Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145801) kmarci25 válasza tpeter77 (#145786) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálunk tavaly április óta tiltva van a mobil Outlook applikáció, azzal az indokkal, hogy felhőben is tárolja a bejelentkezési adatokat (szintén állami cég), így csak webes eléréssel látom a közös használatú postafiókokat, pedig többet is kell figyeljek.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145802) Tökimanó válasza balazs1956 (#145798) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Akkor tessék! Remélem most sikerül! [link]
A beállítás nem bonyolult ,de ha a mégis gondot okozna akkor valaki beállítja neki és onnantól kezdve minden indításnál csak be kell lépni az alkalmazásba és indítani. Esetleg ha változtatni akarja a tevékenységet akkor + két érintés. Ha megfelel az alkalmazás és segítség kell nyugodtan írj rám . Nem biztos hogy mindenben,de amiben tudok abban segítek.

(#145803) zsoltzsolt válasza Tökimanó (#145802) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez melyik alkalmazás?
A Google térképek esetén semmit nem kell csinálni 🙂csak engedélyezni az idővonalat és kész. Még pc-n így megnézhető.

[ Szerkesztve ]

(#145804) sch_a


sch_a
addikt

Hello!
Magyarázzatok már el nekem valamit légyszi... Két telefonom van (céges és saját). Mindkettőn ugyanazokkal a fiókokkal vagyok bejelentkezve. A mániám, hogy általában kikapcsolom vagy mindkettőn, vagy csak az egyiken a wifit/mobilnetet, mert nem szeretnék folyamatosan értesítéseket kapni a netes dolgokról (facebook, messenger, e-mail, stb.), csak amikor éppen amúgy is használom a telefont. (Plána nem egyszerre két készüléken.) Ami marhára zavar, hogy ha a telefonokon bekapcsolom a netet, az összes értesítés (email, facebook, messenger, teams, flashscore, stb...) megjön egyenként, hiába nyitottam meg azokat már egy másik készüléken. Ez szándékosan van így? Nyilván én vagyok az, aki nem rendeltetés szerűen használja a telefonokat, de marha idegesítő...

(#145805) Tökimanó válasza zsoltzsolt (#145803) üzenetére


Tökimanó
senior tag

GPS Sport Tracker - Futás, gyaloglás, kerékpározás.
Egyszerű ez is.Én ezzel tökéletesen meg vagyok elégedve. Persze ha neked a Google térkép tetszik akkor azt használod. Ízlés dolga. Nem mellesleg azért megjegyzem tudnák küldeni képet arról hogy mekkora baromságot mutat a térkép a lakóhelyemről,de neked úgysem mond semmit mert nem ismered a várost. Na például az általam használtban ez a hiba nincs. Ez is egy szempont.

(#145806) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Egy nagyon basic kérdés: Adott a családunkban egy nagymama által használt, rettenetesen belépő szintű telefon Android 8.1 Go rendszerrel (Alcatel 1).
Elvárható ettől a belépő szintű Android verziótól, hogy alapértelmezetten tudja a Wi-Fi Hotspotot?
Sajnos nem vagyok mellette, hogy kipróbáljam.

Köszönöm! :R

(#145807) Csúszóbiga


Csúszóbiga
újonc

Az AnySoft Keyboard vágólapjáról hogyan lehet törölni amire nincs szükségem? És miért duplán rakja vágólapra amit másolok?

(#145808) crok válasza Atos23 (#145806) üzenetére


crok
Topikgazda

Bár a kérdésnek szerintem az Android szakmaiban van a helye mert semmi köze az Android appokhoz azért válaszolok: GSMArena szerint az Alcatel 1 tud hotspot-ot, Gizmochina szerint is, Phonearena szerint is és az Alcatel saját honlapja szerint is..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145809) svgyula válasza sch_a (#145804) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Egyszerű a dolog. Minden készüléken megvan egy "ütemezés" amikor frissíti/keresi az új üzeneteket. Ez az idő lehet 1-x perc ütemezés. Amikor bekapcsolod az internetet akkor vagy azonnal keres és ezt alkalmazásonként vagy vár az ütemezésre. Azt már próbáltad, hogy elolvasol, megjelölsz, minden bejövő üzenetet és akkor kapcsolod a másikat a netre? Mert "elméletben" csak az olvasatlan üzeneteket kellene megjeleníteni a másik telefonon.
Erre találták ki a dual sim-es telefonokat. Ott ha a céges munkaidő lejár legfeljebb tiltod azt a sim kártyát de a sajátodon elérnek és nem kell két telefonnal rohangálni........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#145810) iceQ! válasza crok (#145773) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi! :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#145811) Bferibörs válasza svgyula (#145809) üzenetére


