Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145101) Narxis válasza Somatom (#145099) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért biztonsági okokból nem árt frissíteni, gondolom ha nem frissítesz akkor havi biztonsági patcheket se kapod meg.

Thanos was right.

(#145102) Somatom válasza Narxis (#145101) üzenetére


Somatom
veterán

Eclair óta használok Androidot. Sem nálam, sem az ismerősi körömben nem fordult elő olyan, hogy bárkinek, bármije eltűnt volna azért, mert régebbi droidot használt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145103) Narxis válasza Somatom (#145102) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ettől még figyelni kell a biztonságra és amúgy sem te meg az ismerőseid a célcsoportja a különböző támadásoknak. Amúgy meg ha telefont cserélsz akkor úgyis megkapod az új androidot. Csak halogatod az elkerülhetetlent. Érdemes szembenézni a problémákkal minél hamarabb.

Thanos was right.

(#145104) Somatom válasza Narxis (#145103) üzenetére


Somatom
veterán

Tán két hónapja vettem ezt a telót. Szóval, nálam a következő 2-3 évben nem lesz aktuális ez a probléma, úgyhogy ráérek majd akkor szembenézni vele. Addig még az a csoda is megtörténhet, hogy észhez tér a Google és korlátozások helyett, elkezd fejleszteni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145105) kaisers


kaisers
aktív tag

Sziasztok!

Tud vki olyan alkalmazást, ami egyből a SIM kártya kezelőbe irányít? Kártyák ki/be kapcsolása, hálózat mód váltás a cél gyorsan egyszerűen, "egy gomb nyomással"

A Nova tevékenység parancs létrehozás (ami korábban működött), nem működik - engedély hiány miatt. Nem tudom mit hiányzol, de szerintem minden bekapcsolva a Nova-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#145106) Somatom válasza kaisers (#145105) üzenetére


Somatom
veterán

Ehhez kéne készülék és OS infó. Az enyémen símán megy Nova parancsikonnal.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145107) kaisers válasza Somatom (#145106) üzenetére


kaisers
aktív tag

Note 10, Android 10

(#145108) Somatom válasza kaisers (#145107) üzenetére


Somatom
veterán

Biztosan jót próbálsz meghívni? Nova tevékenységek -> Beállítások (az, amelyiknek többszáz almenüje van) -> "SIM-kártyák" (aminek kártya alakú az ikonja).
Settings$SimSettingsActivity
Ha erre errort dob, akkor ez (is) vmi 10 -es ármány, mert 9 -en müxik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145109) Aurig@ válasza Narxis (#145103) üzenetére


Aurig@
őstag

Feleségem telóján még Android 6-os rendszer van, fiamén 8.1, lányomnak 7-es. Ettől függetlenül még tökéletesen használhatók. Azért nem fog új telefont venni, hogy Android 9 vagy 10 legyen rajta.

Somatom
+1

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#145110) kaisers válasza Somatom (#145108) üzenetére


kaisers
aktív tag

Valószínűleg akkor a 10 a probléma. :/

(#145111) zhata válasza Somatom (#145099) üzenetére


zhata
senior tag

+1

(#145112) zhata válasza Narxis (#145101) üzenetére


zhata
senior tag

Tudom, hogy a téma megosztó, de mindkét készülékemen android kilences és vírusdetektor van.Mitől tartsak? Bár az OP7 Pro eszeveszetten akar frissíteni 10-esre, de nem kérek belőle. Volt rajta tízes. Tudom milyen. Egyszer volt Budán kutyavásár.

(#145113) kmarci25 válasza zhata (#145112) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez a kérdés szerintem olyan, mint az egy jelszó több account-hoz, vagy az, hogy nem használsz biztonsági övet. (Oké, nem tökéletes hasonlat.) Amíg nem történik baj, addig semmi szükség az övre, vagy a különböző jelszavakra. Utólag meg már lehet okosnak lenni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145114) darvinya válasza kmarci25 (#145113) üzenetére


darvinya
titán

Addig míg rá vagy kényszerülve biztonságod fejlesztőre más által, addig sosem leszel biztonságban.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145115) kmarci25 válasza darvinya (#145114) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha ezt elfogadjuk, akkor biztonságban lenni eleve lehetetlen. :) Ugyanis a biztonságod sosem csak saját magadtól függ, hanem a társadalom tööbi tagjától is, ergó rá vagy kényszerülve némi bizalomra. Pl. autóvezetés közben bízom abban, hogy a többi forgalomban részt vevő ugyanúgy vigyáz rám, mint én őrájuk, illetve bízom abban, hogy az autóm biztonsági eszközei működnek, és védenek annyira, amennyire képesek erre (légzsák, biztonsági öv stb.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145116) consono válasza kmarci25 (#145115) üzenetére


consono
nagyúr

Ez sajnos így van :) Viszont nem véletlenül vezetünk defenzíven, nekem legalább is azt tanították még 30 éve. Ne bízz a többi közlekedőben :N Mondjuk az fw frissítés pont ennek az analógiája: azért patchelünk, mert nem bízunk feltételek nélkül...

