Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102951) qnadam válasza Jahno (#102939) üzenetére


qnadam
veterán

kevés kattintás.
egyébként a adobe camera raw-ban elég sok obihoz van profil, ami elég jól irányba állítja a torzítást.
de a korszerű megközelítés is tetszik, hogy az obiban van a profil, aztán a gép jpegbe meg videóba beledolgozza, és odateszi a raw mellé is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102952) -NoVa- válasza cyberde (#102950) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó, de ha balról jön, az mocskolódás, ha jobbról, az észérv. Akkor is, ha valami hiba folytán a bíróság a bal oldalnak ad igazat, bármelyik esetben. Végleg elveszett egy kb milliós tömeg az alternatív valóságában.

(#102953) Samott válasza cyberde (#102950) üzenetére


Samott
addikt

En csak azt jeleztem, hogy gyanus forrasbol tajekozodsz, vigyazz veluk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102954) Samott válasza -NoVa- (#102952) üzenetére


Samott
addikt

Az a fura, hogy jobbrol nem nagyon vannak eszervek. Ott az erzelmekre igyekeznek hatni, annak meg nem sok koze van a valosagohoz, vagy eppen az eszhez. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102955) Jahno válasza cyberde (#102946) üzenetére


Jahno
őstag

Belenéztem, igénytelen uszítós köpködős stílusa van, mert manapság ez a menő de csak addig, míg hasonlót nem mondanak a kedvenceinkre. Tényleg így kell ezt nyomni?

"Már az is egy kompromisszum volt részéről, hogy iszonyú távolságra leült ezekkel a bűnözőkkel, kezet fogott és egy levegőt szívott velük. Orbánnal, egy fasiszta bűnözővel, Áderrel, a jelentéktelen jellemtelen bábbal és a világ egyik legundorítóbb csúszómászó, nyálkás orvvadászával, a korrupt, élősködő pióca Semjénnel. Ám ennek elutasítása nehéz lett volna, olyan diplomáciai nehéztüzérség bombázta."

(#102956) eattila válasza Jahno (#102955) üzenetére


eattila
csendes tag

Ebből látszik, hogy mi újságírás, és mi fanservice. Utóbbiban fogalmaznak így.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102957) hokuszpk válasza Jahno (#102955) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en kedden es csutortokon kenytelenvagyok a noveremnek Magyar Hirlapot es Nemzetet venni, idonkent belenezek, ez ahhozkepest eleg gyengus fogalmazás.
Mikor a Bayer lehuzta a pápát, mert ide csak 1 napra jon, a Szlovákokhoz meg 3 -ra, meg a menekultek miatt, vagy a Bencsik, mert epp az volt a hir, hogy nem akar politikusokkal találkozni.na az is finomkodás volt a nyomtatott sajtóhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#102958) zetor2000 válasza qnadam (#102951) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kicsit többet klikkeltél volna, az alsó háromszög alakú csemppe bejött volna középre.
A padló mintázata kéne, hogy középen legyen, mert az "ajtó", vagy az a boltíves izé az dulván középre esik, de a folyosó alja meg húz balra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102959) qnadam válasza zetor2000 (#102958) üzenetére


qnadam
veterán

ahhoz már a fotósnak kellett volna úgy állnia, az nem megy utólag :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102960) Jahno válasza eattila (#102956) üzenetére


Jahno
őstag

Múlt hetekben rákattintottam pár Nosaltys cikkre, hogy akkor talán majd a viselkedésem alapján hasonló más jön szembe és nem ilyesmi politikai cuccok. Jelentem az meg másféle szempontból a legalja "újságírás" vagy mi. Látszik ez a kommentelőkön is, világukat nem tudják, hogy hány decis egy 5 decis üdítő :W

Maradok az ausztrál állatoknál és sok másnál és majd cserélgetem a csoportokat, ha valamelyik unalmas lesz, de a hirdetéseket nehezebb kihagyni. Meg Novával járunk Meister posztjai alá megbotránkozni, hogy politikailag mennyire ki tud szakadni valaki a valóság egy kis szeletéből is...

(#102961) -NoVa- válasza Jahno (#102960) üzenetére


-NoVa-
őstag

Már nem tudom, hogy Version épeszűbb-e nála, pedig az sem jött kijjebb az elborultságából. Csak az egyedül van a világában, és nincs mögötte a klán többi hasonlója veregetni a hátát minden szava után.

(#102962) Jahno válasza qnadam (#102959) üzenetére


Jahno
őstag

Óóóó, hétvégén nekem is kellett volna gépészkednem, hogy 12mm-en hova is rakjam a tengelyeket, de aztán maradt "jóvanazúgy" módszertan.

Meg ugye az Fuji volt alap Samyang obival és valós képet kapsz, míg a másiknál ha rendesen felismeri az obit, akkor már RAWba beleszórja a korrekciót.

