Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105651) Vodike válasza JonesC (#105623) üzenetére


Vodike
tag

Igen, sógornőméknek segítek. 3 gyerek, vidéki ház és szerény körülmények. Bízom benne, hogy ők (és hasonló családok) előnyt fognak élvezni mondjuk velem szemben aki szintén pályázik, de nyilván csak kíváncsiságból.

exTiga

(#105652) eattila válasza blueboi69 (#105650) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha a szigetelés jó, akkor a fal nem melegszik át és hűl le gyorsan. Mert nem az a funkciója, hogy meleg/hűvös legyen. Hanem hogy a meleget tartsa bent/kint. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105653) Jahno válasza blueboi69 (#105650) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nem samott, hogy hőtartó legyen, teljesen más a funkció.

(#105654) blueboi69 válasza eattila (#105652) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Könnyűszerkezetesnél nincs hagyományos értelemben vett fal. Ott a szigetelés a fal. Tehát nincs olyan, hogy "Ha a szigetelés jó, akkor a fal nem melegszik át "

(#105655) blueboi69 válasza Jahno (#105653) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Dehogynem, a téglafal tartja a hőt. Azért szoktak szigetelést rakni rá, hogy mégtovább tartsa, mert nem érintkezik a külső hideg levegővel, ami elvonná a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#105656) Samott válasza blueboi69 (#105655) üzenetére


Samott
addikt

Pontosan, nalunk klasszikus B30 van, miota felkerult a szigeteles sokkal kevesebbet futunk. Nem csak azert mert kevesebb ho szivarog el, hanem mert felmelegszik a fal, kintrol szigetelve van es tartja az egesz haz a hot. Van tetoterbeepites is az meg ugy funkcional mint egy konnyuszerkezetes haz, hiaba van szigetelve hamarabb kihul mint a foldszint. Mert a fal nem tartja a hot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105657) eattila válasza blueboi69 (#105654) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor ha a szigetelés jó, akkor a térelválasztó nem melegszik át :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105658) -NoVa- válasza blueboi69 (#105655) üzenetére


-NoVa-
őstag

Összességében viszont át kell fűteni a téglát is, szóval fene tudja, tuti vannak konkrét számok, melyik jobb. Ami biztos, hogy a termesztől a gombáig van elég dolog a faházban, ami hosszabb távon több karbantartást igényel, mint a tégla. A tégla meg megcsúszik, ami ott szempont, ahol több a földrengés. Legjobb a palánkváros, ott ha rád is dől a plafon, káromkodva ledobálod a darabjait és visszakalapálod.

(#105659) blueboi69 válasza -NoVa- (#105658) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Könnyűszerkezetes az nem csak fából lehet, hanem fémvázból is és a szigetelőanyagokat sem szeretik a rágcsálók és a rovarok. Eleinte nem volt ez mindig így.
Ellenben valamiért a könnyűszerkezetes házak élettartama is kevesebb.

A fát pedig rendszeresen ápolni és karbantartani kell, főleg ha találkozik kültéren UV-vel és/vagy vízzel.

És amúgy ja, ahol sok a földrendés, ott nem célszerű téglával építkezni.

(#105660) Jahno válasza blueboi69 (#105659) üzenetére


Jahno
őstag

És jön a 3D nyomtatott marketinges :C

(#105661) JonesC válasza Vodike (#105651) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ti írtátok a pályázatot, vagy valakivelírattátok?

(#105662) Sipi- válasza -NoVa- (#105658) üzenetére


Sipi-
tag

Vagy bérelni kell és akkor ezek nem a Te gondjaid :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105663) Vodike válasza JonesC (#105661) üzenetére


Vodike
tag

Egyik barátomat kértem meg aki ebben járatos.

exTiga

(#105664) -NoVa- válasza Sipi- (#105662) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, ezt már rég elrontottam azzal, hogy azt nézegetjük, hogy merre kéne egy harmadikat venni. Elég stabilan az én bajom lesz hosszútávon.

