Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102551) npera válasza Sipi- (#102547) üzenetére


npera
újonc


Hmmm?
Hmmm?

(#102552) npera válasza Sipi- (#102547) üzenetére


npera
újonc

Nekem 2x 450 méter bringával, aztán ugyanennyi délután. Ez egy 180 napos suliév alatt elég komoly amortizációt jelent a bringa számára.

324 km per tanév!!!

A vicc az, hogy lehetne autóval is menni. Akkor a fél kerületet meg kell kerülni, mert kocsiút nem vezet a természetvédelmi területen keresztül, ahol az iskola van az erdő mélyén.

Kocsival 6,4 km egy irányban. 4608 km lenne kocsival ugyanez.

(#102553) npera


npera
újonc

Minőségi csere történt a szemétszállításban, ma reggel lettem figyelmes. Korábban egy kábé 120 kg-os és 170 centis vörös szakállú csávó vezette a kukásautót, ami daruval emeli ki a szemétgyűjtőből a nagy textil zsákot, majd üríti bele a tömörítőbe. Ezt a gyerekekkel mindig érdeklődve szoktuk figyelni, mert nagyon izgalmas.

Ma reggel nem a szakállas viking jött, hanem egy igen kisportolt 180-centis szőke leányzó végezte a gép üzemeltetését. Az emancipációnak nem csak hátrányai vannak :B :C

(#102554) blueboi69 válasza npera (#102553) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaja, valszeg ő harcolt az egyenjogúságért, a korábbi vörös viking meg gondolom nagy jajgatások és sóhajok közepette főzi a kv-t az irodában :DDD

(#102555) npera válasza blueboi69 (#102554) üzenetére


npera
újonc

:C Igzektli!

(#102556) Sipi- válasza npera (#102551) üzenetére


Sipi-
tag

9,4 km egy irányba a suli. Tömegközlekedés majd a cél, de jelenleg a metrópótlós kétszeri átszállás miatt ez legalább 1 óra egy irányba, kocsival pedig 35 perc.
Ha végig megy majd a metró (2 év :F ), akkor a tömegközlekedéses idő remélhetőleg kevesebb lesz, esetleg még rollerrel lehet gyorsítani a metróig/metrótól való utat (ami összesen kb. 900 méter).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102557) Bujdy81 válasza hobizoli (#102531) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"tomegkozelkedesre kene sokkal tobbet kotleni, fejleszteni a nagysebessegu vonalak kiterjedeset meg szamat is
nem ilyen alibi buziskodasokatt, hogy csinaljunk oda plusz 70m palyat, es akkor majd fuuu lesz tole nagyon"

Ebben nagyrészt egyetértünk, csak most a KariGeri nem tud fejleszteni sok-sok milliárdért, mert nincsen neki sok-sok milliárd. Marad az, amit meg tud tenni kevéske pénzből.

Amúgy meg ha a '80-as években is voltak nagy dugók, akkor ugye most sem attól lettek, hogy lett pár bringasáv? ;)

Ha vigasztal:

09.01-én mentem melóba a Király utcába. Kitettem a csibéket a velencei suliban, onnan 55 perc volt háztól-házig. Asszony Pákozd -> Fehérvár viszonylatban ment 35 percet (kiderült, hogy vissza kellett menniük, azért tűnt többnek elsőre). Csak a fehérvári közlekedési helyzetet nem szabad szidni, mert ott "jó" oldalon van a polgi...

(#102558) Bujdy81 válasza Sipi- (#102547) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Két nagy Velencére jár suliba, a legkisebb iskolás pedig Fehérvárra. Kiszámoljam a kilométereket? :(

(Velencére össze vagyunk beszélve egy osztálytárssal és felváltva visszük a három gyereket, délután pedig buszoznak szerencsére.)

(#102559) Bujdy81 válasza Sipi- (#102556) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az a 900 méter az kb. 9 perc, azon nem sokat lehet fogni rollerral... :(

Amúgy 9,4 km már bőven bringatáv. Ha lesz két éven belül elég bringasáv (Zoli, figyelj! :P ), akkor mehet az is, nem? :D

(#102560) eattila


eattila
csendes tag

Nekünk kb 1km a suli. Max. általában elgyaloglunk (elég sz_pás reggel arra a közelekedés meg a parkolás), aztán meg haza gyaloglok a kocsiért és megyek dolgozni (délben fel kell szedni asszonyt, hogy együtt ebédeljünk.)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102561) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#102562) blueboi69 válasza -NoVa- (#102561) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#102563) Jahno válasza Samott (#102505) üzenetére


Jahno
őstag

Az akinek "ott van dolga" opcióval elsőre úgy értettem volna, hogy autó/taxi/tömegköz meg egyéb, de látom kicsit másról szól. MintMÜPA előtt oszlop is volt, de néhány sorompó kivételével kezdik leszerelni, mert a júzerek hülyék. A többit ismerni kellene közelebbről, mert jól néznek ki a teraszok előtt mosolyogva bicajozó népek, de ki hordja oda hordószám a limonádét és milyen logisztikával?

