Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) Fall-N válasza vadászcsiga (#56204) üzenetére


Fall-N
veterán

A 35 az utolsó jó verzió az a fölötti 36-tól rossz.

(#56252) 7Sony7 válasza petipetya (#56249) üzenetére


7Sony7
addikt

Jogos. Én is ismerek ilyen falut. Félelmetes.

-

(#56253) catroot válasza nOvOp (#56247) üzenetére


catroot
veterán

Biztos beállítás lesz, mert most is azzal írok és nincs baja.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#56254) vadászcsiga válasza Fall-N (#56251) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszi akkor a 31-es biztos jó

(#56255) Probert75 válasza #79335424 (#56240) üzenetére


Probert75
addikt

Háát az enyém nem tud LAN-ra csatlaozni. :-)

(#56256) nOvOp válasza catroot (#56253) üzenetére


nOvOp
senior tag

Esetleg azt is tudod, hogy hol kell? Mert szerintem egy újra telepítésnél alapbeállításokat kellene használnia...

(#56257) oncsi válasza petipetya (#56243) üzenetére


oncsi
őstag

13e-ért van olyan modul, amit egy ráhívással (tehát ingyen) lehet műkődtetni. Természetesen előtte be kell állitani, hogy melyik számról fogadjon hívásokat, hogy akárki azért ne hívhassa.

Keresnék is widget alkalmazást, ami csak annyit tud, hogy egy tetszőleges képet átméretezhetően,kiteszek az asztalra, és hív egy számot. Hogy véletlenül ne lehessen hívni, esetleg egy csuszka,ó elhúzása, vagy több érintés kellene a híváshoz.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#56258) petipetya válasza oncsi (#56257) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lehet hogy úgy működik nekik, nem figyeltem meg. Csak egyszer voltam náluk.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#56259) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Hogyan képes csatlakozni egy Android Xp-re?
Sehogyan? Mert az rém gyenge lenne...
Már néhányszor megkérdeztem, nem ismertek működőképes megoldást?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#56260) ollie válasza nyuszi123456 (#56259) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet FTP-n keresztül. Pl. androidon Solid Explorerrer létrehozol egy ftp szervert, arra meg csatlakozol bármivel az XP-ről.

***

(#56261) #79335424 válasza Probert75 (#56255) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy nem. Ahhoz egy ilyesmi kütyü kéne. Persze ennyiért már jobban megérné egy Málna PC.

[ Szerkesztve ]

(#56262) #79335424 válasza nyuszi123456 (#56259) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mit értesz az alatt, hogy "csatlakozni egy XP -re"? Ez céltól függően, nagyon sokféle módon történhet.

(#56263) nyuszi123456 válasza #79335424 (#56262) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

A kérdés sajnos nem lehetne egyértelműbb:
- szeretném látni a memóriakártya tartalmát,
- és lehetőleg a telefonét is
a számítógépemhez csatlakoztatva.

Sajnos ha ez nem lehetséges, akkor az Android egy rakás st se ér.

Ezt még a Motorola v980 is tudta, ami semmi mást sem. Sőt, még az Ericssonok is tudták. Nem egy nagy ügy.
Pluszba megdöbbentő, hogy erre nem tudjátok a választ. Se rutinból, se ötödször, se mélyebben megvizsgálva.

Akárhogy is nézzük, nehezen cáfolható az igazság:
az Android a hülyeség, a hülyítés eszköze, erre lett kifejlesztve.
Beleírni alig lehet - aki kibírja ezt a döcögős képernyőbillentyűzetet, annak nem sok mondanivalója lehet a világ számára.
A tartalmát számítógépre átjátszani vagy lehetetlen, vagy erősen akadályozott - azaz NE kommunikálj.

Te csak folyamatos internetkapcsolattal láthatod a térképeket, de ő internet nélkül is rögzíti a tartózkodási helyedet. Magyarul megfigyelésre ezerszer alkalmasabb, mint navigálásra.

Te csak információt tudsz befogadni, de sem válaszolni, sem magadtól közölni nem tudsz. Vagy abszolúte nem, vagy rendkívül nehézkesen, és gyakorlatilag nem. Már fel vagyok készülve a mesterséges csatlakozási problémákra egy esetleges bluetooth billentyűzettel...

Ha ő közöl, megfigyel és irányít, te pedig nézel, fogadsz és összességében követsz, az agymosás.

Alapvető képességeket nélkülöz az Android, valójában egy súlyosan lebutított Handheld PC -mert ők többet tudtak. Neked dolgoztak, és nem figyeltek meg. Navigáltak, ha kellett, és fogadták az információt. Számítógéppel szégyen lett volna nem érteniük egymást.

