Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104501) Jahno válasza blueboi69 (#104483) üzenetére


Jahno
őstag

Túl korán vetted meg, háááát, most vagy van eladó autója vagy nem, amit megfejt, beáraz, eladó az el lesz adva.

(#104502) npera válasza blueboi69 (#104496) üzenetére


npera
újonc

Szerintem ezt az embert fizesd ki szépen, aztán engedd el az egészet. Innentől ez egy használt autó, az ezzel járó "sarkig tartó" garanciával.

Szerintem ebből csak gondod lesz, ha további reményeket táplálsz a csávó garanciájával kapcsolatban.

(#104503) blueboi69 válasza npera (#104502) üzenetére


blueboi69
csendes tag

El fogom engedni, persze, csak még ezt a pár dolgot mostmár bevasalom rajta.
Bosszant a dolog, mert nem azért vettem meg kb a legdrágább smax-ot, hogy utána ezekkel szopjak. Még a 20éves bmw-ben ha néhanapján megkotlott vmi elektromos dolog, akkor betudtam a kornak, de elvárnám, hogy egy 9éves autónál már ne legyenek ilyen bagatel dolgok, hogy sorban szakadnak el a kábelek a csomagtérajtónál....
Meg ha ezt tudom előre, akkor veszek egy fapadosat 1M-val olcsóbban és utólag berakatok mindent, mégha szopás is...

Egyébként meg időközben nagyon megszerettem a maxit, baromi kényelmes és nagyon jól kilátni belőle előrefelé. Még mindig azt mondom, hogy nem bántam meg, hogy megvettük.

(#104504) hobizoli válasza blueboi69 (#104497) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkor 42k-ert ne sirjal mar, orulj hogy csak annyi

több drón kell ;P

(#104505) blueboi69 válasza hobizoli (#104504) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha 30ért meg tudom venni kedvezménnyel (holnap megkérdem havert), akkor az pont 12ezerrel több és inkább mást vennék a pénzől.

(#104506) hobizoli válasza blueboi69 (#104505) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hm ahogy nezem nem kell hozza most kedvezmeny se :DDD

ez az akksi most tobb helyen csak 30k

erdekes, mert 2 eve pont igy oktober november korul vettem a 147-be 75Ah-s akkut 42k-ert es egy hettel kesobb mar 46k volt ugyanaz

több drón kell ;P

(#104507) blueboi69 válasza hobizoli (#104506) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó én rá sem kerestem, csak a bárdit néztem, unixban meg nincs exide.
De árukeresőn tényleg csomó helyen 30k. Meg is írtam a faszinak, most akkor találja ki, hogy mi legyen.... Vigye vissza, ahol vette, bánom is én, oldja meg. Nem lesz boldog, az már biztos.... :C

(#104508) Jahno válasza blueboi69 (#104507) üzenetére


Jahno
őstag

Szóval akkor már mehet is a 10 darab :DD

(#104509) zetor2000 válasza blueboi69 (#104496) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyesmi dolgokat nagyon nem vettem számlára, lévén nincs autóm, más meg vegye meg magának...
De az tuti, hogy a számlán alul, vastagon ott szokott lenni egy "fizetendő" sor, ami mellett vannak sokszor ronda számok, na, azt kell kifizetni. Annak, aki eléggé fent, a "vevő" résznél van feltüntetve - persze csak akkor, ha ez a szándéka a "vevő" mezőben megadott névnek. Ha nem ő akarta megvenni, akkor annak kell kifizetnie, aki épp ott van a pultnál, és ezt a nevet diktálta be. A dátum a fizetés napjával szokott megegyezni, hacsak más megállapodás nincs. De egy ilyen "bemegyek a boltba venni egy akkut"procedúráknál nagyon nem szokott eltérni semmi.

