Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) ollie válasza zeon.hu (#56799) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Launcher nélkül nem tudod megcsinálni.

***

(#56802) jurzsolt válasza mAtThEw0319 (#56764) üzenetére


jurzsolt
tag

Nos azt nem tudom, de néhány héttel ezelőtt az Amazonon volt egy akció, néhány alkalmazást (MyBackupRoot,Rootexplorer, stb) ingyen le lehetett tölteni. Én sajnos lemaradtam róla, mert az Amazon szerint rossz helyen tartózkodtam, lévén Németországban voltam.

(#56803) air válasza beg (#56798) üzenetére


air
nagyúr

Nem launcher függő. Ikon pack kell hozzá.

(#56799) zeon.hu

Nincs olyan, hogy "launcher nélkül". Launcher mindig van.

(#56804) LonGleY

Úgy értettem, hogy csak a launcher nem elég hozzá.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56804) LonGleY válasza air (#56803) üzenetére


LonGleY
veterán

Ahhoz meg launcher, hogy beállítsa.
Már ha a gyári nem támogatja.

(#56805) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Elöször is tisztázzuk hogy milyen szintű ikon pakk cserét akar az illető

(#56806) zeon.hu válasza air (#56803) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

hmm...
még a mini pro-n, gyári 4.0.4 alatt xposed+icon themer-el tudtam teljes ikonpackot felrakni.
bár volt aviate launcher letöltve rá, de nem használtam.
P6-ra kellene, lehetőleg megtartva az emui témákat.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#56807) mAtThEw0319 válasza jurzsolt (#56802) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Értem.. hát evvel nem lettem sajnos okosabb, de azért köszönöm!
Nem tudom, hogy fel áldozzam-e ezért 20€-mat, hogy kipróbáljam, hogy ha veszek egy kupont a boltban, az működni fog vagy dobhatom ki... ezért is lenne jó tudni, hogy más esetleg vett-e ilyen kupont valamelyik külföldi boltban.. csak eddig nagyon úgy néz ki, hogy senki se..
Azért meg nem akarok átváltani Mastercard-ra, mert megszeretnék venni 3-4 alkalmazást ami 6 ezer forintnál összesen nem lesz több.. de addig marad a warez.. jövőhéten lesz fizu, majd lehet, hogy kipróbálom..
Google-ban is keresem a választ, hogy van-e valamilyen korlátozás a kupon felhasználásra, de semmi találat, hogy lenne / ne lenne korlátozás..

Szerintetek? :F

(#56808) air válasza zeon.hu (#56806) üzenetére


air
nagyúr

"bár volt aviate launcher letöltve rá, de nem használtam."

Na ne! :O
Akkor mégis hogyan használtad a telefont? :Y
Már többször olvastam ezt a szamárságot, hogy valaki launcher nélkül használ Androidos készüléket. Fogjátok már fel, hogy ilyet nem lehet! A launcher az Android felhasználói kezelőfelülete (GUI).
Ha ez nincs, akkor maximum konzolról tudnál parancsokat kiadni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56809) zeon.hu válasza air (#56808) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nyilván úgy kell érteni, hogy a gyári volt fent...
szóval most is ilyen megoldást keresnék.
emotion ui 2.3 van a P6-on.

#?*@&!

(#56810) Flind válasza air (#56808) üzenetére


Flind
senior tag

Nem. A launcher csak a kezdőképernyő. Köze nincs a teljes GUI-hoz. Simán lehet használni launcher nélkül a telefont (illetve úgy hogy fent van egy, csak soha nem látod), de az szerintem baromság.

(#56809) zeon.hu: Ha gyári is támogatja az ikoncserét (mivel ez gyártói, megeshet) leszedsz egyet a Playből és beállítod. De ilyet azthiszem csak az LG felülete tud alapból. Ha nem, akkor kell hozzá egy másik launcher.

(#56811) LonGleY: Igen, és nem. Sokmindent kezdhetsz vele launcher nélkül is. Vannak akik kiváltják a lauchert a lockscreen / Pie vezérlők / floating mappák / slidebarok személyre szabásával, és egy idő után a stock alkalmazás váltóval.

[ Szerkesztve ]

(#56811) LonGleY válasza Flind (#56810) üzenetére


LonGleY
veterán

A főképernyő és a programlista, amik nélkül ugyan sokmindent nem kezdesz, szóval launcher mindig kell, hogy legyen. De most komolyan a launcher fogalmán vitatkoztok?

[ Szerkesztve ]

(#56812) zeon.hu válasza Flind (#56810) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!

