Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104251) npera


npera
újonc

Holnap elvileg szikrázó napsütés lesz, kipróbálom még egyszer az 1-cellás gépet (Toothless 2) és a 2-cellásat is (Racer 3).

Néha az OSD és a kép vibrált oldalirányban pár pixelt, amikor a modul nem jól kapta el a frekvenciát, de egyébként jól ment a 4 akksi alatt. De egy teszt nem teszt, holnap újabb kör.

(#104252) blueboi69 válasza npera (#104250) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ez nagyon király!

(#104253) npera válasza blueboi69 (#104252) üzenetére


npera
újonc

Ez a Foxeer Toothless 2 Nano kamerával készült. A ma kapható "legnagyobb" szenzor van benne. 1/2"-os a szenzor, hasonló méretű van a Phoenix 2-ben a RunCamtől. Minden más amiről tudok 1/3"-os szenzorral fut.

A vicc az, hogy a Toothless 2 felbontása 1200 TVL, a Phoenix 2 pedig 1000 TVL, tehát valamit máshogy csinálnak. Lehet a szenzor ugyanaz, de az elektronika mögötte talán más. A legnagyobb felbontású Foxeer T-Rex 1500 TVL felbontást hoz ki az 1/3"-os szenzorból.

A Toothless 2 késleltetése nem világbajnok, ha jól emlékszem egészen 20 ms körülre is felmegy, nem állandó a késleltetése. Viszont a képe álomszép ha csak úgy nézelődsz magasból és freestyle bohóckodsz. Számomra ez az igazi gyerekkori emlékekek plusz ÁFA szimulátoros élmény. A grafika nagyon jó, az engine valós időben renderel és sosem szaggat be :U :C

Ma kiviszem a racsingos kamerás quadot is, az annyira összehúzza a dinamikai tartományt, hogy ott a modul szerintem kényelmesebb helyzetben van és nem lesz gond.

Közben válaszolt a support megint. Van egy Facebook csoportjuk, ahol valaki rajzolt TBS Fusion modulhoz való 3D-printelhető kis kiegészítő modul bayt. A szemüvegen levő modulba a Fusion éppen nem fér bele, IRC RapidFire és Foxeer Wildfire viszont belemegy.

A Fusion birizgálja a fantáziámat, mert a TBS Cloudon keresztül a VTX, a Tango 2 és Fusion kapcsolatban lehet egymással és a v2-es modul lenyomja sok esetben a Rapidfiret is. És még olcsóbb is nála.

Nem mintha ez bármiben javítana a pilótai képességeimen, csak elméleti lehetőség ami motoszkál a fejemben. A hangok mondták....

(#104254) Samott


Samott
addikt

Kicsit meretes a prototipus de jopofa koncepcio, csak vilagosban nem tudom mennyire hasznalhato. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104255) eattila válasza Samott (#104254) üzenetére


eattila
csendes tag

Szép, de amilyen központi egységek vannak manapság, felesleges. Van bennük GPS, nem kell hozzájuk telefon, de összekötik magukat vele. Meg az óráddal, meg az erőmérővel a bringán, stbstb. És fele akkorák, mint egy telefon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104256) Samott


Samott
addikt

Onjaro alvaz :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104257) Phülöp válasza Samott (#104254) üzenetére


Phülöp
addikt

link

Ebből az jön le, hogy csak a vetítő miatt kell a nagy méret, minden más megy kicsiben is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#104258) Samott válasza Phülöp (#104257) üzenetére


Samott
addikt

En is arra gondoltam, a telefon intezi a navigalast, csak a "headup display" a meretes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104259) eattila válasza Samott (#104256) üzenetére


eattila
csendes tag

Így száll le :D :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104260) blueboi69 válasza npera (#104253) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király :)
Jók ezek a fb csoportok, adják az inspirációt :D

"Számomra ez az igazi gyerekkori emlékekek plusz ÁFA szimulátoros élmény"

Maximálisan így érzem én is!

(#104261) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Megküzdöttem a NAV által egyszerűnek mondott online gépjárműadóbefizetéssel. Azt hiszem, elég sok egyszerűbb és örömtelibb dolog van az életben, és még a hányást is ide sorolom, ez az agyament őrület nem volt az. És akkor a végén, amikor nagynehezen megvolt már, hogy mennyit kell fizetnem, hol, és hogyan, háromszor kellett próbálkozzak, hogy behozza a bank felületét, és fizethessek. Most van három nyugtám, három könyvelési ügy, egyet fizettem, és csak remélem, hogy egyelőre vége a horrornak. Egyszerűen befizetheti, az b+.

