Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-06 09:13:26

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#56501) zeon.hu

zeon.hu
(nagyúr)

van olyan adatforgalom számláló, ami külön tudja mutatni az egyes wifi hálózatok forgalmát?
előre is kösz!

Keresek: Toyota Corolla-t vagy Avensis-t, benzin motorral.

(#56502) dokee78 válasza oncsi (#56447) üzenetére

dokee78
(félisten)

Stock kernelen használok call recordert

(#56503) GEPESZ66

GEPESZ66
(veterán)

Sziasztok!
Feleségem díjcsomagjában 500 perc lebeszélhető.Létezik-e olyan alkalmazás, ami megmutatja a kimenő hívások össz idejét, ill. van benne magyar nyelv?
Előre is köszi a választ?

(#56504) tomy86 válasza GEPESZ66 (#56503) üzenetére

tomy86
(addikt)

Azokon kívül, amiket az android szakmai topikban írtam, még ezt javaslom (van benne magyar nyelv): Activity Monitor

(#56505) air válasza zeon.hu (#56501) üzenetére

air
(nagyúr)

Ha jól emlékszem, akkor a Mobile Counter tudja külön számolni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56506) A_Papa

A_Papa
(aktív tag)

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, amiben a segítségeteket kérném. :)
Korábban Chrome-ot használtam, de egy frissítés után olyat csinált a böngésző, h ha egy ujjal akartam görgetni, akkor elkezdett nagyítani. Felidegesített.
Feltettem az Operát, ebben klassz volt minden, szerettem is, majd jött egy frissítés, és ugyanezt tapasztalom.
Nem lehet ezt kikapcsolni valahol? Én sajnos nem találtam meg sehol...

Köszi a válaszokat! :)

Papa

(#56507) zeon.hu válasza air (#56505) üzenetére

zeon.hu
(nagyúr)

kösz,megnézem majd,hátha jó!

(#56508) atillaahun válasza A_Papa (#56506) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Elsőre azt mondanám hogy valami nincs rendben az érintőképernyőddel (vagy a kezeddel).
A Chrome elméletben ugyanazt a nagyítást csinálja mint pl. a GMaps is, dupla érintésnél ha 2. koppot nem engeded fel hanem le/fel csúsztatod, akkor nagyít/kicsinyít.

[ Szerkesztve ]

(#56509) kovacs65 válasza A_Papa (#56506) üzenetére

kovacs65
(senior tag)

Egy kopp, ujj fel
Második kopp, ujjad nem emeled fel, hanem húzod - nagyít és kicsinyít

Ahogyan Attila is írta

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre, ők pedig kinyírnak a rutinjukkal! "Jobb ha csendben maradsz és hülyének tartanak, mint hogy megszólalsz és kiderül, tényleg az vagy" Mark Twain

(#56510) Silverr válasza A_Papa (#56506) üzenetére

Silverr
(aktív tag)

Ha forró folyamatosan izzadó kezed van mint nekem akkor ez a baj vagy érintőképernyő. Kicsit melegebb időben meggyülik a bajom mindig. :(((

(#56511) A_Papa

A_Papa
(aktív tag)

Köszönöm szépen a válaszokat, lehet én bénázok a használattal! :) Figyelni fogok erre! :)

Papa

(#56512) kátú

kátú
(őstag)

Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy olyan kamera alkalmazást amiben mindent lehet álligatni?

Ha tudsz egyszerre használni két platformot és megtalálod a helyét mind a kettőnek, akkor ügyes vagy. De ha ezt tudod hárommal és mind a háromnak megtalálod a megfelelő helyet és időt. Akkor vagy igazán hatékony!

(#56513) mttssz

mttssz
(senior tag)

Sziasztok!

Nem tudom, mennyire illik ide.

Nálatok megy a push? Nekem bármilyen hálózaton nincs, a wifi/térerő jelző szürke, de internet van. GTalk service monitorban nézve nincs heartbeat, kézzel sem tudok küldeni.

Xiaomi Mi A1 (4/64GB) - Lenovo Ideapad 700

(#56514) air válasza Troy. (#56496) üzenetére

air
(nagyúr)

Flightradar24 Pro, hogy a bánatban lehet inkompatibilis Xperia SP-vel, Galaxy Tab Plusszal, és Xperia U-val. :Y
Van Kindle only verzió, és azt tették az akcióba? :F
Fene a pofájukat. :(((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56515) mobilizmo válasza air (#56514) üzenetére

mobilizmo
(Topikgazda)

Elég régi verzió, ha jól látom.

