Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104051) ezittketto válasza zetor2000 (#103997) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hátizé.
Xiaomi Mi Air 13" gépre aktiválódott egy Windows 11 Pro

Esküdj, hogy egy légtisztítóra Win11-et tettél!! :Y :DDD

(#104052) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#104053) npera válasza -NoVa- (#104052) üzenetére


npera
újonc

Svéd politikusok nem homokvárakban utaznak. Ők légvárakat építenek, kéhlek :C

(#104054) eattila válasza -NoVa- (#104052) üzenetére


eattila
csendes tag

:D Ez szuper ötlet!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104055) zetor2000 válasza ezittketto (#104051) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyen, csak gyíkabb:

Ja, a teljes neve Xiaomi MI Notebook Air 13" 2017. De a Windows 11 a légtisztítójukra is feltehető... :D max nem fog üzemszerűen működni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104056) ezittketto válasza zetor2000 (#104055) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Azért durca egy ára van.. :U

[ Szerkesztve ]

(#104057) blueboi69 válasza ezittketto (#104056) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát mihez képest? Egy normálisabb dell kerül 4-600ezerbe :U

(#104058) Bujdy81 válasza blueboi69 (#104057) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

(#104059) Sipi- válasza blueboi69 (#104057) üzenetére


Sipi-
tag

De azt nem Te fizeted ki, hanem a munkahelyed veszi vagy bérli. Magánember szerintem ritkán vesz ilyen összegért gépet. Csak akkor, ha mocskos gazdag vagy munkára kell :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104060) Jahno válasza blueboi69 (#104057) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ mire, de kb. igen. Ezen sírok 2 éve, hogy nagyon elborult minden az olcsóbbak meg kb. szarok ahogy vannak. Lassan megint benézek használt piacra, de egy átlagos minimális követelménynek megfelelő használt gép, vacak akkuval is veri a 100ezrest.

(#104061) Jahno válasza Sipi- (#104059) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerősöknél már eljutottam addig, hogy a kb. 100ezer körüli varázsszámot feltornézták majdnem 300ezer környékére, de még így sem merek mit mondani, hogy mit vegyen.

(#104062) Phülöp válasza Jahno (#104061) üzenetére


Phülöp
addikt

1000 euró körül már van közepesen felszerelt használt Lenovo P51, nem túl régi procival.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#104063) Jahno válasza Bujdy81 (#104058) üzenetére


Jahno
őstag

Műszakilag igen és 4 év garira tornázható, de tudja fene. Meg azt is, hogy eddig sok cuccot vettem az Edigitaltól, de most mióta Emag lett már megint nem tudom, hogy mit várhatok el a jövőben ha garis ügyintézésről lesz szó.

(#104064) A. Crowley válasza Jahno (#104061) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Én most győzöm meg magam, hogy a gyereknek AIO helyett valami standard konfig kéne.
Jelenleg itt tartok
Skynet Power-Core-PRO-2 Power-Core-PRO-2 (skynet-computer.hu)
Változtatva 16Gb RAM, 2Tb HDD, 480Gb SSD és DVD meghajtó. Ehhez jön még monitor, meg Win10.
Hasonló konfigot olcsóbban egyelőre nem találtam

[ Szerkesztve ]

(#104065) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ismerősnek én is mantrázom, hogy ne vegyen gagyit. Úgy néz ki sikerül egy használt, de felújított latitude-ot venni, 200e körül. Még pattintunk bele neki magyar bill-t 30k körül és évekig lesz egy jó gépe. Munkára használja, de nem igényel erős procimunkát semmi.
Eddig azt mondta, hogy 300k a plafon, amit rászán, de nem tudtam neki újonnan semmit ajánlani nyugodt szívvel. Mert ha szart ajánlok, és 1év múlva a gariidő után 2nappal tönkremegy, akkor én leszek a szemét, hogy miért azt ajánlottam.

(#104066) Jahno válasza blueboi69 (#104065) üzenetére


Jahno
őstag

No de ez a másik baj, hogy 200-250ezrekért még használt, "pár évig működik jól" dolgokat kell nézegetni? Jópár éve újonnan is belefért 150ezresbe 1-1 értelmesebb modell, és akkor elvileg fejlődött a világ, lefelé kellene menni az árfekvésnek.

