Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102101) hobizoli válasza Jahno (#102078) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Tesla u.n. shadow mode-ban mindig "vezet", csak hagyja, hogy felulbirald, es abbol tanul, hogy a kormanykerek mogotti humanoid mit csinalt maskepp, mint amit o gondolt volna ott es akkor

több drón kell ;P

(#102102) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

A Tesla fejlesztések és ígéretek margójára:
https://www.youtube.com/watch?v=rmkFrv80b7Y

(#102103) zetor2000


zetor2000
senior tag

Nab+

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102104) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, izgalom van.

Néztem sok rivjút és úgy nézem, hogy manapság a következő kamerák igazán jók freestylera:

- Runcam Eagle 3
- Foxeer Toothless 2
- Runcam Phoenix 2

Az első képe nagyon szép részletes és visszafogott a saturation. Elég sok részletet dolgoz fel, de nem nyomták túl a sharpeninget. A szenzor kisebb, mint a korábbi Eagleben volt (már nem 1/1.8" sajnos), de még mindig nagyon jó.

A Phoenix 2 képe sokkal saturáltabb, a sharpening is erősebb. Ezért jobban "zizeg". Viszont ezen a lencse f2.0-ás, ami sötétben jobb képet ad. A sharpening miatt élesebbnek tűnnek a részletek közelre, de az Eagle képe igazából több részletet ad.
A szenzor ebben 1/2"-os, ezért elég jó dinamikája van a magas kontrasztú szituációkban.

A Toothless 2 is fél collos szenzorral fut. Ennek egészen visszafogott a szaturációja, de jó a részletekben is. A képe fátyolosnak tűnik az összehasonlítókban, akárcsak az Eagle esetében, de ez az erős szaturáció hiánya miatt van. Ezt ismerek közelről, mert ilyet raktam a TinyHawk II-be és nagyon bejön. A latency tipikusan 20 ms alatt van, ami freestyle esetén nem rossz. A másik kettő néha felmegy akár 30 ms-ra is, de tipikusan 20 felett vannak.

Tegnap este vettem is gyorsan egy nano méretű Toothless 2-t, hogy azt rakjam a 2"-os fogpiszkálóra.

Ha egyszer építek majd 250 gramm alatti 3"-ost, akkor oda vagy Eagle 3 megy vagy Phoenix 2 vélhetően.

(#102105) Sipi-


Sipi-
tag

Bazz, asszonynak a telefonjába (Xiaomi Mi A1) raktam egy 64GB-os sd kártyát. Megkérdezte bootoláskor a telefon, hogy mire akarom használni. Kiválasztottam, hogy arra, hogy kibővítsem a telefon memóriáját. Okés, akkor átmozgatna (move) rá kb. 32 GB cuccot. Okés, tegyed. Amikor végzett, akkor az SD kártyán lett 41GB foglalt hely, a telefonon meg semmi sem szabadult fel :Y
Mi a fenét lehet ezzel kezdeni? A storage menü szerint az SD kártyán az App-ok 39GB-ot foglalnak, de rányomok és egy app sincs a listában. :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102106) blueboi69 válasza Sipi- (#102105) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem lehet, hogy csak lefoglalta a helyet, de valójában nem használta fel?

(#102107) blueboi69 válasza npera (#102104) üzenetére


blueboi69
csendes tag

DVR képeket plz :)
Engem a latency annyira nem korlátoz, de a szebb képért hajlandó lenné upgradelni :)
Bár legutóbb is egész jót repkedtem a repülő körül.
Nem is mondtam, múlthéten, pont sikerült összeszervezni, két helyi srác is ráért így együtt kimentünk repkedni itt a velünk szemben lévő repülő körül. Volt 2-3 crossmotoros is, megkérdeztük, hogy zavarjuk-e őket, de mondták hogy nem. Mindkét srác digitális szemcsivel nyomta. :U

(#102108) Sipi- válasza blueboi69 (#102106) üzenetére


Sipi-
tag

Dolgozott rajta legalább fél óráig, hogy "Moving data" vagy valami ilyesmi. Most a storage manager szerint 101 GB a használt, pedig SD kártya nélkül csak ~60 GB volt használva és azóta nem töltöttem le 40GB -ot :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102109) blueboi69 válasza Sipi- (#102108) üzenetére


blueboi69
csendes tag

SD kártya tartalmát nem nézted laptopon?