Technical Details
Size: 10.1MB
Version: 3.6.0
Developed By: Flightradar24 AB
Application Permissions: (Help me understand what permissions mean)
Open network sockets
Write to external storage
Access fine (e.g., GPS) location
Access the vibration feature
Access coarse (e.g., Cell-ID, Wi-Fi) location
Access the list of accounts in the Accounts Service
Access information about networks
Minimum Operating System: Android 4.0
Approximate Download Time: Less than 90 seconds

Míg az aktuális: ez

[ Szerkesztve ]

(#56516) mttssz válasza mttssz (#56513) üzenetére

mttssz
(senior tag)

Megoldódott, user error.

[ Szerkesztve ]

(#56517) Salex1

Salex1
(senior tag)

Találkoztatok már olyannal, hogy a kontaktoknál nem lehet szerkeszteni az embereket? Egyből azt írja ki, hogy az alkalmazás leállt. Ami fura, hogy a képeket sem mutatja, de egy csomó embernél azt jelzi, hogy SIM kontakt (pedig nem). Újraindítás után egy ideig megy, de aztán idővel visszajön a probléma. Leginkább a VIBER-hez tudom kötni, azt raktam, fel csak mostanában. Van valami ötletetek? (nem szedném le a vibert, mert használom)

Eladó: Nikon D3200 40eFt csak váz. Nikon AF-P 18-55 23eFt.

(#56518) Probert75 válasza Salex1 (#56517) üzenetére

Probert75
(addikt)

A viberben is szerkeszteni kell a kontaktot. Haverom is ugyanígy járt. Csak ő törölni szeretett volna.

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ s8

(#56519) xcds

xcds
(őstag)

Pont a Viberrel van nekem is problémám. Én is most tettem fel és egyből csinált egy olyat, hogy a telefonról eltűnt a névjegyzék. szerencsére a google fiókos megmaradt. Vhogy vissza tudom másolni, hogy magán a telefonon is meglegyen? A másik meg az, hogy a viberen is többször szerepel ugyabnaz a névjegy, de ott nem tudom beállítani, hogy csak a google névjegyeket vagy csak a telefont jelenítse meg. Ezekre van megoldás? Az a baj vkivel csak viberen tudok beszélni, de elég fos ez a program.

(#56520) kátú válasza xcds (#56519) üzenetére

kátú
(őstag)

Erre nem tudok mit szólni ez rejtélyes

Ha tudsz egyszerre használni két platformot és megtalálod a helyét mind a kettőnek, akkor ügyes vagy. De ha ezt tudod hárommal és mind a háromnak megtalálod a megfelelő helyet és időt. Akkor vagy igazán hatékony!

(#56521) wopi

wopi
(aktív tag)

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a The Walk és a Zombies Run! 5k Training appokkal kapcsolatban?

Köszi!

Samsung Galaxy S8 - Huawei Mediapad M3 - HTPC (Asrock E350M1) - Asus VivoBook S15 (S532F)

(#56522) bull84ghia

bull84ghia
(őstag)

Hello
Megoldható valahogy az hogy a virtuális android gombok a kijelzőn legyenek. Van erre valami alkalmazás?
Xperia e telefonon tönkrement a touch alja, ezért volna szükség erre a megoldásra.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#56523) xcds válasza kátú (#56520) üzenetére

xcds
(őstag)

Azért köszi. :DDD

(#56524) mttssz válasza bull84ghia (#56522) üzenetére

mttssz
(senior tag)

Root + Xposed + GravityBox.

(#56525) majorgent válasza xSide (#56437) üzenetére

majorgent
(tag)

Most ugy oldottam meg hogy az androidnak azt a gmail-es mail cimet adtam meg amiben a névjegyzékek vannak. Igy szépen látszanak is a k9-ben. Viszont hogy oldható meg hogy egyszerre többszáz embert betehessek cimzettnek?

(#56526) bull84ghia válasza mttssz (#56524) üzenetére

bull84ghia
(őstag)

Köszi
Megnézem.

(#56527) #79335424 válasza bull84ghia (#56522) üzenetére

(törölt tag)

Button Savior Én ennek a pro -ját használom (root kell hozzá).

(#56528) zeon.hu válasza #79335424 (#56527) üzenetére

zeon.hu
(nagyúr)

somatom, ezekre nincs ötleted?
előre is kösz!

