy kb. annyit kért és írt egy papírt, hogy semmilyen további követelése nincsen. Megcsináltattuk mi is a C4-et, az is szalad, most mindhárom kocsi járóképes, de a 407-et el kellene adni lassan, mert fölösleges. Azt gondoltam, hogy a nyári lakásfelújítás sittes kocsija lesz, de az tolódott, nem tudom, mennyire. Mármint a felújítás...

(#105510) blueboi69 válasza Bujdy81 (#105509) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, arra gondoltam.
És végül mennyi bukó volt így rajta? Persze ha csak nem indiszkrét a kérdés.

(#105511) Jahno válasza npera (#105503) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, pánikoltak, megvették, ráadásul néztem, hogy ez romlik is elég rendesen. Meg sok BKVs cuccba kell, az lesz a szép ha ott csapódik le a hiány.

(#105512) Bujdy81 válasza blueboi69 (#105510) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát, kb. 700.000 volt az a spam folderbe került felszólító levél a biztosítótól, mindennel együtt. Plusz kb. 300.000 a C4 javítása. Szóval szumma 1 millió. Egy két ünnep közötti síelés ára a családdal, félpanzióval, közel a pályához... :(

(#105513) Sipi-


Sipi-
tag

Adott néhány alu redőny, rejtett ütközőkkel. Hogyan lehet a rejtett ütközőt kiszedni vagy kiakasztani, hogy fel lehessen tekerni teljesen a redőnyt? Gurtnit kellene cserélni és egyszerűbb lenne, ha fel tudnám teljesen tekerni, talán jobban hozzá lehet férni a tárcsához. Bonyolítás, hogy olyan ablaknál van kettő ilyan, aminél nincs terasz, csak a ~10 méterrel alatta lévő udvar (3. emelet).
És még a beépített feltekerős, rugós szúnyoghálót is ki akarom onnan dobni :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105514) WiZARD


WiZARD
addikt

Okos győri polgármester építési változtatási tilalmon pörög kb 1 éve, első kört kúria visszadobta, most módosítva van új verzió. Nem érint a téma, akár értelme is lehet normális korlátozásoknak, de ebben a formában eléggé kicseszés az érintettekkel:

pár példa ami tilos:
- nyílászárók cseréje, korszerűsítése
- emeletráépítés, tetőtér beépítés
- hőszigetelés
- tetőfelújítás
- napelem telepítés
- minden egyéb értéknövelő felújítás.

:Y

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#105515) -NoVa-


-NoVa-
őstag

??? Mikor mondatják le az ilyet félidőben hamar? Kb komplett klímaváltozáspárti csomag.

(#105516) blueboi69 válasza Sipi- (#105513) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én nem szórakoznék ilyennel, hívnék egy redőnyöst. Nálunk szerencsére nincs olyan ablak amit ne tudnék kívülről szerelni. Mondjuk gurtni sincs, csak a wc ablakánál.

Anyámnál pár hete kellett több gurtnit is cserélni, mondták, hogy az alu redőny feláras. Ott nem fűzték ki a régi gurtnit a csőből, hanem elvágták és az új gurtnival összemelegítették és feltekerték a csőre még 3x. Több helyről is hallottam ezt....
Kb 8-12ezer ft 1db gurtni csere.
A szúnyoghálóval mi a gond, miért akarod kidobni?

(#105517) blueboi69 válasza WiZARD (#105514) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Noooormáááális? :W

(#105518) npera válasza -NoVa- (#105515) üzenetére


npera
újonc

Erről Clarkson kommentje jutott eszembe csauszeszkuról (nemecsek)...

"he was a mentalist... an unpleasant one..."

:Y

(#105519) npera válasza blueboi69 (#105516) üzenetére


npera
újonc

Szerintem ilyet bérelni kell. Akkor ha gond van jön az ember és csinálja. A felesleget meg levákuumozva padlásra. Mert legyen mindenből tartalék a bérlés mellett. Hátha.

