Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105601) -NoVa- válasza qnadam (#105600) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálunk hetek óta az óvodai köhögős szarság a program, a tengeri levegő és a meleg sem mulasztotta el. Pár PCR-t azért elszórva csináltattunk, de mind negatív, úgyhogy mászkálunk levegőn. Mindenesetre betegségre oltás az nem túl jó párosítás, majd később. Addig se járok casting eseményekre tömegbe.

(#105602) qnadam válasza -NoVa- (#105601) üzenetére


qnadam
veterán

mostanában én se jártam castingra :D
mondjuk volt egy forgatás, az első két napon csak az oltatlanokat tesztelték, majd a hosszú hétvége után kiesett az egyébként oltott unit manager, onnantól mindenkit... szóval kedden még negatív voltam gyorstesztileg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105603) Jahno válasza qnadam (#105602) üzenetére


Jahno
őstag

És ugye mindenki tudja, hogy a negatív gyorsteszt az olyan határeset, mert lehetsz pozitív :-)

(#105604) qnadam válasza Jahno (#105603) üzenetére


qnadam
veterán

a negatív gyorsteszt nagyjából az, hogy talán nagyobb eséllyel vagyok negatív, mint nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105605) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Én meg néztem olajszintet az smaxon hideg motornál. Lehet legutóbb nem így tettem, de most határozottan látni fogyást. Nivópálcán kb 3-4mm kevesebb a szint, ez a bmw-nél annó kb 1.5deci olaj volt. Megszagoltam az olajat, sztem gázolajszaga van, de mondjuk ezt nem tartom meglepőnek, mert rohadtbüdös a gázolaj.

Viszont igyekszem mindig bekapcsolni az állófűtést mielőtt elindulok, megy kb 10percet, így saccra olyan 40-50fokos lesz a víz. Mégsem 5-10, mint amilyen hűvös most az idő. Persze rövid távokat kerülöm, igyekszem legalább 20-30km-t menni, de lehet még ez is rövid.

Ja és hidegen sem füstöl a kipufogó, ami nekem szokatlan. Bmw-ből ilyen hűvösebb időben már jött ki a pára. (víz nem fogyott, nem volt fengerfejes, még mielőtt....)

(#105606) npera válasza -NoVa- (#105599) üzenetére


npera
újonc

Jók! Kaputelefonnal?

(#105607) -NoVa- válasza npera (#105606) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ahogy szoktam, ott helyben szerkesztve bélyegnézetből, jó az úgy.

(#105608) npera válasza -NoVa- (#105607) üzenetére


npera
újonc

Asszony megint esszét ír, így kivittem a sufniba a printert a következő 17 órás print kedvéért. Megcsináltam pár napja az ISDT töltőt, aztán arra is kell a diffúzor, hogy a 60 mm-es venti mehessen rá. Most akkor a javított verziót printelem, aztán ha jó lesz, akkor megy fel Thingiversere.

(#105609) Jahno válasza npera (#105608) üzenetére


Jahno
őstag

Ópersze, Te tudsz ilyesmiket rajzolni, mi?

(#105610) eattila


eattila
csendes tag

Ma atfaztunk a templomban. De a gyerek meg lett keresztelve. A hetvege meg gyorsan oda lett.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105611) npera válasza Jahno (#105609) üzenetére


npera
újonc

Fusion alatt rittyentettem, de ha most újra kellene modelleznem, akkor tutira máshogy csinálnám. Apránként kezd átállni az agyam a logikájára, eredetileg Pro/E r19 alatt kezdtem a kedezést, aztán lett Catia v5, majd egy időre kiestem a témából, mint excel warrior.

A Fusion sketcherétől picit lábrángást kapok, de lassanként tanulom.

(#105612) npera


npera
újonc

Ez valami kegyetlen jó. Egy dán gettóban egy AFA aberrált felrakott egy dán zászlót az erkélyre, amin az egész nemzetet elküldi a 3,14-ba. Egy ott lakó arab csávó viszont kedvesen ráveszi, hogy vegye le a zászlót és ne keltse az ott lakó arabok rossz hírét a propagandájával. Teljesen patent.

Danish Antifa called Magi(Magick) has a Dannebrog(National flag of Denmark) with the text 'FUCK DANMARK' He uses it when counter-demonstrating against Danish immigration-sceptics. Recently he decided to put it up in the windows of his appartement in the ghetto where he lives.
A local Arab decided to take matters in to his own hands.

(#105613) blueboi69 válasza npera (#105612) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az a női harisnyás srác nem volt túl határozott :D

(#105614) npera válasza blueboi69 (#105613) üzenetére


npera
újonc

A végén még le is cseszi őket, hogy milyen disznóólban élnek és kér egy szemetes zacskót a "sráctól", hogy kidobja a gyalázkodó szöveges molínót. Aztán további szép napot kíván nekik.

