Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145051) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

Használható gesztusvezérlő alkalmazást keresek, Android One rendszerű telefonra.
Lehetőség szerint lehessen alkalmazás/oka/t indítani, ha esetleg zenehallgatáskor léptetést és leállítást is lehetne, az volna a tökéletes.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#145052) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Androidban van olyan funkcio mint IOS-en, hogy a regebbi kepeket elmenti felhobe es csak akkor tolti le a telefonra teljes meretben, hogyha megnyitjuk?

koszi

(#145053) mobilizmo válasza footy (#145052) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A Google Fotók tulajdonképpen ilyen. Van olyan parancs benne, hogy a felhőbe felszinkronizált fotókat törölje a telefon tárhelyről.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#145054) moma


moma
őstag

Na most jutottam csak el oda, hogy próbálgattam sync alkalmazásokat.
Megnéztem a metactrl dolgait, de elég költséges lenne, ha több cloud driveval is használná az ember.

És megnéztem a Synchronize Ultimatet is. Asszem ezt fogom megvenni. De Setupolása kicsit még homály. Beállítottam mit hova, manuálisan jól is működik. A Start/Stop és a Conditions rész ami nem annyira világos. Ezekkel menne az automatizálás rész gondolom. Valaki pár szóban eltudná mondani esetleg, hogy érdemes ezt? Szóval mi itt a logika, mikor érdemes start/stop dolgot és mikor conditionst. Kicsit hiányzik ide egy leírás, rákeresve sem találtam. Vagy van és csak nekem sikkadt el?

we all deserve a bit of luck.

(#145055) w.miki


w.miki
veterán

Hívó nevét felolvasó alkalmazást tud valaki ajánlani?
Samsung Xcover 4 Android 7 telefonra.
Caller Name Talker -t használtunk, de egy ideje nem szólal meg.
Újratelepítve sem. Régebbi verziót feltéve meg Ismeretlen számot mond, ismert hívó esetén is. :F
Mit érdemes még kipróbálni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#145056) crok válasza w.miki (#145055) üzenetére


crok
Topikgazda

2019 Április óta ugye nem férhetnek hozzá a kontaktokhoz az appok csak úgy - pontosan ugyanígy és pontosan ugyanezt kérdezted már egyszer, kicsit több, mint fél éve :D még el is csesztem a választ és ki is javítottam magam mert Somatom rámszólt :D Ha ilyen engedélye nincs az appnak vagy nem kér vagy nem adtad meg akkor nem fog menni. A régebbi apk még nyilván úgy veszi hogy ilyen szabály nem volt és olvasni akarja az infot csak nem kap vissza a rendszertől adatot - így lesz ismeretlen minden hívás. Millióan húzzák le emiatt az appot amúgy a review-kban. Ez van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145057) w.miki válasza crok (#145056) üzenetére


w.miki
veterán

:DDDhátha azóta valaki kipróbált néhányat.
Érdekes azért, eddig ment, most is van amikor megy, csak ismeretlen számot mond (kért engedélyt!), illetve van amelyik megy, de csak angolul olvas fel, hiába állítjuk magyarra (ez nem kért):F
Egyébként mindig minden engedélyt megadok, amit kérnek

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#145058) Jazz


Jazz
veterán

Melyik backup progit javasolnátok PC-re való mentéshez, és adott esetben (pl. telefon tönkre megy) egy másik típusú (de szintén android) telefonra való visszaállításához?
Köszi

free your mind

(#145059) crok válasza Jazz (#145058) üzenetére


crok
Topikgazda

Root + Swift Backup - syncelheted felhőbe, mentési könyvtárat időközönként PC-re
Root + Titanium Backup - syncelheted felhőbe, mentési könyvtárat időközönként PC-re
Root + MyBackup - syncelheted felhőbe, mentési könyvtárat időközönként PC-re

Root nélkül meg felejtő hogy át tudod tenni az app adatokat, eljátszhatsz a Heliummal de szinte biztos, hogy nem fog minden appod menni és az is szinte biztos hogy az nem fog menni amit nagyon akarsz. De a többi PC-s dolog is azért nem fog menni amiért a Helium.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145060) Jazz válasza crok (#145059) üzenetére


Jazz
veterán

És Root nélkül, ha lemondok az appokról?