Pont tegnap olvastam egy régi TotalCar cikket, hogy a random vásárló is elérhet ~30% kedvezményt, mert "szép a szeme". A cikk arról szólt, hogy a tulaj ha viszi az alkatrészt, akkor a szervíz jól elhajtja, hogy nem építi be neki, mert az neki nem bolt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104510) npera válasza blueboi69 (#104507) üzenetére


npera
újonc

Pont ezt mondom, hogy inkább fizesd ki és engedd el az egészet most. Ne próbálj semmit bevasalni vagy kicseréltetni vele, mert ez nem lesz jobb. Elképesztő mennyiségű nyüglődést és bosszúságot lehet csak ezzel magadra venni, ha folytatod a küzdelmet a csókával.

Akármilyen drága is volt, ez egy használt autó, a meseszerű garancia pedig inkább mesének tűnik, mint valóságnak. Szerintem erre próbáltak a többiek is rávilágítani, amikor a csóka vázolta a tudományos-fantasztikus garanciális kondíciókat.

(#104511) eattila válasza zetor2000 (#104509) üzenetére


eattila
csendes tag

A munkahelyem vett autószerelő műhelyt nemrég. Ott is van kedvezmény. Tőlünk is olyan áron megy ki az alkatrész a számlára mint ahogy megkapná a jóember bárdiban pl.
A szervizek úgy általában meg azért enm szeretik a hozott alkatrészt, mert lehet bármilyen. És ha megmakkan 1 nap múlva, a user akkor is a szervízbe megy balhézni, ha az alkatrész szarfoshúgy. Ha a szervíz adja az alkatrészt, akkor legalább gariztatni tudja, kicseréli, stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104512) zetor2000 válasza eattila (#104511) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt mondom én is, csak annyival, hogy a számlán van egy végösszeg, az a fizetendő, nem az a szám mínusz 10%.

Az alkatrészeknél az is van, amit mondasz, meg pár más, ami a cikkben van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104513) blueboi69 válasza zetor2000 (#104512) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Ezt mondom én is, csak annyival, hogy a számlán van egy végösszeg, az a fizetendő, nem az a szám mínusz 10%."
Pontosan ezen vagyok fennakadva én is. Nem most vettem először a bárdiból valamit is, és szinte mindig kedvezménnyel.

Az, hogy egy alkatrészt egy szervízbe bevisz valaki, azt tudom hogyan működik. Nem szokták szeretni, bból a 2okból ami köztudott.
- lehet nem jó minőségű alkatrészt visz a user
- nem szakít a kedvezményén a szerelő, mert jellemzően 40% körüli kedvezményük van.

(#104514) blueboi69 válasza npera (#104510) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Értelek, de nem akarom ezt most még hagyni. A 3. személyhez aki a villanyszerelő, még mindenképp el akarok menni.

(#104515) npera


npera
újonc

Avant X3 EVO W/O bat 173g
Avant X3 EVO W/ bat 259g
Amax F3 Nano 168g
Amax F3 Deadcat 189g
Meffie 3" 186g
Calypso 3" w/ bat 200g
Calypso 3" w/o battery 137g
AOS 3.5" w/ bat 213g



Nova, ha végül AOS 3.5" lesz, akkor a 213 gramm ígéretesnek tűnik. Még ha rárakom a 10% "optimizmus ÁFÁt" (túl optimista számok az adatlapokon), akkor is az Avant X3 build alatt leszek.

De ott 3S akksi volt, 1306-os motorok és 3"-os rendszer.
Az AOS 3,5"-os, tehát jobban "vitorlázik" siklásban, 1606-os motorokkal és 4S 550 mAh akksival fut most a lista.

Diszkrét VTX és RX helyett szerintem bepróbálom a TBS Sixty9 kombót, az egyben RX és egy Unify PRO kábé 750-1000 mW körül. Bár rendes léghűtés közben fel tud menni 1W fölé is. Könnyebb, mint a két cucc külön és olcsóbb is.


(#104516) Jahno válasza eattila (#104511) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam szerelő egy csomó cuccot köztes áron számol és vannak dolgok amik kifejezetten olcsók.