#?*@&!

(#56813) LordRajZoL válasza eastsider (#56800) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Cash Droid Pro

Dropbox synccel, akkár több kütyü közt is

zZz

(#56814) Mr X válasza LonGleY (#56811) üzenetére


Mr X
veterán

És tegyük hozzá, hogy ha az összes launchert törli a jóember a telefonról, akkor az be sem fog bootolni.

(#56815) air válasza Flind (#56810) üzenetére


air
nagyúr

"Simán lehet használni launcher nélkül a telefont (illetve úgy hogy fent van egy, csak soha nem látod)"

Na, akkor ezt most fejtsd ki, légy szíves!
Mit látsz, ha nem a launchert? A launcher nem csak a kezdőképernyő, hanem az app drawer is.
Ha egyik sem látod, akkor nem látsz ikonokat, nem tudsz alkalmazásokat indítani, tehát a készüléket nem tudod használni.

(#56811) LonGleY
"De most komolyan a launcher fogalmán vitatkoztok?"

Igen. Úgy látszik muszáj, mert még mindig terjed a hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56816) norbert1998 válasza aprokaroka87 (#56796) üzenetére


norbert1998
veterán

Amint lesz ilyen problémám :)

(#56817) atillaahun válasza air (#56815) üzenetére


atillaahun
veterán

Azzal én sem tudok vitatkozni hogy launcher nélkül nem boot-ol be a rendszer, de hogy vígan meg lehet lenni a használata nélkül az kétségtelen.
Arra egyébként én is kíváncsi lennék, hogy ha a launcher a GUI, akkor a SystemUI.apk az micsoda? Mert hogy anélkül se nagyon megy a rendszer.

(#56818) norbert1998
De ha tényleg csak ennyi a launcher (én is ezt gondoltam korábban), akkor miért nem képes futni nélküle a rendszer? Mert én kipróbáltam múltkor kivágtam, és olyankor nem az van hogy betöltene az Android egy nagy üres fekete képet noti meg navi sávval, hanem egyszerűen már a boot logón sem jut túl. :F

[ Szerkesztve ]

(#56818) norbert1998 válasza atillaahun (#56817) üzenetére


norbert1998
veterán

A launcher a főképernyő és az app drawer, a systemui pedig a navi és értesítési sáv, főként. Beállítások stílusa is meg

(#56819) Flind válasza Mr X (#56814) üzenetére


Flind
senior tag

Igen, írtam hogy a attól még egynek fent kell lennie.

(#56815) air: Ezt írtam le (#56810)-ben LonGleY-nek. Mint látod rengeteg lehetőség van alkalmazásokat indítani.
Tehát: van aki úgy használja a telefonját, hogy bekapcsolja, mondjuk lockscreenről egyből belép hangoutsra, elvégzi amit akart, aztán lezárja a kijelzőt. Ha megint kell valami feloldja, és ahelyett hogy kilépne és launcherből indítana másik alkalmazást, közvetlenül lép át máshova vagy egy slidebar, vagy egy floating mappa, vagy Pie vezérlők segítségével. Ezt így tovább. És egy idő után nem is kellenek ezek a programok, mert a stock alkalmazás váltót (legutóbbiak) is használhatja.
"Igen. Úgy látszik muszáj, mert még mindig terjed a hülyeség." Te írtad hogy launcher = GUI, és az a hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#56820) Mr X válasza Flind (#56819) üzenetére


Mr X
veterán

Ez a használat oké, a gond ott van, hogy attól, hogy nem használod, a rendszer bootnál elindítja a launchert.

(#56821) Oldman2 válasza vilmaboy (#56720) üzenetére


Oldman2
veterán

CM alatt nem működik a Hívásrögzítés.
:-(

(#56822) air válasza Flind (#56819) üzenetére


air
nagyúr

A floating mappát mi csinálja, ha nem a launcher? Ha a launcher nem grafikus felhasználó felület, akkor mi?
Vagy te nem így értelmezed a GUI fogalmát?

