Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104451) WiZARD válasza eattila (#104441) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem mondta konkrétan és elég visszafogott volt, szóval azt mondom ez a beszélgetés korrekt volt. Persze érezni lehetett hogy legszívesebben elküldene melegebb éghajlatra, csak nem teheti meg :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#104452) hobizoli válasza blueboi69 (#104443) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkor az...attol meg arammal megyen, a generator altal megtermelt kakaobol
egy 120-140A-s generator siman meggyozi

allofutes meg leszopja az akksit :DDD
sogor F11 335XD-jeben is van, csak szarra sem volt jo
belerakatta 360k-ert, aztan nyitva volt a termosztat.... :DDD
de legalabb bekokadt az akksi is 600EUR-ert

több drón kell ;P

(#104453) eattila válasza WiZARD (#104451) üzenetére


eattila
csendes tag

Igazából magára vessen. Szerintem. Ha meg pattog, megvan a felettesének a mail címe :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104454) Samott


Samott
addikt


:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104455) Jahno válasza Sipi- (#104411) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, gyárban is rászoktak, hogy minden szarért egyből odafentről indítottak, vagy még kettővel magasabbról aki ott azt sem tudta merre van Budapest, de azért basztatott mindenkit. Csak az nem érdekelte, hogy miért nem halad és esetleg megoldása legyen. A hosszabb távú megoldásra meg végképp nem törekedtek, mindig csak a lekúrás jött, oldjuk meg. Angoloknál egyszer pofáztam vissza a nagy embernek, hogy én megoldom bazmeg, de abban nem nagyon lesz köszönet. Kicsit pislogtak és már jöhettem is haza.

(#104456) eattila válasza Samott (#104454) üzenetére


eattila
csendes tag

:D :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104457) npera válasza hobizoli (#104452) üzenetére


npera
újonc

Szóval az állófűtés fűtötte a kertet és az utcát? Nájsz...

(#104458) blueboi69 válasza Jahno (#104446) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Najó, de ez egy sima dízel, nem elektromos jármű, ahol ez túl van bonyolítva. :)

(#104459) Sipi-


Sipi-
tag

Megkapta a Mondeo az új gumikat. 2 hete gyártották, szóval elég frissek. A futóműellenőrzésen viszont kiderült, hogy a bal hátsó kerék egy kicsit kifele áll, viszont az állító excenteres csavar berohadt --> lengőkart kellene cserélni :O Nem nagyon sürgős, de majd foglalkozni kell vele.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104460) blueboi69 válasza hobizoli (#104452) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én nem tudtam, hogy elektromos is van. Mondjuk elképzeltem, ahogy hideg téli reggelen fél órával indulás előtt a rötyin ülve és forró kakaót kortyolgatva megnyomom a gombot és mire kiérünk az autóhoz, addigra kellemesen meleg minden és a motor sem erőlködik.

(#104461) blueboi69 válasza eattila (#104450) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Neeeeem a végén minden megy a kukába és egy szivarral a számban hátradőlök.

(#104462) Sipi- válasza blueboi69 (#104460) üzenetére


Sipi-
tag

Persze, hogy nem erőlködik, mert be sem indul a lemerült akkuval :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104463) WiZARD válasza Jahno (#104455) üzenetére


WiZARD
addikt

Csak amikor itthon az alsó szinten levő ember nem adja ki a felettese elérhetőségét, és egy idő után már ő se válaszol emailre, meg telefont se veszi fel, akkor gyorsan eljutunk oda hogy csak még feljebb lehet próbálkozni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#104464) Jahno válasza WiZARD (#104463) üzenetére


Jahno
őstag

Nyilván ez más szitu.

(#104465) Sipi- válasza WiZARD (#104463) üzenetére


Sipi-
tag

És Te akarsz ott hagyni tizenmilliót, Te akarsz lenni a Vevő.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104466) blueboi69 válasza Sipi- (#104465) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ez meg a másik.... ezek után egy szervízelési/garanciális kérdésnél mi lesz, amikor nekik kell fizetni?

