Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105951) -NoVa- válasza Jahno (#105949) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt általában tengerparton beleöntöm, és pár órán belül a nagy része kimegy egy lendületből.

(#105952) Jahno válasza zetor2000 (#105950) üzenetére


Jahno
őstag

Ahhoz nekem speciel ide 5 elég lenne, csak legyen stabil. Külföld szinte nincs is és az is akadozik.

Már azon gondolkozom, hogy valahova kintre leszedem, eldarabolom és onnan átvariálom.

Ilyet néha fizikailag lehetetlen megcsinálni, hogy egy ekkora kép save as opiójánál bármilyen képernyőképet csinálj:

Azért itt a fórum döcög, de már húzok is terepre.

(#105953) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kicsicsaj kezd működőképesebb lenni, már nem levert. A pupillája is kicsit még tág, de nem váltogat kicsi és gigantikus között rendszeresen, az arca sem duzzadt már nagyon, minimál monoklival jól elvan. Szerencsére egy méteres kupac könyv mellett békésen viseli a kényszerpihenőt, csak rettenetesen gyorsan olvas, úgyhogy hamarosan sürgős könyvesboltlátogatást kell beiktatni.

(#105954) npera válasza Jahno (#105931) üzenetére


npera
újonc

CC Carbon vágja a vázat, 7k SEK egy darab. Kértem 3-at, mert hátha lesz "leszállás"... :C

(#105955) npera válasza Sipi- (#105945) üzenetére


npera
újonc

Toyota a sima 95-el is úgy megy, hogy a csajok csak kapaszkodnak a kocsiban..... Nem is merek 100-ast tankolni. Itt nincs is olyan. Van 95, 98 és dízel.

(#105956) -NoVa- válasza WiZARD (#105897) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kis kontrasztnak sógor, Washington DC, Lexus kereskedés. Gond volt a fizetésnél a rendszerükkel, úgyhogy odaadták a kocsit csak úgy fizetés nélkül. A többit majd lerendezik jövő héten, ha megy minden. Szerződés van, tudják hol lakik, nem izgulnak :)

(#105957) hobizoli válasza Jahno (#105948) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igazabol semmihez, de annyira olcso, hogy ki szarakodik kisebbel?

3.1k egy honapban
wow

több drón kell ;P

(#105958) hobizoli válasza Samott (#105947) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vagy majd azt csinaljak, hogy benyelik a veszteseget, aztan lejar a 3 honap meg az ajnalott kiskerar +100Ft lesz, mint ahogy autopalyakon is mindig sokkal dragabb

aztan majd lehet nezegetni a 630-660-s arakat


mondjuk valasztas elott meg pont az kene qrvara a jaffaeknak :DDD

több drón kell ;P

(#105959) eattila válasza npera (#105954) üzenetére


eattila
csendes tag

Az 28 magyar ezres? Az szép!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105960) eattila válasza -NoVa- (#105953) üzenetére


eattila
csendes tag

De jó!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105961) eattila válasza hobizoli (#105958) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom. enyémben most változatosság kedvéért a kerékcsapágy (valószínúleg) bajos, mert morog. Azt hittem gumi, de csere után is morog. Majd megnézetem.

2x kell mennem még idén Miskolcra. Az kb 1.5 tank. Annyit még kibírok...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105962) Jahno válasza eattila (#105961) üzenetére


Jahno
őstag

Én megint meghallgattam vagy négyszer a "miért nem veszel használt autót" mantrát, meg a szokásos, hogy azért megy tönkre, mert nem kíméled. Nem, azért mert 20 éves, de ha nem kímélném akkor nem lenne benne gyárkuplung és egy csomó más, meg esetleg jobba hullana a futómű és féltengelyek. Közben ajtózárak, szervó, ABS a problémás, lassan a katalizátor de nem teljesen értik, hogy mindennek van futásideje és élettartama, oszt akkor használtban majd zörögni kezd a fűtőventillátor, mint most az enyémben, akkor hülyét fogok kapni. Egy újnál legalább ezekkel évekig jól vagyok. És akkor mennek az adok-kapok, hogy "vegyél X-et 1 millióért,. mert az jó" Okés, de ki garantálja, hogy nem megy szét az ABS két hónap múlva, ahogy az enyémben? És a többi... És ugye pont ilyen viták kapcsán kipróbáltam a bontott alkatrészt is, de nem lettem vele előbbre. Kéremakövetkezőt.

