Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144851) Tökimanó válasza bigrock (#144850) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Bazz! Csak nem az asszony írt véleményt,ezért jelölte hibásnak ? :D :DDD
Egyébként nevetséges és nem is értem hogy az egyik , ha nem a legnépszerűbb keyboard nem enged menteni. Azért az elég nagy szívás ha mondjuk 2 évig használod a telefont ,majd cserélsz, kezdheted elölről tanítani . :( Ami meg főleg idegesítő ,minden szarhoz hozzáférés kell a guglinak,mindenre kíváncsiak,mindent mentenek, de pont ezt ami a felhasználóknak is kellene azzal nem foglalkoznak. Felfoghatatlan :((

(#144852) #12901120


#12901120
törölt tag

Üdv,
Huawei Health / Egészség alkalmazás össze van kapcsolva Honor Band karkötővel. Ha a mobilon gyári visszaállítást csinálok, akkor elvesznek az adatok, vagy ha megint belépek majd a Huawei fiókomba, akkor ott lesz minden, mintha nem történt volna semmi? :)
Köszi.

(#144853) darvinya válasza bigrock (#144850) üzenetére


darvinya
titán

Felhőtár mentést helyéről már írtam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#144854) Somatom válasza Tökimanó (#144851) üzenetére


Somatom
veterán

Te tényleg elhitted, hogy a guglinak a felhasználói élmény számít? De édi! ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#144855) bigrock válasza darvinya (#144853) üzenetére


bigrock
addikt

Az csak neked működik a topicban.

(#144856) darvinya válasza bigrock (#144855) üzenetére


darvinya
titán

Hogy érted?
Beállítások-Szótár-Személyes szótár-Magyar-jobb felül 3 pötty-exportálás-kiválasztod pl: G.drive app-ot, és már küldöd a felhőbe.
Ha nincs szótár, akkor ideiglenesen tárolt szótárad van, ami app használatig marad meg.
Ha WiFi -n van telo, akkor központba beküldöd ezeket a szavakat, következő beíráskor már feladja javaslatként.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#144857) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv

belefutottam a nem szinkronizál a google drive a telefonnal bugba, és nem tudok átköltözni az új telefonra... :W

van vmi megoldás erre, vagy alternatív program, ami működik....alakmazás adatok lennének igazából fontosak...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#144858) svgyula válasza darál0w (#144857) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nincs PC-re mentési lehetőség? Nálam a gyári nagyon sokat segít. Sajna az utolsó 3db frissítés mind elb...ta az értesítéseket. Ezért már rutinból mentek a frissítés előtt. Aztán jön egy gyári visszaállítás a frissítés után. Majd megy vissza a mentés. A Honorok között ez még akkor is működik ha nem egyforma készülékről van szó. Honor 6-ról Honor 9-re onnan Honor 20-ra. A másik dolog pedig az egész telefonod adatait egy "valahol berregő" szerverre feltölteni? Hát bátorság meg egy adag naivitás kell hozzá! Főleg ha NFC meg egyéb személyes kártyaadatok is vannak a telefonon...........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#144859) darál0w válasza svgyula (#144858) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nincs...

oneplusrol oneplusra mennék, a switch az átvisz mindent, csak az alkalmazás adatokat nem :DDD

root nincs, azzal meg tudnám oldani, de ha rootolok, az gyalulja a telefont...

szerverre feltölteni? az hogy oldható meg?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#144860) bigrock válasza darvinya (#144856) üzenetére


bigrock
addikt

Ez nyilvánvaló. Viszont az a tulajdonsága, ami régebben volt: miszerint gépelés közben idegen szót beviszel, azt automatikusan megjegyzi és pl. hetente egy kattintással csinálsz egy szinkront a felhődbe: ne az már nem működik. És hát valljuk be: sokkal macerásabb egyenként kézzel feltölteni a szótárt, az összes ragozott, tárgyesetes, többes számos stb. szót felvinni - kinek van erre energiája egy hosszabb levél begépelése közben?

