Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144801) tomy88trance válasza crok (#144799) üzenetére


tomy88trance
tag

Megpróbálom majd később. Esetleg kontakt tisztító?

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#144802) crok válasza tomy88trance (#144801) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem gondolom, hogy olyan jellegű a probléma.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#144803) kmarci25 válasza dbius (#144800) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha azt a pipát kiveszem, akkor még kevesebb kontakt van...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#144804) dbius válasza kmarci25 (#144803) üzenetére


dbius
veterán

Érdekes, én amint a pipát kiveszem onnan egyből mindegyik csoportban megnő a kontaktok száma, mivel több olyan is van, akinél nincs szám csak email elmentve. (azokat viszont a tárcsázóban felesleges megjeleníteni, ezért is használom ezt az opciót).

Mindenképp érdemes lenne jelezned a fejlesztőnek a linkelt xda fórumban, hogy mi a probléma.

(#144805) kmarci25 válasza dbius (#144804) üzenetére


kmarci25
veterán

Ok, írok neki egyet.
Előbbire: hülyeséget írtam, nyilván nálam is úgy van, mint nálad (ha nincs pipa, akkor több a kontakt). De se így, se úgy nem jó. Az a fura, hogy vannak az exchange csoportban olyan kontaktok, amik nem értem, hogy milrt ott szerepelnek... :F

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#144806) kmarci25 válasza dbius (#144800) üzenetére


kmarci25
veterán

Aha, rájöttem. Az exchange fiókom a google-lel van összekapcsolva, most összekapcsoltam egy másik mail app-ban is. Így megjelent egy Vállalati fiók is, ahol szintén vannak névjegyek. Utánanéztem, ezek azok a névjegyek, amiket én vettem fel a céges névjegyek közé. De nekem nem ez kéne, hanem az egész céges telefonkönyv. A fura csak az, hogy a googl-ből azt elérem, innen meg nem... :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#144807) dbius válasza kmarci25 (#144805) üzenetére


dbius
veterán

Sajnos nem tudom az okát, mielőtt válaszoltam a linkelt xda fórumban rákerestem az "exchange" kifejezésre, de a legutolsó ezzel kapcsolatos hozzászólás is 2017-ben volt.

Valószínűnek tartom, hogy a fejlesztő kérni fog hibajelentést is az apbból (beállítások - hiba jelentése), hogy meg tudja nézni a logokat.

Szerk: Ez már csak okoskodás/találgatás részemről, de a készüléked beállítások - fiókok menüjében az exchange fiókot ha szinkronizálod a készüléken?

Én magam jelenleg - még - nem használok exchange/outlook címjegyzéket, mh-en májusban állunk át...

[ Szerkesztve ]

(#144808) fecus válasza kmarci25 (#144806) üzenetére


fecus
őstag

Nekem sehogyan sem sikerült az Outlook céges címeit átvinni. Felvettem őket még egyszer és akkor meglettek. De nekem csak 15 név volt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#144809) kmarci25 válasza dbius (#144807) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, én is rákerestem a topikban, ott javasolták a Nine mail programot, azt is feltettem, de azzal is csak azt a párat látom, ami a személyes névjegyalbumban van. Nem tudom, hogy van itt nálunk a cégnél megoldva, nem is értek ezekhez a dolgokhoz, csak használom. Nem tudom, hogy így tud-e foglalkozni vele a fejlesztő, mert szerintem speciális a dolog. Az pl. érdekes, hogy ha jön bejövő hívás olyantól, aki csak a céges tel. könyvben van benne, de a személyesben nem, annak ki se írja a nevét.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#144810) dbius válasza kmarci25 (#144809) üzenetére


dbius
veterán

Valószínűleg valami ilyesmi lehet a gond, azaz maga az exchange/outlook.

Próbaképp megnézhetnéd, hogy másik névjegykezelő alkalmazásnál ugyanígy fennáll-e

(#144811) kmarci25 válasza dbius (#144810) üzenetére


kmarci25
veterán

Másik 2 appot is megnéztem, ott sem jönnek fel. Olyan, mintha nem lenne folyamatos a szinkronizáció (mert a google névjegyzék is online keres - ha nincs aktív net kapcsolat, akkor ott sem látom). A google talán azért látja, mert a gmail-ben van felvéve a fiók és folyamatosan "rá tud nézni" online. Tehát amelyik app-nak nincs joga turkálni a céges fiókon, az nem látja. Ennek meg nincs, mert nem is tudok megadni ilyen lehetőséget.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#144812) dbius válasza kmarci25 (#144811) üzenetére


dbius
veterán

Ezért javasoltam korábbi hozzászólásomban, hogy a készüléked Beállítások - Fiókok részben nézd meg a kapcsolódó exhcange fiókot, hogy ott mi van beállítva szinkronizáláshoz és ott próbálnál szinkronizálást kezdeményezni, hogy a készüléken létrejöjjön egy "offline", szinkronizált példány és ahhoz már hátha hozzáférnek a névjegykezelő appok.