(#105963) hobizoli válasza eattila (#105961) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SzijjartoPetike anno ellenzekben: a magyar csaldok tonkremennek a 300 Ft fole emelkedett uzemanyagarak miatt

RTL helyeben naponta 30x leadnam ezeket a videoikat :DDD

több drón kell ;P

(#105964) hobizoli válasza Jahno (#105962) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez vmi nemet akarmi ugye?

több drón kell ;P

(#105965) Samott


Samott
addikt

En a heten vettem eszre hogy nem megy a hatso ablaktorlom, szetkaptam ma az ajtonal az atvezeto gumicovet, nyilvan el volt szakadva az egyik kabel.Gyors forrasztas, zsugorcso es mar jo is. De kell vennem cseredarabot, mert ket masik kabelnek is felfeslett a szigetelese. Nem szeretem ha ilyen hulyesegekkel gond van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105966) WiZARD válasza -NoVa- (#105956) üzenetére


WiZARD
addikt

Na igen, itt is hasonlót ígért szerdán az ember, aztán péntekre meggondolta magát. :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#105967) Jahno válasza hobizoli (#105964) üzenetére


Jahno
őstag

És? Tudom, hogy vannak a soha el nem romló autók és én is olvasok gyagya kommenteket bármilyen cikk alatt ahol nyilván minimum 300ezreket mennek el a vasak természetesen csak olajcserével és semmi mással, de azért kezeljük már fenntartással a dolgot. Úgy valamennyire. Vagy melyik felével van baj, ha német?

(#105968) Sipi- válasza eattila (#105959) üzenetére


Sipi-
tag

36 forint egy SEK, nem 3. Inkább 250ezer forint felett van. Bár az meg nagyon soknak tűnik nekem.
Vagy a 7k az 700 és nem 7000?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105969) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Szaporodnak a pozitív tesztek az osztályban, azt hiszem az iskola most összeomlik. Nem hiányzik agyrázkódásra, úgyhogy marad egész héten otthon.

(#105970) Phülöp válasza Jahno (#105962) üzenetére


Phülöp
addikt

5 évvel ezelőtt 15 éves volt a vas, és akkor is szoptál vele
meg azóta is folyamatosan

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105971) hobizoli válasza Jahno (#105967) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en nezem a nemetautokkal teli dizel tunner csoportot, meg nyilvan az Alfa-st is, es huszad annyi szopas nincs a digo szarokkal

nem a db szamuk miatt, hanem olyan hibak jonnek fel, hogy kb betolnam az elso bontoba az autot

hidrotoke kilukad meg megzabalja a veztengelyt... egesz vezermu CS
fotengely vegen kiverodik a szijkerek retesze a retesz horonnyal egyutt... fotengely CS
a mar-mar klassszikus, olajszivattyu 6szog tengely lenyalodik.... motor besül, turbo KO
adagolo (... OMG) lelevegodosik

ehhez kepest 147/156 csopiban ilyenekkel "szenvednek", hogy ajtokilincs, ablakemelo billenokapcsolo muanyaga eltorik

amikor odairtam nekik ecce', hogy igazan vehetnetek mar vmi rendesebb autot, akkor meg huszan allnak neki vedeni ezek ellenere is a konszernt
de az jellemzoen mind autoszerelo is, aki oda irogat, mert nekik ez mind melo, es azert :DDD

ekozben a bontatlan motorral 418loereos 147 Q2 16v JTD meg csak siman megy, pedig tavasszal keszult es minden versenyen meg illegalon ott van
nem kellett 2-3000km utan ujjaepiteni, mint egyes "csak" 300lojjosra okositott trédéíket is mar, nem kellett hozza levenni rola meg a hengerfejet se, nemhogy profilos hajtokarosra atepiteni [link]

mert sokkal erosebb a gyari forgattyus mechanizmusa ezeknek, mint a szupersztar merkelwageneknek, sokkal alkalmasabb tunnerolni is, meg okosabb a befecskendezo rendszere is, de ezek elmakettkodnak az adagoloval meg 2021 vegen is

kozben meg lassan az elso CR dizelekre mar OT rendszamot lehet kerni :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#105972) Jahno válasza Phülöp (#105970) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdés mit jelent a szopás és melyik fajtája, mert az ugye felénél senkinek nem esett le, hogy átlag bármire és egy újra is rámegy az összes egy része, ami a kötelezőkkel vagy hasonló fogyókkal jár. A szopás csak most kezdődik :-) Meg mert ugye egyik szerelő segített összebaszni vezérlés cserekor.