(#104467) Jahno válasza blueboi69 (#104466) üzenetére


Jahno
őstag

Csak Bécsig kell menni amúgy is...

(#104468) WiZARD válasza Jahno (#104467) üzenetére


WiZARD
addikt

Már van itthon szerviz, eddig jókat írtak róluk.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#104469) hobizoli válasza npera (#104457) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kb ja

de mondtam neki elotte, hogyha nyaron 35fokban 70-75fokos a viz 20km utan is, akkor a termoszta nyitva van
neeeem, mert a forumban mondtak, hogy allofutes kell bele telre

demoztam neki, hogy innen a sulitol indulva a Lakatos utcai viztoronyig meg vissza, az 3km es 90fokos a viz klimaval a 147-ben nyaron ugy, hogy tobb, mint egy napja all az auto egyhelyben (OK, a klimakondenzatorrol levalo levego is melegiti a vizet a hutoben)

meg utana februarban is, hogy -10fokban elindulva az M5-re erve (ami 4km) mar 70-75fokos a viz a digo kotlaban, de meg ha a Méta utcan megyek is mar 50+ 2km utan, mert akkor valt uzemmodot az automata klima, amikor kimozdul a hofokmero az 50-rol (az alatt nem mutat erdemben semmit)

aztan vegre kicsereltette a termoszatot a bajorvagenben marcius vegen (....idoben :DDD ), azota erdekes modon jo abban is a futes :DDD

ugyhogy csak 550k-ba kerult ez az allofutes beepitettese + a kenyszeru akksicsere miatta, egy huszonparezerforintos termosztat helyett
:C :U

több drón kell ;P

(#104470) hobizoli válasza blueboi69 (#104460) üzenetére


hobizoli
nagyúr

van olyan is, de mondom ez nem egy uj dolog
a 147 20+ eve jott ki, es mar az is tudta ezt, ha kertek bele opciokent, a BodyECU vezerli

Grande Punto-ba is lehetett kerni ezt a heatmatrix-t frutti 30k koruli ammoert, meg a benzinsekbe is
az is mikori is...2005->?
az 1.3JTD-kbe meg egyenesen musthave

Renault/Peugeot-k is csomo tud ilyet, hogy beulsz, inditasz, futes be, es 15sec mulva mar jon a szellozon a langyi
tuti, hogy vmi villanyos megoldas van kozvetlenul ra ott is

több drón kell ;P

(#104471) hobizoli válasza npera (#104457) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja a masik, anno volt az a dizel Volvo V40-e 2.0 5 henger 150lojj... lehet emlexel ra
olvastam vhol, hogy a generator feszszabalyzo okozza annal az ilyen fantom hibakat, ami neki is volt, a feszultsegingadozas miatt

de tenyleg, inditaskor 16V volt a kapocsfesz az akksin, neztem is mi-a-fasz, kapcsolj be mindent is, hogy lejjebb menjen, es akkor dobta be a hibakod sorozatot, amikor 16V-rol kb 30sec utan lepottyant a feszko az akksinal par sec alatt 12V-ra

mondtam neki, vegyunk egy Bosch feszszabalyzot ra itt az Unix-ban es csereljuk ki, alig kell hozza par kulcs, az van is, es tok jol hozzaferheto helyen volt a generator a jobb elso lampanal fent
neeeem, majd a szerviz megcsinalja
sosem csereltek ki rajta azt, de akksit 2x is

a Bosch feszszabalyzo kerult volna 20k-ba (se) hozza kedvezmeny nelkul
azert ennyit csak megprobaltam volna elotte....

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#104472) Bujdy81 válasza Sipi- (#104459) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Építőipar eléggé pörög. Ismerősnéél voltunk betonozni, pénteken vett egy raklap cementet. A nyomtatott dátum szerint előtte szerdán (kettő nappal előtte) jött ki a gyárból. Én pár hete másik tüzépről vettem egy raklappal, az 17 napos volt már mikor kihozták...