"In God we trust. All others must bring data"

(#145117) Narxis válasza Aurig@ (#145109) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egy szóval sem állítottam, hogy vegyen új telefont az akién nincs 10-es Android. Itt most a hivatalos frissítéséről volt szó és csak arról.

Thanos was right.

(#145118) svgyula válasza kmarci25 (#145115) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az android frissítések nem a TE biztonságodat szolgálják már évek óta! Ezek a rendszerek arról szólnak, hogyan lehet a lúzereket még jobban leszoktatni arról, hogy észrevegyék az monitorozást és a személyes adatok ellopását! Az nagyon jól hangzik, hogy kapsz "ingyen" :)) tárhelyet és mentsd oda az adataidat :)) A valóságban az adataid "valahol amerikában" egy szerveren őriznek.
Nekik az pont elég amit ebből megtudnak mert se te, se más, ne gondolja azt, hogy ezekhez az adatokhoz nem fér hozzá az adott szerver üzemeltetője :K Ami pl az android 10-nél előjött a google alkalmazásokkal kapcsolatban az csak azokat nem készteti arra, hogy továbbgondolják akik nem értenek hozzá.(ez nem személyeskedés!) Összevonnak alkalmazásokat amik eddig nem igényeltek internet szolgáltatást azok most erőszakosan mennek fel a netre! Csak egy példa az SMS az ugye GSM hálózaton működik elméletben? De nem! Az elküldött üzeneketet is feltöltik egy szerverre. Eddig csak egy itthoni SMS átjátszó tárolta ezeket. Most már erre is igényt tart a kugli. A saját szolgáltatásait ráadásul önállóan vissza kapcsolja akkor is ha ezt a felhasználó letiltja.
Nos akkor hol itt a biztonság? (csak költői kérdés volt nem várok választ)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#145119) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani kicsi, gyors alkalmazást, amivel rádiót lehet hallgatni régi, lassú telefonon és működik Android 4.1-en?
Jelenleg a Radio Hungary: Free Radio, FM Radio használom, de ez is gyakran megakad, újra kell indítani stb. Próbáltam böngészőben de úgy még rosszabb a helyzet.

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#145120) Jazz válasza crok (#145061) üzenetére


Jazz
veterán

Marad ami marad. Tehát mindent amit root nélkül lehet. (nincs root, ez van).
Egy programmal egyszerre mindent.

free your mind

(#145121) Narxis válasza svgyula (#145118) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezeket az n+1 köröket nem kéne újra lefutni, senki nem fog a 2 szép szemedért neked szolgáltatást nyújtani. Vagy az adataid vagy a pénzed vagy mindkettő kell cserébe. Ezzel semmi baj nincs, így működik a világ. Azt kell ellenőrizni, hogy az adatok közé mi kerül. Bármennyire is hihetetlen senki nem kíváncsi rád, az viszont érdekli a cégeket, hogy melyik termék, melyik honlap vagy éppen melyik ital a legkelendőbb, mindig a keresletet próbálják feltérképezni, nem azt, hogy Gipsz Jakab lőtt egy képet Csajágaröcsögén és akkor elemezzük ki, hogy mi van rajta.

Thanos was right.

(#145122) kaciokos


kaciokos
őstag

FolderSync az előbb frissült, tettek bele SMB 2/3-at, egyelőre kísérleti jelleggel, de láthatóan van előrelépés. :) Ja, a MEGÁ-t is visszatették, akit érint. Örülök, hogy kilép elhagyatott állapotából az app, nem szívesen feccölnék időt abba, hogy a Synchronize Ultimate-et olyan szépen beállítgassam, mint ahogy a FolderSync-et már beállítottam.

