Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105751) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105752) Bujdy81 válasza qnadam (#105743) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Csajoznál? ;)

(#105753) Jahno válasza Bujdy81 (#105752) üzenetére


Jahno
őstag

Háááát. Pisilnikell, mikorérünkoda soppingolni akarok *5?

(#105754) eattila válasza Jahno (#105753) üzenetére


eattila
csendes tag

Mint a pályakerékpárban az elimináció. Aki utoljára marad, az nyert! :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105755) blueboi69 válasza npera (#105733) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi a DRL-el? 80%-ban azzal megyek, ha már van.

(#105756) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#smax

Ma voltam az eladó autóvill szerelőjénél. 18ker, patent garázs, szépen rendben minden, a srác elég profin fel volt készülve mindenre. Csak Ford-al foglalkozik és csak villamossági dolgokkal.
A parkradart megcsinálta. 2helyen volt a vezeték elrohadva és 1 szenzor is szar volt.
Azt mondta, hogy az összes fordnak ez a baja, hogy rohadnak el a vezetékek. Magyarországon gyártyják :C . A legfiatalabb az egy 3éves (!!NÉGY!) Ford volt amiben már elrohadt vezetéket talált, egy csatlakozón belül.

Utas oldali keyless entry-t megnézte, nem az antenna a baj (kilincseket keresztbecserélte), szerinte modullal lesz valami gond, szerez modult, utána többet tudunk.

Tempomat 6. sebesség issue. Na itt komoly debuggolás ment, a difi áttételt módosította a motorvezérlőben, ám semmilyen értékre nem volt hajlandó működni. Persze mindig mentem pórbakört, kb az 5. után feladta, szerinte itt váltót kéne cserélni, arra, ami hozzá való. Azt mondja, hogy sok váltó kompatibilis fizikailag a motorral, valszeg nem találtak olyat, ami hozzá való lenne gyári, szóval beszéljek az eladóval.

Tolatókamera. Ezt előre mondta, hogy nem fogja tudni megcsinálni, megmutatta hogy hol van a modul, stb ő azt javasolta, hogy vegyek egy tökmás univerzális tolatókamerát és azt bevezetékezi nekem.
A saját smax-án mutatta, hogy milyen a gyári kamera képe, szerinte nagyságrendekkel szebb képet ad egy utólagos kamera.

Szóval legalább a parkradar működik már és nem sípolja szét a fejem amikor R-be rakom, és a másik pozitivum, hogy le volt beszélve az eladóval, hogy ő állja a javítás költségét, így nekem itt most nem kellett fizetni semmit sem.

(#105757) npera válasza blueboi69 (#105755) üzenetére


npera
újonc

Teljes sötétségben vakít, mint az állat, de legalább ő sem lát semmit. Hátulról meg kocsitól függően vagy van helyzetjelző vagy teljesen sötét a kocsi hátulja.

(#105758) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A Volvo jobb első lengéscsillapító szilent elfáradt és átszakadt, egy hónap múlva jut rá időszelet a szervizben. Subaru time :)

(#105759) Jahno válasza blueboi69 (#105755) üzenetére


Jahno
őstag

Elsőre az, hogy csak elöl van.

(#105760) Sipi- válasza blueboi69 (#105755) üzenetére


Sipi-
tag

Városon kívül azért nem árt fényszórót kapcsolni :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105761) Samott válasza blueboi69 (#105756) üzenetére


Samott
addikt

Mire visszadod neki, minden ugyes-bajos dolgat elrendezed. Mert ettol nem lesz kevesebbet futott motor, meg hozza passzolo valto benne.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105762) Sipi- válasza blueboi69 (#105756) üzenetére


Sipi-
tag

És mi a döntés? Marad vagy megy vissza a feladónak?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105763) hobizoli válasza Samott (#105761) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szeritnem ez a faszi lassan atter a paradicsom-paprika termesztesre...

több drón kell ;P

(#105764) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Epreserdő utcaban nincs fizetoautomata a munkatarsam szerint....bar o gyalog jar :DDD

több drón kell ;P

(#105765) blueboi69 válasza Sipi- (#105762) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Még nem döntöttünk semmit.
Adásvételit még nem igényeltem meg, mert trehány voltam. Azt beszéltük asszonnyal, hogy adásvételi függvénye, meg annak függvénye, hogy az elektromos ember mit mond. Namost az elektromos ember is azon az állásponton van, hogy az eladó vagy szerezzen bele váltót, vagy pénzben kompenzálja a dolgot....
Szóval ez még egy jó lap a kezemben, hogy a saját embere szerint is ez lenne a korrekt.