(#56817) atillaahun
A systemui.apk is a gui része. Hiszen a nevében is benne van.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56823) atillaahun válasza Mr X (#56820) üzenetére


atillaahun
veterán

Ez az amit én is feszegettem múltkor, hogy hogy kéne megmondani az Android-nak, hogy boot-kor ne a launcher-t indítsa, hanem egy tetszőleges másik programot.
Nyilván a launher telepítéskor beleírja a saját elérési útvonalát valamelyik rendszer fájlba, és innen tudja a droid mit indítson boot-kor.
Na ennek a fájlnak a kilétét kéne felfedni valahogy. :U

(#56822) air
Minden (user) app-nak van GUI-ja, de ettől a launcher nem magának az egész Android-nak a grafikus felhasználói felülete. Ott van a zárképernyő, az értesítési és navigációs sáv is, ezeket nem a launcher tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#56824) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok, adott egy xperia m. A telefon rootolt és szeretnék SD kártyáról futtatni játékot. Adott az asphalt 8 pl ami ugyebár ingyenes de üresen sincs annyi helyem hogy letöltsem az áruházból. Ezt ha gépen töltöm le van egy apk file és egy data file. Hogyan tudom elérni hogy a datat az sd kártyára másolás után szépen elérje a játék és ne a belső memórián keresse vagy akár ha le akarok valamit tölteni telefonnal az áruházból akkor azt is sdre tegye? :F

(#56825) atillaahun válasza air (#56822) üzenetére


atillaahun
veterán

Szerintem a kezdőképernyő és app drawer nem tartoznak a rendszer GUI-jába.

(#56826) air válasza Barell (#56824) üzenetére


air
nagyúr

Röviden, ha a rendszer nem támogatja, akkor sehogy.

(#56825) atillaahun
Akkor szerinted a Windows grafikus felülete sem része a rendszer GUI-jának? Az asztal, az ikonok, az ablakok, a tálca, a Metro felület, ezek mind nem része a rendszer GUI-nak?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56827) Barell válasza air (#56826) üzenetére


Barell
senior tag

És a 4.1.2-es android esetleg engedné már eleve sd-re letölteni az alkalmazásokat?

(#56828) air válasza Barell (#56827) üzenetére


air
nagyúr

Konkrétan nem ismerem azt a rendszert. De egyes gyártók tesznek ilyen opciót a rendszereikbe. Ha van benne, akkor tud így működni, ha nincs, akkor nem. Harmadik alkalmazással nem lehet ezt megoldani, az én tudomásom szerint.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56829) norbert1998 válasza Barell (#56827) üzenetére


norbert1998
veterán

Air tudomása szerint ;] ...
root kell neki, és egy app2sd vagy hasonló alkalmazás, a play úgyis írja a hasonlót, elvileg működik, gyakorlatban inkább Air kolléga beszél jól. Nálunk(sp) legalábbis így volt

(#56830) Flind válasza air (#56822) üzenetére


Flind
senior tag

Nem ugyanarra gondolunk a floating mappa fogalmaként. Az mindenhol kinyitható egy pöttyel vagy gesztussal, playen vannak ilyen programok.
Természetesen launchernek is van GUI-ja, mint minden appnak. De az nem a rendszeré. A rendszeré a navbar, statusbar, progessbar, changebar, infobar, valamint list-ended, pop-up, stb. effektek.

[ Szerkesztve ]

(#56831) #79335424 válasza Barell (#56824) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha az alkalmazás addatai RW -ként csatolt elérési úton vannak (pl. /data/data) és tudsz két partíciót csatolni az SD -ről, akkor létre kell hozni egy EXT -et a FAT után. Pl. Root Explorerrel át tudod helyezni erre az EXT -re az alkalmazás adatait, majd visszalinkelni az eredeti helyére.

[ Szerkesztve ]

(#56832) air válasza norbert1998 (#56829) üzenetére


air
nagyúr

Ezek is csak a már letöltött alkalmazásokat, illetve azoknak is csak bizonyos részeit tudják áthelyezni az SD-re. Eleve oda tölteni nem tudják. Mindenképpen kell, hogy legyen annyi helye a készüléken, hogy le tudja tölteni az alkalmazást.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56833) atillaahun válasza air (#56826) üzenetére


atillaahun
veterán

Természetesen igen. De ettől ez még nem feltétlenül lesz érvényes az Android-ra is.
Szerintem túl nagy a különbség a 2 rendszer között, hogy ilyen párhuzamot vonjunk. Az egyiket asztali használatra tervezték külön perifériákkal, a másikat meg hordozhatóra érintőképernyővel.

