Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102901) qnadam válasza Jahno (#102899) üzenetére


qnadam
veterán

inkább hívassatok keresztbe filmet, úgy sokkal érdekesebb, ha csak kb sejted, mi lesz belőle :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102902) Samott


Samott
addikt

Egy kis tumblr szemle:

Audio debugging
Valtoznak az idok

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102903) Phülöp válasza Samott (#102902) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezek elég jók így meló mellé

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102904) Sipi-


Sipi-
tag

Tegnap eveztünk egy "keveset" kenuval. Már nem fáj annyira a karom és a vállam, mint tegnap :C

Nagymaroson hagytuk a kocsit, felvitt a kölcsönzős ember minket kocsival Letkésre, és onnan mentünk vissza Nagymarosra. Fél 12 előtt pár perccel ültünk be a kenuba, hogy kevesebb, mint 10 méter múlva kiszálljunk belőle, mert máris megfeneklettünk :DD Az Ipoly azon a részen nagyon szép, viszont sekély (10 cm és 1 méter között). Sokszor ki kellett szállni és áttolni/emelni a zátonyokon. Többször megálltunk, a Duna torkolatnál hosszabban is. Így értünk kb. 6-ra Nagymarosra. Kb. 25 km lehetett (nekünk több, mert gyakorlatlanok vagyunk és nem nyílegyenesen, hanem kacsázva haladtunk :DD )

Az Ipoly nagyon szép, főleg a fentebbi részeken, a Dunától messzebb. A Duna közelében már széles, kb. állóvíz és koszosabb is. A Duna meg Duna, sok hajóval, motorcsónakkal, néhol érthetetlen hullámzásokkal, stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102905) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ha csak 30 centivel jobbra állna a fotós, de hagyta a szimmetriát a hobbisták játékszerének:

(#102906) Phülöp válasza -NoVa- (#102905) üzenetére


Phülöp
addikt

Vonalra állt, már ez is nagy szó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102907) Grillo válasza -NoVa- (#102905) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, de itt azért a lakberendező is figyelhetett volna, hogy Orbán asztala ne lógjon ki annyira a sorból. Vagy akkor szemben is legyen így.

(#102908) Phülöp válasza Sipi- (#102904) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez f.sza kis kirándulás lehetett :K

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102909) npera válasza Jahno (#102899) üzenetére


npera
újonc

Igen patent mindkettő, még a megevett modell ellenére is.

(#102910) eattila válasza Sipi- (#102904) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat! Jo tura lehetett!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102911) Jahno válasza Sipi- (#102904) üzenetére


Jahno
őstag

Ipoly az olyan, jóféle. Mi csak kigéphajóztunk egy kört:

(#102912) eattila


eattila
csendes tag

Mi meg korbe tekertuk a Tisza tavat. 3 ora alatt lenyomtuk. Atlag 21 km/h, max 42.
Jo ido volt, alig volt szel is. Volt nehany hulye is az uton. ( koztuk mi hatan :D) De tuleltuk. :) Szep a taj nagyon!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102913) Phülöp válasza eattila (#102912) üzenetére


Phülöp
addikt

Jó lesz ez :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102914) eattila válasza Phülöp (#102913) üzenetére


eattila
csendes tag

koszi!
Altalaban 23-25 kozott mentunk amugy. Csak volt utlezaras, nemi torlodas is. A top speed meg lejto utan jott ossze.
Szoval azert meg van hova fejlodni. De cross trekking bringaval jo ez :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102915) zetor2000 válasza -NoVa- (#102905) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ügyes photoshopper szerintem megoldaná röpke pár perc alatt, de jah, ha icipicit odább tolja a gépet, akkor nem szúr szemet. Persze ott lokál biztos "középen" volt a cejg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102916) eattila válasza zetor2000 (#102915) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem er annyit szvsz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102917) npera


npera
újonc

Shell modernizál benzinkutakat Kempower moduláris töltőkkel. Pár a fedél alatt, egy csomó meg kinn oldalt. Ezek igen jónak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#102918) Sipi- válasza eattila (#102910) üzenetére