[ Szerkesztve ]

(#144813) kmarci25 válasza dbius (#144812) üzenetére


kmarci25
veterán

Azt is próbáltam már, de nem segít. :( Mondjuk egy offline lista jobb lenne a semminél, de azért nem a legjobb.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#144814) dbius válasza kmarci25 (#144813) üzenetére


dbius
veterán

Megpróbálhatod próbaképp telefonra telepíteni az outlook alkalmazást és abban beálíltva a fiókod szinkronizálni. [link]

További lehetséges segítség: [link]

Sajnos jelenleg nem tudom kipróbálni, mert nincs olyan fiókom, amivel tesztelhetném, de hátha jár erre más, akinek személyes tapasztalata van a dologban.

(#144815) -szabi- válasza kmarci25 (#144787) üzenetére


-szabi-
őstag

Here ismerős win-ről azt letöltöm.
Ha google térkép bekever Pesten akkor az lesz a tartalék.
Köszi. :)

SZERK:
Miért nevezik "Városi navigáció"-nak?
Így kissé félrevezető.

[ Szerkesztve ]

(#144816) -szabi-


-szabi-
őstag

Már nem tudom szerkeszteni az előző, de tárgytalan működik ahogy kell.
Köszönöm. :)

(#144817) kaciokos válasza -szabi- (#144816) üzenetére


kaciokos
őstag

Amúgy ha nem vagy ismerős Budapesten, én az online navit javasolnám, mert a forgalmi információ egy nagyvárosban aranyat (de legalábbis sok időt) ér. Ha Google Térképpel még otthon megtervezteted az útvonalat, felajánlja, hogy az útvonal melletti térképrészleteket még WiFi-n letölti, és akkor viszonylag keveset fogja használni a mobilnetet (forgalmi adatokra és esetlegesen szükséges újratervezésre).

(#144818) kaciokos


kaciokos
őstag

Az összefoglalóban a Total Commander mellett mit jelent az ADW megjegyzés?

(#144819) DrBubo77 válasza kaciokos (#144818) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Talán adware? De tényleg jó lenne egy kis magyarázat az összefoglalóba ezekről a rövidítésekről.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#144820) Narxis


Narxis
nagyúr

Mx Player-ben valahogy ki lehet kapcsolni azt az appon belüli értesítést, hogy van új verzió? Sehol nem találom.

Thanos was right.

(#144821) crok válasza Narxis (#144820) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha van ra kulon ertesitesi csatorna, akkor az ertesitest hosszan nyomva odaugrik arra a csatornara - akar le is tilthatod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#144822) kaciokos válasza DrBubo77 (#144819) üzenetére


kaciokos
őstag

A többi rövidítést értem, csak ez fogott ki rajtam. Ha tényleg az a feloldása, akkor az szerintem téves.

(#144823) mobilizmo válasza kaciokos (#144822) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Pedig az akar lenni. Nem találtam jobbat. Végül is bármeddig ingyenesen használható (nem üzleti célra), ha beletörődsz hogy indulásnál egy kicsit olvasnod és az alapján kattintani kell.
Tulajdonképpen érdekel az is, hogy érdemes-e egyáltalán az összefoglalóban ezzel foglalkozni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#144824) Narxis válasza crok (#144821) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sajnos ez trükkösebb, úgy emlékszem régen ki lehetett kapcsolni, amióta megvették az indiaiak azóta lett valamelyik frissítéssel kiszedve. Szégyen hova jutott ez az app, én is úgy érzem és mások is arra panaszkodnak, hogy az utóbbi verziók jobban merítik az aksit ráadásl rengeteg nekünk európaiaknak haszontalan funkció került bele. Kéne már valami jobb videólejátszó progi, sajnos a BS player nem jött be. Még talán a VLC-t megnézem de nekem jó a régi MX player is csak ne dobná fel több megnyitásnál, hogy akarok-e frissíteni. Lehet adguard-al letiltom az internetről.

Thanos was right.

(#144825) dbius válasza Narxis (#144824) üzenetére


dbius
veterán

Nekem meg pont ki kell kapcsolnom az adguardot, ha meg akarom nézni az appból, hogy van-e újabb verzió. Amíg az adguard aktív addig hibaüzenetet dob újabb verzió keresésére.