(#104517) eattila válasza Jahno (#104516) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem az olajcsere osszesen munkaval es szurokkel egyutt olcsobb volt, mint ha en vettem volna olajat. Csak olajat. Mondjuk dolgozoknak beszerzesi aron van az alkatresz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104518) Samott válasza zetor2000 (#104486) üzenetére


Samott
addikt

Igen, csak ez videk es itt nincsen minden sarkon Mol Limo. Es ha kell, akkor biza kell.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104519) Sipi- válasza blueboi69 (#104480) üzenetére


Sipi-
tag

Vagy a rádiót kiszeded és a hátulján van a serial. Van hozzá telefonos app ami a serialból kódot csinál.

Akkura: Apukám a nyáron vette az C-Max-ot, néhány hét múlva lemerült az akku, bikázva kellett beindítani (nem otthon voltak). Vett bele új akkut. Utána felhívta a kereskedőt, hogy ez történt. A kereskedő végül az akku árának kb. felét átutalta.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104520) Sipi- válasza Samott (#104484) üzenetére


Sipi-
tag

A 3ezerben egy nyaralás is benne volt? :)
Kellene neked 2-3 óvodás/iskolás gyerek, másik kerültbe járatva őket oviba/suliba :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104521) Jahno válasza zetor2000 (#104512) üzenetére


Jahno
őstag

Sőt, Bárdinál egy ideje nem jártam, Unixnál már a kedvezmény sem külön tétel. Mármint a boltban a papír alapú számlán.Termék, X pénz, ÁFA, nettóbruttó, darabszám, kerekítés 5-re, satöbbi.

Viszont mellékelik a piaci árakat, hogy mindenkinek is igaza legyen:

És lö' számla:

Aztán mindjárt keresek Bárdiból is.

Mellékesen valami névre mindenképp kiírják és ha nincs autód vagy nem autós cuccért mész be, akkor szerszám, WD40, szünetmentesbe biztosíték, akkuk, töltők, kábelkötelegő, csiribiri. Még akkus sövényvágót is árulnak...

(#104522) blueboi69 válasza Jahno (#104516) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Persze, van, aki nem teljes listaáron számol fel mindent. Nem ezzel van a gond, hanem most én miért fizessem ki neki 1.5x áron.?
Mert oké, meggyőztetek, hogy ne várjam el, hogy ingyen kicserélje, de akkor tényleg ne 1.5x annyiért mint amennyiért én meg tudom venni. Ha meg ő úgy érzi, hogy ebben benne van a szolgáltatási díja, akkor ezt mondja előre és akkor eldöntöm, hogy élnék-e a lehetőséggel, vagy nem.
Szerintem ez így lenne korrekt. Nem pedig az, hogy hoz egy számlát a teljes árról és hasraütésszerűen fizessek belőle valamennyit, ami még mindig 1.5x több, mint amennyiért én megvettem volna.

(#104523) blueboi69 válasza Jahno (#104521) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, ez így teljesen korrekt.
Nade ami összeg van oda írva a végén azt kell kifzetni. Nem annak egy részét....

(#104524) Jahno válasza zetor2000 (#104486) üzenetére


Jahno
őstag

Egyik év nekem sem volt sokkal több, aztán megint ott kötöttünk ki, hogy egyre több a megosztós/bérautós akármi, amivel csaknagyon muszájból mennénk el vidék felé, nyaralni meg fél napos bármire. Azóta a Sharenow már Csepelre is betette a lábát és nem is nagyon van autójuk. Mellékesen idén eddig 4szer voltam olyan helyen, ahol térerő miatt gondot okozott volna a leparkolása.

(#104525) blueboi69 válasza Sipi- (#104519) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt akartam volna elkerülni, hogy ki kelljen szerelni... smax-hoz szinte nulla leírás van a neten.
Van egy gyári szerelői manuál, valami 4ezer oldal, de a benne lévő ábrák borzalmasan nem informativak, pedig tényleg van fejlődés az e30 és e39 szerelői kézikönyveihez képest.

Láttam van kétféle Haynes manual, darabja 10k, erősen gondolkodom, hogy megveszem őket, mert azt tudom, hogy megbízható.