(#144861) darvinya válasza bigrock (#144860) üzenetére


darvinya
titán

Akkor nem figyeltél utólsó mondatomra.
Valójában nincs egyéni szótár, hanem.minden szavat központba kerül és azt tölti vissza.
Viszont az egyéni szavakat csak egyéni mentéssel lehet tovább vinni.
Tehát többes szám, stb. mind központi felhőbe kerül. [link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#144862) bigrock válasza darvinya (#144861) üzenetére


bigrock
addikt

Ugyanarról beszélünk, csak másképp. :DDD
Ha holnap lecserélem a telefonom pl. egy Xiaomi Mi 8 Pro v9 Fekete… titán üveg hátas-ra akkor abban megjelennek majd ezek a szavak a központi felhőből? Hát nem.

(#144863) svgyula válasza darál0w (#144859) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ennyire kiherélték annak a telefonnak a menüjét? Eddig mindegyik telóban volt a beállításokban mentés gyári visszaállítás. Itt a mentés kiválaszt utána az adathordozó v. egyéb tárhely pl sd kártya ha nincs a telóban hely akkor usb-n keresztül rendszermentést csinálsz. Ugyanezt feltöltöd a másik telóra. A játékok beállításait el kell engedni arról semmi nem csinál mentést. A szerverről amit írtam azt olvasd el értően még egyszer! A kugli drive is egy szerver tárhely!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#144864) darál0w válasza svgyula (#144863) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem játékról van szó, naptárbejegyzések, jegyzetek, egyéb alkalmazások "mentései"...semmi nem megy át...

minden mást átvisz a switch, alkalmazás adatok nem mennek csak, és nekem "csak" az kell...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#144865) anrab válasza bigrock (#144860) üzenetére


anrab
addikt

Két fajta szótár van a Gboard-ban. Felhő és személyes.
Mikor írsz és ismeretlen szóval találkozik, mikor rá böksz akkor menti a felhőbe. Legközelebb már tudja.Természetesen internet kell. /Nálam mindig az interneten lóg, így nem tudom hogy ha nincs internet kapcsolat akkor gyűjti e a szavakat és esetleg feltölti ha lesz wifi vagy internet.
A személyes szótárba magadnak tudsz csinálni olyan szavakat hogy gyors billentyűként tudod használni a betűket. Egy betűhöz egy szó, mondat, e-mail cím rendelhető. Pl.: g: xy@gmail.com.
Ez a Gboard-ban a beállítások-szótár-személyes szótár-Magyar. Itt a plusz jelre böksz és készíthetsz gyors billentyűket. Nálam így működik.
Üdv.

(#144866) junior11 válasza anrab (#144865) üzenetére


junior11
veterán

Aztán még mindig úgy van, ha újrarakom a Gboard-ot vagy új telefonra rakom fel és bejentkezem a Google fiókommal, taníthatom újból vagy a felhőbe mentett szavakat automatikusan leszinkronizálja és tudni fogja?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#144867) anrab válasza junior11 (#144866) üzenetére


anrab
addikt

A felhőből tudja.
A személyest újra kell írni.

(#144868) junior11 válasza anrab (#144867) üzenetére


junior11
veterán

Utóljára, mikor próbáltam, hiába voltam a Google fiókba bejelentkezve, nem találtam a beállításokban a szinkronizálást, így újratelepítése után semmit sem jegyzett meg. Swiftkey-nél ilyen gondom nincs.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#144869) bigrock válasza anrab (#144867) üzenetére


bigrock
addikt

Sajnos nem.
Van két telefonom, mind2 ugyanazzal a Google accounttal, mindkettő ugyanazzal a verziójú Gboard-dal.
Az egyikbe beírtam az "empirikus" szót. Nem ismerte. Ráböktem, eltette magának.
Újraindítottam, újraindítás után már ismerte a szót.
A másik telefonomban ilindítottam a Gboard-ot, de természetesen nem ismerte fel a szót. 12 óra elteltével SEM. Ebből nekem az jön le, hogy automatikusan a felhőből nem szinkronizál.