(#105520) blueboi69 válasza npera (#105519) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyértelmű! Én hülye meg mindent megveszek :W

(#105521) Sipi- válasza blueboi69 (#105516) üzenetére


Sipi-
tag

8-12ezer/csere. Nálunk négyet kell minimum cserélni. 30-40ezer forint megtakarításért meg szórakozok inkább vele, főleg, hogy minden alkatrészem megvan hozzá. Eddig egyik redőnyös munkájával sem voltam megelégedve, mindegyik gányolt, taknyolt.

A szúnyoghálók el vannak öregedve, ki is lyukadtak. Ablakba bepattintósat rakok majd helyette, az sokkal egyszerűbben tisztítható és cserélhető is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105522) Jahno válasza npera (#105519) üzenetére


Jahno
őstag

Ha nem lehet meggyógyítani az obim, akkor napi 50 forintért béreltem :-/ Váz még műxik, az 40 és 50 forint. Érdekes, hogy nincs akkora különbség. Meg persze vakarom a fejem, olcsó orosz vackok közül ha nagyon kábítani kell számokkal, akkor akad ami 35* drágábban menne el, mint amiért vettem. Vagy csak 3* annyiért, az is valami, de nincs merszem eladni. Ott azért specifikus cuccoknál volt olyanom, hogy 2-4 éves időtartamra nulla forint bérleti díj, esteleg nyereség is, bár Bujdy biztos ki tudja kavarni mindenféle Euró-alapú inflációkkal és TCOval (:-

Még kiderül mi lesz, majd év végén összesítek. Úgyis k. sokba kerül, ez alap :U

(#105523) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Kivágtam egy sor tuját, mert elhaltak. Kihez kezdjek a zöld/sárga levágott levelekkel? Jön a sok sötétzöld, hogy komposzáljam. Minek? Gombás az egész, azért vágtam ki. Meg vagy 4-5 m3. Vigyem el a szeméttelepre. Béreljek utánfutót, forduljak 2-3 kört és pluszban fizessek, hogy átvegyék. Mivel jövő hét végén legális lesz a kerti hulladék égetése, asszem, megvan a megfejtés...

Jön a tél, József Attila is megmondta, hogy Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni. :D

(#105524) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

COVID update: igazából az, hogy csak a feleségemnek kell lennie karanténban, nekünk nem, eléggé determinálja a rendszerben azt, hogy terjed a vírus, mintafüst. Háziorvos azt mondja, hogy egyébként el sem rendelhette volna a PCR tesztet neki, mert nem voltak olyan tünetei, köhögésre nem lehet. És mégis Covidos. Hány, de hány ilyen eset lehet? És akkor csodálkozunk?
Gyerek simán mehetne suliba, hadd fertőzzön.

(#105525) Jahno válasza Bujdy81 (#105523) üzenetére


Jahno
őstag

Jobb helyen adnak zsákot, beletúrod és viszik ingyé. Erre lezli is rácsodálkozott, hogy jobban tudom miképpen műxik a fatornyos falujában, mint Ő. Körbe kell nézni, legtöbb helyen van rá megoldás, vagy adnak 300 forintért saját zsákot, vagy becsomagolod és Jenő (A Hivatalban) ad rá matricát, utána csak adott napon ki kell raknod a ház elé. Opciósan ősszel ezek a lehetőségek megszaporodnak.

(#105526) Jahno válasza Bujdy81 (#105523) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ezt lekésted, tegnapelőtt vitték el utoljára, ha jól nézem.