Aztán ugye tegnap tesóm is magyarázta, hogy feléjük 20ezer kilométer alatt semmit nem csökken az olajszint, mert olyan fasza minden. Nahh, azt majd itt a nagyobb tudáúsak elmagyarázzák, hogy miért nem jó ha semennyit nem csökken a szint.

Dolgok meg olyanok, nem műxenek örökké és néha leverem az alját.

(#105973) Jahno válasza hobizoli (#105971) üzenetére


Jahno
őstag

Ezekkel pont semmi bajom nincs, de tuningolós csoportot inkább ne hasonlítsuk hozzá. Alfában milyen ABS vagy zár van? Következő autóm lehet az alapján venném, hogy milyen beszállító cuccai nem romlanak el, szóval egyelőre a szervó/ABS/zárak lenne a nagyobb kiadás, az jól jönne.

(#105974) hobizoli válasza Jahno (#105973) üzenetére


hobizoli
nagyúr

bosch benne minden :DDD

ABS attol szokott beszarni Ignis-kben is, hogy a fekfolyedek a gyari benne 15+ eves koraban is 250-300k km utan is
mert jappoooo, nemkellrakotleni sosem, gyóóvanazúúty
fekfolyadekcsere 8-10 evente? miiii? jojaz béláim


itthon merkelwagen mania van
lehet akarmilyen muszaki szemetdomb az egesz, akkoris elobb megveszik, mert néééééééééééééééémet

ezekbol jol megel par szerelo
nekik azert jok ezek, azert is vedik annyira a technikat
nekik az a melo meg a megelhetesuk, ha sok ilyen veréb van
nyilvan nem fogjak azt mondani, hogy ne azt vedd, hanem amit hozza fogsz majd hordani

több drón kell ;P

(#105975) Bujdy81 válasza Jahno (#105877) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Gondolom, neked van több iskolás gyereked és a Te gyereked volt pont a héten karanténban (hivatalos végzés alapján), mert Covid pozitív az egyik osztálytársa.

Oh, wait...

(#105976) Jahno válasza hobizoli (#105974) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ebben is Bosch, oszt akkor mitől döglik meg? Félfolyadék és sok más is gyári, vagy néhány dolog szigorúbb menetrend szerint lett cserélve. de hát ugye olyankor kapom meg a magamét, hogy minek öntöm bele a pénzt. Azt kilométerre meg tudom nézni, hogy mikor konyult le, csak kicsit kell túrni hozzá a dokumentációt.

(#105977) Jahno válasza Bujdy81 (#105975) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem csak a haverok csodálkoznak ilyesmin, az számít? Mert pont ezen csodálkoznak. Aztán lehet ugyanazt játsszuk, mint tavaly nyár közepén, hogy nincs egzakt megoldás, három féle helyen hat különböző verzió működik.

(#105978) -NoVa- válasza Bujdy81 (#105975) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálunk lassan pozitív teszttel sem lehet karanténba kerülni, mindegy hogy testvér, szülő, osztálytárs. A durva az óvodában volt, ahol a covidos apuka behordta a gyereket, és nem utasíthatták haza.

(#105979) Jahno válasza -NoVa- (#105978) üzenetére


Jahno
őstag

Viszont ha valaki lógni szeretne melóból, akkor egyszerűen ki tudja magát íratni tervezett fix időre (:-

(#105980) npera válasza eattila (#105959) üzenetére


npera
újonc

7050 HUF per darab. És 950 HUF a posta. De mivel 3-at vágattam, ezért kapok 10% engedményt. Tehát 3 x 7050 x 0,9 + 750 HUF.

Kábé 20k a teljes összeg. Szólnom kell anyámnak, hogy jön majd a cucc a postaládába, nehogy kidobja :C

(#105981) Grillo válasza -NoVa- (#105978) üzenetére


Grillo
senior tag

Nagyobbiknál most jött, hogy pénteken lehet, hogy pozitív emberrel voltak együtt. Aztán utána nem sokkal, hogy csak 4 gyereknek kell otthon maradnia, többiek menjenek. :F
Vajon harmadik óra környékén jön-e a telefon, hogy mindenkit haza kell vinni?...