(#104526) Jahno válasza blueboi69 (#104522) üzenetére


Jahno
őstag

Én többiekkel ellentétben még az akkura is azt mondom, hogy ha ígért garit, akkor arra is jár, mert ismerni lehet az állapotát. Most ha 85%os döglöttségen adta el, akkor meg mégsem olyan jó fej, vagy fel kellett volna vázolnia az állapotnál. Pontos cikkszámra nézz rá, mittomén, hogy ebben is van-e kék/sárga/szürke kód és extraprémium és ha így tényleg 30ezer körül van a bolti árfekvése, akkor lehet még pár ezressel olcsóbban megkapod. Innetől kezdve 12-15ezer a különbözet, végén még a gyulai útját is megkereste volna.

Munkadíj is uigyanaz, egy akkucserét fél kézzel lerendezel éjjel esőben a Teszkó parkolóban 15 perc akatt, ilyenért megint nem fizetnél és nem is nagyon számszerűsíthető. 1 órán belülki akkusegély extra felárral és 15-20ezres melódíjjal megint más.

(#104527) Sipi- válasza blueboi69 (#104513) üzenetére


Sipi-
tag

De saját szempontodból sem annyira előnyös saját alkatrészt vinni, ha az bonyolultabb egy motorolajnál. Pl. viszed a kuplungot és lehet, hogy rosszat vittél. Akkor ott áll a kocsi szétborítva minimum fél napig, foglalja a helyet. Ha a szerelő rendel rosszat, akkor 2 óra múlva ott van neki a másik, belevaló.
De ha tegyük fel jót vittél, összerakják, szuperül megy. De megdöglik 2 hét múlva. Akkor Te fizeted az újabb szétszedést, garis intézés idő, újra munkadíj az összerakás. Míg ha a szerelő szerezte be, akkor megszívta, Te nem fizetsz az újabb szétszedésért, cserélésért.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104528) blueboi69 válasza Jahno (#104526) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Teljesen egyetértek a velem megegyező véleményekkel :)
Mert pontosan ezt mondta, hogy mindenre ad garit. Most akkor mégsem? Van kb 5dolog az autón (igaz, mind kényelmi dolog) ami nem működik, ezek közül 3ra igérget vmit 2re nagyon húzta a száját, hogy nem bíjra megoldani, meg jön azzal, hogy nem tud vele mit kezdeni, mert konstrukciós hiba.

Egyébként elég sokáig nézegettem smaxokat, meg utána is jódarabig, nem volt ehhez hasonló, szóval még igy is azzal nyugtatom magam, hogy nem rossz vétel ez, de hogy ajánlani nem fogom az ürgét senkinek az adóhatóságon kívül, az biztos.

(#104529) Bujdy81 válasza WiZARD (#104474) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Grabovoj? :D

(#104530) Samott válasza Sipi- (#104520) üzenetére


Samott
addikt

Nyaralas, viccelsz bolondozol? Kinek van arra ideje?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104531) blueboi69 válasza Sipi- (#104527) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez igaz, de ha értesz hozzá és szerelő megmondja mi kell és meg tudod venni olcsóbban, mint ő... sok esetben nem tudsz mellényúlni, pl egy kuplngnál is. Persze ha a legolcsóbb utángyártott valamit veszed, amiből lejön kedvezmény, hogy a létező legolcsóbban megússzad, akkor igazad van. De ha ugyanazt vennéd, mint a szerelő....

Többek közt, ezért is csak végszükség esetén bíztam szerelő az autót. Ahová az e39et vittem még Bp-en, ott megbeszéltük, hogy milyen alkatrészt viszek, ha ő nem volt megelégedve a választott márkával, akkor szólt előre, még amikor egyeztettünk, de sokszor ő vette nekem, mert olcsóbban beszerezte mint én.
Aki legutóbb Gyálon szerelte a bmw-t, az is korrektül számolt, volt amit bontóból szerzett be, stb. Szóval nem minden szerelő lehúzós, mérlegelni kell.
Ott, ahol kijelentik, hogy csak ők hozzák és csak listaáron, én az olyan helyre nem szívesen megyek.

(#104532) Sipi- válasza npera (#104510) üzenetére


Sipi-
tag

Pont ezt mondom, hogy inkább fizesd ki és engedd el az egészet most.