"Díjmentesen 8 db zöldhulladék elszállítására jogosító matricát juttatunk el jelen levelünk
mellékleteként, mely 2021. évben használható fel. Azokat a már megszokott, elszállításra
vonatkozó szabályok szerint kérjük felhasználni (110 literes áttetsző zsákra vagy max.
50x70 cm-es kötegre kell felragasztani és a megfelelő gyűjtési napon kihelyezni). Az ettől
eltérő módon kihelyezett zöldhulladék nem kerül elszállításra!
A karácsonyfák begyűjtése a hulladéknaptárban megjelölt napokon (évi két alkalommal)
zöldhulladék matrica nélkül történik.
3. Zöldhulladék matrica, illetve a települési vegyes többlethulladék számára kék, Depónia
logóval ellátott zsák vásárolható ügyfélszolgálatainkon, továbbá a kijelölt helyeken. "

[link]

(#105527) eattila válasza A. Crowley (#105524) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez így volt már az elején is kb. Vagyis első hullámnál még nem, de utána igen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105528) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#105529) Grillo válasza Bujdy81 (#105502) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, cégben is körbement, hogy ha valaki lát, vegyen, mert majdnem diesel minden autó, aztán csak a régészek használnak 20-at, mind adblues. Az volt a flottások tippje, hogy kannás nem nagyon van, de ahol lehet pisztollyal tankolni azt is, ott van, keresni kell olyan kutat.

(#105530) Sipi- válasza Grillo (#105529) üzenetére


Sipi-
tag

A régészeknek miért nem jó régi kocsi? Úgyis hozzászoktak már a régi dolgokhoz :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105531) Grillo válasza Sipi- (#105530) üzenetére


Grillo
senior tag

Egy jó régi Defender, abban nem kellett adblue...

(#105532) PELLE válasza WiZARD (#105514) üzenetére


PELLE
tag

Doktori engedély kell mindenre amit a bölcsődék, óvodák venni akarnak, ceruza elemre is, de koncertekre tízmilliókat azt lehet.

(#105533) blueboi69 válasza Jahno (#105525) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Már nem azért, de én vágtam ki 2éve tujasort, 5m magas tujákkal, azt be nem hajtogatod ilyen fiszfasz nylon zsákokba :W Eleve ilyen zsák amit elvisznek az 120literes, 4-5köbméterrel számold ki az hány zsák.
Eleve a törzsek voltak 10-15cm átmérőjűek, azt nem rakod sehova.

Bujdy:
Én az apraját elvitettem asszem végül 15ezerért, de az 5köbméteres konténert nem mertem megrendelni, mert féltem, hogy kicsi lesz.
Cigányok 30ezrekért akarták elvinni, hogy kipakolják az erdő szélére, mint a sittet. Akik elvitték, azok normális fehér emberek voltak :) Ha esetleg hasznosnak véled, akkor előkersem a számukat. (Szomszéd kertészének van meg)

(#105534) blueboi69 válasza A. Crowley (#105524) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pontosan. Ez már tavasszal is előjött, mert a PCR teszt drága, csak úgy nem tesztelik az embereket két köhögés után,csak aki ránézésre is egyértelműen covidos. Aztán persze, hogy a tesztek 90%-a pozitiv.

(#105535) Samott válasza blueboi69 (#105533) üzenetére


Samott
addikt

10-15 centis torzseket szepen eltesszuk jovo telre. Par napig el lehet azzal is futeni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105536) Jahno válasza blueboi69 (#105533) üzenetére


Jahno
őstag

5 köbmétert kicsit soknak érzem, de itt kijönnek érte darálóssal is. Ha törzse van, akkor elfűtöd, a többit le lehet gallyazni és minden más egyéb. Ne én mondjam már meg a a frankót egy panel közepéről :-D

(#105537) Phülöp válasza Samott (#105535) üzenetére


Phülöp
addikt

Azokat végtelen mennyiségben átveszem házhozszállítás esetén.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105538) Sipi-


Sipi-
tag

IRL Carmageddon

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105539) Phülöp


Phülöp
addikt

#mithallgatszmost

the B52's - Rock Lobster

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105540) Samott válasza Sipi- (#105538) üzenetére