(#102963) Phülöp válasza Jahno (#102960) üzenetére


Phülöp
addikt

A valóság a gyengék játszótere.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102964) eattila válasza Jahno (#102960) üzenetére


eattila
csendes tag

Néha olvasok kommenteket én is. Igazából ijesztő az elvakultság és a butaság együtt.
Braing usage 0%.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102965) cyberde válasza Samott (#102953) üzenetére


cyberde
csendes tag

Olvasok én szalonnát is, meg magyar múzsát, sőt bádogblogot is. A tény az az, hogy ezek már elhordták mindennek ezt a pápát, most viszont dörgölödznének hozzá. De a fagyi visszanyalt.

(#102966) Jahno válasza cyberde (#102965) üzenetére


Jahno
őstag

Múzsa is már kezd elborulni, eleinte még jópofa volt pár kisebb szösszenete, most már örülök ha nem jön szembe.

(#102967) Samott válasza cyberde (#102965) üzenetére


Samott
addikt

Attol, hogy mindket oldal mocsaraban megmartozol meg nem lesz jo neked. Szerintem van az a szinvonal ami nem eri meg a ra szant idot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102968) cyberde válasza Jahno (#102966) üzenetére


cyberde
csendes tag

Amikor már az összes bicska kinyílt a zsebedben, nem tudsz mást csinálni csak elborulni.
Addig amíg csak r. filip üvöltözte, hogy "már kétmillióan vagyunk", addig csak elnézően mosolygott minden jobb érzésű ember. De amikor a szervilis seggnyalás legsenkiházibb csimborasszói osztják a kottát folyamatosan, akkor csak elborulni tudsz. :D

(#102969) cyberde válasza Samott (#102967) üzenetére


cyberde
csendes tag

Szeretnélek kérni, hogy ajánlj valami igényes -politikai- sajtóterméket, bármelyik oldalról! Akár offline, akár online formában. :U

(#102970) Samott válasza cyberde (#102969) üzenetére


Samott
addikt

A jobboldali mediat nem ismerem annyira, de a valaszonline, telex, hvg, 444, 24.hu, magyarhang vonal nem annyira vonalas mint ezek. Ezen felul van atlatszo es direkt36 "elofizetesem". Oket erdemes megdobni neha egy kis penzmaggal mert fontos es jo amit csinalnak.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102971) cyberde válasza Samott (#102970) üzenetére


cyberde
csendes tag

"A jobboldali mediat nem ismerem annyira,..."
Ó! Dehogynem! 888, origo, pesti srácok, mandíner, ripost, az összes megyei hírlap, stb...

"Oket erdemes megdobni neha egy kis penzmaggal ..."
Ismerem mind. Sőt telex támogató vagyok! Bele-bele nézek egyikbe másikba. De ezeket hívják úgy, hogy mérsékeltek. Akiknek hiányzik a katarzis az írásaikból! Magyarul: akik próbálnak lavírozni.
Én viszont, -mint a nép egyszerű gyermeke- jobban szeretem kimondva hallani a dolgokat. :K

(#102972) -NoVa- válasza cyberde (#102969) üzenetére


-NoVa-
őstag

BBC World Service, The Inquiry podcast.
Azt legalább érdemes néha hallgatni, és nem feltétlenül csak egy nézőpontot mutat be. Közszolgálatszerű médiatermék.

(#102973) Samott válasza cyberde (#102971) üzenetére


Samott
addikt

"Ó! Dehogynem! 888, origo, pesti srácok, mandíner, ripost, az összes megyei hírlap, stb..."

Te, en ezeket ismerem, de azt kerted hogy ajanljak "igényes -politikai- sajtóterméket"... ezek nem olyanok, amit barkinek ajanlanek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102974) Jahno válasza Samott (#102967) üzenetére


Jahno
őstag

Csak ha nem tudjuk mi a színvonal, akkor nem értjük mi a színvonal. Próbálta mondani M. Coelho :U

Tegnap belefutottam valami előválasztási vitába a TVben, első két nyomorék próbált valami nagyon okosat ígérni, mondom lapozzunk erre is. Ma reggel már haverjaim azokat is éltették a napi hírek alatt. Aztán jó ég tudja, eddig mondogattam, hogy nincs miből válogatni de ha egy átlag nincstelen drogosra rámutatnának, hogy nahh, erre le lehetne váltani az komplett miniszerelnöki pereputtyot mindenestől, akkor felőlem próbáljuk ki és rábólintok.

Ha nem is minden intézkedéssel, de a követőkkel és stílusukkal mindenképp problémám van. Haver írt pesti állapotokról egy szösszenetet, de nem találom pedig az mintának jó lett volna, hogy mire gondolt a költő, miképpen.