(#104262) eattila válasza -NoVa- (#104261) üzenetére


eattila
csendes tag

Át kell utalni és le van a gond. Én utaltam. Bármilyen technikai dolog amit eddig használnom kellett (felület, api, dokumentáció) és NAV, az lassú, bonyolult, értelmetlen, alkalmatlan. Legalábbis ezek kiombinációja vagy permutációja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104263) Samott válasza -NoVa- (#104261) üzenetére


Samott
addikt

Fura, nekem sima ugy volt, kuldtek ket csekket, telefonommal, bankom appjaval befenykepeztem a QR kodot es fizettem. Meg januarban mindket csekket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104264) Sipi- válasza Samott (#104263) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem is megjött tavasszal a két csekk / autó. Beállítottam netbankon áprilisra és szeptemberre az utalásokat és kész.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104265) -NoVa- válasza Samott (#104263) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem nem küldtek semmit, csak utólag felszólítást, hogy tartozok.

(#104266) npera válasza -NoVa- (#104265) üzenetére


npera
újonc

Ez még mindig komfortos, küldhettek volna behajtót is egyből. Szóval igazából kényeztettek.

Más:

Asszony ma megkért, hogy segítsek az iskolai laptopján egy szöveg szerkesztésével. Korábban szitkozódott, hogy a tapipad alatti gombok nem mennek, de kis püfölés után oda jutott, hogy régi a gép és azért. Amikor kézbe vettem a dolgot, akkor feltűnt, hogy a jobb klikkre klikkel bal gombot. És fordítva. Vagyis meg volt cserélve a két gomb. Visszacseréltem neki és most végre "működik". Picivel egy év felett használta így.... :Y

Ma hazajött KV-szünetben, a bringát lerakta a sufni mellé, hogy alighanem defektes az első kerék. Nézegettem, nem defektes. Viszont tologatva hangja volt az első féknek. Mechanikus tárcsa, valami Tektro. Jobban megnézve látom, hogy a bowden vége elnyírva, rojtos szakadás és belelóg a tárcsába. Vagyis valahogy (!) belekeveredett a fékbe a bowden és utána bedarálta. Még maradt annyi belőle, hogy le tudom vágni tisztára és teszek rá új roppantós kupakot.

A teóriám az, hogy amikor lezárja a bringát, akkor picit erőből sikerült betolni az állványba első kerékkel, ami benyomta oldalra (befelé) a bowdent, aztán a hanggal mit sem törődve csak tekerte tovább. Mert ameddig szét nem esik alatta addig megy vele, hiába szikrázik a váz a földön. A női gyengéd mechanikai érzék, az... :U :C

Jáj.

(#104267) -NoVa- válasza npera (#104266) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem nekünk ugyanaz a feleségünk. Gyanús.

(#104268) npera válasza -NoVa- (#104267) üzenetére


npera
újonc

Aha! Akkor mi egyfajta kommunában élünk??? :Y :C

(#104269) Jahno


Jahno
őstag

No, reggel elég combos derékfájással ébredtem. Este már éreztem, hogy valami zsibbad mikor kimásztam a kádból.

Ágyból kifelé csak hajolni nem bírtam, állva egész jó, max. kicsit szögletesen sétálok, mint C-3PO. Gyárban most félig fekve el vagyok, de pár ponton iszonyatosan hasogat oszt sugárzik mindenfelé. Persze most meg már azért zsibbadtam el, mert meg sem mozdulok, beszigorítottam magam egy adott pózba :O

Most holnap mi lesz vagy milyen dokival nézessem meg, mennyire múló állapot lehet vagy mi kezdődik el, azt nem tudom megtippelni.

(#104270) Samott válasza -NoVa- (#104265) üzenetére


Samott
addikt

Korabban hogy fizetted? Nekem a gepjarmuadot mindig csekken kuldtek. Ugye identol a nav szedi be, korabban az onkormanyzat kuldte.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104271) Phülöp válasza Jahno (#104269) üzenetére


Phülöp
addikt

Üdv a klubban!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#104272) -NoVa- válasza Samott (#104270) üzenetére


-NoVa-
őstag

Korábban az önkormányzat küldte. Most a NAV nem. Meglep?