(#104067) blueboi69 válasza Jahno (#104066) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lefelé kéne menni igen. Pár éve? Az olyan 10éve volt. Akkor a fizuk is kisebbek voltak...

(#104068) Jahno válasza blueboi69 (#104067) üzenetére


Jahno
őstag

Kisebb volt, de arányaiban lehet nem ennyivel. Kb. 3-4x növekedés van a vas piacon.

(#104069) ezittketto válasza blueboi69 (#104057) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Mondjuk pl egy ilyenhez képest, amivel már játszani is simán lehet..
Kb minden paraméterében jobb

(#104070) Bujdy81 válasza blueboi69 (#104065) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát ez az!

Ha nem kell a combos VGA, akkor a lentebb linkelt Huawei gen 11-es i5-tel, 16 GB RAM-mal , 512 SSD-vel és négy év baleset biztosítás, plusz garival kerül 320 ezerbe. Újonnan, ÁFA-s számlával. És az négy évig garis! Tuti jobb vétel a használt gép 230-ért?

Szerintem ha munkára kell, akkor csak addig gép a gép, amíg van rá gari. Utána minden nap ajándék, de én nem merném a pénzkeresésre használt eszközparkomat garancia nélkül tudni...

(#104071) eattila válasza blueboi69 (#104067) üzenetére


eattila
csendes tag

19-ben még normális árak voltak. 20-ban már asszonynak ryzen 3-as gépet 210-ért lőttem. Mondjuk dolgozni az is elég.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104072) blueboi69 válasza Bujdy81 (#104070) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A használtra van 1év garancia, és az dell üzleti kategória. Azért azok elmennek elég sokáig, nem ilyen lakossági SNSV kategória. Éshát van köztük árban kb 100e kölönbség, 3 gép után kijön még egynek az ára... Azért ezek nem fognak tönkremenni 2év után, ezt tuti.

(#104073) Jahno válasza Bujdy81 (#104070) üzenetére


Jahno
őstag

Miért ne használnám pénz keresésére? Attól függ milyen rendelkezésreállás kell. Mennyire lehet nagy a baj ami nem bírja ki, vagy mennyi idő alatt szerzünk laptopot költözéssel együtt?

Mérlegelni kell, lehet én is a 230ezrest választottam volna. Azt a szériát legalább ismerem, minimális a meghibásodási arány, de inkább nem kiabálom el. Bár már ez sem jobb és biztos a jajj tervezett avultatás, de elődjei elég durva dolgokat kibírtak odahaza és cégeknél is.

Bár nekem könnyű, nálam akadnak mindenféle gépek és fél éjszaka alatt mindennel együtt meg is vagyok a telepítéssel. Addig web, webmail, ssh elég. Legtöbbször így tolom és 2-3 különböző laptopról. Fotós/videós cuccok esetleg számítanak, ott sem az a fél óra lesz mérvadó egy új LR telepítésénél, ha határidő lenne.

Sokkal nagyobb baj, hogy tegnap lehet kis figyelmetlenségből mindkét C64ben kinyírtam a SIDet.

(#104074) ezittketto válasza blueboi69 (#104072) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Azért arról ne feledkezzünk meg, hogy az eredeti vita a Xiaomi MI Notebook Air 13"-al indult, ahol megjegyeztem, hogy szerintem baromi drága és mi ahhoz képest mutatjuk Bujdyval az olcsóbb, de mégis sokkal baszóbb konfigokat, mert te kérdezted, hogy mihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#104075) blueboi69 válasza ezittketto (#104074) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja azon már túl vagyok :D

(#104076) Sipi- válasza Jahno (#104073) üzenetére


Sipi-
tag

Asszony céges Lenovo gépe éppen haldoklóban van. 3-4 éve kapta újonnan, de mostanában egyre többször megáll, alig lehet újraindítani (akkor az tart 30 percig), most meg az Excel-ében nem frissülnek a pivot táblák (amik múlt héten még mentek gond nélkül).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104077) Jahno válasza Sipi- (#104076) üzenetére


Jahno
őstag

Az még bármi lehet, ATP is el tudja vinni VPN felől. Közepes árfekvésűnél a zsanér szakad és hullik a műanyag, az már szopóbb.