És ma is egész gyorsan beértem melóba, bár akadt némi buszsávos könnyítés, ez megint nem teljesen mérvadó.

Én meg ilyen kereszteződést is kifogtam, ami nulla forgalom lehet sosem létezett:

Sebajja, hétvégére bevállaltam egy kutyás rendezvény fotózását, meglátjuk mire jutok vele.

(#102975) Jahno válasza Samott (#102973) üzenetére


Jahno
őstag

Most már úgyis arról szól a világ, hogy ki tudja jobban túllicitálni a Hírcsárdát. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer az a szint lesz a "valóság". Majdnem mindegy minek hívjuk, bár sorrendet talán fel lehet állítani.

(#102976) Jahno válasza -NoVa- (#102972) üzenetére


Jahno
őstag

Áááá, retró podcastekből évekkel vagyok elmaradva IDDQD vonalon, aztán ott van a KSH (Kutya Sem Hallgatja) vasárnapi rádióműsor és sok más amivel el lehetne verni az időt.

(#102977) cyberde válasza Samott (#102973) üzenetére


cyberde
csendes tag

Mielőtt elbeszélnénk egymás mellett.

Azt hittem ajánlani fogod az ÉS-t, plusz valami hasonló, TLTR, de még inkább rétegigényt kielégítő lipsi, vagy illiberál olvasnivalót. :D

Ezek az újságok, (amiket ajánlasz) -gyakorlatilag- csak annyiban különböznek, hogy az egyikben szemölcsleszedős, a másikban örökéletelixír banner van a (független) mti-től átvett cikkek közepén.

Nyilván, az átlátszó, vagy a direkt az nem egy puzsér színvonal, de azoknak nem is a napi politika a területük.

(#102978) Jahno válasza Phülöp (#102963) üzenetére


Jahno
őstag

Én haladok, kipróbáltam szauna után a hűvösebb vízbe merülést.

(#102979) Samott válasza cyberde (#102977) üzenetére


Samott
addikt

Nem olvashat mindenki Mozgo Vilagot. :) Probaltam a fogyaszthato vonalon maradni. Igazabol csak a revolvermediakat igyekszem kerulni. Es szerintem az amcsi nepszava is az, csak az ellenkezo oldalrol mint mondjuk a prosti sracok. Le kell nyesegetni a szelsosegeseket es akkor lehet tajekozodni. Egyebkent igazsagtalan vagy mert a tldr cikkek kifejezetten igenyesek a 444-en es ha jol latom a telex is probalkozik hasonloval "komplex" cimke alatt. A hvg360-on is szoktak jol kidolgozott anyagok megjelenni. Nem mindenhol a Szily tacskoi a tema. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102980) zetor2000 válasza cyberde (#102969) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hazai vonalon szerintem "igényes" sajtótermék, pláne, amelyik politikai, az nincs. Se offline, se online. Egyik oldalon sem. Amíg "ezek" vannak - akármelyik oldalon - én inkább skippelném mindet.
A kétfarkúak talán egy vállalható alternatív világot kínálnak, csak az örökélet+20nap, és az ingyen sör eléggé utópisztikus ígéret - a jelenlegi felhozatalból számomra a "legszimpatikusabbak".

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102981) eattila válasza zetor2000 (#102980) üzenetére


eattila
csendes tag

De a kétfarkú az párt/mozgalom stb. és nem sajtótermék nem?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102982) -NoVa- válasza eattila (#102981) üzenetére


-NoVa-
őstag

Inkább oldal. A bal és jobb már leírta magát, és összemocskolt mindent, amit valaha érintett. Más dimenziók még elvannak.

(#102983) eattila válasza -NoVa- (#102982) üzenetére


eattila
csendes tag

Az stb-be belefér. De nem politikai sajtótermék :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102984) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#102985) WiZARD


WiZARD
addikt

Most küldött a gyerekorvos köremailt.
Talán ez ami érdekes belőle:
"Hirtelen nagyon sok lett a beteg, tudomásunk van Covidos osztályokról is. Ma eddig 107 gyereket kellett beírnunk, ezért kérjük a türelmüket."

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#102986) -NoVa- válasza WiZARD (#102985) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kicsicsaj is mondta, hogy 1-2 osztálytársa taknyos/köhög, szóval kezdődik. Óvodás csoporttárs anyjának meg újabban minden találkozáskor reflexszerűen bemutatkozok, és nagyon hálás érte, a tavaszi covidfertőzése óta nem igazán tud megjegyezni neveket, és sok egyebet. Az arcok megvannak neki, de teljesen szita a memóriája.

(#102987) Jahno válasza WiZARD (#102985) üzenetére


Jahno
őstag

Néztem én a számokat, 3, 10, 100, 1000. Ki leszek váncsi, hogy Gulyás bácsi megmondása marad-e tervnek, hogy több korlátozás nem lesz. Utána csak az EÜ döglik bele. És Novának igaza lett a gyerekekkel...

