Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) bostone válasza majorgent (#56386) üzenetére


bostone
addikt

Nem feltétlenül jelent megoldást, de esetleg exportálhatod a leveleidet egy gmail fiókba.
A yahoo-nak van külön kliense, lehet, hogy a te mail szolgáltatód is rendelkezik ilyennel.

(#56402) BtommyX


BtommyX
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Independent developer vagyok és megszeretném mutatni nektek az alkotásomat. Nemtudom, hogy itt lehet-e ilyesmit csinálni, vagy nagyon megfogtok érte utálni? :D

(#56403) Mr X válasza BtommyX (#56402) üzenetére


Mr X
veterán

Max az "independent developerért" kapsz, de a művet szívesen fogadjuk. :D

(#56404) twine


twine
addikt

sziasztok

hangerő(gomb) "hold"olásra keresek valami "kulturált", végtelen egyszerű "on/off megoldást"...

ismertek ilyet? root nem gond,,,

[ Szerkesztve ]

(#56405) norbert1998 válasza bigrock (#56396) üzenetére


norbert1998
veterán

Ezer kérdeztem, hogy mással is csinálja-e. Nem tudom ázok, hogy a nexus 5 kamerája egy csoda lenne. De ezekszerint ennyire nem vészes;]

(#56406) ollie válasza BtommyX (#56402) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyugodtan.

***

(#56407) oncsi


oncsi
őstag

Néha időnként megkérdezem, hogy van e már üzenetrögzitő app.
Pár kicsengés után felveszi, bemondja hogy űzenetrögzitő bla-bla, majd felveszi az üzenetet.
Esetleg ötlet?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#56408) ollie válasza oncsi (#56407) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Időzítővel (mint pl a Tasker) mindenképpen meg lehet csinálni, de a felvételhez root kell. Bár nem biztos, hogy meg lehet oldani azt, hogy be is mondja, hogy ez üzenetrögzítő.

mod: most nézem, hogy van ilyen app, de nem tudom, hogy működik-e: [link]

mod2: azt írják, hogy nem mond be semmit, amikor felveszi a telefont, így meg nincs értelme, hiszen a hívó nem tudja, hogy mi történik.

[ Szerkesztve ]

***

(#56409) oncsi válasza ollie (#56408) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi.

2. Kérdés egy kicsit érthetelen nekem

Ezt a lejátszót használom.
Felraktam egy Xperia M-re, meg egy Xperia Ray-re. Az M-en tökéletesen megy, míg a Ray-en több szolgáltatása is hiányzik. Pl nincs hangszin szabályzó, meg zenei stilusok. Ugyan az a verzió. Egyszerre töltöttem le a play-ről. Mindkettő JB-alatt megy kijelzőjük egyforma felbontású :(
Ja és nem akarok jobbat. Ég ennél fapadosabb is jó lenne, de kell a könyvtárból lejátszás, meg az, hogy én rendezzem a listát. Walkman nekem használhatatlanul feleslegesen bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#56410) majorgent válasza bostone (#56401) üzenetére


majorgent
tag

Épp ez a problémám, hogy a levelek gmail fiokban vannak és mail cimek is. És egy külön klienst szeretnék amibe ezeket a cimeket bevihetem és a szolgáltatómon keresztül szeretnék leveleket küldeni, hogy ezek a cimek ne keveredjenek másokkal. Tömegesen szeretnék levelet küldeni munka ügyben, ezért nem volna jó ha más cimzettek is belekerülnének.

(#56411) #79335424 válasza oncsi (#56407) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ó, bárcsak lehetne! Ez (is) csúf hiányosság az Androidban. Aktív GSM kapcsolatba nem lehet beadni médiafájlt. Még DTMF hangot is csak érintésemulálással (vagy manuálisan, a számjegyek bepötyögésével. Ha jól rémlik, 2010 előtti az első, ilyen irányú igény bejegyzés a Google felé. Apu azóta is fejleszti.

(#56412) BtommyX


BtommyX
csendes tag

Íme tehát az első android alkalmazásom: Chronoshaker

Egy stopperóra amelynek a különlegessége, hogy rázással is elindítható. Persze csak akkor ha megérintve tartjuk a képernyőt. Amit még kiszeretnék emelni, hogy használható a hangerő gombok segítségével, még lezárt képernyő melett is (utóbbi lehetséges hogy csak 4.4-nél működik).

Nagyon egyszerű alkalmazásnak tűnik (az is), viszont rengeteged dolgoztam rajta. Igaz, hogy ez nem a legelső verzió, mert azok nemvoltak még annyira stabilak. Kíváncsian várom a véleményeket ( a negítív kritikát is) vele kapcsolatban. :R

Egyébként mellőztem az eclipse-t és helyette 100%-ban az Android Studiot használtam. De sajna kicsit régi a gépem, úgyhogy a napi szintű fagyások és lassulások azok jelen voltak fejlesztés közben. Függetlenül ettől én élveztem a programozás minden egyes pillanatát.

