Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105301) zetor2000 válasza npera (#105300) üzenetére


zetor2000
senior tag

És akkor most érzed a gazdagság szelét? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#105302) npera válasza zetor2000 (#105301) üzenetére


npera
újonc

Hát az túlzás, ebből még nehezen megyek nyugdíjba :B

De sosem tőzsdéztem és kábé nulla érzékem van bármiféle gazdasági témához, így ez most kábé a tevének a tű fokán számomra.

Azt is tudom, hogy egy napból (fotelből) kár extrapolálni a végtelenbe. Szóval majd fél év múlva már lehet óvatosan nyilatkozni, hogy jó üzlet volt-e vagy csak könnyen jött, könnyen ment :C

(#105303) blueboi69 válasza WiZARD (#105297) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kemény akkor, hogy megbüntettek, azért ez nemsemmi. :Y
Ilyenkor mit tudsz csinálni? Semmit kb....

(#105304) Jahno válasza npera (#105295) üzenetére


Jahno
őstag

Én a közelieknél is arra gyúrok, hogy valami majom úgyis kitakarja a rendszámom :-D

(#105305) npera válasza Jahno (#105304) üzenetére


npera
újonc

El kell osonni, mint egy nindzsa :C

(#105306) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Jahno, nincs véletlenü egy 4G routered kölcsönbe/megvételre?
Itthon sokszor szarakodik a mobilnet és ha újrindítom a modemet, akkor utána egy ideig jó. Gyanítom lejárt benne a számláló... :) Wifi nem kell bele, csak tudjon 4G-t és 1utp menjen bele.

(#105307) Sipi- válasza blueboi69 (#105306) üzenetére


Sipi-
tag

Vehetnél egy TL-MR100 -at és ha beválik, akkor veszek nyárra én is egyet a nyaralóba. Így akkor lenne 8 hónapod tesztelni és én jól járok vele :D
SIM kártya cserét nem kérsz esetleg előtte? Vagy ügyfélszolgálatnak bejelented és lehet, hogy látnak valamit a logokban.
Még mindig nincs felétek kábeles internet?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105308) blueboi69 válasza Sipi- (#105307) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hááát őőő arukeresőn vélemény:

"Ritkán újra kell indítani, belassul, elveszíti a jelet, reboot után ismét minden ok."

Amúgy legutóbb azt írták, hogy fogalmuk sincs, de idén valamikor... Nemtudom, hogy állnak a levelemre is 1hónap volt mire válaszoltak :D
Kábel nincs az oszlopokon, pedig onnantól is még idő, míg ténylegesen beköthetik, szóval szívás van még.

Az lehet, hogy megveszem és nyáron meg megveheted tőlem, csak ha meg nem jó a készülék, akkor meg neked sem lesz jó :) De ennyit nemszántam volna rá amúgy csak ha tutira kell neked. Persze az is kérdés, hogy mivan akkor ha itt nincs net még 8hónap múlva sem, neked meg már kéne... Bár akkor a mostanira még vissza tudok állni....

(#105309) Phülöp válasza blueboi69 (#105306) üzenetére


Phülöp
addikt

5G-s nem jó? Van benne WiFi is, de ki lehet kapcsolni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105310) blueboi69 válasza Phülöp (#105309) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt nncs 5G, de gondolom kompatibilis prolibb sebességgel is.
Whats your offer?

(#105311) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Koper. Park, benne mindenféle mozgáslehetőség, futópálya benne játszótérrel, hogy addig a gyerek is ellegyen, mellette széles rendesen felfestett tükörsima bringaút. Ezek se tanultak meg rendesen lopni?

(#105312) Phülöp válasza blueboi69 (#105310) üzenetére


Phülöp
addikt

Megnézem napközben a vasat, aztán tolok priváT.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105313) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Napasztmek, covidosak vagyunk.
Feleségem kedden elkezdett köhögni. Csütörtökön már mondta, hogy vannak ízek, amiket nem érez (persze leteszteltük erőspistával, attól könnybelábadt a szeme), és mivel jönnének hétvégére anyósomék, a biztonság kedvéért csináljunk egy gyorstesztet. Pozitív. Akkor sebesen csináltunk nekem is, meg a gyereknek, az mindkettő negatív lett. Feleségem elment PCR-re, ma reggelre jött az eredmény, pozitív. Én mindeközben, tegnap eléggé rottyon lettem (igazából csak idő kérdése volt), úgyhogy ma reggel újabb teszt. Nekem is pozitív. Már csak a gyerek van jól.
Fejfájás, köhögés, orrfolyás. Ja, és éjjel mindenem IS fájt, kivéve a fejem. Izmok, ízületek.
Úgyhogy most 10 nap itthon.