Sírok a röhögéstől... :C

(#105615) -NoVa- válasza npera (#105614) üzenetére


-NoVa-
őstag

Alapvetően felnézek erre az arabra, zseniálisan helyreteszi :)

(#105616) blueboi69 válasza npera (#105614) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaja, végignéztem 2x is. Hatalmas forma. :C

(#105617) qnadam válasza blueboi69 (#105613) üzenetére


qnadam
veterán

ugyan, csak néhány bátorító szó kellett neki a feje letépéséről.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105618) Sipi-


Sipi-
tag

Lemaradtam a km fordulóról...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105619) eattila válasza Sipi- (#105618) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha gondolod vissza photoshoppolom :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105620) -NoVa- válasza Sipi- (#105618) üzenetére


-NoVa-
őstag

Most volt óravisszaállítás nemrég, pótold.

(#105621) Sipi- válasza eattila (#105619) üzenetére


Sipi-
tag

:C
Majd ragasztok inkább matricát a km számlálóra.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105622) Sipi- válasza -NoVa- (#105620) üzenetére


Sipi-
tag

Majd a nepper, amikor eladjuk :DD De még mindig 4 millió forint egy ránézésre elfogadható állapotú Leaf, szóval még maradnia kell a Yarisnak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105623) JonesC


JonesC
csendes tag

Hölgyek, urak, van valaki aki pályázik a napelemes bigyókára?

(#105624) eattila válasza JonesC (#105623) üzenetére


eattila
csendes tag

Anyámék tervezték, szerződtek valami céggel is talán. De nem tudom hogy állnak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105625) JonesC válasza eattila (#105624) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ebben a teljes megtérítősben?

Valakivel íratták a pályázatot?

(#105626) eattila válasza JonesC (#105625) üzenetére


eattila
csendes tag

Abban. Igen, megcsinalnak mindent. Palyazatot, kivitelezest, mindent.

De utoljara 1-2 honapja volt errol szo szoval ennyi az indom. Befizetnek valami penzt (hogy reszveteli dij vagy mas azt nem tudom, de a teljes osszeghez kepest lofing), a tobbi meg inzetodik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105627) Bujdy81 válasza eattila (#105626) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azért 1-2 hónappal ezelőtthöz képest jelentősen változott a helyzet:
- nem érkezési sorrend van, hanem pontoznak, tehát kb. semmit sem ér ha profi pályázatíró írja meg nyitás után fél órával
- számít, hogy hány gyerek van a háztartásban *
- számít, hogy pontosan melyik járásban van az ingatlan **

Tehát anyám, aki nem a fehérvári járásban lakik, gyermektelenül, kap 1+1 pontot, amivel szerintem kb. 0% esély van, hogy nyer. :(

Pedig jó lett volna, szeretett is volna pályázni...

*:
A szabályok közé bekerült egy pontrendszer is, amely elbíráláskor figyelembe veszi az ingatlanba bejelentett gyermekek számát is:
a gyerektelenek nem kapnak pontot,egy gyerek után 2,két gyerek után 3,három vagy több gyerek után 4 pont jár.

**: Ugyanúgy plusz pontokat ér, ha valaki kedvezményezett (plusz 2) vagy fejlesztendő (plusz 3 pont) járásban található ingatlan esetében szeretne pályázni, a nem kedvezményezettnek minősülő járásokból pályázóknak csak plusz egy pont jár.

(#105628) eattila válasza Bujdy81 (#105627) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem igazan erdekelt a sztori. Mert ezzel foglalkozni olyankor, mikor apam sugarra meg kemora jar, hogy operalhato legyen a daganata, baromsag.

Szoval 1-2 honapja is ennyit tudtam a dologrol amit leirtam. Most mar tobbet tudok, mert Te is leirtad :)

Azota meg nem is kerdeztem ra, mert nem is volt a fejemben.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105629) Samott válasza Bujdy81 (#105627) üzenetére


Samott
addikt

Gyerek nelkul ezekre mar nem is lehet palyazni. Szerintem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105630) blueboi69 válasza Bujdy81 (#105627) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És erősen befolyásoló tényező a jövedelem. Azoknak van esélyük, ahol kb minimálbért (esetleg átlagbért) keresnek és van 1-3gyerek. Mondjuk ott nekik tényleg baromi nagy segítség lehet ha kiváltják a havi villanyszámlát.

(#105631) WiZARD


WiZARD
addikt

#építkezés
10 napja kiderült, hogy nem tudják a kerítést építeni, mert rossz helyen van a villanyóra. (még akkor telepítette az EON amikor nem volt pontosan kimérve a telekhatár, a meglévő kerítéshez rakták, ami 30 centivel odébb volt mint kellett volna lennie)
Munkások, villanyszerelő közölte, hogy ők nem tehetik odébb, csak EON-os ember.