(#104273) Sipi- válasza -NoVa- (#104272) üzenetére


Sipi-
tag

Ahol normális internet sincs, oda még a postás sem jár :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104274) Samott válasza -NoVa- (#104272) üzenetére


Samott
addikt

De ezert mondom, hogy nekem most a nav is kuldte. Azt hittem mar az onkormanyzatnak is utaltal es azert akartak elektronikusan intezni neked.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104275) Samott válasza Sipi- (#104273) üzenetére


Samott
addikt

Ez de gonosz. :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104276) blueboi69 válasza -NoVa- (#104272) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem kiküldték. Nem részletezték a csekken, hogy melyik autó, csak,hogy nav gépjárműadó.
Legutóbb katás iparűzési adót fizettem be a kormányablakos(fasztudja igazából milyen) felületen keresztül online, kb 3kattintással, szóval ti éltek valami távközlési feketelyukban. :)

Mellesleg legutóbb az autóban apám egy életre szóló traumát okozott nekem, mert arcát kaparva mondja, hogy hogy lehet NAV gombot rakni egy autóba??? :W Mondom miért, hát a navigáció rövidítése. Aszondja, neki a NAV-ról a NAV mint adóhatóság jut eszébe. És ekkor egy világ omlott össze bennem, azóta nem tudok a NAVigáció gombjára úgy tekinteni, mint korábban :U

(#104277) Jahno válasza Phülöp (#104271) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk Medicoverben egy minimál röntgen és tanácsadás nem is drága, lehet benézek oda vagy megnézem üzemorvoséknál akad-e más lehetőség. Ezek jó arcok. Esetleg bepróbálok egy államit, hogy mégis tudjam merrefelé vagyok arccal előre. Kezdek működni, de azért lehajolni elég karcos. Csupa idegen folyamat, ha így nap végére jobban vagyok akkor az jobb-e és elmúlik, vagy reggelre megint felrobban a világ? Majd ez is kiderül :U

(#104278) blueboi69 válasza Jahno (#104277) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Öregszünk basszameg.

(#104279) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Nekünk most pici bukta van, mert nyáron anya nem a családi autóval ment a nyaralóba, hanem a sajátjával (ami szintén 7 személyes), szóval oda-vissza autópálya matrica bírság... :(

(#104280) Bujdy81 válasza blueboi69 (#104278) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ti. ;)

(#104281) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Napelemes pályázathoz: nem tudunk pályázni, mert nekünk már van 6 kWp napelem és ha szeretnénk ezt bővíteni, hogy hőszivattyú legyen, akkor nem lehet, mert utóbbiban is benne van, hogy maximum 5 kWp napelem lehet a tetőn...

Az igazán csórók közül is sok van, aki nem tud pályázni, mert:
- palatetős két rokon háza is,
- vezetéket is kellene cserélni...

(#104282) eattila válasza Samott (#104270) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem pdf jön ügyfélkapun. Sőt, még a hátralékot is nekem kell leszűrni a nav oldalán, hogy mennyi. Mindezt úgy, hogy nincs hátralék még, mikor szólnak, csak lesz egy hónap múlva....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104283) -NoVa- válasza Bujdy81 (#104281) üzenetére


-NoVa-
őstag

Eddig nem volt egyetlen olyan pályázat sem, amire jogosultak lettünk volna, mindennél volt apróbetűs izé. Aztán amikor pártbérenc rokon ömleng a családtámogatásos húdejókról, akkor szemmel öljük.

(#104284) A. Crowley válasza npera (#104266) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ezzel most sikerült pár vidám pillanatot szerezz nekem itt a sok trágya nap között.

(#104285) eattila válasza Bujdy81 (#104279) üzenetére


eattila
csendes tag

Az nem túl olcsó nem?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104286) eattila


eattila
csendes tag

Én most díjneten nem tudok online fizetni. Csuklóból elszáll hibával.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104287) qnadam válasza -NoVa- (#104265) üzenetére


qnadam
veterán

hehe.

Tisztelt Ügyfelünk!
Felhívjuk figyelmét, hogy nyilvántartásunk szerint az Ön adószámláján a 410-es (NAV Belföldi
gépjárműadó bevételi számla) adónemen
2021. szeptember 30-án
hátralékot tartunk nyilván.
Kérjük, rendezze a 410-es adónemen fennálló hátralékát!
Ha Ön természetes személy, gépjárműadóját egyszerűen befizetheti az elektronikus fizetéseket
és elszámolásokat biztosító alrendszeren (EFER-en) keresztül
 az internetes felületen
- bankkártyával (VPOS-fizetés),
- átutalással (házibank),
 az ügyfélszolgálatokon bankkártyával,
továbbá saját számlájáról átutalással.
Ha Ön nem természetes személy, legegyszerűbben belföldi pénzforgalmi vagy fizetési
számlájáról átutalással fizethet.
A gépjárműadót a 10032000-01079160 számú, a „NAV Belföldi gépjárműadó-bevételi számla”
elnevezésű számlára kell megfizetni. Banki átutaláskor a közleményrovatba az adóazonosító
jelet vagy az adószámot kell beírni.
A befizetési módokról bővebben a gépjárműadó-határozatban vagy a NAV honlapján, a „Ki
hogyan fizethet a NAV-nak?” című tájékoztatóban olvashat.
Ha a 410-es adónemen (NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számla) 2021. szeptember 30-
án fennálló hátralékát időközben megfizette, kérjük, levelünket tekintse tárgytalannak!
Nemzeti Adó- és Vámhivatal