[ Szerkesztve ]

(#105314) Samott válasza A. Crowley (#105313) üzenetére


Samott
addikt

Jobbulast! Oltas megvolt es megis? Elvileg ugy viszonylag konnyen atmegy rajtatok. Reggel a piacon krahacsolt egy no sorbanallas kozben, de nyugtatgatta a korulotte allokat hogy nem covid hanem tudobaj. Kosz szepen. Maszk persze nem volt rajta.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105315) -NoVa- válasza Samott (#105314) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amikor valami óvodai szar után 5 hete köhögök a fiammal együtt, 4 negatív teszt után én is átértékelem a maszk nélkül köhögés jelentőségét.

(#105316) qnadam


qnadam
veterán

már megint a boston dynamics

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105317) A. Crowley válasza Samott (#105314) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Hát, könnyen?
Lemegyek az alagsorba, visszajövök, és már fulladok.
Nagyjából semmire nincs energia. Gyerek meg unatkozik, nem jöhet közel, hátha ő még megússza.

(#105318) Sipi- válasza A. Crowley (#105317) üzenetére


Sipi-
tag

Oltásotok volt?
Jobbulást!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105319) eattila válasza A. Crowley (#105313) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulást!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105320) eattila


eattila
csendes tag

Ma reggeli fotókísérlet a sony 50-essel.

Ez mintha nem lenne éles, pedig elvileg de.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105321) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#105322) eattila válasza -NoVa- (#105321) üzenetére


eattila
csendes tag

Szep hely!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105323) npera válasza qnadam (#105316) üzenetére


npera
újonc

Azért ez szabályozástechnikailag nem alapfopkú tudomány.... :Y

(#105324) npera


npera
újonc

E, már alig látom mit forrasztok....

(#105325) -NoVa- válasza npera (#105324) üzenetére


-NoVa-
őstag

Régebben nem voltak ilyen homályosak az alkatrészek.

(#105326) npera válasza -NoVa- (#105325) üzenetére


npera
újonc

:C

Ugye?

(#105327) npera


npera
újonc

(#105328) A. Crowley válasza Sipi- (#105318) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Igen, Pfizer, nekem meg Sputnik.

(#105329) zetor2000 válasza npera (#105324) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akinek jó a szeme, annak is praktikus lehet SMD alkatrészek forrasztásához egy ilyesmi:

Nekem egy Andonstar ilyesmi van, még nem használtam, mert nem forrasztok SMD cuccokat mindennap, de már elő-elővettem. Abban van valami akku is, pár percet lehet vele mókolni közvetlen áram nélkül is, de valami mikro usb a töltője asszem. A fenti képen, ami van, csak 4,3", az Andonstar az közel 8". Mert az én szemem se lesz jobb. Ja, meg tud videót / képet rögzíteni, ha esetleg kéne.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#105330) Jahno válasza blueboi69 (#105306) üzenetére


Jahno
őstag

Tán olyan van, amibe sticket lehet dugni. De amit múltkor mondtam az teljesen jó, megy mindenhol.

(#105331) zetor2000 válasza A. Crowley (#105313) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jobbulást.

Kollegám meg a felesége még a 2 ünnep közt volt kovidos. Azt mondta a koma, hogy mindene fájt, levert volt, de más semmi. Ereje annyi volt, amennyi a mindennapi életbenmaradáshoz kellett. Pedig mindennap / rendszeresen sportol, fut meg cangázik. Ízlelése azt mondta, hogy nem ment el, vagy nem jelentősen.

Egy másiknak meg megváltozott az ízlelése, a málnás ásványvízre azt mondta, hogy pisi ízű. pedig nem. Málna. Nem a legjobbabb, de málna.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#105332) Jahno válasza A. Crowley (#105313) üzenetére


Jahno
őstag

Asszony meg anyós pár hete elég rendesen köhög éjjelnappal nyomják. Aztán majd lesz teszt. Én ha eddig nem kaptam el semmit, akkor remélem már így is marad.

Na, most hívták asszonyt, holnap menni kell tesztre, autózhatunk majd ide-oda, ááááááá.

(#105333) npera válasza zetor2000 (#105329) üzenetére


npera
újonc

Ú, álomszép. Köszi a tippet. Még küzdve, de megy, de lassan jöhet az olvasószemüveg vélhetően. 3,14-csába....

(#105334) Jahno válasza npera (#105333) üzenetére


Jahno
őstag

Háááát, most, hogy mondod. Tesztelnem kell, mert itt most valami nálam sem okés. De csak úgy hirtelen.

(#105335) npera válasza -NoVa- (#105325) üzenetére


npera
újonc

- FC módok beállítva
- VTX rákapcsolva és elvileg kilockolva
- RX beállítva, csatornák mozognak jó irányban
- 5V stepup és LC filter bekötve

Kamera még nincs rajta, meg motorpadok, de akkor először elkezdem berakni majd a "vázba"...

Egy ilyen borzalom lesz, de mivel tömeget spórolunk, ezért a 18650 tálca helyett megy rá az XT30-ra konvertált wapés cella. 8 gramm a tálca csak. És esik rajta a feszültség rendesen.