(#105665) Sipi- válasza -NoVa- (#105664) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor tényleg pont a Te bajod lesz, ha Tőled bérlik :D
Nemrég volt céges vacsi, ott az egyik srác mesélte, hogy az unokatesója 8. kerületben néhány éve épült 28 négyzetméteres lakást ad bérbe 120ezer Ft/hó összegért :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105666) hobizoli válasza blueboi69 (#105659) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert a komolyabb cegek fem vazzal csinaltak mindig is

több drón kell ;P

(#105667) hobizoli válasza Sipi- (#105665) üzenetére


hobizoli
nagyúr

par eve epult lakasert meg annyira nem is para manapsag

munkatarsam a Jozsef Attila ltp-n berel egy ekkorat 110k-ert
mondjuk az legalabb meg egy zöld kornyezetben van

meg rohejes, de ott annyi ures parkolohely van reggel 6-kor is meg este fel hetkor is, hogy neha amikor elviszem a vonata miatt oda, hogy elerje a szegedi IC-t, csak pislogok
Csak ott az Eperserdo utcan ahogy megyek latok 15-20 ures helyet mindig :DDD


Havanna ltp-n lattam 59m2-s lakast nulla butorzattal 180k-ert, koax kabel logott ki a falbol, egy matrac nem volt benne

ugyanekkor a Nepfurdo utcaban a Duna melletti 2005-6 koruli epitesu 55m2-s teljes butorzattal, melygarazsparkoloval meg 200k
es most is hirdetik, szoval "draga"
hiszen ha jo ara lenne, mar nem latnad a hirdetest [link]

több drón kell ;P

(#105668) Samott válasza hobizoli (#105667) üzenetére


Samott
addikt

Fizetos mar az is? Ugy ertem az Epereserdo utca.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105669) hobizoli válasza Samott (#105668) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem hiszem, nem lattam fizetoautomatakat
szerintem csak a Pottyos utcai resze az a JA-nak

de majd megkerdezem ma este :DDD

több drón kell ;P

(#105670) Jahno válasza Sipi- (#105665) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is drága.

(#105671) Jahno válasza hobizoli (#105667) üzenetére


Jahno
őstag

Azért arra még 55ezer körüöli rezsi meg 20ezer a parkoló, hátja.

(#105672) Jahno válasza Samott (#105668) üzenetére


Jahno
őstag

Nem. És van egy nagyobb földes parkolós placc is a közepén, de ha azt beszántják akkor nem lesz ekkora vigyor. Én rendre estefelé járok arra, általában van hely, de nem ennyire tapsikolós, hogy jujjdesok és állandóan.

(#105673) hobizoli válasza Bujdy81 (#105641) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, de amiket lattam azok 3-4 honap alatt kulcsrakesz allapotot igernek
es fem vazasok

[link] 167m2 72misi + telek

ez teglabol mennyi lenne manapsag? 650k/m2 aron? kb 110millio + telek


35-40 millios diffibol siman csinaltatsz erre 10-12kW napelemet meg a hoszivattyus futest es meg akkoris olcsobb tizenhuszonmillioval... es a fenntartasi koltsege meg mar kevesebb
meg amit igazabol teglasra is kene lassan, mert eloiras lesz a megujulo energias futesi rendszer uj epiteseknel

több drón kell ;P

(#105674) hobizoli válasza Jahno (#105671) üzenetére


hobizoli
nagyúr

190k-ert meg allsz az utcan, vehetsz egy halom butort, meg a rezsi ott se kevesebb

plusz ha bent dolgozol a varosban vmivel jobb a tomegkozlekedes is, eleve a metro kozeleben, mint odaig meg elbuszozni reggel a 136-s heringjaraton

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#105675) hobizoli válasza Jahno (#105672) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nalunk du 4 korul mar nem nagyon allsz meg, mert nincs hova

több drón kell ;P

(#105676) Samott válasza Jahno (#105672) üzenetére


Samott
addikt

Igen, azert kerdeztem covid elott oda jartam napi rendszeresseggel es azert ennyi hely nem volt. Meg lehetett allni, de keresni kellett helyet hozza.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105677) Jahno válasza hobizoli (#105675) üzenetére


Jahno
őstag

Havercsajjal vagyok így a XVIII szélén, hogy sakkozunk a kocsikkal, mert enyémet néha hagytam a kocsija helyén, hogy legyen parkolója, mire visszaérünk meg ilyesmik, mert késő este volt amikor 1+ kilométerről kellett visszagyalogolni. Volt ilyen, hogy kocsi messze volt, én betoltam magam a ház elé mert éppen volt üres hely, aztán 3. autóval mentünk tovább, éjjel meg beállt a helyemre. Vagy másik családtagnak így foglaltam, mert ha bőven éjfél után megyek el akkor nem 2 perc alatt csapnak le rá.