mondjuk nem vettem volna rossz néven, ha azt is beleírják, hogy mennyivel tartozom, vagy (tudom, ez már nagyon durva lenne) esetleg egy közvetlen linket a kártyás fizetéshez.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104288) Samott válasza -NoVa- (#104283) üzenetére


Samott
addikt

Ja, detto. Szorjak a penzem, csak nekem nem jut belole.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104289) Jahno válasza qnadam (#104287) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is jött valami, de nem tudok belépni, mert azt mondja rossz jelszó, de már tudom, hogy csak a sütiket meg mindent is törölni kellene, az meg akkor kicsontozza a gépet és sok mást, szóval majd keresek valami független lapost.

(#104290) blueboi69 válasza Bujdy81 (#104281) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezekre van most az a felújítási támogatás is, nem? Abból megcsinálják a tetőt, vezetékezést, és akkor jöhet a napelem.

Meg is nézem, hogy most mieza napelemes támogatás. Utoljára tavaly gondolkodtam el a dolgon, kértem ajánlatot is, de mondogatta az ember, hogy rendeljem meg hamar, mert a támogatással csak drágább lesz minden...

(#104291) Jahno válasza qnadam (#104287) üzenetére


Jahno
őstag

Diginél teljesen jó, jön a mail, megnyomom, fizetek. MVMtől is jött mail, de annak nem dőlök be :DD

(#104292) qnadam válasza eattila (#104285) üzenetére


qnadam
veterán

az kb 2x15e

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104293) blueboi69 válasza Jahno (#104289) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Privát böngészőablak nem elég?

(#104294) Jahno válasza Bujdy81 (#104279) üzenetére


Jahno
őstag

Idén már egyben meg akartam venni az éveset, de aztán mégsem. Most is azt mondom, hogy "majd jövőre", de szerintem januárban is elszórom másra a keretet. Ha csak autó, akkor jön a biztosítás is, kis szervíz, áááááhagyjuk :W

(#104295) Jahno válasza blueboi69 (#104293) üzenetére


Jahno
őstag

Nem akarta.

(#104296) qnadam válasza Jahno (#104291) üzenetére


qnadam
veterán

jó, én is kapok néha levelet gázszámláról, de okosan felismerem, hogy nálam nincs gáz bekötve :D
mobilflottás cégnél jön az email, hogy a csoport (hjakérem, egyszemélyes csoport vagyok) forgalma ennyi, így meg így tudom fizetni, vagy itt a link, amivel tudok kérni fizetőlinket. azt megnyomom, akkor munkaidőben kapok egy levelet, hogy ittalink, azzal fizetek, majd x idő múlva (munkaidőben persze) jön a levél, hogy az új egyenlegem 0 pénz. nem teljesen automata :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104297) qnadam válasza blueboi69 (#104293) üzenetére


qnadam
veterán

egyszer töröltem sütiket, akkor jó is lett, de legközelebb megint nem. elfogadtam, hogy csak inkognitóablakban tudok ügyfélkaput használni.

azon is már csak kicsit vagyok fennakadva, hogy ugyan 7140 forint félévente a fizetendő (megtaláltam! a nav ebev portálján kellett adószámla lekérdezést indítanom :C ), de ezt valamiért 7000-re kerekítik :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104298) Bujdy81 válasza blueboi69 (#104290) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A felújítási támogatás csak családosoknak van. Az érintett rokonoknál már nagyok a gyerekek, nekik az nem jár.

(#104299) blueboi69 válasza qnadam (#104297) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én még sosem léptem be ügyfélkapura inkognito ablakkal, nekem mindigis működött. Mondjuk nagyon ritkán használom, lehet ez a titka, hogy két használat alatt megromlanak a sütik :D

(#104300) blueboi69 válasza Bujdy81 (#104298) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja értem.
Közben utánanéztem, elvileg a napelemre jogosultak lennénk :Y Bár az átlagnál többet keresek, de 4felé oszlik a pénz.
Na ennek alaposabban utána kell járnom. Tudsz esetleg konkrét oldalt ajánlani, ahol minden részlet fent van? Mármint emberi nyelven, nem a konkrét pályázat.pdf kell, mert azt nem embereknek írják :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.