(#105336) eattila válasza Jahno (#105332) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulast! Keresztanyamat teszteltek de nem kovid. Viszont van a rokonsagban egy csalad, ahol mindenki beteg csak a gyerek nem. Meg. Pedig oltva vannak. A gyerek nem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105337) npera válasza Jahno (#105334) üzenetére


npera
újonc

Én azt vettem észre, hogy munkanap végére már nehéz nézni a monitort és meló után a forrasztás gyötrelmesen nehezen megy. A kis mütyűrke padokat nehéz eltalálni és mellette a feliratokat alig látom.

Mondjuk lehet, hogy a korábban 120%-os látásom romlott le 90% körülre és legjobb ha befogom a pofámat, mert például asszony kábé semmit nem lát hozzám képest. De valami kezd elvásni a szememben, ami érezhetően romlott az utolsó pár évben.

Januárban leszek 45, ez már csak ilyen és ilyenebb lesz vélhetően :O

(#105338) npera válasza A. Crowley (#105313) üzenetére


npera
újonc

Jobbulást nektek!

(#105339) eattila válasza npera (#105337) üzenetére


eattila
csendes tag

En mar nagyon kozelre se latok. Pl a sajat vallam nem latom elesen ha oldalra fordulok. Oregedes. Ez van sajna.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105340) blueboi69 válasza A. Crowley (#105313) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Uh, jobbulást!

(#105341) blueboi69 válasza -NoVa- (#105315) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ismerős....

(#105342) blueboi69 válasza eattila (#105320) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Talán az utolsó vörös ami tetszik, de ne haradjuk, nova képei jobban bejönnek :) Én a műveszet azon vonalát amit te szeretnél képviselni azt kevésbé tudom értékelni.

(#105343) blueboi69 válasza npera (#105335) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aranyos kis szúnyog :)
Én 1hete készülődöm, hogy kimegyek drónozni minden nap, de mindig közbejött valami :/

(#105344) Phülöp válasza A. Crowley (#105313) üzenetére


Phülöp
addikt

Napasztmek.
Jobbulást, mihamarabb!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105345) npera


npera
újonc

Nova, Boba, good news. Motoeuro rakott fel egy mókás videót. A srácok szétfingatták magukat TET ösvényeken Anglián belül.

(#105346) npera válasza blueboi69 (#105343) üzenetére


npera
újonc

Én ezt asszem egy éve terveztem megépíteni, ennek küldte vissza a svéd posta alapvető alkatrészeit USÁkiába.

Most délután a gyerekek kimentek játszani, asszony lefeküdt aludni, aztán én meg elkezdtem csendben forrasztgatni.

A vicc az, hogy miután a gyerekek visszaértek a lányom odaült az ölembe és ő is "forrasztott velem"... Vagyis ugyanazt csinálta, mint én saját apámmal. Elolvasztott egy csomó cínt és nagyon élvezte. Vicces, hogy kábé 35-40 év elteltével megismétli magát a történelem, elég érdekes felismerés volt.

Mondtam, hogy ma használtam egy benzines sövényvágót? A szomszéd idős bácsika vágott vele bozótot ma a takarítós közös megmozduláson, de a háta nem bírja, így átadta a gépet nekem. Én meg levágtam az egész placcot vele, ami a ház mögött van. A málna maradt, a cserjés bozót ment a levesbe. Igazán férfias érzés benzines géppel dolgozni, csak úgy tombolt a tesztoszteron.... :B :C

(#105347) eattila válasza blueboi69 (#105342) üzenetére


eattila
csendes tag

Segond :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105348) Sipi-


Sipi-
tag

Ma is jó idő volt egy kiránduláshoz :C
Zebegény-Törökmező-Zebegény, kb. 9-10 km, 170m szintkülönbség csak.
Fantasztikus színek, tényleg hihetetlenül szép az erdő ilyenkor.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105349) eattila válasza Sipi- (#105348) üzenetére


eattila
csendes tag

En ma megjartam Miskolcot oda-vissza. Olyan szep fasorok meg erdoreszek vannak… Az egyszeruen szeptol a csodasargaig.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105350) blueboi69 válasza npera (#105346) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó érzés ez ilyenkor :)

Nem hasonló, de ilyen történelmi ismétlődés volt nekem az, hogy egyszer ültem bent az E irodaházában a népligetnél és pont ráláttam a a régi Ganz irodaházára, ami még ma is áll,csakhát a kettő között van kb 50év eltérés. Az érdekesség, hogy apám kb 40éve ott dolgozott mérnökként és valszeg az ablakból kinézve ő is a népligetre látott rá, mint ahogy én is, csak akkor ő még nyilván nem látta az E épületét :)

A málnát metszeni kell! Nemtudom milyen fajta, de ha folytontermő, akkor most talajszinten tőből ki kell vágni. Ha 1x terem egy évben nyáron, akkor azokat a vesszőket kell levágni tőből, amiken idén termett, az új vesszőkön majd jövőre lesz termés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.