(#105678) blueboi69 válasza hobizoli (#105673) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerintem ezt most nagyon messze lévő fotelből nézed, és nagyon torz adatokat.

Ha ez így lenne, akkor kb senki nem építene téglával. Maga munkadíj lehet valamivel kevesebb a könnyűszerkezetesnél és kevesebb a hulladék is amit még elszállítatni is kell, de m2 árat nézve a könnyűszerekezetes az nem olcsóbb, ha rendes minőséggel van megcsinálva.
Évek óta figyelem ezt, hiszen mi is majdnem belevágtunk építkezésbe, akkoriban elég jól beleástam magam. Csodák nincsenek.

(#105679) blueboi69 válasza Jahno (#105677) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ezt a parkolós buzulást örülök, hogy elhagyhattam.

(#105680) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#help needed

Skacok, van esetleg TB jogász ismerősötök , aki nyugdíjjal kapcsolatosan tud hatékonyan segíteni? Anyámnak kellene jogi szaGértő, aki nem csak lenyúlja a pénzét.

(#105681) Jahno válasza Samott (#105676) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem sokat, mostanában járok arrafelé este havi 3-4szer, meg néha 1-1 hétvége.

(#105682) Jahno válasza blueboi69 (#105679) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk nem olyan vészes, de szintén egyre több az autó.

(#105683) hobizoli válasza blueboi69 (#105678) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem meg leginkabb be van ragadva a fejekbe ez a csak a tegla a jo elv

eleve alap se kell a konnyuszerkezetesnel olyan massziv, mert nem 80 tonna az epulet onsulya
szoval tobb olyan dologban is sokkal olcsobb, ami ma "dragava" teszi a tegla epitest

nem mellesleg ezeknek sajat emberi szoktak lenni mindenre, meg elore be van vezetekezve az egesz, es nem a maaaajd jon a villanyszerelo bélabácsi 3 het mulva es addig ott nezed a falakat, aztan maaaajd 2 het mulva a masik, aki dolgozik ott 3 napot ujabb 500k-ert, de kozben tart napi 8 cigiszunetet, telefonal 1.5 orat meg megall kajalni 2x

azta kiszamolod mennyivel tobb ido a tegalepites es az mellett tovabb fizetni egy alberletet, csak abbol kijon egy 4-5kW-s napelem a tetore
most, hogy tamogatjak, akar a duplaja is

a jobb minoseget meg nem igazan tudom ertelmezni, ha a vegulis a hasznalt tegla hazat is csak javittatod vmikert...

munkatarsam is epitkezik teglabol, mar 5x megbanta
tavaj kezdtek, es meg nincs kesz, mert a epitoipar ugy tulvallalta magat, hogy tobb honapos csuszasokkal tud jonni a szerelo
kap egy jobb ajanlatot vkitol, hogy nala csinalja meg a villanyszerelos melokat, amire nem jott a szinten elhavazott emberke, te mar el is vagy felejtodve, vagy bocs de varjal meg masfel-ket honapot
vagy kerithetsz masikat te is raigerve
most megint jott ez a allami tamogatas, ezt is nagyresz elinflálták, annyival nottek munkadijak (is)
eleve modositani kellett a tervet tobb helyen, mert annyival dragult kozben ez-az, hogy nem futja ra a budget-bol