[ Szerkesztve ]

(#56413) darvinya válasza oncsi (#56407) üzenetére


darvinya
titán

Szolgáltató hangposta.

Amúgy root jog és kernel támogatás nélkül nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56414) zeorsdfd válasza BtommyX (#56412) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Érdekes, tetszik!

Jó munka egy független fejlesztőtől..;-)

(#56415) darvinya válasza oncsi (#56409) üzenetére


darvinya
titán

Xperia Ray-re mióta van JB?
ICS alatt meg sok szolgáltatás hiányzik alapból.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56416) #79335424 válasza darvinya (#56413) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az messze nem kiváltó lehetőség. Még üzenetrögzítőként sem, mivel nem a kliens tárolja a tartalmat. De én pl. a hívásrögzítést szeretném legalizálni. Ha szám nélkül hívnak, akkor mondja el a teló a kötelező, figyelmeztető szöveget. Sztem a rendelkezésre álló számítási kapacitást alapul véve, nem túlzó elvárás.

(#56417) ollie válasza oncsi (#56409) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A különböző android verziók miatt van.

***

(#56418) tomy86 válasza darvinya (#56415) üzenetére


tomy86
addikt

Azt nem írta, hogy hivatalos JB rom. Custom rom viszont van JB és KK is Rayre.

(#56419) bigrock válasza BtommyX (#56412) üzenetére


bigrock
addikt

Köszönjük, várjuk a többit is! :R

(#56420) petipetya válasza BtommyX (#56412) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pont egy ilyen kell nekem a munkahelyi szünetekhez. :R Teszt indul, stock 4.4.4 / ART.

Lezárt ám aktív képernyő esetén hogyan indul el? Mert nálam semmit sem csinál a hangerő gomkokra.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#56421) darvinya válasza #79335424 (#56416) üzenetére


darvinya
titán

Még üzenetrögzítőként sem, mivel nem a kliens tárolja a tartalmat.

Szolgáltatói hangposta fiók nem kliens szerver?

Telon meg írtam miért nem lehet, és emiatt nincs ilyen.
Az AutoAnswer is csak Bluetooth-ra rakja a hívást, vagy felveszi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56422) Bozek válasza darvinya (#56413) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kivéve, ha Sony telefonja van az embernek. A Z1 Compact-ban például van beépített üzenetrögzítő, ami független a szolgáltatóétól.

(#56423) darvinya válasza Bozek (#56422) üzenetére


darvinya
titán

Akkor ez újdonság. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56424) BtommyX válasza petipetya (#56420) üzenetére


BtommyX
csendes tag

Nos ez még csak kezdetleges funkció és hajlandó nem működni, viszont amikor érzékeli a gombnyomást akkor egy pillanatra rezegnie kell a telefonnak.

Nálam is szokott lenni hasonló olyankor, a hangerőt külsőleg kicsit szabályzom (hogy ne legyen se teljesen elnémítva, se maxon) mivel igazából a hangerőszabályzás érzékelésével működik lezárt képernyő esetén.

Én is teszeltem ART + 4.4.4-el és nem volt vele gond (Moto G).

(#56425) petipetya válasza BtommyX (#56424) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam alapból nincs hangerő szabályozás a lezárt ám aktív kijelző esetén. Akkor ez lehet a gond.

Kár érte, mert így a gyári stopper nyert, ugyanis az ott marad az értesítési sávban, amit simán elérek a lezárt kijelző esetén is.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#56426) Flind válasza BtommyX (#56424) üzenetére


Flind
senior tag

4.4.4 Dalvik, ez a funkció nekem sem megy. De minden más igen.

(#56427) BtommyX válasza Flind (#56426) üzenetére


BtommyX
csendes tag

Utólag kiderült, hogy csak akkor működik, ha képernyőlezáráskor már van egy aktív mérés. Nos ha lesz annyi időm akkor még most kijavítom, ha nem akkor majd csak szeptemberben lesz rá időm újra.

(#56428) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!
tudja valamelyik app, hogy kikapcsolt képernyőnél automatikusan 2G-re vált a teló,majd feloldás után vissza?
előre is kösz!
(root van)

#?*@&!

(#56429) Surfym@n válasza zeon.hu (#56428) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Custom ROM-okban (pl CM11) van 2G/3G gyorskapcsoló. Mielőtt használnám vmire a telót átváltok 3G-re, ha végeztem elég a 2G is push üzik fogadására. Sztem felesleges mindig a 3G még bekapcsolt állapotban is.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#56430) #79335424 válasza zeon.hu (#56428) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a Robottal is lehet kapcsoltatni azt a CWM -ből telepíthető, XDA -s alkalmazást. De a Te romodon (ha még a Samud van) számíts kb. 5-10 másodperces váltásokra! Vagy, ahogy írták, CM és akkor az Elixírben ott a kapcsoló, amit kezel a Robot is.

[ Szerkesztve ]

(#56431) zeon.hu válasza #79335424 (#56430) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

már P6 van, KK B511 rajta.