Bferibörs
addikt

3 droidos készüléken végig trillázza az üzeneteket minden alkalmazás, bekapcsolás után,függetlenül,hogy egy vagy két napja már megnéztem valamelyik droidon. Ebből 2 dualos. :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#145812) sch_a válasza svgyula (#145809) üzenetére


sch_a
addikt

Épp ez az, minden egyes üzenetről kapok értesítést, nem csak az olvasatlanokról. Ha beszélgetek a saját mobilomon messengeren, majd netre csatlakozok a céges telefonnal, majd' minden egyes üzenetről csipog egyet. Outlook, teams, ugyanez. Talán csak a gmail a kivétel.
Egyébként mindkét telefon dual sim, csakhogy nekem 3 kártyám van... Az egész család telekomos, velük ingyen beszélek azon a kártyán. A Telenor-nál van a korlátlan mobilnetes előfizetésem. A céges meg Vodafone. A tartós átirányítás pedig a plusz költségek miatt nem játszik.

(#145813) kmarci25 válasza sch_a (#145812) üzenetére


kmarci25
veterán

A telenoros mobilnethez nem lenne megoldás egy SIM modem? Oké, ez megint egy kütyü, de így egy telefonnal meglennél.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145814) Atos23 válasza Atos23 (#145806) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszönöm, és sorry a topik tévesztésért! :R

[ Szerkesztve ]

(#145815) sch_a válasza kmarci25 (#145813) üzenetére


sch_a
addikt

Köszi a tippet, még nem gondolkodtam ezen, de azért macerásabbnak tűnik egy router-t használni erre a célra. A cégest ritkán használom, inkább csak elérhetőnek kell lennem. Zsebemben elfér, tölteni ritkán kell. A legjobb megoldás az lenne, ha a telekomnak fizetnék a netért is. Csak ott 10Gb 4500 pénz, a telenornak meg 5500-at fizetek a korlátlanért + 50 perc beszélgetésért.

(#145816) balazs1956 válasza Tökimanó (#145802) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen megmutatom neki, oszt már gyógyulhat is :)

(#145817) kmarci25 válasza sch_a (#145815) üzenetére


kmarci25
veterán

Én azért a helyedben felhívnám őket, hogy milyen lehetőségek vannak. Én pár hete más ügyben beszéltem velük és kiderült, hogy tudtunk faragni a tarifámon 300 Ft-ot. Oké, nem sok, de lehet, hogy olyan kedvezmények is érvényesek rád, amiket online nem találsz meg.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145818) Probert75 válasza sch_a (#145815) üzenetére


Probert75
addikt

"5500-at fizetek a korlátlanért + 50 perc"

Milyen csomag ez?

(#145819) sch_a válasza Probert75 (#145818) üzenetére


sch_a
addikt

A már megboldogult Hello Data Start.

(#145820) Probert75 válasza sch_a (#145819) üzenetére


Probert75
addikt

THX!

(#145821) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!
Word (doc, docx) vagy PDF nézegető appot keresek...
Tudom van rengeteg és jó párat ki is próbáltam.
A gondom a következő:
Van egy dokumentum, nevezzük szabályzatnak.
Tele van különböző fejezetekre, alcímekre mutató hivatkozásokkal.
Nem kis munkával megcsináltam Word dokumentumban a címeket, alcímeket, a szövegben lévő hivatkozásokat aktív linkekre, melyekkel a dokumentumban ide-oda lehet ugrálni.
Ezt átkonvertáltam PDF-be is. A hivatkozások itt is jól működnek.

A gondom az, hogy nem találok androidra olyan dokumentum megjelenítőt, amely az mellett hogy képes szöveget mobilos nézetre tördelni, egyidejűleg kezeli a szövegben elhelyezett hivatkozásokat is.
A PDF megjelenítők amelyik hajlandó tördelni mobilos nézetre az elveszti tördeléskor a hivatkozásokat, vagy nem jól kezeli.
A DOCx megjelenítőknél jobb a helyzet többnyire tudnak mobilos nézetet és hivatkozásokat is kezelni egyidőben, viszont azt egyik sem tudja, hogy elugorva egy hivatkozott fejezetre, vissza is tudjak ugrani a kiinduló szövegrészbe. Ez szintén fontos lenne.