3 eve is ez ment, amikor felujitas volt otthon
ledumaltuk a felujito brigaddal, hogy augusztus masodik fele
erre ket hettel korabban telefonal, aaa lehet egy hettel el kene halasztani
OK
jon a nagy nap, sehol senki
felhivom 9 utan, hogy merre vannak, mert lehet dugoban allnak az M0-n, aaa nem tudunk jonni, majd egy honap mulva kb vagy oktober elejen
'nyad, akkor koszonjuk, nem kell jonni

azota ez csak szarabb lett

aki jott vegul az ugy csinalta glettest meg a festest, hogy a kispesti lakotelep lepcsohazait festette amugy, csak a kajaszuneteben bevallalt beugros pluszmelokat a kornyeken
ugy jott, hogy idehozta a masik festocuccait, mert tobb is van neki pont ezert
5 nap alatt megcsinalta igy a teljes melot 2x glettelve 2x festve
kiszamolod osszesen volt 8-10 oranyi meloja vele 260k-ert
nyilvan nem lehetne egy nap alatt megcsinalnia szaradasi idok miatt, de akkoris...
most ezt nem csinalnak meg 400k alatt

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#105684) Samott válasza hobizoli (#105683) üzenetére


Samott
addikt

Mar irtak, de tenyleg nem szabad ignoralni azt hogy ezen a kliman a falak hotarolasa fontos dolog komfort szempontjabol. es ezt nem tudja a konnyuszerkezetes. Ott folyamatosan futeni, huteni kell ha eppen nem olyan az ido.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105685) Bujdy81 válasza hobizoli (#105673) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A leírásban láthatod, hogy ebben az árban nincsen alapozás, ami náluk kb. 30.000 Ft/nm, azaz 167 négyzetméter esetén további 5 millió.

Igen, a tégla az 600-650 körül mozog most nettó négyzetméterre vetítve.

Az eltérés sokszor a hőérzet, a hangok, hullámok mozgása.

Egy könnyúszerkezetes/készház esetén nincsen vasbeton aljzat, nincsen vasbeton födém, nincsen tömög, vagy lukacsos tégla fal. Nincsen hőtároló tömeg!

Igen, egy 140 négyzetméteres készház rezsije kb. annyi, mint a mi 140 négyzetméteres házunkké, ez tény. Viszont nálunk kisebb a kilengés. Nem lesz hideg, ha szellőztetsz és utána becsukod az ajtót, mert nem húlnek ki a falak.

Át kellett helyezni azt a gázvezetéket, ami jön be az utcáról. Egy hétfői napon délután elvágtam a csövet, kibetonoztuk az alapot (őszi szünetben, éjjelente finoman fagyott), kedden felhúztuk a zsalukő falat. Csütörtökön jött a gázos emberke és bekötötte újra a csövet, ment újra a fűtés. 22 fokról lement 19,5-re úgy, hogy közben itthon éltünk hárman, jöttünk-mentünk ki-be. Mert van hőtehetetlensége a háznak és az komfotban sokat számít!

Plusz talán annyival jobb nekünk a rezsi helyzetünk, hogy ha a falak melegek, akkor nagyobb a hőérzet. Azaz alacsonyabb hőfokon is azonos a komfort. Mondhatnám, hogy ha 1 fokkal alacsonyabb a hőmérséklet, akkor 11%-kal kevesebb gáz fogy és ezzel lehet spórolni, de egy ilyen háznál úgyis max. 100-120 ezer az éves gázszámla...

(#105686) Bujdy81 válasza hobizoli (#105683) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A megoldás a generálkivitelező. Ahogy az általad linkelt készházas cég is az! ;)

Nekem azt mondták, hogy 28 hét a kivitelezés. Annyi lett. Hogy mikor jön a villanyos, nem az én gondom.

Cserébe nem előre van szerelve a kész panel, mert nekem alacsonyabban vannak a villanykapcsolóim, stb.

(#105687) Jahno válasza hobizoli (#105683) üzenetére


Jahno
őstag

Az, hogy nem szervezett a munkafolyamat, Sanyika nem melózik, egymásra mutogatnak és építőipar túlvállalta magát, az a könnyűszerkezetre ugyanúgy érvényes. Azt is szabni-varrni kell és festeni.