(#102564) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Oviban felülvezérelt anyuka kitalálta, hogy vigyünk be gyömölcsöt a gyerekeknek, mert abból sosem elég és csináljunk listát, ki melyik héten visz be és különbenis ki mit szól hozzá. :W
Kiderült, hogy van gyerek aki nem eszik otthon gyümölcsöt, hátha majd a közösségben jobban fog enni.
Hát bazmeg, nem fogok én 30gyereknek való gyümölcsöt venni, hogy aztán kidobják, mert nem eszik meg....
Ráadásul otthon termett gyümölcsöt nem lehet, a covid miatt csak olyan dolgot lehet bevinni, amiről van bolti számla. Pl ha gyereknek szülinapját ünneplik bent és van bent torta, akkor azt nem lehet, hogy szülők sütik.

Fontos, hogy változatos is legyen a gyümölcsfelhozatal, szóval nem tudjátok hol lehet Dorian-t venni itthon? :DDD :C

(#102565) -NoVa- válasza blueboi69 (#102564) üzenetére


-NoVa-
őstag

Culinaris heroináron, emberi összegért meg Asia Centerben jobb oldalon felső szinten a kajáldák mögötti bótban némi szerencsével.

(#102566) Samott válasza Jahno (#102563) üzenetére


Samott
addikt

A zold vonalak egyiranyu utcak. Azokon az osszes epulet elerheto. Pont ugyanugy be tud menni az ottlako, a villanyszerelo a letrjaval vagy a kolasauto. De nincs athalado forgalom, csak az megy be akinek ott van dolga.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102567) eattila válasza blueboi69 (#102564) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekünk az elejétől kellett minden kedden felváltva gyümölcsöt vinni. Boltból. Hogy legyen nyugta. Nem covid miatt, hanem étel okozta gondok miatt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102568) qnadam válasza Jahno (#102382) üzenetére


qnadam
veterán

ha esetleg egy a7iii-ad volna bérbe vasárnapra... :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102569) Jahno válasza qnadam (#102568) üzenetére


Jahno
őstag

Pont van..Czettele és mindenki is hirtelen kifogyott, mi van ma?

(#102570) qnadam válasza Jahno (#102569) üzenetére


qnadam
veterán

gondoltam, Czettele előtt megkérdezlek, és ha van, akkor neked adok pénzt

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102571) Samott


Samott
addikt

#mithallgatszmost

Read Between the Lines

Es van uj Little Big is: Turn It Up

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102572) Grillo válasza blueboi69 (#102564) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk is volt ilyen, azt hiszem minden héten kétszer pár gyerek vitt be gyümölcsöt, de nem 20 kg-t, és be volt osztva. Nem volt megterhelő sem, és nem is rohadt rájuk.
Az meg, hogy nem vihet házi sütit, az 10 éve is így volt.

(#102573) hobizoli válasza Bujdy81 (#102557) üzenetére


hobizoli
nagyúr

BFK-val probaljak felulvezerelni Bp-t a vigyorifaszkalap meg a rokongyerek

több drón kell ;P

(#102574) hobizoli válasza blueboi69 (#102564) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ilyen szuloi munkakozossegessek regen is voltak :DDD

ilyen helyekre a vonatkozo HACCP eloirasok miatt nem lehet akarhonan bevinni ilyen otthon keszult akarmiket


egy cukraszda sokkal inkabb be fogja tartani ezzt, mint a gizineni otthon, ahol pl a macska maszkal a konyhaasztalon, aztan annyival elintezi, hogy Cirmos, menj mar odebb attol...

több drón kell ;P

(#102575) sutszi válasza hobizoli (#102574) üzenetére


sutszi
veterán

egy cukraszda sokkal inkabb be fogja tartani ezzt, mint a gizineni otthon, ahol pl a macska maszkal a konyhaasztalon, aztan annyival elintezi, hogy Cirmos, menj mar odebb attol...