Ha van esze a Microsoftnak, úgy veri kenterbe az Androidot, hogy emlékezni se fogtok rá.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#56264) beg válasza nyuszi123456 (#56263) üzenetére


beg
veterán

Na. Mosolyogva indul a reggelem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56266) petipetya válasza nyuszi123456 (#56263) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha ennyi bajod van vele, miért nem váltasz IOS-re vagy WP-re?

Amennyi betűt itt elkoptattál miközben energiát vontál el a szerverfarmok valamelyikéről ami egy egy afrikai gyermek halálával pótolható, úgy le is írhattad volna a konkrét problémát. Mi történik, ha kábelen keresztül csatlakoztatod a telefont a géphez (és ugyebár nincs lezárva a kijelző kóddal vagy feloldó mintával)?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#56267) Mr X válasza petipetya (#56266) üzenetére


Mr X
veterán

Na ott lenne aztán sírás, hogy nem tud zenét rátőtteni. :D

(#56268) air válasza nyuszi123456 (#56263) üzenetére


air
nagyúr

Ha jól emlékszem egyszer már kaptál választ.
Ha write-only módban vagy, akkor kapcsolj vissza olvasóba!

Az XP alapból nem támogatja az MTP átvitelt. Az újabb készülékek általában pedig csak ezt támogatják.
A készülék driver-ét telepítetted-e? Ha igen, akkor az intézőben látnod kell a készüléket. A külső SD kártyát mindenképpen, a belsőt attól függően, hogy a rendszer milyen felépítésű.

(Egyébként az XP-t már le kellene cserélni legalább 7-esre, és sok problémád alapból megoldódna.)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56269) #79335424 válasza nyuszi123456 (#56263) üzenetére


#79335424
törölt tag

Itt a probléma a hozzáállásoddal, de méginkább a tudásoddal van. Hiába készítenek Neked okostelót, ha nem tudod kezelni. Ezt a hsz. -t egy MK802IV Android minPC -vel küldöm, amihez egy Logitech MK220 van csatlakoztatva. A nem épp új SGS2 képét MHL adapterrel kiadom a monitorra és adapter nélkül csatlakoztatom a Logitech m555b kékfogas egeret. Ehhez csak a BT -t kell bekapcsolnom. Természetesen ettől még marad az Anysoft bill. De amint egy billentyűt leütök az Apple!!! BT billemen, automatikusan átáll rá a teló. Természetesen mindkét billem Magyar kiosztású. Ha megszakad a kapcsolat, akkor vissza Anysoftra. Kb. 4éve Samuzok, de a gyári, PC -s kezelőprogramnak (KIES) még a felületét sem láttam. Nincs rá szükségem. Úgy "kapcsolom" PC -hez, ahogy akarom. Szerverként, kliensként, bárhogy. Ugyanez vonatkozik a droidjaim egymás közti kapcsolatára. Akár közvetlenül, router nélkül. Olyan szervert csinálok a droidon, amilyet akarok. FTP, WEB, SMB, stb. Na jó, ez nem teljesen igaz, mert Asterisket nem sikerül futtatnom droid alatt. De kétlem, hogy Win alatt menne. Az adatokat NAS -on tárolom, ezt éri el minden eszközöm. Nem csak megosztásként, hanem konkrétan becsatolom a NAS -t a teló, vagy a miniPC fájlrendszerébe (CIFS csatolás, bár kétlem, hogy halvány dunsztod lenne arról, hogy az mi). Szóval nem a droid tudása a szűk keresztmetszet, ha nem tudod megcsinálni, amiket leírtál!

[ Szerkesztve ]

(#56270) Dottore válasza nyuszi123456 (#56263) üzenetére


Dottore
addikt

Nyuszi ne hisztizz. Nem a víz a hülye ha a kacsa nem tud úszni. :)

(#56271) beg


beg
veterán

De igen, mert ez ilyen mezei víz. A perui alpakkák izzadságcseppjeinek desztillálásával létrehozott, mindennél 40x többe kerülő vízben még az is úszik, akinek az anyja kőszikla. Ergo a víz a hibás, de pénzért bármilyen hülyeség hozzá nem értés tompítható.
Jajj, mi lesz velünk, szaladjunk, jön a kenterbe verő málykroszoft meg a zalma (akik persze nem figyelnek meg senkit és semmit).