(#102988) Sipi- válasza Jahno (#102987) üzenetére


Sipi-
tag

Azért valljuk be, hogy mindent meg is tesznek azért, hogy terjedjen egyre jobban: baromi nagy augusztus 20-ai rendezvények, eukarisztikus izé, falunapok/búcsúk/akármik mindenhol, stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102989) Sipi- válasza -NoVa- (#102986) üzenetére


Sipi-
tag

Az 5-es fiam osztályfőnöke is írta múlt héten végefelé, hogy egyre több gyerek jelent beteget, szóval figyeljünk. Ők még csak 10-11 évesek, nem kaphatnak oltást.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102990) eattila válasza Jahno (#102987) üzenetére


eattila
csendes tag

De azért eddig l_fasznyit teszteltek. Msot meg 36K tesztből lett 87x fertőzött.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102991) eattila válasza Sipi- (#102988) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, elég sokat tesznek érte. Meg a suli is dob a számokon tuti. Én is a lányomat féltem. Elsős... Bár az osztályában is volt beteg már. Légúti. Meg ő is taknyolt, néha köhécselt. Én is meg vagyok fázva.

Unokaöcsém meg másik osztályba került, mert tantónéni kovidos lett, csak ő aznap nem volt. És az osztálya karanténban, ő meg nem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102992) zetor2000 válasza eattila (#102983) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valóban nem sajtótermék. :R

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102993) Samott válasza zetor2000 (#102980) üzenetére


Samott
addikt

Amugy a kutyak nem feltetlenul csak hulyeskednek: Aki még az MSZP-nek is sok volt: így kezdte a politikát Tóth Csaba - ez pl. franko tenyfeltaro ujsagiras.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102994) zetor2000 válasza Samott (#102993) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igen, valóban néha hasznos dolgokat is csinálnak. Ez az írás szerintem nem feltétlen az, de csináltak kézzel fogható dolgokat is. Pl. itt-ott buszmegállót, meg figyelemfelkeltő járdafestéseket.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102995) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na és akkor a fiam elkezdett hányni, ami mostanában az első tünet. Lehet drukkolni.

(#102996) Phülöp válasza -NoVa- (#102995) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem lesz gond.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102997) zetor2000 válasza -NoVa- (#102995) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jobbulást!

Engem a hasam ébresztett éjjel negyed kettőkor... és jeleleg is "háborog a mélység". Igaz, a két időpont közt eseménymentesen aludtam.
Este adok neki, megyek cimbikkel múlatni az időt. ~10éve nem láttuk egymást, de van, akivel ~20+. Ez persze nem nagy baj, volt osztálytársak. :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102998) npera válasza -NoVa- (#102986) üzenetére


npera
újonc

Itt is nagyon sok gyerek taknyos, kábé osztály fele beteg. Én most a lányommal vagyok itthon, a fiam majdnem 2 hét után újra jár suliba.

Fut felfelé a megyében a C19 rendesen, jön egy újabb variáns. Itt még csak a talán 65 év felettieket oltják 3x, anyám már meg is kapta otthon a harmadik szurit.

(#102999) npera válasza -NoVa- (#102995) üzenetére


npera
újonc

Ó, jobbulást nektek. Lehet, hogy "csak" a tipikus őszi "hányós-fosós", ami itt is szokott tombolni. Mi amióta még suliban (oviban) is kezet mosattunk velük és egyből otthon is hazaérkezéskor legalább azt nem kaptuk el. Előtte minden évben.

Egyszer asszem 2017-ben otthon maradtam hányós-fosós gyanúval, aztán a gyanúból valóság lett. Egy sourcing meetingre telefonáltam be, amikor éreztem, hogy jön a dolog. Először mute, aztán légzésgyakorlatok, majd durva izzadási roham, majd hidegrázás. Aztán berohantam a slozira és kábé egyszerre indult be minden IS. Amikor térdelsz a slozi előtt és próbálod a gyomrod beleüríteni, de közben érzed, hogy hátul is mindjárt indul a szökőkút az valami csodálatos....

Remélem hamar túl lesztek rajta!

(#103000) -NoVa- válasza npera (#102999) üzenetére


-NoVa-
őstag

Esélyesen kaja/egyéb related vírus lesz, utánaolvasva a C19 idegrendszeri alapú hányást okoz, az meg szép nyomással szokott jönni, nem igazán visszatartható. Az apró meg hősiesen kibírta hogy hozzak egy tálat, nem a padlóra pakolt. Szóval éjjel váltott ügyeletben figyeltük hogy ne pakoljon ki alvás közben, addig is fogyott a Netflix felgyűlt kontent. Szerencsére eseménymentes volt. Most kávék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.