[ Szerkesztve ]

(#56834) air válasza atillaahun (#56833) üzenetére


air
nagyúr

Nem értem, hogy ez mennyiben befolyásolja a GUI értelmezését. Pláne annak fényében, hogy a Win8 használható mindkét típusú eszközön, a dokkolható táblák pedig át is fedik a két szegmenst.
De ha ragaszkodsz az Android/Linux vonalhoz, akkor a Gnome, KDE stb. nem GUI-k? Dehogynem. Ezek is önálló alkalmazások, ahogy a launcher az Androidon, de a lényegük ugyanaz, felületet adnak a felhasználónak, hogy használhassa a rendszer erőforrásait. Ez a GUI feladata.
De szerintem ezt a témát túl sokáig nyúztuk.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56835) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Létezik olyan alkalmazás, amelyikkel beszkennelek valamit és egy fax számra el tudom küldeni?

Köszi a segítséget :R

Maine coon

(#56836) Siriusb


Siriusb
veterán

Kis segítséget kérnék. Valamikor kikapcsoltam a Business Calendar-ban a fényjelzéseket, most visszaállítanám, de nem találom, hol van. :B

(#56837) air válasza atosan (#56835) üzenetére


air
nagyúr

[link]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56838) St3ven


St3ven
addikt

A MinDig TV másnál is rendetlenkedik? Egy streamet sem játszik le, Error: 1 with url hibaüzenettel.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#56839) norbert1998


norbert1998
veterán

Mi lehet az oka annak, hogy a play semmit nem hajlandó letölteni? Csak a sorbaallaskor szokásos módon megy a csík, oda vissza, vegülis. Mintha nem lenne kepes elindulni. Csinálta ezt a pa is, meguntam, cm fel, és most ez is! Mi a fene, most komolyan? Rohadt idegesítő! Eddig nem csinálta ezt. Töröltem adatokat, cachet, és a google fiókot is, egyik sem segített. Reboot dettó nrm

(#56840) Baku


Baku
aktív tag

Sziasztok!

Arra emlékszem, hogy már kérdezték (talán többször is), de arra nem, hogy érkezett- rá válasz:
Van-e olyan app ami mutatja töltés közben a folyó áramot? (mA)
(Gyanús hogy gyengélkedik a töltőm. ..)

(#56841) atosan válasza air (#56837) üzenetére


atosan
addikt

Mennyi minden van, ha jól keres az ember!
Köszi :DD

Maine coon

(#56842) beg válasza Baku (#56840) üzenetére


beg
veterán

Ha jól rémlik az elixir 2 tudja.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56843) #79335424 válasza beg (#56842) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt hittem, hogy ismerem az Elixírt, de ez meglepett! Tényleg tudja! Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#56844) petipetya válasza #79335424 (#56843) üzenetére


petipetya
nagyúr

Te nem ismered az Elixirt, az viszont ismer téged. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#56845) Baku válasza beg (#56842) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszi. Na jó, de melyik? Mert a play 10 db elixír -t dobott és 2-es is több van...

(#56846) #79335424 válasza petipetya (#56844) üzenetére


#79335424
törölt tag

:D
Jönnek a felhasználói igények, Tamás szorgosan fejleszt, de nincs pontos changelog. Időnként átnézem az Elixír és az E-Robot funkcióit, lehetőségeit és szoktam találni ehhez hasonló újdonságokat.

(#56847) beg válasza Baku (#56845) üzenetére


beg
veterán

Ez.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56848) Baku válasza beg (#56842) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszi megvan! :DD :R
B@szottjó ez a cucc! :))
Azt is kiírja milyen színű zoknit vettem fel reggel.... :DD :C

(#56849) air


air
nagyúr

Lehet, hogy hülye kérdés, vagy én vagyok bamba, de Google Maps-ben nem tálalom, hogy hol lehet módosítani, hogy ne tervezzen autópályán.
8.2.0-ás verzióban alig vannak állítási lehetőségek. Sőt, szinte semmi sincs. Se alternatív útvonalak, se legrövidebb-leggyorsabb beállítás.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56850) Barell


Barell
senior tag

Ismét itt volnék. Tehát Xperia M, 4.3-as android, Root. Játék letöltve playről, nem warez verzió fut szépen viszont semmivel nem tudom áthelyezni a külső SD-re. Szépen megcsinálja a folyamatot pl a GL to SD de miután megnyitom a játékot hiányolja a datat a belső memóriáról, nem akar az sdhez nyúlni. A másik a folder mount ami szintén szépen áthelyezi a dolgokat sd-re csaképp ezzel sem működik sőtt ettől a programtól a telefon folyamatosan újraindul. Valaki kérem adjon egy épkézláb ötletet. Nem hiszem el hogy ennyire használhatatlan lenne egy telefon... Esetleg ha vissza rakok rá gyári 4.1.2-es romot azzal működhetne ez az átmásolósdi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.