(#105688) WiZARD


WiZARD
addikt

posta/vám
jön sms hogy online fizessek.
weblapon piros infó: "INFORMATIKAI KARBANTARTÁS MIATT a vámügyintézéshez kapcsolódó ONLINE FIZETÉS és DOKUMENTUM-LETÖLTÉS funkciók tervezetten 2021. november 06. (szombat) 18:00 és november 07. (vasárnap) 18:00 óra között nem lesznek elérhetők a posta.hu/szolgaltatasok/vam oldalon. Az online fizetési lehetőséget hosszabbított fizetési határidővel biztosítjuk."

végülis a jelek szerint csak 2 napja csúszik a karbantartás :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#105689) hobizoli válasza Bujdy81 (#105685) üzenetére


hobizoli
nagyúr

uhm.... es lassan melyik hazban nincs invereteres huto/futo klima?
unokatesomek 80-s evekben keszult ikerhazaban is van mar, pedig az tenyleg tegla epites, de azon sincs extra szigeteles korben, csak a vakolat
az is atmelegszik nyaron, par nap alatt
csak ez megvolt 500k-bol, a szigeteles meg sok millio lenne

ha meg kotelezo lesz megujulot IS hasznalni uj epitesnel, akkor hiaba van gaz, ha kell melle epiteni napelemet es/vagy hoszivattyut is, meg villanyfutest beepiteni ehhez akkoris, ha nem hasznalod

arrol meg lehet akkoris futeni, ha nincs orosz gaz se :DDD
ha nincs aram, akkor a gaz se nagyon megy, mert a gazvezerlo is tok kuka annelkul
ha csak nincs olyan napelem invertered, ami szigetuzemben is mukodik egy dedikalt kimenetet biztositva akkoris, ha nincs kulso aram
van mar ilyen is, de a regebbiek kulso halozat nelkul lekapcsoltak mindent

akarhogy nezed az arakat, a konnyuszerkezetesbol kb 1.5x akkora hazat lehet epiteni ugyanakkora koltsegvetesbol, es azert az nem mind1, vagy ugyanakkorat kb 2/3-3/4-d kotlsegbol, ami ezen a szinten tobb tizmillios diffi
amugy ez milyen gyakran van, hogy napokig nincs futes, hogy ez fontos legyen?
ennek biztositasara tenyleg elkoltesz +25-30 milliot?
eleve ha +25-30millioval tobbe kerul felhuzni ugyanazt teglabol, akkor annak mennyi is havi torlesztoje... +150-180k/ho?
azert azt akarki is megerzi


ez kb olyan, mint amikor USA-ban elo magyarok mondtak YT csatikon, hogy most tavasszal Texas-ban amikor leszakadtak a tavvezetekek a jeg sulya alatt, nem volt aram, es nem tudtak futeni se
-8 volt kint meg 12-14 fok a lakasban... 2 napig, aztan egy het mulva meg szokasos 25+ fok volt mar
csak utoljara erre 40+ eve volt pelda, hogy ott Austin kornyeken egyatalan nulla fok Celsuis ala menjen az ido barmikor, de +10 ala se gyakran megy
meg az Kairo-val van egy szelessegi koron, ami itt mar Afrika
szerinted erre ott ki keszul fel?
nyilvan ott ezert sincsenek korbe szigetelve a hazak 30cm vastagsagban

több drón kell ;P

(#105690) hobizoli válasza Jahno (#105687) üzenetére


hobizoli
nagyúr

konnyuszerkezetesnel a normalisabbak elore behuzzak a vezetekeket IS a falakba mar a gyartaskor, es nem a helyszinen vesik ki a felepult falat ezert utolag

szoval sokkal gyorsabb mar csak ezert is

több drón kell ;P

(#105691) hobizoli válasza Bujdy81 (#105686) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, ez is egy megoldas, csak mindig ott marad az ardiffi
villanykapcsolot szerintem ezeknel is oda rakjak, ahova kered, csak elore meg kell ezt beszelni, es nem akkor sipolni erte, amikor mar legyartodott, meg stb

több drón kell ;P

(#105692) Bujdy81 válasza hobizoli (#105691) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem mindegy, hogy a villanykapcsoló helyét a tervezési fázisban kell eldöntenem, vagy kimegyek a falak közé és bejárom az épületet és szólok, hogy "bocs, ezt mégsem ide, hanem oda."

nem vagyok profi házépítő, nem tudtam előre eldönteni jól, hogy mit, hova. Ellenben a kivitelező szólt, hogy mikor menjünk ki és pár dolgot átrajzoltunk a komfort érdekében. Volt olyan is, amiért ők szóltak és igazuk lett utólag. Persze, ehhez az is kellett, hogy megfelelő legyen az együttműködés és amikor szóltak, hogy menjünk, akkor ugrottunk, mert másnap álltak neki a vésésnek...