Samott
addikt

Maganak kereste a bajt. Konkretan az osszes szereplo a videoban. Behajt az egyiranyu utcaba, nekiall okoskodni, es igazabol a kameras is lassithatott volna korabban mert volt vagy haromautonyi hely hogy elengedje, ha mar a masik elcseszte. Igy meg varhatott a helyszinelokre o is.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105541) Samott válasza Phülöp (#105539) üzenetére


Samott
addikt

Fura, ebbol en egy szines videot linkeltem korabban. Az ilyen utolag szinezett cucc lett volna? Vicces, de mindenki a Love Shack-et ismeri toluk meg a Flinstones dalt. Pedig ez sokkal jobb zene... :)

Van ennek a dalnak egy Peter Griffin feldolgozasa is. :) Es ebbol atkotnek egy masik dalra, eloszor Stewieval, aztan az eredetivel (ami igazabol szinten feldolgozas). Mar amennyiben ez igy ebben a formaban dalnak szamit. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105542) A. Crowley válasza blueboi69 (#105534) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ma azon gondolkoztam fogmosás közben, hogy az íz/szaglásvesztést leszámítva ennél sokkal durvább influenzánk volt 3-4 éve... Összességében kellemetlen, de nem az az fetrengek az ágyban a fájdalomtól dolog. Szóval nem tudom.
És mivel a betegek fele tuti nem jelenti be magát, még a karantén is csak egy kellemetlen tényező, száz meg száz ember rohangál kinn az utcán fertőzöttként.

(#105543) eattila válasza A. Crowley (#105542) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem több. Eleve csomó embernél semmi tünete nincs. Megint csomónál alig valami.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105544) Jahno válasza A. Crowley (#105542) üzenetére


Jahno
őstag

Én tavasszal ebben bíztam, hogy sokan kiheverik vagy tünetmentes, így talán az ország nagyobb részén átmehetett. Aztán ki tudja, nyakunkon a delta, gamma, zéta, lesz itt majd minden. Mert ugye így influenzaszezonban még jobb variánsok bírnak kialakulni.

(#105545) blueboi69 válasza Samott (#105541) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyik rosszabb mint a másik. Sztem.

(#105546) Phülöp válasza Samott (#105541) üzenetére


Phülöp
addikt

Visszatekintve én így látom a folyamatot: te linkelted a színes verziót, én meghallgattam, utána Tidal-on hallgattam őket tovább, sőt, a kedvencekbe is betettem a zenekart. Hetekkel később a Tidal AI rájött, hogy én szeretem, és listázta ezt a dalt a napi ajánlóba. Meghallgattam, majd rákeresve a YouTube-on, valamelyik találatot linkeltem ide a sor elejéről.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105547) Bujdy81 válasza Jahno (#105526) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem késtem le, mert már elfogyott a 8 matrica korábbam. ;)

Meg az a probléma, hogy a 8x110 literbe nem fér bele normál zöld hulladék sem az évben, de ez a plusz 4-5000 liter tuja főleg nem.

De amúgy tök jófej a polgi, szervez még egy zöld szállítást, hiszen még egy csomó levél a fákon van, szóval nem ért véget a zöld szezon.

(#105548) Bujdy81 válasza blueboi69 (#105533) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jövő hétvégén lesz égetési nap, akkor megy a füstbe. Az a helyzet, hogy nem vagyok komfortos azzal, hogy a full gombás cuccot komposztáljam, szerintem nem pusztul el a gomba a komposztálás során, szóval ha leadnám/bezsákolnám, akkor azzal nettó kitolnék azzal, aki később megveszi a virágföldet, ami készül belőle...

(#105549) blueboi69 válasza A. Crowley (#105542) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Neked lehet nem súlyos, más meg 1 hét alatt belehal. A kórházak nem véletlenül vannak tele :(

(#105550) Bujdy81 válasza Samott (#105535) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Csak óvatosan, mert nagyon gyantás, nem tesz jót a kéménynek! "Hígítani" kell, azaz keverni más tüzifával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.