Ezzel az a probléma, hogy amiket felsorolt még meglévő hibákat, azok némelyike elég zsebbenyúlós lehet. Pl. holttérfigyelős tükör, tempomat nem működés, első-hátsó radarok, stb.

@blueboi: van (azthiszem) Maglódon egy srác, aki Mondeo-kat szerel munka mellett. A sajátját full-full-ra bővítette, majd eladta. Most az S-Max-a van, azzal csinálta/csinálja ugyanezt. Szokott csoportból embereknek is szerelni mechanikai és elektromos dolgokat is, elég jól ért hozzá úgy tűnik. Lehet, hogy érdemes volna beszélned vele, ha nem működik a "gyulai-garancia".

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104533) Sipi- válasza blueboi69 (#104528) üzenetére


Sipi-
tag

Akkura egyébként szerintem is jár gari. Persze nem 10 és fél hónappal a vásárlás után, de fél évig legalább egy részét fizesse ki az új akkunak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104534) Sipi- válasza Samott (#104530) üzenetére


Sipi-
tag

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104535) Samott válasza Sipi- (#104534) üzenetére


Samott
addikt

Igazabol egy hetnel tobbet nem nagyon allt, csak rovideket megyek vele meg max. a szomszed varosba. Pestre meg kb. havonta.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104536) blueboi69 válasza Sipi- (#104532) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha megvan az elérhetősége, akkor azt szívesen venném! Köszi!
A holttérfigyelős tükröt már kicseréltem (azóta nem mentem vele) Cromax-ból rendeltem, postával együtt volt 8ezer valamennyi. Elég volt csak a tükörlapot cserélni.

(#104537) Jahno válasza npera (#104515) üzenetére


Jahno
őstag

Ááááá, én is építenék, de akkor bologol...

Van egy sliderem, mert most 1-2 timelapse egész jól nézett ki és akkor ne szoftverből vigyünk bele dinamikát, mi lenne ha egy alacsony fordulatú mikromotor húzná az egészet. Vagy egy alap ketyegős időzítő. Vagy... Szóval felgyűlt egy ilyen alap izé, pont rá lehetne tenni a kamerát:

Ha valaki megunta, akkor nekem jó lesz felkiáltással Balaton szeletre cseréltem :DD
Mikromotor pipa, filléres dolog és tele van a pinyó, nagy nyomaték, 5-10 fordulat/perc. De miképpen rakom rá, azt már nem tudom és itt már fogy a lelkesedés is, valamint nőttek a számok az Ekcel táblázatban :W

Haver kitalálta, hogy Ő ilyen önjáró kocsit nézeget, amit elvileg rá lehetne tenni, de a két kerék közti minimum táv is szélesebb, mint nálam a sín szélessége:

Neten tovább lapozva látszik, hogy mennyire nem érdemes elkapkodni, mert nagyon nehezen tud egyenesen menni precízen a 2 rúdon, csak ezek valahogy kimaradnak a megmondós videókból. Egy sima lapos deszka sokkal jobb terep lenne, vagy szélesebb sín, ááááá.

Nem véletlenül 50-100ezer pénz egy gyári megoldás na, és akkor azok közt olyanok is vannak amik húzzák a gépet, áll ha exponál, megvárja az expó végét és utána mozog tovább. Itt én ezt max. videóra tudnám befogni, csak ott nincs 20 másopderces záridő, szóval ezeket a homályos pontokat is ki kell találnom.

A 2 rúd amúgy Ebayen is olcsó, egyszerű valami karbon és kész, akár egy másikat össze lehetne mellé tákolni. De mi fogná össze a végén és utána merre tovább azt nem tudom, de arra legalább már van egy viszonylag jó és csúszós gyorscseretalpam :-D

Most ha találnék csak ilyet a végére, akkor össze is lehetne rakni, de egyelőre ez sem sikerül, holott vannak rajt furatok meg mindenfélék és még én is hozzá tudnám kendácsolni a motort, gépet meg egyszerűen damilon húzná. Olyat már láttam YTpon, egész értelmes lett. Már 10 hónapja nyomkodom az Ebayt, ráérek :-D