(#105693) Bujdy81 válasza hobizoli (#105689) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"akarhogy nezed az arakat, a konnyuszerkezetesbol kb 1.5x akkora hazat lehet epiteni ugyanakkora koltsegvetesbol"

NEM! Ezt fogadd el, kérlek, hogy ha mindent beleszámolsz, akkor vagy nem lesz sokkal olcsóbb, vagy nem lesz azonos a műszaki tartalom! Te nem nagyon ástad bele magam, vagyunk páran, aki építkeztünk nemrég, picit bele is mélyedtünk, hidd el, hogy nem szignifikáns az ár eltérés! Cserében behajtok négy csavart a falba és felteszem a plazmatévét. Vagy a konyhabútor felső részét. Vagy a könyvespolcot, amin ráadásul könyvek vannak.

(#105694) blueboi69 válasza hobizoli (#105690) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mert az olyan, hogy az ügyfél előre tudja hol kell neki konnektor meg kapcsoló, aha. Mondom én, nagyon messze van az a fotel egy valós építkezéstől.

(#105695) Jahno válasza hobizoli (#105690) üzenetére


Jahno
őstag

Én olyat még nem láttam, szóval nem tudom mert ki van zárva. De ki vésne? Viszont a a pógár nem tudja, hogy mit akar ésvagy utólag variál, akkor ez is egyszerűbb.

(#105696) Jahno válasza blueboi69 (#105694) üzenetére


Jahno
őstag

Vannak az adott lehetőségek, meg akad aki 10 év múlva is variál.

(#105697) Phülöp válasza blueboi69 (#105694) üzenetére


Phülöp
addikt

Hidd el, hogy én tudnám.
Lehet, hogy néhány konnektorba sose lenne dugva semmi, de ha kell, legyen ott.
A kapcsolkat meg aki nem tudja hova tetesse, az fizesse is ki az átalakítást. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105698) Jahno válasza Phülöp (#105697) üzenetére


Jahno
őstag

Kapcsoló érdekes módon az ajtók környékére kell. Konnektor meg kb. minden sarokba és igény nagy része ezzel le is van fedve. Konyhába kell csilliárd és a TV mögé, de ezeket mindenhol alulméretezik, tán csak pár ismerős nem.

(#105699) Sipi- válasza Jahno (#105698) üzenetére


Sipi-
tag

Konnektor mindig kevés lesz és ahol kell, ott nincs is. Gyerekeknek elterveztük, hogy hova kell 4 konnektor. Kértük oda, ki is építették. De az asztalt végül totál máshova raktuk, ahol persze nincs konnektor. Most az ágy mögé van eldugva egy méretre gyártott hosszabbító és az asztal alatti tartóban egy 4-es aljzatban végződtetve.
Vagy a másik, amikor jól kitalálod hova kell, de nem veszed észre, hogy nem lett odaírva az, hogy "h=210". És így nem 210 centi magasra rakják a plusz 3 konnektort, hanem a megszokott földtől 30 centire. Ezért nincs a routerünk mögött csak egy konnektor a vágyott 4 helyett :W De a táskatartó fiók mögött van 3 üres konnektorunk :D Hátha egyszer tölteni kell a táskákat :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105700) blueboi69 válasza Jahno (#105698) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó, de ne csak lakásban gondolkodj, kellhetnek alternatív kapcsolók is, nálunk pl két lámpakapcsoló is rossz helyen van, eleve nem is érteni, hogy miért úgy rakták, már tervezéskor is látható lett volna, hogy nem kéne ajtó mögé rakni....
Vagy lehet az egyik szoba ajataját az előző női tulaj cserélte meg.

De pl anyámnál panelben is kellett már átvésni kapcsolót máshova, mert ajtónyitási irányt cseréltünk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.