(#104078) eattila


eattila
csendes tag

Én meg döntöttem. Mivel kérdéses a téli futópad használatom apu miatt (sugár/kemó miatt nem biztos, hogy nem zavarná, ha ott futnék 30-50 percet ), veszek egy trainer görgőt a bringához, és felállítom a teraszon.
Felöltözni fel tudok, menetszél nem lesz és ott nincs útban. Akár naponta tekerhetek majd. Akár éjjel is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104079) Sipi-


Sipi-
tag

Két furcsa biciklis ötlet:
Cardigo bike

Shuttle bike

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104080) eattila válasza Sipi- (#104079) üzenetére


eattila
csendes tag

A másodiknak talán még értelme is van. Az elsőt nem igazán értem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104081) zetor2000 válasza ezittketto (#104056) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az enyém 4 éves, eBayes találat. 140KHuf volt, szállítással. Vám nem volt, EUn belül volt az eladó. i5/8GB/256GB.
Van benne minden, ami átlaggépbe kell. Akkuja volt 10-20 perces, 8ért adott egy újat a kínai.
Új laptopra nincs keretem. Nagy laptop nehéz, ez befér mindenhová, értékelhető klavija van - angol- de világít. Még egy SSD foglalata van, azaz ezzel bővíthető. Valami nVme. Ram,CPU, VGA forrasztott. Zsanérja lehetne jobb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104082) npera válasza Sipi- (#104079) üzenetére


npera
újonc

Az első arra jó, hogy nehéz legyen, nem olyan merev és felesleges surlódásra menjen el egy csomó energia, nem pedig haladásra? :U :C

(#104083) npera válasza zetor2000 (#104081) üzenetére


npera
újonc

Nekem 3 évente cserélik a lapost, mindig a legcsirkébbet kérem és akkor simán csak működik. Itthon meghülyülnék a lapostól, rendes toronyház van az íróasztal alatt görgős "lábon", hogy a porból ne szívja tele magát.

(#104084) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104085) Sipi- válasza npera (#104082) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem kardio edzés biciklizés közben. :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104086) npera


npera
újonc

Megvolt a maiden a 2S BabyTooth géppel a racsingos kamerával. Húúúúúú, ez valami kegyetlen jó.

A kamera képe DVR felvételeken elég ronda, a dinamika ki van húzva elképesztő széles tartományba, ezért alig van kontraszt.

A színek tökéletesen mellőzik a természetességet, viszont a késleltetés kábé nincs is, valamint mindent IS lehet látni. A DVR-ből kivágott kép is csak egy absztrakció, mert a szemüvegben mozgás közben sokkal jobb az egész igazából.

Kábé 2 grammal lett nehezebb tőle a quad, de ez most úgy érzem nagyon megérte. Kellene még tesztelni egy rendes naplementében is alacsony ellenfényben, de ami késik nem múlik.

[ Szerkesztve ]

(#104087) npera válasza Sipi- (#104085) üzenetére


npera
újonc

Igen, csak ennek így semmi értelme. Már akkor éreztem, hogy gond lesz, amikor a csaj felszállt a bringára és láttam, hogy köze nincs az egészhez :U :C

(#104088) eattila válasza Sipi- (#104085) üzenetére


eattila
csendes tag

Az mitol kardio hogy huzigatja a kormanyt? A bringa magaban kardio. Csak ugye hajtani kene hozza nem andalogni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104089) npera válasza eattila (#104088) üzenetére


npera
újonc

Én ma úgy "kardióztam", hogy elbringáztam vásárolni, aztán csomagot is vettem fel. A vásárlás (tej, kenyér, vaj) befért a hátizsákba, a csomagot pedig a hónom alá csaptam. Megjött végre a sárhányó, ami elvileg jó lesz a bringára. És akkor nem megy az egész gané IS a vádlimra, a hátamra, meg a fenekemre IS.