Sipi-
tag

Jó volt tényleg, időjárás is kedvező volt, csak kicsit hosszú volt az egész (ezelőtt egyszer mentünk csak kb. 8-10 km-t nyáron). A vége felé már minden felbukkanó hegyre azt hittük, hogy azon van a Visegrádi vár és akkor már tényleg közeledünk. De elég soká jutottunk oda, én addigra már azt sem tudtam hogy üljek, annyira kényelmetlen volt. :O Máskor lehet, hogy inkább Szobon vagy Zebegényben kellene bérelni és csak az Ipolyon menni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102919) eattila válasza Sipi- (#102918) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem emlekszem mennyire kenyelmetlen a kajak. Vagy a kenu.
De a jo ido fontos. En ma meglepodtem, hogy mar poroszlon vagyunk :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102920) npera


npera
újonc

Tegnap voltam vidéken megenni a rákokat, amiket múlt héten fogtunk ki. Jó társaság gyűlt össze. Pár dízeles kolléga, egy robbantási szakértő, egy hajómotoros mérnök, akinek van többek között Centurion tankja, pár lánctalpas járműve, különféle épített buggyk, valamint pár tucat történelmi versenyzésre használt motorkerékpárja. Meg különféle muzeális jellegű kétkerekűek.

A jóember családja részben holland és imádja a holland hagyományos karbidos tejeskannás labdalövést. Ezt műveli ő is Svédországban a farmján és ilyenkor szoktak jönni a hatóságok a telefonok miatt, hogy vajon mi robbant fel éppen vagy kitört-e a 3. világháború....

A kedvenc emléke egy 2007-es "lövészet", itt kiemelném a traktor által vontatott Gatling-rendszerű kannás építményt, valamint koncentráljatok a majdnem függőlegesre állított nagy kanna fémes hangjára. Az valami elképesztő.

Egy ideig legális volt fém fedőt is kilőni kábé 60-méteres kötéllel tompítva a lövedéket, de túl sok csonkolásos baleset volt, így most már csak focilabdákat lehet kilőni vagy vékony műanyag fedőt átrobbantani.

(#102921) Tassadar83 válasza Jahno (#102899) üzenetére


Tassadar83
csendes tag

Csak ügyesen, csak serényen! :D

(#102922) Tassadar83


Tassadar83
csendes tag

Kicseréltem a 206-on (2004) a jobb első zárat, 4 óra ment el vele.
Szerencsére a minősíthetetlen minőségű csavarokat könnyedén le tudtam fúrni, miután 3-ból 2 azonnal elnyirodott.
Lassan minden hétvégére tartogat valami meglepetést, TCO-ban jobban járnék egy új autóval.

Viszont csak kb. 1000 km-t használja az asszony egy hónapban.

[ Szerkesztve ]

(#102923) Tassadar83


Tassadar83
csendes tag

Engem a Lime viccelt meg pár napja, valahol a Habibi környékén egyszercsak leállt.
Az applikációban semmi információ, csak annyit láttam, hogy nem parkolhatok vele.
Végül vissza kellett tolnom a Vásárcsarnokig, hogy le tudjam tenni (végig számlázott).
Melóhelytől (Thaly Kálmán - Soroksári) a Fővámtérig így valami 1900 Forint volt, egy végletekig leamortizált hulladékkal.

(#102924) qnadam válasza zetor2000 (#102915) üzenetére


qnadam
veterán

ja, csak a hírügynökségeknél sietés van, fotós jpeg-ben dolgozik, rögtön küldi a képet, képszerk szükség szerint cropol, aztán mehet élesben. nincs idő perspektívakorrekcióra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102925) Tassadar83


Tassadar83
csendes tag

Boxer halála után gyorsan beleugrottunk egy új kutyusba, ő Panni

[ Szerkesztve ]