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56272) kicsi83 válasza Dottore (#56270) üzenetére


kicsi83
tag

Lol

(#56273) LonGleY válasza nyuszi123456 (#56263) üzenetére


LonGleY
veterán

(#56274) kmarci25 válasza nyuszi123456 (#56263) üzenetére


kmarci25
veterán

Jujj... Ez azért így reggel, éhgyomorra sok volt. :Y :W ;]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#56276) Mr X válasza #40993792 (#56275) üzenetére


Mr X
veterán

Nem a kifakadás miatt kapta a kommenteket, hanem hogy, ha jól rémlik, nem ez az első feltűnése itt, amikor kérdez, a választ el sem olvassa, csak hőbörög.

(#56277) quailstorm válasza #40993792 (#56275) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ilyen válaszokat minden alkalommal kapott. Inkább az a helyzet, hogy valami elkerülte a figyelmét ami nekem nem: ezt találták

Meg ugye köll a legfrissebb media player megléte.

Én még lusta voltam kipróbálni, de ha gondoljátok ma megtehetem. Azóta nem kellett itthon csak 7-8.1.

(#56278) Viktor0610 válasza quailstorm (#56277) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De jóóóóóóó!!! :D
Mit nem adtam volna, ha ezt korábban megtalálom, meglátom!? :D

"Kár", hogy a jelenlegi készülékem simán csatlakoztatható a géphez, mint külső meghajtó. :))

Samsung Galaxy A54

(#56279) quailstorm válasza Viktor0610 (#56278) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, majd nekem is kézzel kell átkapcsolni MTP-re, mert szerencsére nem csak a két hülyemód érhető el.
Gyűlölöm az MTP-t, mert rá vagyok kényszerítve hogy mindenféle szedett-vedett Galaxy S4-5-re meg LG G2-re másolgassak :DDD
Azt bírtam mikor az S4 és a Win8 is lefagyott MTP-s másolás közben, egymás után kétszer. Ki kellett venni az SD-t és átrakni Nokia N900-ba :DDD

(#56280) delon


delon
tag

sziasztok

android 4.4.2 nél hogyan tudom megnézni milyen telefonszámok vannak a sim kártyán?
hogyan tudom azt beállítani hogy a sim kártyán tárolt számok ne jelenjenek meg a névjegyek között.
jelen pillanatban ilyen vegyes google-n és sim-en tárolt nevek is megjelennek a simesek elött kis kártya ikon van ezt szeretném elkerülni.

előre is köszi

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#56281) havri1 válasza havri1 (#56241) üzenetére


havri1
félisten

Dropboxra senki nem tud tippet adni?

HSZ

[ Szerkesztve ]

havri

(#56282) LonGleY válasza havri1 (#56241) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem semmi köze az Android belépőjéhez a Dropbox-nak. Főleg, hogy egyáltalán nem elvárható, hogy egyezzen a két belépő e-mail címe. Az Androidban megadott csak annyiban számít, hogy azt felajánlja a kliens, hogy ne kelljen begépelni, de a DB-s jelszavad akkor is meg kell adnod. Szóval a teendő, hogy a Note 2-n egyszerűen beléptek a te DB-s accountoddal a kliensbe és ennyi (aztán meg ki). Ha nem működik, utána lehet fejet vakarni.

De ha akarod, bármikor hozzáadható a te gmail-ed is a droid profilokhoz, nem fog semmi galibát okozni. Az is eltávolítható a procedúra után.

[ Szerkesztve ]

(#56283) havri1 válasza LonGleY (#56282) üzenetére


havri1
félisten

Én is így tartom logikusnak, csak biztosra szeretnék menni.
Köszi akkor ☺

havri

(#56284) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! ?ilyen jó navigációs progik vannak Androidra? Én most Sygic-et használok, de nem teljesen teszik az útvonaltervezése. Ami még fontos lenne hogy mutasson bizonyos helyeket pl benzinkút, áruház, rendelő, patika stb. Van olyan ami magyar nyelvű, megvásárolható és jó is? ( nem akarok céleszközt venni, mert tabletet kaptunk erre a célra, és nem feltétlenül autóba kell)
Előre is köszönöm a segítséget.

(#56285) Chrys_


Chrys_
addikt

Ha egy fejlesztő válaszol egy kommentre, az nem nézhető meg a play store programban, csak a webes felületen?

(#56286) Viktor0610 válasza Chrys_ (#56285) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megnézhető az. Bár, hogy hogy találod meg a saját értékelésed (már, ha erre vagy kíváncsi), azt nem tudom. :)

Samsung Galaxy A54

(#56288) atillaahun válasza nyuszi123456 (#56263) üzenetére


atillaahun
veterán

Természetesen lehetséges, nem tudom neked miért nem sikerült, bár le se írtad mi nem megy.