Egyébként ennek ellenére is hajlunk arra, hogy maradjon az autó. Nézegetem azóta a kínálatot, tragikus ami van. Na meg bármi mást nézek ehhez képest, az kicsi játékautónak tűnik.
Ami tetszene az Ford Edge, vagy Kuga, de ezek még nagyon drágák nekünk, 6-8M-tól kezdődnek, szóval felejtős.
Az a baj, hogy amúgy szeretjük az autót, mert nagyon kényelmes minden szempontból. Akkor nem fogjuk szeretni, ha megkotlik a motor :D

(#105766) zetor2000 válasza Grillo (#105727) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Nagyon gondolkodtam közben, hogy elkezdem feldolgozni a hűtőben lévő söröket, de erős voltam."
Ezzel kell kezdeni, utána jöhetnek a problémák... :) Ha ITs vagy, se feltétlen fog megoldódni egy szrrá korlátozott céges gépen a "feladat". Ismerni kell 1-2 jeszót, hogy kezdeni tudj a problémával valamit. Addig csak hümmögni és cöccögni lehet. Jelszót meg céges ITsok ismernek, és nem szeretik kiadni, mert csúnya dolgokat lehet azzal csinálni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#105767) -NoVa- válasza blueboi69 (#105765) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy jó Subaru kéne neked szerintem.

(#105768) zetor2000 válasza qnadam (#105724) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erről volt valami becsületesnepperes videó is, amikor elmondja, hogy előrefelé lát, mert felkapcsol, de hátrafelé meg semmi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#105769) Grillo válasza zetor2000 (#105766) üzenetére


Grillo
senior tag

Namármost én eztet tudom, pedig bölcsész vagyok. Asszony tudja, csak nem sejti.
Deviszont erről eszembe jutott, hogy akkor ha tegnap nem is, de ma szisszentek egy sört.

(#105770) npera


npera
újonc

Caddx kamerát nagyon nem komálja a modul a szemüvegben. Le is zuhantam a NanoLR-el, de jó nedves puha fűbe, így nem lett baja.

Egy bejegyzésben olvastam, hogy a Caddx kamerák PAL üzemmódban nagyon durván kavarják a modult, megpróbálom NTSC alatt is. Lehet az lesz a trükk.....

(#105771) blueboi69 válasza npera (#105770) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tegnap voltam repkedni kicsit, kimentem Bujdyék felé, ahol szoktunk kirándulni ,meg Sipiék is. Igen szép vidék fentről is :)

(#105773) NauTiLUS_HUN válasza zetor2000 (#105766) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Meg miért adnánk ki? ha akar valamit a céges géppel, akkor irány a céges IT. Ha nem szabad mégis kell vegyen sajátot.

(#105774) Grillo válasza NauTiLUS_HUN (#105773) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, itt az volt a lényeg, hogy egy helyen dolgozunk, belépett az én laptopomon dolgozni, viszont ezen nem volt tartományon belül belépve még a jelszócsere óta, így semmi office, stb program nem működött. Ezt kellett volna megoldanom, de ugye esélytelen volt.
Ma beléptem neki a céges hálózaton belül, hazajöttem, és átdolgozhatja az éjszakát...

A két Soproni APA-t meg elégedetten megittam, még van kettő a pincében, de le nem megyek, pedig jól esne. Csak 5 után kelek, aztán nem kéne. Meg péntek estére már van amúgy is szervezve ki sörözés, úgyhogy megölök még pár szász köcsögöt az Assasin's Creedben, aztán megyek alukálni.

Holnap Veszprém, Vár, drón, falak. Meg estefelé gumicsere, ha hazaérek időben.

Tudom, nem blog...

(#105775) Samott


Samott
addikt

Mindenre van megoldas: Oltottakból kiszívott chipekkel megy tovább az autógyártás ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105776) Jahno válasza zetor2000 (#105766) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ mi a feladat. Most azért Tumorra is morgok, mert nálam meg ugye néha asszonyt kell támogatni, oszt ilyen "tele van a c:" hibára bedobja válasznak, hogy "ja, tele van a c:". Ok, de mi a teendő, mit kell csinálni? Ugye elég nagy az osztott postafiók, amiről a helyi tákolások miatt én azt sem tudom már, hogy nyilvános mappa, milyen erőforrás, osztott fiók-e, mi az aktuális szabály, hogy meddig rakja el a helyi másolatot ha egyáltalán el lehet és melyik cuccét.

Mert én időmben mindig jött valami kisnagyfőnök, toporzékolt, hogy így meg úgy nem jó, szétkorlátozott mindent, mert ugye változás van és stratégiát kell felmutatni, meg minek ennyi levél a postafiókba, blábláblá, és akkor szegény felhasználó meg csak szopolt. Meg mi az archiválás menete, miképpen lenne érdemes, mertlevelek közt folyton keresni is kell ésatöbbi. És nem 100 gigás nagyságrendekről beszélünk, szóval így a sötét középkor vége felé ne legyen már probléma. Aztán asszony tőlem is kérdez, hogy ilyenkor mit érdemes vagy mennyire, én meg általában rendesen úgysem tudok segíteni :-D

(#105777) Bujdy81 válasza blueboi69 (#105765) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A Kuga pont sokkal kisebb, mint az S-Max szerintem...