(#105982) Phülöp válasza Jahno (#105979) üzenetére


Phülöp
addikt

Ismerek olyat, akinek hó végére van repjegye Magyarországra, de mégse utazik, mert a 8 napos látogatásba nem fér bele egy esetleges karantén.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105983) Jahno válasza Phülöp (#105982) üzenetére


Jahno
őstag

Itt ha EU-s oltás van, akkor nem lesz karantén, de ezek annyira változnak, hogy jajjbaze. Néztem 1-2 követségi oldalt, meg kifaggattam az ide-oda repülő ismerősöket. Én most maradok idehaza, meg haveroknak is írtam, hogy ismerősi körben többen estek el, mint tavaly nyáron, így a nagyobb rendezvényes bulikat most akkor le is mondanám, vagy minimál dizájnos megoldás, odamegyek összedobom, vége után elhozom. Ha útközben megáll az univerzum, akkor ott marad állva. Jászberényben is lesz egy játszóházunk, kíváncsi vagyok mit lép a PógárJenő mert egyelőre pár 10 főt érdeklő fotós kiállítás megnyitók maradnak el és mennek online, addig ugye egyelőre túl nagy szigor nincs az országban, mindenki döntsön saját belátása szerint, így itt-ott már akadnak korlátozások. Na jó, közértben nem maszkozom, retró bulikban viszont igen.

(#105984) zetor2000 válasza Jahno (#105972) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nyugi, amíg nem ilyen a verda, nagy baj nincsen... csak a pénzt locsolod rá. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#105985) Jahno válasza zetor2000 (#105984) üzenetére


Jahno
őstag

Mindig mondtam, hogy ha elromlik a csap, akkor nem cserélem le az egész házat. De ha a csap egy hazug geci izé, drágább dolgok vagy tartósan romlanak el vagy nem gazdaságos az egész, akkor meg kell matekolni a miskulanciát.

(#105986) hobizoli válasza Jahno (#105979) üzenetére


hobizoli
nagyúr

oktober elejen hörghurutom volt, a dokinak csak megirtam email-ben hetvegen, meg valaszolt is ra aznap :DDD , es felvett B-be
aztan amikor mar jol voltam masfel het mulva csak odamentem az igazolasert rendelesi idoben

:DDD

nalunk az a policy, hogy vki kohhintget, vagy nem erzi jol magat, az inkabb maradjon otthon, meg egy sima influenzaval is
foleg amiota iden tavasszal a 22 fos reszlegunkbol 15-n lettunk egyszerre betegek
de nem csak ez ota van a protokoll, hanem kb masfel eve, amiota megy ez a Covid19

2 hete meghalt egy targoncas a raktarbol
kedden lett lazas, szerdan korhaz, vasarnap meghalt
nem volt beszurizva
mi sosem kerultunk vele kapcsolatba, mert tok mas reszen vagyunk, de nyilvan kozvetve pl a dohanyzoban talalkozhatott olyannal, aki talalkozhatott olyannal, aki mar hozzank is bejar
par embernek a csoportjabol kariba kellett mennie egy hetre

most egy-ket enaztansosemfogombeadatni felfogasu is ment a heten szuriztatni magat

több drón kell ;P

(#105987) Jahno válasza hobizoli (#105986) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk az van, hogy heti valamennyit legyünk bent, de inkább odahaza. Íratlan szabály, hogy aki kettőnél többet köhint vagy tüsszent, azt kibasszuk az ablakon :-D

Persze itt nem is nagyon kell jelenlét, néha laptop, pár monitor és telefon pont megfelel. Elvileg rugalmasak vagyunk, gyakorlatilag meg hivatal is.

(#105988) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Most tankoltam prémium dízelt a Shellnél, 480 az is...

Azt mondta a kutas, hogy értelmezik a szabályt, EGYELŐRE ennyi...

(#105989) Grillo válasza Jahno (#105987) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, nekem múlt héten volt egy olyan kooperáció, kis iroda, vagy 10-en bent, erre az új csaj elkezedett olyan igazi mélyről felszakadozókat köhögni. És rohadtul nem vette észre magát.
Én is berenceresítettem már a maszkot, egyelőre egy munkaterület van, ahol a sisak mellett ez is kötelező, de én már a boltban is felveszem.
Tegnap voltunk decathlonban, meglepően sokan hordják, és a személyzetnek is kötelező.