Tudtok-e olyan dokumentum megjelenítőt amely alkalmas a kívánalmaimnak?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#145822) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Ki,milyen alkalmazást használ autóba? Gondolok itt nagy ikonok, ilyesmi. Koszi

(#145823) Astery válasza Jumbozorz (#145822) üzenetére


Astery
senior tag

Gondolom úgy érted, hogy vezetés közben ... hát inkább félre kéne állni. Nem azért mert neked esik bajod hanem mert a többi közlekedőre nézve veszélyes ez a szituáció.

(#145824) Somatom válasza Jumbozorz (#145822) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem egy 10 és egy 11,6" -os tablet van az autóban. Azokon alapból is elég nagyok az ikonok. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145825) lomposfarkas válasza stefi68 (#145821) üzenetére


lomposfarkas
tag

Helló, nem bányásztam bele nagyon a témába, pc-n Word 2010-el egy doksiban létrehoztam pár könyvjelzőt, utána ezekre mutató hivatkozásokat szúrtam be. Telefonon a Textmaker a hivatkozásra tapizva elvisz a könyvjelzőhöz, a menüből vissza is lehet ugrani a hivatkozásokhoz (edit, go to, goback) meg külön a többi könyvjelzőhöz. Mobilos tördelésben is csinálja. De az általd felsorolt eszközparkból csak a könyvjelző/hivatkozást próbáltam ki.
A Playon egy ideje nincs ez a verzió (mikor letöltöttem, akkor ingyenes volt, néha kér regisztrációt)
https://apkpure.com/free-office-textmaker-mobile/softmaker.applications.textmakertrial
Más szövegszerkesztőkkel már lusta voltam játszani :)

(#145826) consono válasza Jumbozorz (#145822) üzenetére


consono
nagyúr

Android Autó. Nagy gombok, navi, zene, telefon, üzenetek.

"In God we trust. All others must bring data"

(#145827) Csabex válasza consono (#145826) üzenetére


Csabex
őstag

Igen... létfontosságú is az üzenet olvasása vezetés közben...

Nehogy félre érts, nem rád irányul, csak maga a tény, hogy ilyet is belerak a fejlesztő :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#145828) spe88


spe88
senior tag

Van olyan multi route tervező app, ami a Waze adatait használja és ugyanúgy a Waze realtime módosításokat, jelzéseket megküldi? Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#145829) csipuka válasza Csabex (#145827) üzenetére


csipuka
senior tag

Az uzenet akkor olvashato, ha megall a kocsi, kulonben felolvassa. Okos.

(#145830) svgyula válasza Csabex (#145827) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Igen van olyan ember aki ezt hirdeti is! Mert ha 5 perccel később beszél az illetővel egy parkolóban akkor már az egész világ összeomlott. Na és ezek az emberek azok akiknek fogalmuk sincs az időről! A múlt héten is láttam Pesten egy ilyen nőt egy mazda 3-ban épp mellettünk haladt végig a bal kezében szorongatta a szifont és úgy kormányzott :N Nos ezek az emberek az én szememben......
Nálam egy 7"-os android fejegység teljesít szolgálatot. Nem kell semmit nyomkodni vezetés közben automatikusan fogadja a hívást kihangosítón és közbe megy a GPS is! Mert ugye a telefonos navigálásban az a legjobb, hogy mindig akkor hívnak amikor kanyarodni sávot váltani kell.......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#145831) consono válasza csipuka (#145829) üzenetére


consono
nagyúr

Bizony. És egészen jól olvassa fel magyarul is :) Nem teljesen idióták csinálták a programot én nagyon szeretem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#145832) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Régen sokat használtam a Power Toggles alkalmazást, ami gyorskapcsolókat tud kitenni widget formájában.
Én ilyen régimódi vagyok, szeretem ezt használni, de a mostani rendszeren már nem működik megbízhatóan.
Szóval ennek kiváltására keresnék valami alkalmazást.
MIUI12, Android10, root van.
Ezek a kapcsolók lennének fontosak, Wi-Fi, Bluetooth, Mobiladat, GPS, Szinkronizálás.
Valami ilyesmi.
Kép

Köszönöm.

(#145833) galaxys80 válasza svgyula (#145830) üzenetére


galaxys80
veterán

Én olyat láttam, aki egy androidos telefont szorongatott a kezében.🙄

(#145834) iceQ! válasza galaxys80 (#145833) üzenetére


iceQ!
addikt

Én meg olyat aki egy vezetékes telefont ;]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#145835) zsigomark3 válasza g_g_g (#145832) üzenetére


zsigomark3
tag

Ha lehúzod fentről a status bar-t nincsennek ott ezek a "kapcsolók"?