#?*@&!

(#56432) petipetya válasza zeon.hu (#56428) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kérdés, hogy mi történik ekkor egy bejövő hívás során? Ugyebár a teló képernyője feléled, a hálózat átvált 2G-ről 3G-re és ezáltal megszakad a hívás?

Az Xposed + Gravitybox kiegészítőkben (vagy hogy nevezzem) van ilyen funkció, legalábbis nekem elérhető volt a Nexus 4 esetén.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#56433) zeon.hu válasza petipetya (#56432) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

gondolom valahogy csak működik, ha a CM-on már megy.

#?*@&!

(#56434) #79335424 válasza zeon.hu (#56433) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbáld ki! Robottal tudod kapcsolni (művelet -> Telefon -> Hálózati mód)?

(#56435) zeon.hu válasza #79335424 (#56434) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

éjjel talán lesz rá időm,megnézem.
kösz nektek!

#?*@&!

(#56436) #79335424 válasza zeon.hu (#56435) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyébként nézted a topikot? Megcsináltam az egyérintéses wifi háló váltást törléssel, létrehozással, bejelentkezéssel. Nálam stabilan tudja váltogatni a 2,4Ghz/5Ghz hálót.

(#56437) xSide válasza majorgent (#56410) üzenetére


xSide
őstag

Gmail-ből arról a címről válaszol, ahova érkezik vagy kiválasztható a küldő email cím csak hozzá kell adni.
Korábban a freemailt így használtam.

(#56438) xSide válasza petipetya (#56432) üzenetére


xSide
őstag

Tweaksbox-ban szintén, ezzel állítottam be. Nekem is fontosabb volt a híváslista, mint a tárcsázó alapértelmezett megjelenítése.

(#56439) xSide válasza xSide (#56438) üzenetére


xSide
őstag

petipetya (#56432): Bocs ezt nem erre szántam és nem itt.

(#56440) Dottore válasza zeon.hu (#56428) üzenetére


Dottore
addikt

Intelli3G
Xposed kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#56441) petipetya válasza xSide (#56439) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem történt semmi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#56442) twine válasza petipetya (#56432) üzenetére


twine
addikt

2g ről 3ra váltásnál nem dobja el a hálót, csak fordított esetben...így a hívásokkal semmi gond...
Használom ezt a smart radio részt(GravityBox)...nekem nagy "áldás"...3g lefedettség elég rossz nálunk, viszont ugye van wifi..ezért mikor wifin vagyok ,átrak 2g re, így a rádió sem "erőlködik" a 3g egy pálcikájával,,, hanem 2g csutka térerőn vagyok...az aksimnak(üzemidőnek) jót tesz...

[ Szerkesztve ]

(#56443) petipetya válasza twine (#56442) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#56444) zeon.hu válasza #79335424 (#56436) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

néztem, csak még nem jutottam odáig, hogy megcsináljam.

#?*@&!

(#56445) zeon.hu válasza Dottore (#56440) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!

#?*@&!

(#56446) #79335424 válasza zeon.hu (#56444) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mostanában van némi elhavazódás, de ha lesz egy kis nyugi, akkor átírom Neked a parancsaimat Wifire és Mifire úgy, hogy csak a parancsikont, meg a háló SSID -ket, jelszavakat kelljen kitöltened és exportálom.

[ Szerkesztve ]

(#56447) oncsi válasza darvinya (#56415) üzenetére


oncsi
őstag

Gondolhatod, hogy nem gyári :)
Sajnos az enyém zárt BL-es ezért ennél semmi komolyabb mód nincs hozzá. De van kettő még a baráti körben amit én szoktam tuningolni.
Egyébbként a gyári független-el egyszer halgattam zenét (fejhalgatóval) háttérben, és közben jött egy hívás. És behallatszott rendesen a háttérba rakott lejátszó zenéje.
Tehát elvileg lehetne üzenetrögzitő appot késziteni, de gondolom nem lenne univezális.
A gyári stock kernelre még egy call rekordert sem lehet feltenni.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#56448) tybsen


tybsen
addikt

Chrome-kérdés:

Nem úgy volt hogy a chrome már tördeli a szöveget a legújabb frissítéssel? vagy csak én értettem félre valamit vagy nem tudom beállítani?

(#56449) kovacs65 válasza tybsen (#56448) üzenetére


kovacs65
senior tag

Kb fél órája frissítettem, de nálam sem.
Ez a legnagyobb hibája, és szerintem még az asztali nézet hiányosságai (minden egyes lapon külön kell bekapcsolni - más böngészőknél beállítom az asztali nézetet és mindent úgy nyit meg).

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#56450) norbert1998 válasza kovacs65 (#56449) üzenetére


norbert1998
veterán

hát azért ha majd egy pocket neoval megprbáljátok a friss krómot m valami értelmeset, meglátjátok a teljesítménybeli különbséget. (a krómot gyalázza a földbe minden. főleg az aosp alapú

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.