(#145123) Aurig@ válasza Narxis (#145117) üzenetére


Aurig@
őstag

A hivatalos frissítésnek sincs sok értelme. Jelenleg 10-es van a telefonon, de semmi pluszt nem vettem észre és nem kaptam a 9-hez képest. Igaz nálam hibátlan a 10-es, egy rossz szavam nem lehet rá, de azért frissítgetni havi szinten, hogy a legfrissebb legyen rajta /szerintem/, értelmetlen.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#145124) darvinya válasza kmarci25 (#145115) üzenetére


darvinya
titán

Hasonlatod ugyanaz amit írtam, csak tiedbe bevontad fizika tényezőt is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145125) lovi27 válasza kaciokos (#145122) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem már tegnap frissült, de nálam SMB2-vel nem működik a szinkron.
A fiók létrehozható, tallózhatok a PC megosztott mappái között, de ha így létrehozok egy Mappapárt, a szinkronizálás nem indul el, hibával leáll, mert nem látja, nem éri el a PC-n lévő mappa tartalmát (could not get content of source folder). Neked vagy másnak sikerül?

Viszont például a Fájlkezelőjével elérhető a mappa tartalma, lehet olvasni a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#145126) svgyula válasza Narxis (#145121) üzenetére


svgyula
addikt

Kedves barátom! Én megveszek egy terméket nem olcsón, ami hardwer+softver! Tehát ne magyarázd meg, hogy ez nekem ingyen van mert akkor sajna fogalmad sincs neked a világról! A kereskedelmi reklámokat pedig nem a telefonokon kellene lemérni hanem az aktuális oldalak nézettségén! Azt viszont amit írtam a szerverekről nem azért írtam mert unatkozom! Erről sajna (nem publikus) van nagyon rossz tapasztalatom, hogy ki kit figyel! Ez sajna nem is az "összeesküvés elmélet" hanem a saját bőrömön tapasztaltam. Nagyon örülj annak, hogy neked nem volt semmi hasonló eseted....................

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#145127) Narxis válasza svgyula (#145126) üzenetére


Narxis
nagyúr

"Kedves barátom! Én megveszek egy terméket nem olcsón, ami hardwer+softver!"

Hűha, kedves "barátom". Nálad az alapokkal probléma van. Te a telefon árát nem a Googgle-nek hanem a Samsungnak vagy más gyártónak fizeted és hol írtam azt, hogy ingyen van? A Google-nek fizetsz az adataiddal bár afelől ne legyenek kétségeid, hogy a Samsung és a többi gyártó is látja az "adataid". Ha nem tetszik akkor lehet visszamenni nyomógombos telefont használni.

Thanos was right.

(#145128) Bozek válasza kaisers (#145110) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy inkább a Samsung. Sony Xperia 5 esetében a leírt parancsikonnal simán működik Android 10-es verzión.

(#145129) fecus


fecus
őstag

Lehetséges az, hogy a Nova laucherben nem tudom a widgeteket mappába tenni?
Az egyik appnak kiraktam két widgetjét. Működnek és ezeket, meg még többet betennék egy mappába, de folyton "elugrik", nem megy bele.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#145130) Bozek válasza kaciokos (#145122) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt meg is nézem. Sajnos a SU nem látja a PC-t, pedig a MiXplorer-ben simán beállítom és rá is csatlakozok. Ott még a keresés is kidobja az IP-t, a SU-nál meg nem talál semmit.

(#145131) punky10 válasza fecus (#145129) üzenetére


punky10
addikt

Igen.Alkalmazásokat lehet mapába rakni,widgetteket nem.
Igazából nem is értem,hogy miért kellene mappába rakni egy widgetet...De nem vagyunk egyformák,nem egyeznek az igényeink sem... :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#145132) Bozek válasza kaciokos (#145122) üzenetére


Bozek
nagyúr

Megnéztem, és hát nem sikerül. "Hiba a mappalista beolvasása közben" hibaüzenetet kapok, pedig még az AdGuard-ot is letiltottam, hogy ne zavarja meg.

(#145133) cidalain


cidalain
veterán

Van új telóm, ami NFC képes. Milyen progit kellene feltennem, hogy fizetni tudjak, a telefonnal? Vagy hogy működik ez?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#145134) Viktor0610 válasza cidalain (#145133) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Leginkább a bankodnak kell támogatnia.
Van lehetőség különböző virtuális kártyákat létrehozni, de szerintem a banki app a legbiztonságosabb.

Samsung Galaxy A54

(#145135) szimi57 válasza fecus (#145129) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem a Popup Widget kell neked. Több widgetet tudsz egybe rakni, de a widget jellegét megőrzi.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#145136) cidalain válasza Viktor0610 (#145134) üzenetére


cidalain
veterán

Ó ez eszembe sem jutott. Van Erste MobilePay app a Play áruházban, akkor asszem megoldódott.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#145137) Fall-N válasza kaciokos (#145122) üzenetére


Fall-N
veterán

Késő, én már leváltottam. Előtte meg nem frissült jó sokáig.