(#104473) eattila válasza blueboi69 (#104461) üzenetére


eattila
csendes tag

:D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104474) WiZARD válasza WiZARD (#104394) üzenetére


WiZARD
addikt

Így este fél7 körül kezdtem kicsit csalódott lenni, de titkon bíztam hogy még azért nincs vége a napnak.
Hát nem is volt vége, 18:42kor jött a várva várt számsor :C

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#104475) Sipi- válasza WiZARD (#104474) üzenetére


Sipi-
tag

:C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104476) eattila válasza WiZARD (#104474) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104477) Phülöp válasza Sipi- (#104465) üzenetére


Phülöp
addikt

Most ezt így továbbgondoltam: én 90+ %-ban munkába járásra használom a verdát. Anno leraktam érte 7 havi nettómat (a háztartás akkori összbevételén számolva 3 hónap, ahogy tanultam). Tizenmilliót nem érne nekem semmilyen autó, inkább váltanék közelebbi (bringás távolság) melóhelyre, még ha kevesebb is a pénz érte.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#104478) zetor2000 válasza Sipi- (#104475) üzenetére


zetor2000
senior tag

És mit mond rá a Carvertical / JSZP? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104479) -NoVa- válasza Phülöp (#104477) üzenetére


-NoVa-
őstag

Burzsoázia. Szerintem 10 évnyi szervizköltséggel és az akkori árával értem kb el a 7 havi nettót a Volvoval, és hasonlóképp nem szánnék rá többet.

(#104480) blueboi69 válasza WiZARD (#104474) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Grat! A kalandok még csak most kezdődnek! :D

#smax story
Most ment el az ürge, hozott vatta új exide akksit, beszerelte, hümögött a parkradaron, hogy biztosan vmelyik vezeték van megszakadva és le kell szednie a lökhárítót.
Majd mondja, hogy 42ezer az akksi.
Mondom hát én nem gondolnám, hogy ezt kifizetem, elvégre azt mondta, hogy bármi baja van, ő ingyen megcsinálja, meghát én valszeg nagyobb kedvezménnyel tudnám megvenni.
Aszondja kizárt, ha olcsóbban megveszem, akkor szóljak, kell neki 10db....
Mondom oké, én ezt most nem fizetem ki, max később átutalom, de akkoris utánajárok az akksi témának.
Nem izélt rajta többet, mondta, hogy oké.
Még megadta a villanyszerelő telefonszámát, szóval hátha tudok ezen lendíteni.
De legalább idehozta és kicserélte. Mondjuk basszameg, hidegen beindítva nyitott motorháztetőnél eléggé dízel ikarus hangja van a motornak.... melegen nyilván szebben szólt eddig.
Egyébként nem problémázott sokat. Ja és adott egy számlát, amin a nevem van, Bárdiból, amin 51ezer az akksi, mondja, hogy neki 10% kedvezménye volt rá... Namost 51-nek nem 42 a 90%-a, másrészt hogyafaszba szerepelhet az, hogy a számlán teli ár van, ő meg kevesebbet fizetett???? Eddig akármit vettem, akár bárdi, akár unix, mindig a számlán rajta volt a kedvezmény is. Mert ha ő ezt megvette 40% kedvezménnyel, és úgy gondolta, hogy ő megvette 30ért és nekem eladja 42-ért, akkor ezt mondja meg korrekten, hogy van kiszállási meg szervízdíj meg akármi.... Simán lehet, hogy a bárdiban van valami haverja, kiadták ezt a számlát a nevemre, majd stornozták, majd ő megvette a saját nevére olcsóbban...

Másik meg, hogy rádió kéri a kódot az akksicsere miatt. Aszondja ő tuti átadta a kódot, én meg állítom, hogy tuti, hogy nem. Úgyhogy, most elvileg alvázszám alapján le lehet kérdezni Ford-nál.
Nemtudom hogy megy ez, holnap felhívok egy ford kereskedést. :U

(#104481) Jahno válasza blueboi69 (#104480) üzenetére


Jahno
őstag

Én max. olyanra lennék kíváncsi, hogy mondjuk az alaposabb szerelőmhöz ha betolnák akkor még milyen hibalista lenne. Ezek szerint nem volt olyan alapos, mint előzőleg felvázolta, meg ha ennyire nagyban nyomja akkor egy paksaméta papír is járhatna a kocsihoz, azok közt nekem az akku állapota is szerepelt.