(#144870) anrab válasza junior11 (#144868) üzenetére


anrab
addikt

Nincs szinkronizálás mivel felhőbe van.
Hogy miért tűnt el neked azt nem tudom. Arra meg nem emlékszem hogy nálam hogy volt. 3 éve az S8+ telót használom. Rég volt a csere. :)
Elméletben úgy működne ahogy írtam. Tudomásom szerint.
bigrock:
Akkor passz. Így még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#144871) junior11 válasza anrab (#144870) üzenetére


junior11
veterán

Régebben többször volt ez téma, és voltak gondok másoknál is vele, anno részben ezért is váltottam Swiftkey-re.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#144872) darvinya válasza bigrock (#144862) üzenetére


darvinya
titán

De igen, csak az egyéni nem magyar nyelvtani szótárba tartózok, ezeket kell.külön menteni. Pl: hsz rövidítés nem tárolódik központban.
Persze WiFi internet(központi mentés csak ekkor működik) és mobilnet kell, hogy tudjon kommunikálni központtal.

Kicsit tévedésben vagytok.
Központi felhő nem szinkronizál semmit, csak alap szótárat egészití ki.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#144873) Tökimanó válasza junior11 (#144871) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Többször bepróbálkoztam a Swiftkey-el én is. De aztán mindig töröltem is. Egyszerűen nem tudom megszokni hogy ha ékezetes betű kell akkor miért nem az az elsődleges a hosszú nyomásnál. Pl. az "a "betűnél nem az á hanem @ amit feldob,és húzni kell még hogy a kellő á betűt illessze a szövegbe.

(#144874) Narxis válasza Tökimanó (#144873) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem azért mert nagyon megbíznak abban, hogy a felajánlott szó vagy szavak megfelelőek neked és ezért @-ra nagyobb eséllyel lehet szükséged. :D

Thanos was right.

(#144875) Tökimanó válasza Narxis (#144874) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Pedig aztán az éjszakát leszámítva hogy a @ kelljen ez a ritkábbik eset :DDD :) Az angol nyelvben lehet úgy van ,de azért a magyar sűrűn használja az ékezetes betűket,tehát ezt kellene alapul venni.

(#144876) Tökimanó válasza bigrock (#144869) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Na ezt kipróbálom én is. "Tesztelő ,feldobó,lehullik" . Ezeket aláhúzta ,tehát még nincs a szótárban. Ezek tuti hogy magyar szavak. Holnap a másik telefonomon leellenőrzöm hogy szinkronizálta vagy nem.

(#144877) anrab válasza Tökimanó (#144876) üzenetére


anrab
addikt

Kíváncsian várom. :)

(#144878) Somatom válasza Tökimanó (#144875) üzenetére


Somatom
veterán

Anysoft. Ékezetes karakterek alapból. Szótárizé, javítás kikapcsolva. Nettó, amit bepötyögök. Ennyi. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#144879) Tökimanó válasza Somatom (#144878) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Alapjában véve a gboard nem rossz , és az említett szótár gondon kívül más problémám nincs is vele. Ettől függetlenül szoktam próbálkozni más billentyűzetekkel is. Mondjuk a minden egyes betű bepötyögése nem az én világom :N Amelyikben nincs húzogató írás az nálam nem játszik.

(#144880) WhiteWalker válasza Tökimanó (#144879) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#144881) Tökimanó válasza WhiteWalker (#144880) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nem vagy valami bőbeszédű :D

(#144882) p.t.r válasza Tökimanó (#144875) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Swiftkey-t használok. Nálam, ha beírom a szavakat ékezetek nélkül, felkínálja ékezesített formában, csak rá kell bökni, ha az kell [kép]

[ Szerkesztve ]

(#144883) smithsys válasza Somatom (#144878) üzenetére


smithsys
aktív tag

+1 Anysoft. Kipakoltatom az ékezetes betűket és nem kell nyomás után várni/húzogatni. :D

(#144884) Tökimanó válasza p.t.r (#144882) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Igen,ha már a szótárban benne van. De ha nincs akkor az van amit írtam, nyomás,húzás. Tessék egy példa : Ez egy falu neve ami Alsószölnök. Kapásból 3 ékezetes betű.