(#144826) -szabi- válasza kaciokos (#144817) üzenetére


-szabi-
őstag

Kissé őskövület vagyok, de nekem nincs mobilnetem.
Kollégám egyszer meg is kérdezte, hogy tudok így élni.
Szóval mindenképp offline.

(#144827) Narxis válasza dbius (#144825) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lehet valamelyik filter, egyesével kapcsold ki és teszteld aztán írd le ide, hogy melyik volt. :D

Thanos was right.

(#144828) Somatom válasza Narxis (#144824) üzenetére


Somatom
veterán

Régen nálam is az volt a fő lejáccó, de az indiánosodás után elengedtem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#144829) p.t.r válasza -szabi- (#144815) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Szeretem a HERE-t, néha használom is, viszont vagyok olyan peches vele, hogy az egyirányú utcákba tutira csak a rossz irányból akar bevinni :))

(#144830) dbius válasza Narxis (#144827) üzenetére


dbius
veterán

Zseniális :C

(#144831) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Kettő androidos Total Commander kérdéssel fordulnék felétek, amelyeket feltettem a Total Commander topikban de itt talán nagyobb esélyem van, hogy választ kapjak :)
1. Hibás Total Commander Lan plugin ?
Évek óta használom a TC-t a telefonomon (mindenféle android verzión ! ), ehhez mindig felraktam a LAN plugin for Total Commandert azért, hogy ezzel rá tudjak csatlakozni a gépemre. A gépen néhány meghajtó meg van osztva, amit elérhetek ezen keresztül (egy időben csak egy felhasználó) a megfelelő jelszó + felhasználó név kombóval. Ez működik is, ugyanis a fájlokat látom, le tudom tölteni a telefonra és onnantól kezdve ott is elérem, sőt még a gépre is tudok így másolni a telefonról fájlokat.
Viszont ami nem működik az az, hogy adott egy zene, kép, videó fájl azt streamelve tudjam használni telefonon. Ez első sorban a videó fájlok és a zene fájloknál kellene nekem. Tehát letöltés nélküli videó nézés nem megy ezzel a pluginnal.
A videólejátszáshoz használtam a gyári lejátszót (MI Video, Xiaomi Redmi Note 7), MX Player, VLC-t és egyiken se volt jó. Zene lejátszáshoz pedig a PowerAMP mellett a gyári zene lejátszót (MI Music) próbáltam és egyik se volt jó.
Egy ideiglenes sikeres megoldás az volt, hogy a Total Commandert lecseréltem a X-plore File Managerre. Viszont hiányzik a jól megszokott TC. Esetleg valaki tud erre megoldást közületek, hogy lehetne újra működőképessé varázsolni a LAN Plugint ?
2. SHA, MD5 .... stb generálás ?
A másik kérdésem pedig az volna, hogy az androidos TC-ben lehet sha, md5....stbt generálni úgy mint a PC-s TC-ben ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#144832) crok válasza Roxkex (#144831) üzenetére


crok
Topikgazda

Elsőre (és szerintem a másodikra is) megoldás lesz ha belépsz Play-en a TC beta programjába és a TC beta-t használod - elég sok problémát megoldott mostanában.. a Play-es "sima" majd' két éves, a beta meg Ápr. 19-n is frissült..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#144833) Roxkex válasza crok (#144832) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hm, köszi :) Csekkolom !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#144834) nyisziati válasza Narxis (#144824) üzenetére


nyisziati
veterán

Mi a baj a VLC-vel? Szerintem a legjobb.

(#144835) Somatom válasza nyisziati (#144834) üzenetére


Somatom
veterán

Alap dolgokra tényleg jó a VLC, de pl. külső hálós streamelésbe (WebDAV, FTP) beletörik a bicskája. Ahhoz már VPN -t kéne neki kreálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#144836) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! BlueMail használókhoz egy kérdés ... azért a BlueMail-ra gyanakszom mert az előző levelező program az alábbi "hibát" nem csinálta.
Szóval céges exchange fiók + Bluemail. Mivel általában gép előtt ülök ezért a bejövő email értesítések nem push-ra vannak állítva hanem 15 vagy 30 perc-re ... de próbáltam - 60 perc-nél is ugyanez. Azt szeretném elérni, hogy a gépen elolvasott levelekről ne küldjön értesítést a BlueMail ... de ő túlbuzgó módon küld. Nem azonnal, hanem a beállított intervallumokban - mondjuk 30 percenként jelzi, hogy van 5 új levelem ... ami igaz is ... de ezeket már rég elolvastam. Találkozott már esetleg ilyen hibával? Vmi app-on belüli beállítás lehet?