Ma végre kijöttek, ketten, 2 ásóval fél óra alatt kiásták az állványt, odébbrakták 40 centit és betemették. Kábelhez, áramhoz nem is nyúltak. 10 nap pihi után jöhet a kerítés.

(amíg nincs kerítés, addig gépész nem tudja/akarja a hőszivattyú kültéri egységét telepíteni, amíg nincs fűtés addig nincs burkolás, stb)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#105632) hobizoli válasza WiZARD (#105631) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy konnyuszerkezetes haz nem lett volna jobb?
szerintem az mar reg keszen lenne...

több drón kell ;P

(#105633) blueboi69 válasza WiZARD (#105631) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És ezért mennyiért kértek? Itt nálunk egy sima villanyóra fedlapcseréért kértek 20ezret. :Y
Mármint ez csak a munkadíj volt, a fedlapot én szereztem be ócsóbban. Kb 10p munka volt.

(#105634) blueboi69 válasza hobizoli (#105632) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Röviden: Nem.
Röviden2:: Nem megyek bele. Lehet, hogy kész lett volna, de azért az nagyon nem ugyanaz.
Pl barátaink könnyűszerekezeteseben laknak, a födém mozog, tiszta instabil a ház, pedig amúgy nem dől össze, csak olyan érzésed van tőle. Kb semmit nem lehet a falra rögzíteni ami nehéz, és ők már javában fűtöttek, amikor mi még be sem kapcsoltuk a kazánt ősszel. + sokkal kevésbé értékállóbb és bank sem ad rá annyi hitelt, emiatt is kisebb az értéke. Sok munka valóban gyorsabban kész van és kevesebb lehet az építési költség bizonyos oldalon, de más, minőségbeli dolgokat ha tartani akarsz, akkor összeségében drágábbra jön ki.

(#105635) hobizoli


hobizoli
nagyúr

ma felraktak a Toyo S944 XL 175/65 R14 teligumikat az Ignis-re
felszerelve stb volt 82k :DDD

a 147-re meg a Hankook iCept RS2 W452 205/55 R16 ment
gyari alufelnivel felraktak egy 1 telet futott szettet 7.8mm mintaval naggggyon joarasitva, azt felszortam ra delutan
ez 85k volt
ezt mondjuk meg multheten vettem, csak esett az eso nov 2-n, meg akkor pont dolgoztam is utana

pont ezt a meretet neztem, meg hozza Tipo 16"-s acelfelniket, de az ugy ~150k lett volna szerelessel, a Conti TS870 15"-sban meg ~130k

több drón kell ;P

(#105636) blueboi69 válasza hobizoli (#105635) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ignácra miért ment XL gumi? Nem felesleges az egy kicsit?

(#105637) Jahno válasza blueboi69 (#105634) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyenek vannak a nem könnyűszerkezetesnél is, szóval az ha valamit szarul raktak össze az még nem azt jelenti, hogy a teljes technológia szar.

Meg hirtelen azt sem tudnám, hogy mit raknék a falra, ami nehéz. TV, polc, rakcszekrény nem olyan nehéz, mi hiányzik? Remélem a fűtést is tudod, hogy a szigetelésen múlik, tök mindegy mire rakják, lezli is megmondta, hogy vastagabb legyen, mint amit bárki mond és kész :C

(#105638) hobizoli válasza blueboi69 (#105634) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, de ez nyilvan fugg az epulet vazszerkezetetol is

hugomek egy konnyuszerkezetesben laknak (most meg...) Dornbirn-ban Vorarlberg tartomanyban a CH, D, A, L negyes hatarnal
ott eleg sok fa haz van, pedig ott azert tud tél lenni, hogy egyik naprol a masikra egy ejjel leugrik 20-30cm friss ho
450-460m tengerszint feletti magassagban van a telepules, ott meg ho is esik telen havonta tobbszor is, meg szel is fuj a volgy meg a kozeli Bodensee miatt, de semmi nyug nem volt
olyan meleg volt, hogy kitakarozva aludtam a szobaban, pedig a fal olyan vastag volt csak, hogy a mobiltelefon eppencsak elfert belso parkanyon az ablakkal parhuzamosan, azaz kb 5cm
kivul sem volt sokkal szelesebb a parkany, az egesz fal kulso es belso oldala kozotti falvastagsag volt kb 20cm
neztem en is, hogy aztaqrva milyen patent szigetelese lehet ennek, nem "huzott" az ablaknal se, hiaba fujt kint a szel

most tavasszal a tulaj levetette rola a tetot, es 2 honap alatt felhuztak ra meg egy emeletet az egesz epuletre, aztan vissza raktak ra a tetot, kialakitva 4 lakast meg