(#102110) Samott válasza Sipi- (#102105) üzenetére


Samott
addikt

Nem jo otlet ez. Kepeken, videokon, zeneken kivul mast ne tegyel kulso tarolora szerintem. Es azokat is mentsd rendszeresen. A belso tarolo az altalaban joval gyorsabb mint barmilyen kartya. Nem veletlenul tunnek el az ilyen bovitesi lehetosegek az ujabb telefonokon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102111) eattila válasza Sipi- (#102108) üzenetére


eattila
csendes tag

Vedd ki a kártyát, ha megy minden, akkor lehet eggyelni kézzel a tartalmát vagy formázni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102112) Sipi- válasza eattila (#102111) üzenetére


Sipi-
tag

Nyomtam rá egy eject-et, a viberből el is tűnt a képek egy része...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102113) Sipi- válasza Samott (#102110) üzenetére


Sipi-
tag

A kérdés, hogy tudom "visszacsinálni" :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102114) Jahno válasza Sipi- (#102108) üzenetére


Jahno
őstag

Összeszedi magát, oszt indítsd újra. Gondolom azóta rájöttél, hogy ez marhaság volt... Bár legalább működni szokott mert a boldog WinCEs időkben rögtön dőlt-borult minden, csak nem csináljuk mert minek. Háttértárnak kell és el sembírom képzelni mi az a cucc ami 30-X gigára nem fér ki :-O

(#102115) Samott válasza Sipi- (#102113) üzenetére


Samott
addikt

Masik iranyba nincs hasonlo opcio? Akkor lesz baj ha az szol hogy elfogyott a hely. :) Egyebkent lehet hogy a belso taroloban nem torolt, hanem csak "lomtarba" rakta.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102116) Sipi- válasza Samott (#102115) üzenetére


Sipi-
tag

Valami ilyesmi lehet, mert a "File manager" program szerint a belső tárolón 23G szabad hely lett. Úgy tűnik a storage a settings alatt rosszul mutatja. Remélem :)
Az internal storage alatt van "Migrate data" opció, ami elvileg az Internal shared storage-ra mozgatna dolgokat (szerinte 36.87 GB-ot), de pár másodperc alatt végez a moving content.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102117) npera válasza blueboi69 (#102107) üzenetére


npera
újonc

Itt van egy jó komparizon Bardwelltől. Leginkább az Eagle 3 és a Phoenix 2 között.

Itt meg Gal Kremer szuper 4:1 rigje repül. Nézd meg a részleteket a toronydarun vagy a kamion platóján.

Van még egy érdekes videója (7:06-tól), ahol markológépek körül repül alkonyatkor és este. Ott egy ideig nagyon jól teljesít a Phoenix 2, az a fél collos szenzor a nagy fényerejű optikával nem viccel.

(#102118) eattila válasza Sipi- (#102112) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt max leszedi újra.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102119) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Szombaton futottunk egyet a komámmal a Vértesben, hétfőn rátettünk egy hat km-t, hogy "kirázzuk az izomlázat". Azóta fáj a jobb sarkam, mint állat, félek, hogy talpi bőnye gyulladás. :(

Ismerősök azzal olyan 3-9 hónapot szoktak szívni, én hatékonyabb leszek, mert 2,5 hét múlva lesz verseny, addigra működnie kellene a lábamnak...

(#102120) eattila válasza Bujdy81 (#102119) üzenetére


eattila
csendes tag

Csak terhelésre fáj, vagy állandóan? Esetleg ha valamerre megfeszíted a lábfejed?
Nekem kb 2 hónapig fájt a bal sarkam. De elmúlt. Azóta mondjuk vagy tyúkszem vagy szemölcs van a bal talpamon, azzal küzdök. Bár a futást nem hagytam miatta abba, csak próbálok lassan és/vagy odafigyelve futni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102121) Bujdy81 válasza eattila (#102120) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Csak, ha rálépek. Szóval futás közben nem para! ;) :D

(#102122) eattila válasza Bujdy81 (#102121) üzenetére


eattila
csendes tag

Na én nem tudok úgy futni, hogy a sarkam ne használjam :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102123) Bujdy81 válasza eattila (#102122) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én sem. Azért fáj közben. Eléggé... ;) :(

De ez a Vértes futás nagyon jó volt, megér 1-2 hét lábadozást, ha utána jól leszek! :D

(#102124) eattila válasza Bujdy81 (#102123) üzenetére


eattila
csendes tag

Én legutóbb a 10K után éreztem, hogy na ez király volt. Aztán megfájdult a sarkam meg rosszul is lettem, de idén az volt a legjobb :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102125) -NoVa- válasza npera (#102104) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem merek kamerareview-t nézni, jó ami van :D

Egyéb építgetős téma, apró lépésekkel haladok a fizika határai felé, avagy minden IEM-em hangját felülmúló earbud olcsón olcsóbban, mint a középkategóriás IEM-jeim. Nem szól olyan dinamikusan, mint a fun kategóriás IEM-ek, de minden hangszer hihető hangon, élethűen, és térben jól kihallható színpadon precizen pozícionálva zenél.