(#105990) eattila válasza npera (#105980) üzenetére


eattila
csendes tag

SEK-et írtál. Csak azért kérdeztem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105991) blueboi69 válasza Bujdy81 (#105988) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hol a az a kút? :D

(#105992) blueboi69 válasza Grillo (#105989) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mondjuk nyilván egy csúnyán hangzó köhögés az ijesztő, de pl nálunk a kisebbik köhögött úgy, mint egy 50éve dohányzó öregember, de mi tudtuk, hogy ez annak a jele, hogy már gyógyul és nem fertőz.
Boltban azért időnként csúnyán néztek ránk emiatt.
Egyébként én azt látom, hogy itt a környéken rengetegen hordják a maszkot annak ellnére, hogy nem kötelező. Bolti dolgozót már sztem hetek/hónapok óta nem láttam maszk nélkül sehol.

(#105993) blueboi69 válasza Jahno (#105962) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Annak idején a bme-n volt közgáz óránk, mert az kötelező villanykaron is és ott előadtak egy valós példát. Az egyetem kapott egy amerikai társintézménytől egy amcsi egyterű autót, mert az hasznos és kedvesek és akármi. Itt örültek, mert ingyen volt. Aztán megállt benne az automata váltó, venni kellett bele vmi 300ezerért (ez mondjuk 15-20éve). Úgy voltak vele, hogy oké, 300ezer, ennyiért újból jó lesz az autó, Aztán megkotlott megint és úgy voltak vele, hogy csak 200ezer és megint lesz egy autó, ami önmagábban ugye többet ér, mint 200, tehát a használati értéke az jóval több. Ezt eljátszották párszor és végül valaki azt mondta, hogy ennek semmi értelme és évekig az épület állt az autó tele iratokkal, mert kb irttartó szekrénynek használták.

Fogalmam sincs már milyen közgazdasági modellt akartak ebből kihozni, vagy mire volt példa, csak az autó miatt jegyeztem az egészet :D

Szóval mérlegelni kell, hogy mennyit akarsz még rá költeni. Vagy úgy vagy vele, hogy a nehezén túl vagy, és többet ér neked az, hogy ismered az autó előéletét és legalább főbb/nagyobb dolgok ki vannak már cserélve.
Persze kívülről józanabb a fotelszakértés, amikor benne vagy a dologban, akkor sosem ilyen egyszerű a képlet. Mint ahogy a bmw-től is szabadulni akartam, az új gazdája meg imádja és napi 160-200km-t megy vele, ebből 160 a munkábajárás és semmi baja az autónak/motornak.

(#105994) npera válasza eattila (#105990) üzenetére


npera
újonc

Az durva lett volna. HUF akart lenni, bocsánat a keveredésért :B

(#105995) Samott válasza Bujdy81 (#105988) üzenetére


Samott
addikt

Kivancsi lennek mit csinalna az allam ha most zarna be minden kut egy felujitasra. Mondjuk egy tisztasagi festesre. Olyat nem lattam hogy tiltana a torveny.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105996) blueboi69 válasza npera (#105929) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó pici az a board is. Ezen mekkora akksi lesz? 1db 18650 litium cella?

Múlthéten tudtam repkedni többet, és próbáltam egy régebbi mobilt rárakni a drónra. Volt egy bringás mobiltartóm, azzal eszkábáltam össze, de olyan nehéz lett, hogy szerencsétlen nem bírt elemelkedni a földtől :C
Aztán gonvoltam, hogy csak a mobilt rakom rá, a gép aljára! Igen, akkor lefelé kameráz, de abból is lehet jókat összevágni, na így tudott repülni, kb 1.5percre csökkent a repülési idő, csak a végén derült ki, hogy a felszállás pillanatában kikapcsolt a videófelvétel, és még a kijelzőt is megkarcolta (nem kár érte, ez ilyen backup telefon). :W
Majd még próbálkozom azért.

(#105997) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

#Drágaságaink
Vásárkodtam egy ilyet: [link]
Hozzá egy ilyet: [link]
Kellemesen szól, és bár aggódtam, a párosítás szinte azonnal megtörténik.
Vettem Metallica, Hans Zimmer, Queen meg Zorán lemezt.
Mindig megállapítom, hogy Freddie mennyi mindent alkothatott volna még.

(#105998) eattila válasza Samott (#105995) üzenetére


eattila
csendes tag

A bezárást se tiltja törvény nem?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105999) eattila


eattila
csendes tag

Nekem egyre több kollégám esik ki. Múlt hétfőn kettő lett pozitív. Pénteken egy másik lett lázas. A hét elejiek negatív teszt után ma kezdtek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106000) Samott válasza eattila (#105998) üzenetére


Samott
addikt

De, azt tiltja. Akkor atveheti a boltot a konkurencia es viheti. De ha fel kell ujitani azt nem hiszem hogy szabalyozzak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.