(#105778) blueboi69 válasza Bujdy81 (#105777) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De mégsem olyan kicsi mint más személyautó :)

(#105779) Sipi- válasza blueboi69 (#105778) üzenetére


Sipi-
tag

Kombi MK4 Mondeo lesz ebből :D
Éppen most árul valaki 2.2-es TitaniumX-et. Abban csak 350e km van :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105780) blueboi69 válasza Sipi- (#105779) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az is kicsi már...

(#105781) JonesC válasza Sipi- (#105779) üzenetére


JonesC
csendes tag

Lehet, hogy az már a black friday-es 500-ról 350 :)

(#105782) Vodike válasza blueboi69 (#105778) üzenetére


Vodike
tag

Ültél még Kugában? Nálunk van most egy T-Roc meg egy Kuga, háááát....

exTiga

(#105783) blueboi69 válasza Vodike (#105782) üzenetére


blueboi69
csendes tag

háát mi? Nem ültem amúgy. Nem biztos, hogy később kell akkora autó mint egy smax, de azért egy átlag személyautóba visszaülni az elég nagy ugrás, a Kuga /Edge az köztes állapot.

Egyébként pl az egyik kereskedésben is mondták, hogy akinek az smax-át beszámították, az a nagyobb kuga-ba ült át....
Szóval nemtudom. De ez még a jövő kérdése, egyelőre nagyon drágák nekem.

(#105784) Sipi- válasza blueboi69 (#105780) üzenetére


Sipi-
tag

Hány gyerek lesz még? Ha meglesz a 4, akkor asszonynak nem kell SZJA-t fizetnie, gondolj bele :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105786) Samott


Samott
addikt

Kameras mobil valakinek?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105787) Samott válasza Sipi- (#105785) üzenetére


Samott
addikt

Meg vannak ezek teljesen orulve. De ugy ertem hogy minden szinten, mert ezt a baromsagot a Jobbik mar hetek ota koveteli. Hatosagi aras benzin... kivancsi vagyok mikortol kell kulfoldre jarni tankolni miatta, mert veszteseggel nem fogjak arulni az tuti. Mi nem vagyunk oljahatalom es meg ott is szokott osszeomlas lenni ebbol.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105788) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#105773) üzenetére


Jahno
őstag

Én a másik gépére belépegetéssel is úgy vagyok, hogy jajj, mert csomó szabály gépre vonatkozik, akad ami felhasználóra meg hasonlók, vagy elindítja az Outlookot, helyben letárolódik pár 10 guga levél és aztán a makettkedés megy, hogy mikor milyen profilt töröljünk.

Persze előző cégnél még direkt erőltették is, hogy 1-1 gép elég 2-3 júzernek is, oszt sosem akarták rendesen megoldani. Angoloknál meg a tárgyalós gépek, hát nyaff. Elég bele a legkisebb SSD, mert az 100 forinttal olcsóbb, aztán maradt a manuális munka.

(#105789) Jahno válasza Sipi- (#105785) üzenetére


Jahno
őstag

Majd kifizetem valahol ezt is.

(#105790) WiZARD válasza Sipi- (#105785) üzenetére


WiZARD
addikt

Végre lehet autópályán tankolni felár nélkül. :C

Ja már nincs mibe :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#105791) blueboi69 válasza WiZARD (#105790) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Megvan a tesla? Vagy csak a golf ment el?

(#105792) blueboi69 válasza Sipi- (#105785) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A budaörsi auchanban eddig is 480ft a gázolaj és 477 a benzin (ezt most néztem meg).

Viszont akkor ha már bezuhant a mol eléggé, akkor érdemes részvényt venni?

Ez most azt jelenti, hogy olcsóbb sem lehet az üzemanyag? Kötelező ennyirét adni vagy ha olcsóbb lesz a világpiaci ár, akkor mehet lefelé?

(#105793) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ez inkább azt jelenti, hogy ha drágul a világpiaci ár, akkor majd nem lehet kapni benzint. Aztán mehetek ki bringával Szlovákiába kannás hátizsákba tankolni, ha épp túl későn jutott eszembe, hogy arra kéne kanyarodni.

(#105794) Jahno válasza -NoVa- (#105793) üzenetére


Jahno
őstag

Írtam is haverunk alá, nem bírtam ki.

(#105795) Sipi- válasza -NoVa- (#105793) üzenetére


Sipi-
tag

Gondolom csak a normál 95-ös és alap dízel lesz fix áras. A perfomance, extra, stb. fantázianevűek meg nem 15 forinttal lesznek drágábbak, hanem 35+ forinttal, viszont lesz belőle készlet.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105796) blueboi69 válasza Sipi- (#105795) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pedig milyen jó lenne, ha a prémum dizel is 480 lenne :)

(#105797) Jahno válasza Sipi- (#105795) üzenetére


Jahno
őstag

És a "normál" már nem jó az autómba.

(#105798) blueboi69 válasza Jahno (#105797) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miért ne lenne jó?

(#105799) Jahno válasza blueboi69 (#105798) üzenetére


Jahno
őstag

Mer' megeszi a műanyagot vagy mi.

(#105800) Samott


Samott
addikt

Macskaajto :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.