Még rövidebben kicsit jobb mindenben, mint az előző berillium driveres építés, 5x-ös költségvetésből.



(#102126) qnadam válasza -NoVa- (#102125) üzenetére


qnadam
veterán

:) nem merek iem-eket próbálgatni, jó az, ami van :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102127) npera válasza qnadam (#102126) üzenetére


npera
újonc

Én egy ideig nem hittem benne. Egy ideig... Aztán az AKG K701 már csak néha-néha van használatban, amikor jutúbot nézek és asszonyt zavarná mondjuk. Zenére már csak IEM a kis kudelixxel....

(#102128) npera válasza -NoVa- (#102125) üzenetére


npera
újonc

Ezek a forrasztások respektálandóak. Én szétbarmolnék mindent, ami ilyen pici, ettől rettegnék...

(#102129) -NoVa- válasza qnadam (#102126) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én sem :D

Eddigi összegzés alapján mindenki vegyen Tanchjim Tanya-t, kár elbonyolítani. Aláz mindent:

Avagy kifogástalanul szól 25$ alatt, tere van, kellemes, egyszerű, abszolút kedvencek között a helye. Fix kábeles, nem is lehet mindenféle sodrott nagytisztaságú rézötvözetes izékkel sznobkodni, standard jack, semmi elkanászodott 4.4mm 5 pin balanced izé, amiket zsebrevágok néha:

Kb végigtapogattam a technológiai fát, hibridből tudom, mit szeretnék, és hogy miért nem fogom megvenni (800$-os cuccokat már nem akarok, hurcolászós használati tárgy, véges élettartammal). A Tea így is elképesztő. Akad jó planar, kevésbé jó elektrosztatikus (komoly erősítővel azért nem kellemetlen, a planar jobb), még fura kinézetű, de jó hangú dupla-dinamikus/armatúrás/dupla piezo meghajtós bigyó is. A végén úgyis a Tea-t hallgatom, a planart, vagy egy jó dinamikusat. Abból meg kb már csak egyetlen van, amit még nem vettem meg, de érdekel, a Tanchjim Hana V2, majd valami komolyabb akciónál talán. Mérések/eddigi tapasztalatok alapján az a számomra legjobban hangolt cucc, amit még dícsérnek is.

Postán is csak earbud driver jön, meg egy olcsóbb IEM, ami a Hana-val mérések szerint szinte teljesen azonos hangolású, max az olcsóbb driver képességeiben marad el kicsit. Ha mégsem jön be a hangja, megúszom a drágábbik tévutat.

Amikor végre jóárasítva kitakarítom az IEM-es fiókot, az is erősen népszerű lesz, eddig referenciának megtartottam a legtöbbet :)

(#102130) npera


npera
újonc

Legjobb töltőadapter 18500-as cellához....

(#102131) -NoVa- válasza npera (#102130) üzenetére


-NoVa-
őstag

Engineering award :D

(#102132) Phülöp válasza npera (#102130) üzenetére


Phülöp
addikt

Vezet?
Vezet.
Problem?
Solved.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102133) npera válasza Phülöp (#102132) üzenetére


npera
újonc

Most azon gondolkodom, hogy ha mondjuk 3A-el töltök a motoron keresztül és közben vezérlem egy inverterrel, akkor milyen elektromágneses folyamatok játszódnak le benne? Hmmmmmm.... :DDD

(#102134) npera válasza -NoVa- (#102131) üzenetére


npera
újonc

Ugye hogy? :B :Y

(#102135) Jahno


Jahno
őstag

Ma csöppet kirúgtunk a hámból. Városban mászkálás, vegán fagyi, gurmé uzsonna, eredeti olasz kávé és ásványvíz.

Itten van ilyen fügés kenyérben aszalt paradicsom, francia vaj és sajtkeverék, olasz szalámi, libamájas és még amiket elfelejtettem. Körítésnek olajbogyós válogatás, libatepertő kis füstölt paprikával és sóval megszórva.

És volt rá eredeti Chino, benne semmi édesítőszer vagy pótlék :C

(#102136) npera válasza Jahno (#102135) üzenetére


npera
újonc

Ez teljesen rendben van. Ez amolyan pre-dinner snack, hogy gördülékenyebb legyen a nap :C

(#102137) Phülöp válasza npera (#102133) üzenetére


Phülöp
addikt

kellő áramerősséggel akár a Föld forgását is befolyásolni tudod majd

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102138) blueboi69 válasza Phülöp (#102137) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DD

(#102139) npera válasza Phülöp (#102137) üzenetére


npera
újonc

Ez gyakorlatilag egy HAARP és 5G egyben.