Mellé az önjáró kocsiknál is figyelni kell, mert soknak nincs pereme a keréknél, az a rúdon nem fog menni és nyilván leírásnak sem szabad hinni, meg van annyi tapasztalatunk, hogy a csoda bemutatós kínai videó vagy egyéb "teszt" semmit nem jelent, még bármi félre is mehet:

Ilyenkor eljut oda az ember, hogy mégis kellene valami NC gép és 3D nyomtató :C

(#104538) A. Crowley válasza blueboi69 (#104522) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nálunk ilyen volt az albérlet víz/villany elszámolás. Idebszott a tulaj egy sajtpapírt, amin ő kiszámolta, hogy az elmúlt 2 évre fizessünk még 345k pluszt.
És fel volt háborodva, hogy kértük az elszámolást, hogy lássuk, WTF?
Leültünk, 3 óra volt, mire mindent összeraktunk (ebben benne volt, hogy rájöjjek, hogy neki hogy jöttek ki a számok). Természetesen nem annyi volt, hanem 100k-val kevesebb. Nem tudom, nálam nem mindegy, hogy 345k vagy 255k. Arról nem beszélve, hogy éves elszámolás volt a szerződésben, szóval ha az első évben nem számolt el, akkor simán mondhatom, hogy az bukta, IJ.
Nem is értem, emberek hogy gondolják ezt.
És még tudnék mesélni, mert az új házzal is voltak érdekes dolgok, anomáliák.
Úgy vettük meg, hogy minden benne van. Bútorok, kutyafüle, klotyókefe. Megbeszélés alapján 1 tükröt és 1 kanapét, meg egy üvegfüggönydíszt visznek el.
Ehhez képest összes szőnyeg, függönykötő zsinór, tükrök, és még a wcpapír tartót is el akarta vinni, ami ugye csempére van fúrva.
Itt szakadt el a cérna, úgyhogy kurvára kiakadtunk, hogy ez innentől nem egy raktáráruház, hogy ami tetszik, elviszem. Engedélyünk nélkül semmit. Nem is tetszett neki a végén, amikor elszámoltunk a festéssel (az ő cége csinálta), hogy tételesen levontuk a hiányzó cuccokat.
Úgy ment el, hogy köszönni sem volt hajlandó.
Sebaj, itthagyták a tévé távirányítóját. :D Nem szóltam utánuk.

[ Szerkesztve ]

(#104539) npera válasza Sipi- (#104532) üzenetére


npera
újonc

A második bekezdésedben 100x jobban hiszek, mint hogy a "gyulai garanciát" erőltesse. Ha van értelmes szerelő, akkor az egy más felállás. De a gyulai fószerrel küzdeni és a különféle tudományos-fantasztikus megoldásait menedzselni szerintem egy holtág.

(#104540) npera válasza Jahno (#104537) üzenetére


npera
újonc

Ezt nézted? Hátha tudsz belőle inspirációt meríteni.

Motor kit. Van DiY kit is.

(#104541) blueboi69 válasza Sipi- (#104533) üzenetére


blueboi69
csendes tag

2.5hónapja van meg az autó, nem olyan hosszú idő ez. Igazából az a bajom, hogy ezzel a számlával is hülyének néz.

Mindenestre elkértem tőle tegnap az autóvillamosságis telefonszámát. Ma beszéltem vele, nov10-én elviszem hozzá az autót, hogy megnézze a parkradart és a tempomatot 6.-ban.

Slusszpoén, hogy azt mondta, hogy a kamera kábeljét nem tudja megcsinálni, ezt tuti, a sajátjába is gyári újat vett 30ezerért :C

(#104542) Phülöp válasza Jahno (#104537) üzenetére


Phülöp
addikt

Mérj, rajzolj, küldd el a rajzot, várj november végéig. Ennyi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#104543) Jahno válasza npera (#104540) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a 30-150 Eurós pont a vállalhatatlan menetrend, alapban persze azt kellett volna, hogy veszek egy sínt 15ezer pénz körül, rá egy kocsit még 16-ért és kész is, még krampácsolni sem kell. Komplett programozhatóbb és motoros megoldás 40-60ezer pénz. Pont annyi, amiért csak a szerelgethetős hajtást meg tudnám vásárolni :U

Azért ötletnek jó, vagy keresőszavak kijönnek belőle és akkor megmozdulok.