[ Szerkesztve ]

(#144885) p.t.r válasza Tökimanó (#144884) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Na igen, ezt nekem sem adja, többszöri próbálkozásra sem :)

(#144886) WhiteWalker válasza Tökimanó (#144881) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem , csak olvasom ami a Gboard szinkronizálással történik... Aztán megtartottam a véleményem magamnak.

(#144887) mobilizmo válasza p.t.r (#144885) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Én bármit csinálok, mindig azt írja (belemegyek a beállításokba), hogy nincsenek szavak a személyes szótárban. Azt látom, hogy ott magában a szótárban a + jellel lehetne új szavakat felvenni, de ez nem túl életszerű. Szóval gépelés közben, hogy is működne ez?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#144888) anrab válasza mobilizmo (#144887) üzenetére


anrab
addikt

Ezek szerint nem olvastad a hsz.-omat. Vagy nem értetted.

(#144889) p.t.r válasza mobilizmo (#144887) üzenetére


p.t.r
aktív tag

"Szóval gépelés közben, hogy is működne ez?"

Automatikusan ment, időnként szinkronizál. Nem kell külön foglalkozni vele.

(#144890) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

QuickPic újraéledt?
Aktuális verzió: v0.7-alpha-3

[ Szerkesztve ]

(#144891) Narxis


Narxis
nagyúr

Kéne valami jó kis német vpn stream-hez. Ingyenes jobb lenne de jöhet fizetős ajánlat is.

Thanos was right.

(#144892) mobilizmo válasza zsoltzsolt (#144890) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

De rosszakat mondanak róla.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#144893) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,
az miért van hogy googleplay-en ha leakarok tölteni valamit, sokszor "várakozás letöltésre" végtelenségig teker és nem kezdinel a letöltést? Majd valamikor órák vagy napok múlva egyszer csak letöltődik.
Próbáltam másik adóra ráállni, 4G helyett 3G, mobiladat kapcsolat ki-be kapcsolás, sim kártya tiltás engedélyezés, semmi. A jelerősség maximum, semmi nem használja a hálózatoz, 0kb az adatforgalom a telefonon....nincs több ötletem. OS:Miui global 10.2 stable.
Köszi

free your mind

(#144894) crok válasza Jazz (#144893) üzenetére


crok
Topikgazda

Az beallitasokban az appok kozt keresd meg a Letoltesek nevu appokat (ha van tobb.. rendszerapp, szoval jelenittesd meg azokat is) es allitsd le majd torold az adatait. Utana max egy restart es mennie kellene.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#144895) Somatom válasza zsoltzsolt (#144890) üzenetére


Somatom
veterán

Nem halt az meg, csak átköltözött az XDA -ra. Mármint az eredeti alapú, nem a Csitás. Azóta is használom, tökéletesen müxik. Sztem ez vmi más. Én maradok az XDA -snál.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#144896) zsoltzsolt válasza Somatom (#144895) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez nem a csitás, de ki se próbálom annyira rosszakat írnak róla. Meg nem is értem , hogy minek ezek az alkalmazások, ha online tárolok minden fotót. Mit tud egy galéria app és mi haszna online fotótárolás esetén??

(#144897) Somatom válasza zsoltzsolt (#144896) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. ez:
Screenshot 1
Screenshot 2

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#144898) WhiteWalker válasza Somatom (#144897) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez a QP 7.5 verzió?

(#144899) Satyricon válasza Probert75 (#144844) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha a kezemben tartok egy papírlapot, ami tele van írva német szöveggel... Azt nem tudom google fordító segítségével lefordítani, hiába van nálam okostelefon. Ezért szeretnék valami profi app-ot szerezni.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#144900) Somatom válasza WhiteWalker (#144898) üzenetére


Somatom
veterán

QP 7.9
De, ezeket a tárolókat már a Csita előtti utolsó is tudta.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.