(#102926) qnadam válasza Tassadar83 (#102923) üzenetére


qnadam
veterán

berlinben kipróbáltam többféle rollert is, a voi megoldása kifejezetten tetszett a teleszkópos első futóművel, telefontartóval, de a kedvencem a bolt (ugyanaz a cég, mint itthon a taxi meg kajafutár), ami bevezető áron percenként egy centért ment júliusban, de még augusztusban is ötért :) a tiert majd kipróbálom itthon, annak is szimpatikus járművei vannak, ezekhez képest az itthoni lime-ok nagyon kis bénák. odakint kétféle lime roller van (a villanyrásegítésű bringákon kívül), a masszívabbak a tier gépeire hasonlítanak, de a gyengébbek se azok a gyenge csumpi izék, mint itthon. nem is láttam törött vázú rollert ott.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102927) qnadam válasza Tassadar83 (#102925) üzenetére


qnadam
veterán

:wub:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102928) eattila válasza Tassadar83 (#102925) üzenetére


eattila
csendes tag

De cuki spanifer!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102929) Grillo válasza Tassadar83 (#102925) üzenetére


Grillo
senior tag

Volt kifejezett igény a váltásra fajta szempontjából?

(#102930) npera


npera
újonc

Most durván megszívtam magam "brigéciollal". Letakarítottam 4 bringa láncait, ebből a lányomé volt a legdurvább.

A fiam bringáján olyan silány anyagminőségből van minden, hogy csodálkozom rajta, ha egy szezont kibír. Olyan alkatrészek is elhajlanak rajta, amiről nem is gondoltam volna, hogy ilyen lehetséges. És képtelenség beállítani rajta a fékeket, mert valamibe mindig is beleér valami. Egyszerűen elképesztő egy fos.

A lányom bringáján nem volt eléggé meghúzva a hátsó tengely és apránként előrébb jött. Most akkor azt is megcsináltam.

Asszony bringáján most éppen minden rendben, de a láncot lemostam.

A sajátom egyelőre oké, ott csak apró láncmosás kellett.

Holnap indulás előtt lánckenés, aztán hajrá.

(#102931) Tassadar83 válasza Grillo (#102929) üzenetére


Tassadar83
csendes tag

Igen. A boxer már idős és nyugodt természetű kutya volt, akinek kényelmes volt a mostani házunk apró kertje.

Ezt egy fiatalabb kutyával nem mertem volna bevállalni, így kerültek képbe a kisebbtestű kutyák, ami közül nehéz nyugodt természetű fajtát találni.

Cavalier spániellel lehet, hogy jobban jártunk volna, de nem igazán tetszenek.

(#102932) -NoVa-


-NoVa-
őstag

ZIS 110

(#102933) npera válasza -NoVa- (#102932) üzenetére


npera
újonc

Erősen Sin City érzésem lett. Aztán pedig ez egy bűnös város....

Kérem kapcsolja ki.... :C

(#102934) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#102935) Jahno válasza Tassadar83 (#102931) üzenetére


Jahno
őstag

Szemben szomszéd kutyája csak ma lendületből kétszer fejelt tököm. Lesz még ott baj, elég kelekóla a dög, már kb. akkora, mint egy kismalac és ereje is van.

(#102936) Jahno válasza -NoVa- (#102905) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet ott már álltak (:-

(#102937) Tassadar83 válasza qnadam (#102926) üzenetére


Tassadar83
csendes tag

Osloban mentem ugyanazzal a rollerrel, amit a Lime használ itthon (elképzelhető, hogy ott is Lime volt, nem emlékszem), azok határozottan jobb állapotban voltak.

Ott működik szerintem a roller, ahol normális bickliutak vannak.

(#102938) Tassadar83 válasza Jahno (#102935) üzenetére


Tassadar83
csendes tag

Próbáld meg a "harcikutya a tököm"-et, talán hallgat rá. :DDD

(#102939) Jahno válasza qnadam (#102924) üzenetére


Jahno
őstag

Bár az a korrekció néha nem is olyan sok, aztán akad mikor pöcsölni kell vele rendesen. Hétvégén nem kevés képet toltam 12mm-en, a többit sejtheted, hogy ott minden úgy görbül, hogy nem lehet rendbetenni.