(#56529) #79335424 válasza zeon.hu (#56528) üzenetére

(törölt tag)

Nincs. A "szaggatásnak" n+1 oka lehet, találgathatunk háromezerig. Sztem kicsit geekebben kéne hozzáállni. Tesztelni a sávszélességet, nézni logot, stb.
Ami a másik kérdést illeti, azt nem is értem. Tudomásom szerint a Launcher maga az ablakkezelő (mint Linuxban a Gnome, Unity, KDE, XFCE, stb.). Ablakkezelő nélkül legfeljebb terminálból, parancsokkal tudsz irányítani. Vagyis én úgy gondolom, hogy a gyári ablakkezelő is egy Launcher, ami szabadon cserélhető. Néhány spec. gyártói megoldással lehetnek problémák, amik ragaszkodnak az adott ablakkezelőhöz. Pl. Samu Spen funkciók. Ha a P6 -on nincs ilyen spec. alkalmazás, amit használsz is, akkor én símán dobnám a gyári kezelőfelületet. Minden kütyümre felteszem az Apexet. Mindent megtalálok ugyanott, ugyanúgy. A példában a kényelmi rész a lényeg, nem az Apex.

[ Szerkesztve ]

(#56530) zeon.hu válasza #79335424 (#56529) üzenetére

zeon.hu
(nagyúr)

szaggatásra javasolták a P6 topikban, hogy a performance módot kapcsoljam be.
de: KK 4.4-ben már nincs benne, ezt kellene valahogy pótolni.

launcherem nekem is van (next), csak még nem tettem föl,megpróbálom a gyáriból kihozni egyelőre a legtöbbet.
csak meglepett, hogy nincs ilyen állítási lehetőség (eddig minden kütyümben volt) és gondoltam, hátha létezik erre valami egyszerű app.

(#56531) #79335424 válasza zeon.hu (#56530) üzenetére

(törölt tag)

Ja, a gyári app drawer helyett keresel valamit? Biztos, hogy van egy pár ilyen. Még régen, GB -n használtam a Smart Shortcuts -ot. Ez egy kicsit más megközelítés, de erre is használható. Nagyon kedveltem pont azért, mert nem kellett a gyári drawerben kotorásznom, mindíg kéznél voltak az alkalmazásaim olyan elrendezésben, ahogy én akartam. De az Apex fölöslegessé tette.

(#56532) glspeter1

glspeter1
(őstag)

Sziasztok.

Azt hogyan tudnám megcsinálni (ha lehetséges), hogy egy "fülön" több app is indítható. Pontosan ezen a képen láthatóra gondolok, a jobb alsó sarokban lévő Google az.
A telefon pedig egy, a képen látható Galaxy Nexus lenne, 4.3-as Droiddal.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#56533) Mr X válasza glspeter1 (#56532) üzenetére

Mr X
(addikt)

Az egy mappa az ikonoknak, launcher-függő a módszer, de a legtöbb esetben egy ikont kell a másikra húznod a létrehozáshoz. A képen talán Nova vagy Apex van.

[ Szerkesztve ]

(#56534) Viktor0610 válasza glspeter1 (#56532) üzenetére

Viktor0610
(titán)

Az nem több programot indít egyszerre, csak csoportba tudod azokat rendezni. Simán csak egymásra húzod a két (több) ikont.
Fontos, hogy pl. a Nova / Apex Launcherben csak a fizetős verzió teszi lehetővé mappák létrehozását a programtárban. A kezdőképernyőn (ami az általad linkelt képen is van) lehetséges "mappázni".

Aláírás (nem kötelező megadni) - "googlehater analóg wanabe gdpr remete" <- Nem én!!! :-DDD

(#56535) Logeeen válasza zeon.hu (#56530) üzenetére

Logeeen
(senior tag)

Más mód van, csak a performance nincs?

Szerintem kár lenne bekapcsolni, mert akkor maxon lenne a proci mindig és szívná az akksit. Ott más baj lesz szerintem.
Szvsz az alkalmazas nem kompatibilis teljesen a hisilicone procival.

[ Szerkesztve ]

~ Samsung Galaxy A70 ~

(#56536) zeon.hu válasza #79335424 (#56531) üzenetére

zeon.hu
(nagyúr)

kösz!
más: olyan adatforgalom számlálót nem tudsz, ami minden egyes wifi hálózat forgalmát külön számolja?
esetleg ami beállítható, hogy csak egy hálózatét számolja.
tudod, a mifi miatt :)

(#56537) glspeter1

glspeter1
(őstag)

Köszönöm! :R :R
Igen, úgy értettem rendezni, valamiért "indítani"-t írtam. :DDD

(#56538) zeon.hu válasza Logeeen (#56535) üzenetére

zeon.hu
(nagyúr)

az lehet, nem volt benne a mentésben és a playről szedtem le az újabbat.
talán keresek majd régebbi verziókat és tesztelem.