(#144837) -szabi- válasza p.t.r (#144829) üzenetére


-szabi-
őstag

Akkor holnap én leszek a vidéki amatőr Pesten és mehet a bénázós videó a pesti autósok oldalra. :)

(#144838) andreas49 válasza crok (#144832) üzenetére


andreas49
senior tag

A TC fő program is április 19-én frissült. (v3.0)

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#144839) Fall-N válasza Somatom (#144828) üzenetére


Fall-N
veterán

Így volt ez nálam is. Azóta az nPlayer, BS van fent. De igazság szerint csak lejátszani a MiXplorer beépítettje is kiváló. Bár gondolom a hálózati dolgok adottak így lejátszik elviekben bárhonnan bármit.

Esetleg ingyen és reklámmentesen alap dolgokra jó a KMPlayer is. Mivel van egy fizetős változata, ami nem frissül olyan gyakran ezért lehet, hogy később megint lesz reklám.

(#144840) Somatom válasza Fall-N (#144839) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam az nPlayer, VLC, Kodi trió van. A BS jó a Youtube -hoz, de az a helyzet, hogy én többnyire böngészőből Youtube -ozok és akkor már inkább TubeMate -> VLC.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#144841) Narxis válasza Somatom (#144840) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért vannak igényeid, hozzád képest én egy casual nagymama user vagyok. :D Youtube-ot vanced-el nézem, a videókat pedig sd kártyáról. Kész, kalap, kabát, ennyi.

Thanos was right.

(#144842) ctibor


ctibor
senior tag

Bocs., tudom láma kérdés, de egyszerűen nem találom a (Facebook) önálló Messenger app beállításai között, hogy az új üzenetekkel felugró buborékot vagy köröcskét, ami minden más képernyő-réteg fölé telepszik, hogyan tudom letiltani. Tőlem megjelenhet értesítés az állapot-sorban, vagy az ikon számlálójában, de máshol nem akarom.

Ez egy új Galaxy Tab S6 és a Samsung annyira megbonyolította rajta az értesítés-kezelést, hogy nem igazodom ki...

TÁRGYTALAN, KÖZBEN MEGTALÁLTAM!

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#144843) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Tudtok olyan alkalmazást ajánlani, ami lefordít német nyelvű dokumentumokat? Vagyis kamerát megnyitva, papír alapú dokumentumokat lefordít német, ill. angol nyelvről, magyarra. Lehetőleg működő ingyenes érdekel, de nem gond, ha fizetős is.

Köszi

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#144844) Probert75 válasza Satyricon (#144843) üzenetére


Probert75
addikt

(#144845) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Nem túl régen volt róla szó hogy a gboard bétában nálam és még pár embernél pirossal jelzi az ismeretlen szavakat,amit aztán manuálisan a szótárba lehetett menteni. Na ez nálam már a múlté . Frissítettem nemrégen azóta kékkel aláhúzza az ismeretleneket viszont nem tudom szótárba menteni. Pontosabban valahová beteszi mert legközelebb már simán írja és nem húzza alá kékkel. Na és most jön ami meglepett rendesen. Redmi Note 8T telefonom van. Pár napja kísérletezgetek a saját billentyűzetével(Facemoji Keyboard for Xiaomi) . Megjegyzem,egész jó !Ezzel ha írogattam azt csinálta mint a gboard csinált. Tehát piros jelölés és mentés szótárba. Mentettem, de nem foglalkoztam vele eddig mert szótárt még nem találtam se a beállításoknál,se máshol. Kb fél órája jött egy kósza ötlet . Visszaváltottam a gboardra és megnéztem a szótárát. Mit ad Isten az összes másik billentyűzettel elmentett szó ott volt a gboard szótárába. Ez hogyan lehetséges? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#144846) crok válasza Tökimanó (#144845) üzenetére


crok
Topikgazda

A rendszer szemelyes szotaraba mentetted a szavakat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#144847) Tökimanó válasza crok (#144846) üzenetére


Tökimanó
senior tag

És akkor belekerül a gboard szótárba?

(#144848) crok válasza Tökimanó (#144847) üzenetére


crok
Topikgazda

Mindnek elerheto az a szotar.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#144849) Tökimanó válasza crok (#144848) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Köszönöm a választ!
Ha úgyis a gboardhoz is menti akkor egy darabig használom a gyárit. Tetszik hogy húzás közben buborékban mutatja amit éppen írok. Így kisebb az esély hogy rossz szót fog berakni a szövegbe.

[ Szerkesztve ]

(#144850) bigrock válasza Tökimanó (#144849) üzenetére


bigrock
addikt

A harmadik szót nem is tudom, miért jelölte hibásnak... :DDD
Én már írtam a Google-nek, hogy hova a búbánatos édesanyjukba tették a Gboard-ból a szavak felhőbe mentésének a lehetőségét, de nem méltattak válaszra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.