(#145138) Somatom válasza Aurig@ (#145123) üzenetére


Somatom
veterán

Mert nem használsz olyan alkalmazást, aminek a működését úgy lehetetlenítette el a Google a 10 -ben, hogy semmilyen épkézláb alternatívát nem kínált helyette. Nálam ott most egy hatalmas űr van. Hiába nem frissítek 10 -re, a Google korlátozás miatt az alkalmazás fejlesztője bedobta a törölközőt és leállt a szinkron.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145139) Bozek válasza Somatom (#145138) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pontosan melyik alkalmazásra gondolsz?

(#145140) kaciokos válasza Bozek (#145132) üzenetére


kaciokos
őstag

Ja, kicsit elkiabáltam, nálam is ez a hibaüzenet, meg ha jól látom, többeknél, de ez legalább azt jelenti, hogy általános a hiba, vagyis remélhetőleg hamar javítják.

(#145141) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

MyTV Telenor appot mely biztonságos helyről lehetne beszerezni? Nincs play áruház adott eszközön. Apkmirror-on pedig nincs fent.

(#145142) Somatom válasza Bozek (#145139) üzenetére


Somatom
veterán

Clipper Plus
Play link

De, a Clipo alkalmazás is figyelmeztet, hogy leálltak a fejlesztésével. 10 -től mi marad? A gyári fapad vágólap.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145143) crok válasza Sanyi.mTs (#145141) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez egy split apk - csinálhatok egy TiBu mentést ha akarod.. vagy apk.tools vagy downloadapk.net vagy aptoide vagy igazából apkcombo amiben beállítod hogy mire kell kapod is az apk-t egyben.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145144) zeon.hu válasza Somatom (#145142) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Konkrétan meghülyülök már a Google ezen baromságától!
Meló közben rengeteget másolok, amit eddig simán meg tudtam nézni a többi eszközön is.
Most egyesével kell külön átküldeni mindet.
(A Join működik adb jogokkal, de sajnos megkergül tőle a billentyűzet)

#?*@&!

(#145145) Bozek válasza Somatom (#145142) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az engedély még mindig benne van a rendszerben, hiszen vannak, akik használhatják. Innentől fogva mennyire lenne nehéz terjeszteni áruházon kívül? Jó példa erre az ACR. Van egy verzió a Play-en, amelyik nem társít nevet, illetve számot a felvett híváshoz. És van egy verzió a honlapon, amelyik igen. És van még ilyen több is. Persze egyszerűbb leállni a fejlesztéssel, és a Google-ra mutogatni.

Ezzel nem a Google-t védem, de azért lássuk be, könnyen írható olyan program is, amelyik ezzel az engedéllyel visszaél. Sőt, egy már létező, sokkal által használt alkalmazás esetén is simán bele lehet tenni egy frissítéssel. Mivel egyszer már megadtad az engedélyt, többet nem fogja kérni.

Te használsz jelszókezelőt. Mi lenne, ha egyszer csak egy vágólap alkalmazás elkezdené máshová is küldözgetni a jelszavaid? Mondhatod, hogy az említettek megbízhatóak, de tényleg azok?

(#145146) nyisziati válasza Somatom (#145142) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem most, a napokban frissült a Samsung rendszer.
Samsung billentyűzetet használok, és örömmel vettem észre, hogy a billentyűk fölött, a jobb sarokban lévő 3 pöttyre ha rányomok, akkor a kis menüben van egy "vágólap" nevű menüpont. Pár napja próbálgattam, és több kimetszett elemet tud kezelni.

(#145147) kovacs65 válasza nyisziati (#145146) üzenetére


kovacs65
senior tag

Az nem mostani újítás. Nem rossz a Samu billentyűzet, csak a swype-ja nem olyan jó, mint a Gboard.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#145148) Somatom válasza nyisziati (#145146) üzenetére


Somatom
veterán

A Samsung billen hogy lehet kirakni az ékezetes karaktereket, hogy ne nyomvatartásra jöjjenek elő?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145149) nyisziati válasza Somatom (#145148) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem azon nincs ilyen fícsör.

(#145150) Somatom válasza nyisziati (#145149) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor ennyi. Egyébként is a bevitel és a vágólapkezelés az két külön dolog. Hiba összemosni. Értem, hogy a Google szerint a háttérben hozzáférés biztonsági kockázat. De, akkor rendszeralkalmazásként fejlesztenie kellett volna egy hasonló tudású vágólapkezelőt, vagy megvennie a Clipper -t és beépíteni az alap Androidba. A tiltás az nem fejlesztés, nem előrelépés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.