(#104544) blueboi69 válasza A. Crowley (#104538) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Uhhh azért 100k-t elszámolni, ahhoz tehetség kell.

Mi is amikor néztünk kecókat, sorban nevettek ki a tulajdonosok, hogy komolyan megkérdezem, hogy a függöny,karnis, villanykapcsoló marad-e.
Hát mondom persze bazmeg, mert elnevetjük, hogy jajmár milyen apróság, aztán amikor be kéne költözni akkor marhára nem mindegy, hogy kell-e még fél milliót elszórni ilyenekre. :W
A mi kecónkban is azt beszéltük, hogy am rögzítve van, az marad. Költözés közben kérdezte, hogy elvihet-e egy lámpát. A végén, átadáskor derült ki, hogy minden helyiségben hagyott 1lámpát, a felét elvitte... kérdőre vontam, aszondta a nő, hogy hát neki nagyon kellett, mert az új helyen semmi nem volt. És? Ezért miért tőlem kell elvinni? :W

(#104545) npera válasza Jahno (#104543) üzenetére


npera
újonc

Mindenképpen valami elég merev cucc kell, hogy ne zötyögjön rajta a kamera. És úgy fusson a kiskocsi, hogy ne tudjon megszorulni egyik oldalt, mert akkor elkezd nagyon durván imbolyogni.

Ha low-cost akarsz próbálkozni, akkor inline kerekek nem működhetnek? 2 db 90-fokos szögben (vagy 75-fok) "felülről" meg tud támaszkodni a sínen, aztán akkor már csak az a lényeg, hogy le ne boruljon az egész muskilancia.

Vélhetően valami fém konzol kell, hogy elég merev legyen.

(#104546) ezittketto válasza npera (#104493) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jobb lett, jobb lett, de egy dolog nagyon hiányzik a képről..
Az előle szaladgáló gyerekek!! :D

(#104547) Samott válasza blueboi69 (#104544) üzenetére


Samott
addikt

Ezt a reszet en se ertem, valahogy logikusnak tunik ha veszek egy lakast akkor a kapcsolo meg a felszerelt lampa a lakashoz tartozik. De a fuggyon mar nem, gondolom a karnis meg igen. Beepitett szekreny detto. Allolampa meg minden ami konnektorrol megy nem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104548) Jahno válasza Phülöp (#104542) üzenetére


Jahno
őstag

No meglátom, lehet inkább majd azzal fárasztlak, hogy igyunk valamit :DD

(#104549) Sipi- válasza Samott (#104547) üzenetére


Sipi-
tag

Mi az előző lakásunkból semmilyen bútort sem vittünk át és nem csak azért, mert megtartottuk a lakást és kiadásra megy. Hanem azért, mert teljesen más a két lakás stílusa. A régi függönyös, redőnyös, fotelok, barna bútor fából díszes frontokkal, csillárok, színes falak, stb. Az új viszont modernebb stílusú: fehér falak (minden szobában egy fal viszont tapétázott), fehér és szürke dominál főleg, ledes spotok és led-es plafontól minimális lelógó lámpák, nincsenek függönyök, csak zsaluzia, stb. Ágy sem lett volna hasznosítható, mert más méretű kellett :)
Apósom még az építkezés közben beszélt azzal az asztalossal, aki a korábbi lakásban a bútort csinálta a konyhába és nagyszobába, hogy át tudná-e költöztetni a bútorokat az új lakásba. De mondtuk, hogy nem kell, mert nem illene oda. Nem tetszett neki a döntés, de elfogadta.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104550) Samott válasza Sipi- (#104549) üzenetére


Samott
addikt

Persze, de az mar a te dontesed hogy neked nem kell az uj helyre, lemondasz rola. De azt meg tudom erteni ha valaki viszi a butorait. De hogy a villanykapcsolokat is, azt mar nem. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.