Mert soha nem kaptál még egy kiadós fosást bolti cucctól... oh whait! :DDD

Viszont nem tudom milyen környezetből veszed a mintát...de nem a fenti életkép a standard...

De én sem örülnék ha gyereknek azért lenne baja, mert valami félkegyelmű szülő bevisz valami "egészséges" csoda ételt... Szóval alapvetően megértem... Csak nálunk az otthoni ételkészítés szent és kicsit rossz érzés egy kalap alatt lenni a gizinénivel.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#102576) Samott válasza sutszi (#102575) üzenetére


Samott
addikt


Boti cucc... :)

Egyebkent ilyen szempontbol jobb volt a mi gyerekkorunk, ha nem biztal a cuccban nem ettel belole. De ez a steril, minden csomagolt, megoli az egesz lenyeget. Bolti cuccot barki megveheti, nincs benne semmi szemelyes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102577) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nem a bolti cuccon van a hangsúly :)
Egyébként ha valakinél pl terem sok szilva, barack, szőlő, akkor biztos szívesen vinne be, hiszen nem kerül semmibe. Na ezt nem lehet.
Amúgy finoman elküldtem őket a picsába, lehet nem lesz belőle semmi. :C

(#102578) sutszi válasza Samott (#102576) üzenetére


sutszi
veterán

Eszembe jutott utólag ez a történet is... Nagyon érdekes volt, hogyan reagálták le az emberek... "szegény kedves bácsi"... igaz is...csak amikor körbe sétáltak a riport közben majdnem hánytam egy jóízűt.

#102577 blueboi69 : Én amúgy ettől tartok nagyon...ha majd évek múlva ebbe a helyzetbe kerülök...hogy lesz egy rakás önjelölt kretén SZMK-s és jönnek a jobbnál jobb ötleteikkel... :W

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#102579) qnadam válasza sutszi (#102578) üzenetére


qnadam
veterán

emlékszem én is, de eleinte csak a sztori volt ismert, aztán amikor videóban körbemutogatták a helyet, azért sokak véleménye változott.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102580) hobizoli válasza sutszi (#102575) üzenetére


hobizoli
nagyúr

elelmiszeriparban dolgozok, ismetlo HACCP eloadasokat tartanak idonkent :DDD

tok maskepp nezel egy par ilyen utan egy otthoni konyhat is


az eloado is szokott meselni erdekes balatoni bufes sztorikat, hogy amikor kimennek ellenorizni, a konyhaban hatul a Salgo polcon a muanyag kis vodorben van a martas hutetlenul tarolva, meg jeloles nelkuliek a fagyasztoban a husok... aztan meg sir a szajuk szele, amikor kiugrik rajuk a buntike

na ezek otthon szerinted milyen konyhat vezetnek, ha ezt normalisnak kepzelik vendeglatasban is?
"jooovanazugy"

több drón kell ;P

(#102581) eattila válasza hobizoli (#102580) üzenetére


eattila
csendes tag

Masmilyet. Mert otthon nem szarja le.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102582) eattila válasza blueboi69 (#102577) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyug a gyumolcsnap. De nekem evente 2-3-4 alkalommal nem okozott gondot. Anyagilag meg foleg. Alkalmankent 2-3 kilo gyumolcs miert problema?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102583) cyberde válasza eattila (#102582) üzenetére


cyberde
csendes tag

"...Alkalmankent 2-3 kilo gyumolcs miert problema?"

Azért, mert az óvodai/iskolai étkeztetés, állami feladat, nem a szülők szorgalmi feladata!

(#102584) cyberde válasza cyberde (#102583) üzenetére


cyberde
csendes tag

Azt is rühellem, amikor random helyeken letámadnak himihumi alapítványok nevében, hogy az éhező gyerekeknek, a szegény családoknak, a drogos hajléktalanoknak, stb adakozzak. Ezek állami feladatok. Oldja meg a magyar állam az adómból. El is szoktam magyarázni a lelkes aktivistáknak. Pályázzanak az illetékes minisztériumban, esetleg igényeljenek támogatást a Norvég alapból :D Le is szokott hervadni a mosolyuk.
A Sea Shepardot pl nem kevés kpval támogatom, mert állatokat védelmeznek, öszintének tűnnek és a radikalizmusuk nyilván kevés állami dontéshozó komfortjába fér bele.