fent a kilatonal (976m) vannak jo kis erdei setautak, felsetaltunk es sima fahaz volt 1000m+ magassagban is

ez az emeleti szoba volt az EnergieWerk felirat felett: [link]
alul van a Energia kozpont garazsa egy traktornak, amivel feljarnak a hegyekbe, a fa zuzalekert, azert akkora a kapu :DDD
hugomek a szolgalati lakasban laknak, de amugy nem ott dolgoznak
ha kizoomolsz a mellett levo feher epuletreszben laknak a tulaj szulei
o meg az epulet mogott a hokozpont es az iroda felett a masodikon egy naaagy tetoteraszos lakasban
onnan csak lesetal meg egy emeletet az irodaba, vagy meg egyet a hokozpontba

igazi Home Office :DDD

van par napeleme a tetokon, meg a tetotereszon all ket vertikalis szelturbina is

tesom is ahol dolgozott regebben Lustenau-ban az iroda teteje tele volt pakolva napelemmel, es nappal arrol ment az iroda klimatizalasa, a belso vilagitas, a szamitogepeik, meg kb minden, ami arammal megy
ejjel meg ugysincs ott kb senki
15-20 ember volt az egesz cegnel

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#105639) hobizoli válasza blueboi69 (#105636) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ebbol nem is lattam nem XL-st :DDD

több drón kell ;P

(#105640) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Ma a MOL kúton az M7 mellett, Velencénél tankoltam AdBlue-t. Azt mondta a kutas, hogy palackozott löttyöt nem tudja, mikor kapnak, pisztolyos van. 383 Ft/l volt, a pár héttel ezelőtti 200-205 Ft/l helyett...

(#105641) Bujdy81 válasza hobizoli (#105632) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A könnyűszerkezetes mivel gyorsabb? Hogy nem 1 hét felfalazni, vakolni, hanem 1 nap? És a többi szakmunka? Az ugyanaz...

(#105642) WiZARD válasza blueboi69 (#105633) üzenetére


WiZARD
addikt

Gondolom majd küldi a számlát.
Itt meg plombát se kellett nyitni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#105643) Jahno válasza Bujdy81 (#105640) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy Amazonról 10 Euró a kannás, de idehaza sok ismerős mondja, hogy igazából nem látja a hiányt, míg a kútból folyik.

(#105644) WiZARD válasza WiZARD (#105642) üzenetére


WiZARD
addikt

Na most szólt anyósom (ő a könyvelőjük + jóban van velük), hogy most beszélt a villanyszerelő céggel. 37800+áfa lett volna, de rá való tekintettel a cég ajándéka.

(Najó, kicsit leegyszerűsítettem a dolgot, mert az ásás mellett a földelő vas csavarját is kitekerték. Majd a vasat nem bírta a földből kihúzni így inkább leszúrt egy újat és azt csavarozta vissza)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#105645) blueboi69 válasza WiZARD (#105644) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nice...

(#105646) blueboi69 válasza hobizoli (#105638) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A faház sztem más téma, elvégre messze északon is faházzal elvannak, mivel amúgy az elég jó hőszigetelő.
Viszont a gipszkartonos könnyűszerekezetesnek nincs hőtartó képessége, hamarabb kell fűteni. Hűtést nem tudom, sztem az is több kellhet.

(#105647) blueboi69 válasza Bujdy81 (#105640) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tegnap voltunk a budaörsi auchanban, a polcon volt kannás adBlue az autós részlegen. Csak azért figyeltem fel rá, mert a hiány híre hozzám is eljutott, eddig nem foglalkoztam vele.
Mondjuk amíg kúton lehet kapni, addig nem tudom van-e értelme a kannásnak. Gondolom nem olcsóbb. Az árát nem néztem.

(#105648) Jahno válasza blueboi69 (#105646) üzenetére


Jahno
őstag

Kicsit el vagy tévedve, a gk-s könnyűszerkezetest is ugyanúgy bevakoljáki, és szigetelik, mint a bármilyet. Nem azt jelenti, hogy csupaszon ott az MDF meg a GK és heló, mint egy kerti budin.

(#105649) Jahno válasza Bujdy81 (#105641) üzenetére


Jahno
őstag

Azért a többi szakmánál én max. a vilanyos részét sejtem, hogy egy előtétfal alá odahajtogatni a Symalent csöppet egyszerűbb, mint végig vésni a fél világot. És ahogy látom a csövesek is hasonlóképpen vannak.

(#105650) blueboi69 válasza Jahno (#105648) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tudom, hogy van rajta szigetelés, de a falaknak nincs hőtartó képessége. Gyakorlatilag csak szigetelőanyag az egész :) De bent megszűnik a fűtés, akkor hamar kihülnek a falak és nyáron hamar átmelegszenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.