(#104482) Phülöp válasza -NoVa- (#104479) üzenetére


Phülöp
addikt

jah, de én nem keresek csilliárdokat :DDD

szerk: 2 év alatt a szervizköltség vmi 60 eur volt, szóval 8 év múlva akár 'egálba is lehetünk

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#104483) blueboi69 válasza Jahno (#104481) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azzal jön, hogy túl korán vettem meg az autót és nem volt ideje átnézni... Dehogynem volt, pár dolgot próbáltak is megoldani, mint pl az utas oldali keyless entry-t, elkezdték levenni az ajtókárpitot és gombot baszkodni a kilincsen, ahelyett, hogy a modult nézték volna meg, mert lehet az a hibás, vagy tanítást igényel.

Igazából az emberen túlnőttek ezek az elektromos kütyük, ő egy 15-20évvel ezelőtti világban él, vagy eddig csak fabados smaxokat szervízeltek. Jött vele egy másik szerelődzsoni is, ketten csináták a dolgot.
Nem védeni akarom, látom rajta, hogy nem rest dolgozni és a pénz után menni. Csoportban azóta is látom, hogy rendszeresen köszönik meg neki a segítséget és sokszor ilyenkor sötétben megy segíteni annak aki bajban jutott. Mindezt Gyuláról bazmeg, amit nem értek, innen neki még 2.5óra az út haza, ha nem több....
Lehet lenne, más hibalista, fene se tudja. Elektromos dolgok terén ezek a vezérlők tényleg minden hibát eltárolnak, az már kiderült volna.

(#104484) Samott válasza Phülöp (#104477) üzenetére


Samott
addikt

3e kilometert mentem az elmult 12 honapban. Home office rulez. Ez az egesz autokerdes a lagalso polcra kerult nalam.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104485) npera válasza WiZARD (#104474) üzenetére


npera
újonc

Akkor most fenn vagy listán hivatalosan? Izgalmas!

(#104486) zetor2000 válasza Samott (#104484) üzenetére


zetor2000
senior tag

Megfontolandó a verda fenntartása... Havi 300Km, az nem valami sok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104487) eattila válasza -NoVa- (#104479) üzenetére


eattila
csendes tag

Én 2.5 havi nettóból vettem a kocsit. Ha a családét nézem összesen akkor nincs kettő. Azóta max 1 hónap ment el rá. Gumik, műszakik, olaj, stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104488) eattila válasza blueboi69 (#104480) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért az, hogy az akksi egy használt gépben megmakkan az nem számít nálam pl az autó hibájának. Azért néztem, hogy szerinted az benne van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104489) hobizoli válasza blueboi69 (#104480) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy akksit meg tudsz venni a helyi Tesco/Auchan-ban is, ott nem buziskodnak a garival se

tenyleg 40k korul van egy 75Ah koruli Bosch Varta Banner stb akksi

több drón kell ;P

(#104490) hobizoli válasza WiZARD (#104474) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na... lottohuzas volt ma? :DDD

több drón kell ;P

(#104491) zetor2000 válasza blueboi69 (#104480) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez meg milyen muki már?
Nem bántani akarom, csak nem értem...
Eladott egy autót neked, valamikor, pár hónapja. Kéne adjon valami jótállást, garanciát, de mondjuk pont az akku nem az, ami ez alá esik. Azaz az akku elhasználódását nem kéne "gariban" megcsinálnia / kicserélnie. Én pont letojnám Gyuláról, hogy az ország másik végében lévő vevőmnek akkubaja van. Meg hogyha már sikerült odarángatnia, akkor egy vazsdoronggal megsimogatnám a vevő buksiját, ha nem fizeti ki a kicserélt akkut - kerüljön akármennyibe+az oda-vissza út költségébe is kérnék zsét. Meg mi az, hogy a Te neved van a számlán? Mikor nem is te vetted...
Az oké, hogy a klf. elektronyos cuccok, amik benne vannak az autódban és nem működnek rendesen, azt megcsinálja. De ha már elvitted a verdát, akkor "lehet, hogy nálad romlott el"...
Szóval nem értem... vettél anno egy állapotot, mit rugózik, hogy vatta új legyen Gyuláról? Hol éri meg ez neki? Ennyit nem gondolom, hogy fogott a kocsin.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104492) Grillo válasza blueboi69 (#104480) üzenetére