Szóval jobb kézzel kardióztam, bal kézzel fogtam a kormányt, aztán kész is voltam az edzéssel. Majdnem 800 méter volt egy irányban, odatettem magam ismét :B :Y

(#104090) eattila válasza npera (#104089) üzenetére


eattila
csendes tag

Szoktam latni stravan. Mostansag en csak futok. Bar az nem sok. Majd ha meglesz a trainer…. Telre pont jo lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104091) hobizoli válasza eattila (#104088) üzenetére


hobizoli
nagyúr

edzoteremnel volt olyan arc, aki le volt azon benulva, hogy de miert nem mukodik a lift idoszakos karbantartas miatt volt lezarva, ugyanis a terem az elso emeleten van egy DM felett :DDD

kb kirohogtek a recepcional sorban allo tobbiek, hogy ne viccelj mar 20 lepcsofok miatt...

több drón kell ;P

(#104092) zetor2000 válasza npera (#104083) üzenetére


zetor2000
senior tag

Munkahelyi dolgok az felém teljesen más történet... Ez a saját. Ritkán van rá szükség, de akkor nagyon. Idehaza én is asztalit használok jellemzően, szintén görgős házikóban. Ennek a tartalma lassan csereérett lesz, de ilyen HW alkatrész árak mellett lehet, még 1-2 évet tolódik a csere.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104093) zetor2000


zetor2000
senior tag

#dlágaszágaink:

Igen kellemes, könnyed rum. Rendes utóízzel. Lefelé menet melegíti az embert. Jóféle.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104094) eattila válasza hobizoli (#104091) üzenetére


eattila
csendes tag

Nalunk nincs is. 3.-on lakom. Elson dolgozom.

De ez tenyleg eleg fura hozzaallas :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104095) Sipi- válasza npera (#104089) üzenetére


Sipi-
tag

Én ma nem ültem autóban :Y
Az egyik gyerek ment csak suliba, a nagyobbik már megint táborban van. Most éppen sulis matektáborban szombat estig. De holnap vezetnem kell, sulijárat utána Yaris olajcsere és bevásárlás.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104096) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104097) qnadam válasza hobizoli (#104091) üzenetére


qnadam
veterán

ne viccelj, át me terveznie miatta az egész edzést!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104098) Jahno válasza eattila (#104078) üzenetére


Jahno
őstag

Sosem bírtam az ilyesmiket, bár ma kiderült, hogy még nagy hátizsákkal is egész jól tudok futni, ha muszáj.

Kitaláltuk, hogy este meglesünk pár gombászós helyet mert az jó giccses fotós téma, körbeszaladunk és ha van olyan jóféle tő, mint tavaly akkor célirányosan visszamegyünk sok fénnyel és fotózkodunk.

Odafelé úton már látszódtak mindenféle túrás nyomok, de mondom csak nem vaddisznó itt a város széle közepén, népszerű turista helyen :-O

Visszafelé aztán csak kicsit zörgött a bokor, na gondoltam megint halála rémít egy sündisznó. Fent a domb tetején már úgyis elkövettem a klasszikust, hogy beparáztam a saját árnyékomtól :C Lent viszont belesétáltunk egy igazi csordába, kismalacostól ahogy illik és nem sokat szórakoztunk, kiszaladtunk ellenkezőleg a rétre, hogy legalább rendesen körbe lehessen látni. Szerencsére nem volt kedve megkergetni, de ja, azért ez így nap végére kicsit erős lett.

Inkább felugrottam havercsajhoz, mert éppen kígyókat fotózott eladásra. Az sem komplett. Odahaza van vagy 30 kígyója, egzotikus békák, pókok, patkányok, minden más. Meg polcon preparált alkatrészek, koponyák, bizbaszok, skorpió, spirituszban úszó hüllők....

(#104099) Phülöp válasza Jahno (#104098) üzenetére


Phülöp
addikt

émmondom kalandaélet

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#104100) ezittketto válasza zetor2000 (#104081) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Na az úgy teljesen rendben volt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.