Az megint más, mikor poénfaktornak benyomtuk a 4mm-t. Ha eddig egy rendes körfolyosós klasszikus nem jött szembe akkor majd most valamire csak jó lesz :C

(#102940) zetor2000 válasza -NoVa- (#102934) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt hol sikerült?
Gondolom, nem áll egy a kert végében... Ha igen, akkor szerencsés lehetsz :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102941) zetor2000 válasza qnadam (#102926) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pont most olvasom, hogy új szolgáltató jelent meg idehaza. Ennek legalább dögös színe van, nekem legalábbis bejön. Kicsit feltűnő, de pont ez a jó benne. És nem nagyon bzuis. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102942) -NoVa- válasza zetor2000 (#102940) üzenetére


-NoVa-
őstag

Utcán porosodik, spontán belefutottam. Ez épp Zugligeti út volt.

(#102943) blueboi69 válasza -NoVa- (#102905) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Viszont ha megnézed a székek pontos helyét a középvonalhoz képest, akkor egyértelmű, hogy csak úgy lebaszták őket, nem gondoltak arra, hogy ez képileg jó legyen. Méghülyébben nézett volna ki, ha középre áll a fotós. Sztem azt figyelte, hogy az emberek legyenek szimmetrikusak.

(#102944) blueboi69 válasza Sipi- (#102904) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király! Nekünk kell még ehhez jópár év, de alig várom.
Amúgy nekem is az az emlékem van meg, hogy pár óra után már minden bajom volt a kenuban, mert irodai székhez vagyunk szokva.
Én ha mondjuk féloldalt fekszem könyökömre támaszkodva, akkor 10p után nem bírok felállni úgy fáj a derekam. Érzem is, hogy ez a sok ülőmunka ez borzasztó derékgyilkos. Itthon igazából mostmár igyekszem keveset ülni. Tudok állva is meetingelni, meg közben ablakból nézelődni, meg eleve csak napi 2-4órát ücsörgök, de ez is sok. Hosszabb nap után másnap érzem, hogy ez nem esett jól. Ha egy irodában kéne napi 7-8órát ülni, akkor azt nem bírnám sztem. :U lehet tornázni kéne vmit

(#102945) eattila válasza blueboi69 (#102944) üzenetére


eattila
csendes tag

Ahogy mondod, mozogni kéne valamit. Az egyik oka az volt, hogy elkezdtem mozogni, hogy semmi állóképességem sem volt. Meg a dohányzás elhagyása után híztam. Előtte is, csak akkor nem ilyen gyorsan. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102946) cyberde válasza blueboi69 (#102943) üzenetére


cyberde
csendes tag

"...csak úgy lebaszták őket,..."

Nem! Ez diplomácia. :U

"A lehető leghűvösebb találkozóra került sor Orbán és vazallusai, valamint Ferenc pápa között a Szépművészeti Múzeumban a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus zárónapján. Olyan messze helyezték el a székeket egymástól, amilyen messze csak lehet a halló távolságon belül, amivel kifejezték a távolságtartást. Orbán sértődött és neheztelő arckifejezéssel mutatta ki, hogy mekkora a különbség az ő antikrisztusi állami “kereszténysége” és a menekültek, az elesettek, a gyengék, az üldözöttek és a megbélyegzettek mellett álló Istent képviselő Ferenc pápa felfogása között."

[érdemes elolvasni]

(#102947) Samott válasza cyberde (#102946) üzenetére


Samott
addikt

Jajistenem. Nem menjunk mar le ennyire. Az amcsi nepszava az olyan hitelessegu "ujsag" mint a 888.hu vagy eppen a prostiracok. Van ez a covid vagy mi, azert ultettek szet oket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102948) eattila válasza Samott (#102947) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy sokat beszélgettek és szétültették őket.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102949) Jahno válasza cyberde (#102946) üzenetére


Jahno
őstag

Én időmben is voltak ilyen fasságaik, hogy a nagyobb (mármint beosztásra) ember beszélhetett az emelvényről a mikrofonba, kisebb ember megállhatott mellette és kész.

Lényeg, hogy a logó mindegyik képen rajta legyen, mert az fontos. Később volt egy olyan időszak, mikor mást nem engedtek beszélni, aztán jött a következő, mikor kiadta sameszoknak a megmondást és kész is, kis buliba már nem megy el a nagy vezér.

(#102950) cyberde válasza Samott (#102947) üzenetére


cyberde
csendes tag

Egy véleménycikk az véleménycikk. Jobbról is, balról is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.