free your mind

(#145061) crok válasza Jazz (#145060) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor mi marad..? Akkor mit szeretnél menteni ha appokat nem? Kontaktokat, SMS, híváslista? Arra a Super Backup & Restore szerintem jó és elég. Vagy még valami? (Mondjuk kontaktokat ki tudod exportálni vcf-be is.)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145062) darvinya


darvinya
titán

Szeretnék egy olyan zene lejátszót, mint a Sony Zene app-ot.
Mert eddig csak ez tudja normálisan kezelni Előadó-album-CD1/2-zene sorszámot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145063) Somatom válasza moma (#145054) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs (még) leírás, de jó lenne. Ha jól értelmezem, akkor a start/stop -nál azt adod meg, hogy mire induljon/leálljon, a conditions -nál meg feltételeket szabhatsz. Sztem totál fölösleges. Automatizáló alkalmazásban ennél sokkal több lehetőséget meg lehet adni. Még nem próbáltam automatizálóval szinkron profilt indíttatni, de sztem megjelennek a definiált profilok, amiket az automatizáló el tud indítani. De, ha nem így van, akkor sincs gond, mert a start/stop lehetőségek között ott van az "intent received". Ez fontos feature, ebből is látszik, hogy profi a cucc. Bármi, amiben intent küldést lehet definiálni, el tudja indítani, vagy le tudja állítani a kívánt szinkron profilt. Az automatizálók természetesen tudnak ilyet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145064) dzsordzs69 válasza darvinya (#145062) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ha rendesen be vannak írva az id3 tag-ek, akkor a Poweramp biztosan kezeli faján.

(#145065) Somatom válasza darvinya (#145062) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem totál szedett-vedett a zenetáram, de a Gonemad tökéletesen lekezelte. Nagyon jól paraméterezhető az állomány megjelenítése és nem csak tagek alapján. Sajnos, hálózatot nem támogat. Anno fájlrendszerbe csatolással ezt ki tudtam kerülni, huszonezer számot rendeztettem be vele a NAS -omról. Sajnos, 4.4 -es Android óta ez nem akar sikerülni. A helyi médiát viszont le tudja kezelni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145066) darvinya válasza dzsordzs69 (#145064) üzenetére


darvinya
titán

:(
Tag tökéletesen rendbe van rakva, amit eddig tökéletesen kezelte a Sony.
Az eddig ajánlottak, mind elvérzet valamin.
Pl: amelyik tudja kezelni a CD1/2, az nem tudja sorba állítani már, tehát CD1/2-nél már a zeneszámokat kezdő betűbe rakja.

Somatom

Kösz, ránézek.
Sajnos ez sem tudja egybe rakni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145067) Somatom válasza darvinya (#145066) üzenetére


Somatom
veterán

Kizárt, hogy ennyi idő alatt Te bekonfigoltad a zenetár megjelenítését. Anno belekerült pár órámba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145068) darvinya válasza Somatom (#145067) üzenetére


darvinya
titán

Ismerem mit, hogy szeretnék.
Beállítottam, szépen listázta Előadót-Albumokat év szerint-számok helyes sorrendben.
De 1 albumhoz tartozó CD1/2 már nem tudja egybe rakni, és két külön albumnak veszi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145069) Somatom válasza darvinya (#145068) üzenetére


Somatom
veterán

Ha Te mondod ...

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145070) Fall-N válasza darvinya (#145062) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt a hülyeséget nem értem. Az ID3-nál folytatólagosan kell megadni a track numbert és az összes ismert lejátszó jól kezeli. Pl. CD1: 1/1, 1/2 ... CD2: 2/1, 2/2 stb. Vagy lehet simán számsorként.

(#145071) darvinya válasza Fall-N (#145070) üzenetére


darvinya
titán

Igen, meg van CD2/1 1-10 zene sorszám, CD2/2 1-10 zene sorszám.
És ezt nem tudják egybe listázni.
Azaz Album két lemezét z. sorszám alapján.
Vagy külön veszi ugyanazon néven, vagy egybe ABC z. számokkal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145072) Jabby válasza 7Sony7 (#145048) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi, első ránézésre tökéletes! :R

(#145073) mobilizmo válasza darvinya (#145071) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A sorszám maga ilyen a
CD1-nél 101, 102, 103,....
CD2-nél 201, 202, 203,...
Ezt bármelyik lejátszó lekezeli. Ja és én a több lemezeseket is egy mappába rakom, minek külön.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#145074) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Kezd az agyamra menni az alkalmazások frissítése a google playban. Feldobja reggel hogy x app frissítés. Ok ,frissítem. Este már megint ott van hogy frissítés. Frissítem. 2 nap múlva már megint ott van .A dátum 2 nappal előtti,tehát ugyanaz elvileg mint amire már frissítettem. Nem csak egy appról van szó,gyakorlatilag majdnem mindegyik ezt csinálja. Másnál is így van ez? És mi lehet ennek az oka?

(#145075) darvinya válasza mobilizmo (#145073) üzenetére


darvinya
titán

Nem, mint írtam CD2/x 1-10.
Nincs külön számsorozva, mert akkor semmi értelme jelölni CD-t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145076) zeon.hu válasza Tökimanó (#145074) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Dettó.