(#102140) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Eladóak az smax alól a felnik. Mondeo, c-max alá is jók, 18as felni, ha valaki keres, szóljon :)
Majd lecserélem 17esre.
Jó lesz, kb 140e amit kinéztem felnit a mostani helyett és 50k/db az új 4évszakos gumiknak
:O

(#102141) npera válasza blueboi69 (#102140) üzenetére


npera
újonc

Arany Sparco rally felni lesz? Én olyat szeretnék :wub:

(#102142) blueboi69 válasza npera (#102141) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem, másik gyári ford, csak 17es méret.

(#102143) npera válasza blueboi69 (#102140) üzenetére


npera
újonc

Gumira ne sajnáld a pénzt. Emlékszem amikor megkaptuk a V70-est tengelyenként eltérő márkájú slickekkel, akkor első dolgom volt az előző évi legcsöndesebb és nedvesen legjobban tapadó gumit megrendelni. Valami JóÉv lett.

Mielőtt még megjött volna az új abroncs esőben óvatosan mentem bele egy ismert kanyarba kábé 60-al (70-es úton), de még úgy is alulkormányozott módon viselkedett a gépjármű. Amikor elkopott a sebesség kábé 50-re, akkor már vette a kanyart. Ha valaki egy brikettet rakott volna a seggembe, akkor gyémántot komprimáltam volna belőle....

Amikor az új abroncsok rajta voltak, akkor kábé mindegy volt ésszerű határok között a sebesség vizen, mert elvezette oldalra és tudott tapadni. Ha csak 2 méter hiányzik a megálláshoz egy zebránál például akkor abból még jobb esetben is csonttörés lesz. Vagy még rosszabb.

(#102144) Bujdy81 válasza blueboi69 (#102142) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Miért nem 16-os? Ez nem verenyautó, minél ballonosabb, annál jobb! Meg a gumi is olcsóbb. ;) vagy a 16-os nem megy már rá? A Rifterre is csak az acélfelni megy fel, meg néhány típus az alu felnikből. Bevallom, én már kinőttem az alufelni fétisből, szóval teljesen jó a gyári acél...

(#102145) Sipi- válasza blueboi69 (#102140) üzenetére


Sipi-
tag

Fénykép? :) S-Max-ról sem volt még :D
Nekem is eladó lesz a 18-as gyári alufelni, téligumival és veszek négyévszakost. Azért a gyári Ford RS felnit nem cserélem inkább le, elég jól néz ki vele a kocsi. Ez is 18-as, de 16-ossal elég bután nézne ki a kocsi. A 17-es határeset.
Milyen gumit veszel rá?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102146) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kreténségek keletről:
„Az iszlámban tilos a zene. Reméljük, meg tudjuk győzni az embereket, hogy ne hallgassanak ilyesmit, ahelyett, hogy nyomást kéne gyakorolnunk rájuk”

(#102147) npera


npera
újonc

Nekiálltam a printernek. Jó móka összerakni, ma az Y-tengelyt babráltam a szánnal.

(#102148) blueboi69 válasza Bujdy81 (#102144) üzenetére


blueboi69
csendes tag

16ossal elég bután nézne ki és gyárilag kevés felni fér fel.
Néztem az eladónak az autóját, neki 16os volt, kb 1mm volt a felni és a féknyereg között és bután is nézett ki.. A 18hoz képest a 17 ballonosabb lesz :)
Meghát megtetszett egy 17es felni tegnap :)

(#102149) blueboi69 válasza Sipi- (#102145) üzenetére


blueboi69
csendes tag


Amit kinéztem az goodyear vector 4season. Adac szerint ez elég jó és csendes is.
Aztán bízom benne, hogy nem ezen fog múlni egy vészfékezés, de igazából nem szeretnék tárolni már felniket/gumikat. Anyámnak, apámnak 4évszakos van jópár éve, a fiestán is az van, nyáron meg sem nyikkantak sosem és télen sem csúsztam velük.
Ráadásul ha nagy hó/jég van, akkor nem megyek autóval, vagy csak itt helyben, más lenne ha napi szinten kellene autóznom mindenféle időjárási körülménye között. Na meg lássuk be, sajnos már alig van hó is.

(#102150) qnadam válasza blueboi69 (#102149) üzenetére


qnadam
veterán

ha télen meg havon nem annyira akarod használni, inkább olyan négyévszakost nézz, ami inkább nyári, mint téli (pl michelin crossclimate, de asszem a conti meg a bridestone megoldása is ilyen)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.