Grillo
senior tag

Minden tiszteletem, de bennem fel sem merült, hogy te ingyen kapsz akksit hetekkel a vásárlás után. De ha összejön, akkor emelem kalapom, csak szerintem az akksi az pont, ami tud egyik percről a másikra elkezdeni nem működni. Egy használt autónál meg pláne.

(#104493) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, great news. Kész a videó, úgy néz ki, hogy a FW V2.3 beta hatalmas fejlődés volt a 2.2-höz képest. Minimális zizegés van csak alacsony jelszint esetén, a legdurvább ellenfényben sem kezd el futni a kép. Teljesen repülhető még a tortúra scenáriók ellenére is.

A szemüvegben sokkal jobb a kép, a DVR-t jutúbra feltöltve elég komolyat mészárol rajta a tömörítés.

(#104494) qnadam válasza blueboi69 (#104480) üzenetére


qnadam
veterán

régen, amikor még nem tudtam, hogy akksit leginkább a szakboltból érdemes venni, én is azt hittem, hogy sok kedvezmény van az ilyesmire a bárdiban, de nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104495) qnadam válasza hobizoli (#104490) üzenetére


qnadam
veterán

ügyesen eszkalált.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104496) blueboi69 válasza zetor2000 (#104491) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem Gyuláról jött el csak emiatt, ma épp Bp-en volt és hazafelé menet útbaejtett.

Eleve azzal a dumával adta el az autót, hogy bármi baja van, akkor azt ő ingyen megcsinálja. Most akkor azóta jöttek elő problémák, még igazából semmit nem oldott meg. Akksit ki tudtam volna cserélni én is magamnak és megvenni is, most ezzel pont nem segített ki igazából. És még drágábban is szerezte be, mint amennyiért én szerezném be....

Nem is lenne ezzel baj, neki is idő/gázolaj, akármi. De akkor mondja azt, hogy az akksi került 30ezerbe, és 10ezer a munkadíja és ha mindezt előre megmondja, akkor majd én eldöntöm, hogy igényt tartok-e a szolgáltatásaira.
De a számlán az én nevem szerepel, ráadásul rajta van, hogy 0% engedmény. El tudod képzelni azt, hogy a Bárdiban kiadnak egy számlát és kevesebbet kell fizetni? Nem... 20éve autózom és vásárolok autó alkatrészeket, ez nem így működik. Ha kedvezményt adnak, akkor az rajta van a számlán és így is könyvelődik le.
Másrészt, most nézem az akksi garipapírját, a rajta lévő eladási bizonylat száma -meglepő módon- más. A dátum stimmel...
Lehet holnap reggel felhívom a Gyulai bárdit, megkérdezem, hogy akkor ezt, most hogyan kell értelmezzem.

(#104497) blueboi69 válasza hobizoli (#104489) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Exide 85Ah akksit hozott.

(#104498) Jahno válasza qnadam (#104494) üzenetére


Jahno
őstag

"saját" márkásra adnak, ilyen nevesebbekre most nem tudom mennyi, de nem fele az biztos.

(#104499) Jahno válasza blueboi69 (#104496) üzenetére


Jahno
őstag

Bárdiban kimenő számlaszám alapján csak megmondják, de szerintem nem is kell gyulai, mert teljesen központi lehet minden.

(#104500) Jahno válasza eattila (#104488) üzenetére


Jahno
őstag

Tök tudja, de ugye ez is így pár hét után, akkor azon m,ár látszott, hogy nincs sok hátra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.