Szerintem felesleges volna erre külön alkalmazást futtatni.

Üdv: Márk

(#145836) bigrock válasza iceQ! (#145834) üzenetére


bigrock
addikt

Én meg személyesen Alexander Graham Bell-t láttam egy lovas kocsi vezetése közben telefonálni ... :)

(#145837) g_g_g válasza zsigomark3 (#145835) üzenetére


g_g_g
őstag

De ott vannak, de én így szeretem használni (külön alkalmazással), ezért írtam, hogy "én ilyen régimódi vagyok" :)
Keresgélek az XDA-n, hátha találok valamit.

(#145838) stefi68 válasza lomposfarkas (#145825) üzenetére


stefi68
addikt

Köszönöm, hogy foglalkoztál a dologgal... :R
Megnéztem a textmaker linkelt verzióját és újabb verziókat is.
Tördel, ugrik, de visszaugrás lehetőségét nem találtam.
Az új verziónál azt írja, hogy ebben a nézetmódban nem elérhető.
A réginél meg nem találtam ilyet amit írtál, hogy "goback"
Melyik verzió van neked a telefonon? Amit linkeltél: v2012.704 ?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#145839) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ki kellene exportálnom egy küldőtől jött SMS-eket. Nem akarok olyan sokoldalú appot telepíteni, mint pl. az SMS Backup, mert eddig se kellett ilyesmit tennem, meg ezután se kell menteni.

Szóval hogyan tudom a legegyszerűbben menteni, exportálni az SMS-eket?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#145840) mobilizmo válasza Donki Hóte (#145839) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Telepíted az SMS Backup appot
Backupolod az sms-eket
Törlöd az SMS Backup appot

Telepítés/törlés kb. plusz 2 perc. nincs ennél egyszerűbb szerintem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#145841) Jumbozorz válasza consono (#145826) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Igen, néztem ezt az alkalmazást..fent is van a telefonomon, de nincs ikonja, hogy eltudjam indítani. Automatikusan indul el? Az autó és a telefon bluetooth-on keresztül kapcsolódik egymással, de egy FM transzimetter-vel..gondolom nem ilyen kapcsolatot keres nem?

Egy olyan alkalmazás kellene, amit eltudok indítani és meghatározott alkalamzások nagy ikonjai vannak a képernyőn(only).

Csak GPS-t és Zenét szeretném irányítani, telefont és üzeneteket nem ovlasok vezetés közben.

(#145842) kispe82


kispe82
tag

Hali. Tegnap óta nem működik a reklám mentes YouTube Vanced appom. Azt írja ki hogy offline vagyok. Se a telón, se a tabon nem jó. Másnál is van ilyen probléma?

(#145843) crok válasza kispe82 (#145842) üzenetére


crok
Topikgazda

Kb. öt napja - egy hete panaszkodnak erre az emberek. MicroG reinstall elvileg megoldja, másnál a Vanced-et is újra kellett húzni (meg van, akinek elvileg elkezdte enni az akkut erősen a MicroG de az simán pebkac is lehet..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145844) iceQ! válasza kispe82 (#145842) üzenetére


iceQ!
addikt

Nálam minden oké.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#145845) kidnou válasza kispe82 (#145842) üzenetére


kidnou
senior tag

Nálam rendesen megy

(#145846) szimi57 válasza g_g_g (#145837) üzenetére


szimi57
őstag

Widget készítő app? Pl. KWGT.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#145847) kispe82 válasza crok (#145843) üzenetére


kispe82
tag

Köszi szépen :)

(#145848) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Párom egy Lenovo Tabletet használ (android 8.1-el).

Ki-be kapcsolás után a Chrome böngészőben a google.hu oldal furán jelenik meg (mellékelt kép).
Ez se nem mobil, se nem asztali nézet (jobb felül 3 pötty > asztali nézet nincs kiválasztva, próbáltam, de akkor valóban átváltott asztalira).
Csináltam a chrome-ban teljes adat törlést, de az sem segített!
Mi lehet a hiba? :F

(^)(>.<)(^)

(#145849) g_g_g válasza szimi57 (#145846) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi, megnéztem, de nem nagyon sikerült amit szerettem volna.
(lehet tudja az app csak én vagyok kevés hozzá)

(#145850) consono válasza Jumbozorz (#145841) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem is fent van gyárilag a Samsungon, de mégis le kellett töltenem az APKMirrorról a telepítőt, hogy el tudjam indítani....

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.