#?*@&!

(#145077) nyisziati válasza Tökimanó (#145074) üzenetére


nyisziati
veterán

Így van.
Én ezért kapcsoltam be már évekkel ezelőtt az automatikus frissítést.
Észre sem veszem, mikor frissül egy-egy app.

(#145078) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Pc youtube vezérlésére van valami megoldás? A vlcremfree app-ban is van valami lehetőség erre de nem igazán működik nálam.

moto g72, Ninebot d28e

(#145079) mobilizmo válasza darvinya (#145075) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Én értem, hogy van nálad, nem kell elmagyaráznod, csak az szerintem nem célravezető. A 3 számjegyből az elsővel jelölöd a CD-t (csak azt hogy "CD" nem írod ki, semmi szükség rá), a 2. és 3. számjegy meg a track sorszám. Ez a módszer 9 lemezes gyűjteményt, lemezenként 99 trackel lekezel. Létezik még az 1/01, 1/02...2/01, 2/02 változat, de csak jelölésben tér el. Minden normális ID3 tagger program ami sorszámozni is tud, ezt a két jelölést alkalmazza.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#145080) darvinya válasza mobilizmo (#145079) üzenetére


darvinya
titán

IDtag-ban külön van CD, azaz elválasztott zene számok.
A jó tag-gerek nem sorszámot növelve próbálják egybe ömleszteni.
Mert hát, ekkor nem tudja csak kiválasztott lemezt lejátszani, pl: csak CD2-es akarom hallgatni, utána CD 5-et.
Amúgy érdekes, hogy Sony lejátszó tökéletesen tudta kezelni, akár egyben, akár külön.
Használnám tovább Sony lejátszót, csak 10-es alapú MIUI el…rakás végtermék.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145081) moma válasza Somatom (#145063) üzenetére


moma
őstag

Köszi!
Az automatizáló alkalmazáson Taskert értesz pl. Az a gond, hogy ilyet még nem használtam, és nem tudom az lenne e a jó út, hogy abba is belemászni, ha most csak arra van szükség, hogy időnként elmentsen pár mappát. Vagy van valami lényeges előnye, ha úgy csinálja az ember? Nagyon kezdő vagyok még ebben :( (ráadásul kicsit az is célom lenne, hogyha sikerül beletanulnom, akkor megcsinálni családtagjaimnak is, szóval ez is az ellen szól, hogy túl komplex legyen a dolog)

we all deserve a bit of luck.

(#145082) Somatom válasza moma (#145081) üzenetére


Somatom
veterán

Az "időnkénthez" nem kell Tasker. A start/stop -nál ott a shedule, shedule alarm, az interval, vagy a cronjob. "Kicsit" túl van licitálva.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145083) lovi27 válasza dzsordzs69 (#145050) üzenetére


lovi27
addikt

Pedig valóban nem kell a 10-esben. Tegnap próbaképpen feltettem az Android 10-est és mellé csak a legminimálisabb Goggle-t kapott, a pico Gapps-t. Ez csak a Play áruház elérést és frissítéseit jelenti. Semmilyen más Google alkalmazás nem volt telepítve, mégis a Foldersync gond nélkül belépett és használta a Google drive fiókomat. A rendszer része volt egy Böngésző nevű böngésző és azzal elintézte a belépést és a fiókhoz történő hozzáférési engedély megadását. Egyáltalán nem hiányolta a Chrome-ot.

Az Android 10-től a Google megint szétválasztotta a Sysrtem Webview és a Chrome böngészőt egymástól. A System Webview újra önálló rendszer alkalmazás lett, független a Chrome böngészőtől.

(#145084) Fall-N válasza mobilizmo (#145073) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem eleve hülyeség két CD-ként kezelni egy albumot. Mivel manapság a legtöbb lemez nem elsősorban fizikai formátumban jelenik meg hanem digitálisan, tök mindegy hogy hány darab CD-re férne fel. Így például ha az Amon Amarth Live az Stockholm CD1 és Live az Stockholm CD2 helyett egyszerűbb Live at Stockholmnak* tagelni és folytatólagosan sorszámozni. Minek bonyolítani? :U Eleve maga a zene a lényeg, már régen rossz ha a lejátszó fontosabb nála.

* Hasraütés csak a név, valószínűleg nem létezik ilyen album. :D

(#145085) dzsordzs69 válasza lovi27 (#145083) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Pedig nekem nem engedi... Lehet a miui miatt, de akkor sem. És 10-es androidon vagyok.

(#145086) Fall-N válasza dzsordzs69 (#145085) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze hogy nem mivel nálad alapértelmezett a Mi Böngésző, így nem tudja használni a Google beléptető API-ját ahogyan a Chrome. Szóval a böngészőnél állítsd át az alapértelmezettet (akár ideiglenesen) a Chromera. Egyébként is célszerű az ilyen dolgokat Chromenak átadni, mert az tudja kezelni a szabványos Google logint.