Én simán rádugom az Android-ot USB-vel XP-re oszt lássa driver nélkül egyből. Kiadja a sajátgépben külön meghajtónak mindkét memória kártyát. (Annyi talán, hogy az USB hibakeresés ne legyen bekapcsolva Android-on a Fejlesztői eszközökben, mert azt nem szeresse (de alapból nem is szokott lenni).)

De erről a kábelezésről már rég leszoktam. ES Explorer-ben van "Távoli gyors elérés" menüpont, az ad egy IP-t a belső hálódra, ahhoz csinálsz egy FTP parancsikont XP-n és onnantól lehet másolgatni a telóra amikor akarsz kábel nélkül.

Egyébként már a PC-ről is leszoktam, én is úgy tolom ahogy @Somatom, Nexus 5 képe Slimport-tal kitükrözve full HD-ban 21-es monitorra, BT billentyű és egér csatlakoztatva, DPI átállítva 160-ra és ott az asztali nézetes droid PC-nek álcázva. Ha akarom Xposed Module-val még méretezhető ablakokban is tudom futtatni a programokat vagy simán osztott képernyőben ahogy a Note-ok.

Megfigyeléssel kapcsolatban sokszor volt róla szó, hogy kutyát nem érdekli hogy te éppen hol és mit csinálsz, az adatokat azért gyűjti rólad a rendszer, hogy minnél célirányosabb reklámokat tolhasson az arcodba. Ez ellen véd az AdAway, amit javasoltam korábban.
Az hogy (egyelőre még) drága a Roaming az online navihoz nem a G hibája (egyébként már 'csak' 80 Ft/MB).

Alapvető képességeket meg te nélkülözöl nem az Android.

[ Szerkesztve ]

(#56289) tomy86 válasza Chrys_ (#56285) üzenetére


tomy86
addikt

Tudtommal csak webes felületen látszik az értékelésre adott esetleges fejlesztői reakció. Viszont ott beállíthatsz e-mail értesítőt, arra az esetre, ha a fejlesztő válaszol a kommentedre. Így nem kell a Playen folyamatosan ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#56290) delon válasza #40993792 (#56287) üzenetére


delon
tag

ujra kellett indítani hozzá sajnos a telefont

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#56292) Chrys_ válasza tomy86 (#56289) üzenetére


Chrys_
addikt

Az e-mail meg is érkezik, csak érdekesnek találom, hogy az app nem kezeli ezt a részt. Persze más megjegyzésére írt választ mutatja.

(#56293) Gabo83


Gabo83
csendes tag

Sziasztok!

Új androidos program tesztelésére keresek jelentkezőket.
gyors chat max 4 fővel , videó kommunikálás.

Táblagépeken, mobilokon android 4.0 vagy feletti készülékeken és természetesen PC-n is.

Jelentkezz ha kipróbálnád!

(#56294) quailstorm válasza mexel (#56284) üzenetére


quailstorm
nagyúr

tapasztalatok alapján a sygic teleatlas volt a legjobb, de szerintem ragasztót ettek mert a 2014-ben megjelent térképek a hulladék fogalmát merítik ki

ismerd meg Mo-t módban navigál...
2013.06-os térképeket szerezd meg

(#56295) #79335424 válasza Gabo83 (#56293) üzenetére


#79335424
törölt tag

Engem érdekelne. Lenne pár ötletem olyan funkciókra, amiket a jelenlegiekből hiányolok, pedig sztem nem lenne nehéz megvalósítani.

(#56296) tomy86 válasza Chrys_ (#56292) üzenetére


tomy86
addikt

Sajnos nem ez a Play egyetlen és legnagyobb hiányossága, hibája.

(#56297) mexel válasza quailstorm (#56294) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! nekem is az a bajom, hogy a Sygic össze-vissza küldözget, véletlenül sem arra amerre a többiek.
Közben találtam megoldást, köszönöm!

(#56298) majorgent


majorgent
tag

Üdv. a következőkben szeretném a segítségeteket kérni. Szeretném androidos tabletemen a levelezést beállítani. (Tarr szolgáltató) de szeretném egy gmail-es fiókomból a cimtárat bele importálni. Melyik az a levelező program amibe lehet cimtárat importálni? Remélem érthető a kérdés :)

(#56299) beg válasza majorgent (#56298) üzenetére


beg
veterán

K9 mail

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56300) zhata válasza nyuszi123456 (#56263) üzenetére


zhata
senior tag

Bocsi, de csak most értem haza.
Megpróbáltam neked segíteni az FTP szerver Pro-val.
Észre sem vetted.

Idézek Tőled:
"Már fel vagyok készülve a mesterséges csatlakozási problémákra
egy esetleges bluetooth billentyűzettel..."

Hátha ezek után még ehhez is értesz! :))

A téma részemről is lezárva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.