(#102585) Samott


Samott
addikt


Volt egy ilyen topikunk is: #sic transit gloria mundi

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102586) -NoVa- válasza Samott (#102585) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez az eredménye az Oroszkínai löttyök bevonásának, és a bizonygatásoknak, hogy X a legjobb, Y szar. A bizalmat kellően szétverték néhány hetes előnyért cserébe, és íme a hatása. Gondolom a csodaországban élő agymosottak szerint ez is az ellenzék hibája.

(#102587) hobizoli válasza Samott (#102585) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Au....mintha kisssssse megtorpant volna a % :DDD
mondjuk nem is nyomja a propagandamedia mostanaban, hogy NERnia vezet :DDD

Portugalia lakossaga 10-10.5 milio asszem...vagy lehet 11

több drón kell ;P

(#102588) eattila válasza -NoVa- (#102586) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg hogy orvos helyett kulugyminiszter engedelyez oltoanyagot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102589) Grillo válasza eattila (#102588) üzenetére


Grillo
senior tag

Mert az orvos nem ér rá, épp őstörténetet alkot...

(#102590) eattila válasza Grillo (#102589) üzenetére


eattila
csendes tag

End of discussion :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102591) Samott válasza -NoVa- (#102586) üzenetére


Samott
addikt

Az oltastagado ellenzeke, elfelejtetted hozzatenni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102592) hobizoli


hobizoli
nagyúr

idézet:

"True story: We got our Model 3 smashed by a truck driver and had a VW ID.3 as a rental car for two months. That is a long time, so we really have a chance to get used to the VW. I had expected it to be almost as good as the Tesla. Of course, the specs of the Tesla are better, and the charging network is fantastic. But I expected the VW ID.3 to be a fun car to drive.

But it is not. The ID.3 is not a bad car, but it is a bit boring. It is simply inferior and feels old, compared to the Tesla. The VW takes you from A to B and it is electric. But it lacks the joyful acceleration and the fine software or our Tesla Model 3. You never heard me laugh in the VW, but the Tesla is a joy to drive, and I keep pushing the acceleration pedal down to the metal quite often. I never get tired of it and me and my wife are fighting over who should drive when we use it.

Lars, you say that the VW ID.3 does not have the tech that a Tesla has. That is correct, and it might be a reason why it is not selling as good as it deserves. The navigation system is…well, I used my iPhone instead. And the menu system is confusing at first, then you realize that there is not much you can do. We have only the standard range version of the Tesla Model 3, but it still wipes the floor with the VW ID.3.

VW's CEO Herbert Diess seems to make a fine job transforming Volkswagen to the EV era, but his technicians are not there yet."


:DDD

több drón kell ;P

(#102593) eattila


eattila
csendes tag

Én ma reggel végre tudtam egyet tekerni. Sajnos első kereket nem kaptam másikat, szóval felemás marad a bringa. De tartalék belsőt vettem. Jövő héten Tókör. Tisza tó. Az egyik kulacsom ereszt a fedőnél, Lokalizáltam időben, hátizsákba csak üresen kerülhet.

És mai sóvirágok, ezúttal helios-al.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102594) Samott


Samott
addikt

A napokban volt szo arrol hogy regen voltak-e dugok a varosban, 1976:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102595) npera


npera
újonc

Voltam rákot fogni kollégákkal. Az egyik lakóautóval jött, így tudtunk hol aludni. Eveztem is csónakkal, először csak cikkcakkban tudtam menni, aztán picit ráéreztem. Kábé 3 km-t nyomtam, poén volt éjszaka csillagfénynél suhanni.

Picivel 100 db felett fogtunk, ki is főztük kapros lében. Jó lett.

(#102596) eattila válasza npera (#102595) üzenetére


eattila
csendes tag

Az franko!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102597) npera válasza eattila (#102596) üzenetére


npera
újonc

(#102598) Grillo válasza npera (#102597) üzenetére


Grillo
senior tag

Ennek is csak az ollójában lévő hús az ehető?

(#102599) eattila válasza npera (#102597) üzenetére


eattila
csendes tag

Ilyet meg nem ettem. Bar folyami rakot fogtam gyerek koromban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102600) npera válasza Grillo (#102598) üzenetére


npera
újonc

A "farkát" kell megenni, de ha ki bírod egy nagyobb példány ollójából piszkálni a húst, akkor az is jó. Meg ki lehet szívni a levet belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.