Egyébként a fenti dologhoz van köze nem az Android verzióhoz, ez attól független.

[ Szerkesztve ]

(#145087) dzsordzs69 válasza Fall-N (#145086) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Mint írtam először, nincs fenn a Chrome, így persze, hogyan másik az alapértelmezett.:) De feltettem 10 percre, nem is kellett alapértelmezetté tenni, beállítottam a sync-et, és letöröltem.

(#145088) mobilizmo válasza Fall-N (#145084) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Teljesen egyetértünk. Bár én magam is régi vágású vagyok és szinte kizárólag csak teljes lemezeket hallgatok, de emellett már elment a világ. A mostani zenehallgatók legfeljebb playlisteket hallgatnak, mert alig van olyan előadó a mainstreamben aki teljes egészében hallgatható lemezeket ad ki. Egy, legfeljebb két szám eladja az egészet. Emiatt sem foglalkoznak az app fejlesztők ilyen feature-el.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#145089) Šolaire válasza mobilizmo (#145088) üzenetére


Šolaire
veterán

Akkor én is régimódi vagyok. Teljes lemezek vannak fent. Igaz azok se mostaniak. :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#145090) darvinya válasza mobilizmo (#145088) üzenetére


darvinya
titán

Tucpruc zenéknél persze érthető, hogy ömlesztet sajtként van.

De szeretem rendben tudni saját rip -jeimet, mert ezek nincenek online, és ráadásul limitál kiadásúak, emiatt vannak plusz számok, akár ugyanazon a néven.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145091) mobilizmo válasza darvinya (#145090) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem "tucpruc" zenét hallgatok és nem ömlesztett sajtként vannak, már leírtam. Képtelen vagy felfogni, rajtad kívül mindenki érti. És mostantól hanyagoljuk is ezt a témát, mert nem ide való.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#145092) moma válasza Somatom (#145082) üzenetére


moma
őstag

És a tasker az hol jön akkor képbe?

we all deserve a bit of luck.

(#145093) Somatom válasza moma (#145092) üzenetére


Somatom
veterán

Amikor ennél precízebben szeretnéd definiálni a szinkron indulását. Pl. otthoni wifin lóg a teló + töltőn van + éjfél elmúlt + a kijelző legalább egy órája nem volt aktív.
Vagyis, amikor nagy valószínűséggel a szinkron ideje alatt amúgy nem használnád a telót. Egyébként próbaképpen összedobtam egy Tasker tesztprofilt. Külső pluginnál megjelenik a SU, ki lehet választani, hogy melyik szinkron profilt indítsa a Tasker. Gondolom, ez Macrodroid esetén is így van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145094) darvinya válasza mobilizmo (#145091) üzenetére


darvinya
titán

Felfogtam, de amit javasoltál azzal nem valósul meg, amit akartam, mert az egyszerű sorszám növelés.
Nem lesz külön.
Letölteni csak számokat (ha van egyáltalán), az a tipikus ömlesztet sajt.
Ma menő toplista, holnap már elavult sláger.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145095) moma válasza Somatom (#145093) üzenetére


moma
őstag

Nagyon köszi ezt is meg a többit is. Nagyon sokat segített :R

we all deserve a bit of luck.

(#145096) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok,
Amióta a J6-om frissítette az Androidot 10-re, kész katasztrófa. Wifi Switcher szoftvert használok, ha már az OS nem képes értelmesen váltani a hálózatok között, de az új verzió alatt nem működik. Látszólag minden engedélyt megkapott, jelzi is, hogy Ő most vált, de valójában marad a távoli, gyengébb jelen. Van valakinek ötlete, hogy mi a gyíkja?
Ja, már a factory reset is megvolt...
Köszi!

(#145097) Viktor0610 válasza dodopek (#145096) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az app nem (teljesen) kompatibilis a 10-es droiddal.

Samsung Galaxy A54

(#145098) dodopek válasza Viktor0610 (#145097) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos pont ugyanezt csinálja az Swifi App is. Mindkettő jól működött korábban. (
Akkor adódik a kérdés. Tudtok olyan Wifi hálózat váltó appot, ami ezt az egyszerű műveletet megbízhatóan elvégzi 10 alatt?
Köszönöm!

(#145099) Somatom válasza dodopek (#145096) üzenetére


Somatom
veterán

Érthetetlen számomra, hogy miért ez a frissítési mánia. Csak a baj van vele. Az enyémre is van 10 -es droid, de nem kérek a korlátozásaiból.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145100) dodopek válasza Somatom (#145099) üzenetére


dodopek
addikt

Már én is bánom... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.