(#56539) #79335424 válasza glspeter1 (#56532) üzenetére

(törölt tag)

Sztem egy jó Launcher -rel ennél sokkal többet is ki tudsz hozni. Engem mindíg zavart, hogy az alsó ikonok statikusak, be vannak betonozva. Egy relatív kis kezelőfelület esetén sztem nem jó ilyen helypazarló megoldás. Apex -ben (gondolom, Nova -ban is) az alsó ikonsor csúsztatható, az ikonok mennyisége változtatható és természetesen egy-egy ikon lehet ikoncsoport is. Ezt a lehetőséget kihasználva, összesen 2db főképernyőm van és nagyon ritkán kell az app drawerbe belépnem. Mindezt több, mint 200 telepített alkalmazásnál.

Zeon.hu:
Még az jutott eszembe, hogy megpróbálhatod nagyobb teljesítményre ösztökélni a telót azzal, hogy a robottal az adott alkalmazás fókuszba kerülésekor egy teljesítményre hangolt governorra váltatsz. Persze ez csak akkor működik, ha a kernel nem váltogatja automatikusan a governorokat (az enyém igen, de kikapcsolható ez a feature).

[ Szerkesztve ]

(#56540) Mr X válasza #79335424 (#56539) üzenetére

Mr X
(addikt)

Nova úgyszintén. Csak megerősítésképp. :)

(#56541) glspeter1 válasza #79335424 (#56539) üzenetére

glspeter1
(őstag)

Nekem egyenlőre ez is megfelel. Kényelmesen el is férek most már 3 oldalon. :)

(#56542) Pikkolo^^

Pikkolo^^
(addikt)

Vannak már használható Glance alkalmazások? Olyanra gondolok, mint ami a Lumia készülékek többségén elérhető, hogy a lezárt képernyőn látszik az óra és az egyéb elmulasztott esemény.

[ Szerkesztve ]

(#56543) zeon.hu válasza #79335424 (#56539) üzenetére

zeon.hu
(nagyúr)

én is tudok ám olyat mondani, amit Te nem fogsz érteni :)

(#56544) Logeeen válasza zeon.hu (#56538) üzenetére

Logeeen
(senior tag)

A telefon topikjában kérj meg valakiket, hogy próbálják ki ők is. Így könnyebb kideríteni, hogy mi a ludas.

~ Samsung Galaxy A70 ~

(#56545) zeon.hu válasza Logeeen (#56544) üzenetére

zeon.hu
(nagyúr)

egyetlen válasz jött csak, abban javasolták a performance módot.
de megkérem őket a tesztelésre,kösz az ötletet.

(#56546) oncsi

oncsi
(őstag)

Visszatérve egy picit a Call recorder témára.
az Alsamixer lehetne a megoldás. Ha valaki tudná, hogy hogyan kell beállítani. Gondolom ezzel lehetne a ki, és bejővő hangcsatornát összehozni, hogy mindkétfél halható legyen a felvételen.
dokee78 ötlete, de a XP-m en nem megy még.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#56547) bull84ghia

bull84ghia
(őstag)

Köszi a válaszokat

(#56548) puma72

puma72
(tag)

Sziasztok
Lenne egy kérdésem!
A 4.4.2 hol lehet bekapcsolni az sms-ek és a hívók nevének a bemondását?
Telepítve van a Vocalizer program ami a 4.2.2 működött is rendesen.

Számom +36205747193

(#56549) norbert1998 válasza puma72 (#56548) üzenetére

norbert1998
(veterán)

Telefon alkalmazás, beállítások, további

(#56550) #79335424 válasza zeon.hu (#56543) üzenetére

(törölt tag)

OK, megpróbálom hétköznapian. A governorok tulajdonképpen CPU, GPU, memóriakezelési profilok. Nagyjából azt szabályozzák, hogy a teló inkább teljesítményre, vagy energiatakarékosságra legyen optimalizálva. Pl. ha olvasgatsz és lapozol, akkor belefér egy kisebb frekvencialépés és egy lassabb reakció. De egy gyors játék közben jobb, ha nem megy egy bizonyos freki alá a proci és ha a képernyőhöz érsz, akkor ugrásra készen álljon minden bevethető erőforrás. A governorok váltását ha jól tudom, 4.1 -től támogatja az Android. Robotban megtalálod a Műveletek -> Rendszer -> CPU governor beállítása menüpontban.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.